Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#175601) mrlujoak válasza cs.zs. (#175596) üzenetére


mrlujoak
veterán

Szia!

Mivel csak jó 10 napja van Pavilion-om (HP Pavilion 15-EH0011NH) AMD Ryzen 3 5300U így igazából erősséget nem tudok felsorolni, inkább olyan jellemzőket, ami miatt az "alap" gépek közül ezt választottam, meg amit ezelatt a 10 nap alatt tapasztaltam.

- fém burkolat (tapintásra és látványra is szép)
- nem jellemző zsanérhiba - topikokat, véleményeket alapul véve
- IPS kijelző (szerintem szép, fénye nekem bőven elég) nagy betekintési szöggel - nem, nem mértem meg a 178°-ot :)
- matt kijelző
- nagy, gombmentes tapipad
- halk hűtés
- bővíthetősége
- NAGYON szépen szól (jó, nem olyan szépen, mint a 2.1-es Sony Vaio-m, de "sima" kéthangszórós mezőnyben nagyon szép, öblös "mély" és hangos hangot szór)
- hangkimenete (3,5 jack) is nagyon szép, tápról is zajmentes
- nem melegedik zavaróan
- akkuidő - a soványnak tűnő 3 cellás 41 wattórás akkuja ellenére - teljesen megfelelő
Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Ja, az "Í" betű...
Hát gyerekek, az sírós... A balkéz kezett a jobb kézhez került az AltGr és a navigációs (balra nyíl) gombok közé! :) :) Sírtam a röhögéstől...
Először meg se találtam... Kerestem én az "Ő", "Ű"környékén is, ha már az "A" és "Y" körül sehol nem találtam...
Viszont így kiderült számomra, mennyire gyakran is írok "í" betűs szavakat :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#175602) cs.zs. válasza mrlujoak (#175601) üzenetére


cs.zs.
addikt

A jó akkus üzemidő a procinak (is) köszönhető, hiszen 5.generációs Ryzent vettél. 5300U esetén ez kötelező gyakorlat. pl 4W fogyasztásnál egy 41Wh akku is 10 órás lesz.

(Megnéztem műszerrel, ez az 5600H Zenbook levett fényerővel, többlapos böngészéssel, még zenét hallgatva is csak 5-6 Wattot eszik. 63Wh akkum van, ez 10+ órás üzemidőt jelent. És így valóban annyi. Fingatva nyilván egész más a matek)

Tegyél fel róla vagy 2 képet, mások is hadd lássák!

...

(#175603) SeniorTilla válasza cs.zs. (#175596) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Már vagy 20x leírtam, képet is tettem fel akkuidőről. Néha nem ártana olvasni is...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#175604) cs.zs. válasza SeniorTilla (#175603) üzenetére


cs.zs.
addikt

Teljesen igazad van
MINDENT elolvasni - nincs időm
:R

(de valami rosszat mondtam?)

[ Szerkesztve ]

...

(#175605) zsoltip válasza zsoltip (#168914) üzenetére


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Úgyest a Lenovo ThinkPad P53 gépem utódját elkezdem keresni.
Remek szerkezet, mostanra be is van állítva minden, meg is szoktam.

Ugyanakkor nagy, nehéz, a hordozás egyre kényelmetlenebb.
Szimulációt egyre kevéssé futtatok rajta.
Így egy könnyű, kompakt 15,6-os lapost keresek, ami elég erős, de nem kell már a Munkaállomás szint.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ASAP
(2) A gépre szánt összeg forintban?
800e HUF
(3) Felhasználás?
irodai programok, tervezés, szimuláció , ezek munka szintjén.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem. Tervezésre 3D modellekre elvétve. Így vélelmezem dedikált kártya kellene. Ez viszont többet 2D CAD.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Max 16', inkább 15,6'
Min FULLHD
Matt felület
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lesz hordozva, igen, sok helyszínen álljon helyt.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 vagy 11 Pro
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD min 500 Gb
RAM min 16 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI,
világítós magyar billentyűzet,
Numpad,
Ujjlenyomat olvasó,
Töltésre és 2 monitor csatlakozására (dokkolóval) alkalmas USB type C, (így a töltés is ezen megy)
Extra:
Thunderbolt,
GPS,
WWAN 4G (5G még drága)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (ujabbak is vannak számlával és garanciával)
Garancia min 2 év, inkább 4

Van javaslatotok?

