Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#148751) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

kaptam egy megkeresést, hogy bf alkalmából nézzünk körül van e valami jó vétel egy gépcserére, a jelenlegi asztali gépet (Intel Celeron G1820 2700MHz, GIGABYTE GA-H81M-S2V, DDR-3 2GB) kellene notebookra cserélni - mert kisebb, szebb, újabb...

nem sürgős a dolog
100-110k körül (de ha van valami bestbuy ~120-ért még beleférhet, majd eldöntik)
csak netezésre és skypeolásra van használva
~15" elég
hordozva nem nagyon lesz
win10 lesz majd rajta
128-as ssd is elég, nem kell több terás hdd, inkább gyorsabb, könnyebb legyen
első sorban új, de használttól sem zárkózunk el

köszi

One Ring to rule them all

(#148752) Khelben válasza ro_bert17 (#148745) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer Aspire 5, filmnézéshez kelleni fog az ips kiejlző.

(#148744) koncsik: HP 15, koppra ugyanaz a gép, mint a HP 250.

(#148751) LOTR : ha nem hordozod, ne vegyél laptopot. Az asztalinak csak előnyei vannak a laptoppal szemben, minden szempontból (ár, teljesítmény, bővíthetőség, stb).

(#148741) petra93 : Envy-re 3 év garancia van. Ha minden másban egyformák, emiatt jobb választás az Envy.

(#148734) Mosqu!to : a touch-os gépek általában 2:1 gépek, kihajtható kijelzővel. Ami viszont problémás szokott lenni, nem nagyon tudják a gyártók stabilra és tartósra építeni. A fényes kijelző meg külön "öröm" egy világos környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#148753) ro_bert17 válasza Khelben (#148752) üzenetére


ro_bert17
őstag

És ha nem szükséges az ips panel (tényleg nem), és figyelembe vesszük a hdd helyett az ssd-t valamint a +4GB ramot? Akkor alkalmas vétel lehet a megadott szempontok alapján?

(#148746) koncsik: Nem az év üzlete lett volna. Máshol 165 körül van, viszont az office meg lett volna belőle.

[ Szerkesztve ]

(#148754) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!
Van esetleg ajánlott laptop max 115000-ig?Tudom kicsi a keret,de most ennyi van sajnos.Általános felhasználás,néha filmnézés,körülbelül erre lenne használva.
Köszönöm.

(#148755) Khelben válasza eddieke666 (#148754) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a gond, hogy az I3-6006U alatti processzorok 2 magos, 2 szálas egységek (pl. N4000). Ezek ma már kevesek ahhoz is, hogy a windowst futtasd rajtuk, nem hogy még egy böngészőt vagy bármi mást kezeljenek.

(#148756) eddieke666 válasza Khelben (#148755) üzenetére


eddieke666
tag

Akkor ezek szerint nem nagyon van ajánlott vétel.

(#148757) Khelben válasza eddieke666 (#148756) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből inkább használt gépeket kellene nézni. Hiába ajánlom neked mondjuk ezt, el fogod átkozni amikor egy kattintás után 20 másodpercet kell várni, mire történik valami.

(#148758) LOTR válasza Khelben (#148752) üzenetére


LOTR
addikt

köszi, ezzel tisztában vagyok, akkor módosítsuk a keresést úgy, hogy havi-kéthavi 1x, az elutazások, hosszú hétvégék, nyaralás és hasonlók alkalmával hordozni is szeretnék

One Ring to rule them all

(#148759) koncsik válasza Khelben (#148752) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm, ha jól látom a dedikált videokártya nincs benne (ez ér egyáltalán valamit?) meg a windows 10. Gondolkodom... (lehet érdemesebb karácsony utánig várni... :F )
(#148753) ro_bert17: persze, csak már éjfélkor is néztem, gondolkodtam... :B
(Összeségében túl sokat gondolkodom, ami hülyeség. Gondolom)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#148760) eddieke666 válasza Khelben (#148757) üzenetére


eddieke666
tag

Esetleg tudnál ajánlani használt laptopot ebben az árkategóriában?

(#148761) Aconcagua


Aconcagua
csendes tag

Sziasztok!

A DELL 7577 az Aqua-ban most 240 ért elvihető, szerintem ez igencsak jó vétel.

(#148762) Khelben válasza koncsik (#148759) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dedikált vga-nak 300k felett kezd értelme lenni. Windowst meg lehet venni itt hardveraprón is 10k körül.

(#148760) eddieke666 : keress 80k körül egy harmadik generációs gépet (HP 8570p, Dell E6530), a maradék pénzből lehet bele ssd-t vagy ram-ot venni.

[ Szerkesztve ]

(#148763) lenox válasza hallador (#148649) üzenetére


lenox
veterán

A HP Zbook 15v-rol nem tudsz ilyen infokat esetleg?

