Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98151) dave0825 válasza Gaboman (#98147) üzenetére


dave0825
őstag

Alapból 900 körül gondoltam, de ahogy néztem, inkább teszek hozzá 1-200-at, és akkor valami jobb állapotút veszek. 1.210.000-ért találtam egy hozzánk közelebb lévőt, följebb linkeltem, talán kis alkuval kevesebb lenne, ennyit nem szántam rá. :(
Eddig a kis RS 125-tel is elmentünk, ahova kellett, volna vele Szlovákiában is, kb. 230km-re, 1x vagy talán 2x álltam meg vele, annyira az sem volt kényelmes, nem tudom, hogy ahhoz képest milyen lenne a Z750.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#98152) emre válasza demars (#98142) üzenetére


emre
veterán

akkor most majd győzzük lájkolni a videókat, hogy ne legyen retorzió :DDD ;]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#98153) Geresics válasza demars (#98142) üzenetére


Geresics
addikt

és többiek!
Köszi! :R
Azért lett így, mert ez ugyan egy nagyon nyugis topic, tök jó közösséggel, de időnként azért elindul a szájkarate (no offense), ami nem ide való, és canniball nem mindig tud itt lenni. Természetesen továbbra is Ő itt a főnök, én csak besegítek, de ígérem, nem nyúlok bele semmibe! ;)
Azért jó ez, mert amíg mi nyúlunk bele, addig nincs következmény, ha valaki szól egy moderátornak, akkor viszont hamar röpködhetnek a warnok, azt meg azért nem szeretnénk, mert alapvetően itt mindenki felnőtt ember! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#98154) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#98139) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Most már látom,valami YouTube sztár.. :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#98155) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Ruhát hol érdemes nézni Ceglédhez közel, vagy inkább rendelni BP-ről?

Nadrág, kabát, csizma kellene.
Úgy általában milyen árba kerülnek ezek? - megnéztem 1-2 oldalon és olyan csillagászatinak tűnnek. Szóval mi az az elfogadható ár a fentiekért?

(#98156) CyberPunk666 válasza gabor128 (#98155) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Kerülnek annyiba a legalapabb cuccok is, hogy a ceglédről pestre feljövés nem tétel az ügyben. Pesten vannak és olcsóbbak többségében az ilyen üzletek.
Ha nagyon számít az ár, akkor superzone.

Szerintem 100 alatt nem fog kijönni a kabát + nadrág + csizma és akkor nem vettél drágát.

Bőr kell vagy cordura? Milyen motorod van és mire használnád azt a motort? (pályázás, városban szaladgálás, helyik fagyizó elé letámasztás...?)

(#98157) Djuree válasza gabor128 (#98155) üzenetére


Djuree
félisten

kabát 30, nadrág 30, csimma 20. és ezek akciós árak, ha nem akciós akkor inkább a másfélszerese. de ha pályázni kell akkor sokkal drágább cuccokat vegyél. ja és ez cordura, a bőr drágább...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#98158) etnies válasza Geresics (#98080) üzenetére


etnies
senior tag

Megfogtad a kutatás lényegét, gratulálok :D

A két Németország egyesült, de - és most kapaszkodj meg - sem kulturálisan, sem gazdaságilag nem állnak azonos szinten a mai napig, pl. az ex-keleti részek extra pénzeket kapnak. Ott nagyobb a munkanélküliség, kisebb az átlagos jövedelem, stb.
Gondolom a kutatók azért szedték szét, hogy jobban lássák az országrészek közötti eltérést, hátha rájönnek az okára.

Én a magyarokról beszéltem és azért linkeltem be, mert egyesek szerint érv nélküli vitákat folytatok. Gondoltam, egy tudományos kutatás eredménye csak nyomós érv, ha már a biztosítók számításai nem voltak azok az előzőben.

Te valahogy mindig azzal foglalkozol, hogy beleköss másokba.

Bőrruhában páváskodik, mikor motorozni sem tud? Igen. És akkor mi van? Fáj neked? Ha az adott user így érzi magát jól, akkor ahhoz neked semmi közöd.
Én sem értem, hogy mások minek járnak egyáltalán motoros felvonulásokra vagy bulikra, esetleg pályanapokra vagy siratófalra egyes motorosok. De minek foglalkozzak velük? Semmi közöm ahhoz, hogyan érzik jól magukat.