Köszönettel,
zsoltip

(#175606) #57171968 válasza zsoltip (#175605) üzenetére


#57171968
törölt tag

Ha a Thinkpaddal meg voltál elégedve, ill megszoktad akkor maradj azon a vonalon, könnyű és erős: X1 Extreme(alias P1) Gen 4/Gen 5, vagy Z16.
A Z16 épp belefér az árba, a X1/P1 viszont csak refurb vagy használt.
Dell-ek közül könnyű és erős az XPS sorozat pl 9520

(#175607) zsoltip válasza #57171968 (#175606) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszi.
NumPad... Ha elolvasod részleteiben, meglátod, nem is olyan könnyű ezen konstrukcióban megfelelő könnyed alternatívát találni. :)
Ezért is vetem fel itt. :)

(#175608) #57171968 válasza zsoltip (#175607) üzenetére


#57171968
törölt tag

A numpad nem divat ebben a kategoriában. Vagy veszel mellé egy numpadot, vagy lejebb adsz a teljesítmény igényből és akkor egy P16s(T16). Még mondhatnám a P15v-t de az kb ugyan akkora mint a P53.

(#175609) cs.zs. válasza zsoltip (#175605) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia, az utazós/utaztatós kérdés nem csak a súlyra vonatkozik, hanem a méretre is.
Én rengeteget ülök vonaton (Intercity), és itt kb 14" a max, amit ki lehet nyitni, és lehet használni. Lenovo Legion pl nem fér el.
Ugyanez a helyzet távolsági buszon, vagy állítólag repülőn is.
Tehát kérdés az is, hogy utazás közben is tervezed-e a használatát?

...

(#175610) zsoltip válasza #57171968 (#175608) üzenetére


zsoltip
őstag

Ez a 2 (P16s(T16)) szimpi.
Meglesem mit tud.
A NumPad kell. :B

Mi a különbség P16 (s?) és T16 között?

[ Szerkesztve ]

(#175611) Dr. Akula válasza zsoltip (#175605) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért kell a 15.6"? Standard 14" nem jó? Főleg ha sokat hordoznád... Thinkpad T14 Gen2 / Gen3 már Intel Xe IGP-s. SSD méret szerintem lényegtelen, fillérekből veszel bele egyet, ne ezen múljon. A RAM már inkább fontos, mert sajnos egyre inkább divat a deszkára forrasztás, aztán vagy van mellé 1 szabad slot, vagy nincs. T14 jellemzően 1 forrasztott + 1 szabad slot, T14S: full forrasztott, X13: ez is csak forrasztott. Látom pénz az van megfelelő mennyiség rászánva, azonban ajánlom szétnézni az aprón (vagy máshol), pl. a T14 Gen3 Alder Lake procis, esélye nem volt még széthasználódni, szóval szinte újat veszel, és olyan 450k-ból megúszod. Itt egy fajin dokkoló hozzá, nem olcsó, de 4 monitort is elbír, és ami a lényeg: bekapcsológombos. Nem kell nyitogatnod a notit ki/bekapcsoláshoz. Azért a csatlakozóra nem árt figyelni, úgy látom ez a Gen3-hoz való, nekem Gen2-nél még közelebb vannak egymáshoz a TB és táp portok, ahhoz ez nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#175612) #57171968 válasza zsoltip (#175610) üzenetére


#57171968
törölt tag

Az Inteles P16s = T16+quadro T550
Az Amd-s vonal tulajdonképpen egyforma.
A Sima P16-ot ne keverd ide, mert az egy €4-8000-os valódi workstation.

(#175613) zsoltip válasza Dr. Akula (#175611) üzenetére


zsoltip
őstag

#175612 HuszárL
Köszönöm! :K

#175611 Dr. Akula
Általában kocsiban hordozom, táskában, több lokáción rákötve monitorokra.
A Numpad fétisről nem mondok le. Ezért kell a 15". :B

A javaslatokat mindenesetre köszönöm, nagyra értékelem.

