Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134751) Phobion válasza kk831228 (#134746) üzenetére


Phobion
őstag

köszi, akkor azokat (1.9 pd tdi) fogom figyelgetni :)

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#134752) Gyula84 válasza F_Zolee (#134748) üzenetére


Gyula84
veterán

értem köszi :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#134753) kk831228 válasza Mágus2 (#134750) üzenetére


kk831228
addikt

Na igen... ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#134754) bitpork válasza kk831228 (#134746) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha már ennyire ajánlgatod, azt miért nem mondod el h mivel jár a csipsz? Meg melyik motorkód a legmegfelelőbb hozzá? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134755) kk831228 válasza bitpork (#134754) üzenetére


kk831228
addikt

Igaz... :R

1.Teljesìtmèny növekedèssel. ;]
2. AVF , de szerintem a többi 130 lovassal sincs tùl nagy gond... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#134756) Phobion válasza kk831228 (#134755) üzenetére


Phobion
őstag

chip nélkül, autópályán hogy bírják ezek a 140-150-et? fordulatszám szempontjából

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#134757) kk831228 válasza Phobion (#134756) üzenetére


kk831228
addikt

Annyit bìrnak, 3000 korül forognak ha jòl gondolom vagy picit alatta 140-nèl... Gondolom audibòl is sok a Tiptronic. Inkább mellőzzed ha lehet, nem tudni az előèletèt, km is van ezekbe mâr rendesen, 3-4-500k. Inkább egy kèzi vàltò hulljon szèt, mint egy automata... Futòmű gondozást igènyel elèg sűrűn. A többi rèsszel nem nagyon szokott gond lenni. De majd az òudisok megmondják. (Nekem b5 passat van...) Arra számolj hogy korban /km-ben ezek az autòk ott vannak hogy bármi előjöhet rajta... Ha kifogsz egy jòt minimálisat kell rákölteni, viszont ha nem erre is rálocsolhatod az èletedet is... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#134758) FrankMonzano válasza Mágus2 (#134741) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Rosszul írtam. Én még a régi vezérléssel hallgattam meg, az újjal nem hallottam. Viszont ugyanezt a hangot hallom.

[ Szerkesztve ]

(#134759) zsolt19900


zsolt19900
őstag

boldog nyulat :)

lehet valamit kezdeni azzal, hogy a g3 ba ne úgy kelljen 1 et ill rükit rakni, hogy előbb betesszük 2be? váltócsere volt egy ideje és akkor talán nem lett "finombeállítva"? mert az ezelőtti váltóval simán vette az egyet, csak azért kellett cserélni mert elfelejtette venni az ötöt :(

most általában reggel simán veszi az 1, rükit mindent, de amikor melegszik akkor kell babgulyást keverni vele :)

esetleg meg kell kenni a motortérben lévő rudazati részt? vagy mit lehetne ezzel tenni? mert gondolom maga a rudazat az jó, ha az előző váltóval nem rakoncátlankodott és hidegen most is veszi a dolgokat egyből

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#134760) HIJ


HIJ
őstag

Hali!

Vett mostanában valaki új seatot? Csak az érdekelne, h tudott e érdemben alkudni...

(#134761) gzbotii


gzbotii
veterán

Az éjjel rémálomom volt, füstölni kezdett a dízel :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#134762) w333 válasza gzbotii (#134761) üzenetére


w333
félisten

Van attól azért rosszabb is : pl. ez :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#134763) dond


dond
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, (polo9n) miként lehet hozzáférni /kinyitni a bontáshoz/ a bal hátsó ajtót, ha a gyári központi nem oldja? A külső/belső kilincs oké, nem bovden problem, a belső felemeli a gombot, mégsem tudom nyitni az ajtót, a reteszelés marad, a motor az ajtóban úgy hallom, hogy meg se nyekken :( Köszi!

(#134764) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

egyik napról a másikra eltűnt a fűtés a polomból (1999 1.4 benzin). ha bekapcsolom 1,2,3 fokozatos szinte semmi sem történik (meleg motornál se) 4-esen olyan hangosan vinnyog/kerepel hogy hihetetlen (mintha lendkerekes autót tekernél fel), természetesen fűtés 4es fokozaton sincs.
merre fele nézzek szét, vagy hogy guglizzak rá, hogy többet megtudjak erről a hibáról?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#134765) tigomigocika válasza i-sti (#134636) üzenetére


tigomigocika
senior tag

szép ár...
230 ahol én nézem ;]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#134766) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!

