Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102801) vicces válasza etnies (#102799) üzenetére


vicces
addikt

ez most jó vagy rossz? a sebesség meg kitakarva.. ha megy normlisan, mint ahogy kéne akkor nincs semmi különös. a következő szakaszon meg kielőzi a furgont :U

:)

(#102802) Knaliret válasza Ferdzsoo (#102800) üzenetére


Knaliret
csendes tag

Be tudnád linkelni? Köszi :R

(#102803) Polemius válasza gergo5991 (#102791) üzenetére


Polemius
aktív tag

(#102804) Horvi válasza Knaliret (#102802) üzenetére


Horvi
őstag

Parancsolj

(#102803) Polemius Zseniális :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#102805) Teasüti válasza etnies (#102799) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Remélem a feljelentés megtörtént. Ilyen embernek nincs helye az utakon. Ez itt kint veszélyeztetésnek minősül, bíróságra kerülve általában újravizsgáztatás szokott lenni belőle.
Baleset esetén még el is tiltják egy időre.

[ Szerkesztve ]

(#102806) etnies


etnies
senior tag

Szerintem nem volt olyan gyors a szituációnál, bár én nagyobbat lassítottam volna, de összességében nincs miért hibáztatni a motorost szvsz.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#102807) yodamastah válasza etnies (#102799) üzenetére


yodamastah
őstag

Tényleg nem kell az a reflektor :D

(#102808) vlevi válasza Ferdzsoo (#102800) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért írtam, hogy, ha a pénz nem számít, akkor vennék. :D
De akkor tulajdonképp ugyanennek igaznak kellene lennie a multistradara is, mert az meg olasz
AT-t kiveséztük, hiába soseromlikel, mert Honda, az nekem nem kéne, a 21-es kerékkel se tudnék mit kezdeni. :)
Ottrohadjonmeg, marad a lassan 15 éves V-Strom :)

(#102809) Ferdzsoo válasza vlevi (#102808) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan Ducati is felejtős. AT nekem sem kéne.
BMW 1200GS-ezt mostmár tényleg ki kellene próbálni.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#102810) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

187cm-hez milyen kezdő motort ajánlanátok?

- RS 125 kicsi lenne?
- MX 125/egyéb 125-ös 2t Supermoto? :R

(#102811) Geresics válasza Ferdzsoo (#102809) üzenetére


Geresics
addikt

Az új BMW R 1250 GS HP (terepre szánt) változatának "First Ride" videója elég ígéretes lett! :K Mondjuk elég keményen leteszteli első vezetéshez képest, de így aztán tényleg minden perce élvezet! :D

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102812) Laraxior


Laraxior
titán

Nincsen valahol pár kép, hogy mik vannak a kölni motorkiállításon? Érdemes elugrani-e vagy se. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#102813) tboldi válasza Laraxior (#102812) üzenetére


tboldi
nagyúr

1000ps.at -> Neuheiten

(#102814) Teasüti válasza yodamastah (#102807) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha vki leszarja, h jövök, az refivel is le fog szarni.

(#102815) dellfanboy válasza Laraxior (#102812) üzenetére


dellfanboy
őstag

motoros topicban ez milyen kerdes? meg johogy! :K

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#102816) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

ma egy nagyon érdekes (furcsa? félelmet keltő?) dolog történt a Vifferrel és velem. Jövök hajnalban, 6 fokban az M51 felől az M5-re Pest felé, felhajtó után mindenki bénázik, mikor kitisztul, mondom gyí, mielőtt vki rámhúzza. 3.-ban elforgott kicsivel a vtec váltás fölé, ott kuplung nélkül átszúrtam 4-be, szépen vette, vtec váltás, majd megszűnt a vonóerő, és hirtelen tiltásba forgott. Ekkor kicsit csuktam a gázon, "betapadt", és mehetett minden tovább. Gyorsan 5-6, külső sáv, de semmi rendelleneset nem tapasztaltam.

Tudom, távgyógyítás, de mi a fene lehetett? Kuplung megcsúszás (38k valós km van a motorban, ebből 35k többnyire hosszú túrán használva, az utolsó 3k km-en használtam melóba járásra, az utolsó pár alkalom kivételével szinte dugó nélkül, azonban a végén már kemény dugózások), esetleg rámentem vmi gázolajra, ami elforgatta a hátulját? (de ~130-nál?) Kidobta volna sebességből, majd a gázelvételre visszaugrott?