[ Szerkesztve ]

(#175614) SkiDev válasza Pyttawrx (#175576) üzenetére


SkiDev
senior tag

Rákérdeztem, de sajnos eléggé inaktív a topik. Ma nézegettük, küldött párat újakból, de kiválogattam kereső segítségével.
Gondolom Acer Swift 1 N-es procival éppúgy kerülendő, mint az Ideapad 3. Az Ideapad 5-nél a TMX a gyenge pont, ha jól láttam. HP15s [link] nem rossz, de ahogy látom, az Acer Aspire 5-tel [link] jobban járna. :K
Alkalomadtán a Sims 4-hez - YT teszt alapján - elég ez is. :))
Aztán eldönti ő... Illetve nézelődöm még kicsit.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#175615) Pyttawrx válasza cs.zs. (#175599) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ötletnek jó, de sajnos sokan kihagyják az összefoglalót.
De nem vagyok ellene, semmi jónak :D

(#175616) Dr. Akula válasza zsoltip (#175613) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Usb-s numpad? :)

(#175617) SeniorTilla válasza Dr. Akula (#175616) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az nem ugyanaz... csúszkál, meg pont ott van ahol a külső egér

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#175618) memorix válasza zsoltip (#175605) üzenetére


memorix
aktív tag

Ahogy nézem :

Ha nem dedikált VGA kéne akkor ez jó lehetne:

LENOVO THINKPAD E15 G4 - i5-1235U, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, Iris Xe Graphics, Win11 Pro

Ilyen modellnél már van dedikált VGA kártya és 2 kg alatti.

HP Zbook Power 15 G9 - i5-12500H, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, Quadro T600 4GB, Win10 Pro

DELL Latitude 5531 - i5-12600H, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, Geforce MX550 2GB, Win11 Pro

A Lenovo Legion-l vannak még de azok 2kg felettiek

(#175619) Dr. Akula válasza SeniorTilla (#175617) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Útközben az egérnek sincs hely, asztalon meg jut mindkettőnek.

(#175620) memorix válasza memorix (#175618) üzenetére


memorix
aktív tag

Találtam Lenovoba 1.7KG -s amibe van Numpad, Dedikált VGA kártya, Thunderbolt Type-c.

Emag:

Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 laptop Intel Core i5-1135G7 processzorral, 15.6", Full HD, 16 GB, 512 GB SSD, nVidia MX450 2 GB G5 64B, Windows 10 Pro, fekete

Notebook store -n :

Lenovo ThinkPad T15p G2 Workstation Notebook (21A70002HV) - 15.6" FullHD, Intel Core i7-11800H, 16GB RAM, 512GB SSD, nVidia GeForce GTX 1650 4GB, Magyar billentyűzet, Windows 10 Professional, 3 év garancia, Fekete színben

(#175621) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni mivel itt vannak a legnagyobb mesterek.

Jelenleg van egy Dell 15 7559-em a jó öreg GTX960M-el.

Szeretnék egy ettől nagyobb 16-17 colos gépet. De jó lenne teljesítményben ha ugye erősebb lenne a mostaninál. Az ára pedig olyan 300-400k körül mozogna. Fontos lenne, hogy szép kijelzője lenne, gyors ssd. Nem fontos, hogy nagyon gaminges legyen, de esetleg néhány alap dolog fusson el rajta.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#175622) zsoltip válasza Dr. Akula (#175616) üzenetére


zsoltip
őstag

Felejtsd el... Nem. Az utánad szólónál a pont!

(#175623) SeniorTilla válasza Dr. Akula (#175619) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát javaslom, próbáld ki először ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#175624) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok kis segítség kellene . Márkára nem vagyok érzékeny de legyen rá minimum 2-3 év gar.

