Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) Daywalker válasza Type-R (#32650) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem ez semmivel sem olcsóbb, mint itthon bármi más, sőt!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32652) KoVee84 válasza Type-R (#32650) üzenetére


KoVee84
senior tag

27 EUR? :Y

(#32653) Integra válasza Type-R (#32650) üzenetére


Integra
titán

ez a legjobb spray szerintem is, az összes közül, amit eddig használtam, van egy kicsike a motorban, amit a nagyból mindig utántöltök. most fogy el a nagy, ezt veszek újra. itthon kevésbé ismert, németeknél minden boltban van.

mondjuk lánctisztítót sosem használok, nem érdekel ez a része, úgyis rendszeresen elkap az eső és akkor kitisztul a lánc, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32654) Daywalker válasza Integra (#32653) üzenetére


Daywalker
addikt

Mondjuk azt azért kétlem, hogy az a teflonos-olajos réteg oldószer nélkül, csak esővíztől lejön (akkor nem jó az olaj). Nekem még sima brigós motormosástól sem jön le a MOL.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32655) Integra válasza Daywalker (#32654) üzenetére


Integra
titán

nem a spray-nek kell lejönnie, hanem a spray felületről a mocsoknak, azt meg a fizika esőben megoldja elég jól. sosem ment tönkre egyetlen láncom sem idő előtt, és a lánc akkor megy rendeltetés szerűen tönkre, ha elnyúlik. az általam használt módon gondozott lánc pedig tökéletesen bírja az elnyúlásig. túl van lihegve erősen a lánc kérdés (is). de aki szeret nyakig trutyis lenni feleslegesen, annak hajrá, ártani végülis nem árt, csak értelmetlenül idő rabló dolog.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32656) Daywalker válasza Integra (#32655) üzenetére


Daywalker
addikt

Az olajba faszán beleragad a mocsok, szóval azt eső ki nem mossa, hacsak az egészet le nem takarítod :) De mindegy, mindenki úgy csinálja ahogy akarja, valóban túl van lihegve :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32657) Type-R válasza Daywalker (#32651) üzenetére


Type-R
őstag

Nem tudom, hogy otthon milyen árak vannak, én mindig a Louisból veszem, mert náluk így kombóban akciós.

(#32658) Daywalker válasza Type-R (#32657) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát ez 8000-8500 ft...itthon, ha a köztudottan rabló árakkal operáló benzinkúton veszek sprayt meg tisztítót, az sem kerül ennyibe :DDD 400 ml olaj meg 500 ml tisztító (MOL) kb. 4500-ból megvan normális helyen.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32659) Type-R válasza Daywalker (#32658) üzenetére


Type-R
őstag

akkor a magyar árakhoz képest valóban drága
viszont a Fokt-nál az S100-as termékek még drágábbak, mint Németországban
marad a Louis :))

(#32660) Daywalker válasza Type-R (#32659) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez csak azért van, mert "jobban teljesít..." :))

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32661) Integra válasza Type-R (#32659) üzenetére


Integra
titán

olcsóbb a német ár, mint a magyar az s100-ra. 3900 a legolcsóbb 300ml-es láncspray amit találtam.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32662) Djuree válasza Daywalker (#32658) üzenetére


Djuree
félisten

én egy flakon castrol láncsprayt vettem 5k-ért motorosboltban. jól átb*sztak! :DDD
nem tudtam mennyibe kerül máshol...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#32663) Daywalker válasza Djuree (#32662) üzenetére


Daywalker
addikt

Én egyszer vettem légszűrő olajat (flakonos szórófejes Motult)...még amikor a motort vettem. Fingom sem volt az árakról persze. 6K volt, jól átb.sztak, főleg h légszűrőt is vettem és azt mondták rá, hogy gyárilag nincs olajozva ;] Hiába, no, megesik az ilyen. Azóta kitanultam a praktikákat ;] (mosószer és motorolaj:D)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32664) Kolondrum válasza Dexar007 (#32622) üzenetére

Ezzel én sem vagyok képben. A fényességet nem várom meg. Előtte valamivel átmegyek rajta. Elég sokáig jó.

