Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191632) grizlisandor válasza grizlisandor (#191621) üzenetére


grizlisandor
addikt

Seat Altea(alias Piros) 2004 1.6 BGU

Felemelték, nézik hátul, hogy minden rendben, az egyik szerelősrác nézi, hogy a jobb első futóműbe be van akadva egy hulladék fém lap, mondja, hogy ez volt az, ami csinálta itt a bajt. Mentem egy próbakört, tök jó az autó, de hogy jutott oda az a fém lap gőzöm sincs...

De van baj, nagyobb sajnos. Mióta visszajött a kasznistól az autó.
Szerdán észrevettem, hogy olyan nehezen indult az autó és égve maradt a kipörgésgátó, mondom mivan, leállítom, indítom, olyan nehezen indul, de csak beindult. Megyek vele, hát a lovak azok meghalltak benne, menni ment az autó, de gyorsulni csak csigatempóban. Mentem vele 12 kmtert, megálltam venni reggelit, pöcc röff, kialudt a kipörgésgátló, megy az autó normálisan.
Ma indultam volna be a városba meló után, nem indul az autó, csak teker, nagy nehezen beindult; megint kipörgésgátló+alig megy a kocsi. Eljutottam a célállomásra(1 km), fél óra múlva indítok, 3x indításra indult, és kipörgésgátó+alig megy a kocsi maradt a helyzet, hívom a szerelőt, hogy mi lehet, hát hogy passz, majd hétfőn megnézi. Elindulok haza, 12kmter után megállok boltnál, mondom innen már hívok valakit és hazatoljuk. Végeztem, indítom az autót, pöcc röff, megy normálisan a kocsi, nincs hibalámpa.

OBD csodával ezt olvastam ki:
Car Scanner ELM OBD2
DTC report
Selected brand: Seat

============1==============
1314
Raw code: 0522
ECU: 03. ABS control unit
Status: Pending fault present, Test conditions are met, Test is inhibited by other DTC, Validated and stored in non volatile memory
Seat: Engine control unit

============2==============
18354
Raw code: 47B2
ECU: 01. Engine control unit
Status: Pending fault present during this driving cycle, Test conditions are met, Validated and stored in non volatile memory
Seat: P1946 Malfunction of the radiator fan control unit 1; Control unit 1 for radiator fan defective

============3==============
16706
Raw code: 4142
ECU: 01. Engine control unit
Status: Pending fault present, Test is inhibited by other DTC, Validated and stored in non volatile memory
Seat: P0322 Engine Speed ​​Sensor-G28: No Signal; Engine speed sender G28 no signal

============4==============
16719
Raw code: 414F
ECU: 01. Engine control unit
Status: Pending fault present, Test is inhibited by other DTC, Validated and stored in non volatile memory
Seat: P0335 Engine Speed ​​Sensor-G28: Malfunction; Engine speed sender-G28 malfunction

Hétvégén felütöm a google-t mi baja lehet Pirosnak, ha van ötlete valakinek, várom tárt karokkal. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.