(#98082) z123456789 OK :D Akkor dobjál fel egy fotót a bogaras fényszóródról is, olyat sem láttunk még :D

(#98155) gabor128 Ruhát próbálni kell!

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#98159) Geresics válasza etnies (#98158) üzenetére


Geresics
addikt

Akkor most utoljára...

Eredeti írásom: (#98044) geresics
Erről jut eszembe... a pécsi szezonnyitó után nagyon sokan gurultunk át Orfűre.
Viszont, amit láttam, az elgondolkodtató: emberek szép (szemre 700+ccm) motorokkal
(tehát drága) mentek előttem, full bőrbe beöltözve. A baj csak az volt, hogy 10-ből 7 ember olyan darabosan kanyarodott, hogy rossz volt nézni! :Y
Én nem értem ezt a dolgot... valaki vesz egy új(szerű) 100+LE-s motort,
(ami drága) felöltözik full bőrbe, (ami drága) vesz hozzá egy AGV sisakot, (ami drága) a csizmán meg messziről világít az a*, (ami drága) de egy rohadt tréningre büdös nekik elmenni? Mert ennyire 0 tudással a pályanapról ne is álmodjon senki szerintem... De egy pár tízezer forintos tréningre (ami nem drága) menjen már el! Még autópályán is tud menni, ott meg csak egyenesen kell haladni, és túléli legalább az odavezető utat...

Komolyan mondom, mint öreganyám a postásbiciklin... :W

Ha esetleg így kiemelésekkel, és aláhúzásokkal sem érted a mondandóm lényegét, akkor kérlek olvasd el a későbbi kommentjeim, ahol még külön részleteztem is...
Úgy fest túl gyorsan gépelek, és vannak, akik nem tudnak ilyen gyorsan olvasni... ;]

Ja, igen! A miért zavar engem kérdést is kifejtettem - nyilván olvastad, mielőtt írtál volna. Köszönöm! :R

Jelmagyarázat: dőlt betűs rész = idézet az eredeti szövegből = ami nem dőlt betűs, az nem volt az eredeti kommentben :B

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#98160) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Szerintem fejezzétek már be!
Unjuk.

[ Szerkesztve ]

(#98161) Geresics válasza CyberPunk666 (#98160) üzenetére


Geresics
addikt

Hát még én... :(((
Amúgy igazad van, innentől részemről lezártam a témát! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#98162) Teasüti válasza Geresics (#98161) üzenetére


Teasüti
nagyúr

"Hát nem tanultad még meg, hogy hogyan kell nem elolvasni egy/több kommentet? Én simán továbbgörgettem, el sem olvastam. Kár energiát fecsérelni rá!" ;]

[ Szerkesztve ]

(#98163) emre válasza Teasüti (#98162) üzenetére


emre
veterán

No, ha most erre azt írja, hogy tudja, és élni fog vele akkor egyből le is mondhat a hivataláról. :DDD

(#98161) geresics

Amúgy gratula, egyszer én is majdnem gazduram lettem mert megszavaztak, aztán meg mégsem a rovott múltam miatt. Most meg már el sem vállalnám. :D

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#98164) Bogyó bá' válasza Geresics (#98159) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ő sose fogja megérteni - nem olyan. :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#98166) emre válasza -Mike- (#98165) üzenetére


emre
veterán

és most elintézi hogy mindenki más is :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#98167) Geresics


Geresics
addikt

Tudom-tudom, ên vagyok a hülye, hogy... :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#98168) zgospel válasza -Mike- (#98165) üzenetére


zgospel
őstag

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#98169) emre válasza Geresics (#98167) üzenetére


emre
veterán

Ezt más nem tudná elviselni, te vagy a legjobb. :)

(erre a faladatra ;] )

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#98170) zgospel


zgospel
őstag

[link] ha valakit érdekel. Bár nem tudom mit jelent a kipróbálhatod a Honda új modelljeit rész, 2 óra alatt 50 főnek.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#98171) etnies válasza Bogyó bá' (#98164) üzenetére


etnies
senior tag

Miért foglalkozik vele, hogy a másik mit és hogyan csinál, amíg az nem törvénybe ütköző?
Te biztos érted, én sajnos nem.
Te sem tudod a választ, csak ekézel.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#98172) Pocee válasza Bogyó bá' (#98164) üzenetére


Pocee
senior tag

3 napja nem tudja elengedni a témát mert nem fér bele,hogy nincs igaza.türelmet kell gyakorolnunk,nincs mese.