Tehetős nagy seggű nyuszit mindenkinek!! (akiből legalább egy jobb felni kifér! :DD )

Azt szeretném megkérdezni, h a 2.0 CBAB motoros paszúlyomnál várható, h lesz motorolaj fogyás? Az előző dízel autóm (merci motoros Mitsubishi) cc. 250k-nál kezdte csipegetni, de az is úgy, h 15k-s olajcserekor hiányzott egy minimális a feltöltéshez képest. Tegnap Ausztriában voltunk csavarogni, közel 1000km-t mentünk reggeltől estig, hegyes - pályás mindenes viszonylatban, most megnéztem és az olajból semmi sem hiányzik.
Gondolom nem lesz ez így mindig.
THX!!!

Joe

(#134767) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#134768) Mágus2 válasza simonjoe (#134766) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Amíg jó a turbó, addig így lesz.

(#134769) simonjoe válasza Mágus2 (#134768) üzenetére


simonjoe
senior tag

Köszi Mági!! Szóval ha zabbant olajat akkor az nagy valószínűséggel feltöltő hibára utal?
Összegezve még a tegnapi napot, nekem ez a 140LE/320Nm nem volt határozott az Alpokban. Valahogy nekem az előző dízelem (95LE/210Nm) harapósabb volt.
Lehet, h "csipsz" kell??
Erről meg az jut az eszembe, h kértem ajánlatot egy nagyon neves tuning cégtől, kedvesen felhívtak majd elbeszélgettünk, majdnem rá is álltam. De, annyira gusztustalanul nyomultak különböző magyarázkodó, rábeszélő mai-okkal, h teljesen elment a kedvem tőle. Tiszta TV-shop-os benyomást keltett ahol kötelező a szart eladni. :((
Bocsánat ez csak kijött belőlem. :)

[ Szerkesztve ]

Joe

(#134770) Mágus2 válasza simonjoe (#134769) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Meg kell tanulni vele menni. 16 szelepes motor és a hosszú váltó másképp viselkedik. Meg kell forgatni 2-3.-ban emelkedőn 4000-ig. Majd meglátod, hogy megy az. CC-ben a125kw is harmatos. Nehéz autó, nagy a kerék is + a hosszú áttét. A125kw cc az én 103kw-os skodrimmal van partiban. Nem tud ellépni.

(#134771) bitpork válasza simonjoe (#134769) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért a csipsz a megoldás?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134772) humax


humax
senior tag

üdv mesterek

kérdések

1- DSG nem szabad venni?
6-os DSG jo, 7 DSG rósz, így igaz?
vagy alapból rósz a DSG

2 inkább tiptronic váltó szabad válaszolni mint "S-tronic" váltó?
triptronic = olajos automata valót ?
S-tronic = DSG?

3. Turbós autód szabad választani?
melyik megbízható ,dízeles vagy benzines turbó?

Q5/Q3, BMW X3, Mercedes GLC re pályázom.
de nem egyszerű a döntés

Előre is köszönöm a válaszokat :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#134773) simonjoe válasza bitpork (#134771) üzenetére


simonjoe
senior tag

..tudsz mást is?? Kíváncsivá tettél! :K
Próbáltam a Gaberl-hágóra menet kinyitni az ajtót és lábbal rásegíteni, akkor és ott más megoldás nem jutott eszembe, de hatástalannak tűnt. :DD

Joe

(#134774) bitpork válasza humax (#134772) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Új autóban gondolkodsz, vagy használtban?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134775) bitpork válasza simonjoe (#134773) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

No nem, annyira nem vagyok szakértő. Arra akartam rákérdezni, hogy miért nem nagyobb motorral szerelt autót néztél-mézel inkább?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134776) humax


humax
senior tag

új
70 % varos Budapest
30% varoson kívül

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#134777) bitpork válasza humax (#134776) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nem 10 évig és végtelen km-ig akarod megtartani az autót, és a gyári ajánlásokkal szemben hajlandó vagy a karbantartásra is áldozni, akkor a DSG-vel nincs sok baj. Kicsit figyelsz hogy többet használd sport módban a váltót, de ne használd ki az így jelentkező többletet, akkor még a kettőstömegűvel sem feltétlenül kell foglalkoznod. A tiptronic - szerintem - jobb konstrukció.

