Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) KorLaci


KorLaci
tag

Írtam megint levelet a Samsungnak a Youtube HD miatt.
Ezt a választ kaptam:

Kérdését továbbítottam az illetékes technikusunknak további kivizsgálásra.
A válaszig szíves türelmét kérem.

(#16402) vajonmilesz


vajonmilesz
csendes tag

sziasztok,
32c650 tv-nél van PVR funkcióm, legalábbis ha rákötök egy pendrive-ot, vagy egy külső vinyót, látom a Felvett műsor opciót. Eddig analóg volt a tv adásom, de most előfizettem digitálisra, van egy upc-s sd mediabvox a tv-re kötve scarttal.
Ha most szeretném a tv-n a PVR-t használni, menne? Ha igen, hogyan kell eljárnom? Rádugok egy pendrive-ot, külső vinyót, formázni kell a TV-vel? S innentől kezdve lehet felvenni rá? Vagy?
S ez a TV tud PIP-et? Amennyiben igen,hogyan lehet rábírni erre?

vajonmilesz@freemail.hu

(#16403) JoeYi válasza vajonmilesz (#16402) üzenetére


JoeYi
őstag

nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem a c650-ben nincs pvr

(#16404) brucep


brucep
csendes tag

sziasztok,
olvastam, hogy sikerült az okosítás már néhány tv esetében. Ismerősnél próbáltam a szerviz menüt állítgatni. Ha a modell típusát átállítom egy nagyobb termékszámra, akkor a tv át is áll arra a modellre? Vagy van vmi még amit át kell állítanom? Ill. megéri most vennem egy d6100 modellt 4 szemcsivel+ stickkel 162e ftért, vagy karácsonyig várjak még mert lejjebb megy az ára?

(#16405) kr1sz


kr1sz
csendes tag

Én ezt komolyan mondom, hogy nem értem.

Ugye adott a TV amit vettem és szellemképesnek láttam. Rendben, visszavittük és az Euronicsban azonnal kicserélték. (Külön pacsi, hogy segítőkészek voltak és egy pillanatig nem próbáltak átkúrni.) A dolog pikantériája, hogy ott a TV semmilyen fajta szellemképet nem produkált pedig leteszteltük mind digitális tv adáson, mind hdmin keresztül. Hazahoztam a zsír új tv-t és ugyanezt csinálja. Rendben úgy tűnik, hogy a jel ami nekünk jön digitálisan (tv) az nem a legjobb vagy nem tudom miért ilyen de elfogadom. Azt viszont még mindig nem értem, hogy HDMI-n keresztül rákötött Xboxon a Fifaban miért mosódnak el a játékosok még mindig? Más játékoknál nem észleltem ilyen szellemképet/elmosódást. Viszont amitől totálisan már nem értem az egészet az az, hogy átvittem és rákötöttem mutter Samu LCD tévéjére ahol full penge volt és nem észleltem elmosódást. Tehát tulajdonképpen a HDMI kábel sem lehet rossz. Erre tud valaki e földi magyarázatot adni? :D (Két hibás tv-t egymás után tuti nem foghatok ki, főképp, hogy az első is szuper volt az Euronicsban...)

(#16406) Z14XEP


Z14XEP
csendes tag

Ez a szemüveg lenyúlás a Euronicsban is megy. 40D6500 náluk most 229.000.-/nem akciós/ A héten érdeklődtem és akkor nem mondták, hogy 2db jár hozzá, csak a garanciát meg a skype cuccot. Szombaton beküldtem ismerőst nézze meg, hogy mennyi most az ára: ár nem változott, de neki mondták, hogy jár hozzá 2db , de már november eleje óta! Hogyis van ez?

