Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#148501) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretnék vásárlási tanácsot kérni egy munkára szánt notebook vásárlás ügyében. Egy HP Probook 440 G3-at váltana.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Kb jövő év eleje, vagy december. Első a valószínűbb.

(2) A gépre szánt összeg forintban?

Maximum 300.000 Ft

(3) Felhasználás?

Internet -nagyon sok-, intraweb alapú programok tesztelése, SQL kezelés (kis és közepes méretű), irodai szoftverek (főként szövegszerkesztés, kézikönyvek írása) kisebb videó és képszerkesztés (ebben nem kell semmi komolyra gondolni). Magán természetben kiegészül ez sok filmnézéssel és zenehallgatással.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel.

Nem cél. Persze örülnék ha a cs:go elmenne, de mivel intel hd-t szeretnék elsősorban, nem valószínű :D

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Mindenképp IPS és fullhd, a HP Probookom kijelzőjével bűnhődtem eleget.. 14" vagy 15.6 is lehet.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Mérsékelten lenne hordozva. Heti párszor.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Ubuntu és Windows 10 Pro (utóbbit adja a cég, így nem kell előtelepítve lennie).

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

1TB hdd, m.2 csatoló felület jó lenne ha lenne. van egy 2280-as SSD-m, azt vinném ha lehet, de nem akarok gombhoz kabátot. Optikai nem szükséges.
Minimum 8GB memória kellene, ami bővíthető legyen.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

HDMI, displayport (bár ez csak álom).

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új, számlával.
Az ubuntu támogatottság miatt elsősorban DELL-ben gondolkoznék, de meghallgatok mást is.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#148502) Zotyko


Zotyko
csendes tag

Sziasztok!

Öcsémnek szeretnénk karácsonyra laptopot venni. A kérdésekre a válaszaim:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsonyra.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000-350.000 között.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, office programok használata, egyetemhez szükséges programok futtatása (de semmi durva tervezőprogram), film/sorozat nézés, böngészés.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Az elsődleges felhasználás a játék lenne és a cél, hogy minél időtállóbb legyen és lehetőleg minél tovább legyen képes az új játékok elfuttatására is. Nyilván minél jobb felbontás meg részletesség mellett, de ez másodlagos, a lényeg, hogy minél tovább lehessen akár közepes vagy alacsonyabb részletességgel is futtatni az újabb játékokat is. A játékokat is megkérdeztem, Witcher 3, MMORPG-k, multi shooterek, de akar játszani majd a RDR2-vel is ha kijön, stb. Magyarán mindenevő.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 colos, a többihez nem értek.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben legfeljebb 1-2 sorozatrész nézése. Kb. havonta 1x utazna haza vele vidékre.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Lehet, de ha nem jön ki az árból akkor nem fontos.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell, a többihez nem értek.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jó, ha minél több ilyen hasznos elérhető funkció van rajta, de az elvárhatóak legyenek ez a fontos.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép.

Minden segítséget nagyon köszönök!

(#148503) hallador válasza Pano (#148501) üzenetére


hallador
addikt

Szia,

Maradj a ProBooknál ha 250 - 270 000 környékében gondolkozol, a mostaniak Ubuntu támogatása OK, nekem 430 G5 van, Fedora 28/29, Ubuntu 1804, 08.04, 18.10 Linux Mint 18.3, 19 I OK, Debian 9 OK
A Full HD panelek IPS-ek.

Ha pedig Dell ami számodra megfelel, akkor a Latitude 5490, 5491 ami jó lehet, vagy ennek a 15"-os verziói. Ezek nem biztos, hogy 300 000-ből kijön.

Amit leírtál, arra a Dell Latitude 5000 jobb választás lesz, csak a hűtése miatt is.

A billentyűzete mindkettőnek kb ugyanolyan, de szerintem a HP Billentyűzete jobban megtervezett, és sokkal praktikusabb, mint a mostani Delleké.

A 2280-ast vidd magaddal és próbáld bele a gépbe, mert nem mindegyikkel megy minden 2280-as NVMe, többe is belefutottunk, hogy nem megy adott gépben adott NVMe kártya.

Memória mindkettőben bővíthető.

(#148502) Zotyko

A Negyedik pont második mondatáig olvastam. Vegyél asztali PC-t.

