Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#147401) ivana válasza Dingle (#147397) üzenetére


ivana
Ármester

Konkrétan olyan proci van benne ami kb. kutyát dobálni való. Arról nem is beszélve, hogy az ilyenek összeszerelési minősége milyen szokott lenni, kb. 250 körül van használható új gép, olyan amin dolgozni lehet és érdemes az szerintem csak az abszolút felső kategória. Még mindig sokkal jobb egy jó öreg T420 50-ért, mint egy ilyen filléres szar. Ha attól félsz, hogy bedöglik 100-ból kapsz kettőt :)) De hidd el sokkal nehezebben megy tönkre mint ezek.

(#147402) stvnppp válasza stvnppp (#147188) üzenetére


stvnppp
senior tag

Sziasztok!

Sajnos a talált notebook már nincs készleten, ezért szeretnék Tőletek kérni javaslatot. Előre is köszönöm.

Üdv:
István

[ Szerkesztve ]

(#147403) Tikakukac válasza stvnppp (#147402) üzenetére


Tikakukac
titán

Örök tanács: ha megvan a kinézett gép azonnal rendeljük meg. Percet sem várunk. 1 hete egyik néni 20k-t bukott ezen, de hát így sikerült.

Van mondjuk máshol, 150k-tól fölfele rakat helyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#147404) achim


achim
csendes tag

Sziasztok!
Notebook vásárláshoz kérek segítséget.
(1) Egy hét alatt kellene
(2) 150k-200k között
(3) Irodai felhasználásra, gépelésre, kevés fotószerkesztés, netezés
(4) Játékra nem
(5) Kijelző mérete: min. 15.6"
(6) Keveset lesz hordozva
(7) Win 10 és Office legyen rajta
(8) 256 gb ssd, optikai.meghajt9
(9) HDMI legyen
(10) Csak új gép lehet

Ajánljatok valamit kérlek.

köszönöm!

Zoli

(#147405) pusszycat válasza Tikakukac (#147403) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet érdekes egy kérdés de van olyan új laptop amihez van a gyártó oldalán 32 bit win driverek? Mert a huginak vannak még az xp korszakból nyelvprogramok amik nem igazan mennek 64 bit rendszereken. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#147406) ivana válasza pusszycat (#147405) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem jobban jársz ha felhúzol egy xp-t virtuálba ha annyira gáz. Rendesen vasra a 32 bit egy vicc.

[ Szerkesztve ]

(#147407) Tikakukac válasza pusszycat (#147405) üzenetére


Tikakukac
titán

Hébe-hóba vannak ilyesmik, de ezekre vagy virtuál a megoldás vagy külön gép. Én is tartok egyet, 15k volt az R400, kocsi diagra és minden egyébre tökéletes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#147408) realbence


realbence
csendes tag

Sziasztok!

[Erről] a laptopról szeretnék véleményt kérni, valakinek van esetleg személyes tapasztalata vele? Elsősorban a ház minősége, a hűtés, a kijelző és a billentyűzet érdekelne, mert még nem volt lehetőségem élőben megvizsgálni, illetve nem találtam tesztet sem róla.

A kérdéssort is kitöltöm ha kell, de kb. 2 hónapja olvasgatom a topikot és nagyjából tisztában vagyok a különböző kategóriákban ajánlott laptopokkal (ezért nem is kergetek hiú ábrándokat), ezt viszont nem nagyon láttam említve és érdekelne, hogy mi az oka. Láttam, hogy az összefoglalóban ajánlott a HP Pavilion, viszont nyilván nem csak ez az egy modell létezik belőle, ezért gondoltam rákérdezek erre.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#147409) Riska.91


Riska.91
tag

sziasztok!

1- két-három hét múlva
2- 250-300 ezer forint között
3- játék, filmnézés
4- pubg, far cry meg régebbi címek
5- 15"-os a többi az mindegy
6- napi használtban van de nem viszem sehová
7- ha esetleg lenne hozzá windows 10 az nem baj de az se ha nincs :)
8- HDD és SSD, optikai meghajtó
9- semmi ilyesmi
10- csak új

köszönöm szépen!!!

A szívre célozz Ramon! A szívre!

(#147410) Khelben válasza realbence (#147408) üzenetére


Khelben
nagyúr

180-ért jó vétel lenne. Ennyiért drága. Az MX130 nem sokat ér, annyi erővel lehetne integrált vga is, akkor meg már majdnem ugyanennyiért ott a HP Probook 440, ami egy kategóriával feljebb van minőségben, anyaghasználatban.