(#148764) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

dell-g3-15-3579 kb 217 ezerért? elég jó ajánlatnak tűnik.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#148765) dudi6


dudi6
senior tag

Anyósnak netezős gépnek melyik lenne jobb?
hp-250-g6 vagy HP 15 nyomtatóval tokkal, vonóval?
Esetleg egy használt gép 80-90 körül + ssd, vagy valami más 100 környékén?
Köszönöm

(#148766) Khelben válasza MCGaiwer (#148764) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, amíg kézbe nem fogod az t a gépet és el nem indítasz rajta valami játékot. Utána rájössz, hogy érdemesebb lett volna kicsit többet költeni és nem ilyen laptopnak csúfolt műanyaghalmazt venni.

(#148767) Balage85


Balage85
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~250e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban programozás, másodsorban egyéb programok, filmezés, stb. 4 mag kellene, az i5 8250U tetszik.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13,3" (max 14") FullHd IPS matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat. Ha lehet igen, de ez másodlagos. Az akku üzemidő viszont fontos.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Lehetőleg SSD, jó lenne ha mellé még sima HDD-t is bele lehetne tenni. 8GB ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, esetleg VGA
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

A HP Probook 430 G5-ös szériát nézegettem az itt található hozzászólások és tesztek alapján. A jó billentyűzete is megfogott. Viszont a melegedése, ezáltal a ventilátor zaja miatt aggódom.

Nézegettem még Asus Zenbook-ot, bár ez egy kicsit drágább és nem tudom mennyire bírná a hordozást.
Valamint Dell-eket, azon belül 5370-es szériát, viszont ezekről túl sok információt nem találtam.

A Lenovo Thinkpad-et ajánlották még, de azt csak használtan kapnám meg.

(#148768) dudi6 válasza dudi6 (#148765) üzenetére


dudi6
senior tag

Egész nap aktív volt a HP, ahogy belinkeltem ide elfogyott 10 perc alatt. HHmmm, érdekes.....Kár volt megosztanom.. :W

(#148769) Dhampir válasza MCGaiwer (#148764) üzenetére


Dhampir
félisten

Szubjektív benyomás és lehet, hogy elporolás jár érte, de nekem kinézetre jobban tetszett, mint a G5 5587. :B

Más kérdés, hogy a forró levegő elvezetésére szerintem nem a legjobb megoldást választották, talán ez problémás még a nagyobb testvérénél, a G3 3779 esetében is (abban már két venti található, de hátrafelé ugyanúgy csak egy elég keskeny nyíláson távozhat a forró levegő, ha jól tudom).

(#148770) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

mindegy, megvette ezt... én nem fogom rábeszélni semmire, mert akkor mindig én lennék a hibás, ha valami baja van.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#148771) Khelben válasza Balage85 (#148767) üzenetére


Khelben
nagyúr

5370 már kifutó. Thinkpadból szerintem jelenleg egyik sem üti meg az ajánlható szintet. 13,3-as kijelzőt én kicsinek éreztem programozáshoz, de ez nyilván egyéni preferencia is. A Zenbook otthoni használatra készült asztaldísz, nem munkagép. És legtöbbször minél vékonyabb egy gép, annál hangosabb.

(#148769) Dhampir : én használtam is pár napig. Anyaghasználat és hűtés is a legrosszabb X-es Asus gépeket idézi.

[ Szerkesztve ]

(#148772) Balage85 válasza Khelben (#148771) üzenetére


Balage85
tag

Köszönöm a választ!

Lesznek rákötve monitorok, úgyhogy az nem probléma. A hordozhatóság inkább szempont. A mostani 15,6-os is egyedül kicsi a programozáshoz.

Még a dell 5471-et néztem kicsit drágábban, esetleg arról vélemény? Vagy inkább ez a HP az ajánlott?

(#148773) Mikulásbá válasza Balage85 (#148772) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olvass PM-t!

(#148774) Khelben válasza Balage85 (#148772) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HP-ban IPS kijelző van, a Dellben csak TN.

(#148775) Spec


Spec
őstag

Sziasztok!

Emag-os blackfridayben most egész jó árban adnak kétféle Asus FX504 laptopot. Mi a véleményetek róluk? Érdemes lehet lecsapni rájuk, vagy van esetleg valami negatívum velük kapcsolatban? Előre is köszi a véleményeket!

Ő róluk lenne szó:
https://www.emag.hu/asus-gaming-laptop-intelr-coretm-i5-8300h

https://www.emag.hu/asus-gaming-laptop-intelr-coretm-i7-8750h

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#148776) Khelben válasza Spec (#148775) üzenetére


Khelben
nagyúr

Se a bolt, se a gépek nem ajánlottak.

(#148777) fahrii


fahrii
őstag

Sziasztok, erről a gépről mi a véleményetek?