Mr.Brightside

(#98173) KoVee84 válasza etnies (#98171) üzenetére


KoVee84
senior tag

Furcsa mód csak téged ekéz mindenki, nem?
Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#98174) hroberto válasza dave0825 (#98151) üzenetére


hroberto
veterán

Nyugodtan megveheted a Z-t, kényelmesebb lesz mint egy gixxer, ezen nem feküdni kell. :K A kis RS-től meg biztosan.
Egy haveromnak a napokban érte el a blokk a 100 ezret Z750-ben. A blokk bontatlan, nincs hangja, tökéletesen megy. És üti-vágja a motort, rengeteget megy vele, nem értem miért nem hullott még szét. De ő sem érti... :D

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#98175) z123456789 válasza dave0825 (#98124) üzenetére


z123456789
addikt

(#98124)
Fasza. :DDD

Első nagy motorom. Egy kicsit soknak érzem, hosszabb távokra nem valami kényelmes, de marha jól mutat rajta az ember. (Ha lassan mész vele akkor még jobban, mert többen láthatnak. ;) ) :DDD
Fogalmam sincs hogy kell vele egykerekezni, pedig lehetne. Meg szerintem gyorsabban is lehet vele haladni, mert kizárt, hogy az összes túramotoros, és nagyrobogós lehagyjon.:D A csajommal eddig egyszer voltunk Győr-Balaton-Győr távon, azt mondja jó volt, de a végére azért megfájdult a hátsója. :D
Eddig leggyorsabb tempóm km óra szerint 231 hátizsákkal (nem motoros hátizsák, hanem nagy 28 literes).
Nyomatékosság van benne, de mit is mondanék a saját, első motoromról? Állítólag sor négynek könnyű odahúzni, hamar gyorsul. Ez igaz, legalábbis nekem elég, sőt. Utazósebessgé kb amit a többiek mondanak. Sima, belátható úton pikpakk 150-en vagy, és ott még kényelmes is egyenesen ülve, főleg ha 30 fok van.
Nekem nagyon tetszenek a nakaedek, de a GSXR-ek is bitangul bejönnek. Nem tudnék dönteni. Azért a speed motor vagányabb, nyilván.
42 000 Km van benne, eddig nem tudok komolyabb hibáról, augusztusban vettem. Szépen szól, megy, váltóval, fékkel semmi gond, az enyémnek csak szépséghibái vannak.

Nagyjából ennyit tudok neked mondani. :R

Szerk.: (#98174) hroberto ja igen, azt én is akartam írni, hogy a 125-ösnél tuti kényelmesebb lesz.

(#98112) Polemius
Ja, ja őket ismerem, kedves banda. :)

(#98118) Tarill
Na, erre voltam kíváncsi, akkor igazából bármilyen alátét jó. :)

Tboldi!
Írok még napközben, mert mennem kell ma a szerelőmhöz is, és vele még nem egyeztettem. OK?

[ Szerkesztve ]

(#98176) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

tegnap megvolt az első órám a forgalomban.

nagyon tetszett, összesen lesz 5 x másfél órám, aztán vizsga

motorom még nincsen, szeretnék vezetéstechnikai tréningeken részt venni, hogy legyen rutinom bizonyos helyzetekre, illetve kipróbáljak motorokat is.

mit ajánlotok, hol érdeklődjek BP környékén, ahol jól oktatnak?

Köszi!

(#98177) CyberPunk666 válasza seadrone (#98176) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Én a safety-nél voltam, elégedett voltam vele.

(#98178) Geresics válasza seadrone (#98176) üzenetére


Geresics
addikt

én tök kezdőként először olyan tréningre mennék, ahol adnak motort, mert azok fel vannak készítve egy esetleges eldőlésre, és nem a saját mocid után sírsz! :K Pláne, hogy még nincs sajátod! ;)
Ilyen asszem a Honda Safety (javítsatok ki, ha tévedek), ill. mindenképp javaslom a Hungaroring Dirt képzését! Ott tudom, hogy adnak motort, és nagyon fontos alapokra tanítanak meg terepen, ami akkor is fontos, ha nem terepezel! :K

(#98177) CyberPunk666
Adnak ott motort?

