Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103701) Geresics válasza runner 125 (#103699) üzenetére


Geresics
addikt

Az a baj a plexis sisakokkal terepezésnél, hogy alacsony sebességnél fogsz sokat dolgozni, és bizony akkor is izzadni fogsz, ha nem vagy izzadékony! :K
Az első sisakom felnyitható volt, mert gondoltam az majd jó lesz, de rá kellett jönnöm, hogy bár az arcom ugyan kap levegőt, de a többi része nem.
Aztán megvettem az Acerbis Active-et, amiben már sokkal jobb volt a helyzet, szellőztem is mindenhol, csak épp kicsi lett a fülemnél, így mennie kellett.
Aztán megvettem a Shark Explore-R-t, de terepre egyszerűen sajnálom, és abban is melegem van.
Aztán jött a krossz sisak. Eddig egyszer próbáltam, de már tudom, hogy nem véletlenül használják.

A plexis sisak csak felnyitott plexivel viselhető el nyáron, akkor viszont minden dzsuva a szemembe megy! Ezért vesznek a dual sport sisakosok is szemüveget ilyen motorozáshoz! Szerencsére a szemüveg nem drága móka! Anno a 2016-os Touratech Travel Eventen még nem volt szemüvegem, akkor be is szoptam a port keményen (ha láttad a 2016-os videóm, akkor láthattad, hogy a sor legelején gurulva is mekkora por volt. Belegondolni is rossz, hogy aki a végén volt, az hogy járt. A 2017-es TTE-re már szemüveggel mentem... :DDD
Az általad kinézett sisakba is gondolom tudsz szemüveget rakni, így csak az a kérdés, hogy szellőzik-e eléggé?
Eredetileg AFX 41DS-t akartam venni, mert az szellőzik a legjobban, de egy barátomnak 3x cserélték a sisakot, mert mindig volt vele valami, majd végül visszakapta a pénzt, és vett mást ha jól tudom...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#103702) z123456789 válasza runner 125 (#103699) üzenetére


z123456789
addikt

Azt mindjárt gondoltam. :DD :R

(#103703) Geresics


Geresics
addikt

Facebookon egy csoportban felkerültek az új Ténéré 700 adatai:

Motor:
folyadékhűtéses, 4 ütemű, 4 szelepes, DOHC, 2-hengeres motor: 689 cc
Furat x löket: 80,0 mm x 68,6 mm
Kompressziós arány: 11,5: 1
Teljesítmény: 54,0 kW 9000 / min (72 LE)
nyomaték 68,0 Nm 6500 / perc
kenés: nedves olajteknő
kuplung: olajfürdőn többtárcsás
gyújtás: tranzisztor
indítás: elektromos
hajtómű: szekvenciális sebességváltó, 6-sebességű
másodlagos meghajtó: lánc
injektor

Futómű:
Első felfüggesztés::210 mm-es első felfüggesztés: felfelé mutató telegabeles
Hátsó felfüggesztés: Rocker, kart rendszer csuklós rugóstag
Hátsó rugóút: 200 mm
Első fék: két féktárcsa, hidraulikus, Ø 282 mm
Hátsó fék: A féktárcsa, hidraulikus, Ø 245 mm
Első gumiabroncsok: 90/90 R21 M / C 54v M + S - küllős kerekek Pirelli Scorpion rally STR
Hátsó gumiabroncsok: 150/70 R18 M / C 70V M + S - küllős kerekek Pirelli Scorpion rally STR

Méretek:
Teljes hossza. 2'365 mm
teljes szélesség. 915 mm
Teljes magasság: 1455 mm
Ülésmagasság: 880 mm
tengelytáv: 1590 mm
távolság: 240 mm
Nedves tömeg, teletankolva: 205 Kg
Tank térfogata: 16 l
Hatótávolság: mintegy 350 km

Ár: kb. 9.500 € nettó

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#103704) Geresics válasza Geresics (#103703) üzenetére


Geresics
addikt

azon kívül, hogy a műszaki tartalmat soványnak tartom (a van gyártó, aki ezeket a számokat már 15 éve is tudta produkálni), azon kívül az árat nagyon sokallom. Én pár hónapja hazai végfelhasználói árnak 9-10e€-t tippeltem. Ha erre jön még 27% áfa, akkor az 9500 € * 325 Ft/€ * 1,27 = 3.921.125.Ft, ami irreálisan sok...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#103705) vlevi válasza Geresics (#103704) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 700-as CP2 blokkról sejteni lehetett, hogy egy MT07-nél nem lesz erősebb, sőt inkább gyengébb, mert "nyomatékra hangolják".
Szerintem elkéstek vele. Addig babusgatták, míg a KTM csinált egy sor2-es blokkot és belerakta egy, az 1090-nél sokkal kisebb vázba, de úgy, hogy az összes elektronikai bizbaszt, a kanyar abs-től kezdve, mindent beleraknak. Ráadásul rögtön kétféle változatban, az R a tényleg terepre való, míg a normál egy kicsit közelebb áll az aszfaltos használathoz.
Csak már látni kéne élőben, és érezni valahol a fenekem alatt, hogy hogyan mocorog. De erre egy jó ideig biztosan kevés esély van.

