Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#148401) Tikakukac válasza pezo00 (#148400) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy nyilván ha ennyi van rá vagy nem sokkal-sokkal több, akkor nem lesz alternatíva, bármennyire is legyen fisifosi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148402) gedikart válasza hallador (#148395) üzenetére


gedikart
aktív tag

Látom te is kaptál kötekedős kártyát, sebaj, más nem jutott. Bizonyára számodra ettől élet az élet...

(#148403) rolcsy94 válasza Khelben (#148396) üzenetére


rolcsy94
tag

Nézegettem őket de nem találtam olyat amelyikbe lenne ssd. Van esetleg olyan? vagy ha 230k-ért akarok venni maximum akkor az ssd felejtős?

(#148404) Mikulásbá válasza Moho.Jojo (#148397) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Felejtsd el!GL Asus,benne 1080?Plusz még a bolt is felejtős.
Utána néztél a már linkelt oldalon a tesztjének?

[ Szerkesztve ]

(#148405) Crias


Crias
senior tag

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra keresnék laptopot a keret az max 160-170 most fekete pénteken nézelődök szerintetek van valami jó ajánlat?
Illetve ezek milyen opciók lehetnek?

https://blackfriday.edigital.hu/collections/laptop-monitor-nyomtatas-it/products/dell-inspiron-5570-dll_245115-notebook-ezust

vagy
https://www.notebook.hu/acer-aspire-5-a515-51g-550a-nx-gs4eu-012-szurke

Szerintetek melyik éri meg jobban ha olyan gépet keres az ember amiben minőségi zsanérok vannak és nem esik szét az ember kezében?
Illetve azért nem lenne hátrány ha elfutna rajta pár régebbi játék de főleg net youtube film lenne a felhasználás

Vagy esetleg még ez a HP milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

Crias

(#148406) Khelben válasza Crias (#148405) üzenetére


Khelben
nagyúr

A minőségi zsanér úgy a 300k-s kategória felett kezdődik. Kicsit tegyél hozzá és lesz IPS kijelződ, filmnézésnél hatalmas előrelépés. [link]

(#148407) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Ezek hiteles adatok lehetnek? Valóban ilyen pici csak az eltérés, ahogy az első tesztben is látszik?

Intel Core i5-8300H vs Intel Core i5-8250U vs Intel Core i7-8550U

CPU Benchmarks

Felhasználási terület: Zeneszerkesztés (Ableton Live 10)

(#148408) Mikulásbá válasza nemethchek19 (#148407) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nagyon valószínű,mi itt a gond?

(#148409) pubos


pubos
tag

Sziasztok.Múltkorában már kérdeztem....most már le van szűkítve két gépre.
Mindkettőnek akció keretében egy az ára más más boltban.
HP 15-BS026NH 2HN53EA ezen van 3 gari
HP 15-da0033nh 4TU53EA ezen sajnos csak 1 év.
Két gép közül mindent belevéve melyik lenne a jobb választás?
Általános használat....

[ Szerkesztve ]

(#148410) Mikulásbá válasza pubos (#148409) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van egy lényeges különbség-a dGPU.ha az nem kell,nincs játék,az fölösleges erő-hő-hibaforrás.
Mindenképp 3 éves garanciát keress,van az,még ha kicsit többe is kerül,az a hivatalos.

[ Szerkesztve ]

(#148411) FLD1987 válasza Moho.Jojo (#148397) üzenetére

Ezek az Acer Predator laptopok 17,3"-os kijelzővel és IPS panellal rendelkeznek. Kiszedeted az egyik HDD-s verzióból a HDD-t és beletetetsz akkora SSD-t, amekkorát szeretnél és akkora memóriát, amekkorát szeretnél.

