Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121051) z123456789 válasza etnies (#120998) üzenetére


z123456789
addikt

Nő. :D

(#121052) Topiccsendőr válasza csongi (#121045) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerinted? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#121053) tboy93


tboy93
nagyúr

Tud valaki Pesten személyesen átvehető (vagy gyors postai megoldassal) olyan telefon tartot motorra ami:

- 5-6e Fr körül mozog árban
- kipróbáltan biztonságos, szar úton sem esik szét/le
- nyitott vagy szellőztetett
- 6.4"-os telefon belefér

?

Nem akarom elhinni, hogy csak a ram mount / quad lock a jo megoldas 30+ ezer Ft-ert...

[ Szerkesztve ]

(#121054) Geresics válasza tboy93 (#121053) üzenetére


Geresics
addikt

5-6eFt-ért csak kínából rendelt dolgokat kapsz, de azokra sokat kell várnod. Van magyar tartó is, a MotoChargeBar, de az sem olcsó. Valamit valamiért... :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#121055) tboy93 válasza Geresics (#121054) üzenetére


tboy93
nagyúr

17k lenne a kormányra szerelhető verzió :W Mondjuk a quad lockhoz kepest fele annyi, de pofatlanul draga így is :U

(#121056) Steven válasza tboy93 (#121055) üzenetére


Steven
addikt

[link]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#121057) Vityaa válasza tboy93 (#121053) üzenetére


Vityaa
tag

Szia, ezt használom, nekem nagyon bevált. Az ára is teljesen elfogadható.
[link]

(#121058) Biqci válasza Geresics (#121050) üzenetére


Biqci
aktív tag

Otthon sokáig motoroztam, majd sokat kihagytam, de tudom, hogy akkor az átlagjóska autós szemében egy darab sz@rral volt akkor egyenlő a motoros. Azóta nem tudom mennyit változott a mentalitás. Azt viszont tudom, hogy itt normális közlekedőként tekintenek az emberre, de még a mofa-val és a miniautóval közlekedőre is. Nem tudom mennyire belátható időn belül lehetne megreformálni a közlekedők gondolkodását...

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#121059) tboy93


tboy93
nagyúr

Köszi srácok, rendeltem egyet ledszakiról, meglátjuk milyen.

(#121060) Steven válasza tboy93 (#121059) üzenetére


Steven
addikt

2-3 hónapja használom teljesen jó , emiatt havernak is vettem .
Szvl bátran ajánlom.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#121061) tboy93 válasza Steven (#121060) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jovo hetvegere tervezunk Mo-n belul egy 2 napos turat ocsemmel, arra kene. Le lesz tesztelve rendesen :K

(#121062) etnies válasza martonx (#121044) üzenetére


etnies
senior tag

Ja, igen arra figyelj, hogy, negyedeket húzz mindkét oldalon csak és akkor nem fog elmenni az, egyenesfutás sem.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#121063) etnies válasza z123456789 (#121051) üzenetére


etnies
senior tag

Ráírtam a csaj motoros ismerősömre, mert a környéken lakik és húzza, mint állat.
Azt írta, nem ő volt, sajnos az ő motorja nem bír annyit....

"önmagam hite vagyok magamban"

(#121064) z123456789


z123456789
addikt

Van valami hír a múltkori balesetről, hogy végülis valamelyik kanyarképzőnél történt?
Egy YT videót találtam a tagról, de a FB profil továbbra sincs.

(#121065) LógaGéza válasza tboy93 (#120631) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mennyire látod tartósnak ezt a féle táskát? Tudom, nem régóta használod, de érzésre milyen az anyaghasználata? Igazából csak attól tartok, hogy útközben úgy gondolja egyszer csak a csat/pánt/bármely rögzítő, hogy én ezt meguntam, és eldobja magát - ennek nem örülnék mondjuk a céges laptoppal mögöttem :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#121066) Pocee válasza z123456789 (#121064) üzenetére


Pocee
senior tag

ez kicsoda? valami számomra még ismeretlen régi versenyző vagy valami önjelölt pesti taxis is már oktathat manapság?? és van rá igény... :U

Mr.Brightside

(#121067) Micsurin válasza Pocee (#121066) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ne ebből indulj ki, hogy kicsoda hanem, hogy:

Motoros veztech. tréninget szeretne tartani, kanyarban kiül és kitérdel miközben: Utcai csőfarmer van rajta és Nájk Ermex... :U :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121068) z123456789 válasza Pocee (#121066) üzenetére


z123456789
addikt

Egy hete beszélgettünk itt egy halálos balesetről, és felröppent a pletyka, hogy esetleg valami hasonló kanyarképzésen történt a baleset. Azóta ennek a tagnak a profilja eltűnt facebookról. De akkor, hirtelen gyorsasággal. Nekem előtte kb 1 héttel dobta fel a facebook, hogy érdekelhet. Rákattoltam, aztán látom, hogy Dodor kaptafa képzés. Mondom mi a fasz? (Ebben a videóban amúgy ajánlja is Dodort). Szóval nem tudom mennyire régi a képzése. Vagy mennyi időt élt meg a képzése...