(#148778) koncsik válasza Khelben (#148762) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm, világos. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#148779) Spec válasza Khelben (#148776) üzenetére


Spec
őstag

Most a bolttól tekintsünk el... A gépek miért nem ajánlottak?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#148780) fehervari795


fehervari795
csendes tag

Sziasztok.

Egy ismerősöm szeretne laptopot venni az alábbi igényekkel.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Év végéig szeretné beszerezni.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200-250 ezer HUF
(3) Felhasználás?
Filmezés, youtube, Office (word, excel, ppt), szakdolgozat megírása.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Egyedül a Sims 4-gyel szeretne majd nosztalgiázni.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minimum FULL HD matt kijelző TN vagy IPS mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva. Minimálisan házon belül.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos. Windows 10-kerülne rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A legjobb egy minimum 128GB-os SSD egy legalább 500GB-os HDD-vel párosítva lenne. 8 GB RAM minimum. Optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Billentyűzet világítás, ha belefér a keretbe jó, ha nem akkor nem.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új laptopot szeretne.

Válaszokat, segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

(#148781) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Ezt a típust ismeri valaki? http://www.laptopszalon.hu/hasznalt/fujitsu-lifebook-e743-hasznalt-laptop_38021-adatlap

Általában Dell, meg HP üzleti laptopokat látok mindenhol az ajánlottak között, Fujitsukkal mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#148782) hallador válasza b4lukapitany (#148781) üzenetére


hallador
addikt

A LifeBook E nem rossz, ez a gép újonnan az az 2013-ban olyan 450 000 - 600 000 Ft körül lehetett.
Semmi baj nincs vele, annyi, hogy a processzora melegedni fog, ugyan ez is 35 wattos, de csak azért mert amúgy butított 4c/8t.
Ha ebben gondolkozol, a maximális garanciával érdemes megvenni, gyári garancia nem lesz rá.

Addig pont semmit nem ér ez az információ, ameddig nem tudjuk mire akarod használni....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#148783) b4lukapitany válasza hallador (#148782) üzenetére


b4lukapitany
tag

Köszi! Bocsi, csak netezés, youtube, film stb. 1-2 irodai alkalmazás és mondjuk átlag napi 4 órát menne a gép.

[link]
Ilyesmire ez mennyire lenne alkalmas? Anyámnak venném, ő csak facebookozik, meg youtube. Lényeg, hogy kb. 90 ezer a keret 2 laptopra. Szóval még max 40-ért néznék a fenti mellé. 1600x900 felbontás jó lenne, ha mindketőre összejönne.

[ Szerkesztve ]

(#148784) koncsik válasza fahrii (#148777) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem válaszolj a kérdéssoraa először... :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#148785) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Szerbusztok!
Barátom szeretne laptopot venni, neki szeretnék segítséget kérni.
(1) Karácsonykor, tehát olyan decemberben.
(2) 100-150 ezer forint. Ha kicsit drágább a bestbuy szerintem nem probléma.
(3) Office csomag minden programja, netezés, néha egy kis játék.
(4) A League of Legendsnél szerintem nem kell komolyabbra gondolni. Olyan medium beállítások 720p felett.
(5) Ebből a szempontból szerintem nincs különösebb igény. Még a FullHD se követelmény.
(6) Olyan 80km buszutat kell aksival kibírnia maximum.
(7) Nincs semmi követelmény. Az is lehet, hogy Fedora lesz rajta.
(8) Optikai meghajtóra nincs szükség. De a HDD legalább legyen 1 TB.
(9) Még HDMI se kell igazán.
(10) Új, használt, minden jöhet amit nem viselt meg az idő.

Köszönjük az útbaigazítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#148786) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#148753) üzenetére


ro_bert17
őstag

Szóval jó, nem jó? Vagy érdemes másban gondolkodni?

(#148787) hallador válasza b4lukapitany (#148783) üzenetére


hallador
addikt

Az előző jobb, a másodikat el kell felejteni abban egy 1005M celeron processzor van, ami kb semmire nem jó, egy mai bármilyen atom processzor elveri mindenben.

Ha 90 000 Ft a kvóta, sajnos Haswell magos gépből sem fogsz jobbat kapni, mint az a 4c/8t Ivy Bridge. Az elsőt venném minél több garanciával.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#148788) b4lukapitany válasza hallador (#148787) üzenetére


b4lukapitany
tag

Köszi! :)

(#148789) Khelben válasza Spec (#148779) üzenetére


Khelben
nagyúr

A szokásos: elégtelen hűtés, biliműanyag ház.

(#148790) HoaryFox válasza HoaryFox (#148665) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem akarok udvariatlan lenni, csak még nem jött válasz :B

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#148791) Khelben válasza HoaryFox (#148790) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mert ennyiért nem tudok olyan gépet, amin elmegy a WoW. Integrált kevés hozzá, dedikált vga-val pedig nem ajánlott ilyen öreg gépeket megvenni, mert nem megbízhatók.

