Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) Oracle válasza tomcsi23 (#33945) üzenetére


Oracle
senior tag

Ez a 300 városban volt :D igen minden meg lett pucolva, kitakarítva, Mágus mondta hogy csere után normális a hosszabb puhább fékút. Jövőhétvégén megyünk vidékiába, akkor letesztelem pályán is hogy mi a helyzet ott azért lényegesen nagyobb terhelést kap mint városban.

Más is tapasztalta a fékpedál útjának és keménységének változását tárcsa és betét csere után?

Mágus: ok :R

[ Szerkesztve ]

(#33952) rob210 válasza Oracle (#33951) üzenetére


rob210
nagyúr

Fékfolyadékot is cseréltettél?
Érdemes ilyenkor, egy jó légtelenítés után pedig nem csinálhat ilyet.

Renault power

(#33953) FoBCRaistlin válasza rob210 (#33952) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Jókis DOT 5.1 bele, nehogy elfogyjon ;)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#33954) tomcsi23 válasza Oracle (#33951) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja, feltéve, ha az autópályán fékezgetsz is nagy(obb) tempóról, kis(ebb) tempóra. ;]
Amúgy a friss tárcsa + betétnek kell némi idő, mire összekopik a felület, s eléri az optimális fékhatást.

Fékfolyadék csere után tapasztaltam ilyet a pedállal kapcsolatban, majd nekiugrottam a kormánynak. :DDD
Ebben inkább a légtelenítés játszott szerepet szvsz.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#33955) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#33917) üzenetére


Pancsermeste
őstag

No, kipróbáltam.
Ráadtam a gyújtást, füleltem de nem hallottam relé kattanást. Kb. egy perc múlva indítóztam, de ugyan az a helyzet, vagyis így 14 óra állás után kb. 2mp után röffent be. Ez még nem is zavaró, de ha mondjuk pár napig állni fog az autó csillaggarázsban, a reggeli mínusz fokokban lesz ez 4-5 mp is. :(

-= Pancsermeste® =-

(#33956) Balupapa válasza FoBCRaistlin (#33942) üzenetére


Balupapa
senior tag

'zigen :D

_-=*WheelWhores*=-_

(#33957) Mágus2 válasza Pancsermeste (#33955) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

2 mp belefér, annyit egy fáradt akksi, vagy indítómotor is okozhat, ha beindulás után simán jár, és nem áll le, akkor ne foglalkozz vele. Az üzemanyag szűrőt cseréld ki, és jó lesz. ;)

(#33958) FoBCRaistlin válasza Balupapa (#33956) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Picit jobban ül mint az enyém.
Úgy látom nem kell másik lökős a frontos IC-hez.
Már korábban is gondoltam faragásra.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#33959) ESP válasza FoBCRaistlin (#33958) üzenetére


ESP
senior tag

Nem félsz hogy nagyobb lesz a turbólyuk?

Nagyobb cooler = több levegő kell a megtöltéshez.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#33960) FoBCRaistlin válasza ESP (#33959) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nem, mert valszeg csak masik turbo eseten lenne ic csere. ok max nyomasom feljebb lenne, de 2000 alatt sem veszes.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#33961) kk831228 válasza Oracle (#33938) üzenetére


kk831228
addikt

Jó hogy linkelted ezt a mikro kapcsolót. :R Monjuk nekem elég összetett a probléma. :U Mostanában nem kapcsol be a belső világítás ajtónyitáskor, egy ideje nem húzza föl az ablakot ha a riasztóval zárok, (csak elindul de megis áll egyből. Belülről ha zárom az ajtót központival, visszanyitja a vezető oldali ajtón, az anyós oldali ajtó már mostanában nem záródik csak ha lenyomom a gombot kézzel. (Néha jó ,néha nem ,legtöbbször nem) Ja és abs-esp-re nincs tippje valakinek?? :U Már amikor megvettem a kocsit az egyik oldalra kanyarodáskor nagyon érzékeny volt, most meg már ki kell mindíg kapcsolni az esp-t mert nem lehet normálisan menni vele. Néha kidobja abs-esp hibát és abs-problémát ír ki digitálisan. Kb ennyi! :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33962) Mágus2 válasza kk831228 (#33961) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szépen sorban:

Sofőr ajtóban mikrokapcsolókat kicserélni, amelyik nem zár csak mechanikusan zárható, azt teljesen kicserélni, attől megjavul az ablakok felhúzása is.

