Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) sakal83


sakal83
addikt

Vettem egy ue32d5000 samsung tv-t. A hiba az lenne,hogy volt egy sötétben látható alap felhősödés, aminek a mérete nő. Szerintetek csere vagy nem csere?

mit ajánlanátok helyette?

(#16452) #09634560 válasza nightshadow (#16447) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem az van,hogy a kábelrendszer maga is antennaként viselkedik,igy idealizált helyzetben éppúgy fogja a DVB-T, mind a C sávot. Nem egyedüli eset:magam is jártam igy, elöször véletlenül,későbbb már szándékosan is megtettem.

[ Szerkesztve ]

(#16453) swis válasza JoeYi (#16397) üzenetére


swis
tag

egyenlőre semmilyen film képét nem jeleníti meg csak a hangját. A laptopon minden megy normálisan. Ugyanezek eddig a tv-n is jók voltak.

(#16454) air76


air76
tag

Igen volt a dobozban 2db szemcsi!

(#16455) busman


busman
addikt

Sziasztok!
6500 szériától felfelé,érdermes lenne a youtube keresőbe beírni,hogy dorina bikini....
Kifagy újraindul.... :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#16456) Revolit


Revolit
senior tag

Mi a különbség a samu T-MST4DEUC-1026.0 és T-MSV4DEUC-1006.1 szoftvere között? ps43d450 tévém van, és az oldalán mindkettő letölthető. Felrakhatom bármelyiket? Jelenleg az MSV4DEUC-1005 van fenn egyébként.
Továbbá nem tudnátok mutatni egy oldalt, vagy mondani egy jó beállítást kiindulópontnak? Valahogy nem akar összejönni egy jó kis beállítás :(

szerk.: ah, látom ez LCD topikja a samunak, mindegy, azért ha valaki tud válaszolni, azt megköszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#16457) BBéci válasza Lesliegold (#16444) üzenetére


BBéci
titán

Amit külső forrásról, (HDMI, Scart) kap a tévé, azok hangját csak sztereóban adja az optikai kimenetre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16458) cigam válasza #09634560 (#16452) üzenetére


cigam
félisten

Nem így van, és az hogy még nem láttatok ilyent, nem jelenti azt hog nem létezik.
A lényege az, hogy ahogyan az analóg földi adókat rá tudják keverni egy kábeles frekire, úgy a dvb-t adásokkal is meg tudják ezt csinálni. Ekkor máris kábelen vehető a dv-t adás :)
A tv szemszögéből nézve pedig oly mindegy, hogy tetőantenna, vagy kábel szolgáltatja az RF jelet.
Most meg nem mondom annak a szolgáltatónak a nevét amelyik így ad digitális csomagot, de létezik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16459) TriplaT


TriplaT
csendes tag

Hali!
Kis help kéne! Lehet nincs rá megoldás de megkérdezem :)
Samsung ue40d6500sv tv-re LAN-on keresztül kapcsolódok egy tp-link tl-wr1043nd routerrel. Amin van egy olyan opció, hogy usb-n keresztül csatlakoztattam egy samsung story 2TB külső hdd-t. A routerben beállítottam a media servert a tv látja a mappákat látja a filmeket de ha lejátszani akarom akkor azt írja ki ,hogy: nem támogatott fájlformátum.
De ha közvetlen kötöm rá a hdd-t a tvre akkor lejátsza.
mi lehet a probléma ?? netán van rá megoldás?
:R

[ Szerkesztve ]

(#16460) #09634560 válasza cigam (#16458) üzenetére


#09634560
törölt tag

Valait félreértesz: ki mondta hogy nem láttam? Épp az ellenkezőjét tapasztaltam,és több szolgáltatónál is pl. az UPC-nél is ami nem szokott senkivel keveredni, és a saját szolgáltatómnál (Optanet+HelloHD közös váll.) is müködik néhány helyen, tehát nem mindenütt.mert olyan is volt hogy nem jött be. A készülékek is különbözőek voltak: tévé és DVB-T vevős médiajátszó egyaránt vette a DVB-T adást.

