Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Zola007 válasza vlevi (#16198) üzenetére


Zola007
veterán

Köszönöm a segítő szándékod. :R
Ezeket már számolgattam, épp tegnap méregettem ki a kinézett típusok alapján, hogy mi az a méret, ami még elfér :D

Elég hülye elrendezésű szobába kerülne és nem igazán tudok vele variálni. Sajnos 37" lenne a maximum, ami még befér a szoba teljes (!) átrendezése nélkül :W (elég kis szobáról van szó, 3,2x4,5 m) az eddigi TV helyére (egy 90cm széles bútorelemre)

A kinézett típusok alapján teljes méretet tekintve ~88-90cm szélesek a 37" készülékek, a 40+ már túllógna rajta.

Szívesen elnéznék én 55"-t is, de sajnos behatárolt a tér és a pénztárca is

ui: egyébként itt találtam 2 jó vizuális összevető oldalt:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#16202) sanyaboy válasza air (#16195) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Ti mindig felrakjátok az új fw-t? Én a 1015-öt már nem mertem :D A német samsung fórumok tele vannak rémhírekkel, hogy a 1015 hazavágja a CI modult... Az is érdekes, hogy a tévé fel se ajánlotta, míg a 1013-nál szólt a drága hogy frissülne. Erre az újra kiváncsi leszek, szól-e?

[ Szerkesztve ]

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#16203) bluobluo válasza air (#16188) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Üdv!

Amit mondol All Share -hez (pc tévé kapcsolat létrehozásához) még kell egy wifi USB kulcs is nem?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#16204) sanyaboy válasza bluobluo (#16203) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Ha a tévében nincs beépített wifi (6500-ban pl van), akkor kell. Ha jól emlékszem azt írták itt, hogy kizárólag a Samsung wifi adaptert ismerik ezek a tévék, mással nem hajlandók kapcsolódni

[ Szerkesztve ]

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#16205) air válasza Gabesz1019 (#16199) üzenetére


air
nagyúr

Semmi. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16206) air válasza bluobluo (#16203) üzenetére


air
nagyúr

Már amelyik TV-hez. 65xx-től felfelé már beépített a wifi. 6100-hez meg a mostani promóciókban adnak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16207) bluobluo válasza sanyaboy (#16204) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Én a 32D5500 -as verzióra gondoltam.
A wifi adaptert hogy érted? csak az adaptert ami veszi, vagy azt is samsungba kell beszerezni ami küldi is?
Azért kérdem mert annyi jót hallani a tp link wifikről, hogy olyan kéne, de ha jó a samsung akkor legyen az

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#16208) sanyaboy válasza bluobluo (#16207) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Wifi routert vehetsz nyugodtan TP Linket, ha azt szereted. Ehhez fog majd a tévéd csatlakozni a Samsung USB-s wifi adapterrel, amit bedugsz a tévének :)

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#16209) bluobluo válasza sanyaboy (#16208) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Én csak hallottam, hogy jó, még nem szereztem be, de ha nem az, de jó féle, mond(jál)jatok egy olyan wifi jel adó/vevő ketyerét ami már tökéletesen működik a tv és a pc közt
köszi előre is!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#16210) sanyaboy válasza bluobluo (#16209) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Erre mindenki a sajátját fogja mondani :)
Nekem ilyen van
2 sávon ad, van rajta USB port, köthetek rá vinyót amit DLNA szerverként lát az összes wifi eszköz stb.
Volt még Linksys routerem egy ideig, arra se tudnék rosszat mondani, sőt. Te tudod, hogy mit akarsz vele, hány eszköz fog csatlakozni, kell-e DLNA stb. Ezerféle van

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#16211) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

Samsung LED tv vásárlása előtt állok!
Lenne pár kérdésem felétek....
A samsung honlapján nézelődöm,és amelyik TV-nél fel van tüntetve a WEB BROWSER azzal a modellel már lehet a készüléken az interneten szörfölni,böngészni??

Halottatok már olyanról hogy a Szlovák gyárból hoznak az országba minimálisan mechanikailag sérült készülékeket?

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16212) nightshadow válasza 16gaborm (#16211) üzenetére


nightshadow
veterán

amelyik TV-nél fel van tüntetve a WEB BROWSER azzal a modellel már lehet a készüléken az interneten szörfölni,böngészni??

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16213) bluobluo válasza sanyaboy (#16210) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Köszi, nekem bőven elég egy olyan ami gond nélkül átviszi a pc-ről tévére az adatokat

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#16214) Koky válasza bluobluo (#16213) üzenetére


Koky
csendes tag

Szia

tp link 1043nd
oprnwrt v. dd-wrt simán rámegy és még viszonylag olcsó és tökéletesen működik a tv-vel.