Nekem ez az Acer Predator tetszik, de neked ez lenne megfelelő, ha NVIDIA GeForce 1060 kell. Itt megtudod nézni, hogy mennyi a különbség az SSD és memória bővítésnek. Ahol kihagyták az SSD és memória bővítés ajánlatot, lehet nekik szólni, hogy tegyék be az oldalon. Pl. az ideiglenes laptopom vételénél kellett a weboldalon dolgozniuk pár kattintást, hogy kitudjam a több memóriát és az SSD berakást választani. Azért ajánlok neked NVIDIA GeForce 1060 videokártyás laptopot, mert itt benne van lehetőségként.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#148412) nemethchek19 válasza Mikulásbá (#148408) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Gond az nincs...

300 000 Ft-ig 8300H-val szerelt gép, csak gamer szekcióban van, amiben ott egy számomra felesleges nvidia 1050 videokártya és nem vagyok benne biztos, hogy hozzák mondjuk egy HP Probook minőségét. (Lenovo Legion Y530, Dell G3-G5, stb.) Zeneszerkesztéshez fontos a lehető legjobb teljesítményű processzor, főleg amit egy szálon le tud adni. Ezért a H és a HQ intel cpu a legtöbb külföldi forumon az ajánlott.

Szintén ebben az árkategóriában üzleti notebookból léteznek 8250U-val és 8550U-val dedikált vga nélküli gépek. Óva intettek attól, hogy U-s processzort vegyek, viszont a tesztek alapján alig van különbség a 8300H és a 8550U között. Na most én a 8250U és a 8550u között se látok nagy differenciát.

A, gamer gép nagy teljesítménnyel. (8300H + dedikált 1050 vga)

B, HP Probook 8250U vagy 8550U cpu-val

C, Dell Latitude vagy Lenovo Thinkpad 8250U processzorral.

Fő felhasználási terület továbbra is: Zeneszerkesztés (Ableton Live 10)

[ Szerkesztve ]

(#148413) pubos válasza Mikulásbá (#148410) üzenetére


pubos
tag

Köszi.nagyon nem vágom ám,de gondolom a videokártyára gondolsz.10 éves gyerkőcnek lenne.Max farming simulátor meg ilyen legos játékokkal szokott játszani.
Sajna a keret határos és a másik gép most egy húszassal drágább ha három év garival venném.

(#148414) nemethchek19 válasza Mikulásbá (#148408) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

D, Használt Latitude vagy Thinkpad 200-250 körül 16 gb rammal Kaby Lake 7. -8. gen H vagy HQ processzorral. Sajnos rengeteg a külföldi beszerzés és nem rég futottam bele egy olyan szituba hogy nem adják ki a service tag-et.

(#148415) Mikulásbá válasza nemethchek19 (#148412) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Előző gen.-es üzleti gép?Olyan van!
Írtam PM-et!

[ Szerkesztve ]

(#148416) Mikulásbá válasza pubos (#148413) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oda nem kell GPU-de a garancia jól jöhet,van,aki külön vesz plusz garanciát-pláne gyerek mellett kellhet majd.

(#148417) FLD1987 válasza Moho.Jojo (#148397) üzenetére

Találtam olyan Predator laptopot, amiben PCI-E SSD van, de 600.000 HUF összegnél drágább.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#148418) csikicsoki


csikicsoki
csendes tag

Sziasztok,

Fontolgatom egy új laptop vásárlását, hogy lecseréljem a kissé már megöregült Lenovo y500-asomat. Jelenleg az Lenovo Y530al szimpatizálok. Viszont szeretném bővíteni SSD-vel amit külön be tudok szerezni okosba(Samsung 970 evo).

Két kérdésem lenne:
1. Elsődlegesen, hogy okoz e garancia vesztést ha magamnak bővítem SSD-vel?
2. Esetleg ebben az ár kategóriában jobb alternatíva? (felhasználás: általán, néha egy két játék. Hurcolászni ritkán szoktam)

Köszi a válaszokat előre is!:)

(#148419) Moho.Jojo válasza Mikulásbá (#148404) üzenetére


Moho.Jojo
csendes tag

Ezen az oldalon vettem egy illetőtől!
Ezt: [link]
Mi a baj ezzel a géppel, ennyiért?

