Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81716) niof válasza mester777 (#81715) üzenetére


niof
addikt

Ez már bennem is sokszor megfogalmazódott. Ha egyszer a hallásunk nem lineáris, akkor miért ragaszkodunk a lineáris jelátvitelhez? De komoly választ sosem kaptam (értsd, mondjuk egy hangmérnöktől, vagy akusztikai mérnöktől), így elfogadtam, hogy ez az "referencia". De a kérdés teljesen jogos amúgy. Logikusabb lenne a hallásgörbéhez igazítani a dolgokat, elvileg akkor kapnád a fül számára megfelelő hangzást.
Amit a saját kis fejemben kigondoltam erre (lehet nem jól), hogy azért jó a lineáris átvitel, mert ezzel könnyebb dolgozni, ha egy rendszer minden frekvencián közel azonosan teljesít. A stúdiókban a hangmérnökök jobb esetben úgyis minden hangot/hangszert - pongyolán fogalmazva - egyesével lőnek össze, és ügyelnek arra, hogy minden csak ott és annyira szóljon, amennyire kell, ne szóljon ki semmi a zenéből, és ne is fedje el más. Így a rögzítés/keverés/masterelés ---> lejátszás körülményei is hasonlóak, és így kapod talán a legjobb eredményt. De ez csak a saját gondolatmenetem, messze nem szakmai vélemény.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.