A turbós motor (kevésbé számít h benzin v dízel) igényel kis körültekintést vezetési szempontból (hidegen nem pörgetni, komolyabb hőterhelés után 1-2 percig járatni h visszahűljön), de ma már mindenben van turbó. Szerintem ne félj tőle.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134778) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!

Fabia I, 1.4 16V BBZ, 2003-as autómra költenék kicsit futómű ügyben.
Lengőkar szilenteket (5 éve, ~50E km-rel ezelőtt cseréltem utoljára), alsó gömbfejeket (egyiknek szakadt a gumija, de úgy tudom párban cserélendő) és stabilizátor tartórudakat (kutyacsontokat) cserélnék.

Ezen kívül apósom szerint a bal oldali belső kormányösszekötőnek is van egy kb. 2mm-es lötyögése.
Ezt is párban kell cserélni, vagy elég csak a problémás oldalt?

Amennyire én láttam, hozzáférhető helyen van, azaz cserélhető a kormánymű szerelése nélkül.
Ez így van, vagy csak én szeretném, hogy így legyen? :D

Van valami ajánlott vagy épp kerülendő márka a felsorolt alkatrészekből?

Előre is köszönöm, üdv: Vikman

u.i.: Szülők Fabia II-jébe megérkeztek a Mann szűrők és a Mannol olaj, jövő héten otthon leszek, és dobok róla képeket. :D

[ Szerkesztve ]

(#134779) bitpork válasza 1stVikman (#134778) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mágus2 azt szokta mondani h lengőkarnál a teljes készletet egyben érdemes cserélni :B Tudom ,én is csóró fillérbszó vagyok, uh tudom, de akkor is ezt szokta mondani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134780) kk831228 válasza bitpork (#134779) üzenetére


kk831228
addikt

Multilinknèl mindenképpen èrdemes... :R A többinèl se gond szerintem... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#134781) Mágus2 válasza simonjoe (#134773) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A teljes forfulatszám tartományban kell haszmálni a motort. 4000 körül van csak meg a 140 ló. ;) Emelkedőn forgatni kell. Nem kell sajnálni, mert lekormolódik.

[ Szerkesztve ]

(#134782) simonjoe válasza bitpork (#134775) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ez sajnos így ebben a formában nem teljesen igaz. Az előző kisebb volt minden tekintetben annak ellenére dinamikában, agresszivitásban messze jobb volt a paszulynál. A tömeg- teljesítmény arányuk meg szinte pontosan azonos a két kocsinál. Talán ahogy Mági írta, a váltó áttételezése és a nagyobb gumik miatt lehet ilyen a CC.
No, meg ez meg már megvan a másik meg nincs. :)
Mági! Pedig sajnálom!!!! :K

[ Szerkesztve ]

Joe

(#134783) Mágus2 válasza simonjoe (#134782) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem kell sajnálni, főleg emelkedőn. Többet árt a motornak ha fojtogatod alacsony fordulaton. ;)

Ha sájnálni fogod, csak tönkreteszed.

[ Szerkesztve ]

(#134784) CharlieDrop válasza Mágus2 (#134783) üzenetére


CharlieDrop
veterán

amúgy azzal mit lehet kezdeni, hogy az automata leginkább 1000 és 1500 közti fordulaton tartja a motort?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#134785) Mágus2 válasza CharlieDrop (#134784) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

S mód ha van, néha abban kell használni. DSG-nél nincs gond, S- ben leforgat minden fokozatot és nem engedi 2500 alá még motorfékkel sem.

