Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#4951) Tikakukac válasza Roliiii (#4949) üzenetére


Tikakukac
titán

Medium, esetleg high grafon natívban illik elvinnie nagyjából mindent. Asztali után mondjuk furcsa lesz, jah.

tucsok.: Ph tesztet olvasva hűtés és fogyasztás a gondja, nomeg a tükörkijelző.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4952) Roliiii válasza Tikakukac (#4951) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Az teljesen jó, nem is kell drágább gép akkor a G580GH nál :D

Nem utána, csak mellette :D megmarad a kis szépségem is! :D

Amúgy köszi mindenkinek a segítséget és persze az ez utániakat is :D

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#4953) B-L-A-C-K válasza Roliiii (#4949) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt tulajdonképpen nem a proci a lényeg hanem a vga. Mivel majdnem egy i3-as szintjén van ami meg egy jóval erősebb vga-t is kihajt. Azaz hogy milyen szintű gamelést várj az vga függő ebben az esetben inkább, erről meg itt informálódhatsz: link

(#4952) Roliiii: 130 ezres árkategóriában játékra az egyik legjobb választás...

[ Szerkesztve ]

(#4954) 4ron válasza Tikakukac (#4937) üzenetére


4ron
senior tag

Köszönöm megint :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#4955) Dell XPS válasza Slyer (#4936) üzenetére


Dell XPS
veterán

Üdv,

Szerintem nézd majd meg! ITT

Üdv, Dell XPS

(#4956) Dell XPS válasza momesz22 (#4942) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon jó kis gép, szerencsés vagy! :)

Üdv, Dell XPS

(#4957) rgeorge válasza Borote (#4780) üzenetére


rgeorge
addikt

Mondjuk a ThinkPad W520/W530 súlya kb, mint a T520/T530-é, de valóban nincs IPS, csak nagyon jó normál LCD (fullhd-ben).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4958) Felcser válasza Borote (#4891) üzenetére


Felcser
csendes tag

Borote: AMD-n futtattam már 3-4 gépet is, akkor a HDD kifeküdt alatta, memória még elég volt akkor a 4 GB a 3-4 gépnek, sajnos a CPU 80-100% között ingadozott, mindezt úgy, hogy csak egy gépen dolgoztam, míg a többi úgymond csak állt: Windows Server, Exchange, Kliens - jó példa, ha a kliens telepített valamit akkor a CPU terheltség felment, főleg, ha közben az AD-t is használta.

Core I5 2 magos a legtöbb, de nyers erőben biztosan jobb. Core I3 is, de azért ott hiánycikk pár utasítás, meg a nyers erő is odavész azért, ahogy tapasztaltam. Igaz ezt főleg HDD encryptionnál láttam nemrég.

Intel Core2 P8600 as notebookon használtam virtuális gépeket - jelenlegi céges gép is ilyen - itt határozottan jobb a CPU terheltség mint az AMDs asztali konfigon volt, cserébe ez a fránya elitebook annyira szarul kezeli a HDD-t (vagy a HDD egy rakás szerencsétlenség ebben), hogy már egy gép is kiakasztja és az IO műveletekre vár.

Emiatt elsődlegesen az SSD, 8-16GB memória az nyerő és a proci még kérdéses. Hozzáteszem, hogy mint fentebb is látszik csak régebbi procikkal tudtam tesztelni, egyedül a HDD encryptiont tudtam tesztelni SB-s Core I3, Core I5 géppel.
Virtuális gépem csak jó 3-4 éves procikkal megáldott gépeken volt/van.

Emiatt nehéz a döntés

(#4959) Akee


Akee
tag

Sziasztok!

MIlyen gépet ajánlanátok?
kb 210.000 Ft.-ig
gyors
csendes
17" kijelző (mindegy, hogy fényes v. matt)
Munkára főként, ( PS és társai), illetve HD filmek, játék nem nagyon
A súly nem számít
Oprendszer nem létszükség
ebbe az árba beszorítanék egy SSD-t amit utólag majd beszerelek ( sam830 128gb?) az eredeti helyére, és az eredetit esetleg az OD helyére, vagy külső tokba.
jó lenne ivy b. i3 v. i5

Köszönöm :)

(#4960) sampe


sampe
aktív tag

sziasztok!