(#147409) Riska.91 : a kifutó Dell 7577 a legjobb vétel i5-7300HQ + GTX1050 összeállításban 270k körül megszerezhető, ha találsz még olyan boltot, ahol van belőle.

(#147404) achim : nincs ilyen gép. Office+Win10 együtt simán 100k, marad 100 a gépre, esélytelen. SSD meg fotószerkesztés önmagában is necces 200-ból.

(#147402) stvnppp : [link]

[ Szerkesztve ]

(#147411) Brandynew válasza Riska.91 (#147409) üzenetére


Brandynew
őstag

Aqua-n van 266-ért az említett Dell 7577 konfig, szerintem fénysebességgel csapj le rá.

[ Szerkesztve ]

(#147412) Mddx28


Mddx28
csendes tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni az alábbi paramétereknek megfelelő laptopot keresem, kérlek adjatok pár márkát/modelt, hogy hol érdemes nézelődnöm.

(1) Egy hónapon belül vásárolnék.
(2) 200-250 ezer forint közötti összeget szánnék rá.
(3) Felhasználás: Böngészés (böngészős játékok, sok nyitott ablak), filmezés --> ezt a kettőt egyszerre kéne tudnia úgy, hogy a film (1080p 3D) megy egy külső megjelenítőn miközben a laptop probléma nélkül használható tovább a saját kijelzőjén minden másra (megjelenítés 2 kijelzőn - kiterjesztett mód)
(4) Nem lesz játékra használva.
(5) 15,6" ; matt előnyben, de csak ha nem ez viszi el az árat.
(6) Házon belül lesz mozgatva.
(7) Operációs rendszer: Windows (igen szeretnék rá gyárilag)
(8) A tárhely mérete nem számít, ha az árba belefér akkor SSD, memória (RAM) minél több, optikai meghajtóra nincs szükség
(9) Egyéb kívánság, speciális igények - nincsen
(10) Csak új gép.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket előre is! Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#147413) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!

Az összefoglaló alapján HP Probook megfelelőnek tűnik, mert a leendő gazdi ezt a márkát preferálja, de ha esetleg lenne jobb ötlet:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanság, de lehet fekete péntek még belefér. Nem tudom, mennyire szoktak jó akciók lenni, de esetleg milyen típust kellene figyelni, ami (ki tudja mekkora) akcióban esélyes lehet?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 250k
(3) Felhasználás?
Böngészés és photoshop
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem jellemző
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15"-nél kisebbet ne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, szerintem min. 8GB RAM nem ártana
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nem jellemző
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép

Köszönöm!

(#147414) Ajzi


Ajzi
csendes tag

Sziasztok! Laptop vásárlásban kérném a segítségeteket a következő szempontokkal:

1. Most
2. 200-250000Ft
3. Irodai programok munka szintjén
4. -
5. 15"-17", matt kijelző
6. Lesz hordozva, utazás közben is használnám
7. Win 10
8. SSD+HDD praktikus lenne, legalább 8GB RAM-mal, optikai meghajtó nem kell
9. HDMI jó ha van, fizikailag strapabíró kellene, a felhasználója nem igazán fogja kímélni, ez fontos
10. Használt is szóba jöhet, számlával, garanciával.

(#147415) Dhampir válasza Brandynew (#147411) üzenetére


Dhampir
félisten

270.000 Ft-ig pillanatnyilag négy bolt is árusítja, de korábban kapható volt kicsit olcsóbban is.

(<*>..<*>)

(#147416) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek szabad egy integrált gpu-s gépen az ágyra téve használni? Vagy tegyek alá egy könyvet? Egyáltalán túl tud melegedni, ha nincs alatta más, csak az ágyterítő? Eddig úgy használtam, hogy alátettem egy nagyobb könyvet, de érdekelne, hogy egyáltalán szükséges-e?

[ Szerkesztve ]

(#147417) ivana válasza IMIIKE1998 (#147416) üzenetére


ivana
Ármester

Attól függ milyen gép általában elég egyértelmű hol szív és hol fúj egy gép. Normálisabb megoldások esetén az alján nincs szellőzés.

(#147418) IMIIKE1998 válasza ivana (#147417) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, hát akkor kelleni fog a könyv, mivel az egyik szellőző, ahol szív, pont alul van.