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#98179) Pocee válasza Geresics (#98178) üzenetére


Pocee
senior tag

miért néz ennyire lefelé a kamera? :U

Mr.Brightside

(#98180) tboldi válasza z123456789 (#98175) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bár már válaszoltam privátban, de itt is megírom, hogy oké, különben a többiek azt hiszik, hogy bunkó vagyok és nem válaszolok. ;]

(#98181) Geresics válasza Pocee (#98179) üzenetére


Geresics
addikt

1:15-nél állítsd meg, ott leírom a lényeget :R

(#98180) tboldi
Úgy is tudjuk, hogy az vagy! ;]

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#98182) Pocee válasza Geresics (#98181) üzenetére


Pocee
senior tag

elolvastam,de akkor is lefelé néz ;]

Mr.Brightside

(#98183) HSM válasza Geresics (#98178) üzenetére


HSM
félisten

Safety-n csak az ő előre felkészített, bukócsövezett motorjaikkal mehetsz.

(#98184) demars válasza tboldi (#98180) üzenetére


demars
addikt

Nekiálltatok a jazznek?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#98185) baboss


baboss
őstag

Ma volt kint a kárfelmérő, kb 300.000ft-ra taksálta a motor értékét, ennek a 60 százalékára számíthatok . 2db tükör letört, jobb hátsó index lóg, első sárvédő elvan repedve, tankon horpadás, alsó villanyakon végállás ütköző elvan görbülve, teleszkópszárak nem futnak párhuzamosan, erre azt mondta lazítsam fel a rögzítőcsavarokat a villanyakon, és elvileg visszalehet állítani párhuzamosra, ha mégse akkor csere. Holnap kiszedem az első teleszkópokat és megnézem elvan e görbülve, illetve visszaáll e párhuzamosra.
2db tükör 5k
Inexet, sárvédőt megragasztom
Az első teleszkópokat ha nem lehet megcsinálni, akkor Ócsán van villanyakkal 75k , igaz Zephyr 750-es ,de elvileg ugyan az.
A tankon a horpadás marad.
Egyenlőre ez a felállás.

[ Szerkesztve ]

(#98186) KoVee84 válasza baboss (#98185) üzenetére


KoVee84
senior tag

a ruhádon/sisakon minden karcolást vetess fel dologi kárra!

(#98187) baboss válasza KoVee84 (#98186) üzenetére


baboss
őstag

Ruhán, sisakon nem volt sérülés mivel nem estem el, a kárszakértő már elment.
Szerintem már utólag nem lehet semmit hozzáadni, írni dologi, illetve egyéb kár ként.

[ Szerkesztve ]

(#98188) tboldi válasza demars (#98184) üzenetére


tboldi
nagyúr

Aha. Bár z123456789 jóformán csak köszönni jött. ;]

Na, jó, egy kicsit világított is nekem, hogy lássak. :D

(#98189) HoaryFox válasza baboss (#98185) üzenetére


HoaryFox
őstag

A villavisszaállítás nálam működött. Kilazítottuk az összes villaszár rögzítőt, majd mit régen, amikor elfordult a kormány a biciklin, láb közé fogva a kereket szépen visszanyomtuk egyenesbe. Most patika.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#98190) baboss válasza HoaryFox (#98189) üzenetére


baboss
őstag

Kilazítottam, és tényleg lehet állítani ahogy mondtad. Azért kikapom a kereket, telókat és megnézem van e látható görbülés. Az alsó szárat rögzítem, majd megforgatom a becsúszót, ha nem üt akkor ok.

(#98191) emre válasza baboss (#98190) üzenetére


emre
veterán

nem nézed, illetve hiába....
Ki kell szedni a szárakat, és esztergában megpörgetve bemérni. Ha csak egy bolhafaszányi elhajlás is van benne feszülni fog és szétszedi a teló alsó részét.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#98192) baboss válasza emre (#98191) üzenetére


baboss
őstag

A két becsúszó kuka, 40 cm-en 3mm van benne.

