Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133801) bitpork válasza focvis (#133799) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hallod, eszembe nem jutottál. Azokra gondoltam itt, akik veszik a 10€ alatti izémizéket, mer' jóaz hibakód olvasásra. Kisebb nagyobb kiegészítésekkel. Hogy is van a vicc a banyáról, a válán ülő hollóról és a jóképű királyfiról? "Egy kis jóindulattal elfogadom!" :D

Ne tedd mán magadat OFFba :U

(#133800) oszy :
A pillangószeleppel kell kezdeni az ellenőrzést, és a takarítást. Ha az okés, akkor meg kellene nézni hogy nem-é kap valahol fals levegőt. Ha ez is kizárható, akkor kellene egy ellenőrzés a pillangószelep potmétereire hogy mit és hogyan érzékelnek. Egy gyors légtömegmérő ellenőrzést és takarítást is meg lehet ejteni.

Ha valamit lehagytam, akkor Mágus2 majd helyretesz :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#133802) oszy válasza oszy (#133800) üzenetére


oszy
veterán

Közben utána néztem a http://wiki.ross-tech.com oldalon.

(#133801) bitpork: Köszönöm! Így lesz! ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#133803) kicn


kicn
csendes tag

Sziaszok!

Seat Ibiza 1.4 benzin, 2006 BKY
Tegnap reggel munkába induláskor nem indult az egyik henger, motorvisszajelző felvillan, kocsi rángat...
Szerencsére hamar kiderült, hogy egy gyújtótrafó megadta magát, ezért egy ismerős szerelőnél gyorsan sikerült orvosolni a hibát a trafó és 4 gyertya cseréjével. 200 km autópálya után vettem észre egy lámpánál, hogy az alapjárat ingadozik 550 - 900 között. Üresben ez egy 5-6 másodpercig eltart, utána nagyjából visszaáll egyenletesre. Eddig soha nem csinált ilyet, és reménykedem, hogy nem valami komolyabb gondnak az előszele. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

(#133804) K Norbi válasza Piwi (#133788) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez a felni odabasx!! Mindenkinek Rotor van, nekem sem kéne.
Jó választás. :K

(#133779) sirszevenap Üdv Mátészalkáról!

[ Szerkesztve ]

(#133805) zsolt19900


zsolt19900
őstag

no végül is levettem azt az első vasat amire kvázi rá van húzva a tartóbak de nem ment lejjebb a motor se feljebb se semmi :) azért estére megtámasztottam egy emelővel

de ahogy nézem ti -és sokan mások- a jobb ill. bal bakokat cserélgették nagyrészt, ez az első billenő még gyári vwből sem valami horribilis tétel: uniksznál 4k a origi vw alkatrész belőle

ez a "billenésgátó" amúgy okozhatta azt a jelenséget, hogy kuplunggal indulásnál a kelleténél egy nagyon picit jobban berezonált az egész eleje? mentem más több km-es autóval is és az úgy indult el így kuplunggal mint a vaj.... ezen csodálkoztam hogy az enyémnek mi lehet a gondja, láttam már régebben is hogy foszlik foszlik ez a billenésgátló és hogy egyszer csere lesz, de nem gondoltam volna hogy ennyire elporladt

igazság szerint annyi lenne a csere akkor, hogy a front részen átmenő coolercsőre ráhúzom ezt és ugye ott már ott is van a vájata konzolja a motor alsó felénél és ennyi? mert igazából nem láttam semmi különösebb állítási pozicionálási pontot ezzel kapcsolatban

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#133806) lord_devil válasza Mágus2 (#133784) üzenetére


lord_devil
tag

Létezik, hogy regenerálásnál nem emeli meg az alapjáratot (B8 2.0)? Még soha nem vettem észre, hogy magasabb lenne, csak azt, hogy leállítás után megy a hűtőventi és érezni a hő "szagát".

(#133807) Mágus2 válasza lord_devil (#133806) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem láttam még azt a szoftot. ;)

(#133808) Mágus2 válasza oszy (#133802) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#133809) Mappa


Mappa
addikt

Mai jelenség.