(#148420) Mikulásbá válasza csikicsoki (#148418) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Általában SSD bővítés nem gond a legtöbb gépnél,pár csavar ki,burkolat le,és betesz(cserél)
Magával a Lenovo-val van a gond,a garancia-szerviz-support csapnivaló.

Moho.Jojo : ha már meg van,mi a kérdés?Örülj neki,használd-ha elolvad az asztalon.......így jártál.
Még a G752VSK gépemet is megfogat volna,pedig abban VC hűtés volt!A fizika az fizika!

[ Szerkesztve ]

(#148421) Pistivi válasza Moho.Jojo (#148419) üzenetére


Pistivi
tag

Szerintem semmi :DD

(#148422) poizze123


poizze123
csendes tag

Sziasztok! Munkatársam szeretne kislányának egy laptopot vásárolni.
1. Most december elején vásárolná
2. Max 140ezer Ft
3. Általános felhasználás, amire a gyerekek manapság használják. Videó, zenehallgatás, alap játékok.
4. Nem lennének komolyabb játékok telepítve.
5. 14-15-ös lenne a megfelelő. Kijelző felbontása nem annyira fontos.
6. Minimálisan lesz hordozva.
7. Windows op.rendszer
8. HDD lenne az alap, de SSD-t is szeretne bele rakatni. Optikai meghajtó is kellene.
9. Lányos kinézet, szín.
10. Új gépet szeretnének.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#148423) Khelben válasza Moho.Jojo (#148419) üzenetére


Khelben
nagyúr

A rossz hűtésen és a gyenge anyaghasználaton kívül semmi...

(#148422) poizze123: legolcsóbb ajánlott gép. A többi igény esetén (játék, windows, ssd, szép külső) erőteljesen emelni kellene a keretösszegen, minimum a duplájára, de inkább többre. Egy fehér 14-es gép alapból 160k és ebben még nincs windows meg játékra alkalmas hardver se.

[ Szerkesztve ]

(#148424) Csabee86


Csabee86
senior tag

Sziasztok.

Sok gondolkodás, nézelődés után azt szeretném kérdezni, hogy a Lenovo Legion Y520 vagy Y700 jó választás lenne játékra? Használtan tervezném vásárolni. (200-220k körül)

(#148425) Khelben válasza Csabee86 (#148424) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én nem mernék játékgépet venni használtan. Ezeknek max 2 év a tervezett élettartamuk és gyakorlatilag javíthatatlanok. Nincs alkatrész, ha meg van, akkor a gép árával megegyező áron lehet csak beszerezni. Minden forrasztva van, ha valami kis bizbasz meghal az alaplapon, akkor kuka a cpu meg a vga is vele együtt. Márpedig egy játékgép nincs kímélve, hatalmas hőingadozások vannak a házon belül.

(#148426) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok.

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni. :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Kb. 3 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150e-200e között de inkább a 150-hez közelítsen :B

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Leginkább irodai, internetezős. Ha futna rajta a Sims4 és hasonlók az jó lenne.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Sims4, full alap beálltásokon, esetleg kisebb játékok.

5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15, FullHD, matt, a panel IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon keveset lenne hordozva, (aszatlit nem szeretnénk) utazás közben nem lenne használva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha van win az jó, ha nincs megoldjuk :U

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ha belefér akkor SSD (250gb), ha nem HDD (minél nagyobb) Ram 8gb, nem kell optikai.
Prociban szuper lenne ha i5 lenne, ha az nem fér bele akkor i3.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ha HDMI szuper lenne, esetleg könnyű bővíthetőség (Ram, SSD)
Mivel hosszú távra terveznénk jó lenne ha strapabíró lenne a gépezet.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Köszönöm :R