(#121067) Micsurin
Ja, mondjuk azt sasoltam én is. Mármint a szerkót. A technikához nem tudok hozzászólni. :D

[ Szerkesztve ]

(#121069) tboy93 válasza LógaGéza (#121065) üzenetére


tboy93
nagyúr

A hátizsákos pántja szerintem szar, de a többi része fasza. Ha gondolod szívesen megmutatom élőben.

(#121070) tboy93


tboy93
nagyúr

Elhoztam a ledszakis telefon tartót, jajj :D Hazafele félúton inkabb megalltam es kivettem belole a telefonom. Ugy lobogott a szelben a nakeden, hogy attol fostam bármelyik pillanatban letörthet / elrepulhet.

Egyszoval nekem ez nem valt be. Lehet hogy jobb szelvedelemmel vagy kisebb tempoval (pl robogon) jo.

(#121071) Micsurin válasza tboy93 (#121070) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Quadlock. Nem vicc túl vagyok már pár tartón kínából is itthonról is és arra jutottam, hogy a Quadlock az egyetlen amibe a 150-200 ezres telefont belemerem tenni. :) :D

Még a ragasztós univerzálisuk is jó megoldás ha van egy alapból marha stabil tokod.(Spigen Liquid Crystal / Ultra Hybrid / Rugged Armor pl)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121072) Vityaa válasza tboy93 (#121070) üzenetére


Vityaa
tag

Ezért küldtem azt a linket a spiegen tartóról. Előző motoromon nekem is hasonló volt (kínai) valami RAM vagy milyen utánzat, hát olyan is volt. Ezzel meg sem mozdul a telefon nakeden 180-nál sem. :DDD Olyan mint a Quadlock. Az a baj, hogy veszel 3-4 ilyet és árban ott leszel, hogy vehettél volna 2-őt valamelyik normálisból.

[ Szerkesztve ]

(#121073) Steven válasza tboy93 (#121070) üzenetére


Steven
addikt

Nekem a plexi mögött van ,de nálam 200 al autó pályán meg se moccan .
Nem néztem milyen motorod van ,de ha naked akkor nálad max a fém fog beválni 200km es szélnek van ereje :D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#121074) Xero


Xero
nagyúr

Na mar csak egy motor es jogsi hianyzik az egyenletbol. :)

Hulye kerdes: meg mindig szekalnak vizsgan es/vagy rendorok a sotet plexi miatt?

(#121075) Somatom válasza Micsurin (#121067) üzenetére


Somatom
veterán

+1
A farmer, meg a cipő még csak-csak. Na, de hogy kiül? :Y :F
Ezek szerint én sokkal jobb vagyok, mert eddig minden utcai kanyart be tudtam venni kiülés nélkül is. Pályát tévesztettem. Vezetéstechnikát kéne oktatnom. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#121076) KoVee84 válasza Xero (#121074) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ez qwa jól néz ki! :R
Mondjuk ez mellé rendes motor illik, ami még színben is passzol, zh2 vagy vmi ilyesmi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#121077) Xero válasza KoVee84 (#121076) üzenetére


Xero
nagyúr

Marpedig voros [link] lesz. :D
Asszonytol mar hallgatom de nem engedek az ironman kinezetbol. :P

Plusz ugy fosnek egy zh2-n, hogy a haz ele sem mernek vele kiallni. :DDD

(#121078) Tamás9x válasza Xero (#121074) üzenetére


Tamás9x
őstag

Jól néz ki de szürkületben q-ra semmit nem fogsz benne látni :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#121079) tboy93 válasza Micsurin (#121071) üzenetére


tboy93
nagyúr

Drágállom :D Egy spigen tok meg a quad lock szett lenne vagy 30-40k...

(#121072) Vityaa
Ehhez amit linkeltél adnak telefon hátuljára felragasztható cuccot is? A másik verzió sem tűnik rossznak...