(#16215) csimpok válasza 16gaborm (#16211) üzenetére


csimpok
aktív tag

"Halottatok már olyanról hogy a Szlovák gyárból hoznak az országba minimálisan mechanikailag sérült készülékeket?"

Ezt hol hallottad? Szerintem ami Magyarországra jön, az mind a szlovák gyárból jön...

(#16216) 16gaborm válasza csimpok (#16215) üzenetére


16gaborm
csendes tag

Rosszul fejeztem ki magam,vagy értelmezted :DD

Úgy értettem hogy a Szlovák gyárban ami megsérült termékek,abból hoznak be az országba,és olcsóbban adják el!!

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16217) csimpok válasza 16gaborm (#16216) üzenetére


csimpok
aktív tag

Nem tudom mit értelmeztem rosszul, de most ugyanazt írtad le mint az előbb :U
Az a kérdésem, hogy honnan van az infó, milyen hibákra kell gondolni, és hol árulják/ mennyivel olcsóbban?

(#16218) air válasza 16gaborm (#16211) üzenetére


air
nagyúr

Az enyém hátuljára ez van írva: Made in Hungary! :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16219) air76


air76
tag

Na megvettem a MM-ban a 6500,ez volt a kiszemelt példány!A médiába 3év garit adnak hozzá,de ha regisztrálod a készüléked a http://regisztracio.samsung.hu oldalon a gari+2évvel meghosszabbodik.Plussz!Ha lefénymásolod a blokkot és a gari levelet,küldenek egy samsung skype kamerát is ajándékba:)

"2011-2012 európai legjobb ár/érték arányú televíziója: a Samsung UE40D6500
· Legjobb minőség és legszebb dizájn elérhető áron
· Teljes értékű okostévé funkciók és széleskörű csatlakoztathatóság
· Lenyűgöző képminőség 2D-ben és 3D-ben is
· Hihetetlenül alacsony fogyasztás a legújabb LED-es technológiának köszönhetően
Az EISA szakértői hozzátették: „Az UE40D6500 Smart TV funkcióinak, hasznos alkalmazásainak és közösségi média szolgáltatásainak köszönhetően új dimenziót nyit az online szórakozásban"

[ Szerkesztve ]

(#16220) bluobluo válasza Koky (#16214) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Köszi az infót!

Más is írhat kinek milyen működő wifi adó/vevő-je van és tökéletesen működik az 5500-al!

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#16221) hami85


hami85
tag

Megvan a D6500 :) Egyszerűen fenomenális!!!!!

(#16222) cudarz válasza hami85 (#16221) üzenetére


cudarz
tag

Gratu!
Tükröződés mennyire para?

(#16223) csimpok


csimpok
aktív tag

Az én MM-es D6500-am Made in Slovakia, 40P1UF6E panel, felhősödés nem látszik, csak csatornaváltáskor a 4 sarkán kisebb bevilágítás.

A korábban már linkelt hdtvtest-es képbeállításokkal és 10/3-as custom motion filterrel szerintem elég jó képe van.

(#16224) Imifej válasza humax (#16173) üzenetére


Imifej
senior tag

Csak kis ablak a 4 sarok közül valamelyikbe, és 2 méret.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#16225) kr1sz


kr1sz
csendes tag

Sziasztok!

Benne van, hogy már előttem kérdezték de nem olvastam vissza oldalakat most sajnos. (Ezért előre is elnézést kérek)
A mai nap folyamán vettem egy Samsung LE40D503F1WXXH típusú TVt. Ezt adják az Euronicsban 98.000 forintért. A TV szuper, vettem egy HDMI kábelt is, hogy a laptopomat vagy az xboxot össze tudjam vele kötni. Az adás nekem egy digitális boxon keresztül kábelen jön. Sajnos úgy vettem észre, hogy a TV szellemképes. Például egy 18as karikás filmnél kifejezetten feltűnik, hogy a kis karika mellett ott van még egy halványan. A szellemkép nem csak a tv adásnál észlelhető hanem mondjuk xboxozás közben is. Vajon mi lehet a probléma? Megmondom őszintén, totálisan hülye vagyok a televíziókhoz. Régebb óta szerettem volna már venni egyet de nem ástam bele magam a dolgokba ez viszont ennyi pénzért a maga 102 centijével és full hd felbontásával csábított.

Tudnátok segíteni?

