Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

husky sm510r-ről vkinek van tapasztalata?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37102) FIREBLADE78 válasza ujskodas (#37072) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

szauna ingyen volt

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37103) polimorf válasza Bogyó bá' (#37089) üzenetére


polimorf
tag

Ezt rólunk készítették nem? :))

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#37104) Mizsala válasza Bogyó bá' (#37081) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Első kerekem 21-es, hátsó pedig 17-es. Megkérdeztem, 4k darabja a belsőknek. Gondolkodtam is, hogy venni kellene, de úgysem tudom kicserélni az út szélén. Emlékszem amikor vettem az anakee3-as szettet rá, akkor a gumis iszonyat mit szenvedett vele, hogy jó legyen. 99.99% hogy lehetetlen megoldani az út szélén a dolgot.
Na most, ha úgyis gumishoz kell vele mennem, akkor meg már meg is tudják ragasztani a belsőt, tehát fölöslegesen viszek magammal. Vagy nem jól gondolom?

(#37105) Kolondrum

Nordikosat játszok. :DD hopp hogy felcsavarodnak a fára

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37106) PoLizei válasza polimorf (#37087) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Láncos, váltós motornál, hosszú út előtt azért érdemes levenni a láncot, hogy ne forgassa a váltót olajnyomás nélkül. A robogónál nem tudom, hogy van, szíjszakadás esetén lehet, hogy OK ;]
De Magyarországon tényleg nem egyszerű az ilyesmi, nemrég még a vonóhorogra szerelhető biciklitartókkal is baszakodtak, hogy hivatalosan nem szedheted le a frsz-t az autóról, így nem tudod átrakni a bringatartóra, de úgy meg nem látható. Aztán végül kiadtak egy állásfoglalást, hogy ha van szabályos rendszámtartó világítással, akkor átteheted. Agyrém :W

P*L****

(#37107) Polemius


Polemius
aktív tag

Úgy látom neten sokan tartanak az olaszból behozott motoroktól.
Mennyire jellemző, hogy tényleg rossz állapotban vannak?
Kínálnak egyet, elvinném szervizbe, előzetes átnézésre. Utána milyen meglepetés érhet még, ami ott nem derül ki? Azon kívül hogy visszatekerték az óráját.

(#37108) vendingo válasza Polemius (#37107) üzenetére


vendingo
veterán

Voltál már Olaszországba? Ismered az olasz életstílust? Képbe vagy, hogy hogy bánnak a dolgaikkal?
Nekem nem kéne tőlük semmi. (tisztelet a kivételnek)
A magyarok összeveszik a szarjaikat, kipofozzák aztán haszonnal továbbadják.
Szerinted miért éri meg sokaknak behozni aztán eladni itthon? Hogy fosért vadásszák össze őket.
2 fajta hirdetés van: magyarországi, meg olaszból behozott... mással nem nagyon találkozni motor fronton.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37109) Kolondrum válasza vendingo (#37108) üzenetére

+1 ugyan ezt hallottam. Ha többen mondják csak van benne valami.

(#37110) ujskodas válasza FIREBLADE78 (#37102) üzenetére


ujskodas
tag

Ingyen, összesen 18000 -ért.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#37111) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Motorokon nem tubeless kerekek vannak? :Y
:U

[writeonly]
Magyar okmányok esetén mibe fáj egy használt motor vásárlás hivatali fronton?
Mi mennyi tételesen? Ha esetleg vki épp képben lenne. :R

(#37112) tboldi válasza Teasüti (#37111) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha rendes küllős, akkor kell belső, ha jól tudom. Öntött felnihez nem kell.

A költségekre meg: [link]

(#37113) canniball válasza Teasüti (#37111) üzenetére


canniball
nagyúr

Többnyire igen de nem mindegyiken, attól függ milyen motor.

Átírási költség kalkulátor

No újfent lassú voltam...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37114) Kolondrum válasza tboldi (#37112) üzenetére

Én a gyorshajtás kalkulátort is szoktam forgatni. :DDD

(#37115) canniball válasza Kolondrum (#37114) üzenetére


canniball
nagyúr

Vigyázz, addig forgatod míg tényleg küldik a csekket! ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37116) vendingo válasza canniball (#37115) üzenetére


vendingo
veterán

Én ma vettem át egyet :(
30k :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37117) Kolondrum válasza canniball (#37115) üzenetére

Tessék így emlegessem!

vendingo! Mennyivel később érkezett?