[ Szerkesztve ]

(#148792) fahrii válasza koncsik (#148784) üzenetére


fahrii
őstag

Okés :B

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
December

(2) A gépre szánt összeg forintban?
~150000 Ft

(3) Felhasználás?
Heti 2-3 napot dolgoznék rajta (irodai alkalmazások, SSMS), net, film, játék csak elvétve ágyból

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Minimális gépigényű játékok, ritkán.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS, matt, 14"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti 2x utazok kb 3 órát, nem szempont az utazás közbeni használat.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi, van w10 licencem.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD lehetőleg, 8gb ram, nincs szükség oddre.
Az megoldható hogy a gép kártyaolvasóját használjam másodlagos tárolónak az SSD mellé? Programok telepítése mennyire egészséges?

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Könnyű, kompakt gép legyen, lehetőleg kényelmes billentyűzettel.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Akár használt is, jeleg ezt néztem ki, esetleg tudtok jobb alternatívát?

(#148793) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Ezek a használt, régi Dell Precision, HP ZBOOK, Lenovo ThinkPad gépek még mindig megbízható jó vételeknek számitanak? Intel 4700MQ, 4800MQ, 4900MQ cpu-val. Win 10 driver támogatottsága rendben van ezeknek? Olyan 150 000 Ft körül mozognak.

[ Szerkesztve ]

(#148794) adam0913


adam0913
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár még ma :)

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~60-70.000Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános felhasználás, WORD, internetezés - édesanyámnak keresek olcsóbb, HASZNÁLHATÓ laptopot

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmire

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lényegtelen, ha kisebb és mobilisabb csak jobb

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minden nap, utazás közben nem

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows (ha DOS nem baj, csak fusson rajta a Windows8/10)

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Csak WORD dokumentumokat tárolása

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Ha van ilyen konstrukciójú notebook (főleg így a black friday ideje környékén), amit nyugodtabb szívvel tudtok ajánlani alap felhasználásra kérlek ne tartsátok magatokban.

Köszönöm! :R

(#148795) Khelben válasza adam0913 (#148794) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépet nem tudunk ennyiért ajánlani.

(#148796) Dhampir válasza Khelben (#148771) üzenetére


Dhampir
félisten

Az a legjobb módja a tapasztalatszerzésnek.

Nekünk "földi halandóknak" sajnálatos módon a legtöbb esetben marad a nagyobb áruházak bemutatást kínáló boltjaiban való megvizsgálás, valamint az olyan Internetes fórumok böngészése az adott típusról, ahol jó esetben szponzor-mentes vásárlók is mindennapos tapasztalataikat oszthatják meg.

[ Szerkesztve ]

(#148797) nagybá


nagybá
senior tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék vásárolni laptop-ot karácsonyra, ebben szeretném a segítségeteket kérni. Egyébként most megyünk Győrbe, szóval ha MediaMarktban vagy más boltban arra felé vanvalami BlackFriday-es deal, az is simán szóbajöhet!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100.000k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, netezés, videónézés, filmnézés. Jó lenne, ha működne rajta az a funkció, hogy vezeték nélkül lehessen videójelet küldeni tévének. (Samsung TV jelenleg ezt támogatja.) És ezeket a dolgokat lehetőleg jó gyorsan tudja működtetni.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" jó lenne, ha matt az méginkább, egyébként a kijelző típus az nem olyan fontos. SZERK: FullHD ha belefér az nagyon király lenne!
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta 1x kb. de nem kézben, hanem pl. vakációra kocsiban. A súly emiatt nem igazán számít.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Azért a gép sokat lenne használva, ezért 8gb ram jólenne ha lenne. Optikai meghajtó nem kell. HDD/SSD tök mindegy. Nyilván szép lenne ha 1TB lenne benne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI mindenképp legyen, ahogyan USB is. Legalább 2db utóbbiból.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új kellene, lehetőleg garanciával.

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#148798) Khelben válasza nagybá (#148797) üzenetére


Khelben
nagyúr

100-ért nincs gép, főleg nem gyors. 120 körül indulnak a belépő szintű gépek. Ami meg gyors, az még feljebb.
Gyors gép alapfeladatokra 150k: [link]
Legolcsóbb gép: HP 250

Mediamarkt Black Friday-ről meg ennyit:

(#148799) HoaryFox válasza Khelben (#148791) üzenetére


HoaryFox
őstag

Értem. Köszönöm. :R

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#148800) nagybá válasza Khelben (#148798) üzenetére


nagybá
senior tag

Hali!

Köszönöm szépen, amúgy azóta kiderült, hogy összeállunk többen, szóval nagyobb a keret, tehát jó lesz az a 150k-s.

További szép napot! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.