Mivel az alsó nyakon sérült az ütköző, ezért cserélni kell az elejét.
Ha a biztosító kifizet, akkor számlával kell igazolnom, hogy megtörtént a javítás ?
Olyat lehet csinálni, hogy felveszem a pénzt, a motort eladom, kipótolom a végösszeget és veszek másikat ?

[ Szerkesztve ]

(#98193) imibogyo válasza emre (#98191) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem kell eszterga sem. Össze lehet ütni relatíve gyorsan egy V-vájatos tesztpadot. A lényeg, hogy mérőóra felfogatásához fel legyen készítve és természetesen forgatható legyen a szár...

(#98192) baboss:
Nem kell számla, legalábbis az én esetemben nem kellett. Megkaptuk a pénzt az elvileg gazdasági totálkáros autónkra. Kijavíttattuk, hogy használható legyen a jármű és azóta is azt használjuk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#98194) KoVee84 válasza baboss (#98192) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nem kell számla

(#98195) zgospel válasza baboss (#98192) üzenetére


zgospel
őstag

"Ha a biztosító kifizet, akkor számlával kell igazolnom, hogy megtörtént a javítás?"
Hacsak nem GTK akkor általában két opció van:
1, megajánl egy összeget a biztosító amit átutal neked és hogy mit csinálsz vele az őket nem érdekli
2, elviszed egy szervizbe ahol foglalkoznak biztosítási ügyintézéssel és ők megjavítják a motorod, kiállítanak róla számlát, és azt a biztosító fizeti. Ha GTK akkor ez az opció nem játszik.

Az első esetben általában elsőre kevesebbet szoktak megajánlani, de lehet velük alkudozni :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#98196) Geresics válasza baboss (#98192) üzenetére


Geresics
addikt

csak ne ezt a képet küld el a biztosítónak, mert azt hiszik, hogy Te görbítetted el a gumikalapáccsal! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#98197) etnies


etnies
senior tag

A hátsófékes kanyarodási technikák bemutatása és elmagyarázása, szerintem jó lett: [link]

(#98175) z123456789 Ha egykerekeznél: [link]
Szerintem ne tedd, de a te döntésed.

(#98196) geresics Egyik Suzuki szervizben gyakorlatozó barátom mondta, hogy jött a főnök és kicsit megkalapácsozta a behozott balesetes motort, mert nem volt rajta elég cserélendő dolog.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#98198) baboss


baboss
őstag

Megjött az ajánlat.
"T. Cím!
Mellékelten küldöm a javítási kalkulációt. Amennyiben a biztosító is jóváhagyja a kalkuláció nettó (ÁFA nélküli) összegére lehet egyezséget kötni. Számlás javítás előtt árajánlat szükséges. A javítást csak a biztosító által jóváhagyott árajánlat birtokában lehet megkezdeni.
A kifizetésre a biztosító műszaki véleményezését, jogalapi jóváhagyását és elbírálását követően kerül sor. Jogalap vizsgálata folyamatban
."




A listában nem látom sehol a 2 db teleszkóp becsúszószárat. Helyszínen azt monda a kárfelmérő, hogy csak fel kell lazítani a teleszkóp rögzítő csavarokat és vissza áll egyenesbe majd a teleszkóp. :F Miután elment kiszereltem, és láthatóan görbe a 2 becsúszó szár. Jeleznem kell a biztosítónak, hogy vegyék fel a kárlistára a 2 db becsúszószárat is és készítsenek új kalkulációt.
Valaki segítene kiigazodni, hogy akkor most mennyit fizetnek, illetve mondta valaki, hogy az első ajánlatot ne fogadjam el. Mik a teendőim a továbbiakban ?

[ Szerkesztve ]

(#98199) emre válasza baboss (#98198) üzenetére


emre
veterán

140 brutto, az első teló nélkül ami kuka, ez elég sovány

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#98200) baboss válasza emre (#98199) üzenetére


baboss
őstag

A 140 bruttó, az nettóban kerül kifizetésre.
Ez még kimaradt.

Teleszkóp szárak - P - ellenőrzés
Első futómű ellenőrzés - I - javítás
Akkor ezek a tételek majd még hozzájönnek.
Ha 180k nettót fizetnek majd a telókkal együtt, akkor az már nekem elfogadható, ez az összeg max ami a motor piaci értéke alapján kifizethető ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.