Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Something_ válasza fattyu (#37950) üzenetére


Something_
őstag

ÚŐdenagyonfasza. De még ez is~130e, plusz szállítás. Gondolom jó nehéz, jó nagy, 10e-nél nem olcsóbb az Mo-ra hozatal egy kabátnál.

(#37952) fattyu válasza Something_ (#37951) üzenetére


fattyu
veterán

7.9 euró volt a posta.

Csak azt akartam hogy te 150ért találtál első értelmes dzsekit dajnézéből, az Alpinenál meg ez a top -1 kabát. Az Atem a csúcs. Odarakom bár melyik dajnéze mellé.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37953) Something_ válasza fattyu (#37952) üzenetére


Something_
őstag

Nyertél. ;]

(#37954) Polemius


Polemius
aktív tag

Ha jár erre 600-as Bandit (naked) tulaj, megerősítené nekem, hogy elfér a motor egy Ford Transit rakterében?
Amely kb. 230(H)x150(SZ)x130(M)cm

(#37955) Kolondrum

Á ez a meleg gyilkos. A motor megközelíthetetlen. Főleg esetleg araszol az ember egy léghűtésessel. Napok óta nem használok szívatót. Más: első nyaram naggyal. Beöltözve 120al is majd megdöglök olyan melegem van. Mi a megoldás? A póló több szempontból sem jó dolog. Amúgy meg kb csak úgy elviselhető. Kesztyű meg. . . Reggel még minden ok,de 2felé szenvedés.

(#37956) Something_ válasza Kolondrum (#37955) üzenetére


Something_
őstag

Én külön protektorokkal tolom Bp-n (térd, könyök, hát), plusz kesztyű és csizma is, viszont csak a hátam izzad, de az is a póló miatt (gondolom a protektor is közre játszik, hogy nem szellőzik). Csodálkozom, hogy a lábam és a kezem szellőzik, megőrülnék, hogyha melegítene alul/felül :D
Jah és fél 7kor indulok el a belvárosból és egész sok helyen van araszolás, plusz lámpák.. ma volt pár lámpa, ahol meg sem próbáltam előre menni, mert láttam, hogy az autósok is ki vannak a melegtől :D Így is kényelmesen fél óra alatt itthon vagyok. Reggel 9kor pedig 20 perc, habár akkor is van már 30-33 fok.
Amúgy kb ennyire izzadnék be autóban is, mármint a hátam a klímás, bőr üléses autóban :D

Ma hozta a pizzámat a futár, fizetés, stb. Köszönök el tőle, hogy: jó munkát!
Erre ő: köszi, majd télen. Most baromi meleg van.

Nem irigylem őket. Egész nap légkondis helyen vagyok, ha kimegyek az utcára, akkor agyfaszt kapok. Áll a levegő, halálos.

(#37957) Kolondrum válasza Something_ (#37956) üzenetére

Egy 11tonnás fém kaszniba ami a napon áll és részben fekete a berendezés + tanulok ebben. Én nyertem. Aztán kabát go haza.

(#37958) Kolondrum válasza Kolondrum (#37957) üzenetére

jav 33.5T

(#37959) Something_ válasza Kolondrum (#37957) üzenetére


Something_
őstag

Samu és Frodó nem dobott be hozzátok egy gyűrűt?:D

(#37960) fattyu válasza Kolondrum (#37955) üzenetére


fattyu
veterán

a tegnapi megoldásom a 240es utazó volt. ott nem volt melegem...

amugy meg volt a nagy vita.

a perforált bőr sem rosszabb mint a cordura volt tavaly. ebben is meg kell dögleni meg abban is meg kellett dögleni. az fekete volt, ez csak nyomokban

tavalyi motoron szélvedetteb idom volt. az idei szellősebb. de nem mondanék érezhető difit.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37961) Ferdzsoo válasza fattyu (#37960) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én amúgy úgy vagyok a bőrcuccban hogy kb 2 órán keresztül nincs bajom, utána kezd, és ha ilyen 5-6 órás etapok vannak 33 fokban akkor az utolsó 1-2 órában már elég melegem van, de érdekes mert a víz ekkor sem folyik rólam...
Ilyen ide-oda ugorgatokot meg simán bírom... :U pedig 32 fokot mutat a gép... :K
Ja egy biztos, városban nem járok a géppel, az gyilkos, de az mindegy miben vagy 50-es tempó alatt minden gyilkos...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37962) BoB válasza fattyu (#37960) üzenetére


