Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) BoB válasza Laraxior (#32700) üzenetére


BoB
veterán

Mindenkinek magának kell eldöntenie.

Nagy motor kezdésnek pro/contra:
+ nem kell pár éven belül motort cserélni, amivel pénzt bukik az ember, plussz utánnajárás stb.
- lassabb tanulás

Autó - motor különbség: itt ha az ember megijed, fél, az jóval nagyobb kihatással van a kormányzásra mint autónál. Valamint nem annyira egyszerű megtanulni mint előbbit. Rengeteg motoros van sok év tapasztalattal úgy hogy bőven volna még mit tanulnia.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#32702) Kolondrum válasza Laraxior (#32700) üzenetére

Majd ha elkap vala a zizi és húzod neki. Egyszer kap el rosszkor. Talán neked is be kell nézni egy autó alá és kicsit helyre rakja a látásmódodat. :R

(#32703) Zolee_70 válasza BoB (#32701) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Miért vesz valakli sportmotort? Mert húzni akarja neki. Ha nem húzza, kényelmetlen, lassan menni nem lehet vele. És bizony 130-160-as tempónál kurva gyorsan történik minden, ami kevés rutinnal kellemetlen.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#32704) Kolondrum válasza Zolee_70 (#32703) üzenetére

60Km/h-nál másodpercenként 36métert halad a vonat, akkor a motor is. :D És az nem 160.
Múlt héten játszottam egy félreeső szakaszon a vészfékezéssel 50-ről. Már az is horror mennyire nagy erők hatottak rám. [link] Itt már nyalta az aszfaltot. Eddig bírtam cérnéval, hogy nem satuzom le. A féknyom végén állt masszívan az autó és nézett rám a sofőr.

(#32705) polimorf válasza Teasüti (#32697) üzenetére


polimorf
tag

Én amint megkaptam a jogsit rögtön utassal motoroztam és azóta is magam nagyon ritkán megyek bárhová is. Tehát én utassal tanultam meg motorozni és nem volt benne semmi pláne. Először volt egy eset amikor ellentétesen dőlt mint én és majdnem kiegyenesítettük a kanyart, akkor megálltam és megbeszéltük, hogy ha nem tud velem dőlni akkor ne csináljon semmit csak dőljön neki a háttámasznak a többit majd én csinálom. Azóta is így motorozunk és azóta minden ok. Indulás előtt beszéljétek meg, hogy mi az utas dolga aztán nem lesz semmi gond.
Nem kell félni az utas szállítástól! :)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#32706) vlevi válasza Laraxior (#32695) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hatareset.
Mert igaz, hogy ezzel lehet menni marhagyorsan is, vadbarom modjara visitva egykereken a belvarosi szuk utcakon, amire mondjuk egy 250-es chopper nem kepes, de akinek van esze az kozuton nem hasznalja ki a sportgepek tudasat, es akkor nincs baj. De ahhoz, ahogy polimorf is irja, esznel kell lenni, hogy ne akard huzni neki.
Masik oldalrol viszont a 600-as sportgepek karakterisztikaja olyan, hogy kis fordulaton eleg gyengek, es csak nagy fordulaton van erejuk. Es ha ez valakinek nem tetszik, akkor sajnos huzni fogja neki, az pedigmnem jo.
Nekem 2004-ben az tanfolyamon a tanulomotor egy yamaha fz6 volt. Szaz lo, 14000 fordulat. De 8000-es fordulatszam alatt az is tanulomotornak mondhato :-)

[ Szerkesztve ]

(#32707) emre válasza Kolondrum (#32704) üzenetére


emre
veterán

1 m/s=3,6 km/h

Szóval ha jól számolom akkor az inkább csak 16,6 méter lesz 60-as tempónál, és 160-as tempónál 44,4 méter/sec.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#32708) Kolondrum válasza emre (#32707) üzenetére

úúú bmeg. OK!
Akkor is mire fékhez nyúlok áthúztam a manuson 2 kocsit és 8 tengelyt.

[ Szerkesztve ]

(#32709) BoB válasza Kolondrum (#32708) üzenetére


BoB
veterán

Látom tanulsz a suliban! :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#32710) Ferdzsoo válasza Laraxior (#32700) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha van önkontrolod vehetsz ezrest is.
Szerintem ha van agyad nemgáz a 600 sport. :K
De kérlek egy autót soha ne hasonlíts motorhoz 4 keréken más az élet. Hiába autóval ezmegaz meg vettél pl. egy 200 lóerős autót az gyorsulásban még egy 60 le-s motornak sem felel meg. Nemhogy egy százhuszasnak.
Szóval hiba összehosonlítani. Autón meggyűrődsz, motoron rongyá törheted magad ha valami rosszul sül el.
Illetve be feledkezz meg a védőfelszerelés kiadásairól sem ami alhangon olcsó cuccokból is vagy 150k.
Ezzel kalkulálj!