(#16407) Batya35


Batya35
csendes tag

Sziasztok!Új tagként üdvözlök mindenkit!Szeretnék tanácsot kérni!Van 1 Samu 32 C650-es tv-m ha vinyóról vagy pendrive-ról játszik filmet 1 idő után begyorsul a film és csak stoppolás után lehet elindítani és nem jegyzi meg azt a részt ahol leállítottam,mi lehet vele!?A másik ha a dvd-t nézem,utána lekapcsolom a dvd-t a tv-t nem tudom lekapcsolni,homogénen világít a háttérfény nem reagál a tv távirányítóra csak ha kihúzom a hálózatból.Van olyan,hogy filmnél elkezd a hang recsegni,de csak pár másodpercre.Előre is köszi a segítséget,ja és a legfrissebb firmware van feltéve.

(#16408) JoeYi válasza kr1sz (#16405) üzenetére


JoeYi
őstag

próbálkoztál már a képjavítók kikapcsolásával?

(#16409) kr1sz válasza JoeYi (#16408) üzenetére


kr1sz
csendes tag

Igen ezt ajánlotta nekem valaki előtted és megcsináltam de semmifajta különbséget nem érzékeltem. Fura, hogy csak távolról mosódnak el a játékosok. Ha visszajátszás van, vagy bármifajta olyan kép ahol közelebbről és nem madártávlatból látom a játékosokat akkor semmi probléma nincs. Értethetetlen számomra, főképp azért mert mint mondtam mutter tv-jén a távoli kameraállásból sincs ilyen elmosódás.

(#16410) troland26


troland26
őstag

Nekem a tv adás analógba jön...van értelme a led tv-nek számomra ?

(#16411) Hanok válasza hami85 (#16375) üzenetére


Hanok
senior tag

Az elég érdekes lenne mert nekem USB-s HDD-ről gyönyörűen hasít a DTS.

tibike8: Akkor nem egyedi a dolog, bár kicsit elkeserítő, így megspóroltam volna még 5-6 méter digit coaxot a 10m 1.4-es HDMI kábel mellett (ez sem olcsó dolog). És ugye ami érdekes hogy akkor a saját lejátszója miért tudja kiküldeni...Akkor csak a HDMI-s erősítő jöhet szóba amiből továbbkültöm újabb HDMI-n a TV-be a képet. Kár mert nincs most még arra is keret...:(

(#16412) JoeYi válasza kr1sz (#16409) üzenetére


JoeYi
őstag

nem lehetséges hogy 3D üzemmódban van a TV (bocsi nem tudom a típusát)?

(#16413) JoeYi válasza troland26 (#16410) üzenetére


JoeYi
őstag

rengeteg értelme lehet. Például letöltött filmeket nézni, vagy blu-ray filmeket nézni. Az tény, hogy az analóg TV adást kicsit rosszabb minőségűnek fogod érezni mint hagyományos CRT TV-n

(#16414) kr1sz válasza JoeYi (#16412) üzenetére


kr1sz
csendes tag

http://www.euronics.hu/akcio/71/20111104-oszi-learazas-tv

Ez a típusa, ennek sajnos nincs 3D üzemmódja! :( :D

(#16415) JoeYi válasza kr1sz (#16414) üzenetére


JoeYi
őstag

hát amit én még ajánlani tudok (bár nem ismerem ezt a típust): játék üzemmódra váltás, illetve azt megnézni hogy az xbox hd ready (1920x720) vagy full hd (1920x1080) felbontású képet tol-e ki fifa közben. Esetleg csatolhatnál egy fényképet milyen is ez a szellemkép

