Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#146551) Khelben válasza IMIIKE1998 (#146549) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ahhoz, hogy biztosan menjen 5 évig, 5 éves garancia kell. Az meg nincs ebben a kategóriában se újonnan, se használtan.

(#146550) bl80 : ötletem sincs rá. A Swift 3-nak kifejezetten jó a fényereje, úgyhogy lehet, hogy kétszer ennyiért sincs fényesebb kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#146552) tomic


tomic
addikt

Véleményetek szerint egy HP 250 G6 silber, Core i3-6006U, 2,00GHz , 8GB RAM, 512GB SSD, Windows 10 Pro-val ellàtot laptop hasznàltan mennyit érhet meg?
Szép àllapotban.

Valamit ugyan ezek a típusok Celeron N procikkal ajànlottak ?

(#146553) bl80 válasza Khelben (#146551) üzenetére


bl80
csendes újonc

Értem. Sajnos nekem a fényereje mellett a színhűsége sem túl jó, nem életteli, hanem fakó színek. Otthoni használatnál megoldás lehetne, hogy külső monitorral használom, de sajnos ez a másik, ami nem működik, hogy hdmivel kitegyem a képet monitorra.
De ha nem tudtok tényleg olyat mondani, ami ebben a halmazban jó lehetne, akkor megpróbálok megbarátkozni ezzel.

(#146554) IMIIKE1998 válasza Khelben (#146551) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Értem. Amúgy ezek az Intel integrált kártyák tényleg ennyire gyengék? Elvileg kb. a tizedét nem tudják a régi HD 7750-es kártyának. Ha 2010 előtti játékokkal szeretnék játszani, muszáj lenne videókártyával szerelt gépet venni?

(#146555) badd


badd
tag

Erről valami vélemény? [link] csak, hogy mi jöhet szóba, vagy ha a keretbe nem fér bele, akkor vagy meddig kéne növelni, vagy mivel spórolni.

Köszi

(#146556) Khelben válasza badd (#146523) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450, Dell Latitude 5570/80/90. Bár utóbbi ssd-vel meg rendes hardverrel már ki fog lógni a keretből.

(#146554) IMIIKE1998 : 200k-s árkategóriában választani kell a strapabírás és a dedikált videókártya között.

[ Szerkesztve ]

(#146557) #78600448


#78600448
törölt tag

Üdv, tudom megint én és megint laptop választás, de ez lesz az utolsó köröm.

13,3-14,1" keresek használt üzletit max 60k-g. [Nagyon teteje 70, RAM-SSD bővítés én saram.]

Net, film és tanulás lesz rajta. Linux support előny.

Szép estét.

Szerk.: Lehet 12" körüli is a kisebbség se hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#146558) IMIIKE1998 válasza Khelben (#146556) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Az összes többi Acer, Lenovo ezek szerint gyenge minőségű ebben a kategóriában? Ha jól gondolom ez a legjobb választás ennyiért, a HD620m azért jóval erősebb, mint a HD 4000m.
LINK

Vagy egy ilyen? LINK

[ Szerkesztve ]

(#146559) tomic válasza tomic (#146552) üzenetére


tomic
addikt

Erre valaki?

Plusz kiegészíteném annyival a kérdésem,hogy Ryzen procis laposok tovàbbra sem ajánlottak?

Valamit a meglévő laposom ilyen képpel fogadott. Szerintetek? Kuka ?

[ Szerkesztve ]

(#146560) Dhampir válasza tomic (#146559) üzenetére


Dhampir
félisten

Valószinüleg nem a Ryzen procival lehet "gond", hanem a körítéssel, amit az adott laptopgyártó alkotott, + a termék támogatásával és esetenként még a fogyasztói árával is.

[ Szerkesztve ]

(#146561) Dhampir válasza tomic (#146559) üzenetére


Dhampir
félisten

Grafikus illesztőprogram hiba is lehet, de az alábbi fórumokon is rákérdezhetsz:

Azonnali notebookos kérdések órája

ASUS notebook topic

(#146562) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

300k környéki összegben mi az a lapos, ami kielégíti multimédiás vágyaimat? G751 lassan csereérett, keresném megfelelő utódját! Hordozni nem hordoznám. Játék már bizony egyre kevesebb lenne, viszont 4k tv-re kötni és 4k hdr filmeket nézni annál több! Van jelenleg ellenfele a dell 7577-nek ilyen szinten? Esetleg 17colban elérhető bármi ilyen összegben?
Köszönöm!

