Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120701) FeniX- válasza tboldi (#120700) üzenetére


FeniX-
aktív tag

B*zzzmeeeeg!

(#120702) norbert1998 válasza Max_218 (#120689) üzenetére


norbert1998
veterán

A felsorolt két kínait szentendren lehet vezetni. Vezettem mindkettőt. Az rkf sokkal erősebb, gyorsabb, de sokkal kényelmetlenebb is (nekem). Ennyit tudok mondani róluk :DD

(#120703) baboss válasza Predator2 (#120685) üzenetére


baboss
őstag

Cseréld le a ruhát bőrre sokkal jobb lesz, nem cibál annyira a menetszél. Nekem van mind 2 tapasztalatból mondom. Vagy kérj kölcsön egy havertól és próbáld ki.
+ nagyobb szélterelő, sokat fog számítani.
Túl kicsi a motor, vagy te vagy magas. :D
Több a - mint a + érv a motor mellett. Nem próbáltad ki vásárlás előtt?
Idővel vagy megszokod, vagy eladod.

[ Szerkesztve ]

(#120704) baboss válasza Predator2 (#120685) üzenetére


baboss
őstag

Ezen van szélvédelem. :K

(#120705) zgospel válasza Predator2 (#120685) üzenetére


zgospel
őstag

Gratula a motorhoz.
Ez úgy hangzik mintha egyáltalán nem próbáltad volna ki vásárlás előtt. A visszapillantóban pontosan hogyan nem láttál rendesen? Motoron sokkal többet kell forgatni a fejed mint kocsiban (bár ott sem ártana).

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#120706) runner 125 válasza baboss (#120704) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez már Covid plexi a javából. Nagy előnye, h így bemehetsz vele bárhova. Élelmiszerboltba, gyógyszertárba, sehol nem szólnak rád, h nem védekezel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#120707) canniball válasza Predator2 (#120685) üzenetére


canniball
nagyúr

Grat!

Az a plexi ahogy nézem pont a fejed környékére tereli a menetszelet, én a helyedben leszedném és megpróbálnám nélküle. Most még nincs rossz idő, tudod tesztelni.

Az ülés bizonyos szinten szokható. Ha nagyon nem begyere akkor komfortosítható/cserélhető. Próbáld megszokni, aztán ha a következő szezon közepén is kényelmetlen akkor lehet tovább gondolni a dolgot, addig én nem foglalkoznék különösebben a kérdéssel.

Összességében meg ahogy a többiek írják: ez ilyen, egy nakeden mindig fúj a szél. Hűvös időben kellemetlen, a nyári kánikulában kellemes. Pont fordítva mint egy jó szélvédelemmel ellátott paripán.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#120708) csongi válasza baboss (#120704) üzenetére


csongi
veterán

Azigen!
Torokorszagi turam elott egy nappal kendacsoltam egy toldalekot. Hat szep nem lett ez sem, de jol szolgalt. Azt hittem ennel trogerebb kivitelezes nem nagyon lehet. :)
Vagy megis!

(#120709) Micsurin válasza tboy93 (#120693) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kappa:

[kép] [kép] [kép] [kép]

Bővítve: [kép] [kép] , még így sem(pont nem az, 180-181-el) zavaró ha rajta ülsz, kormányt ha végállásba tekered sem zavarja.

MotoDetail

[kép] [kép] [kép]

Azt hiszem megyek is motort mosni képeken látni már, hogy poros. :D

csongi a jó kis F650, egy henger ide vagy oda ha ismered a nyűgjeit baromi jó kis gép haverom az olasz impirttal már átlépte a 90 ezret :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#120710) Pttypang


Pttypang
veterán

Gondolom nem mindegyikotoknek van garazsa/kertes haza, hol es hogy taroljatok a motort szezonon tul? Ismerosnel?

Everybody lies.