Próbáltam utána előidézni, de nem sikerült. Ez persze nem jelent semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#102817) runner 125 válasza KrAt (#102816) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mondjuk én nem vagyok híve a kuplung nélküli váltásnak (nyilván gyári motoron), pláne h kevesen tudják jól csinálni (én sem), de itt egyértelműen az volt az ok, h az adott fokozatba nem megfelelően akadtak össze a fogaskerekek és szimplán kidobta a sebességből nagy terehelés hatására. Ez olyan mint amikor lyukat vált az ember.
Nyilván ahogy elcsuktad a gázt, megfelelő módon zártak a fogaskerekek és minden ment a maga rendjében.

Kuplung, és ekkora tempónál kerékelforgás kizárt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102818) Ferdzsoo válasza KrAt (#102816) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én a kidobta sebességből majd visszaugrottra tippelnék.
Illetve bármi téridőkontínium szakadás is lehetséges, én egyszer jártam úgy a VFR-el hogy jövök haza, egyszercsak jövök ki egy körforgalomból és nem ment a motor. Egyszerűen mintha nem kapot volna üzemanyagot (fulladt) levegőt vagy bármit, ha húztam a gázt inkább ledadogott. Aztán visszapakoltam egybe és egyszercsak megindult. Talán még egyszer produkálta ezt akkor 1 hónapon belül és azóta semmi.
Ez volt vagy 3 éve meg 30k km-el ezelőtt. Erre sincs magyarázat.
Illetve idén is volt egy malőr: Hideg indításkor nem aludt el a Check ECU lámpa, mire a motor beindult de épphogy volt alapjárat. Aztán leállít újra beindít és minden oké. Ekkor maradt errorcode, amit ki tudtam utólag olvasni, majd megnéztem, troubleshooting szerint eljártam, kinulláztam stb, azóta sincs. És ez is 8k km-el ezelőtt volt.
Szóval néha van ilyen.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#102819) Geresics


Geresics
addikt

[nyelvtannáci: ON] Miért írják az emberek, hogy "k km"? Az milyen kilométer? Kiló-kilométer? Nyilván nem használjuk a "Mm" mint "millióméter", vagy "megaméter" kifejezést, de beszédben van erre egy általánosan használt "ezer kilométer" kifejezés, amit "ekm"-ként szokás írni! Rákeresve a fórumon ezt az elmúlt 3 évben csak Mosquito34 szokta rajtam kívül használni - aki mindjárt eret vág, hogy van valami közös bennünk! ;]

Jah, és ha már kitör belőlem a hajnalináci, akkor a kiló rövidítése a kis "k", nem a nagy, mert a "K", mint mértékegység, az a Kelvin! ;] [nyelvtannáci: OFF]

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102820) Bogyó bá' válasza Geresics (#102819) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor legyen 30 megaméter? :F

:))

#102821) geresics: jóvanna, akkor ne legyen.... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102821) Geresics válasza Bogyó bá' (#102820) üzenetére


Geresics
addikt

Odaírtam, hogy szerintem mi a helyes, csak gondolom úgy olvasod a postjaim, ahogy az emberek a videóim szokták nézni: belepörgetve, foszlányokban! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102822) Ferdzsoo válasza Geresics (#102819) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én ezt azóta használom, amióta volt ez az Y2k.
Nemannyira helyes, de nekem tetszik. Mindenki tudja hogy a k az a 000 helyett áll. De így levezetve ahogy írod magyarul tényleg szarul hangzik. merthogy a k az a kilót jelenti szószerint. Mennyiségügyileg igaz helyes, de tényleg szarul hangzik.
A km-ert már nem hibázom. Hála tblodi-nak. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#102823) tboldi válasza Ferdzsoo (#102822) üzenetére


tboldi
nagyúr

Viszont a nevemet igen. ;]

Amúgy én azért használom a k-t, mert a kilo számtanilag ezret jelent, és így egyszerűen rövidebb. De akkor inkább így írom: a Jazz most lépte át az 1,29*10^5 km-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#102824) JoinR válasza Ferdzsoo (#102822) üzenetére


JoinR
senior tag

km-ert = kilométerert :DDD

(#102825) Geresics válasza Ferdzsoo (#102822) üzenetére


Geresics
addikt

Most utoljára valóban Te írtad rosszul, és ezen felindulva szakadt ki belőlem a nyelvtannáci, de azért nem Neked válaszolva írtam, mert nem csak Te szoktad így használni! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102826) KrAt válasza runner 125 (#102817) üzenetére


