Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90601) focvis válasza K Norbi (#90599) üzenetére


focvis
veterán

Nálunk a feleségem beteg (lázas, torka fáj), én megelőző jelleggel tolom a szilvát. Fogytán van. Majd az OBD-s kütyüt pálinkára boltoljuk. :D

Csempész cigi nincs esetleg? (Csak vicc volt, félig...)

(#90602) Kiskokó válasza Mágus2 (#90596) üzenetére


Kiskokó
veterán

Pedig már nagyon régi fjúcsör hogy 4 fok alatt hópihe meg Szlipperi Róad!

a 2002es passat is sipíkolt már.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90603) Mágus2 válasza zsolt19900 (#90600) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az apja farkát ijesztgesse. ;] Fruzsi is jelezte, ha hideg van, de nem bimmbarmolt hozzá, csak átkapcsolta a pc kijelzőjét a hőfokra. Itt még szövegel is hozzá, villog a hőfok, meg hangjelzés is van. Tény, hogy a kormányon nem érezni, hogy csúszik-e vagy sem. A régebbi autóknál ah túl könnyű volt a kormányzás, már tudtad, hogy csúszik az út, mint a szappanos hal.

Ja, a hőmérséklet egy dolog, a sebesség limitet említettem? :U Ha beállítod hogy téli gumi van az autón, 120 fölött megint rinyál.

tomcsi23 Szasa - itt az Alexandra beceneve, naná hogy csaj.

[ Szerkesztve ]

(#90604) tomcsi23 válasza Mágus2 (#90596) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szásával kaptál még egy pletykás útitársat. :)
Tuti nem nőnemű? :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#90605) zsolt19900 válasza Mágus2 (#90603) üzenetére


zsolt19900
őstag

érdekes dolgok ezek, de én hasznosnak is tartom

amióta belecsüccsentem -már a lupoba is- kb gyerekjáték vezetni az autót, valahogy szinte semmi visszajelzés, csak beülök és megy.... jobban mondva suhan :D

így hát néha jól jön, hogy villog így télen az a kipörgésgátló ikon, és jól jönnek ezek a fokos visszajelezgetések is :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#90606) Mágus2 válasza zsolt19900 (#90605) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Haver már keresi a 3-as octavia esp biztosítékát. Reggel lefényképezem a parkolót. Majd megérted. :DDD

Nem lehet felhőtlenül szórakozni.

Persze, jó, hogy mindent figyel, csak nekem ne hangoskodjon. Látok én, szoktam olvasni. Meg vagyok szokva, hogy csak akkor volt hangjelzés, ha baj volt, az információkat nem kísérte bajng.bamm.

[ Szerkesztve ]

(#90607) tomcsi23 válasza Mágus2 (#90606) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe, még kikapcsolva (ha ki lehet:F) is fékezget, mi?! ;]
Hja ez a hangjelzés, jól "eltalálták" a régebbieknél is. Ablakmosó szintre is akkorát csipog, hogy az ember kiugrik az ajtón.

Nem lehet kikapcsolni? Csak semmi játék akkor. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#90608) Mágus2 válasza zsolt19900 (#90605) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A social edition apró örömei. Csak te vagy és a vas. Nem gondolkodik helyetted, nem rinyál 5 percenként.

tomcsi23 csak ASR és EDS kapcsoló van, ESP kikapcsolhatatlan 2010 után, csak korlátozza a beavatkozást, nem iktatja ki teljesen.. :Y

A másik, amivel még mindig küzdök, lehet kikapcsolom: Auto Hold. És nem, a bolygóhoz nincs köze, de megfogja az autót ha bizonyos százalékú lejtőn(nagyobb mint 5) vagy emelkedőn megállsz.

Ez úgy működik, hogy segíteni akar, mint a sport szeletes csávó. Megállsz lámpánál, itt fasza emelkedők vannak. Állsz a féken, mert kézit lusta vagy felhúzni, meg amúgy is a mazsoláknak kell a dombon kézi, el tudok én indulni...gondolta mágus, aztán majdnem felsült.

Sárga: Karó beszúr, állok a féken, ződ. Tűz...nék ha nem fogná a fék. Mert 3 másodperc alatt folyamatosan csökkenti a fékfolyadék nyomását a rendszerben, ami jó, arra, hogy ne gurulj hátra, de előre meg nehezebb elindulni, mert nem elég, hogy meredek, de még a féket is le kell győzni a motornak.