Az elsődleges felhasználás a játék lenne és a cél, hogy minél időtállóbb legyen és lehetőleg minél tovább legyen képes az új játékok elfuttatására is. Nyilván minél jobb felbontás meg részletesség mellett, de ez másodlagos, a lényeg, hogy minél tovább lehessen akár közepes vagy alacsonyabb részletességgel is futtatni az újabb játékokat is.

Értem én, hogy közben filmezne utazás közben, de egy 15"-os notebook Buszon használhatatlan, vonaton megint csak nem lesz kényelmes.
Ami azt tudja, hogy minél időt állóbb legyen ennyiből játékra, és valamennyi hordozásra csak a mesében lesz.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#148504) maxima válasza hallador (#148503) üzenetére


maxima
tag

Szia!

A legacy boot-ot támogatja? Én az UHU Linuxot szeretem... :)
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#148505) hallador válasza maxima (#148504) üzenetére


hallador
addikt

Igen támogatja

Nem tudom működik-e az UHU Linux-al.

De akkor a Windows 10 mint olyan ugrott. Azért a 3.15-ös kernelt a modernebb disztrok már 2014-ben túllépték. Szóval azért hagy ne várjuk el, hogy 2019-ben lassan még 2014-es szinten álljon a hardver.

IMPORTANT: Legacy boot mode is not supported in Windows 10 and is not recommended by Microsoft.

Engem ez pont nem érint, de a legtöbb embert igen.

Valamint én sem Ubuntu 14.04-el (3.13) ,sem Ubuntu 14.10-el nem próbáltam. (3.16).

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#148506) maxima válasza hallador (#148505) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> Azért a 3.15-ös kernelt a modernebb disztrok már 2014-ben túllépték.

:)

Én az UHU Linux UBK2 kidást használom, 4.9.75-1.x86_64 a kernel...
Csak a kötelező secure boot-ot kerülném messzire de ezek szerint még nem tart ott a HP.
A windows 10 engem sem érint.

Köszi és üdv.

(#148507) hallador válasza maxima (#148506) üzenetére


hallador
addikt

Nem kell Secure Boot, nekem is feláll a szőr a hátamon tőle. Nekem megy Secure Boot nélkül tökéletesen minden.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#148508) Brandynew válasza Zotyko (#148502) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Tök egyértelmű, hogy ezekkel a paraméterekkel a Dell G5 a legjobb választás számodra, mást nem is érdemes megnézni.

Amit előttem elmondtak, hogy időtállóság játék szempontjából, meg nagy játékos teljesítmény laptopnál nem igazán van, az igaz. Nyilván fog tudni játszani ezen a gépen a legújabb játékokkal is, de egy asztali gép mindig időtállóbb és erősebb benne a hardver egységnyi pénzért.

(#148509) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Helló!

Szeretnék venni egy laptopot minél előbb. Filmezésre, netezésre egy kis photoshopra lenne használva. SSD jó lenne vagy bővíteni lehessen. Hordozva is lenne tehát kompaktabb gép kéne. Használt is lehet. 80-100 ezer forintot tudok rászánni.
Mit tudnátok ajánlani?
Köszönöm

(#148510) maxima válasza hallador (#148507) üzenetére


maxima
tag

Akkor ha a HP-t választom, nekem is fog.
Az a gondom, hogy mind U-s procival van, és mondjuk egy
full rebuildnál nem tudom mennyire ül le...
Mennyire próbáltad nagy proci terheléssel?

(#148511) hallador válasza maxima (#148510) üzenetére


hallador
addikt

Az van ezekkel az Új Kaby Lake R procikkal, hogy a processzor max 100 Sec-ig tudja a turbo boost-ot, ha "túl" melegszik, akkor a védelem lecsapja a processzort, akár 1,1 GHz-re, amikor a processzor lehűl akkor a processzor visszalép a 15 wattos TDP sebességére. Az az a CPU-t a gép meg tudja hűteni normálisan, de I5 8250u esetén 25 wattos Configurable TDP-up-on 1,8 GHz-en megy, ezt a gép nem bírja sokáig visszaveszi a frekit.
Szerencsére a 15 wattos 1,6 GHZ-es frekit bírja a hűtés, de nagyban függ a külső hőmérséklettől.

Ami tény, hogy a gép alja komolyan melegszik ezért csak asztalra ajánlott, ezt alaphelyzetben is melegebb, mint agy felsőbb kategóriás notebook.