Érdeklődnék, hogy használtan milyen NETBOOKOT érdemes venni max 30-40 ezer ft-ig.( ha olcsóbb természetesen az sem gond). Wifi feltétlen legyen benn, és cam sem árt de nem feltétel igazából, akku idő ha van 1-2 óra az már bőven jó nekem.
Kizárólag netezésre lenne használva, de azért a böngésző ne akadjon rajta w7 alatt. :) AMD-t nem igen szeretnék, csak ha nagyon muszáj.

köszönöm! :R
üdv
Sampe

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#4961) Rolly válasza Akee (#4959) üzenetére


Rolly
veterán

Még ib i3 és i5 nem nagyon van ha van akkor drága :(... Ha esetleg az ssd vásárlás ráér akkor egy Lenovo IdeaPad G780AR jó lehet neked szerintem, mert ez már ivy b. i5-ös és van benne videókártya...

ha jó az i3 sb:
HP ProBook 4730s
Lenovo IdeaPad G780G

ez utóbbi kettőhöz nincs windows gyárilag ...

(#4962) Pocok256 válasza sampe (#4960) üzenetére


Pocok256
veterán

Van netbook topik ott tessék ezt megkérdezni :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4963) sampe válasza Pocok256 (#4962) üzenetére


sampe
aktív tag

elnézést :B :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#4964) Tikakukac válasza Akee (#4959) üzenetére


Tikakukac
titán

Esetleg valami használt workstation apróról? A legjobb megoldás az lenne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4965) Akee válasza Rolly (#4961) üzenetére


Akee
tag

Én is a G780AR-t nézegettem, csak nem találok tesztet sehol (mennyire hangos, stb.)
Nincs valakinek esetleg személyes tapasztalata róla?

Az a helyzet, hogy nem tudom hogy napi haszálat során mennyire érezhető a különbség egy i3 és egy i5 között,..

Mondjuk szeptember elején lesz esedékes a vásárlás, de nem gondolnám, hogy addig nagyot változna a felállás.

Tikakukac:
Használtat nem nagyon szeretnék venni, parázok a garancia hiánya miatt., bár elég rosszakat olvastam a Lenovo szervízről itt.

(#4966) Tikakukac válasza Akee (#4965) üzenetére


Tikakukac
titán

Használt gép is lehet papiros és garis. Én a legutóbb 2 év garival vettem gépet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4967) Rolly válasza Akee (#4965) üzenetére


Rolly
veterán

nekem most első generációs i5-öm van ezt cserélem le augusztusban egy második generációs (SB) i3-ra mert teljesítményben kb ugyanazt tudja ... nekem programozáshoz és kis photoshophoz elég az első gen i5 teljesítménye.

használtat tényleg találni jó garival, de pl én egy laptopot addig használok míg csak fél év gari marad rajta és utánna eladom. Ezért fontos nekem a 3 év gari ...

[ Szerkesztve ]

(#4968) Akee válasza Tikakukac (#4966) üzenetére


Akee
tag

Mit vettél? Láttál esetleg valami konkrét "bestbuyt", amire érdemes ránézni?

(#4969) Tikakukac válasza Akee (#4968) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a konkrét gép egy 8440p volt. Érdemes lehet átnézni az aprót, hátha árulgat valaki mostanság nagytesókat. Esetleg vatera. De mindjárt megnézem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4970) #95590400


#95590400
törölt tag

lehet, h itt több tapasztalat van, a hp-s totyikban kérdeztem, de akkor itt is:
a hp notikkal kapcsolatos garanciája hogy működik?
egy 5310m probookról lenne szó, vettem hozzá kiterjesztettet, a honlapon csekkolható, látszik meddig van gari, jövő év február, de éppenséggel egy deka papírt nem találok hozzá. a képernyő meg frankón bevörösödött.
elég a szerviznek, ha hp szervizpartnerhez viszi az ember, h van regisztrált gari rá, vagy kell a vásárlás kori számla, meg az össze hóbelevanc?
külföldön hogy él ez a magyar garancia? németo-ban pl.?

