Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) vendingo válasza Bogyó bá' (#32947) üzenetére


vendingo
veterán

Nem biztos, hogy ilyet szeretnék, még csak vizslatom a kínálatot. Az is lehet, hogy Albánia után megválok a motorozástól pár szezonra.
Ami biztos, hogy nem ilyen förmedvényt szeretnék mint amilyet te linkeltél... :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32952) Bogyó bá' válasza DigitXT (#32950) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gugli ezt hozta: [link]

A "hangtompító" rendszere külön tetszik... :))

(#32953) DigitXT: nem hagytam le, ott van az a 3. sorban.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32953) DigitXT válasza Bogyó bá' (#32952) üzenetére


DigitXT
félisten

Lehet, hogy lehagytad az F-et? Az utal az idomos verzióra.:R
Szerk: valóban, de kirívóan másként néz ki: vmi ritka undorító átépítés.
Remélem a tulaja nem olvas minket.:D (De akkor is ez a véleményem.)

[ Szerkesztve ]

(#32954) Dexar007 válasza Integra (#32948) üzenetére


Dexar007
veterán

Mindennek az elmelet az alapja.Hol nagy a szam? Kerdeztem,hogy mi ertelme 30-cal bolyakat kerulgetni.Mert minden vezetestechnikai treningnek ez az elso, masodik, es a harmadik feladata.Ezzel biztos tokeletesen be lehet gyakorolni a varosi cikazast,de ha veletlen benezel egy kanyart akkor baromi sok hasznat veszed.Arrol nem is beszelve,hogy stresszhelyzetben az emberek tobbsege,igyis ugyis ramarkol a fekre,aminek a vege szerencsesebb esetben maganyos bukas lesz par horzsolassal.
Ezert mondom 45 ezer per alkalomert egy komplett palyat illene kiberelni,ahol nem az lenne a feladat,hogy szuk nyolcasokat rajzolgatsz.

Give me your cum,bull!

(#32955) amdk7 válasza Dexar007 (#32954) üzenetére


amdk7
aktív tag

A gyerek a suliban sem úgy kezdi, hogy ész nélkül firkál a füzetbe! ;)
Először szép lassan, hogy amikor már kellő rutint, szerez illetve magáévá teszi a technikát, akkor is biztosan kezelje a ceruzát. :)
De így van ez mindennel, kivéve ha "Tehetség" vagy. (De erre elég kevés az esély.)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#32956) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek honnan tudnék bukócsövet szerezni a Honda CB600F Hornet '01 típusú motorra? Egy oldalon találtam egyedül, de ott közölték, hogy nincs és nem is hoznak :( Eléggé lehangolt vagyok emiatt, ugyanis oktató motor, és full karcmentes állapotban van, így nem lenne cél tönkrevágni :W

Köszi előre is :R

(#32957) Bogyó bá' válasza gergobaby (#32956) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha nem kapható, akkor valakivel csináltatni kell. Utána kellene járni...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32958) polimorf válasza Bogyó bá' (#32957) üzenetére


polimorf
tag

Mikor támadod meg Romániát? :) És hány napig haknizol ott? :D Van már konkrét útiterved?

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#32959) Bogyó bá' válasza polimorf (#32958) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Útiterv van (kétféle is: a preferáltabb az teljesen magányosan kb. 2400 km, a csoportos verzió meg a Transz-Fogarason át kb. 2800 km lenne), az időpontról egyelőre fogalmam sincs: nyár elején szeretnék, 8-9 napra menni ha a szingli verzió jön be (várható időjárás függvényében), ha a csoportos, akkor meg fix július 13.-i indulás.

