Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192801) yodamester10 válasza iceQ! (#192797) üzenetére


yodamester10
őstag

Bitporknak igaza van meg inkább használj tükörragasztót mert fűtenie is kell majd és nem mindegy milyen a ragacs.Én ezt használtam mert sajna nálam is elengedte csak szerencsére nem esett le és a fűtés is jó vele.


[ Szerkesztve ]

(#192802) csiga8 válasza focvis (#192795) üzenetére


csiga8
senior tag

Ha nem is mindig, ( időhiány) időszakosan beleolvasgatok a topikba.

A gyári olajjal 100%, hogy nem nyúlsz mellé. Ezzel nem is vitatkozom.

Ettől Függetlenül a B7 Passatba is Febi olaj ment. Igaz, abba Xado nem ment. Egyenlőre, de lehet teszek majd abba is, nem régen volt cserélve abba is az olaj.

(#192803) iceQ! válasza bitpork (#192798) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez a hátulja egyébként, az elje rendben van.
bul07

Köszi, ennyit adok érte talán. Audiba vettem 1x, egy rakás sz@r volt. 2 hónapot bírt a foncsor benne...

yodamester10

Ez az! Köszi! :D

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#192804) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok!

Rakoncátlankodik az ülséfűtésem a kocsiba (A6 4F) bekereteztem melyik rész nem ad meleget, pedig korábban jött belőle.
Mivel maga az ülésfűtés többi része működik gondolom nem biztosíték hiba.

Gondoltam kábeltörésre, mivel elvileg ketté ágazik hátul és az egyik megy a háttámlába a másik pedig az ülő részre, azonban mivel az ülőrészen is fűt bizonyos helyeken így a kábelszakadást is kizárnám. Marad az hogy az adott helyen biztos eltört valamelyik fűtőszál. Vagy ha valaki segít hol a komfort modul, lehet kihúznám és vissza hátha van köze hozzá (külföldi fórumon olvastam valakinek ez is segített)

A kérdésem az hogy ezt lehet e javítani, megéri e stb? Beszerezni max kompletten lehet fűtőlapot (jó drágán ebayről) de azt jó nagy geccsolás beszerelni, plusz valamelyik fórumtag azt mondta h a fűtőlap egybe van a szivaccsal így azt nem nagyon lehet lehámozni. Gondoltam rá hogy egy az egyben kicserélem az ülést vagy csak az alját, lévén csak ott van probléma, viszont ez megint lehetetlen feladat, mert telibőr S-line ülés, ilyet nem kapok minden bontóban, plusz akinek van az szettben adja.
Ötletek, lehetőségek mik lennének szerintetek?

We are here for a good time, not a long time.

(#192805) Reggie0 válasza bitpork (#192798) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az nem foncsor serult, hanem pluszban van rajta fekete anyag.

(#192806) Reggie0 válasza szika87 (#192804) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy hokameraval megnezesben tudok segiteni, ugy ossze lehet hasonlitani a ket oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#192807) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!

Bp. vagy vonzáskörzetében hova lehet nyugodt szívvel leadni egy Passat CC 2.0TDI-t (CFG), vezérlés cserére? :)
Előre is köszönöm!

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#192808) szika87 válasza Reggie0 (#192806) üzenetére


szika87
aktív tag

Wow menő, igényt tartanék rá mert ott szépen látszódna hogy is néz ki a két oldal, de félek messze vagy tőlem. Én Debrecenbe vagyok.

We are here for a good time, not a long time.

(#192809) Reggie0 válasza szika87 (#192808) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoban. En Bp.

(#192810) iceQ! válasza yodamester10 (#192801) üzenetére


iceQ!
addikt

Pattex jó lehet rá? 70C fokig az is jó, mig amit te linkeltél elméletileg csak 60C-ig jó. :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#192811) Reggie0 válasza iceQ! (#192810) üzenetére


Reggie0
félisten

Olyan ragaszto kell, ami rugalmas is, mert az uveg es az alatta levo muanyagok hotagulasa eleg messze esik egymastol. Peldaul szelvedo-ragaszto vagy egyes szilikon ragasztok(amelyek nem ecetsavasak).
Epoxy, cianoakrillatok merevek, azok nem jok semmire.

Pattex oldoszert tartalmaz, lehet megtamadja azt a muanyagot amire felragasztod.