(#120711) Topiccsendőr válasza Pttypang (#120710) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Anyamek.
Orulnek neki nagyon. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#120712) csongi válasza Micsurin (#120709) üzenetére


csongi
veterán

Zoli baratomnnal a 150 ezret :).
A piroska a kepen, az is ott jar 90 ezer kornyeken.

(#120713) Somatom válasza Pttypang (#120710) üzenetére


Somatom
veterán

Bérelek egy területet Óbudán, egy ipari övezetben és lerakattam oda egy tengeri konténert.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#120714) FeniX- válasza Pttypang (#120710) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Lakótelepi környezetben követem a futár-szomszéd srác példáját.
Este kb. 9-10ig kint leláncolva, leponyvázva, utána meg éjszakára betolom a pincefolyosóra.
(Ahol nem lehetne, mert más tűzveszélyességi osztályú a folyosó besorolása, és a közösképviselő is folyton b.sztat érte, de ez van) :)

(#120715) Micsurin válasza Topiccsendőr (#120711) üzenetére


Micsurin
nagyúr

De azt is tedd hozzá, hogy ha jól rémlik te nem egy motort és nem kevés tartalék alkatrészt tárolsz ott náluk. :DDD :DDD Wheeler Dealers érzés lehet az a garázs csak motorokkal. :D

csongi kíváncsi leszek melyik új 500 / 650-es középkategóriás fog annyit túlélni mint ezek a régi gépek. Egyik haveromnak az új CB500F-ben már most voltak anyagfáradásos jelek azért 4 évesen nem illenek az idomoknak fehéredni és repedezni egy állandóan garázsban tartott motor esetén. Ha itt ennyit spóroltak vajon belül mennyit...

A sportdoboknak nem hangosodniuk kéne az első pár ezer km alatt ahogy összeég a gyapot? Nekem a Delke épp ellenkezőleg viselkedik egy nagyon picit de mintha halkult volna és nem nem szoktam meg. Fater is ment vele teszt céllal és szerinte is nem durván de érezhetően halkabb lett. Tömörödne a gyapot annyit, hogy jobban megvezetné elnyelné a hangot?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#120716) tboy93 válasza Micsurin (#120709) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez a koszos?! :D Te se hasznalod naponta gondolom, en letisztitom es masnap mar tiszta por. Idom meg nincs allandoan vakargatni rola a dzsuvat :(

A kappa szep nagy, koszi a kepeket :K

(#120717) FeniX- válasza Micsurin (#120715) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Múltkor valami régebbi tb tesztben írták, hogy a pár éves honda cbx-nél 3 kilót spóroltak az idomok vékonyításával.
:-D
Nem baj, majd hamarosan nyomtatunk magunknak másik idomszettet, nem?

(#120718) Micsurin válasza tboy93 (#120716) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Két - három naponta gurulok átlagban. Egyáltalán nem nézegetős motoros vagyok csak szeretem ha a vasak tiszták. Gurulás másnapján ha nincs kedvem menni pl motor mosás a program. :DDD
Az autók is mindig csillognak ha mód van rá. :B
Pl gyári brembo betéteg se veszek újra, ennyi fékport ritkán látok mint amit ez gyárt... :Y
Egy Oxford Aquatec ponyvát merek ajánlani ha nem garázsban van állandóan teljesen jó vízálló fogná a port is. Beltérben sem rossz ha kültéri legalább bármi van bárhol letudod takarni.

FeniX- jaja meg lassan karbon hajtójart is... :DD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#120719) tboy93 válasza Micsurin (#120718) üzenetére


tboy93
nagyúr

Otthon garazsban all, cegnel a szabadban. 2 gyerek mellett nekem nincs sok idom, ha van valamennyi akkor mosas helyett inkabb gurulok egyet :D

(#120720) duni84 válasza Pttypang (#120710) üzenetére


duni84
aktív tag

én kb 1 éve fűtetlen garázst bérlek (az előző fűtöttnél a tulaj felbontotta a szerződésünket). ősz végén, amikor a szüleim megkérnek, hogy segítsek a kertből bevonszolni a virágaikat a pincéjükbe, akkor motorral megyek, aztán hazavitetem magam, miután a motort körbepakoltuk virággal :D imádják (ugyanitt hatalmas fikuszok, diffenbachiák és hibiszkuszok keresik új gazdájukat, mert egyre több a motor, így egyre kevesebb hely jut a virágoknak)

