Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#146451) Grave_444 válasza Khelben (#146448) üzenetére


Grave_444
nagyúr

HP 430-ban mennyire lehet elegendő a 3 cellás akku?

(#146452) aakosch válasza Grave_444 (#146451) üzenetére


aakosch
tag

5-8 óra nekem

(#146453) Sandor Sz.


Sandor Sz.
újonc

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni, laptopot szeretnék venni nyugdíjas édesanyámnak. A paramétereket lent olvashatjátok.
Előre is köszönöm szépen a tanácsokat !
Üdvözlettel:
Szilágyi Sándor

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100e ft maximum. Ebbe beleértendő az operációs rendszer is (ld lejjebb).
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
A laptopot nyugdíjas édesanyámnak venném, aki internetezésre, ügyintézésre használná. Ergó nincsenek nagy teljesítményigények.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Méret: 15,6. Felbontás ezeken általában 1366*768 szokott lenni, ha jól tudom. Ez nekem tökéletesen megfelel. Ha jobb, az természetesen nem baj. Általában nem üzleti célra fényes kijelző ajánlanak, nem ? Mivel nem lesz játékra használva, gondolom IPS kell.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lesz hordozva, ha igen, lakáson/házon belül. Utazás közben nemigen lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 7 v. újabb.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Milyen HDD méretet ajánlotok? 200GB bőven elég a fenti célokra, ugye? SSD-hez nem ragaszkodok. Ram-ból szerintem 4 elég, de javítsatok ki, ha nem... CD/DVD meghajtó jó lenne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincsen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
A FAQ-ban írtak alapján inkább használtban gondolkodom, tekintve hogy 100k a MAX. keret.

(#146454) Mikulásbá válasza spyrro (#146449) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,inkább a sima G551-et vedd.

(#146455) cuebler


cuebler
senior tag

tiszteletem,
segítségre, de méginkább megerősítésre lenne szükségem notebook vásárlása kapcsán.
3 hónapon belül szeretnék vásárolni bruttó 400k-ig (ÁFA visszaigénylő vagyok) elsődlegesen combos irodai, másodlagosan esetenkénti játszásra (witcher3, dying light, a grafikai teljesítményből hajlandó vagyok engedni). az eddigi nézelődéseim alapján egy i5-ös, i7-es 8 genes intel procis gép lehet a legesélyesebb, mx150-es gpu-val. nagyon fontos viszont, hogy max 14"-os gépet vennék, FHD felbontással, UHD-hoz abszolúte nem ragaszkodom. a kijelző matt legyen, nem akarom érintgetni, a panelek közötti különbséget evolúvciós okokból nem érzékelem. a gépet rengeteget fogom hordozni és nem feltétlenül a tenyeremen. lényeges, hogy windows alapú programokkal, lehetőleg win7 támogatással haználom, a cuccaim lazán elférnek 256 gigán is, inkább gyors legyen mint "tágas". a memória tapasztalatból sosem elég, min 8 GB, jó lenne, ha könnyen bővíthető lenne a gép (de tudom, az már a jövő-héten-nyernék-a-lottón kategóriába tartozhat. mivel néha elővenném üzleti megbeszéléseken, nem gamer gépre gondoltam, inkább valami elegánsabb külsőre. elsősorban új gépeket nézegetek (proci, gari, ÁFA).
eddig az alábbi nevek merültek fel: Acer SF314, Dell Latitude valamelyik, Asus Zenbook UX430UN. elkerülte volna valami másik gép a figyelmemet?
a jótanácsokat előre is köszönöm :R

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#146456) malor


malor
aktív tag

Sokszor úgy tűnik ma már a többség a mobilja komolyabb hardverrel segíti a mindennapjait, mint a notija :) Régóta figyelem ezt a témát és érdekes, hogy a sok vásárlási szándéknál ez annyira nem dominál, nem köszön vissza. A mobilnál természetes a multitasking, hogy egyszerre sok feladatot végzünk rajta és ezt minél könnyebben tegyük és ne akadjon, ne dadogjon, ne érezzünk semmilyen erőlködést. A laptopunkon is ezt tesszük vagy legalábbis tennénk. Teljesen átlagos felhasználási szokás egyszerre tucatnyi feladatot végezni, több eszközt csatlakoztatni hozzá, stb. Ez a sok relatíve kicsi erőforrásigényű feladat egyszerre azért megterhelő tud lenni, mert nem zárjuk be a programokat, fájlokat és nem állítjuk meg a streaminget sem, mert éppen nem nézzük, nem hallgatjuk, stb. Szóval nem gameres játékról van szó, hanem minden másról, mint amire a mobilunkat is használjuk manapság.

Ilyen oldalról megközelítve - mert mondjuk idegesít, hogy a kijelzőn a kurzor lassabban mozog, a feladatok között lassabban tud váltani a gép, mint ahogy a kezem mozog a tapin...egy idő után...nekem az lenne a kérdésem:

Ehhez combosabb cpu, több és/vagy újabb ram, gyorsabb ssd szükséges? Hol kezdődik egyébként az a szint ma a notiknal hardveresen, ahol a multitasking - még ha nem is mobil szinten van - de azért felhasználói élményt jelent és ne kelljen azon izgulni, hogy egy újabb, teljesen hétköznapi feladat elindítása már csak úgy fog menni, ha valamit előtte bezárunk/leállítunk?

