Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113351) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm az infókat srácok! :R

Nemrég gondolkodtam a motorcserén, így nézegettem mindent, de nagyjából mindnél volt valami "de". Viszont ahogy ástam bele magam, egyre inkább az jött velem szembe, hogy számomra az R1200GS (és újabb verziói) maga a tökéletesség. Egyszerűen minden amit mostanság hiányolok vagy szükségesnek érzek, azt mind megkapom tőle. Ahogy leírják a futóművét, az főleg csábító. Én elég magas vagyok, így az, hogy azon egyenesen ülhetek, egyszerűen álom kategória a mostan kis sporttúrához képest.

Egy bajom van vele, mégpedig, hogy nem igazán akarok sznob BMW-s lenni. :DDD

Mivel az általam preferált példányok 1.7 misitől indulnak, így a feleségemmel megbeszéltük, hogy idén és jövőre bírjam ki a mostanival, utána meg jöhet az új, lehetőség szerint hitel nélkül már. Mindezt úgy kívánják, hogy abszolváljam, hogy a mostani GSXF-et ne adjam el. Valamiért az egész család azzal basztat ,hogy ne adjam már el... :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#113352) Horvi válasza V.Stryker (#113351) üzenetére


Horvi
őstag

Ha ez megnyugtat nálunk is ez a helyzet :DD Asszony basztat, hogy vegyünk turaendúrót mert a kis Kawán kényelmetlen utazni neki, de mindezt úgy, hogy azért ne adjam el mert szereti :DD
Hát ki érti ezt?

Hello darkness, my old friend...

(#113353) Micsurin válasza V.Stryker (#113351) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ragassz rá majd egy Jawa emblémát. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#113354) veze válasza runner 125 (#113344) üzenetére


veze
őstag

nekem egyik motorban Yuasa van a másikban Exide, és tényleg semmi gond velük.. a kocsiban is (diesel) Exide van nem is tudom hány éves ( de komolyan) nem mostanában vettem , negyedik telet már biztos az autóban tölti, tegnapelőtt mértem Lancol Micro200 al 89 százalékosnak hozta. Igaz nincs kemény tél, meg garázsban parkolnak, és óccó lidles töltőt, meg saját készítésű töltőket használok az időnkénti karbantartásra

(#113355) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok, givi airflow plexit hol erdemes beszerezni? Itthon shox-on kivul mik a lehetosegek, kintrol szallitasi dijjal nehez jol kijonni? Egy tavalyi modell vstromhoz kellene.

(#113356) V.Stryker válasza Micsurin (#113353) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ááá, majd bicskával lepattintom a BMW emblénát, oszt kész. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#113357) Geresics


Geresics
addikt

Lidl motoros cuccok megint!
[link]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#113358) JDMKid válasza djeperto (#113341) üzenetére


JDMKid
tag

nekem van egy idén 9 éves landportom, tavaly még minden gond nélkül üzemelt. meglátjuk idén is fog-e. igaz, télen fűtött helyen tárolom.
sosem veszek drága akksit, mert az a tapszatalatom, hogy 4-5 évet az olcsók is elmennek, de a drágák is simán kihalhatnak annyi idő alatt.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#113359) lumpy92 válasza Geresics (#113357) üzenetére


lumpy92
aktív tag

:R

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#113360) #31733248 válasza z123456789 (#113336) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ez valami ragály lehet... Soha nem olvadtam el a BMW-ktől, de nemrég két napig vezettem egyet és... Most múlt egy éves a kocsim, cserélem. :O Pedig egyébként teljesen elégedett vagyok vele.

Ugyanígy a barátom 1250 GS-ével is így vagyok, egy napig jártam vele, belezúgtam... Szerencsére a párom nem akar motorostúrázni, városon belül meg minek, úgyhogy megmenekültem. :D

(#113361) runner 125 válasza #31733248 (#113360) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fu, én elismerem h a BMW autóknál vezetési élmény és a műszaki tartalom kb top (megbízhatóságról ne beszéljünk..), de BMW-t autóban én már csak elvi okokból sem fogok venni soha. :D
Olyan mértékű - valahol nem alaptalan - negatív megítélésű kép társul a brand és így a tulajdonosai mellé, h semmi pénzért nem akarok abba a közegbe tartozni..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#113362) tboldi válasza runner 125 (#113361) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#113363) #31733248 válasza runner 125 (#113361) üzenetére


#31733248
törölt tag

"...BMW-t autóban én már csak elvi okokból sem fogok venni soha. :D
Olyan mértékű - valahol nem alaptalan - negatív megítélésű kép társul a brand és így a tulajdonosai mellé, h semmi pénzért nem akarok abba a közegbe tartozni.."

