Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) racing01 válasza sarkan (#16341) üzenetére


racing01
tag

Köszönöm a felvilágosítást.

gybognar: Tehát akkor érdemes váltani, jövő héten szerintem el is intézem. köszi.

(#16352) hunor70


hunor70
csendes tag

Helló mindenki!

Nemrég vettem egy ue37d6000-et.
Vinyóról USB-n tökéletes a 25 gigás 3d-s 1080-as film...de nem tudom sehogy gyorstekerni,léptetni,stb... Ez normális? A kisebb xvid-eket legalább lehet, bár az sem tökély...
A másik problémám az AllShare.
Mindig hibaüzenettel jön ki:A(z) Samsung AllShare Player hibát észlelt, ezért leáll.
Ettől függetlenül sikerült hozzáadnom egy pár dolgot (fotók, 3d-s mkv-k), de már napok óta nem sikerül semmit hozzáadni. A tv látja a már hozzáadott fájlokat...
IPTV-s routerem van, lan kábellel van a tv, és a szgép is rákötve.
Ja, és itt is gyorstekerés problémák vannak. Csak 10 mp-s ugrásokkal lehet tekerni...

HELP! Elöre is köszi! :(((

(#16353) HPet


HPet
csendes tag

Sziasztok.

Kérdezném hogy a Samsung UE40D5000 Led TV-ről mi jót és rosszat tudtok mondani.?
Mert az Elektro Outletben most 120k ért meg lehet venni. Ezért kérdezem.

(#16354) antee_g


antee_g
tag

Sziasztok!

Most vettem egy UE40D5000-es tv-t.Összerakás után egyből egy firmware frissítéssel kezdtem(lehet nem kellett volna , áprilisi firmware volt rajta), utána kerestem be a csatornákat.A probléma, hogy hang nem jön a hangszórókból, kép van. Fejhallgatót is próbáltam, de ott pattogó hangot ad kb. 2mp-ként.
Valakinek ötlet?

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv.

(#16355) humax válasza InfiniteReality (#16235) üzenetére


humax
senior tag

koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#16356) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Kérnék egy pici segítséget!
1.
Volt egy cikk a 6500-as sorozatról, ahol szerepeltek a képbeállítások értékei (egyedi)
Most viszont, mikor kéne nem találom (lehet fáradt vagyok mert érdekes vásárlás volt a madaras tescoban tv ügyileg.
Egy linkel sokat segítenétek.
2. Tudom sikeres ember nem lehet aki scartot is akar használni a jelzett készülékhez, de milyen csatlakozó kell a scart átalakító és a hdmi csati közé?
Mert scart átalakítót adtak, de az sehova nem jó, se a tv-be, se a sima hdmi csatiba nem megy bele. Esetleg a szükséges típushoz egy beszerzési forrás nagy segítség lenne.
Köszönöm.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#16357) antee_g válasza antee_g (#16354) üzenetére


antee_g
tag

Még annyi, hogy ha bekapcsolom a tv-t, kb 10-15mp kell várni, míg bejön az adás.
Vagy ez alapból ilyen?

(#16358) Imifej válasza BBéci (#16302) üzenetére


Imifej
senior tag

És valóban. Bármely bemenetre lehet PIP-et varázsolni, kivéve persze az USB-t és a hálózatot.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#16359) BBéci válasza szelidorzo (#16356) üzenetére


BBéci
titán

Keresd meg a Scart adapter aljzatát, ha jól emlékszem alulról kell bedugni!

TOTO100
Kapható, illetve létezik lapos talppal is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16360) air76


air76
tag

Király vagy JoeYi!!!Jó lett a "Samsung LED TV tudásbázis"!

[ Szerkesztve ]

(#16361) JoeYi válasza air76 (#16360) üzenetére


JoeYi
őstag

még nincs kész, de köszönöm. Holnap igyekszem befejezni. Pl a feljebb keresett színprofil beállítás is belekerül

(#16362) Myth válasza Myth (#16349) üzenetére


Myth
aktív tag

Valaki ebben esetleg tudna segíteni/tanácsot adni? Sürgős lenne nagyon...

