Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

Mai érdeklődésemre azt mondták hogy jövő 7en jön meg a UE32D6100SWXXH tvm!

De szeretném a kábeleket már megvásárolni!

Sapphire HD2600 XT AGP-t szeretném összekötni a TV-vel DVI-HDMI kábellel!!

És a T-Home ADB 5800S set top box-ot HDMI-vel a TV-vel!!
Kérdésem.:
-Mennyire érdemes a DVI-HDMI összekötésbe belemerülni?
-Set top box-hoz elég a "sima" HDMI nem kell az 1.4??

Visszaolvastam,de ezekre a kérdésekre nem találtam hsz-t!

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#17502) mamsi válasza sandró60 (#17491) üzenetére


mamsi
csendes tag

Ha crt-tv volt akkor jó esélyel a kiválasztott led tv-n teljesen más dimenzóban fogod érezni magad.

Igen, egy közel 20 éves tévém van, de még jó. A hangja kicsit bugyborékol. :)
De szenvedélyes filmgyűjtő vagyok, és a mozizásra - amire időnként barátkat is hivok - a filmjeim, a barátaim és persze én is megérdemelnénk egy kis luxust.
Ezért nem sajnálom rá a pénzt.
Csak akkor, ha a technika kifog rajtam, és már a vásárlás után derül ki, hogy mégsem ilyen dugó kéne, mégse annyi, mégse oda, és egyáltalán. Mert ha ez bekövetkezik, akkor ott üt meg a guta a tévé előtt. Ami azért lesz baj, mert igy se vagyok egy szépség, na de gutaütötten!...... :)

Szerintem ha több évre veszed akkor a felsorólt igényednek biztosan megfelelő

Hogy több évre-e?...
Ezt csak remélni tudom. Meglehetősen élemedett korú vagyok. De az örökösök mindenképpen örülnek majd neki. :)

(#17503) mamsi válasza InfiniteReality (#17497) üzenetére


mamsi
csendes tag

A UPC-hez mindenképp kell settop box (adják a megfelelő előfizetéshez), hiába tudja a TV a DVB-C-t lekezelni.

Hmmm....
És miért?
És a box külön pénzbe kerül?
Csak a UPC-nél van ez igy?
Mert akkor mindjárt váltok a Digihez!
:F

Éreztem én, hogy nem lesz ez egy fáklyásmenet.... :((

D5000 beállítható úgy, hogy a 16:9 szélesvásznúba jelenik meg, a 4:3 pedig rendesen

Magától jelenik meg, vagy állitgatnom kell majd mindig kézzel?

(#17504) mamsi


mamsi
csendes tag

Ja, és segitenétek abban, hogy hol lehet a belépés jelszavamat megváltoztatni, hogy ne azt a szerencsétlen és megjegyezhetetlen kezdő jelszavat kelljen használnom?

(#17505) hunor70


hunor70
csendes tag

Tudnátok segíteni?[link]

(#17506) mrzed


mrzed
senior tag

Az mitől van, hogy mind a tv lejátszóján, mind pedig külső lejátszón 1920x1080-as mkv-kat lejátszva alul és felül is marad fekete sáv a képernyőn? Némelyiket tudom módosítani teljes képernyősre, de van amelyik makacsul ragaszkodik a "széles vászonhoz".

szerk:
Még egy kérdés:
A külső lejátszó videómenüjében mire való a 1080p 24Hz beállítás?
Normál állapotban a tv infó 60Hz képet mond, kijelölve 24-et.

[ Szerkesztve ]

(#17507) Ed Parker válasza OddMan (#17486) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem már nincs a dobozon a full hd 3D,ez már ujabb doboz :D

http://kepfeltoltes.hu/111125/366730319fot__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#17508) PLaci58 válasza smobika (#17500) üzenetére


PLaci58
őstag

Van ott valami digitális hang beállítás az optikai résznél. Most nem tudom, de ha nagyon kell, akkor később megnézem a beállításokat. Nálam megy a hangja is HDMI-n.
Azt ugye tudod, hogy azt az Oriont betiltották Magyarországon.