(#103706) Bogyó bá' válasza Geresics (#103704) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én a műszaki adatokból csak a saját tömeget látom tragikusan soknak. Na, meg az árát....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103707) Geresics válasza Bogyó bá' (#103706) üzenetére


Geresics
addikt

Ami nekem még feltűnt:
- nem szárazkarteles,
- kevés a rugóút elöl,
- kevés a rugóút hátul,
-> alacsony a hasmagasság (érdekes, hogy ebben a listában nem is szerepel)
- irdatlan vastag a 150-es hátsó gumi,
- csak 16 literes a tankja

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#103708) zgospel válasza vlevi (#103705) üzenetére


zgospel
őstag

Hasonló a helyzet az MT-09 vs Duke 790 között is, papíron mindenben sokkal jobb a Duke, aztán mégis a 09-ből sokkal többet vesznek.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#103709) tboldi válasza Geresics (#103707) üzenetére


tboldi
nagyúr

nem szárazkarteles

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#103710) runner 125 válasza Geresics (#103701) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hát a fene tudja.
Haveromat faggattam erről, neki is vmilyen Acerbis enduro bukókja van, de plexis és előtte YZF250-en cross bukót használt szemüveggel.

Azt mondja neki bejött a plexis verzió és komfortosabb.
Terepen nyáron melegbe felnyitja teljesen a plexit, a napszemüveget meg le, állítása szerint működik és jól átszellőzik a feje. Egy hátránya van, h kora tavasszal és ősszel a fekete napellenzős plexivel szart se látni. De erre talán egy narancssárga színű belső plexi megoldás lehet ezen időszakokra
A cross szemüvegnél ugyanazt mondta, amit gondoltam. Kb. mint egy búvárszemüveg, teljesen rádcuppant, és nyáron szétizzadt alatta.

Mind1, marad az az O'neal, aztán meglátjuk.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#103711) dellfanboy válasza zgospel (#103708) üzenetére


dellfanboy
senior tag

duke790 iden (nyaron?) startolt mt09 meg nem is tudom 4 eve van piacon? szvsz tok ertelmetlen a hasonlat.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#103712) zgospel válasza dellfanboy (#103711) üzenetére


zgospel
őstag

Idei évre nyilván :D Hónapokra lebontva vannak az eladási statisztikák is.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#103713) Micsurin válasza tboldi (#103709) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Odaát kóstolgatsz mi? ;]

Gonosz dolog ám hazai terepről vauzni. :DDD :P

Mondjuk úgy változtak a preferenciák mi kell most és hova nekünk. Most megy a kincsvadászat illúziók nélkül... :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#103714) imibogyo válasza runner 125 (#103710) üzenetére


imibogyo
veterán

Érdemes még meglesni az ADV / DS sisakokat is, ezek legtöbbje eleve úgy van tervezve, hogy több kialakítást is támogat egyszerre. Vagyis plexis, szemüveges (plexivel, vagy anélkül), "sülttel", vagy épp anélkül is használható (és természetesen ezek variációiban). :K

(#103715) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103716) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Nem tudom mennyire nyomja Louis megint a marketinget, de kaptam egy levelet, amit tuti nem fogok felhasználni dec 16.ig, viszont netes vásárlás esetén is él a kedvezmény, amit megosztok veletek. Ha meg a kupon kéne, mert valaki megy arra fele, Győr környékén oda tudom adni, aztán viheti. Szerintem nem kártyához kötött. A netes kód 584.