Megértem, én is érzem, de valahogy túlteszem majd magam rajta. Ugyanez a negatív kép a BMW-s motorosokról is él, amit szintén megértek. Elég sok, más motorokat csúnyán leszarozó vélményt láttam, hallottam már BMW-sektől, az ilyesmi pedig megszüli a maga heves ellenreakcióit. Ugyanez igaz az iPhone-okra is, hányszor hallottam már azt a hülyeséget, hogy az összes androidos mobil állandóan lefagy, meg milyen szar, bezzeg az iPhone-t maga a Steve Jobs nevű isten juttatta a földre kiválasztott gyermekeinek. :D

(#113364) djeperto válasza JDMKid (#113358) üzenetére

Köszi a választ srácok. Én is így vagyok vele, kipróbálok egy Exide YTZ14-BS.

Amúgy meg ez a "királykategóriás túraenduró csakis GS" történeten könnyen át lehet lépni.
Ki kell próbálni a piacon szereplő összes résztvevőt és akkor lehet racionális döntést hozni. Presztizs kérdésben csakisbömmer, de nekem pl. fontossabb az EDC és a racionálitás.

Kipróbáltam:

1. BMW 1200 GS Adventure (2014)
2. Triumph Tiger Explorer 1200 (2014)
3. Suzuki V-Storm 1000 XT (2015)
4. Ducati Multistrada Enduro 1200 (2016)
5. Honda VFR 1200 XD Crosstourer (2014)
6. Aprilia Caponord 1200 Rally (2015)

2019-ben vettem gépet. Szerintetek melyiket?

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#113365) runner 125 válasza djeperto (#113364) üzenetére


runner 125
nagyúr

#csakahonda ;]

"japán kocsi-motor svájci óra, így járok én a diszkóba :DDD"

Mondjuk így nem volt olyan nehéz kitalálni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#113366) Geresics válasza djeperto (#113364) üzenetére


Geresics
addikt

1. BMW 1200 GS Adventure (2014) - pont az első vizes széria? Nem az igazi. A 2010-2012 légolajos DOHC-t venném, ha 1200GS :)
2. Triumph Tiger Explorer 1200 (2014) - nem ismerem
3. Suzuki V-Storm 1000 XT (2015) - maga a sótlan fotel :D
4. Ducati Multistrada Enduro 1200 (2016) - latino lover - állítólag, nem volt hozzá szerencsém
5. Honda VFR 1200 XD Crosstourer (2014) - tippre ezt vetted :D
6. Aprilia Caponord 1200 Rally (2015) - Aprilia tulajként tetszik-tetszik, de valahogy otthonra nem kéne...

3 vas, amit kihagytál, pedig hiba volt, nem véletlenül van belőlük sok:
1. Yamaha XT1200 Ténéré - a gőzmozdony!
2. KTM 1190/1090 Adventure - azért nem R, mert a többi sem igazi terepmotor, így gondolom ez nem is játszik ;)
3. Honda Africa Twin CRF1000L - japán etalon

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#113367) runner 125 válasza #31733248 (#113363) üzenetére