(#147419) Tikakukac válasza IMIIKE1998 (#147416) üzenetére


Tikakukac
titán

Rossz ötlet. Brutál módon eszi a port a gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#147420) achim


achim
csendes tag

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#147421) Khelben válasza Ajzi (#147414) üzenetére


Khelben
nagyúr

& (#147413) Siriusb: HP Probook 4-es sorozat. De hordozásra 14-nél nagyobbat nem vennék.

(#147422) MiXE3Y válasza MiXE3Y (#147325) üzenetére


MiXE3Y
csendes tag

Erről esetleg tudtok véleményt mondani?

https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=4TU60EA%23AKC

(#147423) ferfer válasza Khelben (#147347) üzenetére


ferfer
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#147424) megalith


megalith
csendes újonc

Üdv mindenkinek!
Azon vacillálok, hogy ha van egy adott pénzösszegem (kb 120.000) , akkor abból egy új, belépő szintű Probookot vegyek, vagy egy használt üzleti notit a Probook-on kívül? (amket talán olcsóbban is meg tudok venni,mint 120,000) Egy csöppet szemeztem a Fujitsu Lifebookkal, nem tudom, hogy az megéri-e? Úgy hallottam a Lenovora csak papíron van garancia. Nem tudom a Fujitsuval is így van? Különben meg, ha ezeket nem venném, akkor HP vagy Dell éri meg, gondolom, mert azokat könnyebb lehetne szervizelni, mivel nyugati márka.
Ezekbe az kavar bele, hogy nem tudom, megéri-e, hogy Sandy Bridges processzoros laptopot vegyek? Nem fog rajta hamar kimúlni a merevlemez, illetve nem lesz harmatgyenge az akku? Meg talán az is beleszámít, hogy nincs rajtuk USB 3.
Ellenben az újabbakra, mint amilyenek a mostani Probookok, azokra csak Windows 10et lehet tenni, mert Windows 7 vagy 8.1re már nem jön update, a régebbi processzor miatt.
Csak általános felhasználásra lenne, dolgozat írás, film, videó nézés illetve tárolás, irodai programok és lesz hordozva is.

(#147425) Khelben válasza megalith (#147424) üzenetére


Khelben
nagyúr

120-ért nem kapsz Probookot, max 250-et, de az nem Probook, még ha némelyik bolt annak is írja. Fujinak jó a garanciája és a gép sem rosszabb, mint a HP vagy a Dell hasonló árú gépei. Én 120-ért inkább valami Elitebookot vagy Latitude-ot vennék.

(#147426) ivana válasza megalith (#147424) üzenetére


ivana
Ármester

Sandys használt az nem 120 hanem kb. 50-60. 200 alatt újat szvsz nem érdemes. Fujitsut nem vennék. A windows 7-et felejtsük már el 2018-ban. A 8-at meg főleg.

(#147427) errorcode06 válasza Khelben (#147362) üzenetére


errorcode06
őstag

Köszi, szétnézek.

Még annyi kérdést engedj meg hogy ezek gépek (amiket ajánlottál), azért megbízhatóak? Úgy értem a 6+6 hónap gari után mennyire bizonytalan a jövőjük?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#147428) Khelben válasza errorcode06 (#147427) üzenetére


Khelben
nagyúr

Senki nem lát bele a gépekbe. Azért van a garancia, hogy be legyen biztosítva a dolog. Hogy utána mi lesz, azt nem lehet megjósolni.

(#147429) Csabi04


Csabi04
tag

Sziasztok. Használt laptop vásárlásban gondolkodom. Erről mi a véleményetek? Esetleg mas 140.000 Ft ig legalább 6 hó garanciával.
Hardverapro Lenovo IdeaPad Y700

[ Szerkesztve ]

(#147430) Tikakukac válasza Csabi04 (#147429) üzenetére


Tikakukac
titán

Hirdetést elolvastad rendesen?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#147431) Csabi04 válasza Tikakukac (#147430) üzenetére


Csabi04
tag

Videokártya hibás de az integraltal is jó.

[ Szerkesztve ]

(#147432) Tikakukac válasza Csabi04 (#147431) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet, hogy jó, meg lehet, hogy jó külföldi billel is.

