Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97751) baboss válasza HornedReaper (#97748) üzenetére


baboss
őstag

Köszi az infót. A motort 290.000ft ért vettem 2015-ben, nem tudom milyen értéken fognak számolni, amennyiért vettem, vagy van valamilyen piaci értéke a korhoz és állapothoz mérten. :F
Ha a váznyak nem sérült, én nem látok semmit, akkor az egész komplett futómű csere miatt gazdasági totálkárra fogják venni szerintem. Nem tudom a motor értékéhez képest a javítási költséget figyelembe véve mi az az arány ami gazdasági totálkárnak felel meg.



Ez az ütköző görbült el.

A teleszkóp szárak nem futnak párhuzamosan.

A motor akkor megy egyenesen az úton ha a kormány ebben a szögben áll.

[ Szerkesztve ]

(#97752) etnies válasza baboss (#97751) üzenetére


etnies
senior tag

Azt kell mondjam, hogy GTK lesz és nem fogsz jól járni :(

"önmagam hite vagyok magamban"

(#97753) baboss válasza etnies (#97752) üzenetére


baboss
őstag

V.Stryker kollégától kaptam egy infót. [link]
Telefonon azt mondták nem lesz semmi gond biztos fizetni fog a biztosító, csak nem szabad elfogadni az első ajánlatot. Ha bármi adódik, vagy kérdésem van hívjam őket és segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#97754) emre válasza emre (#97711) üzenetére


emre
veterán

Talán ez az? Very Funny Italian Motorcycle Rider

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#97755) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Bármilyen kárral végetérő balesetem lenne, én mindig hívnék rendőrt. Mindig.
Annyi ismerős szívta már meg kitöltött betétlappal és elismert felelősséggel, szívtak évekig utána.

Rendőr és rengeteg fénykép, legrosszabb esetben feleslegesen csinálod, de ha nem az, akkor irdatlan sok szopástól ment meg.
Nemrég rámhúzta a kormányt egy mikrobuszos és a térdkoptatóval végighúztam a kocsi oldalát, meg (nem direkt) lebasztam a tükrét. Azonnal ki is hívtam a jardot, a rendőt törölte le a kocsi oldaláról a koptató műanyagját :D
De így nincs apelláta, fotó van mindenről, vallómás felvéve, a helyzet kiértékelve (nem megy vissza éjjel mondjuk kiszedni a főítvonal táblát, amikor már rögtön nem is előzhettem volna ott)...

Én bizalmatlan vagyok mindenkivel szemben ilyenkor.

(#97756) Teasüti válasza baboss (#97751) üzenetére


Teasüti
nagyúr

300k-s motor? Haha ez kuka lesz. Ha erre a motorra csak 100k-t kéne költenem már szabadulnék is meg tőle. Aránytalanul drága lesz a javítás. Becsúszónak darabja kerül ~50.000-be kb és akkor még hol van a többi...

Jól sejtem, hogy nem kis sebességgel előzted a kocsisort? Ő meg váratlanul kifordult eléd.
Na mondjuk ezt előre látni nem lehet, akárhogy szeretné Etnies olvasni a forgalmat, ez olyan, hogy egyszer csak a kormány elteker és gáz. Ebbe ha reakcióidőn belül történik, akkor mindenki belemegy. Mint mikor kipattintják előttem az ajtót. Abba is fixen mindenki belemegy - én bringával mentem bele egyszer 20-al, volt kb 5 méterem reagálni. Fel se fogtam nagyon mi történik, talán egy "b@ssza meg" se fért bele. :C
Tudom nem a megfelelő alkalom az okoskodásra, de épp ezért nem előzünk nagy sebességkülönbséggel.
Álló sor mellett én 20-30-al szoktam elmenni. Ott még nem fogok átrepülni a kocsi felett, ha vki kivág elém. :U

[ Szerkesztve ]

(#97757) CyberPunk666 válasza etnies (#97724) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Igazából ezekenek a szaroknak az árait nézve mindig elgondolkodom azon, hogy ebből kéne élnem.
Egy ilyet kb 2000 forintból ki tudok hozni, de ha nagyon hivatalos akarok lenni is megáll 10000-nél.
(bár az ázsiacenterben tudnak kínából az ebayes áron számlával rendelni cuccokat, így full hivatalos a te oldaladról, szóval végülis hivatalosan is megvan 2000-ből)

A gps alapú köridőmérőm, dőlésszögérzékelővel is kb tudásban ott lesz, mint egy 100000 forintos az ebayről és megáll 40k körül, az is kb csak a drága kijelző, tok és gps modul miatt lesz ennyire sok.