Tukorragasztobol van nagy hoallosago, ez pl. 180 fokig birja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#192812) iceQ! válasza Reggie0 (#192811) üzenetére


iceQ!
addikt

Hőállóság itt 150 fok + rugalmas. Nem lesz jó így jártam. :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#192813) Reggie0 válasza iceQ! (#192812) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet, hogy jo lesz. Az egyik ragasztojuknal irjak, hogy jo tukorhoz, ha azt megfeleloen(iso szabvany szerint) bevontak vedoretegekkel. Szoval nezd meg a tukor hatoldalat, hogy nincs-e rajta serules.

(#192814) Mágus2 válasza iceQ! (#192797) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

15 euró az a tükörlap ha fűthető, nem érdemes ragasztgatni...

(#192815) iceQ! válasza iceQ! (#192812) üzenetére


iceQ!
addikt

Megcsináltam a tükröt. Ki akartam próbálni a fűtést, de egyik tükör sem melegedett át.

A jobb oldalinál 1.5-2V között mértem (ez sem volt sok mert nem melgedett a tükör), bal oldalinál (amit nem ragasztottam) ott semmit.

Mi lehet a gond?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#192816) rasotamas


rasotamas
veterán

Gyorsban vennék motorolajat, olajszűrőt, levegőszűrőt, gázolajszűrőt, pollenszűrőt B7 2.0 CR Passatomhoz.
Az olaj még csak csak (pl olajsziget itt mellettünk Gödöllőn) de a többit honnan érdemes megvenni? Németországban meg tudtam volna rendelni ebayről, nem tettem. Hol tudok pontos cikkszámot keresni hozzá? CFGB motorkód. Jól olvasom, hogy 4,3 liter kell, tehát egy 5-ösnek elégnek kell lennie?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192817) simonjoe válasza rasotamas (#192816) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én évek óta tőlük veszem:
[link]
aránylag olcsó, de lehet, h más tud olcsóbbat is.
cc. két nap alatt nálad van. Ha rákeresel az autódra minden szűrőt kidob. Igen, 4.3l-kell bele. 507-es . Ha LM-t veszel 4l-t akkor kapsz ajiba plusz egy litert mellé! :)

Joe

(#192818) molnarpeter válasza rasotamas (#192816) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ugyanott meg tudod venni a szűrőket is, csak külön kérni kell :)

(#192819) #82935552


#82935552
törölt tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az RCD310 típusú fejegység képes .mp3 CD-t olvasni, vagy csak .cda formátumú CD-t tud?

(#192820) rasotamas válasza simonjoe (#192817) üzenetére


rasotamas
veterán

Látom vannak náluk gyári termékek, akkor ez nem lenne egy rossz felhozatal ugye?:
https://filterabc.hu/03L115562
https://filterabc.hu/VW-GROUP-1K1819653A
https://filterabc.hu/VW-csoport-1K0129620D-levegoszuro
https://filterabc.hu/VW-LONGLIFE-III-FE-0W30-5L
Eredendően 5W-30-cal voltak ezek töltve, de gondoltam a 0W-s csak jobban ken amíg hideg. Most a hűvösebb reggeleken sokszor huszon kilométerekbe telik mire eléri a 86-90 fokot.
Egyébként a motortérben fityegő márkaszervizes bizbasz szerint is ez az olaj ment bele előzőleg.

Gázolajszűrőt ehhez a motorhoz nem találtam náluk.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192821) rasotamas válasza molnarpeter (#192818) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen, amúgy normálisak, meg rendesek, míg Gödöllőn dolgoztam 3 évig mindig hozzájuk mentem. Csak a weboldaluk elég elmaradott, ott meg élőben vagy elnézi vagy sikerül pont azt adnia amit kell.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192822) rasotamas válasza rasotamas (#192820) üzenetére


rasotamas
veterán

Meg is rendeltem, pont 30 ezer, szállítás ingyenes.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192823) enddav válasza #82935552 (#192819) üzenetére


enddav
aktív tag

Képes, az újabb RCD300 is tudott már mp3-at.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#192824) yodamester10 válasza iceQ! (#192810) üzenetére


yodamester10
őstag

Még nem esett le pedig kb 1 éve ragasztottam ;)

szikla87 nálam is jelenleg ez a helyzet mert még nem szántam rá magam a vételre.A golfba csak gyári létezik külön cserélhető 51 ropi a lángnál.