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max £1200
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) fotószerkesztés, programozás , játék Warzone és Csgo
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? 2k felbontást szeretnék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Min 15.6” és 2k ( ha nagyobb nem baj)
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havi 2x utazás közben nem lesz használva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem fontos de Linux és Windows dual bootot tervezek
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Min 500gb ssd de nem feltétel ha cserélhető a nvme ssd
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Rgb bill ( billentyű kiosztása angol vagy magyar )
illetve ami fontos lenne a jó kijelző
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új ( nem ragaszkodom Magyaroszágon megvenni jelenleg Ukban élek)

Előre is köszi.
Gabor

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#175625) memorix válasza Gabe123 (#175624) üzenetére


memorix
aktív tag

Ha 5 lapnyi oldalt visszafelé átnézel itt a fórumon akkor ott is vannak ajánlások.

Ha kint élsz és ott dolgozol akkor a garancia miatt talán érdemes megfontolni hogy ott vásárolsz ahol életvitelszerűen laksz.

(#175628) Shingen


Shingen
addikt

Sziasztok!
Kíváncsi lennék a véleményetekre melyik lapit válasszam,és miért?!
Régebben írtam 300 a keret rá. Intel procival szeretném.

Most kinéztem konkrét típusokat is.

HP
[link]
Hp-ban azért gondolkodok több helyn olvastam igényesen összeszerelt laptopok, általában Alu házasak, kijelző zsnérjai nem hulladék műanyagból vannak, tehát tartósak meg eleve a HP elég masszív darab.

Asus VivoBook
[link]
Eleve az összefoglalóba az van írva a Vivobook nem annyira ajánlott darabok.
Nem tudom a mostani ASusok mennyire megbízhatóak, jó anyag használatúak.
Viszont ez Asus mellett eleve az szól Oled kijelzős, valamint ebben a Core i5-12500H proci van ami sokkal újabb meg erősebb mint a HPben lévő Core i5 1135G7.

Árban szinte ugyan az a két lapi, de mégis nagy a különbség a proci meg a kijelző miatt.

MI a véleményetek?
Köszi a válaszokat! :))

風林火山

(#175629) bajnokpityu válasza Shingen (#175628) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pavilionrol váltottam vivobook prora. Oled és teljesítmény miatt. Minimális a visszalepes minosegerzetben, de van pár hely ahol meg a hp szarabb. pl a billi is jobb asuson.
Ez a fém burkolat egyéni elbiralas h jobb e. Másképp sérül.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#175636) Pyttawrx válasza Shingen (#175628) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
[link]

(#175637) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vitát és a személyeskedést, illetve ami nem idevaló téma azt kerüljétek. Ezek törölve lesznek ezután is!
Köszönöm!

(#175638) Gergőkee válasza Shingen (#175628) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Dell Vostrot cseréltem 14-es Vivobookra. (OLED, nagyobb felbontás, de ugyanez a ram/proc. kombó). A gép összeszerelési minősége brilliáns, nem sok különbséget tapasztalok a kolléga ugyanekkora Zenbookja és az enyém között. A Vostronál jobban összerakott. Összességében szerintem jó választás lehet.

(#175640) Dr. Akula válasza Gergőkee (#175638) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Vostro csak nevében üzleti, de minőségben nem látszik meg rajta, olyan mint a Thinkpad E, L.

(#175641) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek vásárlás előtt.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
700-800e HUF
(3) Felhasználás?
tervezés (AutoCad , Inventor ), szimuláció, néha egy kis játék is.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Full HD
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
16-17'
Min FULLHD
IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 vagy 11 Pro
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD min 1TB
RAM min 16 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI,
világítós magyar billentyűzet,
Numpad,
Ujjlenyomat olvasó,
Extra:
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (ujabbak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép.

Köszönöm a segítséget!

