Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#148301) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok,

Új laptop vásárlásán gondolkodok, és a segítségeteket szeretném kérni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-3 hónap. Még nem tudom pontosan.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
500.000,-

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Főleg szoftverfejlesztés (Java, Web). Gamingre nem feltétlen kell. Ezen max hétvégén WoW-oznék, de minden másra ott az asztali.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Néha WoW. Ami ebben az esetben igény a FullHD medium.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Jó lenne a matt IPS, és legalább FullHD

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta 1- 2 alkalommal, és nem valószínű, hogy használnám.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Legyen Linux kompatibilis, hozzá adott Windows nem szükséges.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább egy 256GB-os SSD. Ha van mellette egy nagyobb HDD, vagy marad benne bővíthetőség, az nagy plusz.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
AC-s WiFi

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Céges számlás lesz, úgyhogy inkább új.

(#148302) Khelben válasza Sanyizares (#148298) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude 5590 vagy 5490. Használtból szintén Latitude 5470 vagy 5570. Sokat ne várj tőlük, ezek már mind műanyag gépek, de abból a jobb fajták.

(#148303) Obyboy válasza Dhampir (#148299) üzenetére


Obyboy
addikt

Mikor vettem (1hónapja) azon a héten a laptopszalonnál is 299 volt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#148304) Brandynew válasza kzoli89 (#148301) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Dell Precision 3530 pont kijön ennyiből.

(#148305) kzoli89 válasza Brandynew (#148304) üzenetére


kzoli89
tag

Megfontolandó, de a Quadro egy kicsit túllövésnek tűnik :)

(#148306) Brandynew válasza kzoli89 (#148305) üzenetére


Brandynew
őstag

Hát lehet, viszont egy baromi jó munkagépről van szó.

HP EliteBook, ami még belefér a büdzsébe és szintén elég jó.

HP ZBook és Dell XPS már büdzsén felül van.

[ Szerkesztve ]

(#148307) kzoli89 válasza Brandynew (#148306) üzenetére


kzoli89
tag

Rendben, meglesen őket.
Köszönöm az ajánlásokat!

(#148308) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket laptop vásárlás előtt. Közeleg a karácsony, nyakunkon a blackfriday akciók, ha találok valami épkézláb ajánlatot akkor beruháznék egy új vasra.

Főbb kritériumaim az elején: Mindenképpen legalább 6.-7. generációs Intel Core i5, vagy 8. generációs Core i3 proci a kiindulási alap, vagy jobb ha belefér. Legalább 8 Gbyte Ram, és kellene az Nvidia dedikált VGA, legalább 4 Gbyte VRAM-al.

Összefoglaló szerinti paraméterek:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában, karácsony előtt.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250e Ft, ennél többet csak határesetekben áldoznék rá, ha mondjuk pár ezerért már egy jobb kategória lenne elérhető (értsd, ha mondjuk 256.800 Ft bruttó, az még beleférhet, ha valóban jobb a cucc).
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban általános otthoni, munka, irodai, netezős, programozós felhasználásra lenne, de azért mondjuk nem bánnám ha időnként játszani is lehetne vele. Mondjuk úgy 60-40 arányban.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Részben játékra is kellene, de nem 0-day AAA címekben gondolkodom természetesen. Leginkább 3-4 éves címek, vagy korábbi játékok futtatása lenne a cél. Elsősorban kisebb platformerek, ügyességi játékok, netes játékok menjenek rajta pörgősen. A komolyabb játékok nem baj ha csak kompromisszumokkal futnak rajta szépen, nem célom mindent ultra minőségben játszani. Hogy pár példát hozzak, mondjuk egy Starcraft II, vagy Diablo 3 ha elfut rajta szépen, némi grafikai kompromisszummal az már jó. Ha esetleg egy Witcher 3 is elmegy rajta szépen, persze nem ultra beállításon akkor az hab lenne a tortán.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" feletti Full HD IPS, fényes/matt mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nyilván lesz hordozva, hiszen ezért laptopban gondolkodom, de mondjuk leginkább házon belüli mozgatásra kell gondolni, meg családlátogatás, nyaralás, stb. alkalmával.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha belefér a büdzsébe akkor egy OEM Win 10 jó lenne rá, ha nem akkor non-OS is jó.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Elsősorban egy 1 terrás HDD-ben gondolkodom, mert SSD-vel utólag is bővíthető olcsóbban. Ahogy néztem, azok a gépek, amik gyárilag tartalmaznak SSD+HDD kombót aránytalanul drágábbak. Csak SSD-s kivitelt nem szeretnék.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs. Mondjuk nem bánnám ha lenne benne optikai meghajtó, de nem dőlök a kardomba, ha nincs. Tudom, hogy ez manapság nem divat, de régimódi vagyok.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen, elsősorban új gépet szeretnék, ha lehet valami megbízhatóbb fajtát, jó szerviz háttérrel, legalább 2, de jobb lenne 3 év jótállással. Olyan vasat nem szeretnék, amiben az 1 éves garanciális idő után 3 nappal engednek el a BGA forrasztások, és dobhatom ki a kukába a gépet.