(#146563) Sefneni


Sefneni
őstag

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni suliban használatos notebook kiválasztásában. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 100e Ft
(3) Felhasználás? egyetemre hurcolás, MS programok használata (Word, PP stb.), böngészés, esetleg utazások alkalmával filmezés
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 11,6" és 14" között
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? egyetemre kéne, így elég sokat lenne hurcolva
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? legjobb lenne, ha azért rendelkezne normális méretű háttértárral (őszintén szólva nem túl szimpatikus az EMMC)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? használt is szóba jöhet, de a garancia miatt jobb lenne egy új

Két gépet már kinéztem ezeknek megfelelően:
ASUS Vivobook E12 E203 MAH
ASUS VivoBook 14 X407MA

A fenti gépek között egyetlen (mérvadó) különbség a méretük: előbbi 11,6" és 1kg, míg a második 14" és 1,5kg.

Az első ellen szól a fehér szín, amitől picit óczkodom, valamint hogy a kijelzője ennek fényes.
A másodiknál hátránya a mérete, plusz hogy másfélszer olyan nehéz mint az első. Cserébe viszont matt kijelzője van, plusz ujjlenyomat olvasós.

Tudom, kicsit (nagyon ;] ) nehéz eset vagyok, de remélem hogy a fentiek függvényében tudtok esetleg segíteni. Vagy ha a fenti laptopok bármelyikéről van véleményetek, tapasztalatotok, azt is szívesen olvasnám.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#146564) Khelben válasza Sefneni (#146563) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezeknél a gépeknél még az is jobb, ha nem veszel semmit. Kidobott pénz mindkettő. Ezeket nem hordozásra meg intenzív használatra tervezték. 100k-ból csak használtan tudsz normális gépet venni, pl. egy HP Elitebook 820-at. Ebbe veszel még 4GB ramot meg egy 256-os ssd-t és kiszolgál a suli végéig. 14-es méretben meg már nagyobb felbontással is kapsz ilyet: 840 G1

(#146565) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Üdv

Családban esedékes lenne egy ősrégi laptop leváltása, sürgős lenne a dolog!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Sürgős lenne, munkához kell 2 héten belül!
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200 ezer huf
(3) Felhasználás?
Egyszerű irodai alkalmazások (office, Kira, élelmezéstervező programok, net)
(4) Ha játékra is használnád
Nem, a játék nem opció.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full hd jó lenne, matt, a panel mindegy, méret az ár függvénye
(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
Utazva nagyon ritkán lesz vele, mozgatása is inkább csak házon belül.
(7) Operációs rendszer?
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem szükséges nagy tárhely, ssd kell, memória minimum 4 gb (ha ár engedi 8)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új, cégnek lesz, kötelező garanciával!

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#146566) Tikakukac válasza tomic (#146559) üzenetére


Tikakukac
titán

Tipikus GPU gond.

Ryzennel nincs gond, nekem most asztaliban szerintem az lesz egy menetre, notiban az a gond, hogy nagyon korlátozott az elérhető modellpaletta.

Draken: Ha szigorú vagyok, akkor az a G751 egy eléggé utolsó bástya volt akkoriban. Megy a qrvulás rendesen azon a szinten is.

Hokunda: Köbö kijelző azért kéne, mert ha 13" jó abból még akár kisebb csodát is tudunk rittyenteni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146567) Khelben válasza Hokunda (#146565) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#146568) #45302528


#45302528
törölt tag

Sziasztok!

Van egy 8 éves Asus K50IJ típusú notebook-om és sajnos már a végét járja. Most lenne esedékes egy nagyobb összegű javítás, de úgy döntöttem, nem javíttatom meg, inkább nyugdíjazom és veszek helyette egy újat és ebben kérném a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A következő 1-2 hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Nagyon maximum 250 e Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Otthoni felhasználás, irodai programok 10%, játék 0, internet, filmnézés 90%
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? ---
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15’6 coll, TN/IPS (mindegy)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem, csak minimálisan
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? memória mérete: min. 4 GB, merevlemez: min. 500GB, elsősorban SSD, másodsorban HDD+SSD, optikai meghajtó: igen
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gép

Köszönöm szépen előre is.

(#146569) tomic válasza Tikakukac (#146566) üzenetére


tomic
addikt

Szervíz megoldja vagy kuka inkább szerinted?

Ryzenem van asztaliban azzal semmi bajom. Ezért gondoltam ha már újat kell(ene) venni akkor lehet azt néznék. De futok előtte egy kört használt piacon.

