Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) petyus_ válasza BBéci (#17800) üzenetére


petyus_
senior tag

Igen, azt sejtettem, hogy a 3D-je nem lesz az igazi, de nem is amiatt kellene, hanem azért mert amit előtte néztem tv az ugyanez volt csak 650-es és 12.000,- volt olcsóbb, és gondoltam, hogy ár-érték arányban ez jobban megérné...
Akkor keresek másfélét!Köszönöm a gyors választ!

(#17802) reggi


reggi
aktív tag

Valaki homályosítson már fel, hogy mit jelent, hogy "akad a kép"? Én ilyet még nem tapasztaltam a D6100-al, pedig teszteltem elég sokféle filmmel.

(#17803) reggi


reggi
aktív tag

Bocs kétszer ment...

[ Szerkesztve ]

(#17804) BBéci válasza reggi (#17803) üzenetére


BBéci
titán

Gyorsan mozgó alak, tárgy, vagy a háttér nem folyamatosan mozog, hanem szaggatottan. Ez vízszintes kameramozgásnál (schwenkelésnél) jól észrevehető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17805) nightshadow válasza reggi (#17802) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem ezt 0:24-től a baloldali tévén: [link]

(#17806) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Másfél hete vettem egy Samsung UE46D6500 LED TV-t. Ekkora méretben hihetetlen és új élményt jelent a filmnézés. A 3D-s tartalmak igen látványosak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17807) Ed Parker válasza air (#17790) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A szomorú hogy Magyarországon így kell eljárni, mert atkurhatnak.

Amikor a Tescóban dolgoztam volt olyan fagyaszto amibe 35db DVD játékos volt be csomagolva,azt a kedves ügyfél visszajött hogy emmeg mi?

(#17808) BBéci válasza nightshadow (#17805) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy írják, az valóban masszív, de már ennek a fele is zavaró és számomra elfogadhatatlan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17809) Ed Parker válasza BBéci (#17788) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én úgy tudom ha a termék nem hibás, akkor nem köteles visszavenni.

Amúgy lehet hogy nekem gyér a fantáziám, de hogy a francba nézel meg egy ilyen felhős hibát egy média marktban? Ahol 1000 neon világít?

(#17810) BBéci válasza Ed Parker (#17809) üzenetére


BBéci
titán

Mikor és hol állítottam az ellenkezőjét?

Igen, a neonok eléggé megnehezítik a felhősödés ellenőrzését. A doboz elég nagy, azzal lehet árnyékolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17811) Ed Parker válasza BBéci (#17810) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Kössz a tippet, erre nem számítottam :R

(#17812) VW


VW
aktív tag

a LG 32LV3400 "valódi" 100Hz? nem feketét tesz a képkockák közé,mint a samu 32d5000?
eddig a samut nézegettem,de az ál 100Hz elbizonytalanított.
mi az a MCI technológia? :R

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#17813) sandró60 válasza Ed Parker (#17809) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem sehogy,a kedves ügyfél haza viszi otthon még a legkisebb kulcslyukat is betömi.hogy korosötét legyen és elkezdi tesztelni a "FELHŐKET" Megszámolja soknak találja ha a 3-rom napon belül van, örűl visszacsomagolja .Elviszi abba a boltba ahol vette, kicsomagolja megmutatja.Az árús meg azt mondja a teljesen kivilágitott áruházban biza Ő nemlát egy felhőt se Te azt mondod,hogy nem a kinti időjárás véget hoztad vissza,mert pechedre kint tiszta az idő.Tréfát félre téve ez olyan "hiba" a leddes tv-nél,mint anno a plazma tévéknél azt mondták a beégés nem garanciális hiba,mert ugye sok tv-be beégtek a csatorna jelző logók.Sajnos én is szenvedő alanya voltam úgy 6-éve :K

[ Szerkesztve ]