16Gaborm!
Az STB-n sincs 1.4-es HDMI kimenet, de amúgy is az 1.4-hez a rendes (Full HD-t tudó) 1.3-as kábel jó. Ugyanazt kell tudnia az 1.3-as és az 1.4-es kábelnek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#17509) Tomics válasza mamsi (#17503) üzenetére


Tomics
addikt

A Set-top Box nem kerül pluszpénzbe. Viszont ez SCART-on csatlakozik a TV-hez, tehát akkor már az 1 SCART kevés lesz, ha dvd-zni is akarsz. a DVD-n nincs AV vagy Komponens (3 színű) kimenet?

Sajnos eléggé elavult már a SCART, viszont a HDMI kimenetes set top box már feláras...sajnos még le vagyunk maradva ezen a téren (is) nyugathoz képest.

A digihez is jár set top box, viszont azt tudod nélküle is használni. (ez viszont nem tudom, hogy SCART-os-e, de valszeg igen) Asszem úgy van hogy venni kell hozzá egy conax modult (8000Ft) ami kezeli a digis kártyát amit a tv-hez lehet csatlakoztatni (CI kártyaolvasó) és így megúszod a boxot. Bár ebben nem vagyok biztos.

A jelszavadat jobb oldalon az "Adataim" menüpontnál tudod megváltoztatni. Ja, és ha hozzászólás után 5 percen belül eszedbe jut valami akkor tudod szerkeszteni (hozzászólásodnál szerkesztés felirat) azt és nem kell újat írni, ezzel is "kímélve" a fórumot.

16:9-et 1x beállítod és megjegyzi. Megjegyzem, ezeknek a TV-knek a menürendszere gyerekjáték a 20 évvel ezelőtti CRT-khez képest, minden menüponthoz tartozik egy leírás is ami még egyértelműbbé teszi a kevésbé hozzáértőknek is. És persze magyarul.

mrzed:köszi, akkor ezt rosszul tudtam. tehát akkor egyértelműen a digit válaszd: nem kell se box, se conax modul, csak bedugod az antennát és kész

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#17510) mrzed válasza Tomics (#17509) üzenetére


mrzed
senior tag

A digihez nem kell semmi, csak bedugod a koax-ot a tv-be, nem kell jelezni a szolgáltatónak sem, alapból jön a digitális adás. Nálam 88 digitális adót talált 3 rádióval együtt.

szerk: csak a fizetős adókhoz (HBO, Cinemax, stb) kell kártya.

[ Szerkesztve ]

(#17511) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Délután meghozta a GLS a Skype kamerát. :) Ki még nem próbáltam, viszont nagyon jól néz ki felrakva. Garancia jegyet nem kaptam hozzá. Holnap hívom az ügyfélszolgálatot, hogy miért nem adtak.

(#17512) Ed Parker válasza Gabesz1019 (#17511) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

eladó?

(#17513) BBéci válasza mrzed (#17506) üzenetére


BBéci
titán

A mozifilmek többsége nem 16:9 arányú, hanem keskenyebb, ezért marad tartalom nélkül egy-egy csík alul és felül. Nagyítani nem érdemes, mert azzal a tévét skálázásra, átméretezésre kényszeríted és ugrott a full HD felbontás.
A Blu-ray lemezeken lévő filmek megtartják az eredeti, a filmszalagos Panavision kamera 24 fps-ét, (a mozigépek is) azért kell arra, vagy AUTO-ra állítani a lejátszó kimenetét.

