Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#77301) krob81 válasza Tikakukac (#77299) üzenetére


krob81
tag

nem fizettem érte! :)

(#77302) demars válasza krob81 (#77297) üzenetére


demars
addikt

Ma jött meg az A544... erről lemaradtam!
Amúgy jó gép, 4 óra használat után (telepítések, filmezés, netezés) alig tapasztalható melegedés.
Anyaga kissé túl műanyagos ( fedél főleg ), hajlik is talán. De ennyi pénzért ez jár.
Plusz pont, hogy drivereket adtak win7 hez és win8 hoz is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#77303) Tikakukac válasza krob81 (#77301) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok értelme nem is lenne, ha egyszer így is megy.

akela91: Ha ajándékba megtartósként adnák, jha, 3-400k körül felpuhul mindenki. Itthon nem szokás hidd el, Donald kacsa üzemmódban van mindenki.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77304) redwhite78 válasza krob81 (#77297) üzenetére


redwhite78
aktív tag

A garanciakiterjesztésről pontos infókat hol olvashatok (mely típusokhoz, milyen áron, mennyi időre, milyen feltételekkel stb.) Van erről valamilyen hivatalos leírás? Esetleg tudnál linket adni?
Milyen gépek esetén és feltételekkel lehet helyszíni garit kapni, erre lehet-e bővíteni a sima szerviz garit stb? Ilyennek érdekelnének. Köszi előre is a választ!

never go full retard

(#77305) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
egyik ismerősöm szeretne új notebookot venni, az enyém tetszik is neki, meg jó is, de azért nem mai, viszont ettől függetlenül megkérdezzük itt is, hogy most éppen mit érdemes:
főként dolgozni kell, nem kimondottan processzorigényes feladatokra, tehát közepesen erős elég (i5?)
ramból azt tapasztalom, hogy a 4gb néha kevés, nem tudom hogy jobb, egyből 8gb-ot vagy utólag bővíteni?
ssd mindenképpen kell, én utólag vettem bele intelt, mert akkor az volt a legjobb és a gépekben még nem volt elterjedt, de ez nem tegnap volt, nem tudjuk mi a helyzet jelenleg?
vga nem fontos, játék nem lesz, legfeljebb hd filmnézés
méretre meg 15 és 17 (tehát még nem eldöntött, ezért mindegyik számításba jöhet)
az ár pedig igazából nincs meghatározva, amennyiből kijön, annyiból lesz megvéve, de ne szálljunk el, nyilván azért számít, hogy minél kedvezőbb/kevesebb legyen
köszönjük

One Ring to rule them all

(#77306) szabonagyur válasza LOTR (#77305) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ár akkor is kell, meg mi a munka.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77307) Dhampir válasza krob81 (#77300) üzenetére


Dhampir
félisten

Fényes kijelzővel ellátott Fujitsu várható valamikor?

(#77308) thre


thre
csendes tag

Sziasztok!

Új laptopra szeretnék beruházni.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
december
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
játék, netezés, filmnézés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
World of tanks high beállításokkal, valószínűleg külső monitorral használnám (23 col, 1600*1200)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
arany középút
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Van már, vagy a vinyó helyére, vagy optibayyel dvd helyére raknám.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
14 col alatt ne.
(8) Notebook tömege?
nem szempont
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Lehetőleg nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

http://ipon.hu/webshop/product/lenovo_z510_59_403839_barna/527269

http://www.aqua.hu/lenovo-ideapad-z50-70-notebook-feher-59-432098-298859.html

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

inkább új.

Köszi, üdv

(#77309) krob81 válasza Dhampir (#77307) üzenetére


krob81
tag

Fényes kijelző inkább csak az érintősök vannak, bár létezik AH544-es az fényes, de mivel a Fujitsu főként vállalati gépeket gyárt ezért kevésbé tartunk.
Magam is matt párti vagyok, habár nekem U904 Touch van ami fényes.

(#77310) krob81 válasza redwhite78 (#77304) üzenetére


krob81
tag

Pontosanilyen listánk nincs, egy partnerünktől kell kérni árakat .

