Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90801) -v- válasza footy (#90774) üzenetére


-v-
addikt

Egy 5-ös golf gti minden, csak nem játszós autó :)
Ellenben sportosabb modell ami haladásra lett kitalálva, tehát valamilyen szinten célgép(ebb mint egy normális hétköznapi változat), szóval ez meg így elég nagy ellentmondás meg visszás, hogy a gyár direkt megtuningolja neki, kihegyezik kicsit jobban, hogy több legyen a kakaó meg jobb menetteljesítmények legyenek, ő meg abba akar gázt ... ferrariba ne tegyünk? :) Tudom sarkítás, de gti-t azért veszel mert haladni akarsz és nem mert a fogyasztás érdekel. Ez tipikusan olyan hozzáállás, hogy igazából van pénze, de azért mégis ingyen ebédet akar. Ingyen ebéd amúgy sincsen, ha meg olyan akar akinek mellesleg telne is azért, akkor meg szarrágó is. Majomra telik, banánra nem. Tudom nem vagyunk egyformák, engem ez a hozzáállás eleve irritál, plusz ehhez még hozzájön amit fent írtam, hogy ez még rendben lenne egy mittudomén hétköznapi mondeo 2.5 V6-tal - azokból is sok a gázos - valaki élvezni akarja a V6 selymes járását meg szép hangját, meg meg is tud azért mozdulni ha kell, de nem akar olyan őrült sok benzint fizetni .. hát ez még szódával elmegy, de érted egy gti, ha nem is játszós autó de egy direkt olyan modell, ahol a menetteljesítményeket helyezik előtérbe, de ő azt is gázosítaná ... :U Ami megy az fogyaszt, ennyi. Aki ezt nem tudja elfogadni vagy nem akarja kifizetni az ne vegyen ilyen autót, ha a benzinpénz a legnagyobb problémája akkor nem kell gti-t venni ilyen egyszerű, nincs ezzel semmi baj, csak nem kell elbaszni gázzal ...
Nem vagyok geci amúgy meg igazából nem kívánok neki semmi rosszat nyilván, de azért mégis az jut elsőre eszembe, hogy vegyen csak egy dízelt mert az ugye megy is meg nem is fogyaszt, ott az ingyen ebéd, mondjuk valami prémiumot bömöst vagy ódit mer az még nagyobbat mutat, fú meg menni is tud meg még csipszeljük is meg és örülünk mert kevés pénzből megy is, sokat is mutat, nem is fogyaszt, még a haver gti-jét is odaverjük vele.... aztán szarjon is be neki az összes százezres alkatrész meg minden ami létezik :DDD Na mindegy, valóban nem vagyunk egyformák. :)

(#90802) -v- válasza footy (#90798) üzenetére


-v-
addikt

No offense: de aki chippel/tuningol az nem fillérbaszó? Csak mert eleve meg lehetett volna venni az autót eggyel nagyobb motorral is.

Ez több helyen sántít ez az érvelés: nincsen minden motornál nagyobb motor :)
Sokan amit csipszelnek az volt bele a legnagyobb motor. Golfot szerintem még sose árultak V10 tdi-vel nem?
Kénytelen vagy az 1.9 tdi-t csipszelni ha több kakaót akarsz ;)
Másik meg hogy nyilván ezek jó része használtan veszi, használtan meg azt veszed amiből találsz szépet meg értelmes állapotút, magyarhonban tipikusan nem a legnagyobb motoros csúcsmodellt mert abból a) alig van b) ami van is lefingott. Ettől még akarhat több kakaót az, aki nem tudta beszerezni a ritkaságszámba menő legnagyobb motoros típust ;) Nyilván ha ingujjból kifizetem a vatta új gti-t, akkor nem az 1.4 TSI-t veszem meg és kezdem el tunerolni, hanem alapból a gti-t veszem.