Én is keresgéltem, és eddig a Lenovo Legion Y520, vagy 530 sorozat tűnik a legmegfelelőbbnek a felállított paramétereimhez, de sajnos hallottam/olvastam róla rosszakat is. Főleg, hogy gyenge a hazai szupport háttér, és hogy elég gyakran hülyül meg bennük a dedikált VGA. sokan panaszkodnak a billentyűzetére, és a portokra is.

Várom a javaslataitokat! Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#148309) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Kicsi, könnyű, hordozható 14"-os IPS kijelzős gépet szeretnék venni ami alkalmas valamennyire fotók szerkesztésére is. Időm van, az erőről le tudok mondani, inkább a jobb kijelző lenne a lényeg. Olvastam az összefoglalóban a fotószerkesztésre ajánlott gépeket, de a notebookcheck tesztje alapján a SWIFT 3 és a
HP Probook 440 G5-nek is csak teljesen átlagos IPS kijelzője van. Azok alapján nem emelkednek ki az olcsó IPS panelek közül. Van esetleg azóta új ajánlott gép ebben a kategóriában?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egyáltalán nem sürgős, tudok várni akár 1-2 hónapot is.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150-200.000 Ft bruttó újonnan
(3) Felhasználás?
Filmezés külső BT hangszóróval , office , net , youtube és fotószerkesztés de nem professzionális szinten. A sebességből tudok engedni. Egy i3 vagy Ryzen 3 bőven jó lenne.
(4) Ha játékra is használnád:
Elég az integrált GPU
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? FullHD IPS 14" lehetőleg matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat hordoznám, ezért fontos, hogy legyen könnyű és hosszú akksi élettartam. 7-8-9 óra
(7) Operációs rendszer?
Jöhet Win nélküli ajánlat
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtó nem kell, 4-8GB RAM és 256GB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Már megint a Soros...
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új gépre gondoltam. Nem hiszem, hogy van FullHD, 14"-os IPS, könnyű, takarékos gép használtan.

Én az alábbiakat találtam eddig, ezekben is csak átlagos IPS van mint a fent említett fotószerkesztős összefoglalós gépekben, de legalább nem rosszak. A gépek ajánlottak lehetnek? A kettő közül melyik lehet jobb választás? És persze ha van jobb ezeknél akkor bátran.
Acer SWIFT 1 2018
Lenovo 530S 14 Ryzen

Köszönöm a segítséget!