Csak nem ennyiért :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#147433) Khelben válasza Csabi04 (#147429) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak a processor ára jelen pillanatban a boltban: 97040 Ft

:C

(#147434) Tikakukac válasza Khelben (#147433) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyi év után ezeken a baromságokon mondjuk már át tud úgy lépni az agyam, hogy ne fájjon. Régen idegemben vertem ilyenkor az asztalt és az Úr felé fordultam, hogy miééééért?! De már nem. Beletörődtem, hogy ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#147435) Riska.91 válasza Khelben (#147410) üzenetére


Riska.91
tag

köszönöm szépen!!!

A szívre célozz Ramon! A szívre!

(#147436) headhunter válasza Khelben (#146948) üzenetére


headhunter
addikt

Köszönöm a vásárlási javaslatot! :R

Topikot folyamatosan követve (olvasva), rájöttem nem nekem való a laptop.
Igényeimhez jobban illik egy "célhardver": [link]

8550U cpu-nak, ilyen kiépítésben (Ház, hűtés) limitált lesz a sebessége?

(#147437) Khelben válasza headhunter (#147436) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek a kis egybegépek a legrosszabbak. Kapod vele a laptop összes hátrányát, de még csak nem is hordozható, tehát semmi előnye. Miért nem raksz össze magad egy itx-es konfigot? Olcsóbb is lenne meg erősebb is, bővíthető is lenne, stb.

(#147438) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Előbb a nyers tények, utána a story, akit nem érdekel, pörgesse, de talán jobb ajánlatokat adtok ennek ismeretében:
Vásárlás esedékessége:
a héten (legkésőbb péntekig) meg kellene lennie, és mondjuk holnap estig jó lenne kideríteni, hogy mi lesz a befutó, hogy le lehessen zongorázni a beszerzést (nem én állítottam ezeket a feltételeket, kapott adottságok...)
Összeg:
150e a plafon, egyáltalán nem kell kihasználni, 100-110ért is megfelelő lehet, de ha sokkal jobb van mondjuk 170ért, akkor annyi
Felhasználás:
office (word, excel, power point), minimális fotó szerkesztés, ritkán filmek
Játék:
nincs
Kijelző:
14,1-17,3", HD, matt erősen preferált
Hordozás:
maximum a kertbe lesz kihordva, egyébként asztalit helyettesítő gép, nagyon ritkán (~évi 2 alkalom) más városban egy-egy ppt-s előadást erről kell menedzselni (a D-SUB ettől még nem kötelező tartozék)
Op. rendszer:
Eredeti, legál win kell, vagy a géppel együtt adják, vagy megvesszük külön. (W10 preferált, de a W7 is megfelelő)
Tárhely:
SSD+HDD preferált, ha SSD, min 128GB, ha csak SSD, jó lenne 256, ha csak HDD, legyen min 500GB de az 1TB jobb lenne, a 128+500 páros lenne a legjobb
RAM a Win függvényében, de nem vennénk 6-8GB alatti mennyiséggel gépet (pláne nem w10-el)
optikai jó ha van (kell mondjuk 2 évente egyszer), de nem kötelező
Állapot:
sajnos csak új lehet :S

És akkor a story:
Egy barátnőm óvónő anyukájának kell a régi leharcolt lenovo helyett egy olyan mindenes noti, ami már kiszolgálja őt a munkájában és magánéletében egyaránt legalább addig, ameddig még dolgozik. (4 v 5 év múlva nyugdíjas lesz)
A finanszírozó a férje, és minden meggyőzés ellenére mereven elzárkózik használt gép vásárlásától, garancia, sokkal jobb ár/érték arány... teljesen hidegen hagyja. Viszont már az is nagy szó tőle, hogy segítséget kér, ezt is azért, mert vettek mostanában pár műszaki cikket egyedül, amivel elégedetlenek (tv, hűtő, tűzhely), cserébe tényleg olyan gép kellene, amivel nem lesznek ilyen problémák.
Én először 50-80 között egy használt, garanciás business class gépben gondolkoztam, de persze hiába. Nem feladat kihasználni a keretet, nagyon jó lenne megállni alatta.
Gondolom sejtitek, egy lassan 60as óvónőnek milyen a gép használati szokásai:
Feljegyzéseket ír a gyerekekről, a csoportképeket küldözgeti a szülőknek, vagy felmásolja CD-re, penre, amit éppen hoznak, egy-két évente megy konferenciára és előad...
Magán jelleggel meg az unokáiról néz képeket/videókat, meg a saját képeit vágja, forgatja, világosítja ha szükséges, és ennyi. Talán még fb-ot sem használ.