Utastéma pedig nagyonnemmindegy ki ül mögötted, nem a kilókra gondolok hanem arra hogy van e fogalma, felvilágosítottad e arról hogy mit kell csinálnia.
Van olyan utasom akit nem is érzek hogy ott ül és van akivel nehéz volt 1 órát motorozni.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32711) Kolondrum válasza BoB (#32709) üzenetére

:DDD

(#32712) Type-R


Type-R
őstag

Megtörtént a jelentkezés a Safety Hungary-nál az idei első képzésre.
Kezdődhet lassan a szezon.

(#32713) csongi válasza Laraxior (#32700) üzenetére


csongi
veterán

Azert amit polimorf mond van alapja.
Azt neked kell eldonteni milyen motor all hozzad kozelebb. Szinte minden stilushoz van motor. Mindegyikkel lehet allatkodni esz nelkul tepni neki, ebben egyformak. Az mas kerdes hogy birja vagy sem.
Ne feledd, itt nincs kasztni,minden hibat a testeden fogsz erezni nincs mese.
Elso motornak lehet 1000is. Nem csak teljesitmeny es fek amibol all a motor. Van sulya es sok mas. Itt egy jo gumi megvaltas,meg akkor is ha nem kozlekesz gyorsan,mig autonal ez nem annyira ereszheto normal kozlekedes mellett.

Sokan odszkodnak a ketogira valtasoktol, de akinek eleg egy 50-60 loero annak minek 120?
Bizony vannak szep szammal olyanok is, akik azert valtanak mert tullottek a dolgon.
Ha van jogsid, probalj kiprobalni parat.Mindenkinek javaslom, akar utaskent is ha van ra mod.

Motor: Magyarorszagon 10bol fel motor ami olyan allpotba van, mint amit allitanak rola. A sport vasak pedig nem kimelt ezkozok. Lehet megkapott minden olaj cseret, de elete folyaman 5* volt forralva, es eleg ahhoz hogy jelentosen megno a hibasodas eselye. Ezek miatt a regi 20 ev koruli vasak jobnak mondjak. Valoban tobb anyag van bennuk, jobban toleraltak az ilyeneket, vagy a torodes mentesseget, de ott meg jelen van a 20eves koruk, es ki tudja az ido alatt mit kaphatott.

Szoval nem konnyu! Azt fogadd el koltseg mentes motor nincs. A kerdes az mennit koltesz ra.
Polimorf , pedig jo srac, megbantani nem akart, legfeljebb hulyen irta le a velemenyet :)

[ Szerkesztve ]

(#32714) Bogyó bá' válasza csongi (#32713) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem Polimorf "bántotta meg", hanem az azonos avatarú Zolee_70! ;]

Egyébként meg kezdő sportmotorosoknak: :DDD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32715) csongi válasza Bogyó bá' (#32714) üzenetére


csongi
veterán

JÉÉÉ tényleg :D
Az a szakállas avatar megtévesztett :D Köszi a ki igazítást.

(#32716) Laraxior válasza Bogyó bá' (#32714) üzenetére


Laraxior
titán

Nem arról van szó, hogy megbántott, csak ez a balfasz hozzáállás... mondjuk gondolom akkor kb hasonló kaliberű embert is takar. Miért kellene megdögleni azért, mert most kezdtem motorozni. 30 éves leszek, nem 18, valahogy csak el tudom dönteni, hogy hol a határ.
Na mindegy, azért köszönöm a tanácsokat.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32717) Bogyó bá' válasza Laraxior (#32716) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gyanítom hogy nem rossz szándék, hanem inkább féltés miatt írta amit írt, legfeljebb nem szerencsésen fejezte ki magát. Amúgy meg igazad van, minden "fejben dől el".