(#77311) premete válasza krob81 (#77310) üzenetére


premete
veterán

5 percen belül nem írunk új posztot, addig lehet az előzőt szerkeszteni.
@fujitsu_marketing: Ha egy kicsit visszaolvasol, látod hogyan válaszolnak két külön embernek

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#77312) krob81 válasza premete (#77311) üzenetére


krob81
tag

két külön embernek válaszoltam!

(#77313) szabonagyur válasza krob81 (#77312) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teljesen mindegy, ha 5 percen belül írsz új hozzászólást, akkor a korábbit szerkeszteni is tudod, és egy kommentben, szépen elkülönítve tudsz válaszolni többre is. Pl így: [link] Kaptál te is választ meg a kolléga is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77314) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Nem kötelező szerkeszteni. :U

" Hozzászólás:
Figyelj a helyesírásra és az érthető fogalmazásra, mert sokkal nagyobb eséllyel kapsz választ egy összeszedett, jól megírt kérdésre, mint egy nehezen értelmezhető betűhalmazra.
Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.
Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat. "

(#77315) szabonagyur válasza f(x)=exp(x) (#77314) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem kötelező, de szebb és átláthatóbb a dolog szerintem, láttam már olyan beszélgetést ahol a kolléga reggel válaszolt külön kommentben kb 10 hozzászólásra egyesével.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77316) f(x)=exp(x) válasza szabonagyur (#77315) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ez jogos, de itt szerintem jól döntött a kolléga. :K

(#77317) premete válasza f(x)=exp(x) (#77316) üzenetére


premete
veterán

Ha úgy érzed, kérdezz te is tőle ilyen evidens dolgokat tizesével, majd egyenként beírja, hogy
- aminél fényes kijelző van feltüntetve, az nem matt

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#77318) premete


premete
veterán

- ár és garancia ügyekben a forgalmazó a kompetens.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#77319) szabonagyur válasza f(x)=exp(x) (#77316) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy a kolléga írta mivel egy dologról van szó, konkrétan a Fuji laptopokról így ha van lehetőség, jobb egy kommentben letudni a válaszokat a későbbi kereshetőség miatt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77320) meander


meander
tag

Sziasztok,

Van ötletetek a (#77287) hozzászólásomban leírt gépre. Az eddig kinézettekhez hozzácsapnám még a Lenovo L440-t is.

Üdv
Ákos

(#77321) Szevaszam válasza Szevaszam (#77208) üzenetére


Szevaszam
csendes tag

Sziasztok!
Ebben tudnátok segíteni?
(http://prohardver.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/hsz_77208-77208.html)
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77322) juhiati


juhiati
tag

Sziasztok! Kéne nekem egy lapos max 300.000k bruttóért újan mert cég venné.
Melóra lenne használva (hálózatozás), Néha PS meg Játszani (Diablo3).
Lehetőleg olyan gépet kéne amit tudok dokkolóra rakni (a dokkkoló se legyen aranyáron mert ez már ez én zsebemből menne)
SSD jó lenne, optika nem kell pendrájvozok. Usb3 legyen rajta lehetőleg sok, ezmelett gigás rj45 meg HDMI :DDD
Gépet konkrétan nem néztem még, a franc se tudja hogy keressek olyan lapost ami kifelyezetten lehet dokkolni. És ha lehet annyi kikötésem lenne még mellé hogy Inteles Procival legyen felvétezve, ne integrált VGA-val :DDD A vga gyártója lehet amd/nvidia arra nem vagyok allergiás. :R :R

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#77323) premete válasza juhiati (#77322) üzenetére


premete
veterán

Nem lesz egyszerű a munkát és a játékot egy notebookban összehozni; munkára üzleti kellene, azok dokkolhatóak, viszont azokban nem jellemző a dedikált vga, mert megbízhatóságra mennek, nem játékok futtatására. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#77324) juhiati válasza premete (#77323) üzenetére


juhiati
tag

Ez a bajom nekem is. Van egy asztalim is, de ha lesz egy lapos akkor azt felesleges fenttartani, főleg hogy megeszik vagy 600-at százon :DDD Érdekes lesz, de remélem azért a 300-as keretbe majdcsak kerül már valami. :U

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#77325) Kombájnka


Kombájnka
újonc

Szülőknek karira melyiket vegyem? Külföldről, jó áron ez a választék:
Lenovo IdeaPad G510 59-412563
Lenovo IdeaPad G50-70 59-424342
Dell Inspiron 3542-166927
Lenovo Ideapad Z50-70 59-432128
Lenovo IdeaPad G710 59-432650
Lenovo IdeaPad B50-70 59-432438

Csak netezésre!