Viszont ezekkel és a quad lockkal is az a bajom, hogy jelenleg 1db tokom van a telefonra és a franc akar ilyen biszembaszommal a telefonján járkálni amikor nem ül a motoron. Ergo kéne egy fasza vízálló tok amit csak motorozáshoz használok, arra felragasztanám ezt a vackot. Itthon viszont nem igen van választék erre a telefonra :(

És akkor még mindig ott motoszkál bennem, hogy mivan ha elenged a kétoldalú ragasztó amit ezekhez a tartókhoz adnak :Y

(#121073) Steven
Ja, fémnek örülnék a legjobban én is. Franc se gondolta, hogy ekkora macerát fog nekem okozni a telefon elhelyezése motoron :D

(#121080) Xero válasza Tamás9x (#121078) üzenetére


Xero
nagyúr

Jelzes ertekuen a pinlockot a tisztara raktam, nekem is van realitas erzekem. :DDD

(#121081) Micsurin válasza tboy93 (#121079) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mégis mire kell?

Nekem pl 28k lenne official oldalról gyári tokkal és tükör tartóval az S10-re a szett. De bőven megéri az ára ezt a minőséget.

A Spigen nem tudom milyen erős de egy gumidarabra ami ridegedik nem bíznám a telom. :N

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121082) Vityaa válasza tboy93 (#121079) üzenetére


Vityaa
tag

Adnak persze, mondjuk nekem van korábbról egy ütésálló tokom, arra ragasztottam fel. Nem enged el abban biztos lehetsz. A Goprokat is ragasszák sisakra, és az sem esik le. Ez is 3M kétoldalú ragasztóval van felragasztva.

(#121083) tboy93 válasza Micsurin (#121081) üzenetére


tboy93
nagyúr

Há mire? :D napi ingazasra, turazasra. Fokepp utobbi, ingazasnal nem annyira fontos a telo.

(#121084) vendingo válasza Xero (#121074) üzenetére


vendingo
veterán

Nagyon szép sisak.
Én fostam megvenni az első scorpion sisakom, mert még az életben nem hallottam a márkáról és azt hittem valami noname kínai fos jó drágán. Megvettem, rá 1-2 évre minden ismerősömnek scorpion sisakja lett. :) Ez volt ~10 éve, jelenleg a második scorpion sisakom használom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121085) tboy93 válasza Vityaa (#121082) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csak azert mert nem evidens, a masik toknak ott mutatja hogy jar hozza adapter, ennel az egyszerubbnel meg nem.

(#121086) Vityaa válasza tboy93 (#121085) üzenetére


Vityaa
tag

Igen, tudom. Én is kibontattam a boltban mielőtt megvettem, pont ezért.

(#121087) Somatom válasza tboy93 (#121079) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem bízok semmilyen ragasztós cuccban. A Villányi és a Karolina sarkán van a GPS Zone. Vettem náluk egy ilyen tartót. A teteje szabványos HR (Herbert Richter). Ehhez lehet venni síma HR aljat. Nekem volt egy HR hátlapom (vmi régi GPS -é volt). Vettem a telómhoz egy szilikon tokot. Kifúrtam a hátulját három helyen, meg az ex GPS tartóét is. Süllyesztett fejű csavarokkal, alátétekkel összecsavaroztam és a csavarfejeket lefedtem szigszalaggal, hogy ne karcolják a teló hátlapját. Így lett egy HR kompatibilis szilikon tokom, amit fel tudok pattintani a tartóra.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#121088) etnies válasza Vityaa (#121072) üzenetére


etnies
senior tag

Bm ember, szeretlek!

Itt van mate 20 pro tok, még ma este rendelek egyet.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#121089) gergobaby válasza Xero (#121074) üzenetére


gergobaby
aktív tag

A rendőrök nem hinném, hogy szekálnának, de hatósági vizsgán kérdéses, majd kérdezz rá az oktatódnál. Somogyban a cross sisakot is elfogadtak szemuveggel a kismotorosoknál, de a sötét plexit emlékeim szeeint megugatták :B

(#121090) Pocee válasza Micsurin (#121067) üzenetére


Pocee
senior tag

engem nem érdekel az öltözete, az mindenkinek a saját dolga, miben érzi jól magát, számomra az számít, hogy van e olyan szakmai múltja amire alapozza a "vállalkozását", engem akkor se érdekelne ha lenne múltja, de figyelmen kívül hagytam volna az infót. az hogy ermexben oktat, nem gáz, az a gáz hogy ennek ellenére állnak mellette emberek, akik nem gyerekek hanem felnőttek akiknek illene megítélni a helyzetet.