runner 125
nagyúr

BMW-s motorosokról az én megítélésem más. Nagy részük tényleg magas lovon ül (fizikailag is :D ), nem köszönnek sehol, elvannak a maguk kis társaságában (ha megnézitek túra enduros társaáságokat, nem ritka h kb. csak GS-ből áll). De attól még rendszerint értelmesebb user-ek közlekedéskúltúra terén, mint azautósbéjemwés. Nem notórius szabályszegők, nem kötelező parasztok, használnak irányjelzőt, nem állandó gyorshajtók, tudnak parkolni, nem tolakodnak, nem pofátlanok, stb..
Más felől, én abszolút megértem a racionális oldalát is, ha valaki GS mellett dönt, most a vételárától függetlenül. Az egy végletekig tökélyre csiszolt motor, brutál futóművel, iszonyú pazar technikai megoldásokkal, márkalogótól függetlenül.
Szerintem simán kijelenthető, h mindegyik GS a kategóriájában a korát megelőzve jött ki.
Most a Honda talán az új Africa-val pár vásárlót el tud hozni tőlük, mivel az hasonló felszereltséget takar némileg olcsóbban, de attól még a GS-ek sikere vitathatatlan. Nálam is az az etalon abban a kategóriában és valahol szerintem az is igaz néhány kivétellel, h minden más túra enduro csak GS copy - a Triumph különösen.
Épp pár napja olvastam a Motorrevüben az 2019-es Alpenmasters cikksorozatot, oké, német ajkú magazin, német tesztelőkkel, de volt 1-2 fickó, akinél éreztem h tényleg próbálja objektíven megítélni a motorokat és ott is az új 1250-es GS-t hozták ki a legjobbnak.

tboldi

Hm, skandináv cikk. Csak azért írtak finnt, és nem svéd tanulmánykészítőt, nehogy összemossák a Volvo-val. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#113368) z123456789 válasza #31733248 (#113360) üzenetére


z123456789
addikt

Mármint mi a ragály?
Milyen kocsit cserélsz? Egy nem bmw-t bmw-re?
Ha belezúgtál, akkor mi az hogy megúsztad? :D

Én amúgy leszarom, hogy ki mit mond. :D Vennék BMW-t kocsiból, meg motorból is. Iphone-t is vennék, ha lenne az a 3 applikáció ami fontos nekem, meg ha nem a google uralná az internetet (chrome szinkron...meg minden más szinkron. :D ), meg ha nem lenne olyan rohadt drága. És ez az utolsó indok választ el a bmw járgányoktól is. Hál isten azért meg tudok elégedni alacsonyabb kategóriákkal is, és azokkal is boldogan élek. :)

(#113369) djeperto válasza runner 125 (#113365) üzenetére

:W
igen, utánna már lejött nekem is

(#113366) geresics
a Tenere kimaradt, sajnos. Azóta sem jött szembe, hogy kipróbáljam.
Elvégre kardánosat kerestem (a Ducati, Aprilia, Suzuki, KTM nem az)
Africa Twint kipróbáltam. Szívem szerint Ő lett volna...ha.
A kardántól még el is tekintettem volna, de a 94 Le és a 98 Nm kevésnek bizonyult.
Párommal teljes felszereltséggel (Kappa K-venture 2x37 lit + 1x58 lit) tokkal vonóval úgy 230 kg-ot nyomunk. Az neki már sok.
De ha mindig egyedül mennék... ;]

(#113367) runner 125
A Triumph lett volna a második amúgy. Hát az a soros 3-as minden csak nem GS copy :(

Ha már Aprilia :)) asszonykámé volt, imádtuk

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#113370) Mentolka válasza djeperto (#113364) üzenetére


Mentolka
senior tag

Szia,

A Ducati Multistrada hogy tetszett? Milyen volt vezetni?

(#113371) djeperto válasza Mentolka (#113370) üzenetére

Szia,
nem túl sokat mentem vel, csak egy 40 km szakaszt Trans Alpinán.
Hihetettlen ereje van és széles fordulatskálán tolja a nyomatékot.
Mindent lehet rajta állítgatni a menün keresztül, pár percre sport módba raktam... elélveztem.
gyönyörűen lehet táncoltatni a seggét és határozottan, de könnyen fel is lehet emelni az orrát bármikor.

Túra módban nagyon puha a felfüggesztés, ABS állítható, nagyon szépen viselkedik, sportban bekeményedik mint a f...om Hande Ercel-re. :DD

Szerintem játszadozni kell a beállításokkal úgy 500 km keresztül mire mindent kipróbálhatnál.

Nekem pont olyan, amilyennek az Africa Twinnek lennie kellene, csak mocskosul drága.

