Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#146201) dudi6 válasza dudi6 (#146198) üzenetére


dudi6
senior tag

Ez a Dell esetleg?
4 cellás akksi a 3 helyett és 1 mpx webkamera a 0,3-al szemben, viszont ez se full hd.

[ Szerkesztve ]

(#146202) Dhampir válasza dudi6 (#146201) üzenetére


Dhampir
félisten

Abban a gépben olyan színtelen az a hírös FullHD, hogy csak na. :)

[ Szerkesztve ]

(#146203) totgab02 válasza Khelben (#146200) üzenetére


totgab02
junior tag

Köszi! 😀

(#146204) dudi6 válasza Dhampir (#146202) üzenetére


dudi6
senior tag

Melyik gépben? A Dell-re írtam, hogy nincs....

(#146205) Dooonfrigo


Dooonfrigo
tag

Sziasztok!

Főleg szövegszerkesztésre keresek gépet, aminek szép a kijelzője, 15 colos és lehet benne egyszerre ssd + hdd. Az eddigi kiszemelt HP Probook 450 G5. Hasonló árkategóriában (max 250k), van esetleg megfelelőbb gép? Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#146206) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Workstation laptopot keresek, annyi a csavar, hogy EU-s támogatás is játszik a dologban, így a használt gépek nagy része kiesik. (Az eladónak tanúsítania kell, hogy nem EU-s forrásból lett véve a gép előzőleg). Ezért elsősorban olyan boltot keresek, ahol gyári refurbished gépek vannak (újonnan elég szegényes a kínálat Mo.-n - kb. csak Zbook-ok, a többi 700 ezernél kezdődik), ÁFÁ-s számlával.

Zbook, W540, P50-1-2, Precision érdekel, Quadro K2100-tól fölfelé, 16+ GB RAM-mal. Hol érdemes nézelődnöm?

[ Szerkesztve ]

(#146207) dudi6


dudi6
senior tag

Windows nélküli gépekhez mennyi megbízható egy ilyen vásárlása?

(#146208) KilgoreTrout válasza dudi6 (#146207) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ebay-en ennél jóval olcsóbban megkapod ugyanezt, ráadásul 5 perc alatt küldik a kulcsot, nem kell 8-24 órát várni. Én már vettem többet is, soha nem volt velük gond. Amúgy tudtommal ez nem teljesen legális (hibás, aktiválatlan gépek OEM licence-eit árulják így), de gyakorlatilag ugyanúgy viselkedik, mint egy dobozos verzió.

[ Szerkesztve ]

(#146209) B-Clone válasza KilgoreTrout (#146206) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Majdhogy nem az a legegyszerűbb, ha a gyártó hazai képviseletét keresed fel. Valószínűleg a viszonteladó is ugyanezt tenné, vagy esetleg eu raktárból berendeli. Ha nem akarsz márkaképviselettel tökölni akkor komolyabb viszonteladók is be tudják szerezni, csak az átfutási idő 4-8 hét

(#146210) Dhampir válasza dudi6 (#146204) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, habár a HD panel tükröződik benne, de a FullHD meg fakó. Érdemes lenne megnézned, ha lehetőség van rá, de videón is valamennyire látható a különbség.

(#146211) DEJVID válasza Khelben (#146171) üzenetére


DEJVID
őstag

A zenbookokat sem ajánlod?

(#146212) dudi6 válasza Dhampir (#146210) üzenetére


dudi6
senior tag

Akkor most te melyik géped ajánlanád 120.000 Ft körül?

(#146213) Dhampir válasza dudi6 (#146212) üzenetére


Dhampir
félisten

Csupán a kijelző miatt írtam, egyébként nem szívesen ajánlok gépet, mert akkora piaci rálátással nem rendelkezem, de ha már Dell, akkor fontolóra veendő a hazai és normális szervizháttér (habár személyesen kell eljuttatni szervizbe, vagyis a gyártó nem biztosít futárt a beküldéshez).

