Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) mrzed válasza Hanok (#17299) üzenetére


mrzed
senior tag

Meglehetősen nehéz lenne keverni... csak meg tudom számolni a szemüvegeket, amiket kaptam hozzá... 3 doboz, 3x2 db aktív szemüveg. Igaz az itteni hsz-ban valóban nem volt szó a szemüvegek számáról.

(#17302) InfiniteReality válasza tibike8 (#17298) üzenetére


InfiniteReality
őstag

3 antennás, N-es. Teljesen jó. A TP-Linket csak azért ajánlgatom, mert olcsó és bevált :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17303) BBéci válasza zs2994 (#17300) üzenetére


BBéci
titán

Használd a keresőt!!!
A D5000-re 146 hozzászólást ad ki.

(#17302) InfiniteReality
Tapasztalatom szerint a 3 antenna nem garancia semmire. Az enyémen is annyi van és sokkal bizonytalanabb a kapcsolat, mint egy Linksyssel vagy D-Linkkel.
Tegnap 2 órát szívtam vele.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17304) InfiniteReality válasza zs2994 (#17300) üzenetére


InfiniteReality
őstag

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Ha van még kérdésed, kérdezz konkrétat, s válaszolunk :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17305) oliver7777


oliver7777
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy ha megrendelek egy tv-t valamelyik webshopból, akkor esetlegesen a garancia érvényesítéséhez nem szükséges ugye, hogy az adott cég még létezzen, tehát azt közvetlenül a samsung szerviz pontjain keresztül tudom érvényesíteni, mondjuk akkor is ha az eladó közben már megszűnt. Csak azért kérdezem, mert már annyi webshop van, hogy nem lehet tudni melyik milyen stabil lábakon áll. Nem szeretném, ha ebből lenne később gond. Bár nyilván az a legjobb ha nincs is gond a készülékkel, de ezt előre ugye sose lehet tudni.

Köszi!

(#17306) BBéci válasza oliver7777 (#17305) üzenetére


BBéci
titán

Amelyik Samsung Magyarország által kiadott garanciajegyet mellékel a tévéhez, azzal valóban az a helyzet, amit leírtál, de sok a bolti garis, szürkeimportos készüléket áruló üzlet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17307) Hanok válasza mrzed (#17301) üzenetére


Hanok
senior tag

Tegnap voltam a szemüvegekért az euronicsban és a 190 ezres 6570 mellett már nem volt kinn az akciós tábla miszerint jár hozzá szemüveg pluszban. Amikor Én vettem 220-ért akkor kinn volt. Tehát akkor Te azt mondod hogy 190 ezerért vetted és kaptál hozzá 4 szemüveget a dobozban lévő kettőn kívül?

(#17308) mrzed válasza Hanok (#17307) üzenetére


mrzed
senior tag

Igen, azt mondom.
Sőt... az ott vásárolt falikonzol árából is árengedményt kaptam.

(#17309) cudarz válasza mrzed (#17308) üzenetére


cudarz
tag

Melyik Euronics? Corvinban kb. minden termekbol adnak 15% kedvezmenyt, mivel uj az uzlet es kellenek a vasarlok meg az eladasok.

(#17310) mrzed válasza cudarz (#17309) üzenetére


mrzed
senior tag

BP, Lurdy ház.
A Corvin-ban nem vették fel a telefont...

[ Szerkesztve ]

(#17311) sandró60 válasza oliver7777 (#17305) üzenetére


sandró60
addikt

Figyelmedbe ajánlom ezt a topikotGARANCIA kérdések

(#17312) Hanok válasza mrzed (#17308) üzenetére


Hanok
senior tag

valahogy összeolvastam a két sort így újra elolvasva félreolvastam a dolgot, akkor inkább Én is csak azt tudom mondani hogy mázlista... :DDD Tegnap azt gondoltam ha levették a táblát már nem jár hozzá a szemüveg. Meg az újságban sem írták..Mind1 buktam 30k-t de legalább még volt raktáron... :K Most biztos örülnék hogy egyre jobban hiánycikk..

(#17313) Vedike69


Vedike69
csendes tag

Megjött a Skype kamerám!!! :C Okt-24-én vásároltam a 40D6570-et+4 szemcsi, 5 év gari!
207.000 volt. Ha valakit érdekel a kamera jelezze. Fel se bontom....gyári garilevél mellékelve.

(#17314) Franz51


Franz51
tag

Sziasztok!

samsung ue55d6500-zal kapcsolatban képernyő tükröződésről van valakinek észrevétele, tapasztalata? Ugyanis minden angol nyelvű tesztben a következők vannak mint hátrány:Glossy screen picks up reflections
Előre is köszi:
Franz51

(#17315) mrzed válasza Hanok (#17312) üzenetére


mrzed
senior tag

Az is lehet, hogy nem értetted félre a tábla levételét, csupán az eladó nem volt képben a mellékelendő szemüvegek mennyiségével.