(#77326) szabonagyur válasza Kombájnka (#77325) üzenetére


szabonagyur
félisten

Legalább konkrét hardveres linket tegyél mögéjük meg árat még akkor is ha jó ár.

@(#77327) sb: összefoglaló kérdőívvel kellene kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77327) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Milyen típust tudtok ajánlani 13.3-14" Ultrabook (1.5kg alatti) kategóriában?
Külön mSATA, m.2 hely jó lenne bele.

(#77328) mulatosdj


mulatosdj
tag

Segítség kellene hamar! Haverom kinézett egy gépet : http://www.radium.hu/legjobb-ajanlatok/hp-pavilion-17-j1y70ea-abd.html
Max keret 180k, játékra is kellene és 15-17es kijelző! Ajánlott e ez a gép illetve mit ajánlottok nekem????

(#77329) Kombájnka válasza Kombájnka (#77325) üzenetére


Kombájnka
újonc

Lenovo IdeaPad G510 59-412563:
[link]

Lenovo IdeaPad G50-70 59-424342:
[link]

Dell Inspiron 3542-166927:
[link]

Lenovo Ideapad Z50-70 59-432128:
[link]

Lenovo IdeaPad G710 59-432650:
[link]

Lenovo IdeaPad B50-70 59-432438:
[link]

Árat nem írnék, ha nem baj, mert ... egyedi :)

[ Szerkesztve ]

(#77330) szabonagyur válasza Kombájnka (#77329) üzenetére


szabonagyur
félisten

Legalább linkelted volna.... főleg ennyi eszköznél... :W
Más gép nem jöhet szóba? A lenovo gépek garija nem a legjobb jelenleg, a Dellnél meg az U végű i3 gyengécske még talán netre is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77331) premete válasza juhiati (#77324) üzenetére


premete
veterán

Nem nagyon van 300-ért, ami az üzleti+ játékra is jó egyben, vagy nem 300 ezer. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#77332) Kombájnka válasza szabonagyur (#77330) üzenetére


Kombájnka
újonc

Ebből a hatból tudok választani. Nekem is Lenovom van, azzal még nem volt gond, így a garit nem ismerem. Mondjuk az enyém eléggé más árkategória :P

(#77333) szabonagyur válasza Kombájnka (#77332) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát eléggé nehéz a döntés, a gari miatt szigorúan megkockáztatom a Dell-t, meg ha tényleg netezés lesz rajta.

Ha neked Lenovo Thinkpad van az nem kicsit más...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77334) redwhite78 válasza juhiati (#77324) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Workstation kell neked, de ennyiből csak használtan fogsz kapni megfelelőt. A másik lehetőség, hogy hanyagolod a játékot (esetleg játszol low beállításon azzal ami elmegy egy sima üzleti konfigon)

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#77335) juhiati válasza premete (#77331) üzenetére


juhiati
tag

Mondjuk igazándiból a dokkolós témát ha hanyagoljuk? Akkor meg csak egy sima gamer kategóriát kéne nézzek mi? Amire mondjuk ő [link] nekem már bőven elég mi?

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#77336) szabonagyur válasza juhiati (#77335) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez csak egy megjegyzés: ha már ennyit kiadsz érte normális garid legyen, ne a román gari.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77337) juhiati válasza szabonagyur (#77336) üzenetére


juhiati
tag

ez csak egy oldal, de nem én veszem nekem csak egy tipust kéne mondani a főnöknek max 300 kilóért :D Ezt meg azért linkeltem hogy biztos legyen hogy mék tipusról van is szó :D

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#77338) szabonagyur válasza juhiati (#77337) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én meg csak azért mondom mivel valószínűleg ez a típus vagy nincs az országban vagy még +30e-t tegyél hozzá ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77339) f(x)=exp(x) válasza juhiati (#77335) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Jáá tezsvírem ez így vágyon, sukár lapos áz csák a bolt nem jó, meg áz a garáncia a Lenovonál.