ABS/ESP Hát ez már neccesebb. 'Valami digitális hiba' -tág fogalom. Hibakódot kérek. Ha nincs, akkor az ABS vezérlőben menet közben a 4 kerék fordulatszámát mérő érzékelők értékeit összehasonlítva egyenes úton a nagy eltérés azonnal észrevehető(erre tippelek). Gumi méret gyári, mindegyik egyforma, és a nyomás rendben???

(#33963) kk831228 válasza Mágus2 (#33962) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm!! :R Akkor mindkét első ajtóban mikrokapcsoló csere?? Az abs -re balodali keréknél van szerintem valami problem mert ha arra az oldalra dől az autó akkor jelez. Nem tudom esetleg kormány összekötő probléma nem lehet-e mert eléggé kopog... :B Viszont az az esp-vel lenne esetleg kapcsolatba a szög jeladó miatt. :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33964) Mágus2 válasza kk831228 (#33963) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Amelyik zár csak mechanikusan zárható, azt az egész zárat kell cserélni, de majd meglátod ha kiveszed. Nem 1 mikrokapcsoló van egy zárban, hanem 3 vagy 4, zár fajtája válogatja. :Y

[ Szerkesztve ]

(#33965) AMD Power válasza Mágus2 (#33964) üzenetére


AMD Power
titán

Jó kis VW zárak. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33966) kk831228 válasza Mágus2 (#33964) üzenetére


kk831228
addikt

:F :U :)) Amelyik mechanikusan zárható néha az is jó... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33967) vicces


vicces
addikt

nos urak!

szétkaptam a rosszul hiduló ibiszkuszt. /2 ibiza is van már a családban ;] /először azt hittem félbemarad a projekt, mert a motorblokk tetején lévő ping-pong asztalt nem tudtam leszedni. de aztán rájöttem, hogy fel kell rántani :C

kicsavartam a hall-szenzort, viszont szép világosbarna olajon kívül más nem volt rajta. szárazra töröltem visszaszereltem a helyére. pöccre indult az autó, de azért, mert a szerelés elött be kellett vele állnom a műhelybe.
holnap reggel kiderül, hogy csináltam-e valami hasznosat.

remélem a képen látható alkatrész a hall-szenzor:

asszonyi-biza

[ Szerkesztve ]

:)

(#33968) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Múlt héten kész lett a nagy szerviz az Octaviámon. :) A hét elején meg a rablásgátló is rendbe lett téve.Megosztanék pár tapasztalatot. Motor olajért egy nagykerbe mentem,végül is Mobil 1 ESP FORMULA 5W-30 került az autóba. Így elsőre nagyon elégedett vagyok vele. Elméletileg Aral volt az autóban, de ettől az olajtól sokkal csendesebb lett a motor, ezt még a barátnőm is észrevette. :) Ezzel nem azt akarom mondani hogy ez a legjobb olaj, de hogy jó az tuti. Az eladótól rákérdeztem a Castrol mizériára. Elmondása szerint akkora mennyiségű Castrol olaj fogy hogy nem győzik gyártani, ezért több országban is nyitottak gyártó üzemet. A minőségi különbségek ebből adódnak, nem minden országban sikerül azt a minőséget hozni, illetve a menyiségre mennek.Egyébként ez meg inkább a 10W40 olajra jellemző, ez is fogy a legjobban. Nem tudom, én nem állítok semmit, ezt hallottam. Volt problémám a Volf 2 rablásgátlómmal, nem kaptam meg a Puk kódot amikor megvettem a kocsit. A gyártót hiába keresgéltem, telefonon nem elérhetők, e-mailre nem reagáltak. Végül a Fumu Autoelektro Kft-re akadtam ahol mindenben tudtak segíteni. Újraprogramozták az elektronikát, új Puk kódot is tudtak generálni. Én maximálisan elégedett voltam velük, ha valakinek problémája akad Volf riasztóval ajánlom őket.Nem messze tőlem van egy Skoda szerviz, komplett vezérléscsere, hosszbordás szíj és szabadonfutó csere, összes szűrő, fék-motor-váltó olaj és fagyálló csere, váltó bovden zsírzás és hibakód olvasás 51600 Ft.Amit észrevettem hogy fékolaj csere után másképp fog a fék, picit lágyabb lett a pedál, máshol fog. A pedál kemény, nem esik be álló motornál, nem hinném hogy levegős lenne. Viszont nem tudom hogy ez mennyire normális fékolaj csere után?