:R

[ Szerkesztve ]

(#148310) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

2 db laptopot keresnék, az alábbi paraméterekkel:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Legkésőbb karácsonyra kellene.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
90-120ezerFt / db

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Jelenleg gimnazista gyermekeknek kellene hosszútávra, hogy egyetemen is tudják majd használni a tanuláshoz.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék ezen keretösszeggel kizárva :DDD

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-16"-os matt kijelző lenne preferálva. TN, vagy IPS nem releváns.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ezt sajnos nem tudom :(

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 támogatás szükséges, de az operációs rendszert külön vásárolnám meg a keretösszegen felül.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500 GB HDD, vagy 256 GB SSD (SSD-t preferálnám), 4-8 GB RAM, optikai meghajtó nem releváns.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Valami lányosabb kinézet jó lenne :DDD. Nem túl szögletes, stb. :DDD

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szóba jöhet, ha jó állapotú és van rá garancia (lehetőleg akkura is), de szeretnék kérni újra is ajánlatot.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#148311) Dhampir válasza Obyboy (#148303) üzenetére


Dhampir
félisten

Annál drágábban nem szabad megvenni 1050Ti-vel.

(#148312) Khelben válasza Jim74 (#148310) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ebből az összegből nagyon nehéz lesz hordozásra alkalmas új gépet találni. Ez a HP 250 jön ki ennyiből. Használtból 80k körül kijön a HP 8470p 1600x900-as kijelzővel, azok elég strapabíró gépek. A maradék pénzből meg ssd bele, hogy használható sebességű legyen.

(#148309) Mandarinn : ennyiért nem fogsz értelmes ips kijelzőt kapni. Se a Lenovo, se a Swift 1 nem ér fel egy Probook 440-nel.

(#148308) Spec : Acer Aspire 5 i5 8250U + MX150 felállásban. Igen, tudom, hogy gyengébb, mint a Lenovok, de legalább van rá garancia és nem fog atomjaira esni egy év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#148313) Brandynew válasza Spec (#148308) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

A Lenovónak sok hibája van, és pocsék szervízháttere.

Ami neked kell, az az Acer A515 SSD+HDD kombóval, 8 GB RAM-mal, MX 150 VGA-val. (Legutóbb a Laptopszalon volt a legolcsóbb - 230 ezer - úgy, hogy a 4 GB RAM-os változatot bővítetted velük 8 GB-ra.)

Ez IPS paneles, ez alatt nincs más, amin játszani is lehet. Az SSD-t mindenképpen ajánlom, HDD-vel nagyjából fele olyan gyors lesz a gép, ami nagy pazarlás lenne.

A következő szint a Dell G5, de az már túl fogja lépni a büdzsédet, hacsak nem találsz valami szuperakciót (nem túl valószínű). Egyébként brutálisan jó a G5, én tuti megpróbálnék még 50 ezret kipréselni.

Ez a két választás van. Ezeken felül olyan gépek vannak az ajánlott kategóriából mint a HP 15, HP 250 G6, HP Pavilion 15, Dell 3.x; Dell 5.x; de ezekkel nem nagyon fogsz tudni játszani.

Bármit is veszel, arra figyelj, hogy olyan altípust vegyél, ami IPS paneles.

[ Szerkesztve ]

(#148314) Spec válasza Brandynew (#148313) üzenetére


Spec
őstag

Köszi a gyors válaszokat! Tuti ez az Acer ajánlás? Mert megbízhatóság szempontjából azokról se sok jót hallottam eddig :)

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#148315) syIex


syIex
veterán

Sziasztok! Ezt a laptopot néztem ki magamnak, de használtan. Tehát olyan 450-et szánnék rá és első számú gép lenne asztali helyett. Az lenne a kérdésem, hogy ez játékra FullHD esetén megfelelő lesz még egy ideig? Az új neveket akarom majd próbálni rajta, mint az új AC, vagy a Fallout 76 stb..:K

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#148316) Mikulásbá válasza syIex (#148315) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem igazán lesz már elég,a gép maga jó,de én 1070-el venném.Tudom,drágább,de most akciója is van,rengeteg ajándék jár hozzá.