(#17814) InfiniteReality válasza nightshadow (#17805) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A "silky smooth" jobboldalin is megakad 1-1 pillanatra. A baloldali Samsungon módositani kell a képjavító eljárást és jó lesz, nem lesz judder.
És marha jó hogy lehúzza a Samsungot ahelyett hogy piszkálná kicsit a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17815) InfiniteReality válasza VW (#17812) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem rossz a D5000 ha "csak" egy TV-t akarsz, mindenféle "extra" vacak nélkül.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17816) Ed Parker válasza sandró60 (#17813) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

de ahogy már fentebb is írtam,nincs az az eladó,aki kihoz 5 db tv-t és na akkor nézzük,ez is szar,ez is,ez is,na? ez jó lesz?
aztán a többit visszacsomagolja :)

mert ezek technológiából adódó "melléhatások" erről az áruház nem tehet.

én simán mondanám a kedves ügyfélnek,vigyé plazmát öcsém,az nem felhős :D

(#17817) BBéci válasza Ed Parker (#17816) üzenetére


BBéci
titán

És mennyire igazad lenne, annál jobb tanácsot én sem tudnék adni. Saját magamnak sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17818) VW válasza InfiniteReality (#17815) üzenetére


VW
aktív tag

úgy ahogy mondod,én "csak" egy TV-t akarok, mindenféle "extra" vacak nélkül.
3x3 méteres kis szobába kellene az esti mozizásokhoz,a régi 100Hz,72cm CRT helyett.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#17819) Csaby15


Csaby15
csendes tag

Sziasztok.

Hogy lehet megoldani e tv-n hogy YouTube HD videók is bejöjennek???(D5500)

(#17820) InfiniteReality válasza VW (#17818) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Akkor D5000. Például.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17821) Lalolib


Lalolib
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. Van egy D6100-as TV-m, és a nejem meglepett egy fél éves MinDigTV Extra kártyával. Ha jól tudom akkor ehhez még kell egy CA modul is (plusz vétel is, de az rendben van, mivel az ingyenes digitális adások tökéletesen foghatóak).
Nézegettem a neten és elég sok ilyen modul kapható. Szerintetek melyiket kéne megvennem? Ár szempontjából is elég nagy a szórás.
Köszi a segítséget.

(#17822) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok,
azt szeretném kérdezni, hogy a D5000 és a D5500 között végül is mi a különbség, mert nem igazán találok infót erről?!
Konkrétan a 32" és 40"-os változatok között érdekelne, és monitorként használnám a gépemhez...

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#17823) nismoka válasza Mauddip (#17822) üzenetére


nismoka
addikt

Az 5500-as Smart TV.

(#17824) sonye válasza csimpok (#17717) üzenetére


sonye
senior tag

Helló!

Engem is rohadtul idegesít a szakadozás, pedig azért 170.000Ft-os TV től ezt nem vártam volna.

A TV-nél sikerült beállítani ahogy írtad, de pl USB-n nics LED mozgáshoz be funkció és éljavítás funkció sem aktív.

A számítógép HDMI bemenetén se tudom csak a motion plust állítani.

Én otthoni felhasználásra állítottam a TV-t, lehet, hogy üzletin működik mindenütt a sok beállítás? Mert bizonyos forrásoknál 1-2 funkció inaktív!!

HEEELP!

(#17825) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

Több 3D-s filmet letöltöttem!!
És új jeleníti meg a sz.gépem hogy mintha 2 képernyő lenne egymás mellett,ez normális?

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#17826) mrzed válasza 16gaborm (#17825) üzenetére


mrzed
senior tag

A tv is úgy fogja, hacsak nem kapcsolod 3D módba... ;)

(#17827) 16gaborm válasza mrzed (#17826) üzenetére


16gaborm
csendes tag

Köszönöm!

És akkor 3D-módben pedig az elcsúsztatott sorok elvén fogja megjeleníteni ha jól gondolom??