[ Szerkesztve ]

(#90803) freaghill


freaghill
őstag

Na, gyerekek. Ezek alapján hétfőn szerzek egy vatta új A6-ot, mellé meg valami simson motort szerzek, mert élvezni szeretném az A6 kényelmét, de ne is egyen sokat. ;]

(#90804) hdman válasza freaghill (#90800) üzenetére


hdman
őstag

Teeeeee, ne kötekedj :DDD

Sopron city :)

(#90805) Rambovits válasza Dot (#90793) üzenetére


Rambovits
senior tag

Majd ha én is öröklök, veszek ;]

A másik meg, hogy addig nem akarom eladni, amíg valami baja van. Nem akarok átbaszni vele senkit.

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#90806) footy válasza hdman (#90799) üzenetére


footy
addikt

Freghillnél van a megoldás (#90800) :P

(#90802) [rvilike]
Persze hogy nincs minden motornál nagyobb motor, de ha valakinek ennyire fontos a nagy teljesítmény, akkor miért nem eleve erős autót vesz? Olyat ami megfelel és akkor nem kell utólag piszkálni.

Másik meg hogy nyilván ezek jó része használtan veszi, használtan meg azt veszed amiből találsz szépet meg értelmes állapotút, magyarhonban tipikusan nem a legnagyobb motoros csúcsmodellt mert abból a) alig van b) ami van is lefingott. Ettől még akarhat több kakaót az, aki nem tudta beszerezni a ritkaságszámba menő legnagyobb motoros típust ;)
Azért ez se kerek, mert írod fentebb a banános példát, akkor ennek az első perctől igaznak kell lennie.
Ha valakinek extra igényei vannak, akkor az a) ne csak magyarisztánban nézelődjön b) szánja rá az időt és a pénzt egy szép/jó/megfelelő darabra

Nyilván ha ingujjból kifizetem a vatta új gti-t, akkor nem az 1.4 TSI-t veszem meg és kezdem el tunerolni, hanem alapból a gti-t veszem.

Há' ezt fujom mióta jóember :K

(#90803) freaghill
Nem figyelsz, A6 4.2 vegyél, mert az megy, de utána gázosítsd el ;]

[ Szerkesztve ]

(#90807) freaghill válasza footy (#90806) üzenetére


freaghill
őstag

Háá de így még ocób! Fejlődött a teória, Uram! :DDD

(#90808) -v- válasza footy (#90806) üzenetére


-v-
addikt

Az autóbuzéria, tunerolás, autóval foglalkozgatás hekkelés stb. sok embernél egy hobbi :)
Függetlenül attól van-e reálisan kívülről nézve "értelme" ...

Ha valakinek extra igényei vannak

Annak miért is kéne minden áron gyári out of the box megoldást választania? Miért ne hekkelgethetné össze magának az áhított végeredményt? Legalább elfoglalja magát meg örömét leli benne, meg nyilván ehhez tartozik egy társaság is stb. Változatlanul nem látom ez miért a fillérbaszás lenne. Ha nem sufnituning megoldás hanem normálisan tunerolgat valaki, akkor ráadásul általában az zsebbenyúlós is..

[ Szerkesztve ]

(#90809) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Most akkor nekem mit kell vennem, vagy mit kell csinálnom :F

(#90810) -v- válasza MunezXBK (#90809) üzenetére


-v-
addikt

El kell gázosítanod az ódit, utána meg csipszelni ;) ;]

(#90811) szőröscica válasza MunezXBK (#90809) üzenetére


szőröscica
addikt

Vegyél egy 2.2 dízel Honda Accordot, a becsnep szerint az mindenre megoldás. ;]

(#90812) freaghill válasza MunezXBK (#90809) üzenetére


freaghill
őstag

Bazdki! Szólj már bitporknak, hogy vegye le de azonnal a hirdetést hahuról! Itt az atom ötlet! ;]

(#90813) footy válasza freaghill (#90807) üzenetére


footy
addikt

Értem, akkor rákeresek én is hogy van-e a környéken eladó Simson :)

(#90808) [rvilike]
Az autóbuzéria, tunerolás, autóval foglalkozgatás hekkelés stb. sok embernél egy hobbi :)
Függetlenül attól van-e reálisan kívülről nézve "értelme" ...

Ezzel nincs is semmi gond, sőt pont ezért írtam már az elején, hogy nincs ultimate megoldás. Különböző emberek, különböző igényekkel.

