Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) sandró60 válasza p1ranha (#16794) üzenetére


sandró60
addikt

Ha használsz usb hosszabbitót lehet,hogy az kavar be és ezért nemismeri fel a tv-d a vinchesteredet.Itt a fórumon már megjárta egy pár ember,azt hitte.hogy a tv-nek van hibája,de kiderűlt az usb hosszabbitó nem megfelelő minősége miatt volt a hiba.Próbáld ki más usb kábellel összekötni.Itt van egy üzlet ahol én is vettem usb hosszabbitó kábelt nekem ezzel működik
[link]

(#16802) tibike8 válasza Tom5 (#16798) üzenetére


tibike8
őstag

Az 5000-esben nincs a tv képméret beállítás lehetőségei közt a képernyőhöz igazít lehetőség? :F

[ Szerkesztve ]

(#16803) Agrox


Agrox
tag

Sikerült elég szépen belőnöm a képet, igényeimnek megfelelően, nagyjából úgy, ahogy a legtöbb helyen is volt írva, viszont ugye ha megnyomom az info gombot, kijelzi mennyire takarékos, és ezzel a mások által ajánlott beállítással inkább közelít a conventional tv felé mint a LED tv aljához. kérdésem az lenne, ez mennyire mérvadó, és hogy esetleg mik azok amik nagyon befolyásolják ezt a mértéket? köszi

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#16804) Agrox válasza p1ranha (#16788) üzenetére


Agrox
tag

nekem a samsung S2 portable hibátlanul működik a tv-vel. (D5500)

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#16805) sandró60 válasza Agrox (#16803) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem a háttér világitásal lehet még takarékosabban beállitani.
Ezt akkor veszem észre amikor az ikon kint van ami jelzi,hogy milyen takarékos az áramfelvétel egy világosabb háttérnél a mutató feljebb megy :K

[ Szerkesztve ]

(#16806) Agrox válasza sandró60 (#16805) üzenetére


Agrox
tag

ebben az az érdekes, hogy azt hiszem 14re van állítva film módban, és ugyanezzel a beállítással a természetes mód, kevesebb fogyasztási értéket mutat jóval. szóval kell még lennie valaminek :) ami mondjuk sokat dob a dolgon az a fényerő mozgáshoz opció, dehát elég furcsán működik mint ahogyan más is mondta.

[ Szerkesztve ]

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#16807) InfiniteReality válasza Speedy86 (#16716) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A D5000-esen 4 HDMI bemenet van. Ezek közül az 1-esre kell kötni, ha DVI->HDMI átalakítót használsz, s így nem fogja "várni" a hangot. Viszont kevesebb képbeállítási lehetőséget is "ad majd oda".

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16808) InfiniteReality válasza Speedy86 (#16718) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A HD2400 nem küldi a hangot.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16809) InfiniteReality válasza lpburny (#16719) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Rosszabb lesz a minősége nyilván, mint DVI vagy HDMI kimenetet, de természetesen van DSUB bemenet a TV-n.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16810) InfiniteReality válasza Speedy86 (#16723) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ahogy már valaki írta, DVI->HDMI "átalakitáskor" nem lesz minőségromlás. Egyszerűen azért, mert nem történik valódi átalakitás, pongyola módon megfogalmazva HDMI = DVI videójel + digitálisan átvitt hangjel.

Akadni nem fog a film effektive, ha minden jól van beállítva a számítógépen. De tény, egy D5000-es nem ad olyan folyamatos érzésű képet, mint azok a drágább TV-k, amik egy-egy képkocka közé több másikat interpolálnak. Valakinek bejön ez az effektus, valakinek nem.

A D5000-esnek jól beállítva szép képe van, szolgáltatótól függően a TV adások is szépek rajta, a fullHD filmek meg egyszerűen gyönyörűek. Nincs miért aggódni szerintem.