(#148427) Moho.Jojo válasza Mikulásbá (#148420) üzenetére


Moho.Jojo
csendes tag

Nem értekek titeket.. Most utazok a vonaton, megyek a gépért.
Miért szar a hűtése?
Miért nem jó ez a laptop ennyiért? Ne keserítsetek már el, nem fogok vele minden nap játszani..
Ez nem egy olcsó laptop.. teljesen újonnan sem,használtan sem. Egy ilyen kaliberű laptopnak miért lenne szar a hűtése?
Melyik laptopnak jó?.. 💁

(#148428) Dhampir válasza nemethchek19 (#148412) üzenetére


Dhampir
félisten

A Dell Latitude 5591-ben H-s proci található, de sajnos nagyon felment az áruk, egy-két hónappal ezelőtt még 290.000 Ft-tól volt elérhető.

(#148429) Tikakukac válasza Moho.Jojo (#148427) üzenetére


Tikakukac
titán

Éreztem, hogy ez lesz és megy a kútba megint az emberek ideje.

Jó használatot tudok kívánni hozzá :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148430) Mikulásbá válasza Moho.Jojo (#148427) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezért kellett volna előbb a teszteket nézegetni valamint a spec.erre való topikban is rákérdezni-ha már itt nem hiszel senkinek.
Én dióhéjban és finoman leírtam,mi a gond.Fogjuk rá,hogy egy kicsit konyítok hozzá,10+ éve ebben forgolódom.A tesztoldalon vannak képek a robbantott gépről,látszik a hűtése is.Első látásra is röhej!

(#148431) gaboca7


gaboca7
csendes tag

sziasztok.
Általános használatra kellene.Véleményetek érdekelne erről a gépről.Vállalható?
[link]
Ennyi pénzért nem várok csodát...vagy nézek inkább HP mert még azt ajánljátok itt többen.

(#148432) nemethchek19 válasza Dhampir (#148428) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Kifutó széria?

(#148433) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Anyumnak full alap netezésre, office-ozásra vennénk gépet, kizárólag újat.

Kettőt néztem ki, azért ezeket, mert ezt dobta ki a filterezés után. Fő szempontok: 1.5 kiló max, kisebb kijelző mint 15.6, legalább 128gb ssd, 4 giga ram, jogtiszta windows.

Lenovo IdeaPad 120 81A500AMHV
N3450 1.1-2.2 ghz proci
4gb ddr4
128gb ssd
HD Graph 500
win10
14 col, 1,5 kiló

HP 14-cf0001nh 4TX97EA
N4000 proci 1.1-2.6 Ghz proci
4gb ddr4
256gb ssd
UHD Graph 600
Win 10
14 col, 1.5 kiló

Tehát ha tegyük fel nem zavarja a rózsaszín, meg, hogy melyik néz ki jobban, akkor kb ugyanaz a kettő.
A prociban látok érdemi különbséget,
Az N4000 2 magos de jobb a single core teljesítménye és 2.6ghz-ig gyorsulhat.
Az N3450 ugyan 4 magos, de netezéshez minek és csak 2.2ghz-ig gyorsul.

Szóval mindkettő proci baromi gyenge, kb uott vannak a proci rangsorban... van különbség, nincs különbség? Lehet ez a döntés-faktor vagy vegyük amelyik tetszik neki?
(Pénz nem számít, mivel a mi igényeinknél úgysem szállnak el az árak.)

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#148434) Tikakukac válasza Lmh (#148433) üzenetére


Tikakukac
titán

Betyár gépek. Itt jó döntés nem nagyon lesz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148435) Dhampir válasza nemethchek19 (#148432) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt nem tudom pontosan megmondani, de vélhetően nem, hiszen az új processzortípussal nem túl régóta kapható.