Én általában VMware workstation-el szoktam játszani 5 - 8 Linux disztroval egyszerre virtuálisan. Esetleg Nested virtualizationnal. A Gépemben most 32 GB memória van, amit ki is használ a gép. A CPU-t még így is meghűti.

A Virtualizáció nyírja legjobban a gépet, jobban, mint a játék, vagy a forgatás, mert ez az SSD-t, memóriát, processzort egyszerre tekergeti, amit nagyon nehéz szimulálni bármilyen szintetikus tesztprogival.

Nekem megfelel.

Azért szerintem mielőtt megvennéd nézd meg valahol, ha van rá lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#148512) maxima válasza hallador (#148511) üzenetére


maxima
tag

Hali!

Sajnos nincs lehetőségem komolyabban megnézni,
a Probook 450 G5 és a Dell Latitude 5590 van kinézve
eddig, döntés még nincs.
Hajlok a HP felé, most is az van és nagyon meg voltam/vagyok vele
elégedve csak van a családban aki le akarja nyúlni. :)
M-es procival fullra kihajtva se túl hangos cserébe viszont csak langyos.

(#148513) Hínár929


Hínár929
tag

Üdv,

Egy konkrét típus után érdeklődöm, egyéb okok miatt csak ezt tudnám megvenni ami IPS és 15.6".
Olvastam teszteket, de sok minden nincs leírva vagy nem tudok a sorok között olvasni, kerestem itt a fórumon is véleményt de nem találtam.
Lenovo Legion Y530 i5-8300H
GTX 1050 Ti IPS (max. 144 Hz, 300 nit) 1000GB/128GB win10, 245k.
[link]

Játék, hordozás nem lenne.

Ha eltekintünk gyatra garanciális szerviztől, hátha nem kell gariztatni, érdemes megvenni, vagy ez is olyan gyenge eresztés, mint az előd az 520 amit sokat szidtak itt is és akkor felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#148514) Mikulásbá válasza Hínár929 (#148513) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha nincs játék,miért vennél ilyen gépet?ha lenne egy összefoglaló kitöltve,még lehet jobb gépet is kaphatnál.

(#148515) Tikakukac válasza Hínár929 (#148513) üzenetére


Tikakukac
titán

Negyed milláért sorsjegyet húzni mennyire tűnik bölcs döntésnek? Haver Y520-nak is így indult neki, nos, izzadtam mire egyáltalán gariba bevették a random lehalt NV kari miatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148516) Hínár929 válasza Mikulásbá (#148514) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,
Az egyéb okok azaz a pénzügyi helyzetem, a mostanit mindenképp cserélni kell. Tudom, hogy nem feltétlen kell gamer gép de abból a rövid listából amiből választhatok ez a legmegfelelőbb a felhasználásra amire kell.

(#148517) Hínár929 válasza Tikakukac (#148515) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,
Ez volt a kérdés, az 530 is olyan tré mint az 520 vagy esetleg jobb valamivel. Visszaolvastam és az 520-ról sok negatív komment volt itt, az 530-ról meg semmi.

(#148518) Tikakukac válasza Hínár929 (#148517) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert már uncsi van. Én ezeket már át is tekerem, le sem írom amit gondolok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148519) Hínár929 válasza Tikakukac (#148518) üzenetére


Hínár929
tag

Ok, olvastam a sorok között, az 530 is ipari hulladék.
Köszi, hanyagolom is.

(#148520) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok.

Most gondolkodom Macbook Air 2018on, de még sosem volt almás gépem, és nem biztos hogy le akarnám cserélni a Wint. Mit gondoltok erről? De az mindenképp fontos hogy vékony, minőségi, prémium legyen külsőre is. Milyen Windows alternatív van esetleg ami megfelel az Air kialakításának?

Köszönöm!

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#148521) Tikakukac válasza sid87 (#148520) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy mi a prémium, remek kérdés. Én rühellem az aluházas notikat. Nyáron meleg, télen hideg. Nagyon. Plusz kenhetem a hajamra a prémium kasztnit, ha belül a lap úgy van forrasztva, mintha valóban tál rizs járt volt érte egy egész kamionnyiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148522) Brandynew válasza sid87 (#148520) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Az Apple gépek azoknak valók, akik elsősorban dísznek használják őket, legfeljebb kicsit böngésznek rajtuk.