(#148317) Jim74 válasza Khelben (#148312) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a segítséget :R

A 8470-esnek nem 14,1"-os kijelzője van?

(#148318) syIex válasza Mikulásbá (#148316) üzenetére


syIex
veterán

És esetleg ilyen árban milyen laptop lenne az amit-e helyett ajánlanátok? Maximum 550-et szánnék rá és jöhet használt is amin van garancia akár itt aprón is! :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#148319) Kbali válasza Jim74 (#148317) üzenetére


Kbali
nagyúr

de igen

(#148320) Mikulásbá válasza syIex (#148318) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A lényeg a GPU,keress rá a 1070-re,annyi legalább kell a legújabbakhoz.Érdemes 17.3"-ban gondolkodni,azok felső kategóriások,ott a hűtés is rendben van. G752VS-VSK-t néznék,az enyém pár napja ment el,hátha van még.

[ Szerkesztve ]

(#148321) syIex válasza Mikulásbá (#148320) üzenetére


syIex
veterán

De ezek nem túl nehezek és merülnek gyorsan? Mert elég sokat hurcolnám azért szeretnék laptopot és kellene a jó pár óra készenléti idő is! :K

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#148322) Mikulásbá válasza syIex (#148321) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

De igen.Ezeket nem akkus üzemmódra tervezték,az benne gyakorlatilag szünetmentes tápként szolgál.
Ami jó gép is és 15.6-os,amit linkeltél,de utána kell nézni,mire is elég a 1060,ha megfelel,a gép maga jó,a hűtése is.

[link]

Lejjebb vannak a játékok.

(#148323) syIex válasza Mikulásbá (#148322) üzenetére


syIex
veterán

Értem, köszönöm a segítséget. Utána olvasok, aztán akkor lehet mégis asztali lesz és egy kis notebook mellé hurcolgatni....:U :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#148324) Mikulásbá válasza syIex (#148323) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha a játék a lényeg és csak otthon,akkor ez a legokosabb párosítás.

(#148325) syIex válasza Mikulásbá (#148324) üzenetére


syIex
veterán

Volt már eléggé High/ End PC több is, de valahogy akkor sosem volt időm vagy kedvem játszani és lecseréltem egy MacBook-ra aztán vettem egy PS4-et mellé, de most mégis hiányzik és mennék vissza a PC-re, de a laptop praktikussága is jól jön szóval lehet tényleg úgy lesz. Habár tesztek alapján nem rossz ez a 1060 azért..:U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#148326) Mikulásbá válasza syIex (#148325) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pontosan meg tudod nézni,hogy kb. mit tud az adott játékokban.
Persze laptopnál a hűtés még a lényeges,ezért nem mindegy,milyen "körítésben" van a 1060.
Ha elég,maga a Zephyrus jó gép.Nekem tegnap jött 1070-el.

(#148327) syIex válasza Mikulásbá (#148326) üzenetére


syIex
veterán

Mennyivel volt hosszabb 1070-el? :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#148328) Mikulásbá válasza syIex (#148327) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+150 ezer

[ Szerkesztve ]

(#148329) Brandynew válasza Spec (#148314) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, tuti, más is ezt fogja ajánlani. Nem gyártókban kell gondolkozni, hanem konkrét szériákban. Az A515 jól sikerült.

(#148330) Spec válasza Brandynew (#148329) üzenetére


Spec
őstag

Értem, köszönöm! konkrétan erről a típusról mi a véleményed/véleményetek? Ár/érték arányban nagyon jónak tűnik, és kb. pont olyan amire nekem szükségem lenne.
https://www.notebook.hu/acer-aspire-nitro-5-an515-31-51d3-nh-q2xeu-007-fekete

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#148331) Brandynew válasza Spec (#148330) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem voltam elég pontos, én erre az A515-re gondoltam (+4 GB RAM-mal bővítve persze).