(#37118) Bogyó bá' válasza vendingo (#37116) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én annyi pénzből 2500 km-t motorozok.... :)) (2,8-as átlagfogyi)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37119) canniball válasza vendingo (#37116) üzenetére


canniball
nagyúr

Hat tank benya...
De a 30k az alja, nem? Ha így nézzük öröm az ürömben.
Mennyi volt az annyi?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37120) Teasüti válasza tboldi (#37112) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszönöm!

(#37121) SymbianOS
Ezt hogy érted, a hangod miatt nem?
Gondolom nem szabályos a kipuf, de egy közönséges rendőr ezt műszerek nélkül hogy állapítja meg, hogy túl hangos? Gondolom erről lehet csak szó.
Objektív véleményt arról sem lehetnek képesek alkotni, hogy egy 50 ccm robi most fel van-e fúrva 70-esre, vagy sem. :N

Gyorshajtás kalkulátor?! ;]
Én már azt se tudom hány százaléknál veszik el a jogsit. :))

[ Szerkesztve ]

(#37121) Kolondrum válasza canniball (#37119) üzenetére

A 130k-s remélem nem jön meg. Egy 30-as bármikor jöhet. Tegnap? Igen tegnap. 7km-t jöttem 50-el (értsd valóságban 40-el) egy rendőrautó mögött. Senki nem merte megelőzni. Én a hangom miatt nem. Idegörlő 15 perc volt. Főleg, hogy 10km-t új rekord szerint 8 perc alatt járok be.

(#37122) vendingo


vendingo
veterán

90 helyett 140-el mentem, de időben fékeztem ezért 116-al lőttek le.
1 hét alatt jött a csekk.

Nekem se hiányzott a túra előtt ez a kiadás, a motorom is még szervizben, azt is ki kell fizetni... :(

Motorral nagyon nem hat meg ha szemből mérnék, még csak nem is lassítok.
Éhes voltam, sült otthon a pizza... siettem.... drága volt.... Haver fizeti a felét mert ő rángatott el az asztal mellől mert rossz helyen szált le a buszról és érte kellett mennem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37123) Kolondrum válasza vendingo (#37122) üzenetére

És h kaptak le most akkor? Ez érdekelt, hogy szabad e engem elölről lefényképezni, majd utána felírni a rendszámot amikor már biztosan nem megyek gyorsan.

(#37124) canniball válasza Kolondrum (#37121) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem értem: miért kapnál csekket amiatt hogy a rendőrautó mögött poroszkáltál? :F

vendingo!
Valóban drága pizza volt, ennyiből párszor jól laktatok volna.
Jól értem: autóval esett meg az eset?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37125) Kolondrum válasza Teasüti (#37120) üzenetére

Ha én előzök megforgatom és az mivel nem hallottad még nem tudod, h kegyetlen hanggal jár. Aki arra nem vesz ki a forgalomból akkor semmire. Azért írod ezt mert nem tudod miről beszélek.

Ma is volt ám "eseményem", nem is értettem. Kielőztem a kb 60 éves papát aki 80-al haladt a 90-es lakotton kívül, egy kis szolid opelt vezetett. Corsát. Mindezt azért, mert láttam, hogy nem megy és később a körforgalomnál majd feltart. Haladok tovább óra szerint 100-al ami GPS 90km/h és a semmiből bevág elém és közben néz rám és olyan mérges volt. Eskü haljak meg ha tudom mi volt ez. Fogtam le is maradtam. Napi 70km-t szeretnék megtenni gond nélkül nagy kérés?

canniball! Semmi köze a rendőrautónak a csekkhez. Teljesen külön téma. A 130k-s Aszódi történet. A 30k-s meg Endrei. Persze minden nézőpont kérdése, mert az órám csal, én pontosan tudom, hogy ami nekem 60 az még közel sincs 55km/h és a többi.