A felhozott Dell Inspiron 3567-ben a beépített vezetékes hálózati csatlakozó csak 10/100 Mbps ("Fast Ethernet"), tehát nem Gigabites, de egyszerű használatra elegendő lehet az is. Előny lehet az optikai meghajtó, ha van ok a lemezelésre és még hagyományos módon kivehető belőle az akkumulátor. Volt olyan bolt, ahol még laptoptáskát is adtak ehhez a géphez.

(#146215) Khelben válasza Dooonfrigo (#146205) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ki kell próbálni a billentyűzetet, mert nem mindenkinek jön be a Probooké. Esetleg még az Acer Swift 3-at tudom elképzelni, de az kevésbé strapabíró. Viszont a billentyűzete egész jó.

(#146211) DEJVID: programozásra nem vennék Zenbookot. De ki kell próbálni. Az biztos, hogy nem fogja annyi ideig bírni, mint egy Latitude.

[ Szerkesztve ]

(#146216) Dooonfrigo válasza Khelben (#146215) üzenetére


Dooonfrigo
tag

A reggeli keresgélésben még egy Lenovo Ideapad 520-at is találtam, ami megüti az elvárt dolgokat. Arról mi a véleményetek? Köszi! :)

(#146217) Khelben válasza Dooonfrigo (#146216) üzenetére


Khelben
nagyúr

Még a 720-at sem tudnám jó szívvel ajánlani, mert nagyon gyenge a háza annak ellenére, hogy fém a nagy része. Ráadásul a Lenovo terméktámogatása és garanciális ügyintézése "legendás".

(#146218) dudi6 válasza Dhampir (#146210) üzenetére


dudi6
senior tag

Van matt kijelzős Dell is. Sajnos nem nagyon van lehetőségem vidéken megtapogatni, pedig sokkal egyszerűbb lenne....

#146213 A HP házhoz jön? Régen a Dell is hozta vitte, már nem így van?
Wifin lesz használva, így a kábeles rész nem lényeg. Optikai meghajtó meg jól jön, sok idősebb ember használja még ezt, após is biztos fogja...

[ Szerkesztve ]

(#146219) crazygamer75 válasza Khelben (#146197) üzenetére


crazygamer75
tag

Akkor az ajánlásaid alapján ez a 3 gép lenne versenyben:
[Dell Inspiron 3567]
Dell NB Vostro 3568
HP 250 G6

Mind FHD, proci ugyanaz az i3, 4 cellás aksi, 1 TB HDD. A HP előnye a Win 10, Inspiron előnye a 2 GB-s AMD VGA.
Részedről melyik lenne a legajánlottabb, esetleg ezen a szinten kb mindegy?
Ha valamelyikről tudsz valami komolyabb előnyt, írd meg.

Köszi

(#146220) Khelben válasza crazygamer75 (#146219) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az az AMD-s vga gyengébb, mint a processzorban lévő HD520. Úgyhogy teljesen felesleges, csak vevőcsalogató parasztvakítás. Részemről ezt a HP-t venném, aprón vennék hozzá windowst 10-12k-ért, később meg egy optibayt és ssd-t.

(#146221) Das93


Das93
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanság

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
160 000, de max 200 000

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
renderelés (napi 1-2 film), játék

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Stronghold.. semmi komoly

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-16", matt

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Munkába hordanám, utazás közben nem használnám.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nincs elvárás

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD 500GB+ ÉS/VAGY SSD 250GB+, Ram min. 6-8 GB, nem kell

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
~4 GB vga

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is

(#146222) Dhampir válasza dudi6 (#146218) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehetséges, hogy elírás, mert tudtommal a HD paneles csillogó, míg a FullHD a matt felületű, de utána kell kérdezni. Dellnél Latitude, Precision, XPS, Alienware esetében NBD gari áll rendelkezésre, ahol házhoz szállnak ki, ha szükséges.

A HP házhoz küldi a futárt (de például az Acer is, ha Brno-ba megy a gép), ám azért érdemes lehet utánanézni az adott boltnál, hogy még így van-e, vagy egy jobban értesült fórumtárs felvilágosít róla.

Külső meghajtót is lehet használni, de praktikus így, hogy még benne van. Ráadásul eltávolítható, és a helyére Multibay HDD Caddy-t is lehet tenni.