[ Szerkesztve ]

(#192825) yodamester10 válasza yodamester10 (#192824) üzenetére


yodamester10
őstag

Bocs már nem tudom szerkeszteni ;)
Elírtam a neved ;)

(#192826) iceQ! válasza iceQ! (#192815) üzenetére


iceQ!
addikt

Fűtés a jobb oldalain jó, bal oldalon nagyon gyenge. Csatlakozó el van oxidálódva egy kicsit.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#192827) szika87 válasza yodamester10 (#192825) üzenetére


szika87
aktív tag

Semmibaj :D
Akkor egy cipőben járunk, lehet el fogom engedni ezt a dolgot egyébként, mert ha 4-esre feltekerem, melegszik annyira a háttámla, comb támasz, oldalsó tartók hogy átmelegszik az egész.

We are here for a good time, not a long time.

(#192828) Octi válasza macilaci78 (#192800) üzenetére


Octi
aktív tag

Én is a CC-re most vettem jobb oldali fűthető komplett tükörlapot 3.200 HUF-ért. Szerintem sem éri meg a ragasztgatás, meg vagdosás :)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#192829) yodamester10 válasza szika87 (#192827) üzenetére


yodamester10
őstag

Én kicseréltetem a szerelőm 1.5 órát mondott rá csak most más a fontossági sorrend.

(#192830) szika87 válasza yodamester10 (#192829) üzenetére


szika87
aktív tag

Viszed a fűtőlapot és beszereli? Hol csinálják meg neked helyileg?

We are here for a good time, not a long time.

(#192831) yodamester10 válasza szika87 (#192830) üzenetére


yodamester10
őstag

Somogy megye Várda.

(#192832) szika87 válasza yodamester10 (#192831) üzenetére


szika87
aktív tag

Picit messze van tőlem ( Debrecen) :DDD Azt hiszem marad így akkor egyelőre :D

We are here for a good time, not a long time.

(#192833) rasotamas válasza rasotamas (#192820) üzenetére


rasotamas
veterán

Mivel a filterABC-ben nem talátam, hogy lehet kapni CFGB motorhoz gázolajszűrőt, netán VAG-ot? Bárdiban 26ezer a VAG

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192834) molnarpeter válasza rasotamas (#192833) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cikkszám alapján sincs a webshopon?
Szvsz nagyobb nevekkel sem lősz mellé (Bosch, Mann, UFI, Sofima, Purflux, stb), és még mindig olcsóbb, mint bármi komolyabb common rail beavatkozás. De ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor FleetGuard vagy CAT vonalon vannak még finomabb szűrők ;] gyári talán 7 mikron ha minden igaz, na most pl FH232 (230L/h - gyárinak 195-öt olvastam) simán elérhető 2 mikronos betéttel is, plusz látod rajta kívülről, mennyire van eltömődve.

(#192835) Octi válasza rasotamas (#192833) üzenetére


Octi
aktív tag

Egy MANN 9-10 ezer HUF. Szerintem, ahogy molnarpeter is írta, teljesen megfelelő.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#192836) rasotamas válasza molnarpeter (#192834) üzenetére


rasotamas
veterán

Mi ez az FH232 pontosan? Tudnál róla valami infót, árat írni?
Amit én találtam ilyen néven az kompletten az egész üzemanyagszűrő házastól, nem csak a szűrőbetét.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192837) Reggie0 válasza molnarpeter (#192834) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert a szuronek nem csak finomsaga van, hanem nyomasesese es maximalis aramlasi sebessege is.

(#192838) simonjoe válasza rasotamas (#192820) üzenetére


simonjoe
senior tag

...ne ess kétségbe, dobsz nekik egy mail-t, és beteszik a listába amit csak szeretnél. Én nem veszek gyárit a szűrőkből, MANN, abból van minden. Gyári olajszűrőnek a tömítése 1x megszopatott, csere után néhány héttel szögletesre kikeményedett, hidegen ömlött az olaj a szűrőházból, mert nem tömített. Ráadásul gyáriban nincs antibakteriális pollenszűrő, míg a MANN palettáján található.

