Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) sonye válasza 16gaborm (#16948) üzenetére


sonye
senior tag

A nagy átvágást épp most olvasgattam:

a D6xxx szériában nincs is FULL HD 3D, és ezért érezni, hogy kicsit mintha el lenne tolva a 3D esetén a jobb és a bal oldal és olyan szellemképes néhol.
Szép marketingfogásai vannak a samsungnak, de ezért lazán lehetne őket perelni.
Meg hogy már van böngésző és lehet netezni, na ez sem teljesen igaz...

(#16952) JoeYi


JoeYi
őstag

A Samsung LED TV tudástár -at kiegészítettem egy kis vásárlási tanácsadóval, az árak alakulásával és akciókkal kapcsolatban

(#16953) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

És ez a sima 3D és a FULL 3D közötti különbség ennyire észrevehető lesz ezen a kicsi 32"-on??
Smart funkciótól nem várok sokat,de bízom benne hogy majd idővel ROOT-olás után lesz erre a kis tesókra is valami még ha gyenge is de egy netes böngésző!!

Am ezt a D6100SW-be mennyire lehet belenyúlni szerviz menübe?
Új funckiók oldhatók fel kis zsiványsággal? :)

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16954) JoeYi válasza 16gaborm (#16953) üzenetére


JoeYi
őstag

(#16955) oszkart


oszkart
csendes tag

UE40D6100 készüléknél IPTV-nél a képernyő beállításnál, hogyan lehet 4:3 képernyő beállítást 16:9 állítani (1920x1080 full HD legyen mert nem él ez a funkció).

(#16956) tibike8 válasza oszkart (#16955) üzenetére


tibike8
őstag

Ezt nem a STB-ben kellene állítani?

(#16957) Gabesz1019 válasza oszkart (#16955) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Ment PÜ! ;)

(#16958) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok!Van egy 1080p-filmem,de fogalmam sincs miert nem jatsza le a D6100em.Azt olvastam,hogy az asztalik sem nagyon viszik a Level 5.1 es filmeket.Ez amit nem jatszik 4.1-es,de nem tudok rajonni mi a baja.Van olyan 1080ps filmem,ami meg level 5.1 es megy rajta.
Hol itt a logika?

(#16959) Lesliegold válasza sonye (#16939) üzenetére


Lesliegold
tag

Miért nem lehet pár oldalnyit visszaolvasni?????

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#16960) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Úgy tűnik a sikerszériám folytatódik a Samsung márkával.
Olyan gondom lenne a 32C6500-al hogy néha nem akar bekapcsolni.
Csak annyit csinál hogy villog és kb 3-4 másodpercenként kattog egyet.
Kikapcsolni se lehet csak ha kihúzom a TV-t. :W

(#16961) sandró60 válasza Misi 007 (#16960) üzenetére


sandró60
addikt

A "sikerszériám" gondolom azt jelenti,hogy nem ez az első db amit vettél ebből a fajtából?Hol vetted egyáltalán,megszabad kérdezni?

[ Szerkesztve ]

(#16962) PLaci58 válasza Misi 007 (#16960) üzenetére


PLaci58
őstag

Ez tápegység hibának tűnik. Én is arra lennék kiváncsi, hogy hol veszed ezeket?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#16963) meszi59 válasza JoeYi (#16937) üzenetére


meszi59
csendes tag

Szerintem spec arénás Saturn akció az UE40D6100-es, mert én 159900-ért vettem és tegnap este is ennyi volt még, tehát nem kapkodtak érte mint az olcsó készülékekért. A plusz 2db szemüveg 600Ft-ba került.

(#16964) meszi59 válasza tibike8 (#16946) üzenetére


meszi59
csendes tag

Köszönöm a segítséget, nekem is sikerült megtalálni már.
Most már minden tökéletesen működik, lehet törölni.
A felvétel egyébként szinte tökéletes, az M1 HD felvéve gyönyörű, az eredeti és a felvétel egymás után nézve nem különbözik egymástól.
Egymás mellett nézve lehet, hogy lenne nüasznyi különbség, de szerintem ez elhanyagolható.
A foglalt helyet nézve HD adás felvétele kb. 2GB-ot foglal el óránként.
SD nyilván ennél jóval kevesebb lenne.
Egy 300GB-os partícióra kb. 150 óra felvételt lehet készíteni HD-ben.