Szingli verzió nagy vonalakban, napokra bontva: Kalocsa - Debrecen (alvás anyámnál) - Torockó - Gyergyócsomafalva (3 éjszaka, innen napi 200km-eket csillagtúrázgatva) - Torockó - Debrecen (alvás anyámnál) - Kalocsa.

szerk: Torockón kemping, Csomafalván már tavaly kipróbált, olcsó magánszállás félpanziós ellátással.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32960) polimorf válasza Bogyó bá' (#32959) üzenetére


polimorf
tag

Ha már fix lesz a dolog akkor érdekelnének a pontos részletek is (utiterv, szállás, költségvetés stb.) mert mi is tervezgetünk egy kis Erdélyt.

Nem is tudtam, hogy mi majdnem földiek vagyunk. :C Az én szüleim meg Hajdúszoboszlón élnek, én is ott nőttem fel.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#32961) vlevi válasza Bogyó bá' (#32959) üzenetére


vlevi
nagyúr

Debrecen? Az nagyon erdekes, mert Nyiregyhazarol engem is nagyon erdekelne. Egyedul a kempingezest nem tudom hova tenni, negyven ev alatt sosem kempingeztem.

(#32962) Bogyó bá' válasza polimorf (#32960) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

1985-ben, a főiskola elvégzése után kerültem - tök véletlenül - Kalocsára, aztán itt ragadtam. :B

Nem tudom, hogy egy kis 125-ös gép és kezdő motoros lovasa szerencsétlenkedését el tudnátok-e viselni ilyen hosszú távon (értsd: ha utolérek egy 80-nal döcögő teherautót, akkor szépen ott maradok mögötte akár 50km-en keresztül is, bár a főutakon kívül nem sok ilyen fordulhat elő szerintem), de szívesen társulnék egy-két motorral (nagyobb csapatban semmiképpen nem mennék). A költségvetés minimalista, 60 ezer forintra jött ki, plusz egy huszas tartalékba. A szállást meg lehetne oldani éppen végig magánházaknál is, de szerintem a kempingezés adná az egész romantikáját (mi szoktunk régebben a zasszonyal, de tavaly 3 napos motorostalálkozón egyedül voltam, pici 2 személyes sátorral: nekem tetszett)

Magánházaknál kb. 2500-4500 forint/fő/éj áron lehet megszállni (semmi luxus, csak fürdőszoba), a drágábbakba (4200-4500) a félpanziós ellátás is benne van (reggeli + vacsora). Szándékosan a legolcsóbb megoldásokat keresem, igényeim nagyon minimálisak (sajnos a pénzem is). Az útba eső várakat, templomokat, falumúzeumokat viszont feltétlenül fel akarom keresni, sőt képes vagyok akár 10km-enként megállni fotózni. Sokan ezt nem tudnák elviselni, ezért is gondolkodtam magányos útban.

szerk: itt már két alkalommal voltunk, tiszta, kulturált, minden szobához saját zuhanyzó, árak az oldal alján: [link], de előre kell foglalni, mert szinte mindig teltházasak. Szintén Torockón kemping: [link]

Csomafalván a nyáron itt szálltunk meg: [link], de csak 2 szobája van. 4200,-ft/fő/éj volt isteni szuper kajákkal. Ida asszony csodálatosan főz! :K

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32963) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#32962) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az Ágota vendégház oldalán a Szolgáltatások lap alján van az ár: 4200,- félpanzióval.

Szerk: soha nem szoktunk drága helyen megszállni vagy étkezni az asszonnyal sem, nincs rá pénzünk. Többnyire a félpanziós ellátást sem vesszük igénybe, inkább önellátás + hazai :B
Szóval akkor társuljatok, ha a "nomád" nyaralás is belefér az elképzelésetekbe!
:DDD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32964) csongi válasza Bogyó bá' (#32959) üzenetére


csongi
veterán

Nyah! Csinálj egy költségvetést, hátha tudok csatlakozni :) ;)

(#32965) polimorf válasza Bogyó bá' (#32962) üzenetére


polimorf
tag

Az a kemping nagyon kultúrált, nagyon szép, tetszik a feleségemnek is, ahogy néztem nem muszáj ott sátrazni lehet faházat is bérelni. A költségvetésed is barátinak hangzik.