(#32665) #25954560 válasza Kolondrum (#32664) üzenetére


#25954560
törölt tag

nekem eleg az hozza h sokkal jobban felforrosik a lanc ha sokaig nincs fujva, illetve nehezebben forog a hatsokerek ha felemelve megforgatom kezzel. ezeken akarmelyik lancspray segit, csak valamelyiket hamarabb ledobja. tokmindegy ha placebo (de nem az), az en lelkemnek jo a karbantartott lanc :)
sot, vettem lanctisztito spray-t is es elegedett voltam mennyivel szebb a tisztitas es ujrafujas utan. nem szamit? nem baj. en hobbim :D

(#32666) Bogyó bá' válasza #25954560 (#32665) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én csak "parasztosan" ápolom a láncot, egyelőre nem hiszek a csodaspray-kban: lemosás brigéciollal, körömkefével, majd vízzel, száradás után meg gondosan lekenem motorolajjal (mindig van itthon az autótól megmaradt), majd negyedóra lecsöpögtetés után letörlöm a felesleget ronggyal. Ezt kb. 1000 km-enként vagyok hajlandó elkövetni. Vadiúj O-gyűrűs D.I.D. lánccal vettem a motort tavaly, 5600 km alatt egyszer sem kellett feszíteni rajta. Nem szaggatják a lóerők, na! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32667) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#32666) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát én emléxem a didvx525 lánc kb 3k km után már nem arányosan volt nyúlva a 600-ason. Nah akkor azért erőssen rácsodálkoztam. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32668) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#32667) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én az enyémből (428-as erősített, 12LE-s motor) még kinézek két szezont (15-20k km) :D

(#32669) Daywalker: egyelőre tiszta és hibátlan a láncom, de legyen, Erdélyre majd kipróbálom a sokat dicsért MOL-spray-t. :P

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32669) Daywalker válasza Bogyó bá' (#32666) üzenetére


Daywalker
addikt

Motorolaj...szart sem ér, nem marad rajta semeddig kb, szóval pocsékolás plusz a motort is összekeni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32670) basel00


basel00
tag

na én meg csak meglett melyik sisakot veszem meg vagy HJC fg-17 vagy a is-17 közül vmi szép dizájnosat

(#32671) csongi


csongi
veterán

Én meg xarok a láncra :) Van helyette szíj :D

(#32672) Ferdzsoo válasza csongi (#32671) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én meg szarok mindkettőre :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32673) Daywalker válasza Ferdzsoo (#32672) üzenetére


Daywalker
addikt

Én meg sz*rok a farmra. :D Itt is hagylak titeket:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32674) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#32672) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Dugd fel a kardánodat! (Sorry, magas labda...) :DDD

Más: a nagy akksival, és némi LED-esítéssel úgy tűnik, sikerült leküzdenem az elektromos gondjaimat.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32675) csongi válasza Bogyó bá' (#32674) üzenetére


csongi
veterán

Ez szép lett!!! Remélem nem lesz a ledeknek túl erős a fénye, és nem lesz zavaró a vezetésben :).
Bár egy potméterrel egy könnyen orvosolható. Jah és ha hátsó lámpában is ledek lesznek akkor további 10W ot spórolhatsz. Úgy meg aztán csatlakozhatsz a hálózathoz, mert túl termelésed lesz :D

Feree13: Kardános persze! Tudunk élni :D

[ Szerkesztve ]

(#32676) Bogyó bá' válasza csongi (#32675) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Élőben még sokkal szebb, mint a fotókon! Nem túl erős, de qrva jól látszik most már. Az index / féklámpa LED-esítése nálam nem játszik, amiket eddig láttam, azok nem győztek meg: vagy nem elég erős a fénye, vagy csak szemből látszik rendesen. Biztos van jó is, de az meg nem lehet filléres holmi. Az első helyzetjelzőt fogom LED-esíteni, de majd csak egy hónap múlva, a műszaki vizsga után.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32677) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#32676) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most, tök sötétben ilyen:

(#32678) Dexar007: igen! :DDD (fenét, csak egy 1200 forintos akkufeszmérő....)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32678) Dexar007 válasza Bogyó bá' (#32677) üzenetére


Dexar007
veterán

A 12.1 a sebessegfokozatot jeloli? ;]

Give me your cum,bull!