(#148436) Moho.Jojo válasza Mikulásbá (#148430) üzenetére


Moho.Jojo
csendes tag

Hmm.
Mi lehet a legnagyobb gond? Mondjuk 2 éven belül?..
És segïtene ety laptop hűtő az aljára?
Hallgatok rátok,régen is sokat segítettetek,csak szomorú vagyok. Ennyiért nem akarom ezt kihagyni, mármint a gépet.
És persze ennyiért ilyet nem kapok.
Nagy hibát követek el?

(#148437) Tikakukac válasza Moho.Jojo (#148436) üzenetére


Tikakukac
titán

Basszus, ha van fél millád notira, gondolom nem száraz kenyér lesz a hó végén az asztalon. Ha így nézzük nem nagy hiba.

Hogy ennyiért ilyet nem kapsz, nos, ez már talán sejtet valamit, de hadd ne én ébresszelek rá, hogy ok nélkül semmi sem olcsó és semmi sem annyi, amennyi. És tegyük félre a tuti fogás dolgokat. Én gyakran tudok ilyet csinálni laikus eladókkal szemben. Szakmabeli eladóval szemben laikus viszont elég nehezen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148438) Khelben válasza Moho.Jojo (#148436) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azonnal gond lesz, hogy 10 perc játék után mondjuk elveszik az fps 30%-a, mert visszaveszi az órajeleket a cpu meg a vga a túlmelegedés miatt. Aztán majd jönnek a hőingadozás miatti meghibásodások, mert amelyik gépnek 55 fokos a billentyűzete terhelés alatt, annak a belseje is kapja az ívet rendesen. És mint említettem, ha nincs már rá garancia, akkor nem éri meg javítani, mert a javítási költség a gép árának fele, kétharmada is lehet. Ez a gép újonnan is kifejezetten kerülendő volt, használtan meg egy időzített bomba.

Az odafelé úton gondolkozz el azon, hogy miért nincs ilyen gép ennyiért. Nem azért, mert kifogtál egy jótékonysági intézményt. Hanem azért, mert ha ennyiért beleraknak ilyen hardvert, akkor valahol máshol spórolni kell. Anyaghasználaton, hűtésen, zsanérokon, stb.

[ Szerkesztve ]

(#148439) Brandynew válasza Moho.Jojo (#148436) üzenetére


Brandynew
őstag

Csak megerősíteni tudom a korábbiakat: a laptopban a hardver másodlagos. Elsősorban az számít, hogy a laptop azt a hardvert mennyire tudja kihajtani, mennyi idő alatt fog elromlani, milyen ötvözetből készült a háza, mennyire reped, törik, hajlik; ha ki kell csavarni egy csavart, vissza tudod-e csavarni, vagy törik vele a csavarfoglalat stb.

Specifikációs adatlap alapján bárki ki tudja választani a papíron legjobb gépet, bármikor összedobok egy szoftvert, ami automatikusan megmondja, hogy hardver és ár alapján melyiket vedd meg; csakhogy tényleg nem a hardver az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

(#148440) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok

Tablettet akartam venni a fiamnak ,de a tablet topik olvasása meggyőzött ,hogy jobb lenne egy használt noti.

Mikor? Karácsonyra.
Mennyiért? 50-60 kft
Mire? Iskolai dolgokhoz .(keresés,szövegszerkesztés,stb). Gondolom titokban filmet is nézne és játszana is a netten ,vagy ami elfut rajta.
Kijelző méret? 14-16 col.
Mennyit Lenne hordozva? Jelenleg még nem igazán tudom. Valószínűleg alig.
Op.rendszer? Win7-10
Tárhely méret? 0,5-1 gb.
Használt.
Egyébb? Magyar billentyűzet kiosztás.Személyes átvétel fontos. Így csak Bp-n és környékén venném.Esetleg némi gari előnyös volna.
Nézegettem itt az aprón és ,ha innen javasoltok megvételre az tökéletes lenne.