A többszöri megállással fotózással és tájnézegetéssel meg semmi bajom mert én is ugyan ilyen vagyok, ha kirándulok akkor nem rohanni megyek hanem élvezni a szabadságot, a környezetet és az ismeretlen helyeket.

A nagy létszámú csoportos utazásnak én sem vagyok híve, max 2-4 motorral.

Szimpatikus a dolog úgyhogy ha nem gond erre még visszatérhetnénk, ha már közelebb lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#32966) Bogyó bá' válasza csongi (#32964) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mondtam: 60k HUF! Benzin 25-30k, Szállás 5 éjszakára max. 20k, Kaja+pia 15k. Ennyi! ;]
(Meg egy huszas a zsebben előre nem látható dolgokra.) Ja, az előbb linkelt szálláshelyeken mindenütt lehet forinttal is fizetni, így csak 30k forintért kell RON-t váltani. Ennél bővebb költségvetésre nem vagyok hajlandó... :N

(#32965) polimorf: nagyon örülnék a társaságotoknak! A lehető legkomolyabban mondom! :K
(Sátrat és hálózsákot csak kéne vinnünk, mert ha bármilyen gebasz van, végszükségben bárhol az út mentén megalhat az ember - ha van miben)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32967) polimorf válasza Bogyó bá' (#32966) üzenetére


polimorf
tag

Én is nagyon örülnék ha veled mehetnék, én is komolyan mondom :K
Egy ami aggaszt, nem biztos, hogy 8-9 napra el tudok szabadulni, mert 25 nap szabim van egy évre és a családdal is megyünk 2 hétre nyaralni a kettő együtt + a betervezett hosszúhétvégés motorozások meg már sok szabit emésztene fel. De 3-4 napot talán meg tudnék oldani. Legfeljebb én korábban hazaindulnék :(
Sátrat vihetünk bár addig még azt is vennem kell mert jelenleg nincs csak nagy 4 személyes :B

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#32968) csongi válasza Bogyó bá' (#32966) üzenetére


csongi
veterán

Ha van afinitásod-tok, akkor a Bihari hegység egy részét körbe jártam. Igaz a zöme gyalogos túra, de olyat lehet látni, amit Motoron, sosem :) Három nap alatt 650Km- mentünk motorral, és gyalogoltunk vagy 40-et :D

Sátrazás: Ha rám hallgatsz, akkor kihagyod :) Ott fent a hegyekben 1200-1300 méteren és afelett már nem olyan jó elhiheted. Reggelre minden csupa víz, szó szerint.. Mire megszárad a sátor, hogy eltehesd a fél nap elment.
Sátraztam annyit az évek alatt, hogy bőven elég volt. Valóban egy más élmény, de harmadik napon, már fárasztó. A legfontosabb az éjszakai alvás, ha nem pihen az ember akkor kipurcan és nem fogja élvezni :)
Szóval, bőven megéri, az 5-6K plusz, hogy ágyban, vagy legalábbis épületbe aludjon, és ha kiszámolod, a félpanziós kaját, 5-700Ft ért eszel főtt kaját ha vacsorát kér az ember Ezek összes spórolása legyen kb 10K
Ezt ott hagyod a boltban, és főtt kaja sincs De a reggeli is jó, ha bekerül a gyomorba :D
Szóval mocorogtam már arra fele, igaz Erdélyig még nem mentem be. Rohanni amúgy sem kell, az utak részeben jók csak. De te ezt már sokszor le autóztad, gondolom, és semmi újdonságot nem tudtam mondani :D

De ha a single túrát egyedül szeretnéd letolni, én nem akaszkodom rád :)
Tudom milyen az mikor az ember ki akar szakadni minden napokból.
A 3-4 naposat akkor letudhatnánk polimorfal közösen, és a Bihari rész is elegendő hozzá. ;)
hmmm? :)