KrAt
veterán

runner 125 & Ferdzsoo:

köszönöm, megnyugodtam, hogy lúzer error, nem a gépben van a hiba :)

A kuplung nélküli váltást akkor szoktam néha, ha kihúzatom jobban, és akkor megvan a feelingje a gyors váltásnak :) Alapból (szerintem) jól szokott menni, szépen beleesik az egyik fokozatból a másikba, a váltókar se görbül el, azonban a finomság most valószínűleg a kárára vált, mert nem kapcsolt össze rendesen :( Remélem, baj nem lett belőle :U

Nekem a mai malőr az az indításnál volt: 5 fok, kitolom a motort a garázsból, indítanám, szépen el is kezd pörögni az önindító, majd 2-3 fordulat után műszerfal bepislákol, önindító megáll, újra életre kel, és beröffent. Nem örültem volna, ha tolni kell (ha be tudom tolni egyáltalán), vagy ha nem indul :)

[ Szerkesztve ]

(#102827) Kiki18 válasza Geresics (#102819) üzenetére


Kiki18
őstag

Én is gyakran használom a k-t, alap dolog hogy az ezret jelenti. Általad levezetve tényleg furán jön ki, de az én fejemben egyből az jön hogy ezer.

(#102828) Ferdzsoo válasza tboldi (#102823) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

nab@zmeg. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#102829) Mentolka


Mentolka
senior tag

Én az aktuális sportjátékoknál láttam ezt (FIFA 2K18) - most mégis, ez miért jobb, mint kiírva (2018)?
Sok esetben csak egy-két karaktert helyettesít vele az író, ennek így semmi értelme.

(#102830) Teasüti válasza Geresics (#102819) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem a km-hez kapcsolódik, hanem a 30 mögött helyettesíti a három nullát. 30k = 30.000.
SI mértékegységeknél a kilo- előtag 10^3-ont jelent. (Tudom, ez az alapegységek előtagja, de egyes jelölési rendszerekben így rövidítenek.) Szerintem teljesen érthető ebben a formában.
Nézz meg például egy elektronikai jelölési rendszert - mondjuk kapacitások kódjai -, és rögtön értelmet fog nyerni a dolog! :)

[ Szerkesztve ]

(#102831) Geresics válasza Teasüti (#102830) üzenetére


Geresics
addikt

Ahol Te élsz, ott lehet, de idehaza a hivatalos jelölés az "e", mint ezer (1000). Minden hivatalos dokumentumban így van. Hivatalosan a NAV-nál is a 30000 Ft az 30eFt, a 30000 km útiköltség elszámolás is legfeljebb 30ekm lehet, stb-stb.
Más mértékegységeknél pedig a "mega" a helyes, pl. a villamosenergia fogyasztásnál a 30000 kWh az 30MWh.

FIFA játékok nevét nem magyarok adják, azt pedig, hogy az amcsik milyen nyelvtanra, vagy költői szabadságra hivatkozva teszik így, azt nem tudom... ;)

Amúgy természetesen értem én a "k" jelentését, csak bántja a szemem. Pont úgy, mint más visszatérő helyesírási hiba. :B
Olyan ez, mint egy pattanás: nem hal bele senki, csak ronda, és időnként kifakad! :DDD

LOL, közben szerkesztettél!
Értem a példád, csak rossz! ;] Kapacitásnál elég ritkán lehet 1000F-ot látni, ott inkább a milli, a mikro, a piko, stb. a jellemző. 1kF (1 kilofarad) az irdatlanul sok! :K
Válaszként pedig a fenti sorokban a villamosenergia részt tudnám idemásolni! ;)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102832) Teasüti válasza Geresics (#102831) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az internet nyelve az angol. Lassan beszivárognak a magyar nyelvbe a külföldi kifejezések az internetes szlengben éppúgy, ahogy a hétköznapi nyelvhasználatban. A nyelvtan meg nincs kőbe vésve. ;) Megnézel egy nyelvtan könyvet vagy egy értelmező kéziszótárat ma, meg mondjuk 50 évvel ezelőtt, akkor lehet látni mennyi minden megváltozott.

szerk: oké, nincs kF, de az SI előtagok nem merülnek ki a kilóban. Van a 10^-9-nek is neve. :D
És milyen az, amikor azt olvasod az újságban az ingatlanok apróhirdetésinél, hogy eladó 30M forintért? ;]
Ez akkor legyen 30 MFt? Lehetne akár megaforint is, az is 10^6-on, mint a millió. :C
Na jó, ezt már ne vedd komolyan! :))

[ Szerkesztve ]

(#102833) runner 125 válasza Geresics (#102819) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mondjuk nem értem miért nem google-zol utána, ha nem vagy tisztában a fogalmak jelentésével, rövidétésével, mert ez a nyelvtannáciságtól messze áll.