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#17828) sandró60 válasza Ed Parker (#17816) üzenetére


sandró60
addikt

Ezekszerint nem egésszen értetted én azért irtam egy kicsit irónikusabb hangvételben,mert sokan fen vannak akadva a felhősödésen.Én elfogadtam ezzel a "hibályával" együt-Nem az eladó a hibás!.Gondolom a raktárkészletén lévő tv-ket nemfogja kibontogatni,mert akkor 1-db-ot se tudna eladni :K

[ Szerkesztve ]

(#17829) Zsubi


Zsubi
őstag

Sziasztok!

Van egy LE40D550 típusú tv-m és a rajta levő LAN csatlakozót szoftver frissítésen kívül mire tudom még használni? :U

(#17830) Mian


Mian
aktív tag

Pls vmi pro nézzen be ide is: Milyen LED TV-t vegyek?
Köszi! :)

(#17831) sandró60 válasza Zsubi (#17829) üzenetére


sandró60
addikt

Gondolom ha a lanon az otthoni hálózatba tudod kötni? Akkor SAMSUNG--AllShare programjával.a számitógépedről tudsz a tv-re filmeket átjátszani.Ez csak feltételezés részemről A tv-tipusának megfelelő specifikációját(JÓ Magyar)nézd meg a Samsung oldalán :K

(#17832) Zsubi válasza sandró60 (#17831) üzenetére


Zsubi
őstag

Valami ilyesmire gondoltam én is de még idáig nem sikerült... :W :D

(#17833) sandró60 válasza Zsubi (#17832) üzenetére


sandró60
addikt

A tv tudja egyáltalán a hálózatot?Van a menűben HÁLÓZAT BEÁLLITÁS menűpont.Amúgy ha sikerűl hálózatba állitani a tv-t.Utána még le kell a Samsung oldaláról tölteni a számitógépre ezt a programot/L][

[ Szerkesztve ]

(#17834) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Arra van valami megoldás, hogy a youtube hd és a samygo alkalmazás is telepítve legyen egyszerre?

Van..:D ftp-n fel kell tölteni a tv-re a kicsomagolt youtubehd3d alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17835) james008bond válasza InfiniteReality (#17814) üzenetére


james008bond
őstag

Szerintem be se kellene kapcsolni, akkor biztosan nem látnád a szaggatást!
Na nehogy már egy gyárilag beépített, általában "képjavító" eljárást ki kelljen kapcsolni, hogy a tv úgy működjön, ahogy egy tv-nem működnie kell. Az én tv-men be/kikapcsolhatok mindenféle "javító áramkört", Motionflow-t, akármit, nem szokott a kép akadozni ( max mikor 50+ MB/s Blu-Rayt nézek, de az szerintem a kábel átviteli sebessége miatt van és a tv alapbeállításaiban is előjön, sőt, másik tv-n is).

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#17836) Ed Parker válasza sandró60 (#17828) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jaj dehogy értettem félre,én is elfogadom hogy vannak foltok az enyémen,de annyira nem érdekel.
eddig amiket néztem filmeket nem látszott.

(#17837) james008bond válasza 16gaborm (#17825) üzenetére


james008bond
őstag

Teljesen normális. Sőt, az is, ha a két kép egymás fölött lenne.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#17838) james008bond válasza sandró60 (#17828) üzenetére


james008bond
őstag

Van olyan LED Edge tv, amin a felhősödést még homogén egyszínű kép esetén is alig lehet észrevenni. Még fotókon is. Ilyen képeket pár hete linkeltem. Arra a hozzászólásra készítettem, amin egy Samsung modell volt lefotózva, addig csak sejtettem, mi az a felhősödés, azóta tudom ( otthon szerencsére csak akkor látok ilyet, ha ablakon kinézek ) és hát olyan tv, mint ami a képen volt, hát nálam is kivágná a biztosítékot! Hát még hogy ha szakadozna is a kép! :W

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#17839) BBéci válasza sonye (#17824) üzenetére