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32718) Integra válasza Ferdzsoo (#32710) üzenetére


Integra
titán

én egyszerűen megtiltanám mindenkinek hogy elsőre ezres sportmorra üljön, hatszázassal is úgy meglehet halni, hogy ihajjj, az is olyat lép már, hogy ijesztő. főleg elsőre. még hatszázas 95 lovas fazer vagy hornet etc... annyira másvilág egy r6-cbr-zxr6, jóval könnyebb, erősebb, más a váltó áttétel etc. ezek fegyverek. én hat év után jutottam oda, hogy idén már átmerek ülni ezresre (ha minden jól megy), de akkora a tisztelet és az alázat bennem, hogy azt szavakba is nehéz önteni. pontosan azért, mert tudom, hogy a hatszázas mire képes. pedig nem tudom pályán még mindig kimotorozni rendesen a hatszázasat..

nekem mondjuk ettől függetlenül mindegy, mindenki azt vesz amit akar, amivel boldog és az álmát valósítja meg. de az egészen biztos, hogy ha törvényhozó lennék, korlátoznám, illetve feltételekhez kötném a használatát.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32719) Integra válasza vlevi (#32706) üzenetére


Integra
titán

az a kis hatszázas alsó fordulaton, amikor gyenge, akkor is megszeg minden létező közlekedési szabályt.

írhat bárki bármit, hogy csak rajtad múlik, hogy nem húzod.. de, húzod, húzni fogod. akaratlanul is, mert úgy elbűvöl ezeknek a motoroknak a képessége, az ereje.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32720) vlevi


vlevi
nagyúr

Ugyan az egesz kerdest csak a kobcentik vonalan beszelgettuk, de termeszetesen ez sem tokelets megkozelites, mert egy 1200-es bandit kozel sem olyan veszelyes, mint egy 600-as gixxer. Vagy egy 1500-as chopper, 60-70 loerovel. Viszont valahol megiscsak igen, mert egy harley ketszer olyan nehez, es igaz, hogy vegsebessegben meg sem kozeliti a speedgepeket, de pont a nagy sulya miatt az sem ajanlott kezdomotor, mert ha 400 kilo egyszer elindul, azt meg is kell tudni allitani.
Motoron sajnos sokkal inkabb elojon a kezdoknek a kezelesbeni hianyossaga, de meg a sok eve motorozo embereknel is. Veszhelyzetben autonal egy dolgot kell csinalni, satufek, es ha van idod feleszmelni, akkor menekulesi utvonal. Motoron ezt nagysagrenddel nehezebb kivitelezni. Mar eleve a motorok elenyeszo reszen van csak abs, ezert lehet rengetegszer azt olvasni, hogy "nem tudtam volna megallni, ezert inkabb elfektettem a motort" fele magyarazatokat. Egy fenet. Bepanikoltal, berantottad a satufeket, kicsuszott az eleje, azrt borult fel.
Sokszor megtargyaltuk mar, hogy az elobb emlitett safety hungary, vagy barmelyik masik vezetestechnikai kepzest nagyon fontos lenne vegigcsinalnia minden motorosnak. Mert van olyan is, aki evek ota motorozik, de sok dolgot csak a sajat megszokasai alapjan tanult meg valahogy, es egy ilyen kepzesen megmutatjak neki, miert erdemes mashogy csinalnia.
Tudom, nincs ingyen egy ilyen kepzes, de hogy demagog dolgot is irjak, olcsobb, mint a toloszek, vagy a temetes.

(#32721) emre válasza Laraxior (#32695) üzenetére


emre
veterán

Első gépre pláne ha szinte biztos nem marad 1-2 évnél tovább akkor nem költenék ennyit, max 500-at.
Ráadásul nyár végére és őszre nem ezek az árak lesznek, most már kicsit drágák a gépek.

Én tuti valami olcsót játszósat néznék, mert ha majd mentél vele pár ezer kilométert utána fogsz rájönni hogy milyen stílus fekszik neked igazán. El kell menni pl a Redbaron-ba vagy más kereskedésbe és fel kell ülni pár gépre aztán amelyik úgy érzed testhezálló az üléspozíció annak nekiállsz utánaolvasni hogy melyik az az évjárat amelyikkel érdemes foglalkozni. Esetleg a specifikus fórumokon keresel referenciát a hirdetett gépről.

Az első gépem nekem is 100 lovas, nem hátrány ha van teljesítmény, lassabban lehet menni, ezt Te döntöd el, csukló függő. Ráadásul 1989-es évjárat, a blokkjához most tervezem hogy hozzá kellene nyúlni, mert van kis hangja a láncoknak. Szóval pár éves gép is lehet totál leharcolt, de 10 év felett is találhatsz megkíméltet.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#32722) Kolondrum válasza emre (#32721) üzenetére

Vételár + rendbe rakás = 500K? Az úgy elég karcsú.