A "k" kiló rövidétése. A kiló fogalma pedig ezret jelent.

12k km = 12.000km.

Teasüti, így van, ahhoz is köthető, de a lényeg h nem helytelen.

mod.

geresics, kérlek, magyarázd meg nekünk magyaroknak, h mijjaz a WTF, ha már eccer' ennyire bántja a szemed egy helyes rövidítés.

A kérdés költői, de pont erről van szó.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102834) Madwe válasza runner 125 (#102833) üzenetére


Madwe
nagyúr

A hétköznapi nyelv ráadásul annyit használja a km-t, hogy az gyk. az alapegység lett, hiába a m az SI alapérték. Méterekről ritkán beszélünk, kilóméterekről gyakran. Valszeg ezért is áll át az ember agya arra, h xk km...

(#102835) etnies válasza Mentolka (#102829) üzenetére


etnies
senior tag

Menőség

"önmagam hite vagyok magamban"

(#102836) Geresics válasza runner 125 (#102833) üzenetére


Geresics
addikt

Ezt most ugye csak trollkodásnak írtad, ugye? :F
Az elmúlt pár kommentben elég alaposan leírtam, hogy mikor helyes az "k", és mikor az "e" használata. Ennél Téged azért alaposabbnak ismertelek eddig... Már általános iskolában egyest kapnál, ha azt írnád, hogy 12k km!

Szerk.:
Mi van? :Y Hogy jön a mértékegységekhez egy mozaikszó, vagy rövidítés? Ne keverjük már a szezont a fazonnal... :W

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102837) etnies válasza Teasüti (#102832) üzenetére


etnies
senior tag

Alapvetően a beszéd azért jött létre, hogy az emberek tudjanak kommunikálni. Az írás ennek csak az írott formája. Amennyiben megérted a másik írását, a dolog működik, függetlenül attól, hogy helyesen- vagy helytelenül írták meg az üzenetet.

A magyar nyelvet nem kell félteni a jövevényszavaktól, hiszen a fél szókincsünk már most is az. A magyar könnyen beilleszti a rendszerébe az idegen eredetű szavakat, előbb-utóbb kiejtés szerint leírjuk, ragozzuk, stb.

Simán lehet ezt is "lájkolni".

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#102838) Teasüti válasza Geresics (#102836) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogy jön a mértékegységekhez egy mozaikszó, vagy rövidítés?
Az angol/magyar nyelvi különbségekből származó 30k és 30e kapcsán ha bántja a szemed a külföldi kifejezés, akkor gondolom arra célozhatott, hogy ne használj külföldi kifejezéseket egy magyar fórumon! ;]

Ne keverjük már a szezont a fazonnal... :W
Ezt kicsit másnak olvastam. :DDD

(#102837) etnies
Húú, a "lájkolástól" viszont agyf@szt kapok én is, ha így látom leírva. :C

[ Szerkesztve ]

(#102839) Chris0321


Chris0321
addikt

Várjatok, hozok popcorn-t.

[ Szerkesztve ]

(#102840) Madwe válasza Chris0321 (#102839) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akarod mondani pattogatott kukoricát, ugye? ;]

(#102841) Ferdzsoo válasza Madwe (#102840) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

:DDD :DD :C
Most rofl. ;]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#102842) etnies válasza Teasüti (#102838) üzenetére


etnies
senior tag

Pedig a software is szoftver :)

http://mnytud.arts.unideb.hu/tananyag/gyorffye/angol_jovevenyszavak.pdf

club (cláb) = klub
box (boksz) = boksz

Stb. Ez teljesen természetes folyamat, ezért is gyönyörű a magyar nyelv. Bármit magába tud illeszteni, leírni vagy ragozni.
Gondolom te is találkoztál indiaikkal, tele van a hindi nyelv angol jövevényszavakkal, de ők nem tudják ragozni vagy máshogy leírni, ezért csak simán beszúrják a mondatokba.