#metszéspontok

(#120721) fattyu válasza Pttypang (#120710) üzenetére


fattyu
veterán

kertes házam van, két garázzsal

ezért az étkezőben lesz télen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#120722) Vityaa


Vityaa
tag

Na meglett az új vas. Megkérhetnék egy TG-t, hogy tegye be az összefoglalóba.
Köszi :R
Duke790

(#120723) Geresics válasza Vityaa (#120722) üzenetére


Geresics
addikt

Done. :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#120724) Biqci válasza Micsurin (#120718) üzenetére


Biqci
aktív tag

Még szerencse, hogy nekem ezüst metál a motor. Gyakorlatilag nem látszik rajta a kosz :D
Elég évente kétszer lemosni :DD
Mint az előző kocsim, az is ezüst metál volt, van tapasztalatom a nem mosással... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#120725) Topiccsendőr válasza Vityaa (#120722) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szoval a hutesi problekat megoldottad egy gordiuszi csomo atvagassal. Tippelhetek? Nem lett megoldva, beszamitottak.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#120726) Vityaa válasza Topiccsendőr (#120725) üzenetére


Vityaa
tag

Szó szerint úgy történt ahogy leírtad. :DD :C Feladtam a 390-el. :B Tanulópénz volt. :W Előtte sem volt soha használt motorom, ezután sem lesz. Hál istennek nagyon jól szálltam ki belőle. :) Korrektek voltak nagyon.

(#120727) Topiccsendőr válasza Vityaa (#120726) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mindez azert, mert egy balfasz tarsasag nem volt kepes egy alap hibat lokalizalni, es javitani...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#120728) Geresics válasza Topiccsendőr (#120727) üzenetére


Geresics
addikt

majd eladják valakinek ugyan így, nyugi :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#120729) zgospel


zgospel
őstag

Az első hullám óta először mentem ma be az irodába munkaidőben, ráadásul kocsival, és úgy tűnik a budapesti robogósok java továbbra is egy kretén. :D
Olyan manővereket látni a mennyiségükhöz mérten gyakran, hogy csak pislogok. Mire gondolnak (vagy inkább nem gondolnak) bizonyos helyzetekben...

Így jelenleg az a félig-komoly kérdés foglalkoztat, hogy robogósoknál mi az ok-okozati viszony?
A) azért lesz kretén, mert ráült a robogóra
vagy
B) azért ül robogóra, mert eleve egy kretén
:D :D

Bónusz megállapítás: a Vespások kreténségeire néha nem találok szavakat. De tényleg. :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#120730) Zin


Zin
senior tag

ruha vásárlás elött állok.Mugen mehet bátran?2 részes érdekel csak.Superzone oldalát nézegettem...bakancs is ruha is kéne.Vagy Plus Racing?Ők gondolom 1 kategória minőségben,esetleg Berik?Az is Szone forgalmazza.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#120731) Vityaa válasza Topiccsendőr (#120727) üzenetére


Vityaa
tag

Amúgy is cseréltem volna nagyobbra, de csak jövőre. Végül Kecskeméten vállalták, hogy megcsinálják garanciába, de nem tudják mikor, annyi munkájuk van. Így odavittem letettem és 4 hét után megjött az új. Amikor ezt átvettem, akkor még hozzá sem nyúltak a 390-hez. :)

(#120732) vlevi válasza Vityaa (#120726) üzenetére


vlevi
nagyúr

390 után elég nagy ugrás lesz ez. Ha jól emlékszem, a 790-es KTM még az MT09-nél is durvább egy dög. Természetesen a szó jobb értelmében, egy igazi rosszalkodós gép :)

"a budapesti robogósok java továbbra is egy kretén"
Szerintem ez nagyon sok közlekedőre elmondható, csak éppen a robogósokon lehet leghamarabb észrevenni. Egy autót (de még egy rendes, nagyköbcentis motort se) nem tudod ide-oda bedugdosni minden résbe, egy robesz azonban erre lett kitalálva.
Mondjuk én robogóval se közlekednék úgy sem, mint más motorral...