És ezt tolatásnál is tudja, ha vissza akarsz tolatni a dombra. :Y

[ Szerkesztve ]

(#90609) zsolt19900 válasza Mágus2 (#90608) üzenetére


zsolt19900
őstag

így -az alattam szólónak köszönhetően- megértettem az ESP-s poént :D

de megmondom őszintén én örültem neki, hogy most az elmúlt héten a passattal nyargaltam a város utcáit, mivel nagyobb biztonságban éreztem magamat, mint ha a kis pug futárautóval kellett volna küzdenem a tél elemei ellen :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#90610) ßrainiac válasza Mágus2 (#90608) üzenetére


ßrainiac
addikt

:Y

A tobbin jot rohogtem, foleg a talalas miatt, de ez a fek balhe mar nem vicces :D

Tipikusan az az erzes amikor ujabb (nehany eves) autot vezetek es kiszallva belole halat adok az egnek, hogy nekem oldszkul verdam van.

(#90611) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Tudnak ezek a csehek, ha akarnak:

Csakatéjesi. ;]

[ Szerkesztve ]

(#90612) ßrainiac válasza Mágus2 (#90611) üzenetére


ßrainiac
addikt

Magus, szted mennyire gyilkolna meg a gepemet, ha heti haromszor "felhideg" motorral mennek egy olyan kilometert, majd megint leallitanam?

Koltseghatekonysag szempontjabol tortenne a dolog, de ha nagyon gaz, inkabb hagyom es bkv-zok tovabb :/

(#90613) Mágus2 válasza ßrainiac (#90612) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mit jelent a fél-hideg motor?

(#90614) Ck. válasza ßrainiac (#90612) üzenetére


Ck.
addikt

Nem akarok belevau, de az mar picit a ló túloldala, ha azért BKV-zol es veszel el a saját idődbol es költol inkább buszjegyre, csak hogy az autód ne fusson hidegen.
Az auto van érted es nem fordítva, ezt ne felejtsd. Arra való, h bármikor bármilyen helyzetbe elvigyen A-bol B-be. Különben lehetne makett is.
Más dolog a lelkiismeretes karbantartás es megint más a mazochizmus, az auto bugyolalasa a saját mindennapunk megkönnyítése helyet.

[ Szerkesztve ]

(#90615) Ck. válasza Ck. (#90614) üzenetére


Ck.
addikt

Na, szifonra se bízza az ember a helyesírást... :DDD

(#90616) Lacess válasza Mágus2 (#90608) üzenetére


Lacess
tag

Nyáron meló miatt elég sokat jártam egy 2.0 CR (110le) 4motion Caddy-vel.
Korábban nem vezettem olyan autót amiben lett volna ez az AutoHold funkció. Nem is tudtam hogy van benne. Eléggé meglepett az elején párszor. Viszont ahogy emlékszem, vagyis úgy vettem észre hogy nem tartja meg mindig a féket. Nekem úgy rémlik hogy csak akkor ha határozottan benyomod a fékpedált emelkedőn. Nem mondom 100%-ra hogy így volt de én így emlékszem, bár amikor észrevettem hogy működött (nem sokszor amúgy) akkor mindig eldöntöttem hogy "na majd legközelebb jól letesztelem hogy mikor, hogy, mennyire nyomjam, etc ".
Persze ezt a következő alkalommal rendre el is felejtettem...
Esetleg kipróbálhatnád hogy valóban úgy van-e ahogy én emlékszem.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#90617) ßrainiac válasza Mágus2 (#90613) üzenetére


ßrainiac
addikt

Melegen leallitom es garazsban all olyan 3 orat, majd ujra beinditom.

Ck., engem erdekelnek ezek.. Ameddig valami nalam van, addig az normalisan van hasznalva.

