Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132501) bitpork válasza tigomigocika (#132500) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem ok nélkül kérdeztem hogy futóművesnél volt-é mán. Vegyék le a gumikat és tegyék gépre is. De okozhatja kicsit elfékezett féktárcsa is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132502) Richard! válasza MunezXBK (#132499) üzenetére


Richard!
addikt

Írasd egy magyarországi rokonod nevére, te pedig használd üzembentartóival. Kollégám is így használja a Zafiráját már 1 éve, előtte szintén 1 évig egy Polo-t.
Pedig már több, mint 2 éve van németországi lakcíme. :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#132503) tigomigocika válasza bitpork (#132501) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Az elfékezett féktárcsa sajnos tapasztalatból mondom céges autó használata révén csak fékezéskor ráz ha jó a fékmunkahenger és rendesen vissza is megy a helyére.
Gondolhatod milyen jó élmény autópályán mikor 2 kamion közül egy veréb kimegy eléd 110-es tempójával ,te meg ráérkezel 140-150-nel....azt hittem kirázza a belem az autó :DD Már a kéziféken volt a kezem sokszor ;]

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#132504) bitpork válasza tigomigocika (#132503) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már hogy rázhatna csak akkor? :U Akkor is rázhat, ahogy pont finom fékezéskor meg is szűnhet ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132505) tigomigocika válasza bitpork (#132504) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Igen igazad van pont hogy a hirtelen fékezést hoztam fel példának ami igen szélsősőges példa.

De vissza térve az én autómhoz az elfékezés kizárva, hiszen vadonat új alkatrészek vannak az autómban, illetve alatta, full kigyárizva minden,fékezéskor meg oda figyelek hiszen még ilyenkor nincs bejáratva semmi, és a finom fékezéskor is kezd szépen lassan beesni a pedál...amikor megpumpálom hallom a szuszogó hangot :(((

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#132506) MunezXBK válasza Richard! (#132502) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja...mert az aztán megéri. :D

(#132507) bitpork válasza tigomigocika (#132505) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A légtelenítést le kell ellenőrizni. Ez már nem olyan hogy lecsavarom az anyát és pumpálom. Remélem a szerelőd ezt tudja :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132508) tigomigocika válasza bitpork (#132507) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Csak az a baj h 2 emberes...
Lehet megkérem valamelyik haverom ugorjon át egy picit segíteni
Ha jól tudom jobb hátsó utánna bal hátsó es ennyi ugye?

XBOX LIVE: rolandinho007

(#132509) MunezXBK válasza tigomigocika (#132508) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nagyon nem. Laptoppal kell légteleníteni, különben az ABS kockában marad levegő.

(#132510) tigomigocika válasza MunezXBK (#132509) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Akkor ott a pont!
Egyik szerelő mondta a heten h ABS es autót nem simán légtelenitunk...
Es én még kérdőre vontam magamban...
Bennem még a régi légtelenites van,abban a korszakban nőttem fel(10eves ha lehettem) amikor a Lada gyujtàsát égővel állítottam be...
Le vagyok maradva rendesen
Pont ilyenek miatt szeretem ezt az oldalt,az ember mindig tanul valamit,
:R

XBOX LIVE: rolandinho007

(#132511) zzz03 válasza MunezXBK (#132499) üzenetére


zzz03
őstag

nem. 1.8 20v turbo. es 425800 van benne. ;)

(#132512) MunezXBK válasza zzz03 (#132511) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Viszont itt a V6 TDI-ről volt szó. ;)

(#132513) Mágus2 válasza tigomigocika (#132510) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A fék levegős, a nemindulósban az izzítás relét kell cserélni, a rázás szerintem gumi gond.

(#132514) tigomigocika válasza Mágus2 (#132513) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Es egészen pontosan az izzito relèt hol találom?
Gondolom így fejből nem megy de tudnál cikkszamot mondani?
Mivel nyilván a gyári van benne az meg Bosch cikkszam x xxx xxx xxx...
Nagyon szepen köszönöm , hogy ilyen segitőkészek vagytok!!!