Annak miért is kéne minden áron gyári out of the box megoldást választania? Miért ne hekkelgethetné össze magának az áhított végeredményt? Legalább elfoglalja magát meg örömét leli benne, meg nyilván ehhez tartozik egy társaság is stb. Változatlanul nem látom ez miért a fillérbaszás lenne. Ha nem sufnituning megoldás hanem normálisan tunerolgat valaki, akkor ráadásul általában az zsebbenyúlós ..

(Lásd fentebb)+ azért erre is van megoldás, pl ITT úgy megy és úgy néz ki ahogy szeretnéd.

(#90809) MunezXBK
Vegyél egy diesel simsont ;]

(#90811) joamilestoné
Jah, pedig a legutóbbi kérdező is kiemelte hogy csendes legyen és kényelmes. A 7gen Accord pedig inkább sportos mint kényelmes és a zajcsillapítása is gyengébb mint egy vele egy kategória audinak.

[ Szerkesztve ]

(#90814) hdman válasza footy (#90813) üzenetére


hdman
őstag

Vegyél egy diesel simsont

:C

Sopron city :)

(#90815) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Megküzdöttem a mire kijött, majd ismét mire a világítás átment az "új"ra. Már csak az izzók a kérdés. Tudja valaki hol kapok holnap ilyet?

(#90816) szőröscica válasza footy (#90813) üzenetére


szőröscica
addikt

A múltkor valaki V6-os vagy V8-as benzines autót akart venni, erre ajánlotta neki a 2.2-es Accordot.
Legközelebb írok neki, hogy 8 személyt szeretnék szállítani, mit ajánlana. Nagy tétet tennék rá, hogy kisbusz helyett két 2.2-es Accord lenne a javaslata. ;]

(#90817) Morris válasza Brumi˘ (#90815) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem sehol nem kapsz ilyet, mivel az izzó egybe van öntve a műanyag burkolatával.
Hogy szedted ki a rostélyokat? Nekem sem világít. Szerintem spaklival fogom megpróbálni :U

(#90818) Brumi˘ válasza Morris (#90817) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha nem kapok akkor megvan hogy kell csak az izzót cserélni benne. Kiszerelés meg brutál nagy szívás. 4 sarkánál 5-5 plastik kártya (régi westeles feltöltő kártyák) beszuszakolva és 2 lapát tengelyébe beakasztott imbuszkulcsra ráfogtam patent fogóval aztán kirángattam. Barbárnak tűnik, de semminek nem esett baja. Mondjuk ha csak izzót akartam volna cserélni akkor biztos nem szedem ki. Ez a leírás segíthet. (Sajna nekem itthon mind a 22db csavarhúzó ami jó lehetett volna szigetelt, így nem mentek be "helyükre".)

(#90819) Morris válasza Brumi˘ (#90818) üzenetére


Morris
veterán

Tavasszal én is kiszedem, de nem tudom milyen megoldással kéne újjávarázsolni az izzókat. Kár, hogy nem jön ki a foglalatából.

(#90820) Dot válasza Rambovits (#90805) üzenetére


Dot
őstag

Na, azért mérnöki fizetésből csak telik pár hónap koplalás után! :DDD
BTW, ha elmondod, megmutatod, hogy te niga itt picit rozsdállik, ennek tudatába vedd meg! Akkor nem átbaszás.
Igaz, Magyarországon vagyunk.. Úr Isten, rozsdállik!! Ez biztos sz@r!!! Inkább menjünk vegyük meg azt az Ózdit (akinek nem inge..) abba csak 152k km van az jobb állapotban van! :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#90821) footy válasza szőröscica (#90816) üzenetére


footy
addikt

Jah, annyi különbséggel, hogy most a szedán helyett a kombit :K

(#90822) VR6-Fan válasza footy (#90806) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem bele vauvau, mert én szerintem teljesen más utakat járok be mint a legtöbb itteni.

de ezt a chips tuning fogalmat a szó szórós értelmébe elfelejthetnék már az emberek, vagy akkor határozzák meg mire gondolnak.... :U
mert chips alatt nem feltétlen a konzerv program felírást kell érteni, lehet egy egyszerű karakter módósítás ami nem jár kéz a kézben teljesítmény növekedéssel (sőt csökkenés is lehetséges!!), ami pl nem azt szolhálja hogy a görbe inflexioi feljebb kerüljenek, hanem pl olyan "szigeteket" hozzon létre ahol az emberünk használja a kocsit, ahol az adott váltóátételekhez a motor kellően rugalmas lesz stb stb..., lehet egy teljesen egyedi HW-ra teljesen egyedi soft készítés is....