(#16461) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Helló!

Lehetséges az, hogy a Bluray lejátszót a tv-re hdmi-vel kötöm, a tv-t meg optikaival az lg erősítőre, és úgy fog szólni a hang 5.1-ben???

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16462) GALARDO válasza kovsol (#16437) üzenetére


GALARDO
addikt

Tehát akkor a válasz igen?

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#16463) sanyaboy válasza TriplaT (#16459) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Milyen filmek? Mert az mkv lejátszás nekem se megy a DLNA szerverről. USB-ről persze igen

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#16464) #09634560 válasza Tsebacsi (#16461) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen.

(#16465) emre33 válasza JoeYi (#16443) üzenetére


emre33
addikt

D széria is tud *.TS formába elvenni, mit a B széria? (Samygo-val)

Köszönöm

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#16466) Lalolib válasza nightshadow (#16447) üzenetére


Lalolib
csendes tag

Pedig lehetséges! Makacs ember vagyok, így addig nyomkodtam a gombokat, míg be tudtam állítani.
Ehhez vissza kellett mennem a Plug & Play beállításokhoz és az automatikus hangolásnál kijelöltem a Légi-Digitális menüpontot és azonnal megtalálta a digitális csatornákat, melyeket ingyen lehet fogni.
Így lehetséges kábelrendszeren digitális adásokat fogni. Egyből van műsorújság, időzített felvétel, digitális hang...stb. A többi adó meg kártya kérdése...

(#16467) TriplaT válasza sanyaboy (#16463) üzenetére


TriplaT
csendes tag

pc-ről megy az All-Share progival minden formátum, csak a feliratot nem teszi hozzá

(#16468) Tsebacsi válasza #09634560 (#16464) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16469) sanyaboy válasza TriplaT (#16467) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

de mkv a problémás a routerre kötött vinyóról? Vagy egyáltalán semmi nem megy a média szerverről?

[ Szerkesztve ]

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#16470) TriplaT válasza sanyaboy (#16469) üzenetére


TriplaT
csendes tag

semmit nem játszik le mindenre azt írja hogy ismeretlen formátum

(#16471) air válasza TriplaT (#16470) üzenetére


air
nagyúr

Próbáld meg a TVMobiLi-val!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16472) TriplaT válasza air (#16471) üzenetére


TriplaT
csendes tag

Épp azt szeretném kiküszöbölni hogy ne kelljen hozzá pc,laptop hanem a routerre rádugott hddről játsza a filmeket

(#16473) sanyaboy válasza TriplaT (#16470) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Friss a firmware a routeren? Elég sok találat van google-n, hogy a friss szoftverben javítottak a media server funkción. A TV biztosan nem hibás, nekem a divx-et simán játsza dlna szerverről.

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#16474) TriplaT válasza sanyaboy (#16473) üzenetére


TriplaT
csendes tag

Friss firmware van a routeren, Nekem is játssza a filmeket a pc-ről dlna programokkal.
De én a pc-t kiakarom hagyni hogy ne menjen ha filmet nézek , ezért próbálkozom a routerre rákötött hdd-s megoldással! Csak nem értem hogy miértnem megy a media server.

Most feltettem a SamyGo-t a tvre látja is a routerre kötött hdd-t így elindítja a semple fájlokat de a nagy fájlokkal nem birkózik meg :((

[ Szerkesztve ]

(#16475) tibike8 válasza #09634560 (#16464) üzenetére


tibike8
őstag

Szerintem meg nem. Erről mintha már lett volna korábban szó, hogy a tv csak sztereóban adja tovább. Nálam is csak úgy 5.1, ha a BDP-t kötöm az erősítőre optikával. Tehát HDMI-vel a tv-re+optikával az erősítőre és a hangot közvetlenül a BDP-ről veszem. Ha ilyenkor átváltom a tv optikai hangjára, akkor csak szeteró.