(#32679) csongi válasza Bogyó bá' (#32676) üzenetére


csongi
veterán

Nekem az van bent, és egy szót sem szóltak, pedig a közlekedésfelügyeletnél voltam

(#32680) vlevi válasza Dexar007 (#32678) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem az a beépített hangrendszer :)

Amúgy erről jut eszembe, a Discoveryn az autókereskedők vettek valami lengyel rettenetet, kábé a régi wartburg, vagy még annál is rosszabb. Ők jártak úgy, hogy a dinamó nem bírt annyit tölteni még nyélgázon se, hogy a gyújtás és a világítás együtt tudjon működni :D Ami csak azért gáz, mert majdnem egész európában világítással kell közlekedni :D
Aztán átvezetékezték az egészet és raktak bele egy rendes generátort a dinamó helyett.

[ Szerkesztve ]

(#32681) Bogyó bá' válasza csongi (#32679) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egyelőre nem sürgős a dolog, még T10-es foglalatom sincs hozzá: ma akartam venni az autósboltban, de nem kaptam (350-es Jawa lámpája, a régi fajta pici, bajonettzáras gömb helyzetjelző izzóval. LED-em még pont maradt 1 db, tehát volna mit beletenni.

(#32680) vlevi: dehogyis, a beépített hangrendszerem 4.2-es. Négy szelep csörömpöl, és 2 kipufogó duruzsol hozzá. :DDD

Szerk: az összes régi, 6V-os dinamós Jawa, MZ ilyen gondokkal küzd. Mióta kötelező világítani mindenhol, meg vannak halva.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32682) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#32677) üzenetére

Fúú, de k rendes ez a gyerek! :R
Valóban pofás!

(#32683) DigitXT válasza Bogyó bá' (#32677) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem baromi jó.:K Nem is értem, mitől látszanak ilyen jól a mutatók is.
(Sebességmérőnél még csak-csak, mert szűrődhet a km számlálónál, de a
fordulatszámmérő rejtély. Mindenesetre örvendetes, hogy bevált a cucc.:D)
Nekem ilyen jól látszott volna, nem kellett volna a plexi mutató + piros led...

(#32684) Archer válasza Dexar007 (#32678) üzenetére


Archer
őstag

Átlagfogyasztást ;]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#32685) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Nem motorozik valaki innen a Dél-Dunántúlon? Vasárnap szeretnék gurulni valamerre, de nem tudom mit lenne érdemes megnézni? (Horvátország és Szlovénia is játszhat).. max 400-500km napi táv körül lenne az ésszerű limit, és szeretnék valami kanyargós helyen csavarogni :)
(lakhely: Barcs, horvát határ)

ui. esetleg ha valaki csatlakozna, annak is örülnék :K

Üdv. :R

(#32686) Bogyó bá' válasza gergobaby (#32685) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak a Mecsekbe szoktam eljárni rendszeresen - Kalocsáról. Legutóbb 2 hete kerültem arra.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32687) #25954560 válasza Archer (#32684) üzenetére


#25954560
törölt tag

maximalis teljesitmenyt :)

(#32688) Nikla


Nikla
tag

Sziasztok, a csizmavadászat folytatódik;
Gaerne-ről mi a véleményetek? Illetve mint kiderült nem kicsit vastag a vádlim..