[ Szerkesztve ]

(#33969) vicces válasza JHONNY 79 (#33968) üzenetére


vicces
addikt

a féknek fel kell keményednie. ez olajos fék. a régi fékolajad már gázos volt.a gáz össznoymható, azért tudtad jobban benyomni :)

:)

(#33970) JHONNY 79 válasza vicces (#33969) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Igen, de én épp az ellenkezőjét tapasztaltam, ezt is írtam le. ATE Dot 4 fékolaj került a rendszerbe, tehát az sem gagyi.

(#33971) TaaT válasza JHONNY 79 (#33968) üzenetére


TaaT
veterán

álló motornál a fékpedál rohadt kemény, ez normális... járó motornál (rásegítéssel) a pedál kicsit beljebb megy és könnyebb benyomni egy bizonyos szintig, ez is normális... :)

Give them hell Ukraine!

(#33972) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Lehet valamit rosszul fogalmaztam. Tehát, menet közben fékezésnél kicsit lágyabb lett a pedál, máshol fog a fék mint a régi fékolajjal.A pedál rendben felkeményedik álló motornál, tehát nem levegős. Járó motornál ahogy kell kicsit be esik a pedál a rásegítő miatt, ez is normális. Amit furcsállok hogy mintha kicsit lentebb fogna a fék,Gondolom az lenne a normális ha az új fékolajjal kisebb pedálerővel vagy minimum ugyanolyannal fogna a fék.

[ Szerkesztve ]

(#33973) Mágus2 válasza JHONNY 79 (#33972) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az abs is volt légtelenítve? Diagnosztikai kábel segítségével be kell kapcsolni az abs pumpáját, és megfelelő sorrendben légteleníteni. Ha erre nincs lehetőséges, akkor ki kell mennni a fűre, és fékezni pár keményet, g bwkapcsoljon az abs. Ettől kinyomja magából a levegőt. Ez a módszer akkor szokott segíteni, ha fékolaj cserekor teljesen kiürítik a rendszert. Ha betétet is cseréltek, akkor várnod kell, míg összeül a fék.

(#33974) JHONNY 79 válasza Mágus2 (#33973) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Nem tudom hogy csinálták a cserét és a légtelenítést. Ezek szerint ha fékezek pár keményet a füvön megoldódhat a probléma? A levegőt hova nyomja az ABS, tudja magát légteleníteni a fékrendszer? :U

(#33975) Oracle válasza vicces (#33967) üzenetére


Oracle
senior tag

De ismerős kép :DD azt nem tudom az-e a hall szenzor, de amit észre vettem hogy nincs fent a vezérműszíj burkolata.

(#33976) kk831228 válasza TaaT (#33971) üzenetére


kk831228
addikt

Igen ez normális. :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33977) TaaT


TaaT
veterán

Így ránézésre ugyan olyan rendszám világítása van mint az enyémnek :DDD

Give them hell Ukraine!

(#33978) Mágus2 válasza JHONNY 79 (#33974) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elméletileg igen. Ha mégsem, akkor vidd vissza légtelenítésre. ;-)

(#33979) profi91 válasza TaaT (#33977) üzenetére


profi91
tag

Esetleg egy nagyobb felbontású képet kérhetek? :B
Gyönyörű ez a kocsi mindenhogy. :B

(#33980) vicces válasza Oracle (#33975) üzenetére


vicces
addikt

igen igen, jól látod, nincs fent a szij fedele. benéztem oda is, hátha van ott is szenzor :)
jövőhéten kicserélem az üzemanyagszűrőt.
ha nem lesz jó megy injektor takarításra.
a pillangószelepben volt egy kis kox. gondolom ez a kartelgáz visszavezetésből adódik.