(#16226) BBéci válasza kr1sz (#16225) üzenetére


BBéci
titán

Kapcsold ki az összes képjavítónak nevezett funkciót: éljavítás, zajszűrés, dinamikus kontraszt, stb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16227) kori18t válasza kr1sz (#16225) üzenetére


kori18t
tag

Az idei D sorozatú ledes tv-knél is van panel lottó? Minőségbeli különbség egy 32-37-40-es képernyő között ugyanazon szérián belül?Tudom, a régebbi 37-es CCFL-es panelt nem a Samsung gyártotta.Ezt azért kérdezem, mert a hálószobába kell egy Samu D5000-es, a 32" kicsi, inkább a 37"-est venném.Vkinek infója erről?Köszi

(#16228) BBéci válasza kori18t (#16227) üzenetére


BBéci
titán

Igen, van panel lottó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16229) kr1sz válasza BBéci (#16228) üzenetére


kr1sz
csendes tag

Panel lottó? :)

Amúgy nem tudok belemenni a speciális beállításokba se a külső forráson (márpedig erről jön a digitális adás) se a hdmi-nél.
Az elején mikor telepítettem a tv-t akkor lehetett választani digitális és kábeles dolgok között. Esetleg lehet, hogy ott választottam rosszat és emiatt félrekonfiguráltam?

[ Szerkesztve ]

(#16230) brucep


brucep
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok. Kinéztem a 40d6100 modellt, számomra ez lenne a megfizethető kategória. Egyetlen problémám, hogy a böngészője korlátozott, és nem tud külső egységre rögzíteni. Meg lehet oldani vhogy, hogy a 6570 szoftvere kerüljön rá? Elvileg csak korlátozva vannak ezek a funkciók nem?
Köszi a segítséget.

(#16231) nightshadow válasza brucep (#16230) üzenetére


nightshadow
veterán

A D6100 már tudja a külső eszközre való rögzítést. Egyébként jelenleg kb. 22k van a D6100 és D6500 között. Ha kell a böngésző, szerintem ez nem akkora összeg, hogy megérje buherálni a szerviz menüt, s kockáztasd az 5 éves garanciát, meg a tévé épségét. Korábban volt olyan, aki valamit elállított a szerviz menüben s feje tetejére állította a képet, s csak a szerencsének köszönhető, hogy utólag rájött, hogy mit állított el, s sikerült visszacsinálnia.

(#16232) szelidorzo válasza 16gaborm (#16216) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Eu-ban szerelt (magyar-szlovák-román)gyári-hibás készülékek (samu-tv, hűtő, stb) kamionszámra kerülnek magyarországra a koambra nevezetű céghez.
Itt javítják, újracsomagolják és újra forgalomba kerül. Általában internetes webboltok kínálatában szerepel. Féláron hozzájutnak, s kb 20%-al olcsóbban árulják, mint egyéb kereskedelmi helyeken.
Koambránál magánszemély közvetlenül nem tud vásárolni.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#16233) humax válasza Imifej (#16224) üzenetére


humax
senior tag

van bene satelitte tuner?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#16234) humax válasza Imifej (#16224) üzenetére


humax
senior tag

ha kulso szamitogepre kötot az lcdt, akkor jonnn a pip?
mondjunk nagy ablak kulso szamitogep, kis ablak HDMI kulso belteri?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#16235) InfiniteReality válasza humax (#16234) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Pl lehet úgy PIP, hogy nézed a TV-t és kis képben a HDMI bemenet jele, vagy fordítva (nézed a HDMI bemenet jelét és kis ablakban megy a TV).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16236) Etikusz


Etikusz
tag

UPC-t csak SCARTON-lehet csatlakoztatni a D6500-höz mert a STB-n csak SCART van!
Válaszotokat előre is köszönöm!

Nokia 3210 (5év)->Nokia 6020(4év)->Nokia 3120c(3év)->Nokia 6303ic(2év)->Nokia Lumia 620(2év)-> Microsoft Lumia 650(2év)->Apple Iphone SE 32GB(2év)->Apple Iphone 8 64GB

(#16237) air válasza Etikusz (#16236) üzenetére


air
nagyúr

"Ez így, ebben a formában nem igaz."
A HD-s boxot HDMI-vel lehet a TV-hez csatlakoztatni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16238) kori18t válasza kr1sz (#16229) üzenetére


kori18t
tag

Tegnap nyomkodtam a madaras üzletláncban egy 37D5000-et és csak akkor engedett be a spec.beállításokba, ha a képbeállítás a normálon volt.Például természetesnél nem engedett be.Próbáld ki!