Használjátok egészséggel! :R

(#103717) tboldi válasza z123456789 (#103716) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is kaptam tőlük egy kupont levélben, -50 €, ha legalább 249-ért vásárolok. :D

[ Szerkesztve ]

(#103718) veze válasza tboldi (#103717) üzenetére


veze
őstag

én is ugyanezt kaptam :D

(#103719) vendingo válasza veze (#103718) üzenetére


vendingo
veterán

Akkor én már ki se bonotom. :)
Kb 3 havonta van ilyen akció.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#103720) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Vettünk egy 1200-as Hondat. Faterral közös használatra, de jó eséllyel kisajátítom. :DDD :DDD
[kép1] , [kép2]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#103721) Bogyó bá' válasza Micsurin (#103720) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gratula! :R
Ha ügyesen vágjátok el, akkor pont kiad 2 db 600-as kétkerekűt…. ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103722) canniball válasza Micsurin (#103720) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez azé nem egy kettes golf! De a képre kattintva (itt) másmilyen látványra számítottam...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#103723) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi nagyon élvezem ezt is, jövő héten meg irány a B-ért. :DD :))

Nem golf de anyám kijelentette, hogy egy régi penz temetőt nem vehetünk a Fiat után... :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#103724) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Légyszí, világosítsatok fel! A vesevédő miért jó? Rajtam még életemben nem volt ilyen cucc (40+pasi), kellene?

(#103725) HoaryFox válasza Mentolka (#103724) üzenetére


HoaryFox
őstag

Benne van a nevében: védi a vesédet :)) Hidegtől, széltől, mechanikai behatásoktól.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#103726) Bogyó bá' válasza Mentolka (#103724) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én szeretem, már +15-20 fokban is hordom. Nélküle nagyon könnyen megfázik a vesém. Amúgy kényelmetlen egy kicsit (szűk lesz tőle a motoros kabátom dereka :B ), de megszokható (nekem az olcsó Lidl-es Crivit van).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103727) Teasüti válasza Mentolka (#103724) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hmm, ez még eszembe se jutott. Néha bevág a szél a derekamnál, arra jó lenne.

(#103728) vendingo válasza Teasüti (#103727) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem egyszer úgy megfázott a vesém, hogy alig bírtam létezni, hetekig fájt. Azóta vesevédős gerincprotektort használok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#103729) Teasüti válasza vendingo (#103728) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyen gondjaim szerencsére nincsenek. Erős a szervezetem, a nátha nincs rám hatással. De fázni nem szeretek. :)

(#103730) Geresics válasza Teasüti (#103729) üzenetére


Geresics
addikt

viszont Te sem leszel fiatalabb! :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#103731) tboldi válasza Micsurin (#103720) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezentúl nem csak én boldogítom a társaságot a fűnyírómmal. :))

(#103732) #31733248 válasza vendingo (#103728) üzenetére


#31733248
törölt tag

Két napja írtam éppen róla, hogy egyetlen melegítő réteg volt rajtam a -3 foknál: egy polár (meg a Forcefield protektorok :D ). Előtte levő nap 0 fokban értem haza, akkor még egy cordura dzseki is volt rajtam a felsoroltakon felül, amitől szépen ki is melegedtem. De ez persze városi motorozás és mindössze 20 kilométer, egy jó szélvédelmű géppel.

[ Szerkesztve ]

(#103733) Teasüti válasza #31733248 (#103732) üzenetére


Teasüti
nagyúr

-3°C-ban a garázsból sem tudok kiállni a jegesedés miatt. Tudom, mert próbáltam. :C

(#103734) #31733248 válasza Teasüti (#103733) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha víz van az úton -3 foknál, akkor a jegesedés miatt én sem két keréken megyek, az biztos. :) De most nagyon jó, száraz volt az út, a hideg meg nem számít. :D

(#103735) z123456789 válasza tboldi (#103717) üzenetére


z123456789
addikt

(#103717) tboldi
(#103718) veze
(#103719) vendingo

Jaja, gondoltam, azért is írtam, hogy nem tudom mennyire nyomja, de sejtettem, hogy boldog boldogtalan kapott. :D

Vesevédő: ritkán veszem fel, mert a bőrruhát összecipzárazom, és nem fúj be. Viszont ha farmerban megyek motorozni, akkor szinte kivétel nélkül. Mondjuk az meg ritka, mert még nincs motoros farmerem, simában meg nem szívesen megyek. :)

[ Szerkesztve ]

(#103736) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

A gépsárkány itthon. :)

Viszont, tudja azt valaki h most kötelezően kell kössek rá KGFB-t? Nyilván nem fogom használni most télen, max majd április, de lehet h május fele. Gondoltam addig nem is kötök rá, így a jövő éves biztosítás tört év lenne, mégis olcsóbb.
Persze azt sem akarom h ha nem kötök, tavasszal meg rámvarják a biztosítési nélküli időszak pótlékát, mivel az adás-vételim tegnapi.. szóval h megy ez?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#103737) Geresics válasza runner 125 (#103736) üzenetére


Geresics
addikt

Grat a vashoz!