Mr.Brightside

(#121091) runner 125 válasza Vityaa (#121072) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh, ez a tartó és rögzítés megoldás szimpi nekem is.
Tényleg masszív darab, stabil? Endurot vajon h bírhatja? Nyilván megvenném a 11 Pro Max-hoz való Spiegen tokot.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#121092) zgospel


zgospel
őstag

Parádsasvár önkormányzata kezdeményezi a motorosok kitiltását a 24-es főút felújított szakaszáról péntek déltől vasárnap este 10-ig, minden hétvégén.

Az első reakcióm az, hogy micsoda őskomcsi baromarcú mentalitás ez :W :W Elbújnak a biztonság szlogen mögött...

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#121093) Shin Chen válasza zgospel (#121092) üzenetére


Shin Chen
tag

Olvastam én is, motoros fb csoportokban is felrobbant az atom.

Két dolog fogalmazódott meg bennem.
Az egyik, hogy a biztonságra hivatkozva, több ellenőrzést tartani, figyelmeztető jelzéseket elhelyezni, tehát energiát(és főleg pénzt) belefektetni senki sem szeretne, így ezt el is vethetjük.
Esetleg db-mérő, több trafi stb, de ismét visszakanyarodtunk a pénzhez.
Másik egy személyes meglátás:
Három hete üdültünk csajommal az Avar hotelban, ami ugye Mátrafüreden a főút mellett áll.
Automatice néztem a motorosokat, kicsit csorgattam a nyálam is, hogy de jó lenne menni egy két kört.
Lényeg hogy feltűnt, hogy kb 3 féle motoros (csoport) van.
1. gyári dob
2. gyáritól valamivel hangosabb dob, esetleg db killer benn.
3. "miazistenyila ez a mennydörgés?"

Itt azért a vezetési stílust is boncolhatnánk, ki hogyan és milyen mértékben használja versenypályának az adott közutat, de az ismét más kérdés. Szerk: Hiszen autósok között is számtalan példát lehetne sorolni, de az nem olyan kiemelkedő, az autó mindenki számára elérhető és fontos közlekedési eszköz.

Úgy érzem ez egy öngerjesztő folyamat, hiszen akár általánosságban nyitottak vagyunk-e egészséges kompromisszumokban megegyezni?

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#121094) Micsurin válasza zgospel (#121092) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Sport ottókat nem akarják tiltani? Én az összes M szériás ellen szeretnék aláírást gyűjteni. Nem tetszik az embléma. :DD :W

mod.: Traktor kerestetik ugyan itt azonnali készpénzes megvételre, egy kritérium van: 100+ dB. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121095) tboy93 válasza Shin Chen (#121093) üzenetére


tboy93
nagyúr

Minden falu kezdetén és végén trafi, majd átlagsebesség mérés. Így garantáltan lassan és nyugisan fognak átcsorogni az emberek a lakott területeken (legalábbis néhány bírság után tutira).

[ Szerkesztve ]

(#121096) tboldi válasza Micsurin (#121094) üzenetére


tboldi
nagyúr

És a fart cannonos boyracer Hondákkal mi lesz? :P

[ Szerkesztve ]

(#121097) Micsurin válasza tboy93 (#121095) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Voltál már arra? Nem megy be Sasvárra az út. Sőt az a szakasz igazából települést sem érint többnyire.

Egyedül a patkónál lehetne elmondani ezt de az nincs 250 méternyi szakasz.

Büfék éttermek meg motorosokkal vannak tele tavalyelőtt többször volt, hogy haverommal a kilátónál leülni nem tudtunk a büfénél mert annyian voltak a háromnegyede bőrruhában. Ezek után a tököm sem fogja most hétvégén ha kijutok átcserélni a dB killert, hogy a kemény tompító legyen bent amivel tudja a gyári+5-öt. Sőt igazából hosszabb távon még úgysem hallgattam meg a Delkét milyen ha semmi sincs bent. :))

tboldi most tiltassam ki magam? :Y :O

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121098) tboy93 válasza Micsurin (#121097) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha be se megy az út a faluba, akkor mi a nyavajgás tárgya? :D

(#121099) Madwe válasza zgospel (#121092) üzenetére


Madwe
nagyúr

És ha ez átmegy, hogy tájékoztatják a népet? Lesz kint tábla erről? Merth tegyük fel elterjed, honnan tudjam mikor hol gurulhatok? Nonszensz

(#121100) Micsurin válasza tboy93 (#121098) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ahol csak érinted a települést már rég fordulnak a népek vissza...

(Pont szarul jött ki a pin de szerintem látod felül mire gondolok.)

Itt találkozol településsel de ez a kanyar szinte mindig murvás vagy retkes itt haverokkal már zömében 40-50-nel szoktunk tötyögni vagy tovább megyünk vagy megfordulunk .

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.