(#32723) emre válasza Kolondrum (#32722) üzenetére


emre
veterán

Ép ez lenne a lényeg, pláne ha nem magadnak rakod rendbe, mert a következő szezonban lesz pénzed rendes vasra.

Ez miért nem jó kezdő gépnek? De még ezért is sokat kérnek, 93-as gépért max 300 ha tip-top állapotú.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#32724) Bogyó bá' válasza emre (#32723) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tanulni egy ilyen szelíd talán még jobb volna: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#32725) emre válasza Bogyó bá' (#32724) üzenetére


emre
veterán

Igaz, meg a GS500 is tuti erre a célra, de Lara sportgépet akar.
A válaszom elsősorban neki szól, nem azt fejtegettem hogy szerintem milyen a jó kezdő motor.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#32726) yodamastah válasza vlevi (#32720) üzenetére


yodamastah
őstag

Valóban a lóerőknek ehhez kevésbé van köze. A felsoroltak közül a 600as gixxer a legbiztonságosabb. Legjobb váz+futómű+fék kombó a gixxeren van. Esélyes hogy a legjobb gumi is azon lesz. Ezzel lehet a legrövidebbet fékezni, ez fog a kanyarban legkésőbb kicsúszni alólad. Amikor az 1500as chopperral már a betont szántod a kanyarban, a gixxer még csak olyan 25 fokban lesz ledöntve.

A veszély nem az erő, hanem hogy atomstabil a sportmotor bármit kérsz tőle megcsinálja. Egy ilyen motoron könnyen elbízza magát az ember.

Motorerő szempontből kiváló kezdőmotor egy 600as spormtotor. Viszonylag gyengék ezek 8ezres fordulat alatt. Ha felülsz rá, és betartod hogy nem pörgeted 8 fölé, van egy 40-50 lóerős motorod. Kezelni persze nem olyan könnyú lassú tempónál, az üléspozíció és a magas súlypont miatt. Szóval másik jó választás a 600 sporrtúra motorok ami be szokott válni elsőre. (600as fazer pl)

Szóval a kezdő motorozás kulcsa nem az hogy venni kell valami szar és gyenge motort, mert hogy az biztonságosabb. A francokat pont ellenkezőleg. Technikailag a lehető legjobbat kell venni. A kulcs inkább az hogy meg kell tanulni motorozni minél előbb egy elfogadható szinten. Én 3 hét motorozás után voltam az első pályanapomon, kb 1.5 hónap után az első versenyen (tökutolsó lettem). Az első szezonban lenyomtam minimum havi 2 pályanapot, és átlag napi 150km motoroztam közúton. MIndezt tudatosan azzal a céllal, hogy meg akarok tanulni minél előbb viszonylag normálisan motorozni, mert más nem fog megmenteni a közúti forgalomban. És a tudatosság nem csak annyit jelentett hogy mentem amennyit bírtam, hanem elméleti tudásből is próbáltam rengeteget magamba szívni, és a valóságban ezeket gyakorolni.

Még egy dolog. Ha a sok gyakorlás ellenére is bénázik a kezdő/tanuló motoros, és nem fejlődik rendesen, akkor abba kell hagyni! Nem kell mindenkiből amatőr versenyző legyen, de egy határozott, magabiztos motorkezelés ha nem megy, akkor abból előbb utóbb baj lesz. A motorozás nem játék, akkor is eléggé veszélyes ha nagyon jól megtanult motorozni az ember.

[ Szerkesztve ]

(#32727) canniball


canniball
nagyúr

Meg tudjátok-e mondani sacc/kb. mennyi idő míg visszahül a paripa annyira, hogy neki lehessen esni az olajcserének?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32728) yodamastah válasza yodamastah (#32726) üzenetére


yodamastah
őstag

Ja még annyi hogy mint írtam szerintem nem lóerő fuggő a kezdőmotor kérdés, de ezres sportmotort valóban semmi esetre se!

Brutálisan tolnak az 1000esek lent is. Meglehetősen nagy a külnbség egy mai 600 és egy 1000 blokk között. Egy literes sportmotoron nem lehet csak úgy ráncibálni a gázt 5-6e fordulaton, 600on meg simán, nem lesz semmi. 6e fordulaton kb 40 Le a600as, és 80Le az 100es. Ráadásul a nyomaték is ezen a fordulaton kb a duplája az ezresnek!