[ Szerkesztve ]

(#32969) Bogyó bá' válasza csongi (#32968) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Bihar-hegység nem szívügyem, Székelyföldet szeretném bejárni motorral. Tavalyi / tavalyelőtti tapasztalatok alapján írhatom, hogy az egykor szinte járhatatlanul rossz utak túlnyomó többségét megjavították arrafelé, szinte kizárólag ilyen utakon mennénk. Gyalogolni nem szeretek és - egészségem miatt - nem is igen tudok, így azt kihagynám. Sátorozás Torockón lehetne 2x1 nap, az nincs magasan, nincs mínusz 2 fok hajnalban nyáron. Ha esőt jósolnak, akkor meg helyből a panzió. Így gondolkoztam... ...Csomafalván meg alapból a magánház.

Nem a "ráakaszkodástól" félek, hanem attól, hogy Ti utálnátok nagyon velem motorozni. Lassú vagyok, és 250-300km-nél többet nem bírok motorral megtenni egy nap alatt, ezért nem is tervezek többet egy napra. Viszont ha jöttök (örülnék neki), akkor fogyasztási rekordot fogtok dönteni! ;]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32970) -Mosquito- válasza gergobaby (#32956) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szia,

Motorozz.hu búkőcsövek,háttámlák vagy a dobozok csomagtartók topikban keresd Petya89-et.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#32971) alvaro válasza Bogyó bá' (#32966) üzenetére


alvaro
senior tag

Én szintén szimpatizálok a felvázoltakkal (feltéve, ha a sátrazáshoz jár azért valamennyire kultúr víz+wc, ez tavaly erősen hiányzott, aztán menekültünk is panziót keresni), de most jobb, ha nem ugrálok... szóval nem csapok le az ötletre, csak kerülgetem...

(#32972) Bogyó bá' válasza alvaro (#32971) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet jönni, de az utazósebesség sík úton 80 lesz! Hegyre felfelé meg kettes nyélgáz (50)! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32973) alvaro válasza Bogyó bá' (#32972) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem ez nem probléma, sőt... A gond ezúttal egész máshol van.

(#32974) csongi válasza Bogyó bá' (#32969) üzenetére


csongi
veterán

Nem a tempo hanem a gurulas a lenyeg :)
Kezdodik a Hubble megmentese :)

(#32975) Pocee válasza Dexar007 (#32954) üzenetére


Pocee
senior tag

komolyan,nem azért írok,hogy vitázhassak,de elsiklottam afelett,hogy hány éves vagy,mióta motorozol.
A mai gazdasági helyzetet tekintve,tényleg drága(mondjuk mi nem) de ha valaki nem gyerekkora óta motorozik,hanem felnőtten eldönti,hogy motor,akkor igenis menj el,ha megengedheted magadnak,mert a 45 sokkal kevesebb mint egy rutintalan perec 50-el ami akár százezrekbe is kerülhet.
Semmi nincs berögzülve,azt a gumidarabot húzgálod meg a bal kart behúzod váltásnál,indulásnál meg lassan engeded ki,kb ennyit lehet videókról meg netről összeollózni a motorozáshoz.Nagy köszönet apámnak aki szintén motorozott és támogatta fiatalságom alatt a motorjaimat,így volt szerencsém romettől az ezresig crosstól a quadig mindent kipróbálni,homokon kétszer volt törésem közúton soha,mert tudtam,hogy ott nem lehet hibázni,azt akartam kihozni ebből,hogy baromi sok szitut megéltem motoron,úgy gondolom,hogy van is tehetségem hozzá,de a mai napig nem merem kijelenteni,hogy tudok motorozni.lehet csak szerencsém volt eddig.
A fórumon meg mindenki jószándékból írja amit,ezt azért ne felejtsd el.