M0 - Diósd - Budaörs felé, Diósdi emelkedő elég szép elnyújtott szívatós szakasz. Tépek felfele nyugiba 100-al. Az emelkedő vége felé elfogyott az autóból a kraft és visszalassultam úgy 80-ra. Értem ez alatt, hogy tökig nyomtam a gázt, elvettem majd megint nyomnám a gázt de semmi csak lassult. Vissza tettem 4. sebességbe, de szintén lassult. 3. sebesség ott már volt egy jó 3-4ezres fordulat, na ott jött vissza az élet és megint gyorsult az autó.

Létezhet, hogy valami mocskot szívott fel a tankból? most márciusban volt, hogy kétszer is már minimum szinten tankoltam. Vagy ez más lesz?

1.6 bcb (tank most kicsivel fél alatt van de öngyújtóm nincs :U )

nem kötelező megadni

(#133810) MunezXBK válasza Mappa (#133809) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az vót a baj, hogy nyugiban téptél. Há ezt így nem lehet. ;]

(#133811) F_Zolee válasza Mappa (#133809) üzenetére


F_Zolee
veterán

3K alatt nem igazán van ott erő. Inkább 3.5től kezd élni. Jól használod te azt a verdát? :D

(#133812) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Autóvásárlás a téma mostanában, és elég erősen egy 1.4 TSI (125)-ös Golf VII felé kacsintgatok. Volt alkalmam tesztvezetni, meglepően, és számomra elegendően dinamikusnak bizonyult. A használat havi ~2000 km autópálya, ~500km város, ~500km országút.
Felszereltségben az elképzelésem egy olyasmi, hogy Comfortline + komfortcsomag (2zónás digitklíma, parkradar elöl-hátul, multikormány) + normálisabb rádió + téli csomag.

Elsőként használtakat nézegettem, hogy megússzam az első nagyobb értékcsökkenést, de azt fedeztem fel, hogy nem nagyon van felhozatal, konkrétan csak néhányat találtam, az is marha drága: pl. ezt. Azért ez durva, hogy ezt is csak jóindulattal lehetne 4 milláért elhozni, pedig egy több, mint 4 éves autó. A tesztvezetéskor összeállítottak egy ilyesmi autót, 6 millát adtak meg, de érzésre volt még ott pár százezer mozgástér lefele (bementem, hogy jónapot, tesztvezetnék, kábé nem is kértem, és kaptam egy ilyen "kedvezményt"). Mondjuk vegyünk 1,5milla pluszt, azért cserébe egy vadiúj kocsit kapnék, 4 év garival, nem kell rajta rögtön motorolajat/gumit/egyebeket cserélni, stb....

Kérdésem az, hogy ezek a kocsik ennyire jól tartják az árukat, hogy ennyiért is elmennek? Én azt gondoltam, hogy ilyen max 4 éves, 100k km alatti kocsit 4 millából megúsznék, névreiratással, meg a fentebb említett cserékkel.
Vagy csak az én értékrendem csalfa, és ezek tényleg ennyit érnek?

Másik kérdésemre biztos válaszoltatok már 50x (olvasgattam is vissza természetesen), a motor ilyen használatra vállalható, tervezhető vele 5-6 relatíve gondtalan autózás?

Szerk: Még ez fordult meg a fejemben, az alapok ugye azonosak a Golffal, kinézetre mondjuk egál (nekem nagyon bejön a Golf is, de ez kétségkívül picit egyedibb), kérdés a beltér minősége, mert az képek alapján nekem nem annyira bejövős, persze meg kéne nézni élőben.