[link]
[link]
[link] ez tetszetősnek tűnik.
[link]

Biztos van ami elkerülte a figyelmem.Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#148441) emmm


emmm
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék, láttok-e valami komolyabb akciót a 300-400 K-s laptopok körében? Ahhoz képest, hogy ma már Black Friday van, nem igazán láttam akciókat, csak az olcsóbbakra 150 K alatt.

(#148442) Brandynew válasza Aranygyerek (#148440) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Inkább használt, üzleti kategóriás gépet vennék cégtől, garanciával. Pl. konkrétan erre most azonnal lecsapnék (személyesen is átveheted): http://www.laptopszalon.hu/hasznalt/hp-probook-6470b-hasznalt-laptop_35955-adatlap

Mondjuk ez csak akkor játszik, ha nem zavar, hogy billentyűzetmatrica kell rá, mivel ez nem magyar billentyűzetes.

Találsz itt más gépeket is, meg pl. Laptopsystemen is használt, de garanciális, üzleti kategóriás gépeket árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#148443) Tikakukac válasza Aranygyerek (#148440) üzenetére


Tikakukac
titán

A 8470p az lehet egy jó gép, mondjuk aprót megforgatnám párszor még más ajánlatokért. Degeszre van tömve minden velük.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148444) Tikakukac válasza emmm (#148441) üzenetére


Tikakukac
titán

Dehogy van BF. Az amit most is csinálnak, még előBF (Uram segíts) néven is durva lenne. Alza most már konkrétan egész évben BF-et tart, más boltok minden hét pénteken. Ezek nullák, semmik, felejtsd is el.

Kamu akciók vannak ezerrel, meg pár gépet bedobnak beker áron és csók. Továbbra is: amíg nincs ezek mögött rendes gyártói háttér addig nagyon elvétve lesznek amcsi szintű árazások ilyenkor. Szimplán, mert nincs miből. 5%-os árrésnél már a fenekét csapkodja mindenki, az meg nem lesz elég 50%-os akciókra :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148445) emmm válasza Tikakukac (#148444) üzenetére


emmm
senior tag

De nem is várható ilyen? Igazából ráér nekem akár pár hónapot is a dolog, valami jó akcióra várnék.

(#148446) Lmh válasza Tikakukac (#148434) üzenetére


Lmh
őstag

Látom én hogy gyenge, de csak nem gyartanak olyan gepet amivel nem lehet normalisan internetezni meg wordöt szerkeszteni egy 60as evei felé tartó hölgynek.
1,5kilos gepet 200k alatt nem talalok, afelett meg mar tenyleg penzkidobasnak erzem.
esetleg hagyjam az ssd-t?
ahhh, ne bizonytalaníts már el xD

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#148447) Aranygyerek válasza Brandynew (#148442) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Nem tudom mennyire zavaró ez a matrica a gyereknek.

Privire válaszolni illik.

(#148448) Aranygyerek válasza Tikakukac (#148443) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Ok pörgetem én ,ha kell ,de van valami ami ajánlott ezekkel a paraméterekkel? Mit érdemes keresni? Mit kerüljek? Mire figyeljek?

Privire válaszolni illik.

(#148449) Tikakukac válasza Lmh (#148446) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiből veszel úgy 4 darab T430-at. Az csak elég egy darabig :B

Vagy ha 13" okay, van probook 430, IPS-el is, SSD-vel 185k körül ha jól emlékszem séróból.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148450) Tikakukac válasza Aranygyerek (#148448) üzenetére


Tikakukac
titán

8470p ha jó, akkor nekem is jó. T430 meg E6430 van még a talonban. Jó akkuval vegyed és SSD-vel meg i5 sem árt, bár legtöbb az lesz. Minden más már extra.

emmm: Bármi lehet :B Én nyugati piacokat csekkolnék, ha van hozzá affinitásod. Ott valóban vannak olykor vadorzó ajánlatok. Csak ki kell kövezni az utat garinak és minden másnak.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.