A legnagyobb Digikábeles csomagban csak 57 csatornát adnak [link], hogyan sikerült 88-at találnod?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17514) BBéci válasza Ed Parker (#17507) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint a tévéd nem tudja a full HD 3D-t, tehát egy indok a cserére, mert a D7000 már képes rá. Ez elég jelentős különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17515) Tom5 válasza mrzed (#17510) üzenetére


Tom5
addikt

Dettó :K

(#17516) OddMan válasza Ed Parker (#17507) üzenetére


OddMan
őstag

Megpróbálom visszavinni a tévét, talán visszaveszik. Amúgy ezt a samu tévét apám vette, én csak segítettem neki választani, de végül is sikerült jól mellényúlni. :W Én is hülye voltam, hogy nem néztem jobban utána a dolgoknak. Persze lehet az is közrejátszik, hogy az InFocus projihoz szokott szemem már képtelen tolerálni az ilyen fos felbontású képmegjelenítőket.
Nálam végleg leszerepelt a samsung, soha többet nem veszek samu terméket. :N
Az meg sovány vigasz, hogy a 7xx-es sorozatban már javították ezt a fatális hibát.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#17517) mrzed válasza BBéci (#17513) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm az infót...
Viszont az nem értem, hogy a tv felbontása 1920x1080, a videó felbontása is ennyi, akkor elméletileg ki kellene töltenie a teljes képernyőt.

Digi:
Soha nem egyeztettem a ténylegesen fogható csatornákat a kínálatukkal...
Úgy, hogy azokat az SD adókat töröltem, aminek van HD-s változata is, még így is maradt 74 csatorna. Ha nagyon érdekel, átküldhetem a channel_list.scm-et.

Ami mindenképp a digi mellett szól a upc-vel szemben, természetesen az árakról nem is beszélve, hogy a HD adások felár nélkül jönnek.

(#17518) szelidorzo válasza Gabesz1019 (#17511) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Mennyi idő telt el míg megküldték?

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#17519) Gabesz1019 válasza szelidorzo (#17518) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Október 14.-én adtam fel a számlát és a gar. levelet.

Ed Parker

Nem eladó.

(#17520) Ed Parker válasza BBéci (#17514) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nos igen ez jelentős különbség,de a kérdés hogy ér-e 100ezerFt-ot,a 3D full HD eztra?
de ennek holnap utánajárok az üzletben.
viszek 3D anyagot,ha látok különbséget akkor megfontolandó a váltás,amúgy nem.

de ha jövöre megjelenik a szemüvegnélküli vagy valami ujabb 3D technológia,akkor benyaltam.

(#17521) Tomics válasza Ed Parker (#17520) üzenetére


Tomics
addikt

Jövőre biztos hogy nem, alig lesz változás az idei modellekhez képest mindent figyelembe véve (nem csak 3D-t). Sőt még 2-3 év múlva se lesz lényegi változás 3D-ben szerintem.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#17522) Ed Parker válasza OddMan (#17516) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

de nem értelek igazán.
ha a piacon 50-50%-ban jelennének meg 3d és normál filmek,megérteném hogy fel vagy háborodva.
de még annyira kevés film van,amit 3D technológiával forgatnak,hogy nem tudom,érdemes e beleinvesztálni egy olyan funkcióba,amit nem is használsz igazából?

Mert a sima 2d nekem megfelelő,sőt a 3d is.

Persze próbáld meg,meg kell kérdezni,hátha szerencséd lesz.

(#17523) Ed Parker válasza Tomics (#17521) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hacsak abból indulok ki,hogy a tavalyi 3D milyen volt és az idei milyen,már jelentős a különbség.
Aztán itt van az apple tv-je,amit jövöre akar megvillantani,szóval,lesz itt meglepi.