[ Szerkesztve ]

(#133813) Mappa válasza MunezXBK (#133810) üzenetére


Mappa
addikt

vááá mindig elfelejtem, hogy vigyázni kell miket ír itt le az ember :D tehát "haladtam" ;]

F_Zolee - :K bár nagyrészt város, de nem szoktam simogatni, tény, hogy vissza vettem már azért bőven, de dinamikusan közlekedem, utálom a tötymörgést

nem kötelező megadni

(#133814) bitpork válasza _adaml21_ (#133812) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pályán mi a tempód és stílusod?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#133815) _adaml21_ válasza bitpork (#133814) üzenetére


_adaml21_
őstag

142 tempomat.

(#133816) bitpork válasza _adaml21_ (#133815) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor elég neked az autó, kényelmesen. Havi 3k km viszont nem kevés. Én azt javallom h ne a gyár által ajánlott 30k km olajcserét tartsd az új autónál, hanem menj lejjebb vele.

5-6 év ilyen futás mellett , szerintem, kérdéses. Az értékét el fogja veszíteni a nagy méter miatt amit beleraksz.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#133817) _adaml21_ válasza bitpork (#133816) üzenetére


_adaml21_
őstag

Igen, a tesztvezetés alapján én is úgy ítéltem meg, hogy elegendő számomra - 150-ig jól gyorsul, felette meg úgysem megyek.
A nagy futásteljesítménnyel én is tisztában vagyok, ezért is:
- gondoltam arra, hogy pár éves használtat vennék, hogy legalább a kezdeti értékvesztést elkerüljem
- gondolkodtam dízelben is, viszont az 1.6 tdi 105 LE egyértelműen kevés számomra dinamikában

(#133818) bitpork válasza _adaml21_ (#133817) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akármelyik mellett teszed le a voksod, nagyon nagy lesz az értékvesztésed. Évi 30k cca, és ha ezt 5 évid csinálod máris ott vagy hogy magyar ember nem fogja akarni megvenni a kocsit, mert szerinte "szarrá" hajtottad. :( Szerintem ne számolj értékvesztést ilyen futás mellett.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#133819) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Egy VW IV Polo 1.4 TDI motorral mennyire problémàs. Mennyire vesz az ember gondot a nyakàba egy 1.4 benzinhez képest?
Lenne egy eladò 760 ért. Fekete, 2002-es, 3 ajtòs, pont ami az àlmom. Klíma, tempomat is van benne. 240ezer van benne, 210 nél le lett cserélve a vezérlés.
Van ezekbe kettős tömegű?

Màsik kérdésem meg az lenne, hogy tudom az 1.2 htp motor elég problémàs, de elvileg később màr javítottak rajta sok dolgot. Ezeket màr hogy hívjàk? Példàul egy 1.2 Ibiza,Fabia,Polo hírdetésekbe szoktam làtni, hogy odaírjàk 1.2 55, vagy 1.2 75 ez mit jelöl?
Előre is köszi a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#133820) Mágus2 válasza Jamby18 (#133819) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Sok vibráció, kevés élvezet a háromhengeres motoroknál. 1.4 16V 63kw benzines kell neked. ;) 6 literrel elvan vegyesben.

[ Szerkesztve ]

(#133821) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Hali, jó reggelt!

Valaki tudna nekem küldeni seat alhambra 1998-as 1.9tdi szerelési könyvet?
pdf-ben?

Keresem a neten de lehet rosszul keresem így nem tudom letölteni....

köszönöm előre is

XBOX LIVE: rolandinho007

(#133822) bitpork válasza tigomigocika (#133821) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

"Szerelési könyv"-et? Ammi? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#133823) Mágus2 válasza tigomigocika (#133821) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Adatbázis van hozzá, szerelési pdf nincs. Az adatbázis meg 80Giga. ;)

A termos a motor alján van egy műanyag kupak alatt, amire egy vastag cső megy.

[ Szerkesztve ]

(#133824) MunezXBK válasza bitpork (#133822) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hogy süssünk kenyeret. ;]

(#133825) bitpork válasza tigomigocika (#133821) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Miért nem viszed el szerelőhöz ahelyett h gyakorlat és releváns szakértelem nélkül otthon próbálod javítani? És nincs semmi rossz szándék a kérdésem mögött, csak nem értem...