szerk: ha született tehetség vagy akkor kéretik az előbbit semmisnek tekinteni,viszont akkor több szerénységet ;]

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#32976) Dexar007 válasza Pocee (#32975) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem vagyok szuletett tehetseg,csak talan egy kicsit tul van lihegve a 30-cal bolyazgatas.
13 evesen kaptam az elso robogomat,annyi lett elmagyarazva,hogy ,,ez a fek,ez a gaz,foutra ne menjel" (nem volt meg jogsim) Ennek ellenere csak 5 evre ra sikerult elesnem december kozepen jeges uton.Kozben jott egy Aerox,egy DT,es mar lassan fel eve egy XT.Mindegyik valtasnal radobbentem,hogy mennyire nem tudok motorozni,es ez tovabbra is valtozatlan.
Tavasszal valamikor majd biztos elmegyek az egyik treningre,de semmikeppen sem a szintlepos baromsagra,es nem 45 ezerert.

Give me your cum,bull!

(#32977) DigitXT válasza Dexar007 (#32976) üzenetére


DigitXT
félisten

Elég gáz stílusban nyomod.:D Fikázod, miközben fogalmad sincs, miről szól.
Még ha elmentél volna és utána mondanád, hogy hát ez szart sem ért, akkor.
Csak szólok, hogy magadat lovalod bele a dologba. Ennek sok értelme nincs.

Nehogy úgy járj, hogy rögtön valami "highspeed" tréningre mész, és ott nézik,
hogy még lassú tempónál sem tudsz motorozni, akkor hogy akarsz gyorsan?
Mint mikor odamegy valaki a stunts-oshoz, hogy mutasson egy-két figurát, az
meg azon röhög, hogy neked barátom? Még normálisan megállni sem tudsz a
motorral egyenesen, úgy tappogsz itt jobbra-balra, akkor mit akarsz figurázni?
(A példa nem kitalált, valami videóban elhangzott, bár azokat jobban ismered.)

[ Szerkesztve ]

(#32978) Integra válasza Dexar007 (#32976) üzenetére


Integra
titán

hány éves vagy? csak hogy tisztán lássunk.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32979) Dexar007 válasza DigitXT (#32977) üzenetére


Dexar007
veterán

Jajjjjj mert nem esett le eddig a videokbol meg a 8000 cikkbol,hogy mirol szol? Vagy a valosagban aranyozott bolyakat fognak hasznalni,azert kerul 45-be egy nap? ;]
Igen,ha elmennek,akkor tobb mint valoszinu,hogy az lenne bennem,hogy .: ,,De jo volt kidobni 45 ezret azert,hogy eloben is elmondjak azt,amit mar olvastam/lattam youtube-on" Hiszen a komplett safety hungary fent van. Persze,nem vigyaz rad senki,es nincs bukokeretes motorod.
A safety-nel eleve nincs ,,high speed" trening ezzel is azt sugalljak,hogy ha kijarod a szintlepos tanfolyamot
100+ ezerert,akkor te mar majdnem tudsz motorozni.

Integra: 23

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#32980) Integra válasza Dexar007 (#32979) üzenetére


Integra
titán

nem csodálkozom már semmin.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32981) Dexar007 válasza Integra (#32980) üzenetére


Dexar007
veterán

Örülök.Egesz nap tervezted a kerdest/valaszt? ;] Szolj hozza,gyozzel meg.: Miert jo elmenni egy vezetestechnikai treningre.Ez a tema.

Give me your cum,bull!

(#32982) Pocee válasza Dexar007 (#32981) üzenetére


Pocee
senior tag

Senki nem akar meggyőzni,magad miatt menjél ne más miatt.Ha nem látod értelmét ne menj,csak javaslat,nem kötelező...