BoB
veterán

Pont ilyen dzsekid van mint a képen?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#37963) fattyu válasza BoB (#37962) üzenetére


fattyu
veterán

igen

hogy passzoljon :D

Feree: Város: kijutok amíg melegszik a blokk. és ennyi.meg vissza amikor lerakom

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37964) Bogyó bá' válasza fattyu (#37960) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, német autópályán jártál? :DDD Engem akkor verne ki a víz igazán, ha jönne egy 300 ezres csekk... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37965) Something_ válasza Bogyó bá' (#37964) üzenetére


Something_
őstag

Ha 30as táblánál mész 94-el, akkor az is csak 130.000 Ft, szóval ez a veszély nem igen fenyeget téged:D

(#37966) Bogyó bá' válasza Something_ (#37965) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Léteznek ám hosszú, meredek lejtők is! Mértem már GPS szerinti 110 km/h-t a 6-os főúton a csótánnyal (fordulatmérő ilyenkor szépen a pirosban 5.-ben) :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37967) Xaels válasza Kolondrum (#37957) üzenetére


Xaels
félisten

Nálunk ilyenkor a tujában van 55fok nyitott ablaknál. A kesztyűt ne is mond, még mindig a téliben tolom, ha leveszem elég macerás utána vissza. Szerencsére az Eliminatornak kissé túlméretezett a hűtője, az ilyenkor jól bírja.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37968) Something_ válasza Bogyó bá' (#37966) üzenetére


Something_
őstag

Durva. 30-as táblánál ha 94-el mész, akkor 130e a büntetés. 110-nél meg már 300.000 Ft :D Jó az átmenet:D:D

[ Szerkesztve ]

(#37969) Kolondrum válasza Xaels (#37967) üzenetére

Na többek között ezért sem fogom terelgetni ezeket. A D2-őt meg sem lehet fogni olyan forró és elvben menet közben folyamatosan fogni kéne.

Más: Nem tudjátok mi történt a szentedrein? Valami kisbusszal ütközött meg is halt.

[ Szerkesztve ]

(#37970) Xaels válasza Kolondrum (#37969) üzenetére


Xaels
félisten

Tavaly vágányzár alatt benyaltam a legnagyobb melegben a Ganzt. Az csupa fém mindenhol, törpékre tervezve. Égetett az egész mindenség, mintha egy sütőben ültem volna és nekem a rövid kezeim miatt könyökölnöm kell és rásimulni az oldal lemezre. A homlokfalon van 1 kis nyitható szellőző, de a végig aszfalttal burkolt pályán ott is csak a forró levegő jön be ilyenkor az ember térdére, lába közé. Metro újságot gyűjtöttem és leukoplasttal ragasztottam az ablakra napellenzőnek...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37971) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Az normális hogy a givi tanktáskák ilyen 30k körül vannak? Csak mert egy picit sokallom érte, értemén hogy nem mágneses hanem tankafedeles a rögzítés, meg tényleg ötletes a gps tartó is, de az egyszrűbbeket már ilyen 7-8k ért is lehet kapni.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37972) citkar válasza Ferdzsoo (#37971) üzenetére


citkar
addikt

Én mágnesest 20 alatt vettem pár éve, nem olyan emeletes, de van térképtartója, hátizsákká alakítható és volt hozzá esővédő cucc is.
A tankfedeleseket nem néztem, én félnék, hogy lelopják róla, ha nincs ráhegesztve :D

(#37973) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Term. Mindig magammal vinném ettől nem félek hogy lelopják. Mágneseset is lelopják. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37974) citkar válasza Ferdzsoo (#37973) üzenetére


citkar
addikt

Azt hittem olyanra gondolsz, amikor a tankra erősítenek egy "burrkot" és arra tapad a tanktáska, mert a "burkot" nem viszi magával az ember egy boltba, moziba stb. Na én azt félteném, hogy valami gyökér levágja, ellopja, akármi...

[ Szerkesztve ]

(#37975) Steven


Steven
addikt

Tavaly Horváth 30-35c bor ruha ban: 400-500 km 8 óra reggeli indulassal. 160 km /h full be oltozve felpakolva ..egyszer megaltunk tankolni + víz pótlás kb fel ora aztan a meg hegyeknel parom rosszul lett a melegtol meg negyed ora pihi ott mar azert lehult az ido a hegyeknel jobban is lett.....

Vissza fele reggel 5 kor indultunk pont emiatt :) hegyekbe meg faztam is 10 15 fokba

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#37976) Backspace


Backspace
tag

Nem tudtok valami megbízható időjárás előrejelzést európára? Mindenhol mást írnak.