Előre is köszönöm!

Battletag: Myth#1775

(#16363) troland26


troland26
őstag

jó pár hete aktív olvasója vagyok a topiknak ..azt a következtetést szürtem le , hogy ahol analog tv adás (kábel ) van ott elég rossz minőségű a led tv-n a kép . Ez tényleg így van ?

(#16364) DeniBoy válasza tibike8 (#16327) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

30 percenként kiemeltre rakja a képet, futt az epop reklám az oldalán. ez a Shopmode

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#16365) Lesliegold válasza air (#16308) üzenetére


Lesliegold
tag

Ugyan a te válaszodra reagálok, de a kérdést mindannyiótoknak teszem fel. [Ez] az aktív hangfalszett rendelkezik optikai bemenettel és más fórumokon is nagyon pozitív a visszajelzés róla. Mit gondoltok róla, ha ráilleszteném a D6100-ra? Árban is best buynak tűnik, nem?

Xiaomi Redmi 3

(#16366) KorLaci


KorLaci
tag

Válaszolt a Samsung a Youtube problémára.

Köszönettel vettük érdeklődését.

A két youtube alkalmazás ugyanazzal a funkcióval rendelkezik, nincs összefüggésben a szinek alapján a FullHD megjelenítéssel.

Persze arra a kérdésre, hogy miért nem játsza le a FullHD filmeket, nem válaszoltak.

Üdv

(#16367) Hanok


Hanok
senior tag

Sziasztok!

Van egy 40D6570-es tv-m, itt van nálam kipróbálásra 10m 1.4-es HDMI, összedugom a VGA-t a TV-vel, a TV-t pedig Optikával az erősítőhöz. A problémám az hogy stereo hangon kívül nem tudok mást kicsikarni így a filmekből. Elvileg a TV-nek tudnia kéne ebben a formában a DTS-t átvinni nem? Én valami szoftveres beállításra tippelek de azért gondoltam rákérdezek hátha nem kéne tovább erölködnöm ezzel.

(#16368) TOTO100 válasza BBéci (#16359) üzenetére


TOTO100
csendes tag

Kacsatalp: A 7000-es sorozatnál csak az USA-ban forgalmazzák másfajta talppal is (UN46D7050XF), a SAMSUNG honlapok szerint Európában nem. Melyik típusra gondoltál? Esetleg a magyarországi 6500-as sorozattal csereszabatos lehet?

TOTO100

(#16369) sanyaboy válasza szelidorzo (#16356) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Szia!
Én ebből indultam ki

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#16370) sonye válasza Lesliegold (#16306) üzenetére


sonye
senior tag

Helló!

Hangfal javaslatnak logitech 2.1-es kis hangszóró szett:

http://www.argep.hu/product_1293296.html

Nekem még a gépemen az X-230 van és imádom!
Én a fent említett típust fogom hozzákötni, mert árban is jó, mer teljesítményben is!

(#16371) sonye válasza tibike8 (#16321) üzenetére


sonye
senior tag

Poénos a képen a felirat :C :C :C :C

Nekem eddig nem jött elő ilyen logó szerencsére.
Nem lehet, hogy kiállított darabot adtak el neked?

(#16372) JoeYi válasza Myth (#16362) üzenetére


JoeYi
őstag

(#16373) sonye válasza racing01 (#16337) üzenetére


sonye
senior tag

Nekem is az a bajom az analóg adással, ráadásul olyan érzésem van, mintha az országban eszement módon használnék ezt a 4:3 és 16:9 arányt.

Nekem pl. a retekklub 16:9 en egy szép kis csík középen. Oké, szét lehet húzni, de akkor csak még rosszabb képet kapok, mert nagyítja az analóg jelet.
másol meg az a poén, hogy a 16:9-en ad 4:3-at és a kép a képben érzésem van, azaz van egy nagy TV-m és középen meg egy kis kocka...

Én a mindig tv kipróbálásán gondolkodok.

Sajnos a set top boxos digitális TV adás sem garancia a jó képminőségre, mert attól még analóg jelet adnak a TV-n.