(#37126) canniball válasza Kolondrum (#37125) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja hogy úgy! Egybe írtad, azt hittem összefügg.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37127) vendingo


vendingo
veterán

Autóval lőttek le.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37128) Integra válasza vendingo (#37127) üzenetére


Integra
titán

elhúztál egy mozgó autó mellett?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37129) vendingo válasza Integra (#37128) üzenetére


vendingo
veterán

Személygépkocsival közlekedtem a beméréskor.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37130) Integra válasza vendingo (#37129) üzenetére


Integra
titán

ah so... :B
megijedtem egy pillanatra, hogy mozgó autóból kaptak le motoron..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37131) vendingo válasza Integra (#37130) üzenetére


vendingo
veterán

Az nem jellemző itthon, inkább külföldön.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37132) stifi válasza vendingo (#37129) üzenetére


stifi
senior tag

ja engem is, szomorodjanak meg.. 50 helyett 79, 45k-s mutatvány.
kanyarból jöttem ki úgy 100-as tempóval, megláttam a rendőrautót és egyből fékeztem de ezek bemértek 300 méterről.. az már más kérdés hogy a rendszám csak kb 60 méterről olvasható és ott már javában 40-nel poroszkáltam, a videófelvételes mérések átka hogy már nagyon messziről lekapnak és utána ha közelebb érsz leolvassák a rendszámot és jön a bünti.
ha jól tudom lassacskán visszaállnak a fotózásra és akkor 2-300 méterről ha észreveszed őket még le tudsz lassítani...

amúgy meg jogos, nem vettem észre hogy lakott területre értem. olyan kicsi volt a falu hogy nem is láttam házakat csak a falu eleje/vége táblát, meg a kettő között a pékeket... nem véletlenül mértek ott ahol

attól viszont hülyét kapok ha a sok mazsola beáll a 40-nel tötymörgő rendőrautó mögé és nem mernek előzni.. már mér? mi lesz? én még úgyis bemegyek 2 autó közé ha az egyik rendőr, sőt van hogy a rendőrautó húzódik félre amikor jövök.. na nem azért mert akkora király vagyok, csak látja hogy normálisan és magabiztosan közlekedem és elenged..
ha meg megállít és igazoltat akkor mi van? odaadod a papírokat és váltasz velük 2 normális mondatot aztán mész a dolgodra.
ha kötözködnek, nem írsz alá semmit és megmondod hogy jelentsen fel. úgysem fog, nem szeretnek ezek dolgozni...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#37133) csongi válasza polimorf (#37099) üzenetére


csongi
veterán

Itt europa vagy HUngarba a legegyszerubb ha tobben vesztek csinaltok egy utanfutot. Eves biztositas par ezer ft, de teli idoszakra le lehet adni. De legtobb a muszaki ket evente.

Pletyka szinten hallottam:
Ismerosom most vizsgazik ujra targoncabol, mert unio szabvanyos lett :) persze csak penzlehuzas.
2000 elott vizsgazott embereknek ujra kell vizsgazni, es 5 evente elmeleti vizsgat kell tenni mindenkinek.
Halkan teszem hozza,szerintem jo dolog. Viszont a hozza tartozo csekk amit adni fognak az bicska nyitogato lesz :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#37134) citkar válasza Kolondrum (#37121) üzenetére


citkar
addikt

Én azt látom a rendőrökön, hogy van amikor gyűjtik a pénzt és minden apróság miatt megbüntetnek (akár érdemleges, akár nem), ha pedig ezen túl vannak már valóban csak akkor, ha érdemleges és ha ők épp a megengedett maximális sebességgel mennek nem fognak megbüntetni, ha 10-15-tel gyorsabban mész s megelőzöd őket. Persze vagy így alakul vagy nem, de előztem már a megengedettnél gyorsabban haladó rendőrt dupla záróvonalon keresztül és olyan rendőrrel is volt szerencsém amelyik lakott területen 50-nel ment, utolértem és lehúzódott, hogy elengedjen.
Máskor banális probléma miatt (kisbusznyi!) rendőr állt kinn s osztogatta a csekket...nekem is többek közt :)

(#37135) Warpig válasza citkar (#37134) üzenetére


Warpig
aktív tag

Szerintem azért nem büntethetnek meg, mert megelőzöd őket, akár több, mint 50-nel. Nincs bizonyíték a kezükben. Az meg, hogy ketten ülnek bent és ők azt mondják, az nem elég.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#37136) citkar válasza Warpig (#37135) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom a sebesség tekintetében, hogy van, de máskor elég, ha a rendőr látja. Nem szükséges fénykép, ha átmentél a piroson, átlépted a záróvonalat, behajtottál oda ahova nem szabad. Adott helyen elcsíp és figyelmeztet vagy megbüntet, fénykép nélkül is (azaz kézzel fogható bizonyíték nélkül, mert ő, mint tanú bizonyítja) .