(#4971) Tikakukac válasza #95590400 (#4970) üzenetére


Tikakukac
titán

Van olyan szerviz ami megeszi a gépet papírok nélkül is. Legtöbb helyen viszont kellenek a paksaméták hozzá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4972) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Hali !

A kettő közül melyiket választanátok:

Toshiba Satellite L855-11G notebook - Intel® Corei7-3610QM (2.5.1GHz/6MB/1333MHz), 6GB 1333MHz DDR3 SO-DIMM (2+4GB), 15.6" LED HD (1366x768) HB+ Webkamera, 640GB SATA HDD, Windows 7 Home Premium HUN, DVD+/-RW Dual Layer meghajtó, RADEON HD 7670 2GB, 6 cellás lítium-ion akkumulátor, magyar billentyűzet, Intel 11 b/g/N WLAN, Bluetooth, 3x USB2.0 (Sleep n' Charge), Gigabit LAN, kártyaolvasó, HDMI, 2 év Nemzetközi szerviz garancia. Országon belül "Pick-up & Return" + NO PROBLEM GARANCIA!!!, Fekete

vagy

Acer V3471G arany notebook 14" Ci7 3610QM nVGT640M 4GB 500GB W7HP
V3-471G-73614G50Ma / 14" HD (1366x768) Acer CineCrystal LED LCD / Intel Core i7-3610QM (2.3/3.3GHz,6MB L3 cache, 45W), Intel HM77 Chipset, NVIDIA GeForce GT 640M 2GB, 4GB DDR3, 500GB HDD,DVD-Super Multi DL, 802.11b/g/n Wi-Fi, HDMI, Multi-in-1 card reader, Acer Crystal Eye HD webcam, BT4.0/ 1xUSB3.0, 2xUSB2.0, Beépített hangszóró és mikrofon, 6-cell Li-ion battery, Windows 7 Home Premium 64bit, Office Starter 2010, Glossy Gold, 1év PNR garancia.

Vagy mit ajánlanátok hasonló paraméterekkel ? :R

(#4973) B-L-A-C-K válasza Zsozsooooo (#4972) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elsőnek azt kéne szerintem tisztázni mire szeretnéd használni...

Ha játékra akkor érdemesebb kicsit kipótolni és 250 ezer körül venni egy jóval erősebb Lenovo Y580-ast ami GTX660 vga-val van szerelve...

[ Szerkesztve ]

(#4974) Zsozsooooo válasza B-L-A-C-K (#4973) üzenetére


Zsozsooooo
tag

eredeti windowsal kéne és úgy sajnos nem nagyon adják oda 300.000 alatt javíts ki ha tévedek. :R

" (i7-3610QM, 8GB RAM, 750GB HDD, FULL HD, Win7) 304.900 Ft"

És az már olyan 60.000,-ft difi

[ Szerkesztve ]

(#4975) B-L-A-C-K válasza Zsozsooooo (#4974) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mivel nem írtad hogy Win7-el kell előtte így nem is tudhattam.

Itt 270 i5-el...[link]

I5-is elég neki, és sokkal jobban jársz mint egy i7 GT640/HD7670-es kombinációval...

[ Szerkesztve ]

(#4976) Rolly válasza Zsozsooooo (#4974) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem máshol odaadják Winnel 300 alatt is ... Lenovo Idepad Y580

(#4977) Zsozsooooo válasza B-L-A-C-K (#4975) üzenetére


Zsozsooooo
tag

Megéri 40.000-50.000,-ftal többé a GTX660 miatt ?

[ Szerkesztve ]

(#4978) Pocok256 válasza Zsozsooooo (#4977) üzenetére


Pocok256
veterán

Nekem megérne :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4979) B-L-A-C-K válasza Zsozsooooo (#4977) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha a legujabb játékokat is full beállításon akarod játszani akkor igen, ha nem akkor egy 150 ezer körüli árkategóriás gép is megfelelne neked...