(#102841) Ferdzsoo Nézzük a tévét ugye :) (television, tv = tévé)

(#102840) Madwe :C

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#102843) Geresics válasza Teasüti (#102838) üzenetére


Geresics
addikt

Akkor félreértettetek! Nem a "k", mint kiló használatával van gondom, hiszen a km, a kWh, stb. azok úgy SI mértékegységek, és pont. Nincs mese! Ahogy Te is írtad: "SI mértékegységeknél a kilo- előtag 10^3-ont jelent" :K
Az angol kifejezésekkel semmi bajom! Sem a WTF-el, sem semmi mással! :N

Én arra hivatkoztam, hogy nincs olyan sem a magyar helyesírásban, sem az elfogadott hivatalos dokumentumokban, hogy 30kFt, vagy 30k km! Olyan van, hogy 30eFt, vagy 30ekm! Ez az elfogadott!

Értjük a 30kFt-ot is? Igen! De attól még nem lesz helyes, és plán ne kampányoljunk teljes mellszélességgel a hülyeségünk mellett sem ebben a kérdésben, sem másban! Olyan ez, mint a behúzott kuplunggal tárolt motor esete, csak az műszaki, ez meg nyelvtani hiba! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#102844) runner 125 válasza Geresics (#102836) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az alaposságommal semmi baj nincs, viszont gondolkodva olvasó ember ilyeneken nem akad fent. Érted, érti mindenki de te megmagyaráznád h miért ne értse senki. :D Kérlek vonatkoztass el a magyar mértékegységektől és azok rövidítéseitől.

Mint írták, az internet nyelve angol és pláne egy IT forumon iszonyú sokszor, topiktémától függetlenül találkozol olyan mondatszerkezetekkel, ahol vegyítve találsz magyar és angol szóhasználhatot, rövidítést.
Ahogy etnies írta, millió jövevény szó van a magyarban, amit egy magyar mondatban angolul és magyarítva leírva is helyes használni!

Az az angol mozaikszó jelen helyzetben tökéletes példa. Hisz te sem MAF-nak, mégis egy magyar forumba írtad be és mégis érti mindenki, senki nem akadt fent h bazmeg, ez helytelen ám, mert ez egy magyar forum és nincs ilyen magyar mozaikszó.

mod.

Jól van, megoldva, kibeszélve, és most faxán elékstem egy megbeszélésről.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#102845) Teasüti válasza Geresics (#102843) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Most megölted a hangulatot. :DD

(#102846) Bogyó bá' válasza Geresics (#102843) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szombaton befordítom az "útszámlálómat" 60 megaméterbe a tervek szerint. :) Juszt is!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102847) Chris0321 válasza Madwe (#102840) üzenetére


Chris0321
addikt

Elnézést kérek amiért ekkora hibát mertem véteni. :D

(#102848) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Inkább annak örüljünk, hogy neduddki nem motorozik! :C
Ő hamar kihozza a nyelvtan nácit mindenkiből, aki meg akarja fejteni vajon mire gondolhatott a költő. :D

(#102849) vlevi válasza Teasüti (#102848) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az is szép, amikor itt a proharderes fórumokban a terrabyte szó "elhangzik"
Legsűrűbben a HDD topicban találkozhatunk azzal, hogy valaki a winchestert földbe ásva használja (terra != tera )

(#102850) HSM válasza Micsurin (#102665) üzenetére


HSM
félisten

No, megnéztem, érdekes dolog, most nekem is fekete már 3000km után a 7100, ez a 10w30 nem maradt olyan sokáig piros, mint a 10w40. A 10w40-nél határozottan emlékszem, hogy legnagyobb meglepetésemre 3000km után még piros volt, és még 4000-nél is még volt egy barnás-piros keverék árnyalata, mielőtt 6000km-nél már jó fekete nem lett lett. :DDD
Kíváncsi leszek, hogy bírja még a hátralévő 3000km-t a következő cseréig, a 10w40 ilyen téren példásan vizsgázott, mikor beletöltöttem a frisset, konkrétan nem éreztem változást a régihez képest. :Y

(#102558) Formaster: No, most pont volt egy alkalmas túra, 170km száraz időben túrázás után így fest a saját keveréses olajjal kezelt láncom (Motul 7100 10w40 + némi grafitpor):

Kb. ennyit megy el egy érzéssel kenésből, ha nem akarod, hogy a kerék is megkapja a magáét. Mondjuk még mentem vele 30km-t, még teljesen jó érzésre, de szemre már látszik, hogy elférne rajta még némi kenőcs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.