Nem mi hanem tessék! :U

(#77340) juhiati válasza szabonagyur (#77338) üzenetére


juhiati
tag

Van! :DDD [link] igaz az iponnál találtam hirtelen, de én úgy tudom hogy ők igen csak magas áron dolgoznak úgyhogy az a 299 nem is olyan sokkal több :D

(#77339) attilasd Bocsánat. :U

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#77341) LOTR válasza szabonagyur (#77306) üzenetére


LOTR
addikt

akkor legyen az ár 200k körül, de persze, ha kevesebbért is van, az csak jó
azt végképp nem értem miért szükséges tudni mi a munka, hiszen nagyjából meghatároztuk a pontos specifikációkat, hogy mire van szükség, különben fejlesztői munkákra kell

One Ring to rule them all

(#77342) juhiati válasza LOTR (#77341) üzenetére


juhiati
tag

Egy videóvágás is munka, és oda azért izmosabb gép kell mint putty-n keresztrül routereket konfigolgatni. Ezért kell szerintem hogy mi a munka.

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#77343) szabonagyur válasza juhiati (#77340) üzenetére


szabonagyur
félisten

De a lényeget értsd meg, emag-ról olyan garit kapsz amit ők intéznek, szervizelnek, itteni lenovo nem foglalkozni veled. Most lehet, hogy csak ennyi a különbség, de sok gépnél nagyobb.

@(#77341) LOTR: ahogy írták nem mindegy mi a munka. Ennyiért ezt venném + SSD [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77344) juhiati válasza szabonagyur (#77343) üzenetére


juhiati
tag

tudom ismerem őket, volt már velük afférom. :D Nem azért linkeltem pont őket mert onnan akarok, csak azért bevallom számomra elég átláthatóan specifikálnak dolgokat, illetve elég sok cucc fent van. ott megvan a cucc akkor csak valahol megkeresem és pamm.:DDD

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#77345) redwhite78 válasza juhiati (#77342) üzenetére


redwhite78
aktív tag

A lényeg nem a gari, illetve fontos persze, de szempontodból jelenleg nem az.
Előbb azt kell eldöntened, hogy játékgépet akarsz, vagy munkagépet. Mindkettő van 300k-ból, de tök mást kell ajánlanunk.
Olyan munkagép, amin már játszani is lehet szintén van, de nem 300k-ból, hanem úgy 600k-tól (újonnan).
Ha én lennék a főnököd persze nem szemérmesen pislognék, ha játékgépet akarsz velem vetetni, de ez a Te bizniszed. :)

Esetedben gondolom nem az újon van a hangsúly, hanem, hogy áfás számlát kapj. Van olyan bolt is, ami használt gépet árul áfás számlával.

never go full retard

(#77346) LOTR válasza juhiati (#77342) üzenetére


LOTR
addikt

éppen emiatt lett pontosabban meghatározva és leírva, hogy kb mit tudjon a gép :)
tehát jelen esetben azzal tisztában vagyunk, hogy mire van szükség, de azt már nem, hogy ezt mely notebookok tudják biztosítani, ezért is kértünk itt segítséget

esetleg 17-es méretben valami tipp?
köszi

One Ring to rule them all

(#77347) redwhite78 válasza LOTR (#77346) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Probook 450 + bele egy ssd kijön 200k-ból.

17"-ban van probook 470, de azt nem találtam 200 alatt. Viszont 200k felett, már inkább ránéznék a Latitude gépekre.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#77348) szabonagyur válasza LOTR (#77346) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit írtam probook van és ennyi, nem nagyon szokás a 17-es gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#77349) Khelben válasza juhiati (#77340) üzenetére


Khelben
nagyúr

Munkára ne vegyél gamer gépet, mert szopni fogsz. Vegyél olyan üzleti gépet, amiben van valami kezdetleges dedikált vga, ami alkalmi játékra megfelel. Gamer géppel dolgozni nagyobb büntetés, mint üzletivel játszani.

(#77350) f(x)=exp(x) válasza juhiati (#77344) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Van egy teszt a Techkalauzon, ha jól látom erről a gépről, 2 negatívum van megemlítve:
1. Silány, rossz billentyűzet
2. Nem elég jó hűtés

Ha munkára is használnád szerintem ne ezt vedd. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.