(#146570) Draken válasza Tikakukac (#146566) üzenetére


Draken
őstag

Mármint bővebben? Mivel van a probléma? A régi eladásával vagy az újjal/17colossal?

(#146571) Khelben válasza #45302528 (#146568) üzenetére


Khelben
nagyúr

Filmnézésre mindenképp IPS-t vennék. Optikai meghajtóval bajban leszel, mert egyre kevesebb gépben van. Így elsőre az Acer Swift 3-at kellene megnézned.

(#146572) Tikakukac válasza tomic (#146569) üzenetére


Tikakukac
titán

Megoldja a szerviz, de így ránézésre olyan árban lesz a javítás, mint maga a géped árának egy tetemes része.

Draken: 17" erős korlát lett és a nagy G-s Asusok sem annyira begyerék mint régebben. Legalábbis nekem. De ennek egy jelentős része a design miatt lett.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146573) Mikulásbá válasza Tikakukac (#146572) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább az ár-értékkel van a gond.A G751JY volt az utolsó olyan gép,amit érdemes volt megvenni azon az áron játékra. (tudom,kinek hogy.....)
Utána jött egy elég nagy ugrás,de hogy miért azt senki nem tudja.Jogos,hogy maguk a gépek nem indokolták,de ez a piac,ha nem tetszik,játszogass valami mással. :B

[ Szerkesztve ]

(#146574) #45302528 válasza Khelben (#146571) üzenetére


#45302528
törölt tag

IPS gondolom a nagy látószög miatt optimálisabb.
Jobban belegondolva, nem létszükséglet az optikai meghajtó, nem nagyon használtam már az utóbbi időben, amennyire emlészem.

Köszönöm szépen. :R

(#146575) sickoface


sickoface
tag

hali

notebook vásárlás előtt állok, otthoni használatra szeretném filmezésre, netezésre. ami fontos: 15 col felett, full hd, normális processzor, hdmi kimenet, ssd. ssd ha nagyon megnyomja az árát nem létszükséglet. az lenne a legfontosabb, hogy full hd filmek akadásmentesen menjenek, youtube, netezés, multitasking zökkenőmentes legyen. játék nem számít. szóbajövő márkák: asus, dell, hp, lenovo de nyitott vagyok másra is kivéve acer. árkeret: max 155k.

előre is köszönöm a segítséget.

(#146576) Panicfox


Panicfox
újonc

Kedves Olvasó!

Végső elkeseredésemben írok ide, ugyanis minden barátom mást ajánl, és a gépek egyező paramétereit nézve, nem tudom eldönteni, miért különböznek annyira az árak... (akár business/üzleti kategórián belül). Szóval kicsit megcsömörlöttem a témában...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ha lehet, akkor 1 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Itt konkrétan egy árucsere miatt 240 ezer és nagyon maximum 260 ezer között (bruttó)
(3) Felhasználás?
A megbízhatóság miatt mindenképp business/üzleti kategória. A lehető leghosszabb időre tervezek.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem fontos.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg matt. Én a legjobban egy 14 colosnak örülnék, hogy könnyű legyen, de ez sem a legfontosabb szempont.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Valószínűleg repülőztetve lesz egy párszor.
(7) Operációs rendszer?
semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Csak legyen kompakt. Persze ha 2-nél több USB port van az előny.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Egyéb:
A Probook 430 G5 kiesik a lehetőségek közül, ugyanis azt kellett cserélni.

Én ezekkel szemezek:
Dell Latitude 5480 N022L548014EMEA-UBU (egy megbízható helyen épp akciós, de miért kap mindenholnagyon kevés csillagot??)
Valamilyen Thinkpad... (A thinkpad magába foglalja, hogy üzleti kategória, ha valamiért nem jelzik külön, akkor is?)

A segítségért előre is hálás vagyok!

(#146577) zolda


zolda
tag

Sziasztok! azonos áron és kiépítésben (CPU, RAM, SSD, felbontás) dell 7240 vagy HP 820 G1 legyen? Szívesen fogadok érveket, ellenérveket! Köszönöm.

(#146578) Gyomman


Gyomman
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit ilyen vészmegoldás jelleggel kéne ismerősömnek max. 1 évre olcsó, de megbízható gép, diplomaírás céljából.

(1) Napokban
(2) 50-70 ezer forint
(3) netezés, dokumentumszerkesztés
(4) -
(5) 12,5"-14" között
(6) Lesz hordozva.
(7) Nem feltétlen kell OS.
(8) -
(9) Nincs.
(10) Használt.