2-3 év? sztem az ebben az iparágban nagyon nagy idő,de majd meglátjuk,remélem :)

(#17524) sityupityu válasza Tomics (#17521) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem meg benne van hogy 2 éven belül megjelenik,hiszen egy már létező technológiáról van szó. Tele van már vele a YouTube is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#17525) PLaci58 válasza Tomics (#17521) üzenetére


PLaci58
őstag

Úgy tudom jövőre már a Samu is gyárt majd passzív 3D-s TV-ket.
Kiváncsi leszek kitől veszik a paneleket hozzá.
Van szemüveg nélküli 3D. Egy baja van, hogy nem lehet elmozdulni az optimális helyről, tehát igazából csak 1 ember nézheti 3D-ben :D

Szerintem a gyárak már tudják mit fognak 3 év múlva gyártani.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#17526) Gabesz1019 válasza PLaci58 (#17525) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Samsung most készül a többi aktív technológiát alkalmazó gyártóval együtt egységesíteni az aktív 3D-s szemüvegeket, és mondták, hogy kitartanak az aktív technológia mellett. Úgyhogy nem hiszem, hogy passzívra váltanának.

(#17527) PLaci58 válasza Ed Parker (#17520) üzenetére


PLaci58
őstag

BBéci majd kijavít, ha nem, de úgy tudom Full HD 3D-t csak BD-ről lehet lejátszani.

Gabesz1019! Nem azt írtam, hogy váltanak, csak megjelenik a kínálatukban. Majd jövőre kiderül :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#17528) JuliusK válasza JuliusK (#17416) üzenetére


JuliusK
tag

Sziasztok!

Ígértem, hogy beszámolok a Samsung UE40D6570-es tévém kapcsán. Nos beigazolódott a gyanúm, ugyanis visszavittem és szerintük is panelhibás a TV. Nem jellemző a Samsung-okra ez, de egy-egy ilyen példányt bárki kifoghat szerintem. Az üzletben teljesen korrekt módon (Euronics) kicserélték és remélem, hogy az új készülékkel nem lesz gond.

Summa summarum: ha valakinek egyenletes vastagságú és távolságú fekete/fehér csíkok, csíkozódás van a kijelzőjén, esetleg vastagabbak a sarkok mentén, akkor az panelhiba, amelyet a készülék cseréjével lehet megoldani.

Remélem aki hasonló problémába ütközik a jövőben, annak segíteni tudtam. A hibáról készült képek a korábbi hozzászólásomban vannak.

Köszönöm a tanácsokat és a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#17529) Ed Parker válasza PLaci58 (#17527) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Lehet, de akkor is összeakarom hasonlítani,ugyanugy laggol-e a 8-as széria,mennyivel jobb ugyanazzal a 3D filmmel,normál divx stb.
Mert az zavar hogy sokszor megakad a kép,mégha csak pillanatra is,de egy ilyen áru tv-töl többet vár az ember.

(#17530) BBéci válasza PLaci58 (#17527) üzenetére


BBéci
titán

Létezik több olyan videokártya, ami képes kiadni full HD 3D képet, valamint némelyik qrvadrága médialejátszó (CineMaster, CrystalVision) tudományába is beletartozik. Azokban feltehetően ugyanolyan, vagy hasonló videokártya dolgozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17531) Lesliegold válasza air (#17421) üzenetére


Lesliegold
tag

Én is azt javaslom nézz utána, mi az a BDRip. Mert a BDRip forrása pl a BD50 mondjuk 40Giga, míg BDRip az ebből készített RIP 1,5-2 Giga.

Sandó60 írta: Akkor mégegyszer leirom nagybetűvel,hogy jobban képben légy:EZ NEM MÉDIA LEJÁTSZÓ a hagyományos értelemben,tehát ettől ne várjatok egy olyat ami az erre kifejlesztett média lejátszóknál működik.Ez csak egy plusz szolgáltatás és nem a fő funkciója a tv-nek.
És itt a pont, mert Ennyi! :C