(#4980) tucsok. válasza tucsok. (#4950) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszönöm mindenkinek a sok választ a kétszer feltett kérdésemre, alig bírtam olvasni.....

"So say we all"

(#4981) csatacsita


csatacsita
tag

Hello mindenki!

Kicsit off, de írok Nektek, hátha van építő hatása is a dolognak.
Én is benne voltam ebbe a "vegyünk egy laptopot, mert fősuli, de azért ha egy kicsit nem lassú jó lenne, meg bírja minél több ideig" lázba.

130 ezerig volt rá pénzem, így a laptopszalon.hu ról rendeltem meg a lenovo g570-es modellt. -
(most 140 és nem 4GB ram van benne, csak 2, így már ennyiért elgondolkoznék rajta.)

Tegnap jött meg, jó volt a kiszállítás, pénteken rendeltem meg, hétfőn, délután 1órára itt is volt. Iratok rendben, dos op rendszer rajta, toltam rá egy win7 home education MSDN x64et.
Nagyon csendes laptop eddig, a billentyűzete valóban jó, kicsit rossz a lenovoban, hogy a drivereket nem egy varázsló telepíti egybe, hanem 10 mappában kell egyenként a setupra kattintani. Fura még, hogy az utolsó mappa rigister névre hallgat, gondolom elírták a registert ( vagy lehet én vagyok hülye a témához) és valami odds volt benne, amit hozzá kellett adni a regedithez, de ez nem derült ki, hogy mi, nem volt leírás.

Ami negatív volt nekem, hogy a touchpad gombjai lötyögősek.

Hát így ennyi, akinek kérdése, kérése van, hogy megnézzek-e valamit, állok rendelkezésére itt vagy ha dob egy levelet mailben, szívesen lefuttatok akármit rajta, csinálok képet :)
errorz777@gmail.com

(#4982) B-L-A-C-K válasza csatacsita (#4981) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyen hozzá szólásokat mindenkitől szívesen várunk...;)

Ja és egészséggel nyűűűjjjed!

(#4983) fateless válasza tucsok. (#4980) üzenetére


fateless
veterán

Nagyon szívesen segítünk mindenben, amiben csak tudunk :D

Feltételezem másoknak sincs sok tapasztalata a géppel, ahogy nekem sem, ezért nem válaszolt a kérdésedre. Bár HP-fan vagyok, de az üzleti gépeket ismerem, ezt a modellt nem. Azt persze el tudom mondani, amit magad is megtalálhatsz mindjárt az első helyen. Ez egy korrekt tesztnek tűnik.

Ugyanakkor persze még nincs egy napja, hogy feltetted a kérdésedet, tehát könnyen meglehet, hogy akinek van személyes tapasztalata, még nem is olvasta a kérdésedet. :U
Türelem. :K

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4984) tucsok. válasza fateless (#4983) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszönöm, ezt természetesen olvastam.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#4985) fateless válasza tucsok. (#4984) üzenetére


fateless
veterán

Akkor a korábban általad is használt HP topicban kérdezd meg, ott valószínűleg több ilyen gépet használó emberrel találkozhatsz.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4986) csatacsita válasza B-L-A-C-K (#4982) üzenetére


csatacsita
tag

Köszönöm!
Igyekszem. :D
Játszani még nem játszottam rajta, havernak valami ilyesmi config van rajta, elvileg neki elmegy rajta a battlefield 3, én most rakom a world of tanks-ot és majd a dotát is feltolom rá, bár annak nincs nagy gépigénye, ha játszottam egy kicsit, leírom a tapasztalaimat ha van rá igény. :)

Más: aki jobban benne van a témában, egy packard bell netbookra kellene op rendszert újra tolni. Nincs cd meghajtó, hallottam olyan verzióról hogy pendrivera felrakni rendszert. Gyenge gép, most win7 van rajta,(1gb ram, intel celeron 2 magos, de 800mhz, vagy talán 1600), ezért egy xp sp3 ra gondoltam vagy egy 32 bites win7 max. Akinek kéznél van, tudna dobni ide vagy az e-mail-emre egy leírást? Megspórolnék vele pár éjszakát.
Előre is köszönöm! :)