- gagyi hűtés
- CPU/GPU throttling
- bűn rossz billentyűzet
- nagyon alacsony teljesítmény, a 150 ezer Ft-os HP 15 közel 40%-kal nagyobb teljesítményre képes
- összesen két darab USB-C csatlakozó van rajta, amit semmire nem fogsz tudni használni, a HUB több tízezer Ft-ba kerül hozzá
- nem bővíthető

De van egy pozitívuma is: a képernyője egészen jó.

[ Szerkesztve ]

(#148523) Khelben válasza Brandynew (#148522) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez azért így nem igaz. Nagyon jó munkagépek a Macbookok és nem nagyon van versenytársuk Windows-os oldalon. Esetleg a Dell XPS, de az pont ugyanolyan drága. Ezek prémium termékek, nyilván nem csak a hardvert kell megfizetni. A billentyűzet pedig egyéni preferencia, nekem sokkal jobban tetszik egy Macbook Pro billentyűzet, mint mondjuk egy HP Zbook-é. A 150k-s HP-ban pedig nincs 4 magos processzor. Egy Bentley Continental GT-nek sem rójuk fel, hogy kicsi a csomagtartó, nem fér bele a teszkós bevásárlás...

(#148524) Brandynew válasza Khelben (#148523) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem a munkagépről egészen más az elképzelésem.

A Dell XPS munkagép, mert kellően nagy a teljesítménye, bővíthető, vannak rajta normális, széles körben elterjedt portok, jó a billentyűzete.

Mindezt nagyobb fényerejű, jobb színhűségű kijelző és kicsivel alacsonyabb súly mellett képes hozni, tehát utazás közben és a szabadban is jobban használható.

Tehát fogalmam sincs, hogy miért választaná valaki a MacBookot, semmi nem szól mellette.

[ Szerkesztve ]

(#148525) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok,

A következő 2 gép között nem tudok dönteni. Nem csak játékra hasznánám a gépet, hanem netezésre is sokat, ilyenkor viszont tisztán akksival szeretném. Ennek figyelembevételével melyik lenne a jobb választás? Sokat olvastam roluk, de borzasztoak ezek a tesztek :) Egyszer az egyik jon ki jobbra, aztán a másik :) Persze ha az egyikre azt mondjátok hogy jobb az akksija, de annyival nem, mint amennyivel rosszabb a gép többi része, akkor viszont elgondolkodok hogy ér-e annyit az a plus akksiidő.

Asus ROG Strix SCAR II GL504GM
Acer Predator Helios 300

Amugy mindenben ugyanaz lenne benne: 15,6", i7 8750H, 16 GB RAM, GTX 1060, 1 TB HDD, 256 GB SDD.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#148526) Pano válasza hallador (#148503) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Köszönöm!
A HP probookok G5 hűtése miatt mennyire érdemes aggódni csak intel hd esetében? Megmondom őszintén a notiban nagyon sok üzemidőt tolnék bele (napi 12-14 óra) és kell a terhelhetőség. Emiatt is gondolkoztam inkább üzleti szériában.
Dell Latitude valóban szimpatikus, cseppet túlmegy a kereten (~320.000), de megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

(#148527) Mikulásbá válasza tom_77 (#148525) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Asus Zephyrus
Van benne Optimus-azaz ki lehet kapcsolni a dGPU-t,így az akkuidő több óra lehet.Ha erő kell,pl.játékhoz,visszakapcsolod.
A hűtése jó,a benne lévő hardvert képes tartósan hűteni.
Lehet kicsit drágább a másik kettőnél,de ebben a magasságban már nem sokkal.
Aprón van pár hirdetve,ami 1-2 hónapos,érdemes rákérdezgetni.