Megveheted a Nitrót is, teljesen ugyanaz a hardver van a két gépben, és ehhez az U-s processzorhoz elég lesz a hűtése is (erősebb procikkal nem ajánlott típus).

Én mondjuk azért nem a Nitrót venném, mert nehezebb, vastagabb, és ez a piros színű festés a billentyűzeten elég nehezen látható. De ha téged ezek nem zavarnak és ez tetszik jobban, akkor vedd meg nyugodtan, minőségben az A515 szintjét hozza.

(#148332) Spec válasza Brandynew (#148331) üzenetére


Spec
őstag

Szuper, nagyon köszönöm a válaszokat! :R

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#148333) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Nyugdíjas anyukámnak kellene egy noti.

Olvastam erre-arra, hogy érdemesebb venni egy használt üzleti gépet, mint pl 120-ért egy új, de "gagyit"!

Felhasználás: szinte csak netezés (hírek olvasása, időjárás, youtube, facebook).
Kijelzője legyen 15.6"-os, hogy könnyebben tudjon olvasni, hordozhatóság nem fontos, aztán kb ennyi a lényeg.
Én egy i3+4GB+HDD+integralt vga-s gépben gondolkodnék, de bármi jöhet!

Milyen ajánlanátok, illetve honnét?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#148334) Khelben válasza vacs (#148333) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250
Nyugdíjas felhasználásnál annyira nem jönnek elő az üzleti gépek előnyei, talán fontosabb a 3 év garancia. Gondolom nem fog napi 6 órát gépelni, nem fogja napi 2 órát utaztatni hátizsákban és nem fogja tízpercenként nyitni-csukni.

(#148335) Dhampir válasza Dhampir (#148264) üzenetére


Dhampir
félisten

Na, az egyik helyről kaptam NBD árajánlatot a G5-re, tehát ha valaki ebben a garanciabővítésben gondolkodna, mindenképpen húzós lenne: ~200k bruttó.

(#148336) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok,

Meg tudnátok mondani hogy e két laptop között mi a lényeges különbség? Árán kívül. Mindkettő kijelzője 144 Hz-es, ugye? Talán még az op. rendszer, de az csak nem kerül ennyibe :)
Asus ROG Strix Scar 2 GL504GM
ASUS ROG STRIX HERO II GL504GM

A Scar 2-vel szemezek. Szóval véleményt is szivesen meghallgatok :R

Köszi előre is.

(#148337) Mikulásbá válasza tom_77 (#148336) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha lehet,innen semmit!
A másik,egy Zephyrussal járnál a legjobban-ebben a kategóriában,kicsit kell pótolni ezekhez.

Pl.

(#148338) Tannen


Tannen
tag

A segítségetek kérem laptop vásárlásához.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsonyig
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 250.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai alkalmazásra és filmek nézésére
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem használom
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 matt FHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozom, de utazás közben nem használom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min. 1 Terra
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új jöhet szóba

(#148339) tom_77 válasza Mikulásbá (#148337) üzenetére


tom_77
tag

A bolttal van a baj? :) mert amit àtküldtél az 40e-el drágább.
Nem csak játékra használnám és a Zephyrus akksi idejéről jót nem olvastam.

(#148340) Moho.Jojo


Moho.Jojo
csendes tag

Sziasztok!
Igaz év vége van, nem tudom mennyire jó ötlet az, hogy most veszek laptopot..?
Gamer laptop: MSI GS63VR Stealth Pro Vagy: ASUS ROG Strix Scar 2 GL504GS
Üzleti: ASUS Zenbook Pro UX550GD / ASUS Zenbook Pro 15 UX580GD