Csinálok pár ilyen prototípust és elkezdem ebayen árulni őket, aztán lehet fel is mondok a munkahelyen....

(#97758) Teasüti válasza CyberPunk666 (#97757) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt hogyan? Ha magamnak építem is egy Sirf Star gps modul kerül legalább 10.000-be és akkor DIY hozzá a kontroller.

[ Szerkesztve ]

(#97759) CyberPunk666 válasza Teasüti (#97758) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha keresgélsz, akkor 1000 körül megvan egy gps modul, 500-500-ból megvan egy devboard (mert azok kurvaolcsóak, még ingyen is lehet szerezni amúgy, csak nem nagy tételben) és a gsm modul.
Jó, tényleg kell neki valami doboz meg aksi, ez jogos, legyen 3k (szabványaksit szerzek laptopbontóból ingyen is, még örülnek is, hogy elviszed, mert nekik az pénzbe van, csak be kell mérni, jellemzően az első 1-2 kuka és a többi jó, hála a soros bekötésnek).

Villanymérnök vagyok és vannak jó kapcsolatok, beszerzőhelyek, munkahely tud nekem venni áfamentesen + az ebay egy igazi aranybánya. idebent igazából a nyákot is le tudom gyártani ingyen, ha ASIC-re állnék devboard helyett. Meg a munkahely miatt tudok devboardokat ingyen szerezni.

sőt, nem is néztem, de mondjuk ha eleve gsm vagy gps modulos a devboard, akkor még királyabb lehet a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#97760) KoVee84 válasza CyberPunk666 (#97755) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ennyire ne legyél ebben biztos. Volt balesetem, kihívtuk a rendőröket, de az öreglány azonnal elismerte a hibáját, a rendőrök meg megkértek, hogy ne szopassam őket, írjunk egy kárbejelentőt, ne kelljen 3 órát helyszínelniük. Így is lett, mindem rendben volt később is.

(#97761) baboss válasza Teasüti (#97756) üzenetére


baboss
őstag

Nem mentem "gyorsan", kb 40km/o lehetett. Fékezni nem is nagyon tudtam, így a 180kg motor plusz az én súlyom 57kg csattant a kocsi bal oldalán. Nem repültem át a kocsi felett, a lendültet tovább vitt, a 2 karommal letörtem a tükröket majd visszapattantam a tankra. Szerencsére semmi bajom nem lett, karcolások nélkül megúsztam. Az volt a gond, hogy nagy gázzal kanyarodott ki elém. Az irányjelzőt ki se rakta, és a tükörbe se nézett bele. Csak annyit tudtam tenni, hogy jobbra kormányoztam abban a reményben, hogy beférek a helyére ahonnan kikanyarodott. Az egyik elhaladó autós még oda is szólt, "remélem ezért jól elvered az öreget".

[ Szerkesztve ]

(#97762) etnies válasza Teasüti (#97756) üzenetére


etnies
senior tag

A forgalom olvasásának a része, amit írtál, nem előzünk nagy sebességgel. Mindig annyival kell menni, mint a körülötted lévők +15 km/h és nem lesz bajod.

Ez pontosan az a baleset, amit az autós okoz, de a motoros kivédheti, megelőzheti.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#97763) KoVee84 válasza etnies (#97762) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ja, ez pont így működik :DDD

(#97764) Teasüti válasza baboss (#97761) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A dupla hozzászólásodban szerepelt, h átrepültél a motoron és a kocsin.
Abból indultam ki. Mondjuk nem tévedtem nagyot. 40-50-et csak akkor megyek, ha nem jön szembe senki és teljesen át tudok menni a másik oldali padkáig akár. Felezővonalon haladva tényleg ahogy Etnies írja: forgalom sebessége + egy kicsi. Eddig mindig meg tudtam állni, ha vki sávot akart váltani, vagy kivágott szembe sávba.
Volt már ilyenem, a sorban álló úgy gondolta lekanyarodik jobbra és kivágott a sorból. Én meg jöttem.
Ha 40-el jövök csatt lett volna.