Nyilván egy TV képének megitélése erősen szubjektív.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16811) InfiniteReality válasza Speedy86 (#16785) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Overscan underscan beállításokkal kell játszani a videokártya beállításainál

VAGY

még jobb megoldás, ha a TV menüjében a képbeállításoknál (ha engedi) a képméretet itt:

Picture ->
Screen adjustment->
Picture size: screen fit

Így mindig minden felbontásban kitölti a képet. Ha ez a beállítás nem elérhető mert PC bemenetet használsz, akkor szívás, mindenképp a videokártya beállításaival kell megoldani a kérdést.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16812) InfiniteReality válasza Speedy86 (#16799) üzenetére


InfiniteReality
őstag

DVI->HDMI megoldással vagy DSUB-bal kötötted össze? Utóbbi esetben maga az összekötés módja lehet az oka...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16813) InfiniteReality válasza tibike8 (#16802) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem minden bemeneten ad oda minden beállítást, de van egy ilyen:

Picture ->
Screen adjustment->
Picture size: screen fit

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16814) InfiniteReality válasza Agrox (#16803) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Képbeállítások, azaz kontraszt, fényerő, szinte minden. Sőt az éppen aktuális képernyőn lévő tartalom is befolyásolja ezt. Kalibrált beállításokkal nagyban csökkenthető az átlagos fogyasztás, extrém esetben akár a fele is lehet, mint gyári képbeállításokkal.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16815) Agrox válasza InfiniteReality (#16814) üzenetére


Agrox
tag

de pont ez a furcsa, hogy a tesztekben ajánlott kalibrált beállítások nagyrészt gondolom stimmelnek az én tv-mre is, és itt az érték mégis magasabb, mint mondjuk a gyári "természetes" mód. :/

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#16816) InfiniteReality válasza Agrox (#16815) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Próbáltad az én beállításaimat? D5000 van és azt tapasztaltam, hogy kb fele a fogyasztás mint gyári beállítással. Én az alap movie módot piszkáltam el, annak tetszett a legjobban a képe. Az volt nálam a kiindulási pont. De bármelyik másikból indulva, ugyanazokkal a beállításokkal nem vagyok benne biztos, hogy ugyanoda jutsz.

A képjavító eljárás pl eleve csak úgy kapcsolható ki, ha game mode-ba rakod a TV-t, de akkor meg "elvesz" 1 rakás beállítást, nem lehet őket módosítani.

Lehet újabb Samsungoknál már másképp van ez is.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16817) sandró60 válasza InfiniteReality (#16811) üzenetére


sandró60
addikt

Neharagudj,hogy megkérdezem?Neked a tv menűje nem Magyarul jelzi ki a különböző funkciókat?Azért elképzelhető,hogy van még itt olyan ember aki nem érti amit te kiirsz "anglisul"a különböző funkciók megnevezésénél ;]

(#16818) InfiniteReality válasza sandró60 (#16817) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nekem angolul írja, nem is piszkáltam el :) Lefordíthatom, de nem biztos hogy a magyar elnevezés Samsungéknál is ugyanaz :F

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16819) sandró60 válasza InfiniteReality (#16818) üzenetére


sandró60
addikt

Azt hittem,hogy valamelyik angol területen laksz.Szerintem jobb ha Magyarul irsz ki mindent igy legalább több ember megérti a hasznos információdat.Szerintem itt aki teheti átállitotta a tv menűjét Magyarra :R

[ Szerkesztve ]

(#16820) Agrox válasza InfiniteReality (#16816) üzenetére


Agrox
tag

hát én a geeks.hu/prohardver-es beállítást használom, minimálisan eltér, egy-két opciót innen, másikat onnan használom, és nálam mégis magasabb a fogyasztási skála mint pl a természetes.

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#16821) InfiniteReality válasza sandró60 (#16819) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Akkor majd át kell állitanom magyarra és úgy megnéznem mindent beállitást. De amúgy még senki nem szólt, hogy nem érti :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16822) sandró60 válasza InfiniteReality (#16821) üzenetére


sandró60
addikt

Lehet,hogy a hozzászólásod után elővették a "zsebszótárat"vagy a webbforditóra kattintottak :DD

(#16823) InfiniteReality válasza sandró60 (#16822) üzenetére


InfiniteReality
őstag

:D

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16824) PLaci58 válasza InfiniteReality (#16816) üzenetére


PLaci58
őstag

Éppen azért találták ki a GAME és a PC módot (bemenetet), hogy ne lehessen elbarmolni a jó képet, holmi extra beállításokkal. Ezzel nemcsak gyorsítja a TV működését (input lag), de az eredeti (PC-ről jövő) jelminőséget is megtartja.
Ezért van kiemelve az 1-es HDMI bemenet és PC-vel jelölve.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#16825) p1ranha válasza Agrox (#16804) üzenetére


p1ranha
csendes tag

Szia! Nekem 5003-asom van átállítva 5800-ra és csak 1 USB kimenetem van, ami úgy néz ki, hogy nem ad elég áramot. A tieden 2 USB kimenet van, ha jól tudom, amiből az egyik kifijezetten külső HDD-re van kitalálva, legalább is ezt írta itt valaki. Azért köszi!

