Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) air válasza TriplaT (#16496) üzenetére


air
nagyúr

És igaz az az állítás, hogy ez csak egy widget, ha feltesszük nem ugrik a gari, és nem lehet téglásítani vele a készüléket?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16502) TriplaT válasza air (#16501) üzenetére


TriplaT
csendes tag

nem tudom hogy igaz e , majd ez akkor derül ki ha elromlik a tv arra meg van 5év még :)

(#16503) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni az alábbira.

Ma reggel bekapcsoltam a Samsung LCD Tv-t és a képernyő bal oldalán 2 db függőleges csík jelent meg. Sárga és zöld egymástól 10cm távolságra.

Egy idő után eltűnt a zöld csík, de a sárga megmaradt.

Tudja valaki ennek a jelenségnek az okát és a megoldását?

(#16504) TriplaT válasza busman (#16455) üzenetére


TriplaT
csendes tag

:DD :DD én csak a dorináig jutottam ott megadta magát :D durva...

(#16505) JoeYi válasza kovsol (#16448) üzenetére


JoeYi
őstag

köszi, pótlom

(#16506) JoeYi válasza CragON (#16503) üzenetére


JoeYi
őstag

Samsung 2443BW monitor esetében találkoztam ilyennel. Sajnálom ez panel vezérlő hiba, szervizbe kell küldened

(#16507) sonye


sonye
senior tag

Két nap teszt után kezdem végre azt érezni a TV-vel kapcsolatban, hogy nem olyan rossz.

Miért csak nem olyan rossz? A boltban tökéletesen szépen futott minden film akadás mentesen. Otthon a TV adás, a HDMI-s WDTV, a HDD Recorder HDMI kimeneten, az USB, a vinyó, szóval mindenütt érezni akadásokat.

Megy a film és néha olyan, mikor egy picit megakad, majd begyorsul a kép, olyan, mintha jó pár képkockát átugrana a TV.

Próbáglgatom a Motion plust meg a LED mozgás bekapcsolását. Picikét jobb, de még mindig nem folyamatos időnként a kép.

Szerintetek mi lehet a hiba?

Vagy vihetem vissza az egész cuccot, mert szoftverhibás?
Arra gondoltam még, hogy esetleg egy új szoftver megoldaná a hibát, de akkor nem ugrik a garancia?

SOS HELP, mert ma jár le a 3 nap, ha ma beviszem, akkor még visszaadják a pénzt.
De nagyon jó lenne, ha szépen akadásmentesen menne a TV, mert DTS-s mkv-t meg mindent elvisz, amit a kis WDTV player nem tud.

(#16508) JoeYi válasza TriplaT (#16496) üzenetére


JoeYi
őstag

ha nem haragszol kiegészítettem a cikkemet a leírásoddal. Köszi érte!

(#16509) KorLaci


KorLaci
tag

A Youtube HD-hoz :
http://wiki.samygo.tv/index.php5/How_to_install_custom_widgets_to_TV
Kb. annyi, hogy futtatni kell a számítógépen egy web szervert.
Nekem nem sikerült összehozni a XAMPP szervert, de találtam az oldalon egy másikat, ami nagyon egyszerű.
http://wiki.samygo.tv/index.php5/Desktop_applications_list#USBWebserver.
A számítógép "C" meghajtóján csináltam egy USBWebserver könyvtárat, és oda kicsomagoltam az egészet.
A program root könyvtárába kell bemásolni az innen letöltött nYouTubeHD3D.zip nevű filet. NEM kell kicsomagolni !!!
http://wiki.samygo.tv/index.php5/Samsung_Apps_widgets_list_for_C_series
Ebbe a könyvtárba megy bele a widgetlist.xml is.
Ami nálam így néz ki:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rsp stat="ok">
<list>
<widget id="nYouTubeHD3D">
<title>nYouTubeHD3D</title>
<compression size="1026571" type="zip"/>
<description/>
<download>http://*.*.*.*/nYouTubeHD3D.zip</download>
</widget>
</list>
</rsp>

A csillagok helyére a számítógép IP címét kell írni.
Az USBWebserver indítása után, ha nem indulna a szerver, az Apache gombra kell nyomni, majd a zöld start gombra.
Ha minden ok, akkor a status Online lesz. A Windows tűzfal bekavarhat, arra figyelni kell.
Most már a TV-n a sor. Ott létre kell hozni a develop accountot, csak a szerver IP címnek a számítógép IP címét kell írni.
Szinkronizálás, kilép, visszalép, és kész.
Néz ... örül ... van Youtube HD.
A 3D-s tartalmakat is megjeleníti, de ott nem mindegyiket érzékeli 3D-nek.