XBOX LIVE: rolandinho007

(#132515) tigomigocika válasza tigomigocika (#132514) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Na megvan a relè katalógusból,nem is veszett ár....

XBOX LIVE: rolandinho007

(#132516) molnarpeter válasza diablo1984 (#132468) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Can-busnál rá is kell tanítani, nem elég bekötni (vagy meg lehet gányolni relével). Golf 4 visszajelző a km óra mutatója mellett van. Alapvetően nincs bajunk a Bosal cuccal, csak a kupakról jött le gyorsan a matrica :DDD Amúgy kérdezd meg a bontóst, nem csinálná-e meg a vezetékelés beéítését jópénzért, hátha elég lenne csak a horog felszerelését intézned olyan szervizben, ahol adnak róla papírt műszakihoz. Grátisz a gyári horog levehető fejének ki van alakítva a helye az emelő és kerékkulcs szettben általában :)

tigomigocika: ha 90-ről 110-re gyorsítasz, csak akkor ráz, vagy akkor is érezhető, mikor 110-ről 90-re motorfékezel vissza (fékpedál nélkül)?

[ Szerkesztve ]

(#132517) CharlieDrop válasza Mágus2 (#132513) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem mikor így rázott, akkor főtengely szíjtárcsa volt, igaz az BMW volt...
de ugyanígy, ugyanebben a sebességtartományban...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#132518) molnarpeter válasza K Norbi (#132433) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itt a jó link, rövidítetten nem szerette a kezdőidő hozzáírását :D

(#132519) diablo1984 válasza molnarpeter (#132516) üzenetére


diablo1984
veterán

Isten ments, hogy egy bontós dúrja szét a kocsimat, mintha egy hentest kérnék fel vakbélműtétre! Ahogy elnézem nem rosszak ezek a bosal can-es cuccok, nem kell külön visszajelző sem, egyszerű a bekötés is, csak nem olcsó a cucc hozzá! De simán megcsinálom magam is, fizikálisan a horgot nem nagy kaland felrakni(5 éves autón még nincs semmi bucira rohadva), az elektronikát meg ahogy nézem az ábrát szintén nem nagy kaland bekötni! :K

(#132520) gzbotii


gzbotii
veterán

Jobb oldalt nehezen nyílnak az ajtoim. Ezek javítását egy átlagos pék szokta vallalni vagy speci centralzaros muki kell hozzá?
Amúgy, ilyenkor mi lehet a problema? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#132521) mmdms


mmdms
addikt

Halihó!

B5-ös passatokon az első hangszóró csavarral van rögzítve, vagy szegecset kell fúrni? Olyan fél éve leesett a jobb első ablakom, azóta zörög a hangszóró, szerintem a törött műanyag pont odaszorult, és nemigazán látok más lehetőséget arra hogy kibányásszam, csak ha kiveszem a hangszórót. De ha szegecselt nem szedem le a kárpitot potyára.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#132522) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Üdv!
Apám vègre rászánta magát h veterán autóját lecserèlje.Egy Fabiára gondolt 10 èv körülire. Milyeneket tudnátok ajánlani melyik motortipust?örülnèk ha nem a legkisebbet vennè.Keveset vezett èvente pár ezer kilomètert. Felszereltsèg mindegy a mostanihoz kèpest már ürhajó lesz bármelyik.:D

(#132523) FoLey-v válasza Zsolt!! (#132522) üzenetére


FoLey-v
addikt

Csak nem trabantot cseréli le? ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#132524) pcgamer01 válasza mmdms (#132521) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Hali!

Ha jól tudom szegecselt.

Samsung Galaxy S10+

(#132525) Zsolt!! válasza FoLey-v (#132523) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Tudtam h lesz gonosz kèrdès.:) Nem egy öreg Pólót.