Az eddig képbe került gépek:
150ig én az akciós aldi laptopot, a Medion Akoya S6426-ot mondtam hasból, ez nemrég volt akciós éppen 150ért, talán a legjobb amit ennyiért kapni, W10 az árban, rendes proci, korrekt SSD, bővíthető RAM, jó kijelző, fém ház, 3év gari
Ez az akció olyan 3-4-5 hete volt, telefonálnom kellene, kapható-e még valahol...
Most hirtelen képbe került még ASUS VivoBook X541NA, az ára sokkal jobb, a fő paraméterek elfogadhatók, a proci és az int. VGA viszont szerintem gyenge, nem lenne jó, ha még a Win asztal is szaggatna.

Köszi szépen!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#147439) DerStauner


DerStauner
senior tag

Sziasztok,

az alábbi paraméterekkel keresek laptopot. Ami számomra fontos, hogy gyors legyen.

(1) Vásárlás esedékessége: nov, dec, esetleg 2019 jan-febr.
(2) Gépre szánt összeg: max 300k HUF (ha kicsivel felette van, és megéri a többlet költést, nem gond).
(3) Felhasználás: irodai programok, programozás (hobbi).
(4) Játékra nem használnám (integrált VGA bőven jó).
(5) Kijelző mérete: 15-16", felbontása: HD/full HD, matt, TN/IPS?, olvastam róluk, igazából mindegy.
(6) Minimális hordozás és utazás közbeni használat.
(7) Windows 10 (elsődlegesen pro, de jó lehet a home is) a géppel együtt.
(8) 256gb SSD, 8gb RAM, nem kell optikai meghajtó.
(9) Külön numerikus billentyűzet, billenytűk közötti "rés", i7-es processzor, jó hűtés.
(10) Csak új gép, lehetőleg 3 év garanciával.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#147440) mickemoto


mickemoto
őstag

Mi a véleményetek, régi használt gépet nvidia quadro-s kártyával érdemes megvenni vagy rizikós. Konkrétan egy quadro fx 880m egy fujitsu celsius h700-as gépben.

(#147441) Tondi


Tondi
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, napi munka szintjén
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem lesz játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12-13-14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti szinten legalább 3-4 nap hordoznám otthon és munkahely között, eseti jelleggel utazás közben is. Nő vagyok, szeretnék minél könnyebb, vékonyabb gépet.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, min 4G RAM, optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új, számlával és garanciával

(#147442) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok, munkára kellene egy új laptop. Egyelőre erre gondoltam: HP 15

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

október-november

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Max 180-190 ezer Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Irodai programok, grafikonok készítése, ritkán fotószerkesztés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Csak nagyon ritkán, elég ha nem akad, CS:GO, Deus Ex, Wolfenstein, Shadow of War

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15" FullHD

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Max napi 2x, utazás közben nem lesz használva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Min 8GB RAM, ha csak SSD, akkor min 250GB, vagy HDD(min 500GB)+SSD kombó, optikai meghajtó mindegy

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Ha van VGA-port az előny, de ha csak a HDMI van, az is jó, esetleg kensington lock

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

új és használt is érdekel, ha számlás

[ Szerkesztve ]

(#147443) Khelben válasza MittuDomain_ (#147438) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hihetetlen precizitással tudjátok kiválasztani a lehető legszarabb gépeket... HP 250 G6-ot keress inkább nekik fullhd kijelzővel, i3-7020U processzorral. A win nem fog szaggatni, dedikált kártya csak a játékhoz kell, máshoz nem.

(#147439) DerStauner : Dell Latitude 5590, HP Probook 450

(#147441) Tondi: a fentiek 14-es változata: Dell 5490, Probook 440.

(#147442) S-eye : ennyiért nem kapsz munkagépet, úgyhogy marad a kinézett HP-hoz hasonló kategória. Érdemes megnézni az Acer Aspire 5-öt, ips kijelzőt és jóval erősebb hardvert ad olcsóbban. A különbözetből béven kijön egy ssd.

(#147440) mickemoto : az biztos, hogy nagyobb a kockázat, mint egy integrált vga-s gépnél és jobban oda kell figyelni a hűtésre, pasztázni, kipucolni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#147444) sewente


sewente
tag

Sziasztok!