Biztosítást kell kötnöd, különben jön a MABISZ-pótdíj! Ha nem akarsz biztosítást kötni, akkor ki kell vonatnod a forgalomból ideiglenesen!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#103738) Bogyó bá' válasza Geresics (#103737) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem muszáj kötni biztosítást, hiszen addig át sem írják a tulajdonjogát. Csak ezek után tudja kivonatni a forgalomból - de szerintem egy motorra nem akkora összeg a KFGF, hogy érdemes lenne ezen spórolni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103739) runner 125


runner 125
nagyúr

Ok, köszi nektek, végülis 29kW azt hiszem, szóval nem egetverő összeg, csak gondoltam minek, ha addig úgysem fogom használni, de akkor kötök rá gyors netrisken.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#103740) Geresics válasza runner 125 (#103739) üzenetére


Geresics
addikt

Idén mi már január 5-én motoroztunk, szóval simán lehet, hogy Te is fogod azért használgatni! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#103741) ath


ath
senior tag

12e sok volt egy teljes bőrruha tisztításért? nem is foglalkoztam vele, hogy a protektorokat ki kellene venni, csak amikor egy zacskóban kaptam vissza szembesültem vele, hogy most kínlódhatom vissza. nem a legjobb, főleg ha nem tudom hogy szedték ki :)
bukóból a hungarocell héj kiszedhető roncsolás mentesen? vagy hogyan lehet a szellőző járatokat kitakarítani? kompresszorra gondoltam még kifújni, miután fellazult nedvességtől a sok bogártetem.

(#103742) Horvi válasza ath (#103741) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem nem volt sok. Ha jól rémlik nekem anno a kabát tisztítása volt 6-7k körül. A protektorokat nem vették ki, vagyis ha kivették akkor vissza is rakták utána mert úgy kaptam vissza ahogy leadtam :DD
Úgy tudom a hungarocellt nem tudod roncsolás nélkül kiszedni a bukóból. Én is a kompresszoros megoldásra voksolok.

Hello darkness, my old friend...

(#103743) zgospel válasza ath (#103741) üzenetére


zgospel
őstag

Nekem nem tűnik soknak, mondjuk azt sem tudom hogy mi meló van egy ilyen műveletben :B
A tisztításon kívül csináltak még vele valamit, pl apró kopások javítása vagy ilyesmi? Hol csináltattad?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#103744) ath válasza zgospel (#103743) üzenetére


ath
senior tag

Maga a kulso takaritas, leapolas nekem is meg lenne egy ora alatt, eddig meg is csinaltam, de a belseje mar szaglott erosen :DDD
Infoparkban adtam le, kapott valami apoloszert is, de ennyi. A bal vadlimnal szakadast amit meg multkor megcsinaltak, el is engedett, azzal a lendulettel setaltam vissza, hogy akkor ezt legyszi ujra.

(#103745) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Na ma volt a malac... haverom megvette a gumikat mivel kellett neki is és nem álltak csak talán ~3 hónapot nálam így se voltak félévesek kereken. Benéztem nem tudom, hogy és 120-ast vettem előre de nekem 110-es kell, nem vártam ki a KekHold időpontot a végén, és bementem a Gumisemberhez ott szólt a srác, hogy hello.... Mondani se kell elsővel nem játszunk. Szerencsére haveromnak jó volt méretben. :C
Jött a hideg zuhany... nincs 110-es első Road 5-ből. Remek...

Így lett Roadattack III, volt már valakinek vele tapasztalta?

Azért ilyen tételnél lehetne az ő költségük a futár, ez nekem így nagyon fillérb*nak érződik.... :U

Mielőtt én leszek a kupec persze nem teljes áron passzoltam át neki....

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#103746) etnies


etnies
senior tag

Használt már valaki színre változó pinlock betétet?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#103747) runner 125 válasza ath (#103741) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az baromi kevés. Fertődön (Sopron) mellett, nekem 25-ért csinálták legutóbb. :(

Melyik cég ez és milyen lett az eredmény? Ha elégedett voltál, inkább elpostázom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#103748) Teasüti válasza etnies (#103746) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még nem. Nem tudtam megindokolni magamnak miért adjak ki rá pénzt mikor minden sisakban van napszemüveg. Esetleg ha polarizált is lenne, akkor elgondolkodnék rajta. Bár nem jó, mert abban meg nem látni az lcd-t... :U

[ Szerkesztve ]

(#103749) Horvi válasza Teasüti (#103748) üzenetére


Horvi
őstag

Látni azt csak hülyén néz ki :DD

Hello darkness, my old friend...

(#103750) Teasüti válasza Horvi (#103749) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem még monokróm kijelzőm van, az gyönyörűen besötétül a polárszűrő mögött. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.