(#16239) kori18t válasza BBéci (#16228) üzenetére


kori18t
tag

Megint pont a 37" a kakukktojás?Tesztekben nagyon jónak mondják, 5-ből 4.5 csillagot kap....... :K

(#16240) nightshadow válasza szelidorzo (#16232) üzenetére


nightshadow
veterán

Ezt az Euronicsba egy eladó mondta nekem, hogy ez így van, de cég nevet nem tudott mondani, s én azt hittem, hogy csak azért mondja, hogy inkább megvegyék drágábban az ő boltjukban. S közbe tényleg itt van az európai központjuk, s a kis képeket elnézve raklap számra állnak a műszaki cuccok. Egyébként az egyik ismerősöm ismeri az egyik MM-nak az első emberét, s ő neki elmondta hogy a tévék jelentős része ott is ilyen refurbished készülék, csak én nem hittem el neki, mert sokszor nagyokat mond. Ezek szerint mégis lehet benne valami. Hát hiába, ez MO, ahol nemzeti sport a másik átb@szása.

Koambra Inc.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16241) JoeYi válasza nightshadow (#16240) üzenetére


JoeYi
őstag

akkor ezért adhat +2 év garit a samsung a főbb elemekre csak bizonyos boltokban, mert sejtik hogy elromolhat

(#16242) brucep


brucep
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tud esetleg d6100-hoz szervíz menü kódot. Pontosabban azt, hogy hogyan lehet előhívni?
köszi

(#16243) nightshadow válasza JoeYi (#16241) üzenetére


nightshadow
veterán

Tetszik a cég szlogenje: „Refurbished It Is Like New!”. Nem tudom miért, de nekem erről a temetkezési vállalkozó reklám szlogenje ugrott be: „Önnek csak meg kell halnia, a többi a mi dolgunk.” :)

[ Szerkesztve ]

(#16244) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

UE40D6100-as tévém van. Megoldást keresek arra, hogy milyen módon tudom lejátszani a számítógépem winchesterén MKV formátumban lévő FULL HD 3D-s filmet.

Találtam egy ilyen BlueRay lejátszót: Samsung BD-C5900

Van benne Ethernet csatlakozó, és támogatja az All-Share-t.

Megoldható ezzel a készülékkel, hogy hálózaton keresztül játssza le a számítógépem merevlemezéről a FULL HD 3D-s MKV filmet, és a már 3D-s képet 1.4-es HDMI kábelen keresztül teljes felbontásban továbbítsa a tévének?

(#16245) Koky válasza brucep (#16242) üzenetére


Koky
csendes tag

Szia!

Kikapcsolt állapotban Info-Menü-Mute-Power (nem egyszerre hanem egymás után kell lenyomni)
Azért vigyázz vele, mert ha rosszul állítasz be valamit téglásíthatod a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#16246) Zola007 válasza nightshadow (#16240) üzenetére


Zola007
veterán

Ez elég durvának tűnik, amit írtok.
Ez csak a Samsung TV-kre vonatkozik vagy úgy általánosságban az LCD piacra.
A fentiek fényében melyik az a bolt, ahol nyugodt szívvel lehet vásárolni?
Én inkább fizetek 20%-al többet, ha valóban nem a minőség-ellenőrzésen kihullot sz.rt adnak érte.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#16247) cudarz válasza Zola007 (#16246) üzenetére


cudarz
tag

Amit en arulok az kozvetlenul a Samsungtol van. :)

[ Szerkesztve ]

(#16248) BBéci válasza kori18t (#16239) üzenetére


BBéci
titán

Erről annyiszor volt szó ebben a topikban, hogy könnyedén megtalálod a választ a keresővel.
37 colos méretben a Samsung gyárak nem készítenek panelt, pedig azok a legjobb minőségűek.

(#16244) €uro
Szerintem az nem fog menni. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16249) Zola007 válasza cudarz (#16247) üzenetére


Zola007
veterán

Jelen állás szerint inkább 40-42 col lesz abból, de azért köszi az ajánlatot. :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#16250) csimpok válasza nightshadow (#16240) üzenetére


csimpok
aktív tag

De valahol azt olvastam, hogy az ilyen tévék hátulján ott szerepel a Koambra meg a refurbished matrica, nem? Vagy szervízmenüben nem lehet megnézni, hogy eddig összesen mennyit volt bekapcsolva a tévé? Plusz elvileg a Samsung meg tudja mondani a sorszám alapján, hogy ilyen-e a tévé, és akkor nem is ad garanciát. Szóval csodálkoznék, ha a most 5 éves garanciával értékesített tévék koambrások lennének.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.