(#97762) etnies
Eeegen, ez így leírva jól hangzik.
Csak ne felejtsd el, hogy a humánoknak van egy 2 másodperces reakcióidejük átlagban. Itt a ph-n mindenki kocka szuper szem-kéz koordinációval Counter Strike-on és/vagy UT-n nevelkedve, így megkockáztatom az 1 másodpercet fék készenlétből. :DDD
Ezen belül viszont fixen csatt van.

(#97765) etnies válasza KoVee84 (#97763) üzenetére


etnies
senior tag

Ahogy mondod, heti 1-2 ilyet biztosan kivédek.
Londonban mindenki, mindenhol U-turn-t csinál, főleg ha áll a sor és megunja. Te is megtanulod egyszer.

Teasüti, ezért írtam a 15 km/h-t. Annyival meg anyám is megállna.

Ez már szegény Baboss kollégán nem segít, de hátha másnak igen.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#97766) Teasüti válasza etnies (#97765) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az esélyeidet javítja a kisebb sebesség, de van az a helyzet, amikor nincs esélyed. Lásd én feljebb biciklivel. Volt 5 méterem reagálni 20 kmph-nál. Fékezés nélkül mentem bele a nyíló ajtóba.
Ha anyukád lereagálta volna, akkor én kérek elnézést. :DD

(#97767) etnies válasza Teasüti (#97766) üzenetére


etnies
senior tag

Az oké, ha tényleg pont előtted, azt nem kerülöd ki. De 15-el sokkal kisebbet kapsz, mint 40-50-el. Sebesség négyzetes ugye.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#97768) Gaboman válasza etnies (#97767) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Azért ez sem állja meg mindig a helyét, hiába mész te csak +15 többel ha a másik figyelmetlen, és utolsó pillanatban fogja kirántani elég a gépet.
Ott annyi időd nem lesz hogy pislogjál, nem hogy kikerüld vagy fékezz stb........
Sok szituációt elkerültem már én is de, volt amit nem....sajnos nem mindig adja ki.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#97769) KoVee84 válasza etnies (#97765) üzenetére


KoVee84
senior tag

Te még sosem estél ugye?
Ez tipikusan olyan, mint a gyereknevelés. Mindenki nagyon tud gyereket nevelni, majd megszületik a saját gyereke és minden korábbi okosság megy a levesbe...

Eddig 4x estem nagymotorral. 2x pályán, 2x utcán.
Utca 1: 40-nel csordogálunk fel az Erzsébet hídra a Budai oldalon, amikor az előttem haladó audis nő megijed, hogy nem megy a lámpa, satufék a kereszteződés előtt 50 m-re. Én pont jobbra néztem, hogy hova fogok tudni kereszteződésben besorolni.

Utca 2: 5-en jövünk haza motorozásból Balassagyarmat felől. Beérünk Hatvanba, én megyek elől 50-nel, mert várlm a többieket. Egyszer csak szemből bekanyarodnak elém balra. Az öreg lány elgondolkodott h mit tegyen vasárnap a húslevesbe és nem látta h jövök.

Na ezeket fotelmatekozd ki!

[ Szerkesztve ]

(#97770) etnies válasza KoVee84 (#97769) üzenetére


etnies
senior tag

Amiket leírtál, az egyes értelemszerűen a te hibád, a második meg helyzetfüggő. Mármint nem a te hibád, de fékkészültség esetén megúszható.

Mindenki tegye el magában: álló sor mellett vagy között menni egyáltalán nem biztonságos, hiába tűnik annak. Lassan és óvatosan!

230.000 km ezelőtt volt az utolsó motoros balesetem, ha már ennyire érdeklődsz egyébként.

(#97768) Gaboman Igen, de 10-15 km/h esetén nem történek olyan nagy dolgok, 50-el meg is halhatsz.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#97771) etnies válasza etnies (#97770) üzenetére


etnies
senior tag

De hogy érthetőbb legyen miről beszélek, ez pl kivédhető lett volna, ha kevésbé siet, lett volna ideje feldolgozni a felkapcsolt indexet: [link]

Ez a helyesen megválasztott sebesség: [link]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#97772) z123456789 válasza baboss (#97743) üzenetére


z123456789
addikt

Sajnálom, kívánom, hogy mielőbb rendeződjön.