(#120733) Somatom válasza vlevi (#120732) üzenetére


Somatom
veterán

Megyek előre a két sor között, de neki az lassú, ezért átvág és a másik oldalról kerüli a sort. Szerencsétlen autós meg nem tudja, hogy melyikünket engedje el. Ha őt veszi észre előbb, akkor rámhúzza a kormányt. A paraszt robogós meg csodálkozik, hogy utána büntetem és letolom az útról.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#120734) vendingo válasza Somatom (#120733) üzenetére


vendingo
veterán

Neked mások büntetése valami fétis lehet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120735) Tamás9x válasza Somatom (#120733) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha véletlenül beletolod egy úthibába ami megvezeti és az életét veszti akkor milyen lelkiismerettel fekszel le ? Az ilyen büntetős hülyeségekért nagyon tudok haragudni. Velem történne meg 8 napon túl gyógyulóra verném, akárki is az.
Nem vagy az úton több senkinél, de ha ezt te nem így gondolod add vissza a jogsid de nagyon gyorsan.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#120736) Somatom válasza Tamás9x (#120735) üzenetére


Somatom
veterán

Én maximálisan toleráns vagyok. De, a közlekedési magatartásával a testi épségemet veszélyezteti. Meg fogom oldani a szitut. Tegyen ő is így! Ha nem tudja, akkor így járt. Pont erre ítélt engem is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#120737) vendingo válasza Somatom (#120736) üzenetére


vendingo
veterán

Ha balesetet szenved/okoz akkor meg vessen magára. :(
Remélem nem találkozunk közúton, mert az eddigi írásaid alapján te beteg vagy.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120738) Chris0321 válasza Somatom (#120736) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem vagy az, ne ámítsd magad. Te nem Dredd bíró vagy, nem a te dolgod mást megbüntetni.

(#120739) Topiccsendőr válasza Somatom (#120736) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Van baj :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#120740) Somatom válasza vendingo (#120737) üzenetére


Somatom
veterán

Ő elhasít jobbról, az autós megijed, rád rántja a kormányt, te meg zakózol. Ez rendben van?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#120741) Somatom válasza Topiccsendőr (#120739) üzenetére


Somatom
veterán

Egyetértek. Amíg egyesek így veszélyeztetik motoros társuk testi épségét, addig bizony, van baj. Ha egy motoros két sor között halad, akkor nem erőlködünk a sor másik oldalán és pont.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#120742) vendingo válasza Somatom (#120740) üzenetére


vendingo
veterán

Én nem állok bele ebbe az újabb eszement agymenésedbe.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120743) runner 125 válasza Somatom (#120736) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tudod mi jut rólad eszembe?
Egy kiöregedett, megfásult, megőszült, ideggyenge, gyermekkori sérelmeket kiélő kamionsofőr. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#120744) etnies válasza Somatom (#120733) üzenetére


etnies
senior tag

Az én gondolataim a közút büntetés témában:

Akinek van esze, az magától is észleli, hogy hülyeséget csinált. A szituáció után magában kielemzi és a következő alkalommal nem követi el.
Aki meg képességeiben korlátozott, azt hiába "edukálod", úgy is az lesz a vége, hogy a te kurva anyád.

Ebből következik, hogy a "büntetgetés" teljesen értelmetlen és felesleges tevékenység, ezért nem is csinálom. Te is tegyél így.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#120745) Steven válasza Somatom (#120741) üzenetére


Steven
addikt

Azzal a részével egyet értek , hogy sokan elkövetik azt hibát , hogy külön sorban tolakodnak előre ... az autósokat ilyenkor totál megértem azt mondja ,hogy ezek a motorosok idióták.
Nekem , ha seggembe van motoros és menne előre , hát elengedem, volt már fordítva is , hogy engem engedettek el. Ez a normálisabb nem az , hogy 2-3 sorban közlekedünk.