(#90618) Piwi válasza MunezXBK (#90537) üzenetére


Piwi
addikt

merrefelé Ausztrián belül? ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#90619) Ace owner válasza ßrainiac (#90610) üzenetére


Ace owner
addikt

Oldszkul verda haha :DD Braniac pls

Galaxy Fold 4

(#90620) Dr.Zoo válasza Mágus2 (#90596) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ezen felröhögtem..... :DDD

(bocsánat Bro, de ez nagyon magas volt... ;] )

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#90621) freaghill


freaghill
őstag

Kösz srácok, a héten remélem meggyógyulok. Jó lenne születésnapomon majd nem itthon feküdni az ágyban. :R

(#90622) K Norbi válasza focvis (#90601) üzenetére


K Norbi
addikt

he he :DD :DD :D neked bármit szerzek! Olaj, cigi, nő, he he :C Nekünk van itthon 2013 as főzésű szilva,
a haverom meg visszamenőleg 2002 óta főzeti! több féléből, szülinapra hozott 2005 ös szilvát, nem volt semmi az tényleg ínyenceknek való, nem kihányni! :C :C

(#90623) tresh válasza Mágus2 (#90596) üzenetére


tresh
addikt

Bezzeg Fruszi ..kell neked ilyen hájtech autó ;]

(#90624) K Norbi válasza focvis (#90601) üzenetére


K Norbi
addikt

Jártas vagy errefelé?? :D adok én neked olyan tarpai pálinkát amilyet még nem ittál soha.

[ Szerkesztve ]

(#90625) Mágus2 válasza ßrainiac (#90617) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Simán járhatsz autóval. Olajcserét rövidítsd le kicsit, a többi bírja.

(#90626) cool13


cool13
őstag

Mágus írta nem is rég, náluk is hasonló a helyzet használt autó piac tekintetében. Példa.

(#90627) -v- válasza Ck. (#90614) üzenetére


-v-
addikt

+1

(#90628) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

ESP teszt központ:

A fizetős parkoló a meló mellett, magánterület, lehet..ne huncutkodni, de nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#90629) kk831228 válasza K Norbi (#90622) üzenetére


kk831228
addikt

Posta van a "szilvàra"?? ;] :)) Jöhet... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#90630) tresh válasza Mágus2 (#90628) üzenetére


tresh
addikt

bojrészer :(

;] :P

(#90631) siti válasza Mágus2 (#90596) üzenetére


siti
senior tag

ha a bajng bajng bajng csipogóját kikötöd, akkor boldog tudatlanságban lehetsz :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#90632) Ace owner válasza Mágus2 (#90628) üzenetére


Ace owner
addikt

Na meg egy huligan kezd zulleni a topic.. :(

Galaxy Fold 4

(#90633) Piwi válasza Ace owner (#90632) üzenetére


Piwi
addikt

a sok új sofőr meg ezt látja amikor idejön a topikba...teljesen megrontja őket ezzel a képpel ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#90634) Mágus2 válasza tresh (#90630) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak fényképeztem. Nem az én nyomaim a hóban. Utoljára a wartburggal forogtam a hóban még a múlt században. ;)

(#90635) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok!

1.6 16v 105Le 2002-es Seat Toledonak mennyinek kellene lenni az "egészséges" átlag fogy.nak? Mert az enyém 400km alatt beszürcsöl egy teli tankot. :F Főképp közúton van használva, általában normál tempón, néha van picit jobban hajtva, de akkor sem 180-al, hanem max 120 környéke.

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#90636) Mágus2 válasza homeless09 (#90635) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ebből mennyi a rövid út, hideg motorral?

Elvileg 8 liter fölé csak akkor megy, ha megnézed, mit megy, meg a jobb pedált szögbelövővel a padlóhoz rögzíted, hogy ne mocorogjon.

Akárhogy számolom, nálad ez több mint 12l/100km.

Amúgy hogy maegy az autó? Könnyen szalad? Fék nem fog be? Lambda is tud ilyet, ha akar. Meg kell nézetni valami szakival. ;)

Thermostat OK? Bemelegszik üzemi hőfokra? -Nagyon fontos!

[ Szerkesztve ]

(#90637) thefreeman válasza homeless09 (#90635) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Én nem hiszem hogy ez normális lenne. Nekem az 1.6 AVU 102 lóerős 5.5-6.5 között szokott fogyasztani. Nem hiszem hogy a 16 szelepesnek is sokkal többet kellene. Szerintem a lambda szondát nézesd meg.