Ő volt az:

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#113372) Topiccsendőr válasza z123456789 (#113368) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, nekem is valami ilyesmi ugrott be :)
Biciklit se nagyon kene venni, azt nagyon utaljak az utakon :D
Barmilyen regi premiumkategorias nemet autot idezojel gombokert megveszed, sokszor nem ertem, az osregi madarseggunek, vagy az ezzel egy erteku regi szaroknak miert van itt meg mindig barmilyen tekintelye, amikor bajororszagban a paraszt apolatlan, alkohol es szerencsejatek fuggo felesege megy vele a boltba bevasarolni.
Itt valami olyasmi lehet, hogy ez megiscsak nem swift, hanem egy bmw. :D ugyanez a motoroknal. Valami sorharom, sornegy repulo teglan, ami 1-2e €, azt hiszik rolad, hogy fennhejazo ugyved vagy? 1.7M ert mar le fogjak kopni a parkoloban a motort, hogy mekkora premiumkategorias ganaj vagy? ne mar. :D

Ha nem videkrol kellene felhordani a rendorok 2/3 at a fovarosba, es tulajdonkepp nem tehetnel meg barmit kovetkezmenyek nelkul az utakon, ha autopalyan nagyon meg lennenek csinalva a seggedtol 1 meterre utazo emberek, akkor barmilyen marka lehetne egy ember alatt, nem haborodna fel senki. Meg leginkabb nem lenne ekkora feszultseg az emberek kozott eleg sok szinten, ami egyebkent folyamatosan novekszik.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#113373) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#113372) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem szorosan ide tartozik, de az autópályán két centire a seggedbe haladók már nem a bmw-sek, hanem k.rva Octavia-s üzletkötők vagy mik. Többnyire.... a szerb, román, ukrán mercis azért még mindig adja. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#113374) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#113373) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Akkor nem ertem a bmw-zest. Miert nem teruletikepviselozes van a bmwzes helyett? Vagy romanozas bolgarozas.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#113375) JDMKid válasza V.Stryker (#113373) üzenetére


JDMKid
tag

bizony, a fehér skoda octavia kombi az új tahó bmw.
úgy néz ki megirigyelték tőlük ezt a fajta stílust. :D

[ Szerkesztve ]

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#113376) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#113374) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem az megmaradt a pár évvel ezelőtti időkből, amikor ténylegesen erős statisztikája volt annak, hogy ha valaki gyökér volt, a nagy eséllyel BMW-vel volt. Tehát 10-ből 7 gyökér BMW-s volt... sajnos most le kell vetkőzniük. Másrészt azóta a BMW is elszaródott, a vezérműláncot bicikli lánccal helyetesítik, így a hülyegyerekek kikoptak a bmw-sek közül, mert nincs pénzük szervízre. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#113377) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#113374) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Amúgy ténylegesen jobban aggódom azon, hogy mit fognak szólni a haverok, mennyit fognak cikizni, az úton letámasztva hányan fogják leköpni, megkarcolni, stb. csak azért mert BMW, mint hogy azon aggódjak, honnan lesz rá pénzem. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#113378) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#113377) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azert akkora nagy jatekos meg nem leszel azzal a motorral :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#113379) zgospel válasza Topiccsendőr (#113374) üzenetére


zgospel
őstag

Leginkább ezzel a három csoporttal találkozom rendszeresen, akik kifejezetten türelmetlenül, tolakodva-furakodva, a gáz- és fékpedálokat kétállású kapcsolóként használva közlekednek:
1. Aki szert tett némi pénzre és rögtön az Audi-BMW-Mercedes trióból választ autót. Többnyire nem a műszaki tartalom miatt, hanem mert mások szerint az a jó, az a komoly.
2. Céges Octavia, Focus, Mondeo.
3. 35-45 körüli apuka egy Galaxy, S-Max vagy hasonló egyterűvel.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#113380) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#113378) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Suzukisok között? :D Figyi, már a Honda, de akár egy Hayabusa vére is szívva van. :DDD

zgospel: Mostanában a kórei autók is feljövőben vannak...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#113381) tboldi válasza zgospel (#113379) üzenetére


tboldi
nagyúr

A negyediket kihagytad. ;] :D

(#113382) zgospel válasza tboldi (#113381) üzenetére


zgospel
őstag

Egyre kevesebb a bojrészer itt Bp-n, ritkábban látom őket az utakon 5-10 évvel ezelőtthöz képest. :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#113383) Mentolka válasza djeperto (#113371) üzenetére


Mentolka
senior tag

Köszi!
Erősen gondolkodom, hogy a következő ez lesz (vagy a 950-es kistesó). Nem rázott, kis fordulaton nem rángatott?
Most sor2-t hajtok, és vagy ez, vagy egy sor3/sor4 lenne az utód.