(#16826) Tom5 válasza InfiniteReality (#16811) üzenetére


Tom5
addikt

Ha a driverben állítottam a dolgokat akkor nekem nem voltak élesek a betük. Így visszaállítottam alapra (driverben,fullHDban) és utána TV-menüben screen fit megoldotta a dolgot. Azóta szép éles minden aminek élesnek kell lennie.

(#16827) sandró60 válasza p1ranha (#16825) üzenetére


sandró60
addikt

A #16801-hozzászólásomat olvastad?Használsz usb hosszabbitót?

(#16828) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Gyerekek csak óvatosan a szervíz menüben, nekem sikerült tönkrevágnom a TV-m. (LE32B460)
A tipust állítgattam (Option - > Type), egyszercsak eltűnt a kép. Hang, kezelőszervek, háttérvilágítás működnek, csak kép nincs. Main board ment tönkre, 30-40ezerért cserélik :D De valszeg tudok szerezni...

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#16829) Speedy86 válasza InfiniteReality (#16812) üzenetére


Speedy86
aktív tag

DVI-HDMI megoldással lett összekötve. Gyönyörű valóban a kép, nem is a minőséggel van a baj, hanem talán úgy tudnám leírni, hogy nem elég kerekek a betűk mintha egy széles vásznű tv-re akarnál 4:3as arányt rakni. Nyílván nem olyan rossz a helyzet de zavar, és nem értem kis felbontáson miért jó.

(#16830) InfiniteReality válasza Tom5 (#16826) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Örülök, hogy sikerült :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16831) InfiniteReality válasza Speedy86 (#16829) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Próbáld meg Te is ami Tom5 kollégának segített, videokártyán az overscan-underscan beállítást alapra tenni (vagy 0%-ra) és TV picture (kép) menüjében a screen fit (magyarul nem is tudom hogy ferdítsem :) ) beállítást eszközölni. Ez vélhetőleg megoldja az ilyen jellegű problémát, én is így kaptam a legszebb képet. Minden pixel a helyére került.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16832) Speedy86 válasza InfiniteReality (#16831) üzenetére


Speedy86
aktív tag

A Fit miatt lett csúnya nekem, előtte szép volt mikor nem fért be a képbe. Megnézem majd a vga beállítást ha hazaértem

(#16833) varsza


varsza
tag

Most voltam az Arénában, ahol a Saturn nyitásnál a Samu LE37D550-est 79900Ftért árulták, mondanom sem kell, hogy a nyitástól fél órán belül elvitték az 500 db készleten lévőt.
Utána sorok álltak további kitudja mikor érkező szállítmányokért. Azt mondták, ha végképp elfogy nagyobbat adnak. Ez jól is hangzott volna, ha nem derült volna ki, hogy a nagyobb az nem játszik le USB-ről videót.
Az elején persze ötösével vitték ki a tv-ket.

Méghogy válság van! Ide kéne jönni riportot készíteni az emberekkel.

Gondolom hamarosan tele lesz az apróhirdetés pár ezerrel többért ezekkel a tv-kel.

[ Szerkesztve ]

(#16834) lasimon


lasimon
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem meg a 40D65000-t. Lehet, hogy butaságot kérdezek, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szóval nézegettem a samu hangprojektorát, kérdezném van-e értelme használni vagy teljesen felesleges?
Köszi!