Nekem autóval volt tavaly ősszel balesetem, kijöttek elém.
Sajnos már rutinos szenvedője vagyok az ilyeneknek. Elmondtam az alanynak, hogy mi fog, és mi történhet, és hogy ő a hibás. Hívjunk-e rendőrt, vagy kitöltsük a papírokat, amiben elismeri? 3 óra kontra fél óra.
Nem ismeri el, neki is zöld volt. Ok, akkor hívjunk rendőrt, de még azért ő pluszba fizetni is fog. Akkor is. OK.
Rendőr kijött, 10 perc alatt el is döntötte, hogy ő a hibás. Írt egy jegyzőkönyvet, amiből én nem kaptam ott. A nővel meg kitöltöttük a betétlapot. Kértem hogy írjuk rá, elismeri a felelősséget, vagy töltse ki az elismerői nyilatkozatot (ami szintén van nálam mindig) ahogy a rendőr is mondta, de nem, annyit volt csak hajlandó ráírni, hogy rendőri intézkedés történt.

Allianz hungáriáról van szó egyébként.

1 hét után jött ki a kárszakértő, már ez bosszantó volt, lévén hogy a munkámhoz kell a kocsi. Flegmázott, "jól" összehaverkodtunk.
Több mint egy hónapig tartott a kifizetés, úgy, hogy a végén én hívtam fel őket, hogy hol a pénzem, mert már minden papír (addigra a rendőrségi jegyzőkönyv is) náluk volt. Erre mondják, hogy igen, de egyik papírion sincs rajta hogy az okozó elismeri a felelősséget. A rendőrségi papíron nem szerepelt ez a szó, és ez volt a problémájuk. Megfenyegettem őket ügyvéddel, még aznap este kaptam az utalásról szóló emailt.

Patkányok. Én mindig hívok rendőrt. Főleg, hogy a legtöbb betétlapon kisbetűvel ott van, hogy a lap kitöltése nem egyenlő a felelősség elismerésével.

(#97773) Laraxior válasza etnies (#97771) üzenetére


Laraxior
titán

A kanyarodás nem abból áll, hogy kibaszom az indexet aztán akkor már mehetek is, mert a kék VW-nek ebből állt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#97774) etnies válasza Laraxior (#97773) üzenetére


etnies
senior tag

Ez mind megértem, de a motoros szempontjából érdekes, hogy ki hibázott? Max. a káresemény rendezésekor, ha túlélte.
A legjobb az, ha meg sem történik a baleset. Mi védtelenek vagyunk és bármi történik, mi leszünk halottak vagy nyomorékok. Mindenki vigyázzon magára és autók közelében menjen lassan. Ha üres a pálya, akkor meglehet tekerni, de amíg nem, addig ésszel.

Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok, indul a szezon, vigyázzatok magatokra!

(#97772) z123456789 óvatosan ezzel az elismeri hozzáállással, mert utólag megváltoztathatja, továbbá jogilag semmire nem kötelez senkit.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#97775) Pocee válasza etnies (#97774) üzenetére


Pocee
senior tag

napibölcs.hu,köszönjük. ;]

Mr.Brightside

(#97776) beci válasza emre (#97754) üzenetére


beci
őstag

Valami hasonló volt de nem ez.
A technika viszont kisértetiesen hasonló.😊😊

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#97777) Geresics válasza baboss (#97743) üzenetére


Geresics
addikt

Ohh basszus, sajnálom! :o
A lényeg, hogy Neked nem lett bajod, mert azt nem lehet megfizetni!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#97778) z123456789 válasza etnies (#97774) üzenetére


z123456789
addikt

Nem értem. Mire vigyázzak?
Azon kívül, hogy fotózom, rendőrt hívok, kitöltetem vele a papírt, mi mást tudnék még tenni? :D

(#97779) Geresics válasza z123456789 (#97778) üzenetére


Geresics
addikt

Majd ha vezettél 230ekm-t balesetmentesen akkor megtudod! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#97780) Teasüti válasza Pocee (#97775) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyet kell értsek vele, teljesen igaza van a felhozott példák kapcsán.
Mindenki fasz, de a motorosnak fog fájni.