(#113384) Topiccsendőr válasza zgospel (#113379) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezzel elegge lefedted az osszes a kozlekedesben resztvevo embert :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#113385) etnies válasza zgospel (#113379) üzenetére


etnies
senior tag

Kettes csoportról van egy tavalyi élményem, pénteken mentünk a Balatonra az M7-en (tudom, magamnak kerestem a bajt, mehettem volna M6).
Nem késő délután indultunk, ezért nem volt hatalmas dugó, de a forgalom elég nagy volt, többször is le kellett lassítani 40-re. A belső sávban mentem, mivel összefüggő kocsisor volt mindkét oldalon, a belső sáv is max 80-100-al tudott menni. Az egyik ilyen lassulásnál néztem a tükröt (mivel egyszer baszott már el így autó, amikor motorral voltam), egy területi képviselő alig bírt megállni és látszott a fején, hogy szétkúrja az ideg. Mondtam a feleségemnek, na én kimegyek ez elől, mert életveszélyes.
Alig tudtam kisorolni, mentünk fél percet, nullára fékezett a sor, a területi képviselő annak rendje és módja szerint telibebaszta azt az autót, aki mögül én kisoroltam, pont mellettük álltunk meg. Feleségemmel összenéztünk, megúsztuk.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#113386) etnies válasza V.Stryker (#113373) üzenetére


etnies
senior tag

Mikor lemotoroztam hazafelé az 1750 km autópályát, egy farok jött a seggembe, persze Magyarországon, régi Passat, 50-es dagadt/kopasz/izzadó sofőr lassúnak találta a 150-et, amivel előztem 4 kamiont, ezért azzal próbált nagyobb tempóra bírni, hogy 1 méterre mögöttem jött. Amikor kézzel intettem, hogy ez mi volt, még az én kurva anyámat szidta.

Sokkal több civil kocsi és kamera kellene Magyarországra, sajnos nem ért másból ez a nép.
Azt is be kellene vezetni, ami itt van UK-ban, ha bevont jogsival elkapnak, hogy újra vezetsz, automatikusan letöltendőt kapsz.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#113387) #31733248 válasza runner 125 (#113367) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igazad van, "felsőbb kaszt" a motoros BMW-s, de nem közlekedik bunkón. Nekem is vannak BMW-s barátaim, nincs kiírva a társaságukra, hogy BMW Klub, de a túrákon valahogy mégis mindenkinek nagy GS-e van. Annak is, akinek le sem ér a lába. :D

(#113368) z123456789

Igen, Fordot cserélek BMW-re, pedig 4 évre szántam volna eredetileg.

"Én amúgy leszarom, hogy ki mit mond. :D"

Így vagyok vele én is.

(#113372) persuader

"...ha autopalyan nagyon meg lennenek csinalva a seggedtol 1 meterre utazo emberek, akkor barmilyen marka lehetne egy ember alatt, nem haborodna fel senki."

Helyette megy a traffizás...

(#113373) V.Stryker

Városon belül rendszeresen az elektromos BMW-sek tolnak, kb. úgy, ahogy 15 éve a dízel Passatosok a pályán.

(#113388) Shin Chen válasza z123456789 (#113336) üzenetére


Shin Chen
tag

lol ezt meg tudom érteni... valamiért az osztrákok a kistesó komplexus fogalmát juttatják az eszembe :P
Valóban elég különleges formavilága van a KTM-nek, de ettől függetlenül addig addig szemeztem neten a duke-okkal hogy beléjük szerelmesedtem. Mifelénk nem nagyon látni ugyanis ilyet, Debrecenben 1x ha láttam eddig... :(
Konstrukcióban meg nyilván bármely gyártó bármelyik szériája lehet átkos, kérdés hogy milyen arányban.
Sebaj, majd tesztelődök, aztán eldől.
Köszönöm a választ! :R