[ Szerkesztve ]

(#148528) hallador válasza Pano (#148526) üzenetére


hallador
addikt

Ha ennyit dolgozol vele, akkor a Latitude az jobb megoldás lehet számodra. Masszívabb, mint a ProBook, és a Minősége is jobb, mint a ProBook.
Ha rá tudod szánni a pénzt, akkor a Latitude mindenképpen.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#148529) sid87


sid87
senior tag

(#148521) Tikakukac
(#148522) Brandynew válasza

Fontos szempont a kinézet, és hogy vékony legyen. Böngészni és youtube/filmeket néznék rajta. Esetleg photoshop. NASt szeretnék mellé amin az adataim lennének.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#148530) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

A napokban laptop vásárlásra került a sor, viszont nem tudom, hogy az általam meghatározott árkategoriában mi lenne a legjobb.
Az általam kitűzött árkategória 150e Ft.
A fő használati tevékenységek: Office, internet használat (videók, honlapok, letöltések), film nézés, és más ilyen szintű felhasználás, viszont ez akadás lassulás nélkül menjem.
Ha tudtok ajánlani ebben a kategórában gépet, azt megköszönném. Netán ha csak paramétereket (Processzor, video kártya, stb..) tanácsoltok, annak is nagyon örülnék.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#148531) hallador válasza tomszli11 (#148530) üzenetére


hallador
addikt

Töltsd ki kérlek a fórum elején található kérdőívet. Köszi.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#148532) Gergosz2 válasza Brandynew (#148522) üzenetére


Gergosz2
veterán

Tényleg nem túl értelmeset írtál. Vegyük pl az IBM-et, ott már a IT flotta nagyrésze Mac. Bár fene tudja, lehet ott lehet 100000+ ember csak asztali dísznek használja vagy csak néha Youtube-ozik egyet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#148533) Pano válasza hallador (#148528) üzenetére


Pano
addikt

Én is ezt érzem.
Köszönöm a segítséget!

(#148534) Brandynew válasza Gergosz2 (#148532) üzenetére


Brandynew
őstag

Nyilván azok használják az IBM-nél ezeket a kis gyengusz 2 magos gépeket, akiknek nem kell több, mert pl. csak ügyfelekhez járnak szerződéskötésre, és presztízsgépnek szánják ezeket. Nem gondolhatod komolyan, hogy pl. a programozóik ezeken dolgoznak, vagy ezeket futtatnak virtuális gépeket, végeznek GPU-igényes dolgokat.

A nagy cégek egyébként azt a brandet használják, amelyik többet fizet nekik.

[ Szerkesztve ]

(#148535) rolcsy94


rolcsy94
tag

Laptop vásárlásban szeretnék segítséget kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200.000 Ft (ha kell kicsit lehet drágább is)
(3) Felhasználás?
Internet, irodai programok használata,excel, word ...
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel.
Wow, Fortnite, Lol.
Nemhiszem, hogy ekkora összegből játékra alkalmas laptopot lehet venni de jó lenne, ha tudnék vele hd felbontáson játszani néha.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS és fullhd, 14" vagy 15.6 is lehet.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Néha lenne hordozva. Hetente 1-2x.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindenképp legyen benne SSD. Ha csak SSD akkor legyen minimum 240gb ha van SSD + HDD akkor 120gb és 1tb.
Minimum 8GB memória kellene.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI mindenképp.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, számlával.

Köszönöm!

(#148536) sutnor


sutnor
újonc

Sziasztok laptop vásárlással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

1 héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?

150.000 Ft

(3) Felhasználás?

Irodai munka (word, excell), netezés (fontos hogy szépen fusson, ne akadjon)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Ha lehet akkor IPS de mindenképp matt

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Elsősorban irodai használatra kell, de fontos a mobilitás. Utazás közben nem lenne használva.

(7) Operációs rendszer?

Windows fog rákerülni.

(8) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

Mindenképp új gép vásárlásában gondolkozunk.

Ilyen paraméterekre ki milyen gépet ajánlana?

Mi a HP 250 G6-okat nézegettük, erről esetleg vélemény vagy tapasztalat van-e valakinek?

(#148537) tomszli11 válasza hallador (#148531) üzenetére


tomszli11
tag

Bocsi, és küldöm a kitöltött kérdéslistát.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, de még idén jó lenne.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Felhasználás: Office, internet használat (videók, honlapok, letöltések), film nézés, alapszintű felhasználás, de az gördülékenyen menjen.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem lenne használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FullHD kijelzőt szeretnék, matt vagy fényes az mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lenne hordozva, maximum évente 1-2x, de ahol hasznánlnám ott is inkább töltőről.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 Home oprendszer.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500GB HDD, 4GB RAM legyen minimum.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI port ha van előny, de nem kötelező.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#148538) Khelben válasza tomszli11 (#148537) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 15 ez most elég ütős 160k-ért 8GB rammal meg 256-os SSD-vel.