és útobbi két esetben szerintem szó sincs fillérbaszásról.....

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#90823) Brumi˘ válasza Morris (#90819) üzenetére


Brumi˘
addikt

Holnap ha megcsinálom, akkor készítek leírást és este bedobom ide. De hosszú lesz még a holnapi barkács. (Fékbetét kopásjelző kábel foltozás, mert elszakadt, hátsó ablaktörlő kar csere, csomi ajtó zár javítás, 2 hátsó izzítógyertya csere.)

(#90824) freaghill válasza VR6-Fan (#90822) üzenetére


freaghill
őstag

Báááárcsaak lenne már pénzem, hogy ne lehessen pénzem, mert már elköltöttem csipszre :D

(#90825) VR6-Fan válasza freaghill (#90824) üzenetére


VR6-Fan
veterán

minek ;] ?
tegyél fel egy nagy DP-t (Laci, ne gondolj semmi szakmaira :D), egy renes FMIC-t meg legalább egy 1749VA-t
akkor már nem fillér baszó leszel, hanem tuner :P

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#90826) freaghill válasza VR6-Fan (#90825) üzenetére


freaghill
őstag

Jójójó de akkor meg már nagyobb motorral kellett volna venni. :DDD

(#90827) kk831228 válasza MunezXBK (#90809) üzenetére


kk831228
addikt

Dìzel Ojudit , majd CNG-t bele kell rakatni... ;] ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#90828) szőröscica válasza freaghill (#90826) üzenetére


szőröscica
addikt

Hát igen.
Amíg van W8 passzát, addig kár csippelgetnetek, ha teljesítményre vágytok.

(#90829) Ace owner


Ace owner
addikt

Halljatok tud valaki jo gazost ajanlani? Elgondolkoztam en is :DDD

Galaxy Fold 4

(#90830) MunezXBK válasza kk831228 (#90827) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor már csak a 2. fele hiányzik. ;]

(#90831) Piwi válasza hdman (#90799) üzenetére


Piwi
addikt

és elég meggyőzően is megy :P ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#90832) tomcsi23 válasza MunezXBK (#90809) üzenetére


tomcsi23
veterán

Most akkor nekem mit kell vennem, vagy mit kell csinálnom :F

Természetesen X6M-et. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#90833) mmdms válasza tomcsi23 (#90832) üzenetére


mmdms
addikt

Töröktől vett használt 4évszakossal.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#90834) ßrainiac válasza VR6-Fan (#90825) üzenetére


ßrainiac
addikt

:C

(#90835) MunezXBK válasza tomcsi23 (#90832) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kösz paszmek. :D

(#90836) K Norbi válasza ßrainiac (#90834) üzenetére


K Norbi
addikt

Lámpákat beraktad? :D

(#90837) ßrainiac válasza K Norbi (#90836) üzenetére


ßrainiac
addikt

Melo van ezerrel, ma ejfelkor vegzek es 9-kor kezdek :Y

Vasarnap berakjuk majd Apucival, en hozza nem nyulok egyedul :DDD

(ez most ugy hangzott mintha csaj lennek, de Apuci a faterom akit azert hivtam igy fentebb, hogy meg annal is egobb legyen a helyzet :D)

[ Szerkesztve ]

(#90838) footy


footy
addikt

Á megtaláltam a legjobb tuningalapot CFWA ;]

(#90839) K Norbi válasza ßrainiac (#90837) üzenetére


K Norbi
addikt

:D :D

(#90840) bognar110


bognar110
őstag

Holnap megyek aksit venni nos 1997-es passat b5 1,8 20V 4 elektromos ablak digitál klima. Mekkora akkumulátort vegyek szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#90841) freaghill válasza bognar110 (#90840) üzenetére


freaghill
őstag

Ne csak azt nézd, hanem az indítóáramot is. Amúgy Overdose kolléga van otthon ebben a témában, azt hiszem akkumulátorokkal foglalkozik.