(#17449) BBéci: Vannak sorozatok, amiket más módon nem tudsz megszerezni, ha tetszik ha nem, nincs belőle HD 1080P, vagy jobb esetben 2-3 évvel később kesetleg kiadják.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#17532) goccer


goccer
aktív tag

Sziasztok! Sikerült tegnap beszerezni egy D7000est, de akadt egy kis problémám. Egy laptopot kötöttem a TV-re HDMI-n és a beállítás után azt vettem észre h a fullHD képet úgy jeleníti meg a TV, hogy körbe egy 1-2 ujj vastag fekete keretet hagy. Próbáltam állítani a TV menüjében 16:9-röl auto-ra, nagyításra meg még nem tudom mik vannak, de jobb nem sült ki belőle. Az a furcsa, hogy amikor klónoztam a laptop képét(1366*768), akkor nem volt ott a fekete keret, csak hát a felbontás gyatra. Most próbálkozom először ilyennel, lehet elnéztem valami alap beállítást, akár a laptopon, nem tudom. Jól jönne egy kis help mindenképpen! :O

(#17533) air válasza Lesliegold (#17531) üzenetére


air
nagyúr

Ezt a témát én lezártam. Úgy látszik egyes emberek szellemi szintje nem engedi megérteni és elfogadni a másik véleményét, csak a maguk hülyeségét hajlandók szajkózni.
Ott a pont. Ti nyertetek. Vége.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17534) Lesliegold válasza air (#17533) üzenetére


Lesliegold
tag

Helyes! :C Egyetértek!

Xiaomi Redmi 3

(#17535) elistvan válasza air (#17533) üzenetére


elistvan
senior tag

Pedig ebben az esetben Lesliegoldnak van igaza. Olvass egy kis scene szabályzatot. BDrip = bluray iso-rol készült nagy felbontású avi. Vagy menj fel egy torrentre és keress rá a bdrip kifejezésre. Amiről te beszélsz az a BRrip azaz egy már mkv-be tömörített késztermék az avi forrása azaz a BRRip nem gyáriról készül ezért némileg gyengébb a minősége . [link]

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#17536) KorLaci


KorLaci
tag

Ma végre megjött a kamera.
Ki is próbáltam. Azt mondta a haverom, hogy a hanggal nincs probléma, kicsit vízhangos, de nem vészes. A kép ellenben elég kockás, pedig elvileg 720p a képe.
Kerestem, de nem találtam állítási lehetőséget. Lehet valahol állítani a kamera képminőségét ?

(#17537) reggi


reggi
aktív tag

Ez a lejatszo kerdes erdekes.Ha mar egyszer rairjak,hogy van benne lejatszo meg mediakozpontkent ajnarozzak,akkor tudja is!Szoval nehogymar extra legyen,ahogyan egyesek itt ertelmezik.
Amugy nekem semmi gondom vele azota,hogy megnezem a letoltes elott a Ref frames erteket.1080p-nel 4 feletti erteknel elhasal a lejatszo.Azt olvastam ez asztaliaknal is igy van.

(#17538) BBéci válasza goccer (#17532) üzenetére


BBéci
titán

Kétnaponta jön valaki ezzel a kérdéssel, amire a válasz egy számítógépet alapszinten ismerő felhasználó számára, amilyen például én is vagyok, teljesen egyértelmű és kézenfekvő. A videokártya driverében kell beállítani a képméretet. Atinál overscant nullára, nVidiánál a két csúszkát huzigálva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17539) Tutu7030 válasza air (#17430) üzenetére


Tutu7030
veterán

Megcsináltam.:) Csak át kell nevezni .ts-re a fájlt, és már pc-n is lejátszható.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17540) BBéci válasza KorLaci (#17536) üzenetére


BBéci
titán

Milyen az a VÍZHANG?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17541) PLaci58 válasza BBéci (#17540) üzenetére


PLaci58
őstag

Gondolom valami csobogás :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#17542) BBéci válasza PLaci58 (#17541) üzenetére


BBéci
titán

Ami vízfejből jön? :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17543) InfiniteReality válasza mamsi (#17503) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Diginél nincs settop box, az analóg csatornák között jönnek a digitálisak is, valamint 1-2 HD csatorna.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17544) InfiniteReality válasza 16gaborm (#17501) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A videokártya és a TV közé vegyél "rendes" kábelt. Nem kell 10.000 Ft-ba kerüljön, de ne is 1-2000 ft-os legyen. Valahol középtájt legyen a legolcsóbb és a legdrágább között.