(#37137) vendingo válasza citkar (#37136) üzenetére


vendingo
veterán

Viszont a gyorshajtást mérőeszköz nélkül nem tudja büntetni, mert nem mondhatja azt, hogy: úgy láttam mintha gyorsan mentél volna. Egyik rendőr szemese alkalmas sebesség pontos meghatározására.
Itt pár kilométer eltérésenként repkednek a 10 ezresek, szóval nem üthet a hasára, hogy kb 120-al vagy kb 130-al mentél, mert a kettő között van 15 ezer különbség, és 10km/h eltérést nem hiszem, hogy bárki is megkülönböztetne szemmértékre.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37138) citkar válasza vendingo (#37137) üzenetére


citkar
addikt

Azért írtam, hogy a sebesség tekintetében nem tudom mi szükséges. Mert vannak esetek, amikor egyértelmű a gyorshajtás (esetleg a mértéke vitatható, de mondhatja, hogy legkisebb büntetés egyértelmű, vitathatatlan), de lehet ehhez valamilyen oknál fogva ragaszkodnak mért értékhez. Mindenesetre nem csak gyorshajtás felett hunytak szemet :)
Az apró dolgok miatt, amiket sokszor, sokan elkövetnek (akár rendőrök is) szerintem nem kötözködnek, csak, ha "muszáj". Legalábbis, ha magamból indulok ki, a fenének van kedve "szarozni" apróságokkal, ők is emberek, ha nincs érdemi veszélye nem fognak minden apróságért megállítani...persze tudni vagy érezni kell, hogy hol a határ.

[ Szerkesztve ]

(#37139) TommyGun válasza csongi (#37075) üzenetére


TommyGun
őstag

Nem igazán értelek.

Vegyünk egy autós példát. Vettem egy Accordot 2 millárt, hibátlan állapotban van, 180e km van benne, ami vagy igaz vagy nem, mindenesetre szép állapot, minden érték jó. Cseréljek 5-600 ezerért vezérlést és váltófelújítás, magyarul bontsuk atomjaira a gépet, csak azért mert lehet hogy 50e vagy 100e múlva megáll vhol mert elszakad a vezérműlánc beáll a váltóba a csapágy? Ennyi erővel évente cserélhetném mert még vadi újnál se biztos semmi.
A szerelő azt mondta ha nincs semmi jelentkező tünet, nem rángat, nem csattog, szépen vált nem zajos, addig nem éri meg hozzányúlni, max ha eléri azt a kilómétert ahol a gyári ajánlás szerint cserélni kell. Ezek a szíjak/váltók elmennek 50-80 ezreket elvileg ha nem úgy közlekedsz vele mint egy sportmotorral, hogy csutka gázzal ráncigálod mint egy barom. Ami még nekem hátravan az előírt alkatrészek cseréjéig -az ha valós a kilométer- az legalább ~20-25e km, ami vagy 2-3 év is lehet. Most azért költsek rá 150-250kt hogy nehogy előbb történjen meg? Vagy lehet 3-4 év múlva kifizetek plusszba 30 ropit hogy hazahozzák a Börzsönyből, de lehet a hungáriáról kell hazahozni 5 ropiért...nem fillérbaszakodni akarok de ez mégis csak a motor értékének negyede amiről beszélünk úgy hogy nincs baja. Természetesen ha lesz valami előjele, vagy elérem vele a 60 ezer kilométert mindenképp kicseréltetem mert én is szeretnék megbízható cuccon ülni, de a szerelő szerint ezen most nem érdemes parázni mert nincs baja, ha meg mégis beüt a krach jővő hónapban akkor max egy trélezeést buktam.
Nem tudom ti hogy vagytok vele de általában mindeki úgy használja a gépét hogy amíg jó, nincs tünete hibának addig nem nyúl hozzá, kivéve ha a szokásos átvizsgáláson nem talál vmit, vagy eléri azt a KM mennyiséget intervallumot a bizonyos alkatrész amit cserélni kell. Nyilván láncos gépen is havonta párszor ránéz mindenki a láncra és ha nincs látható hiba csak akkor nyúl hozzá ha eléri a csere intervallumot.