(#97781) z123456789 válasza Geresics (#97779) üzenetére


z123456789
addikt

Ahj, arra már nem emlékszem, mi volt akkor így ca. fél milliónál. :D

(#97782) Pocee válasza Teasüti (#97780) üzenetére


Pocee
senior tag

Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok, indul a szezon, vigyázzatok magatokra!

Mr.Brightside

(#97783) ath


ath
senior tag

szóval egy ilyen kört mentem [link]
ebből a 14-es út volt naggggyon jó, keleti irányban menve lejt, nagyon szerpentines, kifejezetten jó minőségű úttal.
a szombat nekem is jó lehet, meglátjuk milyen idő lesz, meg hogy akkor de vagy du.

(#97784) KoVee84 válasza etnies (#97770) üzenetére


KoVee84
senior tag

Egy régi vicc jut rólad eszembe:

-Matyi bácsi, mi a hosszú élet titka?
-Egyszerű, ne vitatkozz hülyékkel!
-Áh, kizárt hogy csak ennyi lenne!
-Jól van, igazad van...

(#97785) zgospel válasza ath (#97783) üzenetére


zgospel
őstag

A 14-est vágom, az tényleg nagyon fasza, széles is és az út is jó. Viszont odáig a magyar határtól eljutni kicsit uncsi volt :D

Kocsival voltam márciusban Zakopaneban, és keresztül mentünk ezen a részen. Ez is nagyon jó, rengeteg kanyarral és nagyon jó minőségű úttal. Viszont idáig eljutni szintén nagyon sok szar úton kellett végigmenni, még kocsival is kényelmetlen volt. A lengyel részen meg már minden király, csak az már elég messze van.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#97786) ath válasza zgospel (#97785) üzenetére


ath
senior tag

Azokon a szakaszokon vegig kell vagtatni ;]

(#97787) baboss


baboss
őstag

Reggel átmentem Mihály bácsi (nyugdíjas rendőr) munkahelyére, kitöltöttünk egy új baleseti bejelentőt, mert a másik hiányos volt és televolt javításokkal. Nagyon segítőkész és szinpi volt a kisöreg. A baleseti bejelentőt bevittem a biztosítóhoz, 15 perc alatt el is volt intézve minden, 3 munkanapon belül kijön a kárszakértő. Ha gazdasági totálkárra veszik akkor fizet egy x összeget, a motort meg felrakja a roncsbörzére és annak az árát is megkapom. A másik lehetőség, hogy a sérült motort én adom el. Hát nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyi pénzt fogok majd kapni érte. A biztosítónál azt mondta a hölgy, ha minden simán megy akkor kb 1 hónap, ha totálkár akkor egy kicsit több időbe fog telni.
Próbáltam az Eurotax értékélés 2018 kalkulátorral utána nézni a motor jelenlegi értékének, de a legördülő menüben 2002 az utolsó év, a motorom meg 1992-es, ha még 4 évet kibírt volna, akkor már veterán motornak számított volna. :)
Esetleg valaki tud linket adni, hogy hol próbáljam meg megnézni a motor jelenlegi értékét.
Hirdetéseket böngészve nem sok 1992-es Kawasaki Zephyr (ZR) 400 van eladó. :((

(#97788) akos727 válasza baboss (#97787) üzenetére


akos727
senior tag

Sajnos biztos, h egy ilyen idős motort gazdasagi totalkarra fognak kihozni... :(

(#97789) baboss válasza akos727 (#97788) üzenetére


baboss
őstag

Sajnálom, nagyon szerettem, akkor most megvan az ok arra, hogy lecseréljem, a párom utálta ha motorral mentem bárhova. :D
Nézegettem az eBay oldalon és elég sok alkatrészt találtam, úgy látom, hogy ha darabokra kapnám és kiárulnám egész jó összeget kapnék érte, csak nem tudom mennyi időbe telne mire elmenne a nagyja, és mekkora a kereslet rá.