(#133824) MunezXBK: Én egyszerűen nem értem. Mert ok, valaki érdeklődik a technikai része iránt. Akkor megnéz és megcsinál a kocsiján olyat amit tud segítség nélkül. Pl légtömeg mérő cseréje, vagy egy biztosíték csere. Esetleg fék csere. De akkor amikor már olyan dologhoz kell nyúlni, amit elrontva már komolyan lehet ártani a motornak, nekimenni tudás nélkül... nos ez számomra több mint bátorság.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#133826) K Norbi


K Norbi
addikt

(#133827) MunezXBK válasza K Norbi (#133826) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#133828) Piwi válasza MunezXBK (#133827) üzenetére


Piwi
addikt

ez már felni :Y

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#133829) Gyula84 válasza Piwi (#133828) üzenetére


Gyula84
veterán

az az :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#133830) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!

Ma vettem észre, h az analóg km-óra értéke nem egyezik a központi kijelző értékével, nem sok cc. 2-3km/h val.
Lehet ezt a VCDS-es "összehozni"? :F Engem speciel nagyon zavar. :)

Joe

(#133831) _adaml21_ válasza bitpork (#133818) üzenetére


_adaml21_
őstag

Persze, az értékvesztés így is nagy mértékű lesz, de nem mindegy, hogy mondjuk:
- Megveszem 6 millióért, eladom 2 millióért, az értékvesztés 4 milla
- Megveszem 4 millióért, eladom 1,5 millióért, az értékvesztés 2,5 milla

Azért ahogy látom, 200 000-et futott autókat el lehet adni itthon is, főleg, ha végig igazolt márkaszervizes múltja van. Kérdés, hogy kell-e 2,5 millával többet költenem a használtra majd adott időszak alatt, így elvesztve az előnyét az újhoz képest?

(#133832) Mágus2 válasza simonjoe (#133830) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs korrekció, szarul tették fel a mutatót. :DDD

Vannak problémáid. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133833) Danex válasza _adaml21_ (#133831) üzenetére


Danex
addikt

hát egy 5-5,5éves jetták most ilyen 2.8 körül vannak amik vételnél 6milliok.

Tehát kicsit kevesebbel kell számolni.

[ Szerkesztve ]

(#133834) simonjoe válasza Mágus2 (#133832) üzenetére


simonjoe
senior tag

Szeretem a kendőzetlen őszinteséged!! :DD :C

Joe

(#133835) _adaml21_ válasza Danex (#133833) üzenetére


_adaml21_
őstag

Amikben 200k km van?

(#133836) Danex válasza _adaml21_ (#133835) üzenetére


Danex
addikt

Ment a priv

(#133837) gaster


gaster
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek nincs (nem volt) véletlenül ~2000-es évjáratú négyes Golf kabriója? Hasonló járművet vásárolnék, és kíváncsi volnék a különböző motortípusok fogyasztására...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#133838) oszy válasza Mágus2 (#133808) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm ez meg lett! ;)

Viszont. Ki lett takarítva alaposan a fojtószelep. Viszont a VCDS nem állította alapállásba. 3-4 próbálkozást csináltunk, de semmi. Olyan ember csinálta, aki már jó pár ilyet megcsinált és azt mondja ez a program általában beállítja alapállásba.
Állítólag ennél a motornál (1.6 16V) van valami trükk az alapbeállításra VCDS nélkül. Gyújtás, valami fogyasztót bekapcsolni, akksi saru le, majd pár perc múlva vissza. Valami ilyesmi, de nem tudták pontosan megmondani.

Az alapjárat 1150 körüli és ne akar lejjebb menni. Hibakódnak most ezt jelzi ki: 17961
Törlés után mikor kevesebb gázt adok, újra előjön az EPC és Check lámpa. Aztán az EPC elalszik.
:F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#133839) Sur1G válasza simonjoe (#133830) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Használt autó vásárlás miatt átnézettem egy autót egy független autóvizsgáló céggel. Kiolvasta ő is a km állást és mondta, hogy a 2-3 km eltérésnek benne kell lennie, ez teljesen normális. Ha nem lenne benne az sokkal gyanúsabb lenne.