(#4987) B-L-A-C-K válasza csatacsita (#4986) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#4988) tucsok. válasza fateless (#4985) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszi az ötletet, már el is felejtettem ezt a topicot :R

"So say we all"

(#4989) Kbali


Kbali
nagyúr

Ha valakinek egy gép kellene (nem az enyém a hirdetés) - és nem fél a használt cucctól. :)

(#4990) csatacsita válasza B-L-A-C-K (#4987) üzenetére


csatacsita
tag

Köszönöm! :)

(#4991) benedekco


benedekco
addikt

Hamarosan kell vennem magamnak egy hordozható gépet. Eddig teljesen ellene voltam a dolognak, de a jövőben valószínűleg nehéz lesz megoldanom nélküle.
Arra gondoltam, hogy 300 000 ft körül tudnék rákölteni. Ha lehet persze megoldanám 150-200 között is, de ahogy elnézegettem a dolgokat, lehet magasak az igényeim.
Örülnék ha megosztanátok a véleményeteket ezzel kapcsolatban, mit érdemes, mik vannak, stbstbstb.

Az elvárásaim a géppel szemben:
cpu sebesség: most egy AthlonII x240-es asztalim van. Ennél ne legyen gyengébb. Néha mikor melózom jól tud esni egy kis plusz. Megesett már, hogy kapott egy kis tuningot is(250-es fsb), a gyorsabb meló érdekében. Kivételesen nem számít, hogy inte-es a gép vagy amd-s. Az i3/5 széria nekem nagyon tettszik.
igp/gpu seb.: most egy g760-as chipsettel ellátott lappal nyomom. Ez a tempó elég lehet, bár néha mikor játszom (kizárólag régebbi játékokkal) akkor el tudnék viselni egy erősebb igp-t is. Egyszóval itt is az áll mint az előbb. Ennél legyen gyorsabb ha lehet, de nem kell egy űber gamer. Szerintem egy erősebb igp-vel is jól meglennék, nem kell külön vga. A lényeg, hogy a modern apikat támogassa (gyorsítsa a filmek lejátszását, íoutube-ot, esetleg directx 10+)
memória: szerintem 3-4 giga elég arra amire Én használom, általában 2giga körüli rendszer memóval nyomulok, néha zavar a sok hdd kerregés, ennél többet ramot is el tudnék viselni.
wincsi/optikai meghajtó: legyen benne hely egy hdd-nek(tárhely) és egy sdd-nek(boot) is. Ha nincs optikai meghajtó az sem baj, nem használom sűrűn ha netalántán mégis kellene, akkor veszek valami fos usb-s csodát (ezekről is lehet bootolni manapság nem?).
bill: nem szükséges a numpad, de jó ha van, lehetőleg a hagyományos magyar kiosztás passzoljon rá (a lényeg, hogy a csonka enter alsó sarkában legyen az "ű"-nek való gomb, illetve a jobb oldali shift is rövid legyen és legyen ott is egy gomb, ami a magyaron "í"-nek felel meg), azaz nem fontos, a magyar leosztás, most egy dán billről írok, tökéletesen elvagyok vele (nem tudom angol bill-ben van-e ilyen vagy csak fordított "L" alakú enter van). Elég sokat gépelek, egyszer próbáltam egy Acer Aspire bill-t aminek ilyen lapok voltak a gombjai attól herótot kaptam.
kijelző: ha belefér akkor szívesen venném az IPS-t, ha nincs ilyen akkor lehet tn is, nem annyira fontos. Az átmérője..... hááát most egy 22"-os asztali előtt ülök, ez nagy picit, de azért egy 17" körüli jól tudna jönni.... nem szeretem ha csillog a kijelző, de csak megszokom ha nincs más. Azaz legjobb lenne egy 17"-os matt IPS, meg egy bili amibe lógathatom a kacsómat.