(#16416) kr1sz válasza JoeYi (#16415) üzenetére


kr1sz
csendes tag

Az a baj, hogy szerintem ezt lehetetlenség lefotózni. Na mindegy, úgy tűnik bele kell törődnöm, hogy ezt én így látom akármit csinálok mutter tv-jén pedig ugyanazokkal a beállításokkal nem csinálja... Amúgy Full HD-ra van állítva, 1080p-re. Próbáltam már mindent, más HDMI helyre csatlakoztatni de ott is csinálja. Most annyit tudok csinálni, hogy lekapom a PES demót és megnézem, hogy ott is mozgás közben csinál-e ilyeneket de hát tök mindegy valószínűleg mert ha a fifa nálam ilyen, mutternél meg jó akkor nem a játékkal van gond. Se az xboxal, se a kábellel a tv meg zsír új, tehát halvány lila gőzöm nincs, hogy mi a francért ilyen. Abból áll a dolog, hogy amikor a játékos labdát kap és elkezd mozogni + a kamera is akkor így kicsit elmosódik és látom a test alakját + a játékosjelző szimbólumot mellette kicsivel. Ez így leírva nagyon hülyén hangzik nem tudom, hogy egyáltalán el tudod-e képzelni.

(#16417) sityupityu válasza vajonmilesz (#16402) üzenetére


sityupityu
veterán

Digitális adást is csak akkor tudsz felvenni ha a tévé a saját tunerén keresztűl fogja az adást. Ha be van iktatva egy box akkor nem fog menni.

JoeYi: Hivatalosan nincs a c650-ben Pvr,de egy perc alatt a szervíz menüben el lehet érni hogy tudja. Szerintem az összes c650 tulajnak át van kapcsolva. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#16418) hami85 válasza Hanok (#16411) üzenetére


hami85
tag

És optikain ki is adja a dtst erősitőre?

(#16419) air válasza KorLaci (#16401) üzenetére


air
nagyúr

Na ezzel a témát le is zárhatod.
Ez a mondat azt jelenti, hogy "k.rv.ra leszarjuk, hogy mit akarsz."
Nekem 3 kérdésem fut a Samsung üfsz-án, mind a háromra ez volt az utolsó reakció, több mint egy hete.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16420) air


air
nagyúr

Szemüveg témához!
Állítólag kisebb hiány volt/van a szemüvegekből. Amikor én 3 hete vettem a tv-m a MM-ban, akkor éppen egyet sem tudtak adni hozzá. Ezt rá is írták a számlára, és 1000Ft(!) kedvezményt adtak az árból, hogy amikor lesz szemüveg, akkor kell majd ez az összeget kifizetni, és azért kapom meg a szemüvegeket. Felírták a telefonszámomat, hogy amint megjönnek a szemüvegek értesítenek.
Na most ennek 3 hete. Azóta semmi hír a szemüvegekről.
Gondoltam meggyorsítom egy kicsit a dolgot és felhívtam a Samsungot. Ott mindig elnézést, és további türelmet kértek. :O Eddig kb. 10x hívtam őket, kb. 50x kértek elnézést a kellemetlenségért, de még türelmet kértek.
A mai nap folyamán bent voltam az MM-ben, ahol kiderült, hogy a hét elején kaptak egy szállítmány szemüveget, amiket ilyen pótlásokra már mind ki is adtak, tehát már megint nincs egy darab sem. :W
Már lassan ott tartok, hogy visszaviszem a tv-t, és elállok a szerződéstől hibás teljesítés miatt. De állítólag hitelre vásárolt terméknél nem adják vissza az árát.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16421) PLaci58 válasza szelidorzo (#16392) üzenetére


PLaci58
őstag

Már bocs, de minek veszel ilyen helyen?
Eleve a kiírt áron kell adniuk mindent!

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#16422) Z14XEP válasza air (#16420) üzenetére


Z14XEP
csendes tag

1 db ilyen szemüveg kb 14000.- forint!

(#16423) Kija válasza Z14XEP (#16422) üzenetére


Kija
aktív tag

Vaterán ennyiért 2-t kapsz!

(#16424) air válasza Z14XEP (#16422) üzenetére


air
nagyúr

Milyen?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16425) Z14XEP válasza Kija (#16423) üzenetére


Z14XEP
csendes tag

Vaterát, hagyjuk ilyen téren. "Kamionról leesett" szemüveget lehet akár 1000.-ért is venni.