Mr.Brightside

(#32983) Dexar007 válasza Pocee (#32982) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem mindenki elmenne ha ket tank benzin araba kerulne.De ok nem igy gondolkoznak,mivel jobb 10 embertol majd fel millat beszedni 1 nap alatt 20-30 bolyaert es par szep szoert.Persze,meg mindig jobb mint sajat motorral taknyolni.Teny.Viszont egyik nem zarja ki a masikat.

Give me your cum,bull!

(#32984) Integra válasza Dexar007 (#32981) üzenetére


Integra
titán

én vagyok az utolsó, aki téged bármiről szeretne és/vagy fog meggyőzni. szenttül megvagy győzve a saját hülyeségedről. ami nem baj, úgy döglesz meg, ahogy akarsz, nem igazán érdekel, csak másokat ne traktálnád ezzel a sok marhasággall, amit összehordasz, és még fene mód büszke is vagy rá és azt hiszed vicces is vagy.

az pedig az ostobaság netovábbja, hogy nincsen pénzed ilyen tréningre, és ezzel alátámasztod minden írásodban, hogy az ilyen tréning faszság, és nem életszerű és te amúgy is mindent jobban tudsz. az ilyet én hülyegyereknek hívom. nincsen türelmem az ilyen birkákhoz.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32985) DigitXT válasza Dexar007 (#32979) üzenetére


DigitXT
félisten

Azt nem érted, hogy a valóság az nem YouTube, meg 8000 cikk: amikor
ott vagy, amikor neked mondják, s amikor instant visszacsatolást kapsz,
hogy mit csinálsz rosszul. Nem az, hogy vigyáznak rád. Tanítanak. Nem
úgy, mint a jogsinál, amikor mondja az oktató, hogy nesze, körözgessél.

Őszintén megmondva, valóban nem sok meglepetés volt a tréningben, de
baromira hasznosnak tartottam. Nem bántam meg a rá kiadott összeget,
és ha döntéshozó lennék, inkább ez lenne a kötelező motorkezelési alap,
mint ami most megy rutinvizsga címén... Persze, közlekedni is tudni kell,
mert még a legjobb motorost is elüthetik, ha nem ismeri eléggé forgalmat,
de arra sem a Safety, sem a korlátlan jogsi nem tanít meg...:N Valójában
motorozni sem. Szokták is hangsúlyozni, hogy közúton közlekedünk, és
nem motorozunk. Nem fordulunk "határon". Eleve fel sem merül a kérdés,
amit feltettél, hogy "lenyomd" a motort a kanyarban, vagy "ülj ki" esetleg?

Ezt a szemléletmódot adná át egy ilyen tanfolyam, amivel (tisztelettel, és
alázattal a gép felé) önmagában a hozzáállás finomodásával jobb lehetnél.

Nem kell rám hallgatnod, meg más tanfolyamot végzettekre sem.:N Nem
tudsz elszakadni attól, hogy 45K, amit végülis megértek, hiszen csak 23
vagy, talán még saját kereseted sincs, meg hát a motor is drága volt, stb.
Viszont ha egyszer kihúzott volna a sz*rból a "Safety" tudás, esetleg úgy,
hogy elve bele sem mész a "kiélezett" szituációba, már megtérült - ennyi.

Eeegen, én felborultam a Safety-s motorral. Nem, nem tempóban és nem
nem is az alapképzés gyakorlatánál.:D Amikor belekóstoltunk a szűkebb
nyolcasba, túl lassan csináltam: PUFF. A vicc, hogy tudtam, hogy ha egy
picit gyorsabb vagyok, akkor fért volna bele az a döntés: na az az elmélet.
Nem tudom, hogy te kipróbálnád-e az ilyen feladványokat saját motorral a
TESCO-parkolójában: még ha bukócső van rajta, akkor csak-csak, de...:D