(#16965) meszi59 válasza 16gaborm (#16953) üzenetére


meszi59
csendes tag

Még nem néztem 3D-t az UE40D6100-n, így nem tudom megítélni a minőségét.
Viszont egy 40"-os (101cm) Tv-n 3-3,5m távolságból a 720p adásnál sem látni már pixeleket.
Ha full HD-n a pixelesedési határon nézném akkor kb. 1,5-2m távolságra kellene ülni.
Ha csak az itt a különbség, hogy a 6xxx-s sorozat csak 720p-n tudja a 3D-t akkor normál felhasználónál ez nem jelenthet gondot 3-3,5m nézési távolságon.

(#16966) 16gaborm válasza meszi59 (#16965) üzenetére


16gaborm
csendes tag

Sajnos nem tudom hogy hány p-n tudja ez a típus adni a 3D-t,csak azt olvastam hogy FullHD-n nem tudja!
Remélem azért a 3D-ben nem kell csalódnom!!

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16967) Lalolib


Lalolib
csendes tag

Az Anynet+ funkciót sikerült elállítanom. :W

Eddig amikor bekapcsoltam a Samsung a HT C-5500 házimozi rendszeremet, akkor a TV (6100) egyből észlelte és a hangerőt tudtam a TV irányítóval kezelni. Most nem tudom. A TV menüben be van kapcsolva az Anynet+. A beállításoknál van egy Házimozi elem is, mely ki van kapcsolva, de azt nem engedi állítani.

Vajon mit barmolhattam el?

(#16968) air válasza meszi59 (#16965) üzenetére


air
nagyúr

Az eredeti felbontást felezi 3D-ben. Tehát az 1080p-t 540-ben, a 720p-t 360-ban jeleníti meg. A SamyGO-n egyébként vannak letölthető 3D-s tesztképek. Azokkal lehet ellenőrizni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16969) Tomics válasza Lalolib (#16967) üzenetére


Tomics
addikt

Házimozi beállításoknál nézd meg be van-e kapcsolva az anynet.
Ha meg sehogy sem megy, reseteld le a házimozit először a menüből, ha úgy sem megy akkor a készüléken nyomd sokáig a stop gombot.

PH! addikt since 2004

(#16970) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Samsung LE32C650 TV-m van, és lenne egy olyan kérdésem felétek, hogy Nektek is 2-3 másodpercbe telik átváltani a SCART csatlakozón levő UPC mediaboxról vagy DVD lejátszóról a rendes belső TV tunerre? (ez igaz fordítva is, ha a TV tunerről váltok át valamelyikre)
Kicsit bizarr számomra a dolog mert eddig az összes tévé, amivel dolgom volt egy pillanat alatt átváltott, a Samsung B530 is egy pillanat alatt átváltja a képet.

Előre is köszönöm a választ.

Üdv.

(#16971) mustad1


mustad1
tag

Sziasztok!
jövő héten szeretnék venni egy 40d6500 at
ebben már van wifi. itthon van egy wifi routerem. ha ezen keresztül kapcsolódik a tv akkor a full hd film akadás mentesen átmegy?
a másik kérdésem, ha játszani szeretnék a tévén, akkor mivel kössem össze a vga karim a tv vel? vagy ez is megoldható wifin? hdmi kábelt nem szeretnék venni tizenezrekért
köszönöm előre is

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#16972) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

T-Home Sat tv-hez milyen CI vagy CI+ kártya adaptert ajánlatok?? (UE32D6100SW)

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16973) cigam válasza mustad1 (#16971) üzenetére


cigam
félisten

Erősen függ a film bitrátájától, de ha n-es hálód van akkor működhet a dolog.
wifi-vel nem fog menni, arra ott a HDMI. Több10k? Egy high-end boltban néztél körül? Mert egy "3D-s" 1.4-es kábel se több 2-3k-nál.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16974) mustad1 válasza cigam (#16973) üzenetére


mustad1
tag

kösözönöm!

Mit jelent az, hogy n es háló?
legalább 8-10 méter hosszú kábel kell, mert annyira van a tv a géptől.
játék átmenne a wifin? vagy azt ugy kell megoldani hogy kábel és monitorként használom a tévét?