Joe

(#192839) molnarpeter válasza rasotamas (#192836) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az lesz az, tengerentúlon népszerű beépíteni ilyesmiket a gyári szűrő után. Nem feltétlenül éri meg, ha pár év múlva úgyis eladod, vegyük inkább érdekességnek :D
Reggie0: traktoroknál FH236 megy pl szintén 2 mikronnal, az 340 L/h, és elég gyakran megy 100% terhelésen (mondjuk lóerőben is elég nagy a szórás) - de csak saccolok mérés nélkül :R szűrő típust félretéve nem nagyon láttam fórumokon finomabb szűrő miatti problémát.

[ Szerkesztve ]

(#192840) rasotamas válasza molnarpeter (#192839) üzenetére


rasotamas
veterán

Namost ez nem jó? Vagy ez nem tudja a 2 mikront, csak ugyan az a márka?
https://aj-filtry.pl/filtr-paliwa-sn70361-do-volkswagen-passat-vii-20-tdi-0810-1214-cfgbclla-diesel-170hp125kw-296

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192841) molnarpeter válasza rasotamas (#192840) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hifi supportnak írnék egy mailt, ez a konkrét cikkszám mit tud :F Pl a Bosch oldala is hirdeti, hogy 6.5 mikronig jók a gázolaj szűrőik, meg ott a csillag, hogy kivéve amire más a gyári előírás :)

[ Szerkesztve ]

(#192842) rasotamas válasza molnarpeter (#192841) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem mintha itthon kapható lenne, lengyel, osztrák, román disztribútorok vannak.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192843) molnarpeter válasza rasotamas (#192842) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itthon filterland oldalán találkoztam vele.
Régebben olvasgattam még pár márka oldalát, Delphi 2 mikront írt common rail esetén, 4 mikronig rémlik a Sofima, UFI... De konkrét katalógusok alapján már látszik, hogy ezek inkább csak a top kategóriát jelentik, típusonként alkalmazkodnak a gyári számokhoz, pl [link]
Ha számít, FH23* sorozat Fleetguard történet volt, ők tudtommal személyautóhoz nem gyártanak.

[ Szerkesztve ]

(#192844) daniel2121 válasza bul07 (#192190) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nem szokták, általában csak a frissen fényezett elemeket és esetleg a hozzá kapcsolódókat.

(#192845) Reggie0 válasza daniel2121 (#192844) üzenetére


Reggie0
félisten

RSNAV fejegyseggel esetleg van valakinek itt a forumban tapasztalata?

(#192846) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Az alany egy A6 BiTDI (C7, 320 LE, 2016., 103.000km). A hűtőfolyadék tartályból (nem tudom, pontosan mely pontján) elkezdte köpködni a hűtővizet. Szerviz szerint (vélhetően termosztát-hiba) miatt túlnyomás alakul ki a rendszerben, és azért nyomja ki ott, ahol tudja. Ez reális, vagy van valakinek egyéb ötlete?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#192847) Reggie0 válasza newmoonlight (#192846) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a bal oldali csatlakozasnal jon ki belole, latszik, hogy a muanyag pereme es a csatlakozo illesztesenel fujja ki, abban a sikban jelenik meg a sokirakodas es onnan folyik elore a perem menten.

Persze lehet tulnyomastol is, de sima tomitesi problema is lehet. En lehet, hogy eloszor inkabb azt a csatlakozot/tomitest cserelnem es megneznem, hogy milyen allapotban van tartaly muanyag csonkja.

[ Szerkesztve ]

(#192848) newmoonlight válasza Reggie0 (#192847) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! Igen, a kérdés valóban az, hogy az a csatlakozó maga a probléma-e, vagy csak egyszerűen ki akarja tolni valahol a rendszer (a termosztáthiba miatti túlmelegedés, és nyomásnövekedés miatt) a vizet, és pont ott a legegyszerűbb neki.

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#192849) Reggie0 válasza newmoonlight (#192848) üzenetére


Reggie0
félisten

Szedd le minimumra a vizet, torold le a nyomokat es nezd meg ugy, hogy kijon-e. Ha nem, akkor a nyomas szamitott.

Volt valaha szerelve az a tartaly/vizcso? Szedtek mi valami miatt, mert utban volt?

[ Szerkesztve ]

(#192850) newmoonlight válasza Reggie0 (#192849) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Most patyolattiszta és a minimumon van, holnap próbakör. (Még nem volt hozzányúlva.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.