A laptopsystem oldalán néztem Lenovo X220, Dell E5430 és HP 2570P gépeket, garanciával. Az is kérdés lenne, hogy van-e ezeknek "típushibájuk", mikre kéne leginkább odafigyelni megtekintéskor.

Cogito ergo sum

(#146579) Khelben válasza Panicfox (#146576) üzenetére


Khelben
nagyúr

Thinkpadból max a T sorozatot merném üzletinek nevezni. A HP 430/440-nel mi a gond? Mert ennyiért az a legjobb választás.

(#146577) zolda : ugyanaz a kategória a két gép. Azt vedd, amelyik jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#146580) Panicfox válasza Khelben (#146579) üzenetére


Panicfox
újonc

Köszönöm a gyors választ! Sajnos ciripelő hangot adott ki. Készségesen cserélték, de, ahogy tesztelték a cseregépet kiderült, hogy azzal is ugyanaz a baj... Ha jól értettem valamelyik vezeték így van szigetelve/huzalozva(??), és valószínűleg mindnek ez lesz a baja...

(#146581) Tikakukac válasza Panicfox (#146580) üzenetére


Tikakukac
titán

A "remek hír', hogy ugyanezt fogja tudni a többi is :B Sőt, van, amikor ez "feature", core2 éra alatt minden márka minden gépe tudta ezt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146582) Sefneni válasza Khelben (#146564) üzenetére


Sefneni
őstag

Közben nézelődtünk a LSZ használt gépei között, így felmerült az általad is emített HP EliteBook 820 G1 mellett még a Lenovo ThinkPad X240, illetve a Dell Latitude E7240.
Ezek közül például melyiket ajánlanád/ajánlanátok inkább? :)

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#146583) mijki


mijki
csendes tag

Sziasztok :))

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ezen vagy a következő héten

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 300-350 ezer

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Legyen gyors, bírjon sok tabot megnyitva a böngészőben, programozás, esetleg AutoCAD (csak 2D-ben), MatLab tanuló szinten (az otthoni Core 2 Duo-m és GT 240-em is elbírta, 4GB DDR3 társaságában :D )

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14, max 15,6"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyetemre vinném naponta.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD+HDD, RAM legyen legalább 8GB DDR4

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
IPS kijelző, hosszú akkumulátoridő és a hordozhatóság fontos

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Előre is nagyon nagyon köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

IL-2 Cliffs of Dover: mijki; World of Tanks: mijki; Origin/BFBC 2/Vietnam-BF3: mijki

(#146584) Panicfox válasza Tikakukac (#146581) üzenetére


Panicfox
újonc

Úgy érted a "nem üzleti" kategória? Bevallom nekem egy márkafüggetlen szervizben mondták, hogy "Ha hosszútávra akarok megbízható gépet, akkor mindenképp az üzleti kategóriából válasszak pl.: HP Probook, Dell Latitude és esetleg a Lenovo Thinkpad...".
Szóval abban reménykedem, hogy így nagyobb a garancia a minőségre, tartósságra.

Közben leesett, hogy másik üzenetemre írtad.
Szóval minden gép idegesítő, magas hangot fog kiadni??? Csak nem... :(

[ Szerkesztve ]

(#146585) tomic


tomic
addikt

[link]Ez a lapos illetve a bolt mennyire ajànlott?
Gariztatàsról hallottam koràbban,hogy maceràs de legyünk optimisták.
Maga a gép milyen? Asztali Ryzenemet imàdom. Lapos sem lehet rossz. Viszont a ram csak 2100 környékén megy. Ryzen viszont igényli a gyors ramokat. Ha ajànlott a gép később lehet bele gyorsabbat venni?

[ Szerkesztve ]

(#146586) Tikakukac válasza Sefneni (#146582) üzenetére


Tikakukac
titán

x240-et ne, a többi egy kutya, mindegyik el tud hullani, ha olyan a kedve, de a 40-es TP különösen szépen sikerült.

Panicfox: Nagyjából jót mondtak, de ez semmire nem garancia. Élő példa vagyok én.

Coil whine meg úgy megy, mint vidkariknál. Van, amiknél erősebb, van amiknél kevésbé, van aminél meg úgyis elnyomja, mert rohadt magas frekin megy a venti.

tomic: Ez attól függ. Nyilván hasonló sem lesz sehol máshol főleg ennyiért. Így ha ennyid van erre itt kell venned és ezt. Hiába mondok neked normálisabb gépsast és boltot 200k-ért gyengébb hardverrel, ha nincs rá annyid.