(#16426) Z14XEP válasza air (#16424) üzenetére


Z14XEP
csendes tag

Itt arra gondoltam, hogy jól csinálják az 1000 forint kedvezményt, mert ők csak nyernek rajta ha nem kapod meg. Sajnos, hogy ilyet meg tudnak csinálni: ha jó így neked akkor viszed, ha nem akkor ott hagyod a TV-t. Ez úgy lenne korrekt, hogy a listaáras szemüveg árát kapod meg kedvezményként. De ebben meg nekik nincs üzlet.

(#16427) PLaci58 válasza Z14XEP (#16426) üzenetére


PLaci58
őstag

Igen, ez nekem is feltűnt :D
Viszont adhatnának árkedvezményt, mert a meghírdetett szemüvegeket nem tudják adni és ezért még menni kell a boltba. Nekem többe lenne a benzin mint 1K. Miért kell akkor ezt befizetni, amikor megjön a szemüveg?

A Vaterát hagyjuk? Hol máshol jelennének meg ezek az eltűnt szemüvegek?
Még örülhet az ember, hogy féláron megveheti :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#16428) vajonmilesz válasza sityupityu (#16417) üzenetére


vajonmilesz
csendes tag

box-digit.adás-pvr kapcsán köszi az infót.
ez azt jelenti, hogy ha vki upc-s, digikábeles, vagy bármilyen más tv-t szolgáltató cég boxán át néz digitális adást, akkor nem működik a pvr?
nálam bejön a koax kábel a lakásba, onnan a box-ba, majd a boxból megy egy a tv-be.
digitális adásra van előfizetésem. amennyiben kiszedem a boxot az útból, és a lakásba bejövő koaxot egyből a tv-be kötöm,akkor megy a pvr vajon?
ha van itt vki akinek megy a pvr, annál milyen módon van digit.adás?

vajonmilesz@freemail.hu

(#16429) Hanok válasza hami85 (#16418) üzenetére


Hanok
senior tag

Igen, USB-s HDD-ről megy a forrás a TV-ből meg egy optica az erősítőbe, = DTS

(#16430) cigam válasza thoma87 (#16385) üzenetére


cigam
félisten

No és a tv melyik csatlakozójába dugtad a hangfalat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16431) Vins válasza szelidorzo (#16232) üzenetére


Vins
csendes tag

Saturn tele van román gyártmányú lcd tv-vel, monitorral.

Kettőt vittem vissza, olyan szintű bevilágítás és kékség volt rajtuk, hogy nem bírtam megbarátkozni velük / az egyik led a másik lcd volt /.

Nekem furcsa volt, hogy ez nem lehet véletlen, még ha csak egy alsóbb képméretről és árfekvésről is van szó.

Amin viszont baromira kiakadtam, hogy elmentem a 220volthoz, az eladó csávó szó szerint lusta volt lemenni a raktárba felhozni egy tv-t ( nem volt kint mintadarab), hogy megnézzük honnan van ( elmondása szerint szlovákia ) és ,hogy kipróbáljuk - így máshol vettem meg.

(#16432) cigam válasza vajonmilesz (#16428) üzenetére


cigam
félisten

ez azt jelenti, hogy ha vki upc-s, digikábeles, vagy bármilyen más tv-t szolgáltató cég boxán át néz digitális adást, akkor nem működik a pvr?

Igen, ugyanis amikor hdmi-n kapja a box jelét, akkor az már egy nagy sávszélességű tömörítetlen stream. Ezt újból össze kellene tömörítenie mpeg2/4-be, hogy ki tudja írni USB-re. Mivel a tv-kben nincs kóder, ezért ez lehetetlen.