:)

(#33981) TaaT válasza profi91 (#33979) üzenetére


TaaT
veterán

persze, én is lementettem :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#33982) JHONNY 79 válasza Mágus2 (#33978) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Erről még nem hallottam, de majd kipróbálom. Volna még egy dolog ami kiderült a szervizben. Nem lett jó a gázolajszűrő amit kaptam,majd csereberélni kellett és a végén kiderült hogy az 1-es Octi szűrője van rajta. Megkérdeztem hogy nem e mókolta az előző tulaj, de azt mondták hogy nem valószínű. 2005 márciusi a kocsim, elképzelhető hogy ezt még a régebbi üzemanyagszűrővel adták ki?

(#33983) Mágus2 válasza JHONNY 79 (#33982) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elképzelhető. A PD és az adagolós motor gázolajszűrője 2004-ig teljesen azonos volt. Utána alakítottak, valamit, de szerintem jó bele a régi fajta is. A régebbi faján hajlamos volt levegőt szívni a rendszer. Ennyi a különbség, de ha minden cserénél a T szelep 2 tömítő gyűrűjét cserélik, ahogy kell, akkor nem lehet vele gond. ;)

(#33984) TaaT


TaaT
veterán

Minden A4 Allroad légrugós? Vagy csak az A6 Allroad-ra jellemző ez?

Give them hell Ukraine!

(#33985) bitpork válasza TaaT (#33984) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

amelyikben nincs kicserélve annak kell hogy legyne

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33986) TaaT válasza bitpork (#33985) üzenetére


TaaT
veterán

Találtam egy ilyen kommentet:

"Quite possibly the first 2013 A4 Allroad on bags?"

De ha mind gyárilag légrugós akkor ez így értelmetlen :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#33987) bitpork válasza TaaT (#33986) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én usa fórumon azt olvastam h az allroad azért allroad mert állítható futóműve van. Lehet hozzá venni air suspension elimination kit-et de az nem gyári.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33988) AMD Power


AMD Power
titán

A változatosság kedvért most a csomagtartó zárja adta meg magát. Becsuktam, és úgy maradt. Nem tudom kinyitni. :W :O

Szerintetek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33989) MunezXBK válasza AMD Power (#33988) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az enyém nyár óta nem nyílik, mert engedi valahol a levegőt. :D

(#33990) AMD Power válasza MunezXBK (#33989) üzenetére


AMD Power
titán

Nem mondod? :( Veszek egy kannába 5l benzint és ráöntöm. :DDD ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33991) bitpork válasza AMD Power (#33990) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem 1x volt ilyen a passattal, de akkor a csomagtartóba kúcs bé, nyit zár biorimóttal és megjavult minden.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33992) AMD Power válasza bitpork (#33991) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem pl a vezetőoldali záram egy évig nem zárt csak nyitott, majd magától megjavult. Poloclub fórumán regéket írnak ezekről "minőségi" zárakról. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33993) MunezXBK válasza AMD Power (#33990) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De. Az a jó, hogy kombi. :D

(#33994) AMD Power válasza MunezXBK (#33993) üzenetére


AMD Power
titán

Én is le tudom hajtani a hátsó ülést ha arról van szó.... de egy vicc már ez az autó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33995) TaaT válasza AMD Power (#33994) üzenetére


TaaT
veterán

A csomagtartóba vezető kábelek szeretnek megtörni, típushiba... :(

bitpork: Akkor jól tippeltem :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#33996) AMD Power válasza TaaT (#33995) üzenetére


AMD Power
titán

Gyönyörü... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33997) kk831228 válasza Mágus2 (#33983) üzenetére


kk831228
addikt

Ez a gázolajszűrő téma érdekelne engem is mert az enyém folyamatosan levegőt szív de még nem jőttem rá hogy hol. :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33998) Mágus2 válasza kk831228 (#33997) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Pontosíts légyszi. Évjárat, típus, motor kód.

(#33999) kk831228 válasza Mágus2 (#33998) üzenetére


kk831228
addikt

2000 , Passat ,AJM.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#34000) Mágus2 válasza kk831228 (#33999) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Honnan tudod, h levegőt szív??? Minden cső fekete rajta. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.