Hiába szajkózod, hogy ennek nincs köze a közúti motorozáshoz: hogyne
volna. Hány olyan zakót lehet látni, amikor alacsony tempónál potyog vki?
Sokat, hiszen városban is közlekedünk.;] Amúgy meg Matyinak volt egy
k*rvajó hasonlata a "bójakerülgetésre", hogy milyen ugyanez "highspeed":
ugyanaz.:D Csak minden hosszabb (távok) és gyorsabb (sebesség), de a
motort ugyanúgy fel tudod egyenesíteni a gáz ráadásával, és ugyanúgy le
tudod dönteni motorfékezéssel. Azt a hangot, ahogy előadta, tuti videózni
kellett volna, nagy sikere lett volna a videorajongók körében ha hozzájárul,
hogy felrakjam persze. Meg ahogy eldobta az SH300-at. De ezt már írtam.

Ui: azt nem tudom, mondtam-e már, hogy fékezni is megtanítanak.:))
Ha esetleg valaki még nem tudta volna, már ezzel megspórolhatja a motor
újjáépítését. Persze nem tudom, manapság mibe fáj pár letört alkatrész...
(Nem beszélve az esetleges perec egészségügyi kockázatáról.) Kulcsszó:
tudatosság.

Szerk: ja, még annyi, hogy még csak az első "szinten" voltam. És én úgy
éreztem, hogy a második nekem még sok lenne, arra még nem készültem
fel. Nem is a pénz, hanem a "bátorságom" nem lett volna meg rá. (Tudván,
hogy mennyire nem tudok.) Szokták ám mondani, hogy a betonfalnak picit
nagyobb a húzása, mint a bójának... Szóval...:DDD De annyit beszélünk róla,
hogy talán el is megyek ismétlőre így pár év, és pár ezer kilométer után.:U
Aztán meglátom, hogy mehetek-e már kettes "szintre"? Közel sem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#32986) Integra válasza DigitXT (#32985) üzenetére


Integra
titán

emlékszem volt olyan tréningen, aki felállt a végén és kijelentette, hogy noha 50e km-t már motorozott, de nem tudja, hogy maradt életben, mert amit itt tanult, az annyira alap és kellett volna már a kezdetektől, most pedig próbálhatja a rosszul beidegződött mozdulatokat kijavítani a következő 50e km alatt.. korrekt. pontosan ezért mentem anno azonnal a nagyjogsi megszerzése után az első szintre. és aztán következő évben a másodikra, ahogy leülepedett 1 szezon alatt az első szint, aztán ismétlőkre és terepre etc.
én már az legelső nap is estem-keltem, ezekkel a motorokkal lehet, azért vannak, hát feszegettem a pofonos ládát emberesen, szerintem így kell csinálni. ha saját motorral csinálod, akkor felét sem éri, mert nem mered az esetleges javítási költségek miatt. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32987) TayRol válasza Integra (#32980) üzenetére


TayRol
veterán

amit valaki nem akar megérteni azt kár magyarázni.

(#32988) Dexar007 válasza Integra (#32984) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem penzem nincs ilyen treningre,hanem penzkidobasra nincs penzem. Mint ahogy minden normalis embernek sincs. Pelda.: 1 hete kaptam egy levelet a volt biztositomtol,hogy logok nekik 600Ft-tal.Termeszetesen nem fogom kifizetni,akarmilyen nevetseges osszegrol is legyen szo.Miert nem? Mert nem tartozok nekik,csak elcsesztek valamit a rendszerben.
Masik peldaval elve.: Ha a jogsi draga,akkor ez a kepzes mi? Egy hetvege alatt vegigjarhatod a szinteket 100+ ezerert. Vagyis annyi mint 30 ora kresz elmelet,10 ora rutin es 30 ora vezetes.Ja,es ebben a vizsgadijak is benne voltak.

DigitXT: :R

Give me your cum,bull!

(#32989) TayRol válasza Dexar007 (#32988) üzenetére


TayRol
veterán

de nem muszaj motorozni.