Amire figyelj szerintem:

- A kábel legyen merev
- Vastag (ekkor szinte biztos hogy árnyékolt is)
- Aranyozott csatlakozós
- És legyen rajta ferritgyűrű
- Ránézésre látszódjon rajta h minőség (egymás mellé téve egy olcsó gagyival könnyű eldönteni :)

A többi marketingmarhaság, úgymint duplaárnyékolás, gázzal töltött burkolat stb felesleges.

A STB és a TV közé gyakorlatilag mindegy milyen kábelt veszel, legjobb esetben is max 1080i jöhet rajta, azt pedig a legolcsóbb kábel is átviszi.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17545) InfiniteReality válasza mrzed (#17506) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A legtöbb mozifilm nem 16:9-es hanem 2.35:1 vagy 2.85:1 (a pontos számokban nem vagyok biztos). Azaz lényegesen szélesebb mint a TV. A tényleg 16:9-es film kitölti a képernyőt, a szélesebb értelemszerűen nem.

Az 1080p 24Hz beállítás arra való, hogy megszüntesse a "judder" effektet, az ne legyenek akadozások a filmben. Ebben a beállításban az eszköz 24 Hz-en hajtja a TV-t és igy az szinkronban lesz a filmek FPS rátájával (ami eredetileg ugye 24).
Ha 60Hz-en nézel 24 képkockás filmet, előfordulhat a judder effekt.

A filmek "szaggatott" mozgását ez nem küszöböli ki, csak "judder"-t szünteti meg.

Szaggatott mozgás kiküszöbölésére a film képkocái közé kell interpolálni újabbakat, így a kijelző eredeti frissitésének megfelelő FPS rátával fog menni a film (elvileg ez 60Hz). Ezt a drágább TV-k megoldják "chipőből" vagy az SVP nevű szoftver képes rá, ha elég erős hardver birtokosa vagy (sok ram, erős CPU, erős videokártya).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17546) InfiniteReality válasza InfiniteReality (#17543) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Bocsánat, van náluk, de ha a TV tudja a DVB-C-t, akkor nem kell hozzá.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17547) balage. válasza mrzed (#17506) üzenetére


balage.
tag

Attól, hogy nem 16:9-es a képarány. Ennél is van "szélesebb", pl mozikban. Van olyan film, amit kimondottan 16:9-re vágnak, van amelyiket mozira és azt vésik blu-raj(y) :) lemezre.

Szerintem a 24Hz a másodpercenkénti képkoca frissítésre való képfrissítést akarja jelenteni. Mint pc monitor-vga párosnál játékok alatt beállítható v-sync (de javítsatok, ha tévedek). Milyen lejátszód van ha szabad kérdeznem?

up: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#17548) BBéci válasza InfiniteReality (#17544) üzenetére


BBéci
titán

Véleményem szerint kifejezetten hátrányos és nem ajánlott, hogy merev legyen a kábel. A ferritgyűrű sem követelmény, nézd csak meg az Audioquest Chocolate típusát. Lágy és gyűrű nélküli. A Diamondon lévő valami nem ferrit, hanem valami woodoo, de működik, hatásos.
A gáztölést ne becsüld le, amíg nincs vele tapasztalatod. Nem akartam hinni a füleimnek, nagyon durván jó a hatása.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17549) BBéci válasza balage. (#17547) üzenetére


BBéci
titán

Több mint 7 órával előztelek meg. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17550) Etikusz válasza Ed Parker (#17512) üzenetére


Etikusz
tag

Nekem van egy eladó!

Nokia 3210 (5év)->Nokia 6020(4év)->Nokia 3120c(3év)->Nokia 6303ic(2év)->Nokia Lumia 620(2év)-> Microsoft Lumia 650(2év)->Apple Iphone SE 32GB(2év)->Apple Iphone 8 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.