Na most. Az üzleti laptop árán, lehetne azért egy komoly gamer laptopot is venni. Így én inkább a gamer felé hajlanék. Ahogy 7 évvel ezelőtt is, most is segítsetek :B
Amit beraktam Msi laptopot, az azért tetszik, mert vékony.AZ Asus mellette, az is tetszik, és vékony :)
Ha nagyon ráállnék a játékra mint régen, természetesen asztali gépet vennék, de annyira nem akarok már belemerülni a játékok világába, de azért egy két meccset szeretnék nyomni unalmas estéimen. (Pubg) plusz egy két új játék, ami lesz 2019 ben.
Hogy mire használnám? Dolgoznék vele, és persze néha néha azért szeretnék játszani is.
Nem muszáj, vagyis nem feltétel a gtx 1070 es kártya.
De azért az 1060-as, 6 gb alá nem igen szeretnék adni.

Másik dilemma.
Nem igazán vagyok megelégedve a 15.6-os monitorokkal. Nekem kicsi, mindig is kicsinek éreztem. Csak basszus a legtöbb legjobb laptop ekkora képernyővel van.. :F :W
Így ha lehet, 17-es monitorral.

Összeg amennyiért szeretnék venni: 400K, 500K, de ha kihagyhatatlan az ajánlat, és tényleg nagyon de nagyon jól járok, és nincs más út 600K. De azért maradjon a plafon 500-550 hogy ha belefér.

Volt nagy dög 5.5kg-os gamer laptopom, köszönöm, olyat nem szeretnék.
Nem feltétel a 4k monitor! Full hd bőven elég.

Márka?
Msi, ASUS. Meg persze ha értesz hozzá, akkor az az a márka, amit írsz nekem! :R

Matt képernyő, és egyértelműen Ips.

Windows nem feltétel, hogy rajta legyen, mert a legtöbbhöz Home-t adnak, nekem meg Pro kellene..Azt majd külön megvásárolom.

Az sem muszáj, hogy Hdd legyen benne, ha olcsóbban kijön. Ssd természetesen a gyorsabbik, ami azt hiszem a Pcle. Az legyen benne, méghozzá minimum 128gb, de ha lehet 256. Nekem elég.
Szóval összefoglalva. M.2 ssd, ami a lassabbik, nem kell! Olyan nem kell.
Pcle ssd-t szeretnék.
Ha olyat találsz, amiben van Hdd, akkor a 128 gigás ssd elég mellé.
Ha olyat találsz, amiben nincs hdd, akkor 256 os ssd-s kell.

Nem szeretnék 7ik generációs processzoros laptopot! Ide kell.

Néha viszem Pestre, de bőröndben fogom, vagy oldaltáskában. Annyira nem fogom hurcibálni..
Hát várom a segítségeteket, és persze a fő választ a kérdésemre. Vegyek most laptopot? Vagy feltétlenül várjak?
Mindent meghallgatok. Isten áldjon titeket.
Moho Jojo
Alias: Gonosz Majom :)

(#148341) Mikulásbá válasza tom_77 (#148339) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,még mindig híres a szürke zónájáról.
El kell dönteni,mennyire fontos a játék.Mivel itt már jelen van az Optimus (Zephyrus),így az akkuidő is sokkal jobb lett-de ha ez is kevés,mást kell keresni,fontossági sorrend számít.Viszont a hardveren kívül minden más is lényeges,itt nincs cserebere,ha valami gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#148342) Mikulásbá válasza Moho.Jojo (#148340) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amiket linkeltél,mind 15.6-os,aztán írod,ilyet nem akarsz.Néha,néha játszani,inkább munka-akkor pl.ZenBook Pro,ami alkalmas játékra is-de nem gaming gép.Ott nincs 2 háttértár,csak általában SSD.
Inkább keresőbe:17.3"+1060 és kidob párat.Itt az aprón is szét lehet nézni.

Megvárhatod a BF-t,hátha akad olyan,ami t lejjebb visznek és meg is felelne.