[ Szerkesztve ]

(#97790) z123456789 válasza baboss (#97789) üzenetére


z123456789
addikt

A motort nem kell kivonni a forgalomból?
Mert ha nem vonod ki, akkor a már eladott alkatrészek urán fogsz fizetni. Magyarul a semmiért.
Ennek azért járj utána, azt hiszem nem adhatod csak el úgy a járművedet, pláne nem bonthatod te magad szét.

(#97791) Gaboman válasza baboss (#97787) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Amit találtam a 280000 Ft-os áron kínálják, érvényes okmányos, 2019.07.ig műszakival.
Ha a biztosító fizet legyen szerencséd hogy ennyit kapj érte.
Van ennek jó oldala is, itt a lehetőség hogy beújíts egy új járgányra. ;) :K

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#97792) baboss válasza z123456789 (#97790) üzenetére


baboss
őstag

Ideiglenesen ki kell vonatni a forgalomból, a biztosítás miatt, most 17-én jár le. Ha eladom egyben a blokkot, illetve a csupasz vázat akkor arról van adásvételi, ami alapján már kivonják a forgalomból. Másik lehetőség, hogy a vázat, meg a blokk azon darabját amin a sorozatszám van leadom egy bontóba, amiről adnak bontási átvételi igazolást, x ft ellenében, ami alapján már véglegesen ki lehet vonatni a forgalomból. A többi kütyüt meg simán kilehet árulni.
Most kaptam azt az infót is, (motorosok.hu) hogy a motorról szereljem le az összes nem széria tartozékot mielőtt kijönnek felmérni a kárt, dobozok, bukócső, fejidom, riasztó, mert nem fogják figyelembe venni az értékét. :F
A múlthéten volt olajcsere, illetve fékbetét csere, illetve rendeltem hátsó gumit, amit sikerült még lemondanom. :U

[ Szerkesztve ]

(#97793) nyogo83 válasza z123456789 (#97790) üzenetére


nyogo83
senior tag

Jol tudod, ki kell vonni a forgalombol ha sajat maganak bontja el.
Viszont magat a roncsot eladhatja.
Amugy egyszeru a dolog, eladja "kulfoldre" a motort, eleg sokan csinaljak ezt ;)

A biztositos roncsborzes aukcion nagyon nevetseges osszeget szoktak osszehozni, szerintem ha a blokkot eladja belole, mar kb penzenel lesz.

(#97794) baboss válasza nyogo83 (#97793) üzenetére


baboss
őstag

Én azt számolgattam, hogy ha az eBay-on meghirdetett árak 1/3, vagy 1/2 árán hirdetem meg akkor az már 1000€, és sok mindent még nem is találtam meg. Ez biztos, hogy hónapokig tartana. Viszont azt nem tudom, hogy ha külföldön veszik meg az alkatrészeket, adóznom kel e utána, EU-n belül adómentes, stb ?

(#97795) CyberPunk666 válasza baboss (#97794) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Eu- belül adómentes, kívül fizetős.

(#97796) baboss válasza CyberPunk666 (#97795) üzenetére


baboss
őstag

:R

(#97797) Bogyó bá' válasza baboss (#97794) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem az lesz a legnagyobb gond, hogy a kurrens alkatrészeken kívül az összes többi a nyakadon fog maradni. De ne legyen igazam...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#97798) etnies válasza KoVee84 (#97784) üzenetére


etnies
senior tag

Nekem meg az, hogy szeretsz másokat hibáztatni a bajaidért.

(#97778) z123456789 Te semmivel, jól csinálod, legyen rendőr mindig.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#97799) baboss válasza Bogyó bá' (#97797) üzenetére


baboss
őstag

Vagy veszek egy 750 es Zephyrt, ami nem megy el abból nagyon sok alkatrész jó hozzá.
400

750

Meg van oldva a kategória váltás, az a plusz 42 LE már elég is lenne, és marad a kedvenc megszokott forma típus. A meglévő dobozokat, fejidomot is tudnám használni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#97800) emre válasza baboss (#97799) üzenetére


emre
veterán

Vagy max 100-ért veszel bele egy bontott valamilyen kawa elő futóművet ami passzol hozzá a fölét meg elköltöd benzinre. ;)

Például:

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.