(#146223) Khelben válasza Das93 (#146221) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#146224) gery2123 válasza gery2123 (#146129) üzenetére


gery2123
őstag

Erre valaki? Előre is köszönöm!

-- PSN_ID: GerY2123

(#146225) Ragnar95 válasza Ragnar95 (#146175) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Közben kinéztem pár modellt a korábban említett specifikációkhoz:

DELL VOSTRO 15 3578 (249515)
DELL INSPIRON 15 3576 (249737)
HP 15-BS103NH (2ZH67EA)
HP 250 G6 (1WY58EA)

Ezek közül a topik összefoglalóban a HP 250 G6 és a DELL Vostro 3000 széria szerepelnek mint ajánlott modellek, a másik kettővel mi a helyzet, szól ellenük bármi?
Ebben az árkategóriában van esetleg más ajánlott modell vagy ha nincs, ebből a 4-ből melyik gép érné meg legjobban? :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#146226) Khelben válasza gery2123 (#146224) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem nagyon van ilyen gép ennyiért. Ami olyan erős, hogy elmegy rajta az autocad az vastag és kétszer ennyibe kerül. 250-ből max használtan lehet venni, de az sem lesz vékony és szép.

(#146227) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

kollégának, fiatal srácnak szeretnék laptopot nézni, 200k körül. "Combos" legyen, játékról lebeszéltem, az marad a PS4-en, így igazából hordozgatni be egyetemre, ide-oda, néha otthon letenni és monitorra + külső perifériákra kötve használni, filmezni, 4K@60 jó lenne (akár HDMI 2.0, akár DP, akár USB Type-C -> DP ALT módban külső kis átalakítóval).. fényes-matt mindegy .. kicsi preferált.

Megyek végig a soron inkább :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2018 szept. 11-re legkésőbb. (Szülinap)..

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200e Ft (támpont, nem hardcore fal)

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Egyetem, suli, ergo egy Office, levelezővel együtt. Játék nem lesz. Fotó sem, de ne egy halálvacak kijelző legyen (ha árban belefér még egy ips, jó lenne, de nem szempont, CPU-ra költeni fontosabb).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12" körül, 16:9 FullHD, mindegy, szinte-mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Rengeteget, igen. (Jó akksi, jó zsanér kellene, az előző Toshiba még tört is egyet valahol - strapát bírja)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128 legalapabb SSD elég, HDD nem kell. RAM 8G 1 slot-ban és 2 slot-os kellene, később bővíteni.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
4K60Hz képesség bármilyen módon, akár 2-es HDMI, akár DP, akár USB Type-C + DP ALT módos konverterrel
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Makulátlan használt is szóba jöhet, szigorúan csak teljeskörű garis, bármelyik alkatrészére, magyar, jó helyre szóló garival.

:R :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#146228) psq


psq
tag

Sziasztok!

Édesapám kitalálta szerezzek neki vmi. netezős, filmnézős notebookot.
Egyszerűnek látszik a probléma, azonban van néhány nehezítés :K
Legsúlyosabb, hogy a fater láncdohányos ez ugye hozza magával a mindenütt megtalálható hamut és a ragadós nikotinos lerakódásokat. A notebooknak tehát teljesen passzívnak kellene lennie, mert pár nap alatt telítődne mindene.
Következő, hogy a kávét gyakorlatilag minden sík felületre odateszi és persze borítja is :))
Szerencsére nem sok cukorral issza csak néha lehet felemelni a poharat a kanállal.
Hetvennyolc éves létére viszonylag jól lát, azonban nem bírja, ha csillog valami vagy tükröződik a felület. Ettől eltekintve inkább nagyobb legyen az a panel, mert anyám viszont nem lát jól és a szomszédasszonnyal neten keresztül szokott pletykálkodni, nem megy ki ebben a melegben a házból.
Semmiképp nem lehet új, mert az új az drága és vigyázni kell rá. Ebből nem engednek, hiába én veszem nekik.
Mit javasoltok?