BBéci
titán

Az éljavítás kifejezetten ront a képen, örülj neki, hogy nem tudod bekapcsolni!
Eszedbe ne jusson üzletire állítani, az minden általad belőtt paramétert 15-20 percenként lenulláz és visszaáll dinamikusra!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17840) sonye válasza InfiniteReality (#17795) üzenetére


sonye
senior tag

hogy mi lesz az olyan termékkel, ami megy vissza, meg esetleg nem kell senkinek mert tapizott stb?
Ismerősöm LG termékeket ad el így. Én pl a 90ezres 24"-s monitort tőle vettem 38-ért. És miért vihették vissza? Mert a bazi nagy méretű monitoron van 1 szem pixelhiba. Persze engem is idegesít, mert én 2 nappal később pillantottam meg a halott pixel, de mindemellett tök jó kis monitor, így nem kezdtem mérgelődni.

Tehát igazán már nem is megy vissza a cucc a gyártóhoz, mert belső körben szépen eladják olcsóbban. Találékony a magyar...

(#17841) Zsubi válasza sandró60 (#17833) üzenetére


Zsubi
őstag

A probléma megoldódott most már látja a megosztott mappát csak én voltam a béna... :D

(#17842) sonye válasza BBéci (#17839) üzenetére


sonye
senior tag

Köszi az infót!

Van esetleg egy pontos beállítási lista, amivel mindenütt el lehet érni az akadásmentes képet?

(#17843) sonye válasza nightshadow (#17805) üzenetére


sonye
senior tag

Bakker na ezt csinálja nálam is a TV!
Nem ilyen durván, de azért hasonlóan jelentkezik.
Hogy lehetne ezt javítani.... :O :O

(#17844) BBéci válasza sonye (#17843) üzenetére


BBéci
titán

Magasabb kategóriás és egyben drága tévét kell venni. Sajnos ez a helyzet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17845) sonye válasza BBéci (#17844) üzenetére


sonye
senior tag

Neee! Még drágább TV-t??? Az eredeti ötletem a D5000 volt, ahhoz képest kicsit feljebb lőttem árban is. Nekem már ez a 170 is túl sok egy TV-re.

(#17846) Ed Parker válasza BBéci (#17844) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De ettöl független,felettébb bosszantó,hogy 2011-es modelleken ilyen előfordulhat,mer hogy egy régi tv szakad hd adástól az ok,na de egy mostani is?
Ráadásul a 6xxx nem is a legalja a samsungnak.

(#17847) PIT888


PIT888
tag

Hali!
Hát nekem is 46d7000-es tv-m van és hát eléggé bosszantó a felhősödés probléma. lentebb középen 2 folt van,bár az egyik zavar jobban igazából :D Azért egy probát adok a garinak...hátha. Ha csak a sarkok lennének nem is érdekelne a dolog, de azért rengeteg fekete van a filmekben.

„Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!” ~ Blöff

(#17848) pisteeke válasza air (#17702) üzenetére


pisteeke
tag

Igen, megy rajta a net, bár az is csak kábelen, nem hajlandó felmászni a routerre, bármit is kalapálok rajta! Egyszerűen nem megy! pedig már annyira lebutítottam, hogy nyílt hálózatot csináltam az itthoniból, csak hogy végre felmásszon rá, de nem! Viszont kábelen megy rendesen, azzal nincs baj! A forrásnak viszont nem tudom kiválasztani, mert egyszerüen nics mit válasszak!!! Ha a telefonon indítom el a DLNA-t, az rendben megjelenik a tv-n! a laptop viszont sehogy sem hajlandó! Nem értem miért! :W :W :W :W

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#17849) Laca0 válasza pisteeke (#17848) üzenetére


Laca0
addikt

Próba képpen kapcsold ki a tűzfalat a notin...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17850) pisteeke válasza Ed Parker (#17705) üzenetére


pisteeke
tag

Már megtettem, szétnéztem, de sehol nincs az az átok! Amúgy nem vagyok kocka, de azért ezen a szinten bőven el vagyok vala! :D Az ismerőseim körében én bíbelődöm az ilyesmikkel, és többnyire sikeréklényem van! Még eddig nem volt olyan kütyü, ami kifogott volna rajtam, de ez a tv igen!!! :(((

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.