Amikor a tv-be épített digitális tuneren keresztül nézed az adást, akkor kitudja menteni USB-re, mert hozzáfér a dekódolás elötti tömörített (mpeg2/4)stream-hez.
Ezt pedig csak digitv, vagy mindígtv előfizetőként tudod megoldani, mivel a upc-nél csak box-al veheted a digitális adást. (Madarak csiripelik, hogy tavasszal, majd lesznek kártyás előfizuk is, de hiszi a piszi....)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16433) tibike8 válasza Hanok (#16411) üzenetére


tibike8
őstag

Hát nem tudom, de nem emlékszem, hogy olyan drága volt a kábel. Bár nekem csak optika volt jó mert koax bemenet nincs az erősítőn. A 10m HDMI-t vettem 4500-ért, a 10m optika meg jóval alatta volt. De akárhogy is, ez még mindig sokkal olcsóbb mint egy erősítő..

(#16434) GALARDO


GALARDO
addikt

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata arról, hogy Xbox Kincectet, rálehet-e kötni Samsung D5500 típusú televízióra?

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#16435) JoeYi válasza GALARDO (#16434) üzenetére


JoeYi
őstag

kinecttet az xboxra kötöd nem? Az xboxot meg a TV-re. De lehet rosszul tudom.

(#16436) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Az, hogy lehet, hogy az nvidia 3d tv kompatibilitási listán ott van a samsung ue40c7000-es tv viszont az ue55c7000 nincs? Ugyanaz a kettő csak a méret más nem?

[link]

[ Szerkesztve ]

Battletag: Myth#1775

(#16437) kovsol válasza JoeYi (#16435) üzenetére


kovsol
titán

jól tudod, a kinect direktbe nem csatlakozik a TV -re, csak az xboxon át kommunikál

May the Force be with you!

(#16438) swis válasza Z14XEP (#16406) üzenetére


swis
tag

Nem tudom,hogy melyik üzletükben nézted? Én ott vettem még október elején és a gyári csomagolásba van 2 ajándék ez a dobozon is rajta van( ha érdekel akkor kűldhetek rólla fényképet.másik 2-t meg kaptam ajándékba.

(#16439) JoeYi válasza Myth (#16436) üzenetére


JoeYi
őstag

szerintem lényegtelen. Egyszerűen nem írnak minden 3D típus minden méret és szín verzióját

(#16440) Lalolib


Lalolib
csendes tag

Sziasztok!
Samsung 6100-as tévém van. Kérdésem lehet, hogy banális, de így ötvenen túl már ezek az új masinák sok gondot okoznak.
A csatornák kábelen jönnek helyi szolgáltatótól. Az analóg adások mellett, szintén kábelen lehetőség van fogni a MinDigTV ingyenes digitális csatornáit és kártya ellenében az alapcsomagot is. Ki szeretném próbálni az ingyenes csatornákat, de nem tudom megtalálni őket.
Itt próbáltam: "Menü-Csatorna-Kézi hangolás-Digitális csatorna hangolása-Új csatorna-Keresés". Eredmény: 0.
Mit rontok el? Előre is köszönöm a segítséget.

(#16441) KorLaci


KorLaci
tag

Na, dolgoznak a fiúk végre ...
http://www.youtube.com/watch?v=WIR7AI1JDAQ&feature=youtu.be

(#16442) nightshadow válasza Lalolib (#16440) üzenetére


nightshadow
veterán

A MinDig TV az nem kábelen jön, hanem földi sugárzású. Vételéhez, attól függően, hogy milyen közel laksz az adást sugárzó toronyhoz, tetőantenna vagy szobaantenna szükséges. [link]

(#16443) JoeYi válasza KorLaci (#16441) üzenetére


JoeYi
őstag

ebben írtam picit a D széria hackjéről a "Különleges funkciók engedélyezése szerviz menü nélkül" bekezdésben.