(#16374) sonye válasza Lesliegold (#16287) üzenetére


sonye
senior tag

Neked milyen szolgáltatód van? Sima TV kábel vagy boxos cucc?
Az analóg adások is képek, mert nekem borzalmasan csúnya a kép.

(#16375) hami85 válasza Hanok (#16367) üzenetére


hami85
tag

Nekem azt mondták a boltban ahol vettem, hogy A DTS-t nem tudja kiadni erősítőre, csak az 5.1-et!

(#16376) pepe4


pepe4
tag

Mi a különbség Hd1080p és Blue-ray 1080p közt?Sokkal szebb a kép a Blue-ray filmeknek?

(#16377) HPet


HPet
csendes tag

Sziasztok.

A Samsung UE40D5003 az valódi 100Hz ?

És érdekelne továbbá,hogy a Samsung UE40D5000 érdemes e megvenni 120k-ért. Most ennyiért akciózzák az Elektro Outletben.
Én csak HD filmek nézésére venném.

(#16378) Lesliegold válasza sonye (#16374) üzenetére


Lesliegold
tag

Digi a szolgáltatóm és tőle is a digitális szolgáltatású jelet veszem, nem az analógot (bár ez a szolgáltató egyszerre küldi mindkettőt). DVB-C tuner van gyárilag benne a D6100-ban így nincs szükség ehhez set top boxra.

Xiaomi Redmi 3

(#16379) hami85 válasza HPet (#16377) üzenetére


hami85
tag

Én úgy tudom hogy az 5000-es széria az csak 100hz CMR, szóval nem 100Hz-es panel van benn! 100hz-es panel csak a 6-os szériában van!

(#16380) sandró60 válasza hami85 (#16379) üzenetére


sandró60
addikt

Sőt nem 100Hz hanem 200Hz-t irnak a 6100-as modelektől ami állitólag az is kamu.Igaz 3D-nek irják ami nemegésszen az.Itt a fórumon nálamnál nagyobb szakemberek állapitották meg :F Tehát nemcsak a 100Hz kamu egyes tv-nél hanem még a 3D-is :F
Ezek kérdések nem megállapitások részemről :F

[ Szerkesztve ]

(#16381) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Bár nem mostani cikk azért belinkelem:

Négyszeres EISA-győztes lett 2011-ben a Samsung!

A Samsung Electronics négy terméke nyerte el idén a European Imaging and Sound Association (EISA) díját, amelyet 19 európai ország 50 népszerű szórakoztató elektronikai magazinjának szerkesztője ítél oda évről évre. 2011-2012-ben az év mobiltelefonja a Samsung GALAXY S II, a legjobb ár/érték arányú televízió a Samsung UE40D6500 LED TV, az év közösségi média fényképezőgépe a Samsung SH100, míg az év legjobb kompakt objektíve a Samsung NX 20-50mm F3.5-5.6 ED i-Function lett.

(#16382) hami85 válasza Gabesz1019 (#16381) üzenetére


hami85
tag

Hát most egy picit boldog vagyok, hogy ezt a TV-t választottam! :)

(#16383) p1ranha


p1ranha
csendes tag

Sziasztok!
Vettem 1 hete egy Samsung UE40D5003-at. Átállítottam 5800-ra, hogy USB ről tudjak filmet lejátszani. A kérdésem az, hogy a pendrive-nak milyen sebességűnek kell lennie, hogy fullhd filmeket simán lejátssza? A-DATA C008 32GB megfelelő erre?
Továbbá van valami hasznos beállítás, hogy a nem HD-s analóg adásokat szebben jelenítse meg?
A laptopommal is összekötöttem a TV-t (scart), de sajnos csak s-video kimenetem van és a maximum felbontás, amit a gépről a TV-re tudok varázsolni az 1024. Ez elképzelhető?
Plusz 2 év garanciát is vettem a madaras boltban a gyári 2 samsungon felül és amennyiben regelek a samsung oldalán akkor az ott kapott +év által szerintetek 5 év garanciám lesz vagy 4 marad? :)

Köszönöm előre is a választ!

ui.: a laptop TV-vel való összekötést jó lenne megoldani nagy felbontásban :)

(#16384) 16gaborm válasza p1ranha (#16383) üzenetére


16gaborm
csendes tag

Ez mit jelent hogy egy Samsung UE40D5003-at átállítottál 5800-ra?
Ezeket a TV-ket lehet hack-elni? Gondolom a "kezdő" szintű tv-k akkor csak a nagy tesók butított verziója?