(#90842) szőröscica válasza bognar110 (#90840) üzenetére


szőröscica
addikt

Varta Silver, Exide Premium, Yuasa vagy Bären Polar Plus legyen. Vagy gyári.
Mérd le, hogy hány centis a mostani és hogy mekkora fér bele, majd vedd meg a legnagyobb kapacitású és legnagyobb indítóáramú akkut, ami befér a fenti gyártók közül.

(#90843) bognar110 válasza szőröscica (#90842) üzenetére


bognar110
őstag

KB Mekkora amperes akkumulátor számít jónak és mekkora indítóáramú? Esetleg ha valami adatod tudtok.

[ Szerkesztve ]

(#90844) bognar110 válasza bognar110 (#90843) üzenetére


bognar110
őstag

[link] Ez szerintetek milyen lenne ?

(#90845) TaaT válasza bognar110 (#90843) üzenetére


TaaT
veterán

Igazából előtted leírták a lényeget, mérd meg fizikailag mekkora a legnagyobb ami befér, és abból vedd a legerősebbet. A gyári 45ah-s aksi helyett beraktam az enyémbe egy ilyet [link] Kb a tiedbe is valami hasonló passzolna inkább sztem

Give them hell Ukraine!

(#90846) bognar110 válasza TaaT (#90845) üzenetére


bognar110
őstag

Rendben ehhez már tudok viszonyítani, köszönöm. Egyébként ez a jobbos illetve balos kiosztás mit jelent ?Azt hiszem nekem jobbos kell de nem vagyok benne biztos honnan tudom hogy jobbos azaz akkumulátor amit meg szeretnék venni ? Bocsi az amatőr kérdésekért.

(#90847) TaaT válasza bognar110 (#90846) üzenetére


TaaT
veterán

Ha szembe állsz az aksival, melyik oldalt van a pozitív.

A tiedbe is jobb plusz-os kell szerintem. [link]

Give them hell Ukraine!

(#90848) Kicker válasza Mágus2 (#90791) üzenetére


Kicker
senior tag

Morris, Mágus, kösz a válaszokat!

4000 RPM-nél kb 130-135-öt megy az autó, az olajválasztást onnan nézem amit az UNIX kiad ajánlatba, ott MObil 1-et, castrol-t javasol márkában.

Akkor összegzésképp lehet élni ilyen autóval együtt? Mondjuk hogy normális, vagy hibahatáron belül van? Elég egy kis figyelem?
Azt az információt kaptam, hogy olaj nélkül tudnám kinyírni a motort, nos ez nem valószínű, mert kijelzi ha kevés az olaj....

Morris:

milyen olajat tegyek bele?

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#90849) -v- válasza Mágus2 (#90791) üzenetére


-v-
addikt

Ez egy ilyen autó. Kicsi bele az a motor, és sokat forog, ez a hiba forrása, bármit fogsz vele csinálni, ennyi futásteljesítmény tuán enni fogj az olajat.

Ezt nem értem. :U A motor kopásának 90%-át indításkor meg nem üzem meleg állapotban szenvedi el ...
ha van olajnyomás, meg rendes olaj és üzem meleg, akkor mindegy mennyit forog, nem attól fog elkopni ...

ennyi futásteljesítmény

Ez nem valami sok km :U Az enyém is egy pörgős motor, mindenki úgy is használja, de senkinek sem eszi az olajat, annak se akinek 4-500e km van benne, pedig ők is mindig 7k fölé tekerik. Type-r meg hasonló pörgős Hondák se kopnak szét attól mert folyton forognak ..

Nem? :U

(#90850) Morris válasza -v- (#90849) üzenetére


Morris
veterán

És az opelek?? :U

Kicker: Pontosan most milyen van benne?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.