Más:
Sok VW Golf 6 megnézése után végül pénteken lefoglaltunk egy 2015/7 havi Golf VII 1.2 TSI BMT Trendline autót. 2019/7 hóig garis, rendes márkaszervizből van, remélem nem csalódunk :). Mentünk vele 20 km próbaúton és az 1.2 TSI meglepően élhetőnek bizonyult. Nem egy erőgép, de szerintem élénkebb a sima 1.6 szívónál (érzésre sokkal jobban megy). A kocsi zajkomfortja meg egyszerűen zseniális. Az első pár km-en rosszul éreztük benne magunkat annyira csendes volt. Majd ha meglesz lövök képeket.

(#133840) bitpork válasza oszy (#133838) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A katalizatoroddal minden rendben?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#133841) oszy válasza bitpork (#133840) üzenetére


oszy
veterán

Úgytudom igen.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#133842) sirszevenap válasza _adaml21_ (#133831) üzenetére


sirszevenap
őstag

Állapotot veszünk nem kilométert. Környezetembe (rokonok,barátok(tisztelet a kivételnek), munkatársak) mindenki el volt szörnyülködve, hogy 234 ezerrel megveszem az A3-at. Zokszó nélkül megvettem. Azóta már nem hallgatom, hisz látják, hogy rendben van. Le is kopogom. Bár másfél hét nem elég egy pontos megállapításra.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#133843) tigomigocika válasza bitpork (#133825) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Azért mert amit ki tudunk cserélni azt kicseréljük...
Ehhez nem kell nagy tudomány,ugyan úgy mint az összes karosszéria elem , lengőkarok,turbó,váltó,kuplung....
Csak nem tudtuk hol van :(
Nyilván vezérlést és egyébb motorral kapcsolatos dolgokat szerelőre bízzuk :K

Nem vettem kötekedésnek,apumnak mercije volt 10 évig azt úgy ismerte mint a tenyerét,de ez más típus :K

Mágus köszi!

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#133844) K Norbi válasza MunezXBK (#133827) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát ez ronda :D

(#133845) _adaml21_ válasza sirszevenap (#133842) üzenetére


_adaml21_
őstag

Igen, te állapotot veszel, meg még néhány normális használtautó vásárló, de nagy többség nem, meglátja egy autóban, hogy 200ezer km, és inkább megveszi 100ezerrel drágábbért a 250ezerről 102ezerre visszapörgetett szart.
És ez engem, jövőbeni eladót a legkevésbé sem fog majd segíteni, ebben igaza van a kollegának, itthon nehezebb lesz így eladnom az autót.

(#133846) tomcsi23 válasza _adaml21_ (#133845) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor az új autót kell minél olcsóbban elhozni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#133847) CharlieDrop válasza _adaml21_ (#133845) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mit árulsz?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#133848) _adaml21_ válasza CharlieDrop (#133847) üzenetére


_adaml21_
őstag

"jövőbeni eladót" - semmit, azt fejtegettük, hogy mekkora értékvesztéssel lehet eladni 5-6 év után egy VW Golf 1.4 TSI-t, amibe évi kb. 30ezret fogok belerakni.

(#133849) i-sti válasza _adaml21_ (#133848) üzenetére


i-sti
senior tag

Ekkora futás mellett szerintem "sokat" tudnál spórolni egy #fosdízellel.
Egy takarékos motor pl: CAGB, CJCB
AsusBoy fórumtársnak ez van a B8asában.

A4 B8 2009-2015 @ 100kW: ~6 liter

VW G6 2008-2013 @ 90kW: ~7 liter

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#133850) sirszevenap válasza i-sti (#133849) üzenetére


sirszevenap
őstag

Mi az az évi futás amitől A dízel jobb?

Bankkártyával? Hát persze!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.