[ Szerkesztve ]

(#148343) Moho.Jojo válasza Mikulásbá (#148342) üzenetére


Moho.Jojo
csendes tag

Persze igazad van.
De attól függetlenül hiába nézek gépeket, én buta vagyok hozzá. Ezért is írtam ide ki, hogy válogasson nekem valaki, ne hogy tavaly, vagy tavaly előtti gépet vegyek meg :D :F

(#148344) Mikulásbá válasza Moho.Jojo (#148343) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na akkor mégegyszer pontosan mit is akarsz,mert van pár ellentét a listádban.Nem kell annyira ragaszkodni lényegtelen dolgokhoz,az a baj,te is csak hardvereket látsz.

[ Szerkesztve ]

(#148345) Brandynew válasza Moho.Jojo (#148340) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem egyszerű.

- 17"-os gép nem sok jó van.
- Az nem mérvadó, hogy mennyit játszanál rajta, ha szeretnél játszani, akkor játékos hardver kell, tehát üzleti gépek, mint pl. HP EliteBook kilőve.

Véleményem szerint két választásod van, ha mindenképp kell a 17":

Acer Predator Helios
HP Omen

Az utóbbiból az új széria elég jól sikerült, de én inkább az Acert venném.

15" könnyebb lenne:

Dell Precision 3530

(#148346) pit stop


pit stop
addikt

Sziasztok,
Acer Aspire 3 A315-41G-R61H-val szemezgettem, 120 körül megérné?
Otthoni felhasználásra lenne, filmnézésre, valami egyszerű játékra esetleg. Nem nagyon játszom, és ha mégis, akkor nem valami gépigényes aktuálissal.
Néha használnám utazás közben, pozitív, hogy matt a kijelzője.

Nem feltétlenül terveztem laptopot venni, csak 120-ért ez jónak tűnik elsőre, bár AMD-t fele annyira se ismerem, mint Intelt, és azt se nagyon inkább maradjunk annyiban :)
Köszönöm, ha valaki ír véleményt előre is.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#148347) Moho.Jojo válasza Brandynew (#148345) üzenetére


Moho.Jojo
csendes tag

Szia!
Acer Predator Helios azt azért dobálják most úgymond akciósan, mert 1 éves konstrukció..
Nézegettem a digiprime-n, csak félő, hogy pár hónap, és minden gyártó kiadja az új cuccait..
Illetve amit a legelső kiírásomban írtam, nekem inkább vékonyabb konstrukció kellene.
Hogy ha kompromisszumot kötnék a 15.6 mellett, akkor tudnál, tudnátok ajánlani, link formájában pár darabot?
Egyedüli félelmem az, hogy több mint egy éves gépet ne hogy vegyek véletlen..

(#148348) Tikakukac válasza Moho.Jojo (#148347) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyedüli félelmem az, hogy több mint egy éves gépet ne hogy vegyek véletlen..

Olvasgatom itt a kívánalmakat, hát sok szerencsét, mert ebből vas nem nagyon lesz. De félve kérdezem: ha veszel egy 364 napja globálban kidobott gépet, ami jó, bevált, használható, tudja amit kell, sőt, az akkor most egy rosszabb vásár, mint egy 2 hetes full ismeretlen, jó eséllyel agyig széria hibás és driverekkel szerényen megrakott gépsas?

Réges régen Csabi laktársam csinálta ezt. Megvette az első i genes Acert, én meg a régebbi core2 kifutós HP-t. Mindkettő hulladék volt, de neki fél év alatt kihullott a gomboknak a fele és 2-szer cserélték a fél gépét. Az early adopter mindig szív. Egyfelől, mert drágán veszel, másfelől, mert ismeretlent.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148349) Moho.Jojo válasza Tikakukac (#148348) üzenetére


Moho.Jojo
csendes tag

Igen papa, igazad van!
Csak itt leginkább a 7ik generációs processzorra gondoltam.
De nemsokára kiválogatok párat, és link formájában berakom ide. Majd segítsetek :R :))

(#148350) Khelben válasza Tannen (#148338) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450 illik ide a legjobban.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.