(#148536) sutnor : neked is a fenti HP-t ajánlanám. IPS kijelző ennyiért nem lesz.

(#148535) rolcsy94 : Acer Aspire 5

[ Szerkesztve ]

(#148539) Dhampir válasza Brandynew (#148534) üzenetére


Dhampir
félisten

Pontosan melyik típusra gondolsz, amikor "a kis gyengusz 2 magos gépeket" írtad?

A Pro 4 és 6 magos processzorokkal rendelkezik.

(#148540) Dhampir válasza Brandynew (#148522) üzenetére


Dhampir
félisten

a HUB több tízezer Ft-ba kerül hozzá

A portok milyenségétől, számától, a minőségtől is függően már pár ezer forintért is beszerezhető (lásd eBay, Amazon stb., nem a rablók barlangjából kell vásárolni).

Gyere át az Apple notebookok topicba és kérdezz olyan profi szakembert, aki mindennapi kenyérkeresetre használja, nem pedig dísznek vette a gépet.

(#148541) rolcsy94 válasza Khelben (#148538) üzenetére


rolcsy94
tag

Ebbe a laptopba csak 4gb ram van és nincs benne ssd. Esetleg másik típusba kell nézzem?

(#148542) Brandynew válasza Dhampir (#148539) üzenetére


Brandynew
őstag

A MacBook Air volt a téma.

(#148543) Khelben válasza rolcsy94 (#148541) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért ez van. Ramot és SSD-t lehet utólag is beletenni, normális kijelzőt, házat, hűtést nem. Valahol kompromisszumot kell kötni, ritkán van olyan gép, ami minden igényt kielégít.

(#148544) Dhampir válasza Brandynew (#148542) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, de a HUB-ra vonatkozóan arra is érvényes, amit írtam.

(#148545) Brandynew válasza Dhampir (#148544) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, hogyha nem az Apple-től veszed, akkor olcsóbb. De attól még egy vicc, hogy egy külső gyártótól származó HUB-ot kell magaddal hurcibálni, mert másként nem tudod használni a fél milliós gépedet. Teljes komolytalanság, és továbbra sem indokolja semmi, hogy valaki a Dell XPS helyett a minden létező szempontból rosszabb MacBook Air-t válassza. Max. akkor van értelme, ha valaki mindenképpen macOS-t szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#148546) Khelben válasza Brandynew (#148545) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Dell XPS-en 2 TB és egy USBc van, a Macbook Air-en meg 2 TB. Nem az az eget rengető különbség. Kártyaolvasóból is csak microSD van az XPS-en, ami profi felhasználók számára olyan, mintha nem is lenne.

valaki mindenképpen macOS-t szeretne - a vásárlók ~90%-a ezért veszi.

(#148547) rolcsy94 válasza Khelben (#148543) üzenetére


rolcsy94
tag

Esetleg ez ?

(#148548) Khelben válasza rolcsy94 (#148547) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez egy Magyarországon hivatalosan nem forgalmazott gép, tehát nincs rá gyári garancia. Javasolt utánaolvasni az ilyen boltoknak, mert hatalmas szívásokba lehet belefutni. Legyen gyanús, ha egy gépváltozatot csak egy-két bolt árul és/vagy jóval olcsóbban, mint a hivatalos helyeken.

(#148549) Dhampir válasza Brandynew (#148545) üzenetére


Dhampir
félisten

A Dell XPS InfinityEdge kijelzővel "nem rossz". :)

(#148550) Öcsielvtárs válasza rolcsy94 (#148547) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Helló! Én kb. 2 hónapja vettem ezt a fiamnak: http://www.laptopszalon.hu/acer/acer-aspire-5-a515-51g-3632-nx-gtceu-005-laptop_34294-adatlap (bár akkor még olcsóbb volt egy tizessel...) tetettem bele ssd-t, gari maradt, még megtámogatom majd 4gb rammal is. Eddig szuper, full hd matt ips kijelző, világító bill., 8. gen. i3 proci, mx150 vga, nekünk bejött. (az i5 verzió sajnos már nem fért a keretbe, eddig nem érezzük hiányát, később majd lehet...)

Samsung A54

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.