(#90638) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na srácok képzeljétek hogy jártam,
elmentem az audis szerelőmhöz akinél volt raktáron ilyen turbó nyomás állító motor.
Lementem hozzá 100-110el.

Hálistennek kiderült,hogy a turbómnak semmi baja. DE
az ÚJ és GYÁRI alkatrész GYÁRI HIBÁS volt...
nem tudom más szerelő hogy áll volna hozzá meg milyen hamar ismeri fel a helyzetet, végül talált egy használtat is amit beletettünk és most tökéletes. Egyelőre gondolkozok hogy maradjon e a használt vagy szerezzek újat. Aztán eljöttem egyelőre nem kért Semmit! 0ft-ot.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90639) homeless09 válasza Mágus2 (#90636) üzenetére


homeless09
őstag

Munkába járok vele heti 5 alkalommal, 20km oda és 20km vissza. Mutató szerint beáll 90fokra a víz, de kell neki hozzá olyan 5km megtétele. Hidegesen sosincs agyonforgatva. Menetteljesítménnyel nincsenek gondok, első tulaj szerint új kora óta két torokra nyeli a benzint. Amit megfigyeltem, indítás után (hidegen) elég erős benzinszag árad a motortér felől, az utastérben nem érezni de kívül nagyon. Meleg motornál is állóhelyzetben alapjáraton hagyva is érzek benzin szagot. Nem szivárog sehol.

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#90640) Mágus2 válasza homeless09 (#90639) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Diag. Meg kell nézni a motorhőmérséklet jeladót.

(#90641) homeless09 válasza Mágus2 (#90640) üzenetére


homeless09
őstag

Vidéki szerelő is meg tudja ezt nézni, vagy márka szervíz inkább?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#90642) Jorus


Jorus
nagyúr

B6 Passatban hol van a rádió antenna, hátsó szélvédőben?

Van vmi visszajelzése az ESP működésének, vagy csak dolgozik csendben, és csak érezni lehet? Az ASR-nek van visszajelzése a műszerfalon, de az csak akkor jelez, amikor elkapar a hajtott kerék.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#90643) Dr.Zoo válasza homeless09 (#90641) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csak olyan, aki ért a motordiagnosztikához..
Aki "csak" hibakódokat töröl célgéppel, (általában bumszli nagy színes ketyere, olyan miniszámítógép féle) az szvsz törölni tudja, csak foggalma sincs miért jött ki a hibakód...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#90644) Kiskokó válasza Kiskokó (#90638) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ja lemaradt az hogy ez az egész történet 12:40 és 13:20 alatt történt 13:20 -kor már úton voltam hazafelé.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90645) homeless09 válasza Dr.Zoo (#90643) üzenetére


homeless09
őstag

Sopron környékén nem nagyon ismerek (én legalábbis) ilyet. :(

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#90646) tomcsi23 válasza Jorus (#90642) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szvsz az ASR-rel egy lámpán villog, ha (hosszabban) beavatkozik, (mivel) maga az egész rendszer egymásra épül.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#90647) Dr.Zoo válasza homeless09 (#90645) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Itt kérdezz rá olyanra, aki szoftverezik. (progikat ír.)
Esetleg márkaszervíz, de azoknak általában halvány segédfogalmuk sincs, hogy mi a para a géppel.
Mindezt óránként 15+ÁFA rezsióradíjjért... :DDD
Vagy találsz itt olyat, akinek van kábele, (nekem is van, de én Gödi vagyok,) oszt' kiolvassa neked a bibit, és Mágus kartárs megmondja, hogy mi a hasfájása a gépnek, meg mire panaszkodik a kicsi lelke...

Szerk.: persze ezért Mágus Bro elfogad KP-t, kupibérletet, és barnasört... :DDD (csak vicc volt) ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#90648) latyak17 válasza Mágus2 (#90510) üzenetére


latyak17
tag

miért mid lettvolna ? :))

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#90649) Mágus2 válasza latyak17 (#90648) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Fruzsi: Octavia combi 2004 tdi.

Legal'bb rendes autóban ültél volna. ;)

[ Szerkesztve ]

(#90650) latyak17 válasza Mágus2 (#90649) üzenetére


latyak17
tag

szegíny vagyok, hová olyan modern áutó ? :D

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.