A hétvégén végre megjártam a MM-ot és sikerült élőben is megnéznem az ASUS Zenbook-jait.
Amit biztos eldöntöttem, hogy 14"-es méretben szeretnék, és lehetőleg világos vagy sötét szürke színben, fontos hogy könnyű legyen és jól bírja az aksija, és elég a 256Gb SSD.
Főleg irodai munkára és Photoshopra használnám. Illetve nagyon megtetszett az éríntőképes verzió is, viszont a fórumban visszaolvasva láttam, hogy a 2in1 megoldás kapott hideget-meleget is...

Két típusra szűkítettem végül a döntést:
ASUS UX410UA [link]
ASUS UX461UN [link]
Kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is, hogy melyik éri meg jobban?

Köszi

(#147445) MittuDomain_ válasza Khelben (#147443) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Köszi a G6-os tippet! :R

Viszont:
- Nem lesz kevés a 4GB RAM egy 64 bites rendszer alá?
- A win hogy fér be ebbe az árba? (A W7 még oké, de a W10?)

ps.: A Medionnal mi a baj? Tényleges kíváncsiság, mert eddig rosszat nem hallottam róla (jót viszont igen a tesztekben, ahol ugye nincs hosszú távú tapasztalat, dehát marha kicsi a penetráció...)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#147446) Goldguy


Goldguy
tag

Sziasztok, nagy szükségem van tanácsra notebook vásárláshoz. Hasznos az összefoglaló, de nem tudtam még eldönteni mit vegyek.

(1) Egy hónapon belül venném a gépet.

(2) A keret ~250 ezer forint.

(3) Az egyetemi tanulmányaimhoz használnám a következő ~5 évben. Elsősorban programozás, sok szöveg gépelése, böngészőhasználat lesz. Tudok hozzá másik billenytűzetet, egeret csatlakoztatni, ha éppen van nálam.

Ha ennyi pénzből van olyan hardver, akkor néznék rajta filmeket. Ahol lehet, csatlakoztatnék hozzá nagyobb monitort/tévét, hangszórókat (2.0, 5.1). Jó minőségű, 1080p .mkv videót tudjon simán lejátszani.

(4) Néha egy LAN partyra bevinném az egyetemre, ahol többnyire régebbi játékokkal tolnánk (pl. CoD 4), mert a többségnek harmatos teljesítményű gépe van.

(5) Ha lehet ennyiből, 1080p IPS panelt szeretnék. A TN biztos nem felel meg a szemeimnek. Matt kijelző, mert zavar, ha tükröződik. A kijelző méretét nem kötném ki, lehet kicsi is, de a nagyobb (~15-17") jobb lenne.

(6) Majdnem minden nap hordoznám. Konnektort általában találok, de van, hogy pár órát ki kéne bírnia nélküle.

(7) Nem kell hozzá Windows/Linux, van nekem, azt majd én felteszem.

(8) Mindenképp SSD legyen a háttértár, ~250GB elég lenne. HDD nem kell. Optikai meghajtó nem kell. RAM-ból 8GB tuti elég lenne, 4 giga szerintem kevés volna.

(9) Jack csati, 1db HDMI, min. 3db USB legyen rajta. Fém gépház talán... A tömege mindegy, felőlem lehet nehéz is a gép, elbírom. :)

(10) Inkább új, de ha azt mondjátok, hogy érdemes, akkor bevállalok egy max. ~1 éves használtat is az aprón, garanciával, számlával. Kérnék ajánlatot új és használt gépből is ebben a ~250 ezres árban, akár több gépet is, ha van.

Értékelnék minden segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#147447) Mikulásbá válasza sewente (#147444) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én a matt kijelzőset venném.Igaz,a másikban van egy MX150 is pluszban,na ezt kell még átgondolni,kell-e,stb.

MittuDomain_ : szerinted rosszat akarnak neked?Vagy ha nem érdekel a szakik véleménye,ne is kérdezz.

[ Szerkesztve ]

(#147448) ivana válasza Goldguy (#147446) üzenetére


ivana
Ármester

Egyetemre üzletit használtan, akinek anno konzumer volt egyetem elején az kihalt alóla.

(#147449) sewente válasza Mikulásbá (#147447) üzenetére


sewente
tag

Az a 2 Gb-os videokártya mennyit dob rajta? Úgy értem ha játékra nem akarom használni, csak képszerkesztés, esetleg videó szerkesztés, de ezek sem profi szinten.

(#147450) Goldguy válasza ivana (#147448) üzenetére


Goldguy
tag

Úgy érted, hogy a konzumer gépek nem bírnák ezt a használatot?

Konkrét típust tudsz mondani, amit megvehetek?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.