Hétvégén konkrétan Krk szigetre akarunk motorozni a párommal és hát mit ad isten, pont szombattól keddig írnak esős időt lehűléssel. De a jelenlegi állás szerint még bevállalható 2-3mm csapadék szombaton és kedden az utazáskor.

Szóval örülnék ha megosztanátok a tapasztalataitokat, hogy ki melyik oldalt preferálja időjárás ügyileg útvonaltervezéshez.

:R

(#37977) Steven válasza Backspace (#37976) üzenetére


Steven
addikt

En accuweather szoktam nezni... tavaly egyik Horváth turan 2-3 orat essobe tettunk meg... tobbi motoros ut szélén vart (pl hid alatt) ha jo a ruha fel se tunik... Balatont meg viharba tettuk meg keresztbe villamok orom volt nezni :)

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#37978) Ferdzsoo válasza Backspace (#37976) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha a hegyekbe mész (szlovénia ausztria svájc) akkor a bergfex wetter-t nagyon tudom ajánlani iszonyat pontos és megbízható. Külön van a völgyre és külön a hegyre időjárás.
Tengerre nincs információm. :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37979) yodamastah válasza Backspace (#37976) üzenetére


yodamastah
őstag

Csapadékra ez vált be: [link] (Niederschlag a csapadék) Sajnos péntek-szombat itt is esős.

(#37980) Backspace


Backspace
tag

Köszönöm a tippeket. Sajnos nincs még annyira profi esős cuccunk. Kisebb záporon még átmegyünk, de ha már nagyon esik, meg fogunk állni. Valamint autópályán zúznánk le, amíg lehet.

Azt viszont nem tudom, hogy mondjuk ha pl. 5mm esőt írnak, az kb. azt jelenti hogy szinte egész nap esni fog, vagy csak azt hogy lesz egy két nagyobb, de rövid időtartalmú zápor?

(#37981) citkar válasza Backspace (#37980) üzenetére


citkar
addikt

Pedig az esőcucc nem olyan drága.
Az hogy, mikor, hogyan esik nem tudhatjuk teljes biztonsággal.

(#37982) Bogyó bá' válasza citkar (#37981) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én konkrétan ilyet vettem, innen. Felpróbálva már volt rám, de esőben - eddig - még nem volt rá szükségem szerencsére.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37983) citkar válasza Bogyó bá' (#37982) üzenetére


citkar
addikt

Nekem két részes van, külön motoros, de a cipzárral gond volt (kocsicsere után rendben), viszont én sokszor használtam :)

(#37984) Backspace válasza citkar (#37981) üzenetére


Backspace
tag

Kifújt a költségvetésünk sajnos a hónapra. Ez a horvát kiruccanás is ilyen low budget lenne.
Ilyet tervezek venni az útra, aztán majd a kövi hónapokban beruházok egy rendes esőruhába, ha kell.

(#37985) Bogyó bá' válasza Backspace (#37984) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bármelyik megfelel alkalmi használatra, csak megfelelő méretűt vegyél: a motoros ruhával együtt bele kell férned, de nem is loboghat rajtad, mert állítólag marhára zavaró.

(#37983) citkar: amit linkeltem (vettem), az is kétrészes.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37986) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Kellene egy kis elektromos segítség nekem.
Kitaláltam hogyan lesz gps-em a motoron. Van egy rendes wayteq autós gps-em, lesz egy tanktáskám aminek a nájlonos tetejébe be tudom rakni a GPS-t és van rajta direkt kábelnak kivezetőnyílés. Mivel ez így közel lesz az akkuhoz ami az ülés alatt van oda be tudnám kötni.
De! Ez hogyan működik, én veszek külön egy ilyen 12v-os dugaljt amit egyszerűen rákötök az akku plusz-minusz csatlakozójára, abba meg beledugom a gps szivargyujtós töltőjét, mindezt eldugom az ülés alatt és készen is vagyok?
Vagy ez így nem oké? :D

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37987) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#37986) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyjából annyi, mint amit írtál: szivargyújtó aljzatot felszerelni, bekötni úgy, hogy biztosíték is legyen előtte a plusz ágban, és vagy az akksira kötöd (mindig van benne villany) vagy a gyújtáskapcsolóra (csak gyújtáson fog menni, nem lehet úgy felejteni).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37988) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#37987) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Biztosíték gondolom arra az esetre kell bele ha pl valamiért zárlatot kapna a cucc, vagy valami nem működne megfelelően akkor ne vágja gallyra az akkut is... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37989) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#37988) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne vágja tönkre az akkut és ne gyújtsa fel a motorodat!