(#17316) vajonmilesz


vajonmilesz
csendes tag

sziasztok,
kérdéseim vannak :)
lehet hogy már voltak, s le leszek dorongolva :(

1. 32c650-re ha rádugok wifi-s sticket, s van wifis routerem, akkor elméletileg netezni is lehet a tv-n? Nem szükséges a laptopot is bekapcsolni ehhez, ha jól sejtem.

2. Ha van wifis stick a tv-ben, akkor össze lehet hangolni a wifis laptopot a tv-vel, s a laptopon lévő filmet, fényképet nézni a tv-n?

3. milyen portaszító sprayt, megoldást tudtok, hogy ne szívja magára a port a tv, a káva, a talp? s lehet használni az ilyen sprayt a képernyőre is?

vajonmilesz@freemail.hu

(#17317) mrzed


mrzed
senior tag

Most akkor a panellottón is nyertem?
40A1UF7E

(#17318) Gabesz1019 válasza Vedike69 (#17313) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Én okt. 14.-én adtam fel a számlát+gar. levelet, de még nem kaptam kamerát. :(

(#17319) InfiniteReality válasza Gabesz1019 (#17318) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én még fel se adtam, remélem nem késő:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17320) Gabesz1019 válasza InfiniteReality (#17319) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Október 14. és december 31. között kell megvenni a TV-t és január 15-ig kell regisztrálni és beküldeni.

(#17321) InfiniteReality válasza Gabesz1019 (#17320) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Akkor nem késő:) Köszi.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17322) r.zozoka válasza sandró60 (#17174) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

aki tudna intézni ilyen samsungos wifi vevőt 5000ft ért annak jelentkezését várom privátban!!!

kicsit más:
a router beállítására vmi magyar nyelvű oldal vagy írás nincs? sajnos nem vagyok a legjöbb angolból meg wifiből:)

(#17323) Z14XEP válasza JoeYi (#17274) üzenetére


Z14XEP
csendes tag

Nem tökéletes? De az. Nekem nagyon-nagyon sokat segített.Csak a tv-re várok már vagy két hete. /40D6500/. A Samsung vehetné a fáradtságot egy ilyen infó összeállításához!

(#17324) csedaviasd


csedaviasd
csendes tag

Szerintetek a 6570-hez adott Skype kamerát el tudnám adni 20K-ért?

(#17325) r.zozoka válasza r.zozoka (#17322) üzenetére


r.zozoka
aktív tag

kicist olvasgattam még itt a forumban és megerősítést nyert a feltevésem mi szerint nincs böngésző a tvmen (d551) eddig azt hittem ha lesz hozzá csatolt net akkor majd elő jön, de ahogy olvastam ez nem valószínű :(

akkor kérdem én minek rá a net? vómire is lehet hazsnálni?

(#17326) dansi


dansi
tag

ugyan ezt kérdezem éni ... :F

Sony Ericsson XPERIA™ X8 CyanogenMod 7 GingerDX.v022 2.3.7

(#17327) Gabesz1019 válasza csedaviasd (#17324) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Szerintem rakd fel hardverapróra, annyiért biztos elviszik. Akinek szüksége van rá annyit megér.

(#17328) Lesliegold válasza Csabesz75 (#17290) üzenetére


Lesliegold
tag

Én saját tapasztalatból mondom, ilyen jó routerem még sosem volt, mint a TP-Link WR1043D. [Felokosítás] után, soha többé nem akarsz másmilyet....Ja és BETONSTABIL!!!! Ajánlom!

Xiaomi Redmi 3

(#17329) vlevi válasza Memphis79 (#17200) üzenetére


vlevi
nagyúr

Samsung oldaláról letölthető, de szerintem helyette nézd meg a Serviio-t. Nekem az jobban bejött.

(#17330) Csaby15


Csaby15
csendes tag

Tudnátok segiten hogy milyen képbeálitást alkalmazzak az 5500-as tv.hez??Valahogy mindig nem az igazi.

(#17331) Ati007 válasza Franz51 (#17314) üzenetére


Ati007
őstag

Nekem ilyen van és azt mondom nem annyira vészes, kikapcsolt állapotban mondjuk tükörnek is lehet használni.
Ha viszont ablak van a nézési pont mögött akkor zavaró lehet.

(#17332) InfiniteReality válasza Lesliegold (#17328) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És ha valakinek ennél is komolyabb és emellett minőségibb router kell + szeret szöszölni a beállításokkal, akkor MikroTik! Például az MT 750G-ben 600 MHz-es proci van (GL-ben 400MHz) és tud mindent.