(#146229) Khelben válasza psq (#146228) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vegyél neki tabletet. Vagy egy miniPC-t monitorral. Van akkora is, amit a monitor hátuljára lehet szerelni, tehát nem foglal több helyet, mint egy laptop.

[ Szerkesztve ]

(#146230) sa89


sa89
újonc

Sziasztok, a következő paraméterekkel szeretnék tanácsot kérni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200-300 ezer forint
(3) Felhasználás?
Filmezés, zenehallgatás, böngészés, adattárolás, alap office tevékenység
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem lesz használva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 matt full hd, lehetőleg ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
alkalmanként igen
(7) Operációs rendszer?
nem fontos
(8) Tárhely mérete és típusa
ssd 128 gb, hdd 1 tb, 6/8 giga ram, meghajtó nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI, billenytű világítás, erős akkumlátor
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

Előre is köszönöm!

(#146231) psq válasza Khelben (#146229) üzenetére


psq
tag

Tabletet már kapott, nem szereti :((
Viszont a miniPC nem rossz ötlet :R , megpróbálom rábeszélni bár kimondottan notebook-ot kért.

(#146232) Crymric


Crymric
csendes tag

A Dell 7577-est ajánlottátok. Csak kíváncsiságból, mi a következő ajánlott játékgép a Dell 7577 után?
Acer 520/720-as szériát nem ajánlatos venni?

[ Szerkesztve ]

(#146233) Mikulásbá válasza Crymric (#146232) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mennyi a kincs?

(#146234) Khelben válasza Crymric (#146232) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell G5 a következő lépcső, bár mivel most jelent meg, kicsit még drága a tudásához képest.

(#146235) siminhu


siminhu
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200–300, inkább sokáig jó legyen
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Néha iroda, netezés, LOL egyéb FPS-ek, nem kell fullon
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Heti 2-3 Lol vagy egyéb Rts FPS
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Matt, full HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
H
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Új legyen, sok garival, megbízható helyről

KÖSZÖNÖM

[ Szerkesztve ]

(#146236) Khelben válasza siminhu (#146235) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kifutó Dell 7577, amíg még van belőle.

(#146237) hundiablo16


hundiablo16
csendes tag

Sziasztok!

Elsőéves egyetemista leszek Programtervező Informatikus szakon és szeretnék egy új laptopot vásárolni magamnak. Sajnos a laptopokban nem vagyok jártas így konkrét elképzelésem nincsen túl sok, de 250k-350k-ig képzeltem el az árat (ha ennyiből tudok használhatót venni egyetemre).

Természetesen képszerkesztésre (photoshop), egy-két játékra is használnám (CS:GO, BF4), de nem ez az elsődleges szempont, hanem, hogy gyors és megbízható legyen 3-4 éven keresztül.

A Matt kijelző érdekelne (15-16"), viszonylag sokat lesz hordozva, úgyhogy azért anyag is legyen benne.
Oprendszer (windows 10) természetesen nagyon jó lenne, ha lenne rajta. Leginkább új érdekelne.

Tárhely szempontjából arra gondoltam, hogy SSD(128gb)+HDD(1tb), de ha csak SSD van benne az sem probléma, mert veszek egy hordozható HDD-t, és tudom azt használni az itthoni gépemen. Persze megvagyok a HDD-vel is, ha nem fér bele a keretbe az SSD.

Több-kevesebb böngészés után az alábbi notebook fogott meg, bár ismétlem, ezekben nem vagyok annyira otthon, és nem tudom megéri-e az árát:

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD-DM456

A segítséget előre is köszönöm, tanácsokat néhány egyetemista sorstárstól szívesen fogadok :DD

(#146238) Crymric válasza Mikulásbá (#146233) üzenetére


Crymric
csendes tag

350-500 durván. Még formálódik a lélektani határom. :)
G5 korrektnek tűnik :)

Lenovo 520/720at akartam írni az előzőben. :p

(#146239) Mikulásbá válasza Crymric (#146238) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha alig használt is jöhet,akkor már komoly lépést is tehetnél,felső kategóriás ROG is van már ennyiért. :U

(#146240) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Laptop vásárlása előtt állok és két kiszemelt gépem van:

1. Macbook Pro 13" Touchbar 2018 i5 8th gen - 16 GB RAM - 512 SSD
2. ASUS ZenBook Pro UX550VE-BN038R i7 7th gen HQ proci - 16 GB RAM - 512 SSD

Alapvetően, ami számomra fontos és azért néztem ki ezt a 2 gépet, mert vékony és könnyű, illetve másodlagos munka miatt (fotózás), sokat kell cipelnem a laptopot, ezért ne legyen túl nehéz. A mostani ASUS K53SV-SX562D-m, ami már 7 éves, bár nincs vele alapvetően bajom, szeretném leváltani valami könnyebbre, vékonyabbra, erősebbre.

Mire használnám:
Photoshop, Lightroom, videóvágás, plusz az alapvető szöveg és táblázatkezelés, böngészés.

Soha nem használtam macOS-t, viszont iPhone szinten azért valamelyest képben vagyok az Apple dolgokkal.
Sok embert megkérdeztem, mindenki azt mondta nagy többségben, hogy Macbook, de azért meghallgatnám az itteni fórumozók véleményeket is! :)

Előre is köszi a választ!

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#146241) Khelben válasza XFishboneHUN (#146240) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én biztos a Macbookot venném, ha már ennyi pénzt költök gépre. Zenbookok se rosszak de azok a 300k-s kategória. Ide már csak a drága hardver emeli őket, nem a gép minősége.

(#146242) Mikulásbá válasza XFishboneHUN (#146240) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha konkrét kérdésed lenne az ASUS ZenBook Pro UX550VE-vel kapcsolatban,tudok segíteni,itt ülök előtte.
Privátban.

(#146243) Crymric válasza Mikulásbá (#146239) üzenetére


Crymric
csendes tag

Használtban még nem gondolkodtam. De így átfutva párat, van pár tetszetős 1070es kártyás, garanciális darab.
Fene, most kezdhetek megint agyalni XD

(#146244) Mikulásbá válasza Crymric (#146243) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olvass PM-et!

(#146245) carrilboy válasza Khelben (#146164) üzenetére


carrilboy
csendes tag

Hosszasan keresgéltem, teszteket olvastam, videókat néztem, hintáztam a Dell és a HP különböző alfajai között (Latitude,Probook,Elitebook). Tartósság, fémház, meg egy jó hardver volt a szempont.
Senki sem ajánlotta a Dell XPS-t. Találtam 1200€-ért új XPS 15 9570-et. :)
Asszem, meg van a kiválasztott. :) de még nem vagyok 100%, nincs rajta numpad :)

Khelben,Obyboy THX.

[ Szerkesztve ]

(#146246) Khelben válasza hundiablo16 (#146237) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5490-et keress inkább, az való arra, amire te használni akarod.

(#146247) DEJVID válasza Khelben (#146215) üzenetére


DEJVID
őstag

Mi a baj a zenbookokkal?

(#146248) Khelben válasza DEJVID (#146247) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs baj velük, csak nem adnék értük 600k-t.

(#146249) hundiablo16 válasza Khelben (#146246) üzenetére


hundiablo16
csendes tag

Meg tudnád indokolni, hogy miért? Az én szemem előtt csak a számok lebegnek és én azt látom, hogy a Dell ugyanazért az árért sokkal kevesebbet ígér.

(#146250) Khelben válasza hundiablo16 (#146249) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az N580 egy asztali dísz, a Dell meg egy munkagép. BMW kabrió vs. billenőplatós teher. Mindegyik jó a maga kategóriájában, de ha a BMW kabriót elkezded sóderszállításra használni, akkor az hamar meglátszik majd rajta. Az N580-at arra tervezték, hogy otthon megnézz rajta egy filmet és néha átrakd egyik asztalról a másikra. A Dellt pedig arra, hogy napi 8 órát dolgozz rajta és cipeld mindenhova. Anyaghasználat, hűtés, ergonómia. Nyilván a strapabíróbb gépbe ugyanannyi pénzért gyengébb hardver fog kerülni, hiszen másra is kell költeni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.