(#132526) mmdms válasza pcgamer01 (#132524) üzenetére


mmdms
addikt

Remek.
Véletlenül se tudjon az ember egy ilyen apróságot megoldani. :(((

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#132527) FoLey-v válasza Zsolt!! (#132525) üzenetére


FoLey-v
addikt

Csak hülyéskedtem. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#132528) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok.

Úgy néz ki sikerült vennem ( rendelnem ) Golf 4-re alufelnit. Viszont csavar nem jár hozzá. Hol tudok venni hozzá csavart? Ezüst alufelni lenne.

Köszi

(#132529) diablo1984 válasza Zsolt!! (#132522) üzenetére


diablo1984
veterán

Lényegében az a pár ezer km-t bármelyik fabia motor ki tudja elégíteni, egyik sem betegágy, de az 1.0-ást kerülném, inkább az 1,2-es benzin, vagy 1,4 16V benzint ajánlanám! Az 1.0ás az ritka de nem is lényeg, hogy létezik, még a tényét is el kell felejteni!
Fabia hanyas a kiszemelt, mert 10 év körüliben Fabia 2-esek is vannak és még az utolsó 1-esek is, az árdifi elég komoly tud lenni a kettő között!

(#132530) Zsolt!! válasza diablo1984 (#132529) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi az infokat.Nincs még konkrètan kinèzve az ùjabbra gondoltam mindenkèpp ár nem számit annyira.Lègkondi van bennük általában vagy az nagyon extrának számít?

(#132531) tomcsi23 válasza zeus_2k14 (#132528) üzenetére


tomcsi23
veterán

Most milyen csavarral van a felni rögzítve :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#132532) diablo1984 válasza Zsolt!! (#132530) üzenetére


diablo1984
veterán

a 2-esekben általában már szokott lenni, de úgy kell keresni hogy klímásat!

(#132533) Zsolt!! válasza diablo1984 (#132532) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi ha lesz konkrét autó akkor még jövök. :)

(#132534) sirszevenap


sirszevenap
őstag

No sziasztok ismét! :)

Kicsit OFF, de biztos vagyok benne, hogy tudtok benne segíteni. A használt autó kereskedések mindegyikében úgy működik a dolog, hogy a törzskönyv nincs náluk, hanem az okmány irodában van és én majd postán kapok egy újat? Ha ott van valóban, akkor biztosan nincs a kocsin tartozás (Tehát ha tartozás lenne akkor a baknál lenne a törzskönyv, jól gondolom?)

Köszönöm :R

Üdv.

Bankkártyával? Hát persze!

(#132535) Mágus2 válasza Zsolt!! (#132522) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1.4 16V 63kw. ;) VW motor.

(#132536) molnarpeter válasza sirszevenap (#132534) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Attól függ. Aki kereskedő, nem kap törzskönyvet, mert minek, csak forgalmiba kerül be tudtommal a megjegyzésekhez. Nálunk pl viszont van törzskönyv, mert flottás autók kerülnek értékesítésre.

(#132537) simonjoe válasza Mágus2 (#132476) üzenetére


simonjoe
senior tag

....sajnos megsérült, egy Q...va buckához odab@...tam pénteken. Abban viszont igazad van, mert valami furcsát találtam, pontosabban nem találtam a két hátsó emelő oldalon. Most, h írod, így már világos. Lehet ezt külön vásárolni?? A másik kérdésem pedig az, h a jobb oldali ajtóban lévő ablaklehúzó gomb paneljának eleje felemelkedik. nincs a helyén. Minden erőlködés nélkül ki lehet venni, azt látom, h azon a végén van egy csap szerű, ami illeszkedik egy szögletes lyukba. Oda valami fém kapocs kellene és az fogná meg a panelt? A vezető oldalit nem tudtam kiszedni, féltem, h eltöröm, sem a hátsók egyikét sem. Azok valszeg rendelkezhetnek ezekkel a fém záró bigyókkal?