Bővebb infó:
http://routerboard.com
http://mikrotik.com
http://wlan-ok.hu

WEB-es felületen, SSH és egy saját .EXE programmal (winbox) is lehet piszkálni. Ezutóbbi nagyon komoly felületet nyújt a beállítások módosítására.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17333) balage. válasza BBéci (#17267) üzenetére


balage.
tag

Értem, köszönöm a tanácsot!

Műholdasra visszatérve nekem úpécé van műholdasban, de a hivatalos oldalon nem találtam semmiféle leírást arról, hogy lehetne-e valami hd minőséget kicsikarni belőle.
Más (kábeles) lehetőség tv adásokra nincs sajnos.
Erről tud valaki valamit?

(#17334) mrzed


mrzed
senior tag

Ott a pont!!!

Nálam is egy MikroTik 493AH routerboard dolgozik R52Hn wifi kártyával.
Megakasztatatlan... 10 eszközt lát el nettel, felét lanon, másik felét wifin keresztül, köztük a tv-t is. Képzelhetitek, hogy mi történik, ha fél tucat gép rászabadul, megpakolt torrentkliensekkel, több ezer, nem ritkán 10K+ ip kapcsolatot kezdeményezve. Mindez max 30-40%-os leterheltséget okoz számára. Ezt egyetlenegy kiskereskedelemben kapható kész router sem képes kezelni, még a 30-40e forintos kategóriák sem.

(#17335) sandró60 válasza r.zozoka (#17322) üzenetére


sandró60
addikt

Néz szét az Árkádban vagy ha nagyon kellene akkor mindennap az akcós oldalakra is felnézhetsz amit a nagyon népszerű kereső oldal megkeres neked :K
Saját tapasztalatomból kindulva:nekekem TPLINK-841nd routerem van.Amikor valamiben megakadtam a router bellitásánál akkor a megadott telefonszámon(ingyenes) amit mellékeltek a használati utasitásban felhivtam őket és készségesen válaszoltak nekem a feltett kérdésre.Sajnos a routereknek használatijában éphogy csak az alapvető beállitáshoz van Magyarnyelvű leirás

[ Szerkesztve ]

(#17336) Baltazor


Baltazor
csendes tag

Sziasztok!

Problémám akadt egy Toshiba satellite A300-15A (ATI Mobility Radeon™ HD 3650) és egy Samsung SM T23750 összeházasításával. A kérdésem a következő, mivel a Laptop csak VGA és S-video kimenettel rendelkezik, a monitor/TV pedig komponens és HDMI bemenettel (van SCART is de ha jól gondolom az monitormódban nem szerencsés) nincs tippem, hogy milyen kapcsolási lehetőségek állnak rendelkezésemre. Hasonló problémával már bajlódó emberek tapasztalatait várom, esetleg sikeres megoldást. De minden a témába vágó információ hasznos lehet.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

I am the beginning. The end. The one who is many. I am the Borg

(#17337) balage. válasza Baltazor (#17336) üzenetére


balage.
tag

Nem vagyok nagy mágus, de vannak d-sub(vga) - hdmi átalakítók 14k körül. Ezt egy 2 perces google böngészéssel derítettem ki. Még valami: vga-analóg; dvi/hdmi-digitális és itt a gond, ezért kell "átjátszó". Más ötletem sajnos nincs.

(#17338) InfiniteReality válasza Baltazor (#17336) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Lehet van ahhoz a Toshibához dokkoló vagy port replicator, amin elképzelhető, hogy van DVI kimenet. Nem olcsó mulatság, de úgy kapod a legjobb eredményt (és talán olcsóbb mint egy DSUB-HDMI konverter ami ugyebár aktiv eszköz).

Legjobb megoldás ez lenne, mert nem kell aktiv eszköz konvertáljon (ha ugyanis létezik a fenti eszköz a géphez, egy speciális csatlakozón át biztosan ki van vezetve a HD3650ből a DVI jel is).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17339) Baltazor válasza balage. (#17337) üzenetére


Baltazor
csendes tag

Igen, a VGA - HDMI konvertereket én is megtaláltam, de nem tudom, h a jel átalakításból milyen minőség vesztés adódhat. Köszi ;-)

I am the beginning. The end. The one who is many. I am the Borg

(#17340) Baltazor válasza InfiniteReality (#17338) üzenetére


Baltazor
csendes tag

A dokkoló, hogy miért nem jutott eddig eszembe :-D. Na ez egy újabb lehetőség, köszönöm a tippet, körüljárom ezt a megoldást is. ;-)

I am the beginning. The end. The one who is many. I am the Borg

(#17341) Lesliegold válasza InfiniteReality (#17332) üzenetére


Lesliegold
tag

Ha 13.000Ft-ból megoldja az is, hogy a N-es wifis routerként PC nélkül torrentezik a ráillesztett USB winyóról STABILAN, úgy nem kérdezek többet?