06-3o/9759I39

(#175642) Dr. Akula válasza Találtgyerek (#175641) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hol játszanál rajta? Otthon az asztalon, vagy úton-útfélen (amíg bírja azt a pár percet az aksi)? Előbbi esetben megfontolandó hogy a noti maga nem gémer, de thunderbolton rákötsz egy külső dokkolót asztali VGA-val. Ugyanannyi pénzből biztos komolyabb VGA-t kapsz, és még le se fog olvadni magától, mert van hely a hűtésnek is. És hordozáskor nem kell a súlyát cipelni se. Az oprendszer szerintem lényegtlen szempont ma már, mivel fillérekből veszel egyet az Emagon a románoktól, vagy hasonló helyekről, az árukereső tele van vele. Mára már az SSD is elmondható hogy ésszerű méretig (1-2 TB) elég olcsó. Ezeket azért érdemes kivenni a szempontok közül, hogy ne ilyenek miatt kényszerülj bele egy rosszabb alapkonfig megvásárlásába, hanem inkább a jobb alapot pimpeld fel egyénileg, fillérekből. A 800k HUF bár nem kevés, az "új" felára hamar elviszi a nagyját, érdemesebb lenne egy lehetőleg aktuális generációs notebookot nézni az aprón (vagy más használt helyeken), olyat, aminek még esélye nem volt leamortizálódni, így gyakorlatilag bejáratós, majdnemújat kapsz úgy féláron.

Ennek fényében én egy olcsó alapgépet + dokkolós VGA-t javaslok, már ha nem akarsz az InterCityn Szeged és Bp között gépészeti berendezéseket tervezni az Audinak. :)

(#175643) Shingen válasza Gergőkee (#175638) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi a választ mindenkinek.
Még rágom magam ezen az Asuson sokan mondják nem a legmegbízhatóbbak, igaz mostaniak lehet már jók. Akik ellene vannak az ismerőseim közül régebbi negatív tapasztalat miatt mondták.

風林火山

(#175644) Találtgyerek válasza Dr. Akula (#175642) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Játszani nagyon ritkán és asztalon. Külső dokkolót biztos nem akar.
Egy hölgy ismerősömnek kell egyetemre egyébként.
Utazás közben sem használná sokat, de szüksége van a mobilitásra.

06-3o/9759I39

(#175645) memorix válasza Találtgyerek (#175644) üzenetére


memorix
aktív tag

Érdemes megfontolni egy jobb monitor + laptop kombot talán. Ha visszafelé olvastok kb 5 lapnyit ezzel kapcsolatban van néhány javaslat.

(#175646) robicheck


robicheck
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni :)

Eredetileg Macbook Air M1 chippel ellátott, 8 gigabyte RAM ("olcsó") verziójával szemeztem, de kíváncsi lennék, hogy van-e ennél kedvezőbb megoldás. Annak nagyon tetszik a képernyője, mert majdhogynem színhű képet ad kalibrálás nélkül is.
Viszont azt is látom, hogy ha képernyőpanelben hasonlót szeretnék (felbontás/fényerő nit nagysága) az Windowsos gép esetén is hasonló áron van, mint az imént említett Macbook Air (439.000 sacc). Ezért jutott eszembe, hogy mi lenne, ha elengedném a magas felbontású képernyőpanelt és megelégednék a fHD kijelzővel, viszont hardveresen legyen elég elsődlegesen képszerkesztésre, alkalomadtán programozásra, irodai szoftverek futtatására (Word/Excel).

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Elkövetkező hetekben, február, legkésőbb március
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250.000-300.000 Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsődlegesen képszerkesztés Lightroom/Photoshop (előfizetek ezekre, így mindegyikből a legaktuálisabb verzió van meg), Excel/Word, alkalmanként némi programozás Visual Studio Code-ban.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Max régebbi játékok (Quake III), azoknak is a remaster verziója (AoE II), indie játékok stb.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
fHD, Matt, IPS, 14" esetleg 15,6"
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Otthoni tevékenységekre használnám, szóval nem hordozgatnám, csak a lakásban mozgatnám (max utazáskor vinném magammal, de ez havi 1-2 alkalom)
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Preferáltan Win11, de előtelepített verzió nélkülit akarok venni (ár miatt is, illetve majd én feltelepítem a rendszert)
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 512GB, HDD 1 TB, RAM 16Giga
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, esetleg USB-C töltési lehetőség
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szóba jöhet, garancia miatt jobban tudnék örülni újnak, de mindent meghallgatok.