Joe

(#132538) zsolt19900 válasza tigomigocika (#132500) üzenetére


zsolt19900
őstag

figyi' nekem jobb oldala rázott mint az állat, és bal oldalt volt rángathatóan kimutathatóan rossz a belső csukló + az 5k így megtett kilométertől szépen kilazult a váltótartó bakom bal csavarja is, azt megmentette az alsó műanyag környezetvédelmitácám :D

szóval a lényeg: én úgy teszteltem, hogy fogod szépen egy 50-60as tempóba mész lefelé egy dombon, kirakod üresbe, utána behúzod egy kisebb sebességi fokozatba, hogy fogja a motorfék és szépen csúsztatási pontig -vagy csak szimplán- ráengeded a kuplungot és egy ponton lehet érezni, hallani hogy nyuki-nyuki na akkor az valszeg csukló, a kanyarodásos módszerrel pedig azért nem ropog, mert általában ott külsőt tesztelünk így, az enyém is csak nagyon-nagyon minimálisat ropogott, sőt inkább semennyit azért is zártuk ki a külsőt + még a belső, ha már nagyon gatyesz minden egyes nyomatékos fordulatszámtartományban -kigyorsítások általában- olyan szépen berázza az autót hogy csak na :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#132539) K Norbi


K Norbi
addikt

Golf 7 R Facelift
Ilyen kell :K Ha keményen dolgozok "és mellette sokat lopok csalok" egy szép nap megveszem. ;]

(#132540) bitpork válasza sirszevenap (#132534) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A milyen autót vegyek TIRje leírja az ezzel kapcsolatos helyzetet. Hiteles kocsinál az azt nyújtó szervnél van (bank,lízing cég) a törzskönyv.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132541) Speeedfire válasza Speeedfire (#132457) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Erre valaki? Hol ázhat be, és mi miatt?

Nyitott ajtónál, ez volt a 2. kanna víz. [link]
Ez pedig a csukott ajtónál, 1 kanna víz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#132542) bitpork válasza Speeedfire (#132541) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Első látásra a papucs a különbség! Nyertem valamit?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132543) Qru válasza bitpork (#132542) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#132544) Speeedfire válasza bitpork (#132542) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valóban, a 2.-on nincs papucs. Nagyon ügyes vagy! :C

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#132545) Gyula84 válasza molnarpeter (#132518) üzenetére


Gyula84
veterán

de f@sza :C

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#132546) zeus_2k14 válasza tomcsi23 (#132531) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

A lemezfelni csavarjaival, azt nem igen szeretném felrakni hozzá :D Az amúgy is fekete

(#132547) tigomigocika válasza molnarpeter (#132516) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Helló!
Láb levételnél megszűnik a jelenség!

Más!

Alhambrama 98-as AFN 110Le hol találom az izzító relét?
Inkább kicserélem itthon,és ha jó nem kell piszkálnom a szerelőt ilyen kis dolgokkal, mivel nyilván ez idő alatt többet tud keresni zsírosabb melon:P

XBOX LIVE: rolandinho007

(#132548) Mágus2 válasza tigomigocika (#132547) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kormány alatt lesz a biztosíték doboz fölött. a 109-es relé felel az izzításért, és ezen keresztül kap áramot a motorvezérlő is. amikor nem villan fel az izzító lámpa, miután ráadtad a gyujtást, azt jelenti, nem húzott be a relé és a motorvezérlő is áram nélkül van, azért nem indul.

(#132549) tigomigocika válasza Mágus2 (#132548) üzenetére


tigomigocika
senior tag

nagyszerű!

Köszönöm! :R

XBOX LIVE: rolandinho007

(#132550) raziel01


raziel01
veterán

Üdv.:
5J7810972A a kerékjárati doblemez száma ami kell nekem.
Itthon találtam olcsóé viszont annak 5J7810972 a száma. Az semmi esetre sem lehet jó?
[link]

Itt például azt írják jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.