Xiaomi Redmi 3

(#17342) InfiniteReality válasza Lesliegold (#17341) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nemtudom arra képes-e, alapból ugyanis nincs a MT-ben torrentkliens. Nem arra találták ki. A RouterOS (a RB-k saját linux alapú oprendszere - egyébként letölthető és PC-re vagy más vasra is feltehető) egy nagyon jól konfigurálható, sokrétű szolgáltatásokkal rendelkező cucc. Kisebb netszolgáltatók a gerinchálózatukon használják, de otthon is jó szolgálatot tehet.

WIFI-s netszolgáltatók nagy kedvence, mert van egy saját(!!!) wifis protokollja, amivel 10+ kliensre is lehet párhuzamosan(!!!) mondjuk HD-s youtube videókat lejátszani (5-6 felett a normál WIFI megdöglik folyamatos adatátvitel esetén).

Amúgy bizonyos mértékben a RouterOS is fizetős, sajna.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17343) BBéci válasza balage. (#17333) üzenetére


BBéci
titán

Valami hiba volt a keresési módszeredben. A HD havidíja 1500 Ft/hó, ami a jelenlegi akcióban, fél évig csak 750 pénz, vagyis a fele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17344) balage. válasza BBéci (#17343) üzenetére


balage.
tag

Értem. Én még most sem találom a műholdas (tehát nem kábel tv) akciót, ajánlatokat a televízió menüpont alatt és a keresőben sem. Lehet nekem nem egyértelmű a dolog csak? :F

(#17345) gyugyo79 válasza Baltazor (#17339) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én teszteltem egy VGA -> HDMI adaptert és kb.75% -osan működött. Azért lett volna megvéve, hogy régebbi eszközöket tudjunk már VGA nélküli megjelenítőkhöz kötni konferenciákon. De sok eszköz nem ad vele képet pld. Panasonic TV-k egyáltalán egy halom projektorok stb.
A Samsung TV-mel (C650) is kipróbáltam ahhoz jó volt DE nem tenném a tűzbe a kezem, hogy pld. a mostani D-sekhez jó e. Nem olvastam, nagyon utána de az első tippem nekem az volt, hogy ugye így nincs hdcp jel amit ha nem kapnak meg hdmi -n az erre érzékeny eszközök akkor képet se adnak(De ez csak tipp és lehet hogy hülyeség).

(#17346) spae válasza InfiniteReality (#17255) üzenetére


spae
aktív tag

Köszi, de közben már megvettem a LE40D550-et!

(#17347) InfiniteReality válasza gyugyo79 (#17345) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha a HDCP jel hiánya vagy a hang a probléma, D sorozatnál a PC bemenetnek kinevezett (nálam D5000-en a HDMI1) csatiba kell dugni és úgy megnézni.

Mivel DVI->HDMI átalakitásnál nincs hangjel, így a TV az ilyen jelet csak ezen a bemeneten képes fogadni. Lehet ezen a bemeneten "megeszi" a DSUB->HDMI konverter jelét is...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17348) humax válasza InfiniteReality (#17218) üzenetére


humax
senior tag

na most ha a setboxomban (HD dreambox )van HDMI kimenete, meg kel neznem hogy az tamagatja a HDMI 1.4?a nelkul nem nezhetem, a 3d tvben a 3d adast?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#17349) lurdyhaz


lurdyhaz
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Röviden leírom a problémát:

-32D5000 TV-t kötnék össze PC-vel (XP64)
-9600GT videókártya (2db DVI 1db S-video)
-DVI-HDMI kábellel a HDMI1/DVI bementetben
-Az 1. DVI-kimeneten LG monitor, megismeri, minden OK
-A 2. DVI-kimeneten a TV, nem ismeri fel. A Display/Settings-ben látok valamit, hogy 'default monitor', de csak ennyi.
-az NVIDIA control panel is mintha valami analóg cuccot látna
-a TV szerint nincs jel
-A kábel OK, ha csak a TV-t használom az 1. DVI-on, akkor minden rendben

Légyszíves segítsetek!
Előre is köszönöm,
L

(#17350) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

lenne egy - lehet - láma kérdésem.

Vettem egy D400-s 32"-s hd ready lcd tv-t, elméletileg 1360*768-s a max felbontása, de ha monitorként használom és egy játék felbontását nagyobbra állítom ennél, akkor 1920*xxx-t ír ki...

Ez valós felbontás vagy csak kiírja, de nem az vagy mi szösz :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.