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16385) thoma87


thoma87
csendes tag

Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt vásároltam egy Samsung UE32D5500-as Smart TV-t. Nagyon tetszik, viszont van vele egy kis problémám. Mivel a tv beépített hangszórói nem valami acélosak, ezért vásároltam hozzá egy Genius SP-HF 1800A típusú sztereó hangszóró párost. Sajnos akármit csinálok nem akar megszólalni a külső hangszóró, a tv-n hiába állítom át "külső hangszóró" módra.Természetesen számítógépen tökéletesen működik. Ha valakinek van valami ötlete/javaslata, akkor azt megköszönném :-).

(#16386) Lesliegold válasza sonye (#16370) üzenetére


Lesliegold
tag

Egyenlőre annyit csináltam, hogy a fejhallgató kimenet összekötöttem a meglévő HTS3164 felkonvertálós DVD házimozim RCA-s hangbemenetével, így végülis kicsikartam, hogy a beépített erősítőt és az 5.1-es hangfalszettet tudom használni a TV mindennemű hangjához, legyen az TV adás, vagy akár média file, de még az X-box360 is. De az hogy lehet, hogy fejhallgató kimeneten keresztül átmegy az 5.1, mert az ilyen mkv file-oknál bizony megy a két hátsó hangszóró is most teszteltem.

Xiaomi Redmi 3

(#16387) p1ranha válasza 16gaborm (#16384) üzenetére


p1ranha
csendes tag

Így van, az 5003-as az 5-ös széria butított verziója, service menüben a típust át lehet állítani, az én esetemben 5800-ra, ami annyi pluszt eredményez, hogy USB-ről nem csak képet és hangot játszik le, hanem filmet is. Eléggé kezdő vagyok, szóval komolyabban nem is akartam megpiszkálni, mert nem értek hozzá, csak ezt, hogy tudjak fullhd filmet nézni USB-ről. Már csak azt szeretném tudni, hogy egy mezei nagy kapacitású pendrive elég -e ahhoz, hogy zökkenőmentesen lejátssza a fullhd filmeket. Én ennyit tudok, de vannak itt penge srácok, ahogy láttam én is tőlük szeretnék válaszokat :)

116 ért meg tudtam venni ezt a típust 1 hete, akkor csak az érdekelt, hogy nagy legyen a TV és LED , de ezzel a manőverrel, már örülök, hogy USB-n is tudok filmezni :)

[ Szerkesztve ]

(#16388) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

Tehát ha veszek pl egy 6-os szériás LED TV-t akkor azt feltudom okosítani néhány szérián belüli okoságokkal??Pl UW37D6000TW--->6570WS-RE fel lehet húzni?

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16389) sanyaboy válasza Lesliegold (#16386) üzenetére


sanyaboy
csendes tag

Az nem csak surround? Dolby Prologic csinálja vagy ilyesmi nem? A sztereó jelből csinál térhangzást az enyém legalábbis. Ha van optikai bemenet a házimozin, azzal valódi 5.1-et érsz el. Javítsatok ha rosszul tudom :)

Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

(#16390) p1ranha válasza 16gaborm (#16388) üzenetére


p1ranha
csendes tag

Ennyire nem tudom, de az biztos, hogy nem lehet össze vissza állítgatni, mert gallyra lehet vele a TV-t vágni, ennél a modellnél ezt ajánlották a többit meg kell nézni, régebbi hozzászólásokban.

(#16391) galileo69


galileo69
csendes tag

Sziasztok!