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#16975) cigam válasza mustad1 (#16974) üzenetére


cigam
félisten

Betükkel jelzik, hogy milyen verziójú (sebességfokozatú) a hálózat. A router-ed gépkönyvében biztos írnak arról, hogy a tied éppen milyen.

A számítógép képét nem tudod átvinni wifi-n, csak úgy, ha a tv-t, mint monitort használod.
Na és ha 10m? 2600.-. Ha nincs a gépeden HDMI, csak DVI, akkor se kerül drog árba.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16976) InfiniteReality válasza Hanok (#16944) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Tévedés, kicsit jobban olvass utána. A +D és a nagyobb felbontások, valamint a "mélyebb" szinek átviteléhez olyan kábel kell, aminek kicsit nagyobb a sávszélessége, mert a többlet adatot 2 csatornán viszi át a HDMI. Pont mint a DVI dual-link.

A legolcsóbb vacak kábelen csak az 1080i megy át, az 1080p már nem.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16977) Misi 007 válasza sandró60 (#16961) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Szerintem mindegy hogy hol vettem a tv-t mert ez bármelyik üzlettel előfordulhat.
Nem akarom negatív színben feltüntetni őket mert több cuccot vettem már tőlük és a tv-t kivéve szerencsére mind működik hibátlanul.
A sikerszériát pedig úgy általában a Samsung cuccokra értettem.
Mondjuk Made in Slovakia szóval meg sem lepődöm...
Garanciás így megy hétfőn a szervizbe csak gondoltam beírom a problémám hátha volt valakinek hasonló gondja.

(#16978) balage.


balage.
tag

Előre is elnézést, ha fórumot tévesztettem.
Kiszemeltem egy Samsung UE40D5000-es led tv-t ami most elég baráti áron kapható az "osán"-ban. Kérdésem lenne, hogy van-e valami baja, hibája ennek a tv-nek, típusnak? Esetleg ti hasonló árfekvés mellett ajánlotok-e mást helyette (márkán belül/kívül)? Kimondottan tv, filmnézésre esetleg a jövőben konzol, pc játékok használatára kellene.
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#16979) tibike8 válasza meszi59 (#16964) üzenetére


tibike8
őstag

Ez azért érdekes mert nekem most egy 16Gb-os SD kártya van most benne és másfél óra HD és 3 óra SD fér rá ergo kb. 10Gb/1 óra HD így 30óra HD műsor kell hogy férjen egy 300Gb-os helyre.

(#16980) TriplaT válasza meszi59 (#16964) üzenetére


TriplaT
csendes tag

Nekem 363GB-os rész van elkülönítve a külső winyón erre a célra és ezt írja , hogy:
HD minőségben kb. 41ó17p
SD minőségben kb. 82ó:35p

;)

(#16981) InfiniteReality válasza balage. (#16978) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem egy TV falon nézd meg, milyen a képe a többihez képest, és így dönts. Illetve olvasd el az ehhez a fórumhoz tartozó leírást a D szériáról, sok segítséget megad.

A D5000-sről annyit lehet elmondani, hogy nem "valódi" 100Hz-es, "csak" 50, de ettől függetlenül nagyon szép képe van, játékra is alkalmas (én monitornak is azt használom), filmeket is szépen jeleniti meg. Megéri az árát szerintem.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16982) balage. válasza InfiniteReality (#16981) üzenetére


balage.
tag

Köszönöm a tanácsot. Elolvastam a cikkeket és arra jutottam inkább 6x00-s széria volna a jobb.
Még annyi kérdésem lenne, hogy a samsung hivatalos oldalán a 6x00 után van "SW"; "WS"; "TW" és "VS". Ezek mit takarnak pontosan? Tippem volna, de lehet nem nyerő.

(#16983) air válasza balage. (#16982) üzenetére


air
nagyúr

Ezt szerintem még a Samsung ügyfélszolgálata sem tudja megmondani. Én úgy gondolom, hogy valami területi kód lehet. Tudásbeli különbséget biztosan nem jelent. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16984) Lalolib válasza Tomics (#16969) üzenetére


Lalolib
csendes tag

Köszönöm!