(#16835) air válasza lasimon (#16834) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem a TV "csipogóinál" minden csak jobb lehet. Ha a projektorhoz van mélynyomó is, akkor biztosan.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16836) tibike8 válasza air (#16835) üzenetére


tibike8
őstag

Kicsit off, de valaki használ Samsung BD játszót a tv mellé? Vettem mellé egy BD-D5500-öst a 40D6500 tv mellé és van benne egy BD Wise képbeállítási lehetőség (gondolom a többi samsungban is) ami a megfelelő Samsung tv-vel összeműködve a legjobb képet hivatott előhozni. Ez a funkció olyan parasztvakítás mint a tv-ben található több használhatatlan képjavítások? Ugyanis pár napig nézegettem én a képet, hogy valami nagyon nem okés vele, aztán egyszer csak kikapcsoltam ezt a BD Wise-t és a tv képét meg beállítottam a tv-hez is használt módon és sokkal jobb lett a kép. A BD Wise-vel olyan túlvezérelt, túlkontrasztos nem tudom milyen képe volt a SmatrtHubnak is. A sima DVD képe is pixelesebb/zajosabb volt mint kellene szerintem. A BD Wise nélkül meg sokkal-sokkal jobb lett, szebb lett a menü is, a DVD képe is. Szóval ez is egy felejtős parasztvakító funkció csak? Vagy én nem tudom jól használni?

Illetve most nézem, hogy a BD játszó SmartHub menüjének a képe sokkal szebb mint a tv SmartHub menüje. Élesebb, élénkebb, szebb. Nem mintha olyan rossz lenne a tv-é, de a kettőt összevetve sokkal szebb a lejátszóé. A képbeállítások megegyeznek mindkét forrásnál. Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#16837) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

Komoly elhatározással léptem be reggel az Euronics egy Veszprém Megyei boltjába,és érdeklődtem az akciós Samsung UE32D6100-as TV után! Srác úgy kezdte hogy háááát... így már majdnem 100%-osan biztos voltam benne hogy valami nem oké! És megkérdezte a bolt vezetőt,és azt a választ kaptam hogy 5.000 Ft-ot ha ott hagyok akkor felkerülök a listára és jövő7 közepe fele majd telefonál ha megérkezett a TV!
Tehát most várakó állásponton vagyok.....
Azért esett erre a TV-re a választás mert 139.990 Ft akciósan,és adnak hozzá 4db 3D szemüveget és Wifi kulcsot is,Smart egy részét tudja és tudja a 3D-t is....

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16838) InfiniteReality válasza 16gaborm (#16837) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha jóltudom csak 6500-tól felfelé FullHD a 3D (de az is lehet hogy csak 7000-től felfelé). De majd kiigazÍt aki ebben mélyebben benne van :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16839) adam990


adam990
csendes tag

Nemrég vettem énis egy d6100ast és engem az érdekelne, hogy valamilyen úton módon lehet e rá fabrikálni web böngészőt?

(#16840) air válasza InfiniteReality (#16838) üzenetére


air
nagyúr

Csak a 7-es és 8-as széria a FullHD3D. A 6500-as nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16841) 16gaborm válasza air (#16840) üzenetére


16gaborm
csendes tag

És miben különbözik az általam említett D6100-as 3D tudása mint a FULLHD 3D ??

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16842) szipike válasza 16gaborm (#16841) üzenetére


szipike
csendes tag

A 6100-as nem tudja a SbS és a TaB esetében Full HD-ben a 3D-t.
Amikor még én vettem a TV-t - ezen hiányossága ellenére - feltüntette a Samsung a dobozon, a reklámanyagban, és a TV DEMO módjában is a FULLHD3D-t. Azóta ezt le is vették a dobozról és a reklámokról.
Ez a hiányosság nem a két egymás mellé rakott kép felbontásából adódik, hanem a 6xxx-es sorozat hiányosságából. Azaz ha ugyan azt a Side by Side Full HD filmet egy D7xxx-en vagy egy D8xxx-en néznéd meg, ott Full HD lenne 3D-ben is.