Az, hogy az asztali procis géped hogyan megy annak a köze a notihoz annyi, mint az én romosra húzott K-s gépemnek egy szintén azonos notihoz. Nem sok.

RAM freki jellemzően a csúcson van, hiába veszel gyorsabbat, nincs BIOS, amit tudj mókolni. Plusz ismét nem ez a gond a géppel, meg úgy a procikkal sem.

mijki: Latitude 5480-ből van atomfullos konfig 350k alatt kicsivel, második vidkarival nagy procival. Azzal lehet már CAD-ezni is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146587) sickoface válasza sickoface (#146575) üzenetére


sickoface
tag

erre esetleg vki tipp?

(#146588) Tikakukac válasza sickoface (#146587) üzenetére


Tikakukac
titán

Normális procit és zökkenőmentes multitaskot kéne pontosítani. Mondjuk 155k az igencsak nem az a terület ami dúskál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146589) Khelben válasza mijki (#146583) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude E5480-at vagy 90-et nézd meg.

(#146585) tomic : ahhoz a géphez nagyon nagy optimizmus kell. Meg jó adag szerencse mellé.

[ Szerkesztve ]

(#146590) Dupree


Dupree
csendes tag

Sziasztok!

Egy női ismerősömnek keresek laptopot lecserélné a régit. Köszönöm

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Következő hetekben.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
100-130
(3) Felhasználás?
Otthoni női gép szóval nettezés, filmek, sorozatok, Office
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ha lehet matt legyen 15"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak otthoni gép lesz nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer?
windows esetleg windows nélkül
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD is bőven jó, optikai meghajtó az nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

(#146591) sickoface válasza Tikakukac (#146588) üzenetére


sickoface
tag

arra értettem h ne nagyon essen vissza a rendszer teljesítménye ha pl megy egy video youtubon full hdba mellette meg fájlkezelőzök vagy netezek egy másik ablakban. ilyen egyszerű dolgokra gondolok, nem az hogy videot renderelek közben fut még másik több erőforrás igényes folyamat.

(#146592) tomic válasza Khelben (#146589) üzenetére


tomic
addikt

Megindokolnád? Mert így semmi nem jön le belőle , hogy miért kerüljem.

(#146593) Khelben válasza tomic (#146592) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy a bolt, kettő a Lenovo nulla támogatása, három meg maga a gép, ami egy rakás műanyaghalom.

(#146590) Dupree: HP 250

[ Szerkesztve ]

(#146594) dgabor80


dgabor80
tag

Sziasztok,

Kérlek segítsetek egy Dell gépet találni, céges számlás beszerzés lesz...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1-3 héten belül..
(2) A gépre szánt összeg forintban? - nettó 250 ezer a vége
(3) Felhasználás? (irodai programok 50-100MB excel, és itthon minden más (kis játék, film)
(4) játék: Diablo3 FullHD,Battletech Iron. Frostpunk
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - FullHD, matt FHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - utazás közben nem
(7) Operációs rendszer? -Win 10 Pro
(8) Tárhely mérete és típusa - 240 GB SSD, 8GB RAM, nem kell Optikai
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új, számlával,garival

Köszönöm szépen!!!

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#146595) Khelben válasza dgabor80 (#146594) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy Dell 7577-be még pont bele lehet ugrani, amennyiben főleg otthoni felhasználásról beszélünk.

(#146596) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#146558) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

? :F

(#146597) Bluesummers válasza Tikakukac (#146581) üzenetére


Bluesummers
őstag

Azért ez a coil whine eléggé pofátlan, hogy nem tudják előtte tesztelni. Én így simán visszaküldtem 1. nap a gépet, amit vettem... :(

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#146598) Tikakukac válasza Bluesummers (#146597) üzenetére


Tikakukac
titán

Tudok olyat, aki ráment a témára és fél tucat vidkarit megpörgetett. Utána megunta :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146599) sickoface


sickoface
tag

hosszas olvasgatás után ez a kettő maradt, melyiket érdemes megvenni, vagy ebben az árkategóriában max 150ig vmi ami ezeknél jobb?

[link]

(#146600) Khelben válasza sickoface (#146599) üzenetére


Khelben
nagyúr

Semmilyen különbséget nem fogsz felfedezni köztük, úgyhogy dobj fel egy pénzérmét. A 3568 elvileg újabb, de szerintem a számozáson kívül semmi nem változott.

(#146596) IMIIKE1998 : ha a kijelző és a vga számít: [link]. Ha az ár: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.