Én ezeket nézegettem:
Első
Második
Harmadik
Negyedik

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#175647) memorix válasza robicheck (#175646) üzenetére


memorix
aktív tag

Érdemes szétnézni a Hardverapróban. Ott is vannak egész jó vételek.

akár ASUS Vivobook GTX1650 -l vagy kisgamer gépek Nvidia MX450 -l 300 alatt.

Ha újjakat nézünk azoknál nincs dedikált vga kártya ebbe az ár segmensbe . Ha a kereted +70-100eFT több lenne akkor jóval nagyobb és jobb gépek között válagathatnál.

300eFT alatt, IPS panel -l: (Ezek többségébe a memoria nem bővitehető és plusz HDD nek nincs hely, külső USB driveként megoldható)

16" is van most egész jó ajánlat:

ASUS VivoBook 16X X1603ZA - I5-12500
LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 5600H, 16 120Hz, 512 GB,

15,6"

LENOVO THINKPAD L15 G1 - i5-10210U, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB
ASUS ZenBook UX325JA-KG321WS SSD 512, Iris VGA, I7- 1065G7 CPU.
ASUS ZenBook UX325EA-KG761 SSD 512, Iris VGA, Intel® Core™ i5-1135G7
ASUS ZenBook 14 UM425QA-KI170, 5600H

14"

ASUS VivoBook S14 S433EA NumberPad - i7-1165G7, 14FULL HD, Iris Xe

300+ picivel több

+Érdemes erre rákeresni az árukeresővel, ugyan nehezebb laptop de ebben van dedikált VGA kártya, bővithető, ajánlom a figyelmedbe.

LENOVO LEGION 5 15ARH05 AMD 4600H, 256SSD, 8GB ram, Nvidia GTX1650 4GB, Win 10

[ Szerkesztve ]

(#175648) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!
Kérném a segítségetek notebook vásárláshoz:
1. Most.
2. 350k.
3. irodai programok, fotószerkesztés, nagy méretű képekkel teli Excel táblák kezelése (riportok készítése, képletek stb)
4. Nem játszom.
5. 12-13 max 14" fényes kijelző
6. Sokat lesz hordozva, jó akku előny.
7. Windows
8. min 256 ssd
9. HDMI jó lenne, de nem feltétel.
10. új
Ami még fontos lenne nagyon a jó hűtés, azaz ha nem muszáj ne pörgesse a ventilátort állandóan. Halk gépet szeretnék.

A kiszemeltem: Asus ZenBook 13 OLED UX325EA-KG761

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#175649) cs.zs. válasza tozo86 (#175648) üzenetére


cs.zs.
addikt

Már az is egy jó gép amit kinéztél,
nézd meg még az UM5401QA Zenbookot, és az UX5401 Zenbookot.
2 hőcső, 2 venti, 16:10 képernyőarány, fényes nagy felbontású OLED, és decens üzemidő.

...

(#175650) hariboh


hariboh
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni új gép vásárlásához.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Február közepe-március eleje.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 360.000 forint
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Főként intenzív böngészésre (20+ megnyitott tab), irodai programokra, PDF-ek szerkesztésére lenne használva, továbbá statisztikai programok (SPSS, GraphPad) használata, ritkán fotószerkesztés jön még szóba - mindezek munkával kapcsolatosan, szóval fontos lenne a megbízhatóság.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Ritkán kerülne sor ilyenre, akkor is max. Dota 2, legfeljebb 1-2 órán át. Ez a terület nem prioritás.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-15", legalább full HD, IPS. Esetleg OLED, ha belefér és nem megy túlságosan az üzemidő rovására.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Napi szinten hordoznám, illetve naponta összesen kb. 3-7 órát lenne töltő nélkül használva. Utazás közben viszont ritkán használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Ha van, akkor Windows, de ha nincs, az se gond.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 512 GB SSD és 16 GB RAM - ha a keretbe belefér több, az se gond. :D
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) A top prioritás a "multitasking" (sok böngészőablak + pár PDF + word/excel/ppt egyszerre) bírása és az, hogy megbízhatóan bírja azt a napi 3-7 órát. A hordozásból adódóan jó lenne, ha nem túl nehéz.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.