(#134786) CharlieDrop válasza Mágus2 (#134785) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)
Akkor néha sportmód használata javallott :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#134787) bitpork válasza CharlieDrop (#134784) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Éppen itt írtam... de sebaj, ismétlés a tudás K anyja :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134788) CharlieDrop válasza bitpork (#134787) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Bocs, valahogy kimaradt :(

De mit jelent ez a mondtad: "Kicsit figyelsz hogy többet használd sport módban a váltót, de ne használd ki az így jelentkező többletet"

Milyen többletet ne használjunk ki?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#134789) bitpork válasza CharlieDrop (#134788) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A sport mód, magasan fogja tartani a fordulatot. Ugyanakkor , ha ezt felhasználva gyors fokozatdobásokat csinálsz (értsd: pl többsávoson likból likba sok fék és sok hirtelen gáz) akkor ugyan úgy nem kíméled, mintha feszt 1000-1500 között használod csak. Mondjuk tiptronicnál legalább erre nem kell figyelni, mert nincs kettőstömegű.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#134790) brumi1024 válasza humax (#134772) üzenetére


brumi1024
veterán

Továbbá szerintem a Q3 és a Q5 közül inkább az utóbbi fele kacsintgass. Előbbinek szerintem baja, hogy ez még a PQ35-re épül (amivel nincs baj, 3 éve még oké volt, de ma már az összes hasonszőrű társa MQB, ami merevebb, könnyebb és modernebb is, ha a belepakolt elektronikát nézzük), illetve keresztmotoros, emiatt Haldex jár vele és érezhetően hangosabb/"remegősebb" (nagyon finoman értve a szót) dízelmotorral, mint egy hosszmotoros, jó hosszú orrú Q5. A Q5 egy komolyabb autó, Torsen AWD-vel kapható (még ha ez már hibrid is), és fizetendő valutában sincs sok a kettő közt, mert nagyon el lehet szállni a Q3 árával.

A Q3 újonnan nálam abban a pixisben van, mint az A6: kívülről beleillik a modellpalettába, de kategóriában alatta és felette (Q2 - Q3 - Q5, A4, A5 vagy A4, A5 - A6 - Q7) jobb ajánlatok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#134791) CharlieDrop válasza bitpork (#134789) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, mondjuk akkor ilyen Autópálya üzemmódra gondolsz, ahol lehet is haladni egyenletesen :)

Köszi :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#134792) Mágus2 válasza CharlieDrop (#134791) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Turbó szempontjából az egyenletes haladás a kímélő, de ha azt akarod, hogy ne kormolódjon le, akkor padlógázos gyorsítással megjáratod benne a regulációs lapátokat végállásig. Ezért tanácsolom, hogy legalább hetente le kell padlózni és 2-3 fokozatot így leforgatni. Évek óta mindegyik turbódízelemet így hajtom, soha nem volt vészmód vagy torpanás lekormolódás miatt. Aki tőlem a régi otctit megvette, egy hónap alatt lekormolta. Most vett egy BKD 2.0 tdi-t. Két hónapja van nála, már pucolni kell a turbót. ;)

[ Szerkesztve ]

(#134793) Danex válasza Mágus2 (#134792) üzenetére


Danex
addikt

Érdemes ilyen padló után hagyni a magasabb fordulatot vagy lehet hagyni neki kapcsolgasson vissza?

(#134794) Mágus2 válasza Danex (#134793) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kapcsolgathat vissza. ;)

(#134795) Danex válasza Mágus2 (#134794) üzenetére


Danex
addikt

:R

(#134796) zzz03 válasza Mágus2 (#134792) üzenetére


zzz03
őstag

benzines turbosra is jo ez a forgatas? 5(?)-6(?)ezerig? vagy arra valami mas tipp, mas fordulati tartomany a javasolt? :)

[ Szerkesztve ]

(#134797) Mágus2 válasza zzz03 (#134796) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az nem vgt, nem ragad be. ;)

Tartalék sincs bennük, fölösleges forgatni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#134798) tomcsi23 válasza Danex (#134793) üzenetére


tomcsi23
veterán

Következő sebesség, és mehet a padló tovább. :K ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#134799) Danex válasza tomcsi23 (#134798) üzenetére


Danex
addikt

automatánál a kickdown megoldja azt ;]

(#134800) zzz03 válasza Mágus2 (#134797) üzenetére


zzz03
őstag

akkor jo :) megy ez fasza, es nincs traktor hangja. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.