(#16476) tibike8 válasza tibike8 (#16450) üzenetére


tibike8
őstag

Erre valaki?
Már csináltam factory resetet is. Minden forráson próbálva felére torzul a kép, ha 3D-be váltok. Lehet, hogy szerviz lesz, illetve nézem, hogy 10kg-nál nagyobb tv-nél házhoz jönnek gariba. Ilyet próbált már valaki? Vagy mindenki bevitte kézben a szervizbe?

(#16477) cigam válasza #09634560 (#16460) üzenetére


cigam
félisten

Ez a "nem láttam, nem létezik"-et inkább nightshadow-nak szántam. Ugyanakkor a te antenna mint kábel elméleted is cáfolnám. Nem azéret mert nem létezhet, valóban jó tipp, de ...
Ha lalolib elárulja a szolgáltató nevét, minden világos lesz ;-)

Ha sértő vagy nagyképűnek tüntem, bocs, nem az volt a szándkom, hog "berobbanok" ide észt osztani. Inkább olvasgatni jöttem, hogy a hozzászólásokból tanuljak! Pl. a hivatalos oldalak nem árulják el azt hogy melyik tv miben különbözik a másiktól. Ebben pl. hatalmas segítséget adott JoeYi írása. stb...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16478) vation


vation
tag

Azt el tudná valaki mondani, hogy hogyan tudom a tv-n hallgatni a rádiókat? Samu 5500-ról lenne szó.
thx

(#16479) BBéci válasza Tsebacsi (#16461) üzenetére


BBéci
titán

4 hozzászólással korábban írtam, hogy az nem fog menni.

(#16464) Sanci38
Olvasd el újra a kérdést!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16480) #09634560 válasza BBéci (#16479) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igazad van,azt hittem hhogy a BD-t kötné az erősitőre. :R

(#16481) #09634560 válasza Tsebacsi (#16461) üzenetére


#09634560
törölt tag

Módositom: a BD-t kell az erősitőre kötni,tévéről csak és kizárólag sztereót kapnál DB-játszó forrásról.

(#16482) JoeYi válasza emre33 (#16465) üzenetére


JoeYi
őstag

sajnálom de nem tudom. Úgy gondolom igen, mivel a samygo szoftver az ugyanaz lehet. De ez tényleg csak találgatás tőlem

(#16483) emre33 válasza JoeYi (#16482) üzenetére


emre33
addikt

kösz, rákérdeznék külföldön, de angol tudásom minimális.

Lasan TV cserén jár a fejem, és a felvétel, nálam kötelező (hálózaton keresztül PC-re)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#16484) JoeYi válasza emre33 (#16483) üzenetére


JoeYi
őstag

ez elméletileg működik a napokban bemutatott hack révén

(#16485) Hanok válasza tibike8 (#16433) üzenetére


Hanok
senior tag

Ez tény hogy sokkal olcsóbb csak azt hittem ez így menni fog, mind1 megbarátkoztam a történettel.

Lesliegold Hát látod hogy HDMI forrásból nem veszi át valamiért csak a stereo-t de nekem az USB-s HDD-ről optikán keresztül megy a DD meg a DTS.

(#16486) troland26 válasza JoeYi (#16413) üzenetére


troland26
őstag

és ez a gyengébb képminőség analóg adás esetén érvényes a lcd-re is vagy csupán a led sajátossága ?

(#16487) BBéci válasza troland26 (#16486) üzenetére


BBéci
titán

A hátérvilágítás fajtájának ahhoz semmi köze. Az LCD-k nem szeretik az analóg adást, tök mindegy, hogy CCFL, LED, vagy légvédelmi reflektor világítja át a folyadékkristály panelt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16488) troland26 válasza BBéci (#16487) üzenetére


troland26
őstag

és a plazma ?

(#16489) BBéci válasza troland26 (#16488) üzenetére


BBéci
titán

Azokon jobban néz ki az analóg SD adás, valamint minden egyéb, a full HD filmek is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16490) Lesliegold válasza JoeYi (#16484) üzenetére


Lesliegold
tag

Az említett rootolást megcsinálta már valaki?

Én már a 3. pontnál elakadok.