Más: a tanktáska rekeszében rohadtul nem lesz jó helyen, mert menet közben el kell venned a tekintetedet az útról. Tessék normális tartót venni, és a kormányra vagy a műszerek mellé szerelni. Nem viccből mondom...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37990) fattyu válasza Ferdzsoo (#37986) üzenetére


fattyu
veterán

pont ezen vagyok csak én kamerát akarok etetni menet közben. már megrendeltem a csájníz aljazatot :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37991) Ferdzsoo válasza fattyu (#37990) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tudsz egy linket adni honnan?
ahha hogy ez egyből usb-s, igen ez jó ötlet. :U

Bogyo:
Aza helyzet nagyonis értem mit mondasz, de oda már nem tehetném fel ezt a gsp-t se nem vízálló se tartója nincs sesemmi, 100k-ért pedig nem fogok venni egy gagyi fos motoros gps-t csakazért mert az motors és van tartója, stb., stb.
Arra ez bőven jó lesz ha éppen nem vagyok biztos a dolgomban akkor rápillantok és látom hogy itt kell lefordulni vagy csak 2km után.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37992) fattyu válasza Ferdzsoo (#37991) üzenetére


fattyu
veterán

nebonyolítsuk jeligére a legolcsóbbat :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37993) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#37991) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet, hogy ugyanolyan GPS-em van, mint neked, egy meghajlított lemezdarabon. A vízállóságot - szükség esetén - egy ráhúzott nájlon zacskó biztosítja. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37994) PoLizei


PoLizei
aktív tag

Én úgy oldottam meg a szivargyújtó dolgot, hogy közvetlen az akksira kötöttem, de a + eret hátravittem a hátsó ülés alá (SV-n ezt nyitja a zár), ahonnan egy lengő biztosítéktartóból megy vissza előre. Szépen lezsugorcsöveztem, és melléraktam egy biztosítékot. Ha kell a kormányon a 12V, ezt beteszem, viszont minden útközbeni leállásnál (tankolás, sorompó stb.) nem fogja a gyújtás ki-be kapcsolgatni a töltőt, ill. tölthetem a telót, GPS-t akkor is, ha nem megy a motor, de én a közelében vagyok.

P*L****

(#37995) Steven válasza Ferdzsoo (#37991) üzenetére


Steven
addikt

Van vízálló tarto pl givi 14 k ert , en nexus 7 et hasznaltam tank taskan es nem volt jo mert tenyleg nem az utat figyeltem :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#37996) citkar válasza Ferdzsoo (#37991) üzenetére


citkar
addikt

Dupla USB-set vegyél, jól jön a kettő, annyi, hogy gyújtás után érdemes bekötni, mert van állandó áramfelvétele a többségnek (vagy mindnek).

(#37992) fattyu :
Nézegettem ezeket, egynek elmennek, de ha a kormányra szereled vagy macerás vagy ronda és csak egy csatolós, én inkább olyat vettem, amin nem csak egy lemez van két lyukkal és két eszközt tölt, két dugaszos...ráadásul halvény kéken világít a dugasz és az esővédő fedele egész jónak tűnik, bár amíg bele van dugva valami, valszeg nem teljes mértékben védett az eső ellen.

[ Szerkesztve ]

(#37997) Teasüti válasza citkar (#37996) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Link a tiedhez?

(#37998) Ferdzsoo válasza citkar (#37996) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hol vetted és pontosan milyet ha szabad kérdezni? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37999) fattyu válasza citkar (#37996) üzenetére


fattyu
veterán

sportmotoron lesz csak kamerának. idom alá kormányhíd alá nemtommég de látszani nem fog. a kábel benne is marad.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38000) citkar válasza Teasüti (#37997) üzenetére


citkar
addikt

És (#37998) Feree13 :USB aljzat, de ahogy nézem drágább lett azóta, így már elgondolkodtató megéri-e az embernek, de minőségi darabnak tűnik.
Bár az előző szivargyújtó aljzaton (érdekes, hogy sok másikon) az oldalán nyílás volt...direkt akarják, hogy korrodálódjon?
Nekem ez bejött, bár érdemes körülnézni, olcsóbban is találni valószínűleg, de mindenképp gyújtás után kell bekötni, mert világít rajta a dugaszok körüli kis halvány fehér műanyag (halványan, nappal nem is vettem észre, de este jól jöhet).

(#37999) fattyu :
Ha egy elég és úgy is eldugod, végül is mindegy. Nálam a kormány közepén van, ha a tanktáskában töltök valamit így érdemben nem tudja húzni a kábelt semerre, a mágnesek mellett, tanktáska alatt előrevezetem a kábelt és nem is gabalyodik semmibe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.