Ezeket a kirohanásaidat meg totál nem értem, nem tudom hova tenni ,akár igazad van akár nem:
"A paraszt robogós meg csodálkozik, hogy utána büntetem és letolom az útról."

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#120746) Topiccsendőr válasza zgospel (#120658) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a versenyverzioban is van E.Q.R.S ?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#120747) Somatom válasza Steven (#120745) üzenetére


Somatom
veterán

Én is elengedem. Ha motorral vagyok, akkor szabin vagyok, nem sietek sehova. De ez nem jelenti azt, hogy szabad préda vagyok. Nekem úgy tűnik, hogy itt sokan játszák a jófiút. De, azt nem hiszem, hogy ugyanígy gondolkodtok, amikor egy ilyen barom miatt mondjuk a barátnőtök fekszik az úton törött lábbal, mert az autós épp őt találta el.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#120748) djeperto

Erről a "letaszítalak...megbüntetlek... beállok elébed és nyomok egy satuféket" dolgokról csak annyi a véleményem, hogy ha már megteszed, akkor ha élőben felismer a "büntetett" és bevágja a pofádat, akkor ne jelentsd fel és ne sírj arcplasztika közben.
Hogy miért is?
Kb 3 éve mentem miskolcra a keddynkel mert alkatrészekért mentem. Kamionsor jobb sávban, előttem 4 auttó. 140 el megyünk. Hátúlról skoda superb l&k villog majdnem nekem jön. Látom kicsi lehet a faszmérete. Beállok 2 kamion közé, elengedem... bemutat. Visszaállok rámfékez satut. Előzni nem bír mert előtte még mindig 3 kocsi 140 el halad és kerüli a kamionsort. Behúzódik 2 kamion közé, leállósávba előz majd beáll a 3 kocsi elé és satufék. Majdnem egybe szaladtunk. Nagyon felment a pumpám... pedig nem szokott. 30 kmre Mol kút. Leállunk tölteni. Superb is tankol, faszikám már bent fizet. Megkerülöm alébe állok és ráülök a motorháztetőjére. Megvártam, elmondtam neki, hogy most miért fog egy két pofint kapni és lekenytem neki egy olyan igazi átszállóst. Kislánya kiugrik hátsó ülésről és sírva kéri ne bántsam apát...
3 gyerekem van aki hazavár, akik ha a kocsiban ülnek nem kozkáztazom az életüket ő meg a saját gyerekét és még vagy 8 család életét veszélyeztette, kiemelem jogtalanul.
Tehát ha ilyen gondod van és büntetni akarsz akkor találd meg valahol közlekedésen kívül, beszélgess el vele és verd be a pofáját ha jónak látod... de ne a közlekedésben másokat is veszélyeztetve. Bocs a sok helyesírási hibáért de most nem nézegetem vissza

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#120749) Somatom válasza djeperto (#120748) üzenetére


Somatom
veterán

Te is büntettél. Megtanulta, hogy máskor, mással ne tegye.. Ez a lényeg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#120750) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Hali, használ valamelyikőtök ilyen egyszerű, ebayes ködlámpát?
Két kérdés ezzel kapcsolatban (+1 bónusz)
- A funkció kapcsoló a csomagban lévő kapcsolóban van, vagy mindkét lámpát valahogy egyszerre kell léptetni, hogy szinkronban legyenek? (70%, 100%, stroboszkóp)

- Lehet hinni a leírásnak, hogy 30W-ot használ? (5-ből 4-re ezt írják)

+1: Nagyon háklisak erre a rendőrök? (Valami kiegészítőcske lámpa kéne, csak egy givi tüv-ös nagyon drága, és jó lenne valami 'játszós', ha erdőn vágok át, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.