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#32689) Ferdzsoo válasza gergobaby (#32685) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én motorozok, csak még nem most! :D
De ajánlhatok egy útvonalat, pécs-orfű-magyarszék -sásd- baranyajenő (itt van egy nagyon fasza kávézó :D ) kaposvár, (a sásd kaposvári szakasz nekem nagyon bejön, itt vannak nagyobb tempós kanyarok is, szép belátható, és kellemes a táj is. :) ) majd innen szabadon választottan haza.
Ez garantáltan kanyargós, nincs nagy forgalom, az útburkolat kielégítő, helyenkén kimondottan jó.
Remélem tudtam segíteni.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32690) Szakbarbár válasza Ferdzsoo (#32667) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nálam sem igazán vált be, jó esetben két szezont ha kibír (max 10k km). A láncot is állandóan feszítenem kell, mert beleér a villába 500 km után.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#32691) Integra


Integra
titán

jézus, az sp felára 3100 euro az alap bringára, mibe fog ez abszurdisztánban fájni?! :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32692) zsolt19900 válasza Ferdzsoo (#32689) üzenetére


zsolt19900
őstag

plusz egy, erre a szakaszra, és ténylegesen jó az út + az útvonal.... ezt lehet még vegyíteni egy sásdon nem kapivár felé menetellel, hanem dombóvár és úgy akár kaposvár, de sásd után vigyázni mert valami érdekes oknál fogva fél labda méretű puklik tarkítják az utat a sásd utáni faluig.... vagy ha ott nem is dombóvár felé vesszük az irányt akkor viszont elkeveredhetünk őőőő bikal szászvár máza komló felé, az sem egy rossz útvonal

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#32693) Ferdzsoo válasza zsolt19900 (#32692) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jaja dombóvár - szászvár - magyaregregy-komló-pécs is nagyon jó, de itt kevésbé jó az aszfalt. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32694) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#32693) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet, hogy felfújom az arcomat, és délben elmegyek a Mecsekbe. Egészen kedvet kaptam egy kis motorozáshoz! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32695) Laraxior


Laraxior
titán

Sziasztok.
Első motornak érdemes egy ilyen árkategóriájú motort venni? [link] Ez pl pont tetszik, és mindenképpen sportmotort szeretnék, esetlegesen később sporttúra, de az már a második, még odébb van.
Úgy értem, hogy bő 10 éves szegény, gondolom hajtva is vannak/voltak, mennyi élet lehet bennük, ill mennyi az esély arra, hogy ne kelljen rákölteni mégegyszer ennyit :D
Igazából, még csak nézelődöm, mert csak nyár vége felé, vagy talán őszre tudok venni egyet (még a jogosítvány is készülőben van, az autómra is van még kiadás)
Tehát a vételár olyan 5-600k, az átírásra, biztosítás, meg az első "szervízre" érdemes egy 150-200k-t meghagyni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32696) Zolee_70 válasza Laraxior (#32695) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Friss jogsival 600-as sportmotor.....egyenes út a kórházba, rosszabb esetben a hullaházba.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#32697) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Aki itt szállít utast, tőlük kérdezem, hogy az csak városi legenda, hogy jogsi után 2 évig nem vihetek senkit, vagy ez tömény butaság? Mikor érdemes egyáltalán próbálkozni, mennyi legurult km után?
Gondolom ahhoz nem kevés rutin kellene, hogy az utasom ficánkolását kompenzálni tudjam. (Ok, nem ficánkol, de mire összeszokunk, addig bizony érhet meglepetés.)

(#32698) TayRol válasza Teasüti (#32697) üzenetére


TayRol
veterán

az első jogsi megszerzésétől 2 évig. tehát ha volt B-sed mondjuk 5 éve, akkor vihetsz.

(#32699) Kolondrum válasza Teasüti (#32697) üzenetére

TayRol mondja jól. Én az elején még vittem bnőmet, de ezt már ahol lehet próbálom kivédeni, mert nem vagyok rá kész. Nem jó gy bálnaként viselkedő motorral menni.

Szlovákia - hangos ház? Ma. Hm!

(#32700) Laraxior válasza Zolee_70 (#32696) üzenetére


Laraxior
titán

Hasznos info, kösz :W
Érdekes az autómnál is ezt mondták friss jogsival nagyköccentis, mégis élek... koccanásom se volt, nemhogy kórház, hullaház.
Úgy látom, ebbe a topikba se kell jönni infoért.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.