KB Cannibal jól meg is fogalmazta az álláspontomat. Ha szétbontatom 50 ezerért akkor már érdemes kicserélni benne amit kell, mert akkor bukom a szétszerelés árát, pont ahogy a trélerezést.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#37140) TommyGun válasza polimorf (#37087) üzenetére


TommyGun
őstag

Kéne hozzá olyan verda amin van vonóhorog :D

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#37141) csongi válasza TommyGun (#37139) üzenetére


csongi
veterán

Tolem aztan :)
Nem akarok vitatkozni ne erts felre!!
Mindenki ugy csinalja ahogy neki jo! :)
De van egy nagy Ha a dologban , es van egy olyan velemeny, egy olyen alaktreszrol amit nem latott!!
Nekemez olyan mintha egy autonal a szijat nem kell cserleni, mert mielott szakad ugy is nyikorog, es ha szakad haza hozzuk. Igaz plusz belekerul egy dugoba szelepbe stb :)
De ha szakadassal is ugyan annyi kar vagy hiba lehet, mint normal csere alkalmaval, akkor valoban bebuksz egy trelert, es nagy kinlodast! De ha tobb a kar, akkor....?
Nah de ez csak az en velemenyem!! :)

(#37142) -Mosquito- válasza csongi (#37141) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ők ezt ott négyszemközt át/megbeszélték mi a legyen. Mi innen csak okoskodhatunk. Nem csinál nagy kárt ha elszakad a szíj. Ami kell 3db fogaskerék,2db CVT ék,szíj,váltó szét/össze és goo. Azért teljesen kár (kivéve,ha magad csinálod és láttál már villáskulcsot,és tudod is mit kell csinálni ezen a motoron) szétkapni,hogy megnézze az ember milyen állapot lakozik belül. Autónál az megint más,komolyabb károk lehetnek.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#37143) yodamastah válasza csongi (#37141) üzenetére


yodamastah
őstag

Non interference blokkos autót kell venni és akkor nincs nagy baj ha szakad a szíj :)

(#37144) TommyGun válasza csongi (#37141) üzenetére


TommyGun
őstag

Én se vitatkozni akarok, inkább véleményt cserélünk :)
De pont ez az amit írsz, minek cserélném most ki amikor az élettartama Kb felénél járok vele?
Nyilván ha lesz tünet előbb megy szervizbe de ha nem akkor megvárom a csereperiódust.
Pont azért érdeklődtem trélerezés után, hogy ha addig adódna bármi, nem csak a szíj/váltó akkor ne ott kezdjek el keresgélni, nem arról van szó hogy addig akarom használni amíg el nem szakad és széthullik a váltó de azért te is általában ha jól működik minden a mocidon nem állsz neki cserélgetni brahiból semmit.

Ha valami kisebb egyszerűbb 50-100-as robim lenne nekiállnék de azért ez a burgi váltó meghajtás rész nem olyan hétköznapi szerintem. Van haverom aki ért hozzá, sőt nagyon jól ért hozzá, de még ő se nagyon állt neki a saját burgonyájának.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#37145) Bogyó bá' válasza yodamastah (#37143) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Láncosat (de nem Opelt)! ;] Yariskámon szerintem még a gyári vezérműlánc lesz, ha majd - 5 év múlva - megy a bontóba...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37146) DigitXT


DigitXT
félisten

Ennek azért volt egy hangja (meg gyorsulása), pedig oda sem pörkölt neki.:D

(#37147) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Kültéri tárolás megviseli a motort? Udvarban tudnám tartani ponyva alatt, csak sajnos nem lenne fedett helye.

(#37148) fattyu válasza Teasüti (#37147) üzenetére


fattyu
veterán

gumit ne süsse a nap semmiképp.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37149) Xaels válasza Teasüti (#37147) üzenetére


Xaels
félisten

Persze megviseli, a hőingadozás sem tesz jót, az erős napfény sem. Mondjuk azért nem kell parázni, nem fog 2 nap alatt széthullani. Nekem is az udvarban van az eresz alatt.

Más:

Tudtok jó fényezőket ajánlani?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37150) canniball válasza Teasüti (#37147) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha így lesz a ponyva kiválasztásánál figyelj! Egyik ismerősöm is így tartja, egy olcsóbb ponyvát pár hónap alatt megevett a nap (holott elvileg UV álló volt).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.