Remélem nem volt zavaros a leírásom.
Sok sikert mindenkinek : KorLaci

Még annyit, hogy a widgetlist.xml-t lehet bővíteni, ha találtok más widgetet, persze a letöltött zippet be kell másolni a root könyvtárba.

[ Szerkesztve ]

(#16510) csimpok válasza sonye (#16507) üzenetére


csimpok
aktív tag

Nekem is ezt csinálta, amíg a Motion Plus normal beállításon volt (az ahogy olvasom a fórumokat a Samsungnál tömegjelenség, csere után is ugyanilyen lesz), aztán átváltottam "tisztá"-ra, ezzel jobb let, utána pedig valaki javasolta itt az egyedi beállítást 10-3-as paraméterekkel, most így használom, és majdnem tökéletes, kisebb akadást csak akkor látok, ha "másfajta" képre vált a tévé, pl ha a film után reklám jön, vagy valami régi filmrészletet látnak láthatóan kisebb képkockaszámmal.

[ Szerkesztve ]

(#16511) Koky válasza KorLaci (#16509) üzenetére


Koky
csendes tag

Szia Laci!

Az nYouTubeHD3D.zip-et honnan tudom letölteni?

(#16512) JoeYi válasza Koky (#16511) üzenetére


JoeYi
őstag

(#16513) xpike


xpike
tag

sziasztok

ma veszek egy UE46D6570-tValaki FELHŐSÖDÉS témában felvilágosítana, ez mekkora veszély, illetve hogyan tudom majd ma letesztelni hogy van e gond ezzel?

köszönöm

(#16514) Koky válasza JoeYi (#16512) üzenetére


Koky
csendes tag

óóóó tank júúúú :) :R

(#16515) csimpok


csimpok
aktív tag

Van egyébként olyan itt, akinek Samsung panel van a D6xxx készülékében? :)

(#16516) sonye válasza csimpok (#16510) üzenetére


sonye
senior tag

Ezer Köszönet!

Ha melóból hazaérek, az első dolgom lesz megcsinálni a beállításokat, és mindenképp beszámolok.

Ha TV váltásnál meg ilyeneknél jön elő, az nem érdekel, csak a film alatt ne akadozzon.

Köszönöm!

(#16517) xpike válasza xpike (#16513) üzenetére


xpike
tag

Óh hát ez a kiváló cikk mindent leír, elnézést a felesleges kérdésért:
http://logout.hu/bejegyzes/joeyi/samsung_led_tv_tudasbazis/friss.html

(#16518) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok,

cimborámnak ajánlanátok valami 32"-es (lehetőleg led) TV-t kb. 150ezer-ig, ami Skype-ra képes?

Köszi!

(#16519) vation


vation
tag

Samu 5500-ban hol lehet a csatornákat rendezni? Nem találtam sehol ezt a funkciót.
thx

(#16520) Koky válasza csimpok (#16515) üzenetére


Koky
csendes tag

Nekem Samu panel van a D6100-ben

[ Szerkesztve ]

(#16521) Tsebacsi válasza vation (#16519) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

6500-ban is katasztrófa a csatornarendezés, az az egy dolog igazán csalódás volt a tv-ben, még a 7 éves lg lcd-m is jobb volt e-tekintetben...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16522) InfiniteReality válasza HPet (#16353) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Üdv!

Legyegyszerűbb, ha visszaolvasol a hozzászólásaim között. Nemrég vettem pont ilyen tipust, sok gyakorlati tapasztalatott leírtam ott. Ha konkrét kérdésed van, kérdezz, válaszolok (válaszolunk) :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16523) InfiniteReality válasza HPet (#16377) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem "valódi" 100Hz, de mindegy is. Szép képe van a TV-nek, és nem "szaggat", mint egyesek ijesztgetnek ezzel. Szolgáltatótól is függ, de jó képe van a TV adásoknak is (analógot nem próbáltam, csak digitálist).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16524) InfiniteReality válasza p1ranha (#16383) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az UE40D5003 nem tudna USB-ről filmet lejátszani? Nekem UE40D5000 van és gond nélkül megy...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16525) JoeYi válasza InfiniteReality (#16524) üzenetére