[ Szerkesztve ]

(#32729) Integra válasza canniball (#32727) üzenetére


Integra
titán

negyed óra, 20 perc? ha nem küldöd neki, nem hiszem, hogy több lenne

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32730) polimorf válasza csongi (#32713) üzenetére


polimorf
tag

Nézek ki a fejemből, hogy kit is bánthattam én meg.? :Y
Mikor véletlenül sem szeretnék soha senkit bántani. :N
Aztán rájöttem nem rólam van szó csak egy azonos avataros illetőről. :D (Bogyó rögtön rájött :R )

Moderátornak:
Kár, hogy nem lehet egyedi avatart választani, így kiküszöbölhető lenne az ehez hasonló felreértés. Ez csak egy ötlet a moderátornak mint újítás.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#32731) Teasüti válasza polimorf (#32730) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lehet, őstagtól felfelé.
Nem tudom miért nem tűnt fel, de itt az utolsó oldalon néhány tagot leszámítva mindenkinek egyedi arcképe van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32732) canniball válasza Integra (#32729) üzenetére


canniball
nagyúr

Az nem is olyan vészes, köszi! Lassan aktuális lesz a dolog, de körüményes lenne otthagyni a paripát, megpróbálom akkor majd úgy megbeszélni a szerelővel a dolgot.
Ha már kérdezek, a könyve szerint eddig Castrol Actevo 10W40-t töltöttek bele, de úgy emlékszem tavaly volt a Castrol olajok körül valami hamisítási fennforgás; ez lecsengett már vagy még résen kell lenni vásárlásnál?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32733) polimorf válasza Teasüti (#32731) üzenetére


polimorf
tag

Bocsi, nem vettem észre.
Ilyen öregembernek mint én már nincs annyi ideje, hogy őstag lehessen.
Mire őstag leszek már lovak fognak legelni a síromon. :D
Már egyre többet gyakorolom a koporsóba fekvést, meg a gödörbe ugrást, hogy az utódoknak már ezzel se legyen gondjuk. :DD
Kit kell lefizetni egy egyedi saját fotós avatarért? :))

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#32734) Szakbarbár válasza vlevi (#32720) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

"nem tudtam volna megallni, ezert inkabb elfektettem a motort"

Nekem az tűnne logikusnak, hogy az utolsó pillanatig fékezek, lehetőleg nem blokkoló kerékkel. Ha már csúszik a motor, akkor 1 - kontrollálatlan a csúszás, 2 - sokkal hosszabb a fékút (csúszás). De ha nincs igazam akkor cáfolja meg valaki.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#32735) Daywalker válasza polimorf (#32733) üzenetére


Daywalker
addikt

HG vagyok és default avatarom van:DDD Nincs időm ilyenekkel vesződni:))

bogyo112: kezdőmotor...pont ilyenen kezdtem, csak eggyel öregebb és kék.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32736) Ferdzsoo válasza Integra (#32718) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Csak nem veszel egy 1000-s gixxert?! :DDD :DD :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32737) BoB válasza Daywalker (#32735) üzenetére


BoB
veterán

Na ezért tartasz még itt ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#32738) Ribi válasza Laraxior (#32700) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nyilván baromság amit írt.
Eleve aki 10 éve vezet az már ismeri a ritmust és eleve kicsit lassabb közlekedésmódhoz van hozzászokva az autózás miatt.
Én mondjuk 250-el indítottam, de több hónap volt mire egyáltalán el kezdtem álló autók közé bemenni, mert alapból nagyon idegen volt számomra. Városon kívül 5-600 alatti motorral egyedül nem annyira élvezet, mert ki kell taposni a belét ha meg akarod hajkurászni. Nagyon gyorsan meg megint nem szeretek menni, mert brutál szél van túra plexi ellenére is. Innentől pedig a jobb gyorsuláson kívül pont ugyanannyira megy kórházba 250 vagy 600 vagy 1000-es motorral is. 1000-est nem ismerem milyen, lehet sokkal rosszabb, de gondolom pont akkora váltás mint 250-ről 600-ra. Ha váltanék is 1000-re az az erősebb alsó tartomány miatt lenne, nem azért hogy 200-nál gyorsabban menjek.