(#16985) KorLaci


KorLaci
tag

Még mindig kínlódok a D7000 hálózatba kötésével.
Az a gondom, hogy a TV nagyon lassú a hálózatban. Ha a saját média playere a NAS-ról játsza le a filmet, állandóan akadozik, sőt, ha az Explore 3D-t indítom el, állandóan megáll a film és tölt. Tegnap kipróbáltam és WI-FI-vel is lassú. Ha a külön média player játsza le a filmet a hálózaton, akkor teljesen jó, nem akadozik a lejátszás. A TV, a média player, és a NAS is routerre van kötve.
Ötletek ?
Kipróbálta már valaki a SamyGo hacket D7000-en ?

(#16986) air válasza KorLaci (#16985) üzenetére


air
nagyúr

Lehet, hogy interferencia, próbáld átállítani a router wifi csatornáját. Ha több wifi is van a környékeden lehet, hogy összeakadnak. Alapból mindegyik router ugyanazzal a csatornával húzza fel a wifit.
Próbáltad vezetékkel? Próbáld meg, hogy kihagyod a routert, és a TV-t kábellel közvetlenül kötöd a modemre, netre stb és így futtatsz sebességtesztet a TV böngészőjében.
Ha így is lassú, akkor a lehet, hogy a TV-vel van gond.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16987) herkulesminusz


herkulesminusz
tag

Sziasztok!

Nem egészen idevaló dolog, de úgy nézem itt jobban értő, jártasabb emberek irogatnak:

Szóval ha érdekel valakit lakásprojekt meghiúsulása miatt (úgy volt, hogy költözünk, ezért megszereztem a jó nagy tv-t, amit régóta vágytam) eladnám most augusztusban vásárolt (avplanet.hu-nál, 2 év garral - ez NEM renew-refurbished készülék!!!) Samsung 46C650 lcd tv-met:

-SQ02 Samsung S-PVA LCD paneles (direkt erre vadásztam, gondolom tudod miért...:), szóval maxi feketék, gyönyörű szinek, fullos dinamikatartomány, nincs felhősödés...
-Full okositható még ez a széria (PVR, FTP, NFS, SAMBA, WEB...)
-Vadi zsir, fóliás, csak kipróbálni tudtam meg megnézegetni a dolgokat, sajnos mostani helyzetemben nincs hely ahol föl tudnám állitani a mérete miatt.

Ár: 200e

(#16988) Hanok válasza InfiniteReality (#16976) üzenetére


Hanok
senior tag

Szerintem olvasd el a HSZ.-t amire írtam, szó sincs benne képről. Meg vacak kábelről és a kép továbbítási képességről. Szimplán hang témában írtam amit írtam. ( Nyilván Dolby TrueHD és DTS-HD Master Audio nem belekeverendő mert az más téma)

(#16989) Flopper


Flopper
csendes tag

sziasztok,
nagy örömömre elég jó áron hozzájutottam egy UE40D7000-hez, most próbálgatom a beállításokat, viszont egyelőre nem vagyok 100%-ig megelégedve a képpel
lehet hogy kábel/összeköttetés kérdése, vagy milyen tippet tudnátok adni a bállításokkal kapcsolatban (ahogy néztem rengeteg beállítási lehetőség van)
-egyébként jelenleg Scart-tal van összekötve a T-Home-os beltérim a tv-vel

+van egy normál tányéros parabolám, aminek az antennáját rákötöttem a tv-re (Sat-csatlakozóba), mert ugye így ki lehet küszöbölni a beltérit, de sajnos nem jöttem
rá hogyan tudom beállítani a csatornákat
(2 hónapos gyerek mellet sajnos nem volt sok időm szöszmötölni vele)

köszi előre is

(#16990) cigam válasza Flopper (#16989) üzenetére


cigam
félisten

A műholdvevőn nincs hdmi? Sokkal jobb eredményt kapnál azzal, mert elmarad egy dupla konverzió, ráadásul a HD csatornákat is csak lebutítva PAL felbontáson(720x576) kapod meg.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16991) Misi 007 válasza Flopper (#16989) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Ha Scart-al van összekötve akkor nem csoda hogy moslék a kép.
A STB-ba kell lenni egy kártyának anélkül nem fognak tv-n jönni a csatornák de még lehet azzal sem.
Ha nincs más lehetőség akkor HDMI-vel TV & STB összeköt majd 1080i-re állítod. :D

(#16992) Flopper válasza Misi 007 (#16991) üzenetére


Flopper
csendes tag

lehet hogy én nem voltam egyértelmű,
én nem a t-home-os stb-t akarom kiiktatni mert az sajna nem megy (a kártya van összepárosítva a beltérivel ....), hanem a normál tányéros paraboláról szeretném az adókat fogni annak a beltérinek a kiiktatásával

a t-home-os stb-n van hdmi, csak még nincs hozzá kábelem, ugyhogy vennem kell,
köszi, én laikusként is erre gondoltam hogy a scart nem a legjobb....