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#113389) Topiccsendőr válasza etnies (#113386) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt ne bontsd le nepre. Ha barmelyik orszagban megszuntetnek a kozuti ellenorzeseket, az autopalya kamerakat kikapcsolnak, azonnal mindenki a masik seggeben menne. Stb.
Ezt irtam, hogy normalis kozlekedesi kukturahoz a rendori jelenlet elengedhetetlen, ami sosem volt, csak nagy akciok alkalmaval egy evben nehanyszor.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#113390) zgospel válasza Topiccsendőr (#113384) üzenetére


zgospel
őstag

Nem azt mondom hogy aki olyan kocsit vezet az mind ilyen. Hanem aki úgy vezet mint amit írtam, azok legnagyobb arányban ebből a 3 csoportból vannak mostanában.

(#113385) etnies jól tetted. Én is jártam már hasonlóan: egybefüggő sor az M7 belső sávjában, a külsőben meg kamionok összefüggő sorban ameddig a szem ellát. Mögöttem megérkezik az Insignia, villog 2 centire a seggemben, mutogat perceken át, szünet nélkül. Úgyhogy egy helyen pont befértem 2 kamion közé, elengedtem azt a faszt, aztán visszamentem a belsőbe mögé. Elég sok km-en át nem jutott előrébb egy autónyit sem, pedig villogott tovább az előtte haladónak.

Ennyi ésszel nem értem hogy tudnak egyáltalán levegőt venni :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#113391) Bogyó bá' válasza djeperto (#113371) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Meg kellett nézzem, ki az a Hande Ercel.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#113392) V.Stryker válasza zgospel (#113390) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ilyenkor szoktam elengedni, visszaállni mögé, majd ugyanezt csinálni neki, hogy na akkor haladjál te hülye b.zi. :DDD

etnies: Szerintem én egy g.ci vagyok, mert ezekkel meg azt csinálom, hogy mikor előzőm a kamiont és erőszakoskodik,mert nem bír kivárni 3 másodpercet, míg megelőzöm a kamiont, hogy szépen leemelem a lábam a gázról... kicsit még hadd szüttyögjünk, had örjöngjön a baromja. :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#113393) canniball válasza Bogyó bá' (#113391) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem vagy egyedül, szerintem legtöbben nem vagyunk képben a török szappanoperák és azok szereplőinek világával. :N

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#113394) Mentolka válasza Bogyó bá' (#113391) üzenetére


Mentolka
senior tag

Egyébként, ja! :K
Aszittem, valami kisszériás szipi szupi egyedi építésű motor márka...

[ Szerkesztve ]

(#113395) Bogyó bá' válasza Mentolka (#113394) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát lehetne tolni, mint a lopott biciklit..... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#113396) etnies válasza runner 125 (#113367) üzenetére


etnies
senior tag

(#113397) djeperto válasza canniball (#113393) üzenetére

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
Nálunk a "tata" nézi őket állandóan, mondta: fiam ez aztán a qwajó csaj, igaza volt ;]

(#113383) Mentolka
nem rázott ez semennyire sem, de 1x vezettem Diavelt, az picit rángatott. Ez már el. szabályzottabb. Sőtt, túlszabályzott, majdnem mint az 1250 es GS. Enduro módban leveszi a teljesítményt aszem 100 lóra és kikapcsolja szinte az összes segédletet (minimálisra veszi), igyzi off-road dög. 225 kg szárazon, azért nem kispályás. A kistestvére is 115 le körüli, de jóval karcsúbb.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#113398) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki tud valami infót arról, hogy az R1200GS milyen benzinnel ketyeg? Több helyen olvastam,hogy volt valami olyasmi, hogy a magas oktánszámú volt a gyárilag ajánlott, bár elment a simával is. Most akkor mi a belevaló?

A kérdés csak elméleti, mert a magas etanol miatt már amúgyis csak 100-ast tankolok...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#113399) tboldi válasza V.Stryker (#113398) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kezelési útmutatóból nagy valószínűséggel kiderül.

Nem tudom, melyik típuskód kell neked.

(#113400) etnies válasza V.Stryker (#113398) üzenetére


etnies
senior tag

Afrikában is használják.

"önmagam hite vagyok magamban"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.