(#32990) Dexar007 válasza TayRol (#32989) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem,mint ahogy vezetestechnikara sem kotelezo jarni.Anelkul is el lehet menni 50k-nal is tobb km-t. Nekem is sikerult mar 30-nal tobbet,es meg nem doglottem meg.

Give me your cum,bull!

(#32991) .mf válasza Dexar007 (#32976) üzenetére


.mf
veterán

1.) 35k
2.) Számold ki: mennyibe lenne egy felbukócsövezett motort bérelni 2 napra, felszerelést, pályát, ebédet, és instruktort. Ha ezt összeadod, egyáltalán nem sok az.
3.) Nem csak lassú bólyakerülgetés van.
4.) Látszik, hogy az elméleti alapokkal sem vagy tisztában, szóval rádférne.
5.) Nem véletlen Djuree kisöccse vagy? Vagy esetleg Symbiané? ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32992) TayRol válasza Dexar007 (#32990) üzenetére


TayRol
veterán

Ez eddig ok, de szerintem azt abbahagyhatod, hogy a tréningeknek nincs értelme. Amíg nem voltál legalább egyszer, addig az érte fizetett pénz jelentőségét sem tudod rendesen felmerni.

(#32993) Dexar007 válasza .mf (#32991) üzenetére


Dexar007
veterán

Tok olcso akkor,megyek is.

Igen,en vagyok Symbiané.Symbia edesanyja. ;]

Give me your cum,bull!

(#32994) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Komolyan mondom jobb mint a Sas kabaré.. :U

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#32995) vendingo válasza -Mosquito- (#32994) üzenetére


vendingo
veterán

Én is akartam írni a témához, de inkább töröltem...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32996) Dexar007 válasza vendingo (#32995) üzenetére


Dexar007
veterán

Küld el privatban,kivancsi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#32997) Mizsala válasza -Mosquito- (#32994) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Komolyan jó volt ezt végigolvasni így lefekvés előtt :C
Eléggé troll gyanús ;)

(#32998) Dexar007 válasza Mizsala (#32997) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem troll,komolyan gondoltam.Mint ahogy tovabbra sem koszonunk labbal. ;]
Egy elmeny volt egyebkent szerintem is. :DDD

Give me your cum,bull!

(#32999) Ferdzsoo válasza .mf (#32991) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

5.) - LOOOOL. :DDD :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#33000) DigitXT válasza Dexar007 (#32998) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez a lábbal köszönés nem tudom, hogy jön ide, de mondok OFF hasonlatot,
miért nem fogsz megtanulni motorozni a YouTube folyamatos nézegetésével:
azért, amiért lefogyni sem fog az, aki keményen nézi az aerobik DVD-ket.;]

Csináld! Gyakorolj! Ne a szádat (billentyűket) koptasd, hogy ki hogyan dönti
le a motort a kanyarban? (Lehet itt erősködni, de a vége úgyis az lesz, hogy
inkább lesz*rják, amit kérdezel, mert ha nem trollkodás, az annál rosszabb.)

Esetleg elmegy a téma ilyen elmélkedésbe. Ami ugyanúgy szájtépés csak,
és tkp. semmit nem tesz hozzá az általad hivatkozott 8000 cikkhez... (Egy
saját tapasztalat LEÍRÁSA nem több az OLVASÓNAK mint egy újabb cikk,
amit elolvashat... Egyetérthet vele, megkérdőjelezheti, meg vitatkozhat vele:
aki meg a tapasztalatát írja le, annak sokkal többet jelent, hiszen átélt vmit,
amit az olvasó nem. Ráadásul ennek egy leképezése a fórumhozzászólás.)

Mindegy, túl van tárgyalva. Azért a nagy fikázásban a tényszerűségedet ne
veszítsd, mert hiteltelenné válik az egész... Legutóbb már 45K volt 1 nap.:DDD
Meg 1 hétvége alatt lezavarható az egész 100K+-ért? Ilyenekről nem tudok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.