[ Szerkesztve ]

(#16993) Kartács válasza danger85 (#16893) üzenetére


Kartács
aktív tag

Köszi szépen!
Úgy néz ki akkor ez lesz a gond, már csak az a kérdés hogy másnál miért jó mégis...
Most olvasgatom a DLNA val kapcsolatos dolgokat, de akkor van olyan
TV aminek van DLNA tanusítványa
és van olyan TV aminek egyszerűen nincs azaz nem képes .mkv-t lejátszani?

Ez ködös még... tehát lehet hogy a Samsung nem képes, de ha jól látom a Sony igen...?!

update:

Találtam ilyet is szóval nem vágom...
"A szabványt szinte minden mai eszköz támogatja már"

[ Szerkesztve ]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#16994) cigam válasza Flopper (#16992) üzenetére


cigam
félisten

Ezzel viszont egyértelműen összezavartál :D

Szóval nem az stb-t akarod kiiktatni, hanem a normál tányéros paraboláról szeretnéd az adókat fogni annak a beltérinek a kiiktatásával.

Melyik annak? Miért kell kiiktatni?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16995) Flopper válasza cigam (#16994) üzenetére


Flopper
csendes tag

nos , a lényeg:
a rossz képminőséget kiküszöbölhetem ha hdmi-vel kapcsolom össze a tv-t és az stb-t,
eddig ok,
viszont a tv-n van egy sat coax-bemenet (hagyományos, az antennát csavarozva lehet ráerősíteni), és én úgy tudom hogy így a hagyományos beltérit ki lehet iktatni és a tv
dvb-tunerén keresztül fogni az adásokat, lehet hogy én tudom rosszul....

(#16996) Flopper válasza cigam (#16994) üzenetére


Flopper
csendes tag

t-home-os beltéri marad, mert a kártya miatt kell...ez ok,
van egy normál (nem hd-s) parabola beltérim tányérral, és a tányérat szeretném összekötni a tv-vel így elvileg nem kell a beltéri, hanem a tv tunerén keresztül veszem az adásokat,
de lehet hogy én nem tudom jól ?

(#16997) Flopper válasza cigam (#16994) üzenetére


Flopper
csendes tag

lehet hogy én vagyok hülye, de ha mindenhez kell beltéri akkor a tv-ben minek van tuner?

(#16998) cigam válasza Flopper (#16996) üzenetére


cigam
félisten

Ja.... így már érthető.
Attól függ melyik holdra van állítva, ill. milyen régi a fej. Az FTA csatikat tudod venni kártya nélkül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16999) Flopper válasza cigam (#16998) üzenetére


Flopper
csendes tag

hát az nem mai gyerek, Astra,Hotbird,Amos,a régi Sirius-ra van állítva (4 fejes), de ki szeretném próbálni, viszont nekem az a bajom hogy a tv-n nem találom sehol ezt a funkciót

(#17000) humax válasza Flopper (#16997) üzenetére


humax
senior tag

en is tegnap tudtam hogy a 6500 ban is van sat tuner, de az en a mediamark ban latam, sajat tapasztalton nincs.

ha becsatlokozol a coax cabel a tv.el, elvileg mar nem kell belteri, ia igy megnezheted a HDMI csatornakat, ( igy nem kell HDMI belteri)
A hogy a elado mutata nekem, egy 6500 ben, a sat menuben, vannak muholdok, astara, astra 2, amos , stb.
amugy kezileg is lehet adni a ferquanciat meg V vagy Horizitalis,
utana kereses, is megtalaja a csatornakat.
de alapbol sok frequancia van benen.
( de semmi kepen ne var a tvtol hogy ,ugy mukodjun mint egy belteri, nincs bene sok bealitas)
pl lehet hogy keres neked 20 RTL club, utna törolnod kell.

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.