Ezeket teszi lehetővé az új samygo hack:

*.ts videó formátum támogatás
- Shell interneten keresztül (webshell vagy terminal)
- PVR (TV-n felvett videók) titkosítás nélkül - lejátszhatóvá válnak PC-n
vagy más TV-n
- billentyűzet támogatás alkalmazásokban (ha jól értem). Jelenleg csak vezetékes
- saját scriptek futtatása USB-ről
- SamyGO bővítmények:
- ftp
- apache2 (web interface, php file manager)
- NFS és Samba megosztások mountolhatóvá válnak virtuális USB
eszközként (vagyis hálózati mappa felcsatolása a TV-ben)
- Samba server - TV usb meghajtójának elérése a számítógépen
- PVR felvétel hálózati meghajtóra
- IPTV udp to tcp converting using integrated udpxy (for NetPlayer or
nStreamPlayer widgets)
- Other SAE features...

(#16444) Lesliegold válasza Hanok (#16429) üzenetére


Lesliegold
tag

Magyarán azt mondod, hogy a TV optikai kimenetén mindent kiad, amit a forrásból átvesz? Tehát veszek egy aktív hangfalszettet optikai bemenettel, és minden ott lesz rajta (AC3, DTS)?

Xiaomi Redmi 3

(#16445) KorLaci válasza JoeYi (#16443) üzenetére


KorLaci
tag

Nagyon jó az oldal, gratulálok.
A Widget hackkelést én már korábban megcsináltam, így lett Youtube HD-m. :)

(#16446) Lalolib válasza nightshadow (#16442) üzenetére


Lalolib
csendes tag

Ebben igazad van, de a kábelszolgáltatóm valahogy mégis csak továbbítja, mert a cégemnél van egy számítógép, melyben olyan tv kártya van, mely tudja fogni a digitális csatornákat. Ott mikor kiválasztottam a "Légi" bemenetet, pillanatok alatt megtalálta a 20 csatornát, melyből természetesen csak ingyeneseknél volt látható a kép a többinél meg csak a csatorna neve. Természetesen ott is a szolgáltató kábelrendszerét használjuk.
Sőt, három utcával a lakásomtól egy digitális vételre is alkalmas tévével (nem Samsung) simán jönnek kábelen az ingyenesen vehető digitális csatornák.

(#16447) nightshadow válasza Lalolib (#16446) üzenetére


nightshadow
veterán

Én ilyenről még nem halottam, hogy antenna nélkül jönnek a "Légi" csatornák. A MinDig TV-hez biztos, hogy kell antenna.

(#16448) kovsol válasza JoeYi (#16443) üzenetére


kovsol
titán

annyi hiányzik még hogy a Típus táblázatnál ugye hibás a kép, mert az 5000 5500 ban is már Ultra Clear Panel van, azt is odaírhatnád alá, amúgy szép munka :K

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16449) Lesliegold válasza JoeYi (#16443) üzenetére


Lesliegold
tag

Fúúú ezek nagyon jó dolgok...

"- Samba server - TV usb meghajtójának elérése a számítógépen"

Ez pl azt jelenti, hogy a win alól is le tudom menteni az elvileg teljesen más file-rendszerű winyóra rögzített műsorokat...Ráadásul titkosítatlanul rögzít...

Na erről érdekelni fognak a tapasztalatok...Aki kiróbálta írhatna majd róla...

Apropó még valami haver kérdezte, hogy neki nincs Digije, nem tudok e néha bizonyos műsorokat streamolni. Tudom, hogy ez talán tiltott, de néha 1-1 meccsel a digitől kisegíteném a kollégát. STB-knél van amelyik tudja, itt elkézelhető, hogy lesz rá megoldás?
Vagy pont ez lenne az: "- IPTV udp to tcp converting using integrated udpxy (for NetPlayer or
nStreamPlayer widgets)"

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#16450) tibike8


tibike8
őstag

Egy újabb problémába ütköztem. Ha 3D-re váltok (40D6500), felére összemegy a kép hosszában. Idáig persze jó volt. Van-e ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.