[ Szerkesztve ]

(#32739) Ferdzsoo válasza Szakbarbár (#32734) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Engem eddig egy autó alá csúszástól hátulról lassú tempóval, illetve egy balos ívben kicsúszástól közepes tempónál mentett meg az abs. A legjobb dolog ami motorra lehetett rakni biztonsági szempontból.
Nem lett volna, simán én is fektettem volna a gépet.
Mindakéttszer hátsó blokkolt, egyszerűen nagyon letapostam.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32740) Teasüti válasza Ferdzsoo (#32739) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor itt nincs az, mint bringán, h a „kezedben van az abs”?
Biciklin akár egy-másfél métert is lehet csúszni blokkoló első kerékkel esés nélkül, könnyű kompenzálni.
Aszfalton szárazon meg előbb állok fejre, mint hogy megcsússzon az első.

Azt hinném motornál is könnyebb fejre állni, mint megcsúszni szárazon. Hátsó kerék el se emelkedik a talajról egyáltalán? Nincs az, hogy jelentős bólintásnál már kizárólag csak elől van tapadás, vagyis a fékerő 100%-a előre csúszik? Azt hinném éppen azok a törvények itt is, mint bringán.
ABS csak új motoron van, mi? : (

[ Szerkesztve ]

(#32741) Kolondrum

Valóban zenél a ház.
[link]
[link]
[link]

[link]

Nagyon jól voltak az utak amint átértem a hídon. :U

(#32742) Warpig válasza Zolee_70 (#32696) üzenetére


Warpig
aktív tag

Ez ìgy túlzás. Ésszel kell menni azokkal is, ha ő úgy érzi, hogy menni fog, akkor csinálja.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#32743) Daywalker válasza BoB (#32737) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezt mire érted? :F

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32744) Ferdzsoo válasza Teasüti (#32740) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A törvények ugyanazok csak a bicikli 10kiló a motor meg legjobb esetben is15x-öse. Igen biciklit kikorrigálod, motoron sokkal nehezebb megcsinálni mert a testsúlyoddal sokkalkevésbé tudod befolyásolni mint a biciklit. Emiatt ha blokkol akkor nagyeséllyel ki is csúszik. Persze ha profi vagy meg lehet fogni de nemhinném hogy ennek hamar a mesterévé lehet válni. Ergo ABS segít.

Most nyugodtan leszólhattok hogy balfasz vagyok meg abs nélkül is meglehet oldani mindent, de megnézném éles vészhelyzetben 10 mototosból hány tud megfogni egy kicsúszó első vagy hátsó kereket... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32745) Daywalker válasza Ferdzsoo (#32744) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem azon motorosok többsége, akik szidják az ABS-t (az újfajta ABS rendszerekre gondolok), azok nagy része nem próbálta vagy sosem volt olyan veszélyes helyzetben, ahol jól jött volna. Én nem vennék most már ABS nélkül új (szó szerint új) motort. Nem is tudom melyik a rosszabb, egy fórumon puncinak vagy a valóságban Darwin-díjasnak lenni? :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32746) Kolondrum válasza Daywalker (#32745) üzenetére

:DD

Ma már nem ABS-el jön kit az összes motor?

(#32747) Dexar007


Dexar007
veterán

Csak 2 eves cikket talaltam.: [link]

Give me your cum,bull!

(#32748) vlevi válasza Szakbarbár (#32734) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze, errol van szo. Ameddig lehet, addig fekezni kell, kozben keresni a megfleleo kikerulesi uvonalat, ha van. De az, aki hirtelen megrantja az elso feket, annak szint biztosan megcsuzik az elso kerek, bebicsaklik a karomany, es karcolja az aszfaltot. Ugy, hogy berantod a feket, ne, lehet nagyot lassulni. Csak akkor, ha progressziven, egyre erosebben huzod, mert igy osszelapul kicist a gumi, nagyonb lesz a tapadasi felulet. Igy mar lehet akkorat fekezni, hogy elso kerekre alljon a motor. De azt sem akarjuk :-)

(#32749) Ferdzsoo válasza Daywalker (#32745) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egyetértek. Egyébként amikor filóztam mi legyen a következő motor, a Ktm990 Smt is nagyon tetszett, a kettő között sokat vaciláltam, a Ktm amilyen keskeny, kicsit endúrósabb, brembo fékek, sokkalkisebb súly, mint egy bicikli kb. Nagyon bejött. 3 nagyonerős érv viszont a vfrnél volt. ABS! ( akkor még nem volt a ktm-ekben, a mostani újak már kaptak), kevésbé volt dobozolható, ill. a kardán. Term. Az abs hiánya volt számomra a legsúlyozottabb.
Ennyi.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32750) BoB válasza Daywalker (#32743) üzenetére


BoB
veterán

Csak poén volt...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.