Samsung Ue40 c6000es tvm van, gépről szoktam filmet nézni, játszani, és xbox 360ast is próbáltam már.
A problémám az h néha bevibrál egy két rész (kockás ing vagy zöld fák például) mi lehet a gond? :O

(#16392) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Szeretnék köszönetet mondani, fórumtársunknak, aki jelezte, hogy az Auchanban szeretik lenyúlni a promós 4 db 3d szemüveget.
Kalandos vásárlásom volt tegnap este.
32d6500 kirakva 169.990-ért.
Mire számlázzák 179.990 :o
Anyázásra javítják a kitett árra.
Mondom eladónak, hogy hol a 4 db szemüveg?
Felsóhajt, jajjjjj elfelejtette mondani, hogy hogy a TV-hez most jár 2 db, de most nincs vetessek fel jegyzőkönyvet, amikor a garanciát lepecsételik.
Jelzem neki, hogy a TV-hez 4 db jár. Tagadja. Szerencsére samsungos promóciós emberke a helyszínen, közli vele, hogy biz-a 4 db jár a TV-hez.
Kénytelen volt lenyelni a békát.
Számla véglegesítésekor kérdi, hány év garanciát szeretnék.
Nem teljesen értem, de közlöm, hogy mind az 5 évet.
Na erre hozzáír a számlához, még 18.000 Ft-ot!
Elborult az agyam, felhívtam a figyelmét, hogy ne szórakozz velem b...meg, mert alapból adsz rögtön kettőt, regisztráció után, meg a samu ad még hármat rá. :W
Samsungos emberke erősen helyeselt, így ezt a békét is kénytelen volt lenyelni.

Szóval csak óvatosan a madaras tescoval, mert próbálkoznak.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#16393) JoeYi válasza p1ranha (#16387) üzenetére


JoeYi
őstag

üdv a fórumon :)

Előszöris grat a sikeres okosításhoz.

Másodszor: a pendrive beszerzésénél csak arra figyelj hogy minimum USB 2.0 -ás legyen, és ezen felül is olvass át egy-két tesztet. Hogy röccenés mentesen tudj filmet nézni csak arra van szükség, hogy minél gyorsabban lehessen adatokat olvasni a pendriveról. Jópár típus képes akár az USB 2.0 által garantált 25-30 MB/sec sebességet is garantálni, ami bőven elegendő a legdurvább videók lejátszáshoz is. Őszintén szolva már a 10MB/sec-et garantáló adathordozó is elég lehet a TV által lejátszható formátumokhoz

pl egy pendrive teszt, ezek mind jók

[ Szerkesztve ]

(#16394) tibike8 válasza DeniBoy (#16364) üzenetére


tibike8
őstag

Köszi, közben fentebb már tisztáztuk :)

(#16395) swis


swis
tag

Mi lehet a problémám a külső merevlemezzel? eddig ami avi filmek vannak rajta mindent lejátszott. Most olyat csinál hogy csak a hangot adja és kiírja hogy nem támogatott formátum. A laptop megjeleníti a filmet normálisan. Ugyanezt a filmekt ténnyleg játszotta még tegnapelőtt most meg nem. A gyerekek lehet,hogy elnyomtak valamit a távírányítón?
d6570 a készülék.

(#16396) tibike8 válasza sonye (#16371) üzenetére


tibike8
őstag

Nem arról volt szó. Fentebb írtam a történetet. A lényeg, hogy a szerviz menübe lépés után kuszálódott össze sok minden, de már rendbe raktam :)

(#16397) JoeYi válasza swis (#16395) üzenetére


JoeYi
őstag

semmilyen filmet nem jelenít meg?

(#16398) Lesliegold válasza sanyaboy (#16389) üzenetére


Lesliegold
tag

Sajnos igazad van, ez nem az igazi 5.1...

Xiaomi Redmi 3

(#16399) tibike8 válasza Hanok (#16367) üzenetére


tibike8
őstag

Úgy tudom és fentebb is arról volt már szó, hogy így csak sztereó lesz. Nekem is ez a felállás mint nálad, csak a PC-ről megy az erősítőbe optikán a hang és így rendben is van az 5.1. A BDP is külön optikával megy még az erősítőbe. A tv szintén optikával megy az erősítőbe, de akkor azon csak sztereó a hang.

(#16400) p1ranha válasza JoeYi (#16393) üzenetére


p1ranha
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.