Üzleti notit vennék legszívesebben, a Dell-t preferálom, de nem ragaszkodom a márkához. A lényeg, hogy egy stabil, megbízható, masszív gép legyen.
Ja igen, ritkán hurcibálnám a cuccost, inkább egy asztalon teljesítene szolgálatot. Idővel (ha bejön az élet) monitort raknék rá, és talán külső bill is menne rá (a külső egér az biztos, ezt a diamondback-et nem hagyom itthon)

Ha van valakinek 5lete, hogy merre nézelődjek, mit lehet bővíteni ssd-vel meg ilyenek akkor ne kíméljetek.
:R
Előre is köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#4992) Tikakukac válasza benedekco (#4991) üzenetére


Tikakukac
titán

Dell Precision lesz a te géped.
Őt kérdezd mennyire és mennyiért tudna hozni ilyen gépeket.

Játszik még elég sok gép, kijelző sokat kiejt. Akár egy Probook is jó lehetne, kis kompromisszumokkal. Vagy a többi workstation Thinkpad/Elitebook vonalon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4993) DarkDeer válasza benedekco (#4991) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Így hirtelen talán HP Probook-ot ajánlanék, ez áll legközelebb a leírt igényekhez.

HP ProBook 4730s A6E47EA

HP ProBook 4730s A6E48EA

(#4994) B-L-A-C-K válasza benedekco (#4991) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dell Precision mondanám én is, minőségben és teljesítményben is nagyon ott van, de persze nem mind1 hol szerzed be mert boltba elég húzós. Én is azt javaslom mint Tikakukac kolléga, hogy vedd fel a kapcsolatot a megadott személlyel.

(#4995) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

WoW-ra és újabb játékokra melyik laptopot ajánljátok?
- Lenovo G580
- Toshiba Satellite L850-13M 6GB memóriával

Esetleg valami más ötlet? A plafon 140k. Használtan nem akarok venni, előretelepített OS nem fontos! A válaszokat előre is köszönöm.

(#4996) Tikakukac válasza Zedz (#4995) üzenetére


Tikakukac
titán

140k-ig nagyjából ennyink van :K

Szerintem inkább Toshiba, bár a WoW messze nem kér hatalmas vasat.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4997) Zedz válasza Tikakukac (#4996) üzenetére


Zedz
addikt

És mondjuk egy Assassin's Creed elfutna egy ilyen vason? Vagy az már nagy falat :D

(#4998) B-L-A-C-K válasza Zedz (#4997) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Minimum grafikával biztos...

(#4999) benedekco


benedekco
addikt

Köszi mindhármótoknak!

Alaposan gondolkodom a dolgokon, nézelődöm. Ez a Dell tényleg eléggé paszolna. Eddig nem is találkoztam vele, pedig nézelődtem már mielőtt feltettem volna a kérdésemet. Igaz ha olcsón szeretném beszerezni akkor marad a 15", de még az is belefér.
:R
A linkelt/említett urat megkerestem!

További jókat! Még egyszer köszönöm a segítséget és a válaszokat!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5000) Tom1939 válasza benedekco (#4999) üzenetére


Tom1939
őstag

Őt is érdemes lehet megkérdezned. Én tőle vettem, teljesen megbízható. De inkább 17,3 precision van neki úgy tapasztaltam.

De ips kijelzővel a 300k nem lesz elég sajna... Mostani erős dolcsival jelenleg reménytelen (most csak a top quadrohoz van ips). De állítólag szeptembertől már az M6700-hoz is lesz ips a legolcsóbb amd kártyához (mely kicsit gyengébb mint az enyém, de még mindig combos). De szerintem az sem sokkal lesz 500k alatt.

Nu jó, nem vigasztalak tovább :)

Én speciel nem találok jó 17,3-as notit feleségemnek. Pedig csak két feltételem van: jó full hd kijelző, és jó minőségű ház. A legelső ami van az 300k+ fujitsu és 17-es xps, aztán precision, elitebook. És ennyi :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.