JoeYi
őstag

nem tud, szoftveresen le van tiltva

(#16526) TriplaT válasza JoeYi (#16508) üzenetére


TriplaT
csendes tag

nem persze! ha gondolod hogy ezzel segíthetek akkor mehet :)

(#16527) humax válasza JoeYi (#16508) üzenetére


humax
senior tag

nagzon ugyes cikk,
garatolalok

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#16528) TriplaT


TriplaT
csendes tag

Nah gyerekek :)
ue40d6500 kipróbáltam a következőt!
Itt találtam widgeteket igaz itt C szériához írja a dolgokat.... de mondom mi baj lehet :) fogtam beírtam 91.67.48.154 ip-t és feltett 17 widgetet
most próbálgatom őket de van közte pár orosz cucc :)
de a youtube Hd faszán működik ;)

(#16529) InfiniteReality válasza JoeYi (#16525) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Igen, közben utánaolvastam, a D5000 butított verziója. Aki megveszi, szívhat (logikailag a magasabb szám jobb felszereltséget / tudást kéne takarjon, nem rosszabbat...).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16530) vation válasza Tsebacsi (#16521) üzenetére


vation
tag

ez azt jelenti, hogy nem lehet rendezni a csatornákat??

(#16531) cudarz


cudarz
tag

A YouTube HD amirol beszeltek az mit jelent a gyakorlatban? Lehet valasztani a felbontasok kozott, mint PCn? Vagy automatikusan mindent a leheto legjobb felbontasban jatszik le? 1080p is megy siman?

Koszi

(#16532) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy D6100-as készüléket abszolút új vagyok a témában. A kérdésem az lenne, hogy látom, hogy vannak előre beállított képbeállítások(kiemelt film normal stb..), ezeken kívül létre lehet-e hozni újakat, ha nem akkor ha mondjuk beállítom analóg csatornákhoz valamelyiket, akkor az érvényes lesz pl. az USB-s lejátszáskor is? Tesztelgettem, de nem egyértelmű...köszi előre is!
Amúgy valami beállítási értékek találhatóak az egyes forrásokhoz?Kipróbálgatnék néhányat...

Üdv

Szerk:

Láttam egy nov. 7-ei FW-t a honlapon, de mellette English a nyelv, ezt felrakhatom?Vagy a nyelv így angol lesz?

Bocs a sok kérdésért...

[ Szerkesztve ]

(#16533) bolintocska válasza TriplaT (#16528) üzenetére


bolintocska
csendes tag

hello,

hogyan kell telepíteni a youtubet vagy a többit? nem vágom annyira ...

(#16534) TriplaT válasza bolintocska (#16533) üzenetére


TriplaT
csendes tag

smart gomb -> piros A gomb bejelentkezés -> itt létrehozod a develop felhasználót (nem kell jelszó) majd bejelentkezel ezzel.

után d gomb kék majd-> fejlesztés->szerver ipcimének beáll. itt beirod 91.67.48.154
ezután szinkronizálás és telepiti
majd ha kész kilépsz a smartból , vissza és ott is lesz
:C

(#16535) Tsebacsi válasza vation (#16530) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De, bocsánat, csak elragadott a hév :P
Lehet rendezni, csak nagyon körülményesen, lassan, ami nekem egyáltalán nem tetszett. Ugye kezdésnek érdemes egy automata keresést csinálni, megtalál mondjuk 40 csatornát, és találati sorrendbe teszi. Amihez van név, ahhoz ad, a többi meg kap egy default nevet (mondjuk chan4, chan5, stb.). A rendezéskor csak a neveket látod, hogy milyen csatorna, azt nem (se kis kép, semmi, se adás a háttérben). Szóval egyenként rámész az adóra, smartgomb, ott a csatorna menü vagy melyik, majd rendezés, és ott tudod áthelyezni-átnevezni. Körülményes és lassú szerintem :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16536) mobiltel


mobiltel
tag

Sziasztok!
Nem rég vásároltam Samsung UE40D6100 LED tv és az lenne a kérdésem hogy vettem egy 8GB pendrivet és nem tudom használni vele a PVR funkciót (felvétel a tv-ből)
Ki írja formázás után hogy az eszköz nem megfelelő hozzá!
Van valakinek ezzel valami tapasztalata vagy milyet vegyek hozzá?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22mobiltel%22&submit=