1.Smart Hub a távirányítón...Ok.
2. A widget/ek betöltése után D gomb (kék) "beállítások"...Ok.
3. Nyomd meg az "Hozzáférés létrehozása" gombot ("Create an account") Ilyet nem találok, mivel ezek vannak csak: (Fiókkezelés,Szolgáltatáskezel, visszaáll s tulajdonságok) A fiókkezelés eleve le van szürkülve, azaz nem is kiválasztható menüpont. Mit csinálok rosszul, vagy van amelyik D szériás TVnél nem megy ez?

Apropó segítsen már ki akár pm infóval is valaki, hogy hogy csinálhatok youtube HD-t?

Xiaomi Redmi 3

(#16491) Mályki


Mályki
aktív tag

Sziasztok!!!

Mostanság szeretnék tévét vásárolni de még nagyon az elején vagyok a dolgoknak.Kinéztem egy Samsung le40c650 es LCD tvt.Ez jó választás lenne ugy összességében?Vagy ezért a pénzért kapok valami hasonló méretű LED tvt is?Nem elsődleges dolog hogy a számitógépet rákössem.Inkább egy jobbfajta LCD vagy egy butább LED?Az energiatakarékosságot azt hagyjuk...Kb 10 év alatt térül meg a LED tv ára :) Köszönöm

K.M.

(#16492) BBéci válasza Mályki (#16491) üzenetére


BBéci
titán

A C650 tavalyi modell, már sehol sem kapható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16493) Mályki válasza BBéci (#16492) üzenetére


Mályki
aktív tag

Tudsz ajánlani valamit ebben a méretben?Tudásban is tudjon annyit mint a c650.Létezik ilyen? :)

K.M.

(#16494) p1ranha


p1ranha
csendes tag

Tudja valaki esetleg, hogy mekkora külső HDD-t ismernek fel a mostani modellek és kell -e a vinyónak külön táp vagy 2.5"-ost rákötök, akkor menni fog a film lejátszás? Köszönöm!

(#16495) p1ranha


p1ranha
csendes tag

5400-as RPM elég? :)

(#16496) TriplaT válasza Lesliegold (#16490) üzenetére


TriplaT
csendes tag

heló!
Ha ezt a SamyGot akarod feltenni akkor :
smart gomb -> piros A gomb bejelentkezés -> itt létrehozod a develop felhasználót (nem kell jelszó) majd bejelentkezel ezzel.

után d gomb kék majd-> fejlesztés->szerver ipcimének beáll. itt beirod 46.4.199.222
ezután szinkronizálás és telepiti
majd ha kész kilépsz a smartból , vissza és ott is lesz
;)

[ Szerkesztve ]

(#16497) BBéci válasza Mályki (#16493) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem kötsz rá számítógépet, inkább plazmát vegyél. A 42 colos Panasonic S30 150e alatt megvehető. 200e alatt nincs LCD-ből ellenfele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16498) BBéci válasza p1ranha (#16494) üzenetére


BBéci
titán

Akár 2 terást is és bőven elegendő az 5400-as fordulat. 42 gigás BD-rip hibátlanul megy róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16499) swis válasza swis (#16453) üzenetére


swis
tag

mit lehetett elnyomni a tv-n d6570 hogy a filmekből csak a hangot játsza le és kép az nincs az alsharevel kapcsolódva megvan minden és most a sima jpeg képekre is azt írja hogy nem támogatott formátum. Eddig ezeket a dolgokat vitte.

(#16500) Mályki


Mályki
aktív tag

Szeva srácok!!

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE40D6500VSXXH/index.idx?pagetype=prd_detail

Ezt a tvt néztem ki.Ez megfelel az LE40C650 esnek?Az egy internetes lcd tv.Látom hogy hogy ezzel is lehet böngészni de ugyanúgy?Ha a szériaszám ugyanaz akkor ugyanannyit is tud?Ezt ugye nem csak szemüveggel lehet nézni.Bocsi de kezdő vagyok a TV k világában :) Vagy 200 körül milyen LED tv t javasoltok ami 40" os?Inkább max 200. Köszi

[ Szerkesztve ]

K.M.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.