A Magyar Samsung álláspontja nekem nem egyértelmű, de pl a Német Samsung 150€ visszatérítést ad a hibás tájékoztatásért azoknak akik még a Full 3D felirattal vették a TV-t, bár szerintem ez sem jó megoldás, mert az ember ha FullHD 3D-t szeretne nézni akkor nem a 150€ kell neki.
A Samsung egyébként jelzi, hogy ha speciális módon nézed a filmet (azaz 3D Blu ray lejátszóval HDMI bemeneten) akkor tudja a Full HD 3D-t is. Ezt nem tudom se megerősíteni, se cáfolni.
Itt egy cikk a problémáról:
http://wiki.samygo.tv/index.php5/D6x00_TVs_FULL_HD_3D_Defect

(#16843) air válasza 16gaborm (#16841) üzenetére


air
nagyúr

Hát abban, hogy 3D módban nem FullHD, hanem csak a fele. :O 1080p filmet csak 540-ben jelenít meg.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16844) air válasza szipike (#16842) üzenetére


air
nagyúr

"A Samsung egyébként jelzi, hogy ha speciális módon nézed a filmet (azaz 3D Blu ray lejátszóval HDMI bemeneten) akkor tudja a Full HD 3D-t is."
Ez nem igaz! Akkor sem tudja!
SamyGO fórumából:
"Unfortunately it halves resolution no matter what the source. I have tried a bluray via a samsung 3d bluray player over a 1.4 cable and it definitely drops resolution."

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16845) sarkan


sarkan
aktív tag

használ valaki valamilyen fali tartót és ha igen milyet?

(#16846) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

És az adott D6100SW típusú tv-nek milyen a HDD kezelése?
A Smart funkció csak a Facebook és a Youtube(a komolyabbak közül kiemelve) tudja és a böngésző részét pedig nem?
Szerviz menüben mennyire lehet felokosítani?

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16847) PanteraNera


PanteraNera
csendes tag

Sziasztok!

Samsung UE40D6500 VS a készülék, amit zsír újjan tesztelnem kéne, hogy minden rendben van-e vele (ketyeg a 3 napom :) )

Kérdéseim, amivel eddig nem boldogulok (nem találom a leírásokban és az is igaz, utoljára elektroncsöves tv-t használtam coax + 2 rca hang bemenetest, "inteligens" menüjüt, bármit rádughatunk verziót nem):

1. Rákötöttem egy Orion 3000-es dvd lejátszót az AV/Komponens csatlakozóval mind kompozitként, mind viedeóként. Kompozitként egyáltalán nem látja, videoként a nem megfelelő felbontásra hivatkozva nem látja. Mi a megoldás, hogy ezzel az ezközel tudjak dvd-t nézni?

2. A bejövő tv csatornák hangja csatornánként hol jobban, hol kevésbé zúg. A TV belső tesztje alapján a hangszórók rendben vannak (azért a DVD hangjával is tesztelnék, biztos ami biztos, hogy tényleg nem hangszóró para-e). Ha a bejövő tv csatornáknál van a kutya elásva, mi a teendő, hogy a hanghoz társuló zúgást megszűntessem?

(#16848) PanteraNera válasza PanteraNera (#16847) üzenetére


PanteraNera
csendes tag

Kompozit (kevertem jól a szezont a fazonnal) = komponens (azaz 3 kábeles csatlakozás)

video= 1 kábeles ( na ez a kompozit!)

(#16849) cigam válasza PanteraNera (#16847) üzenetére


cigam
félisten

1. Valószínű a DVD-n is át kell kapcsolni a kimenetet kompozitról rgb-re.
2. Valószínű földhurok. Húzzál ki mindent a tv-ből, csak az antennakábel maradjon, de a többi készülékből is húzd ki az anetnnát házon belül. Még mindég búg(és úgyanúgy minden csatornán? Akkor valószínű egy isolátor megoldja a gondodat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16850) PanteraNera válasza cigam (#16849) üzenetére


PanteraNera
csendes tag

1. dvd-n nincs kapcsoló :(
2. Jelenleg nem a házban az ezköz mellett (még kb 2 óra, mire ki tudom ezt próbálni), de azért kérdés: ha mindent lehúzok és úgy megjavul, akkor mi a megoldás? Lévén a házban még 2 helyen működik tv két antenna körön 2 utas antenna erősítővel, tehát az nem megoldás, hogy csak ez van bedugva (legalább 1 TV lesz még rajta)... :(
És számít-e, hogy a két antenna bemenet közül melyikre dugok? Ant 1 in vagy Ant 2 (satelite), mert a remek user manual ábrájából EZ nem derül ki...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.