(#16537) JoeYi válasza mobiltel (#16536) üzenetére


JoeYi
őstag

szgépen csinálj légyszi egy írási/olvasási sebesség tesztet

(#16538) vation válasza Tsebacsi (#16535) üzenetére


vation
tag

Este kipróbálom.
thx

(#16539) azozo válasza TriplaT (#16534) üzenetére


azozo
senior tag

jaja jók ezek orosz oldalak :)
már csak magyar streamek kellenének a netplayerhez ;)

(#16540) reggi válasza mobiltel (#16536) üzenetére


reggi
aktív tag

Hali!

Én sem tudtam felvenni,de most olvastam, hogy csak digitális adóknál működik a felvétel!

(#16541) TriplaT válasza azozo (#16539) üzenetére


TriplaT
csendes tag

az még odébb lesz szerintem .... ha egyáltalán lesz :D

(#16542) TriplaT


TriplaT
csendes tag

Megint egy újdonság!
Csatornalista rendezése Pc-n!
Menü-> Csatorna-> Csatorna lista átvitele-> PIN: 0000 -> Exportálás USB-eszközre -> létrehoz egy *.scm fájlt. Ezután letöltöd a SamsChannelEditor és megnyitod vele a fájlt. Itt az egérrel lehet rákattintva a kívánt helyre mozgatva elhelyezni a csatornákat! Majd ha kedv szerint elrendeztük akkor Fájl-> Save
Utána másolás usb-re Menü-> Csatorna-> Csatorna lista átvitele-> PIN: 0000 ->Importálás USB-eszközről
újraindul és kész ;)

[ Szerkesztve ]

(#16543) mobiltel válasza JoeYi (#16537) üzenetére


mobiltel
tag


http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22mobiltel%22&submit=

(#16544) Agrox válasza TriplaT (#16534) üzenetére


Agrox
tag

és ennek nincs semmilyen kockázata?

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#16545) mobiltel válasza reggi (#16540) üzenetére


mobiltel
tag

Nekem van digitális adásom és analog is van!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22mobiltel%22&submit=

(#16546) Agrox


Agrox
tag

kipróbáltam egyébként a HDTVTest féle beállításokat a D5500-amon, de nekem nagyon fakó úgy a kép :/ a gyáriak közül tudom, h egyik sem jó, illetve ez látszik is, de még is valahogy azok felé húzok. tudtok valami olyan beállítást, ahol jó összkép van, és ki van kapcsolva a sok képjavító?

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#16547) Lesliegold válasza mobiltel (#16536) üzenetére


Lesliegold
tag

Ugyanígy jártam én is, és pont egy 8 Gigással...Formázni tudja, lejátszani is tud róla de miután leformázta a TV rögízteni rá nem hajlandó nálam sem. Venni kell egy USB-s winyót (még ne most mert drága).

D6100-nél kivülről miből mondani meg a panelt? MErt nekem a versionnál nincsenek betűk, csak ennyi: 01

KorLaci: köszi, hogy szenvedtél a HD youtube leírással, a TriplaT módszerét próbálom ki először mert [ez] egyszeűbbnek tűnik...

Tegnap örültem, hogy van analóg tuner is TV-ben, mivel a Digitális PVR rögzítés csak azt tudja felvenni, amit a képernyőn is éppen megjelenít. Mondom egy időben van a Forma1 és a Sport2-n a box meccs, ezért beállítottam rögzítésnek a digitálisan fogott sport2-t és bekerestem analógon az RTL klubbot. Megdöbbenésemre nem engedte nézni az analógot sem, csak amit rögzíteni akartam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#16548) bolintocska válasza TriplaT (#16534) üzenetére


bolintocska
csendes tag

nagyon szépen köszönöm! sikerült! :)

(#16549) Lesliegold válasza TriplaT (#16542) üzenetére


Lesliegold
tag

Nekem D6100-nál nem ment a progi, nem ismerte fel, amit lementettem a TV-ből rendezéshez. Nekem csak ezzel a progival ment a rendezés: [SamToolBox]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#16550) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok.

Kérdésem lenne. A t-home-nál vásárolt UE40D5000-re kérhető-e a garancia kiterjesztés 5évre? Tudom tudom, drágább mint máshol. :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.