[ Szerkesztve ]

(#146457) pete_21 válasza pete_21 (#145216) üzenetére


pete_21
addikt

Sziasztok!

Kicsit módosult a keret annak érdekében, hogy minőségben kicsit jobb gép férjen bele.
Ennek megfelelően a keret kb. 240k

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Hamarosan, amint megvan a kiszemelt gép
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb max 240k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Átlagfelhasználás: MS Office, internetezés, filmnézés, irodai szoftverek, általános munka (semmi videorenderelés és hasonló)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6"-os lenne az ideális, tehát átlagos notebook méret
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Munkába hordozva lenne, de a mostani 15,6"-os géppel sincs gond ilyen téren
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi nem kell rá gyárilag
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Alapvetően mindenképp SSD kellene. Minimum 240 GB-os. Ha van mellette hely, lehet benne HDD is az adatoknak, de mindenképp SSD kell a rendszernek és programoknak. Az is jó, hogyha alapból HDD van a gépben, és külön vesszük az SSD-t, csak férjen bele a keretbe
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jó lenne HP vagy Dell. A speciális igény az, hogy ha lehet, fém házas legyen. Ugyan csak általános használatra lenne, mégis jó lenne, ha i5-ös gép beleférne a keretbe, mert hosszú távon lenne használva, és egy i5 azért időtállóbb, mint egy i3. Memóriából se lenne baj, ha 8 GB lenne. Optikai meghajtó nem szükséges, VGA-ból is jó az integrált.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehetőleg csak új
Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#146458) strynox


strynox
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni laptop választással kapcsolatban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, BlackFridayt is ki tudom várni.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200.000 körül, ha alatta nincs megfelelő opció
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, programozás munka, játék hobbi szintjén.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
kizárólag CSGO,1600x1024(16:10),minden grafikus elem(ami a szépségért felel) lowon
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6",16:9(1920x1080,de kisebb is lehet),fényes ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
napi szintű hordozás, igen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win 7 minimum
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8 GB RAM és i5 mindenképpen, SSD-nek örülnék, de nem hiszem, hogy az árba belefér
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehetőleg új, de használt is szóba jöhet, ha ígéretes.

Rögtön két ajanlátot is várok. Egyet akkor, ha játszom(csak csgo) és mégegyet, ha feladom a játékot. Előre is köszi a segítséget.

(#146459) Grave_444 válasza aakosch (#146452) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az tökéletes, köszi. :)

Akkor meggyőzöm az ügyfelet, hogy elég neki az I5-ös HP 430.

(#146460) atomanti19


atomanti19
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-120k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Egyetemi motyók valamint 720p/1080p Go Pro felvételek amatőr szerkesztése ha épp úton vagyok. Nagyobb munkákra van asztali.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14,1-15,6" Szeretnék fullHD-t vagy valami HD+-t de mindenképp tudjam cserélni a gép kijelzőjét full HD ra.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó lenne ha a géphez lenne service tag vagy vmi alapján, de nem feltétel.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optika nem kell, SSD-t rakok bele. M.2 m.sata jó volna, hogy férjen egy hdd is.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Fingerprint szenzor, sd kártya olvasó, HDMI vagy DP ha az átalakítható HDMI-re.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Abszolúte használt, HP 840/850 vagy E5440/7440 került a látókörömbe.

Nagyon köszi!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#146461) #47205632


#47205632
törölt tag

Üdv.

[link]
Egy ilyen géppel mennyire kínszenvedés az élet? (max 70k és új és szóba se jöhet mukucs Windows)
Facebook meg Messenger menne rajta, meg Youtube videók nézése 720p-ben meg sztárhír/pletyka oldalakat olvasgatni. Igazából ha ezt tudja akkor nagy gond nem volna vele.

Én tabletet ajánlottam mert ennyiből már kapni normálisat, de a vevő mindenáron notebookot akar, hiába mondtam, hogy ennyiért csak szart kap, illetve netbooknak hívják jobb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#146462) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!
Egyetemre egyre több kötelező programot kell írnom, és mivel két hely között ingázom (hétvégére hazamegyek), elgondolkodtam egy laptop vásárlásán.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg 13", FHD, IPS, (fényes/matt nem lényeg, de ha lehet választani, inkább matt)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Szinte mindennap, utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256GB ssd, 8GB ram, optikai/hdd nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nagyon tetszik a vékony káva, eddig a Dell XPS 13-nál láttam, nem tudom van-e más gyártónak ilyen megoldása.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szerintem ilyen gép csak használtban lesz ennyiért, viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy ezek a gépek a garancia lejárta után még bírják jóideig azért, vagy ott már előfordulhatnak problémák bőven? Kicsit lehet értelmetlen a kérdés, úgyhogy ez inkább csak ilyen opcionális. :B

(#146463) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv.
Lenovo T 450s, 14'-es 1600x900 matt, sajnos csak 4GB használtan 160e-ért_ Jó ötlet? Kösz.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#146464) Victoryus válasza Mikulásbá (#146385) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Majd kiderül ha megérkezik. Legrosszabb esetben el tudok állni a vásárlástól, és csak a vissza futárt bukom... Azért a tesztek alapján elég jónak tűnik a Ryzen 5, 4 mag 8 szál, hol kapok ennyit 140e-ért újonnan? Mellé kell még 4GB ram pluszba, meg ssd és kész is.

WD Black2 Dual Driveot elkaszálták, mert lassú volt, meg jó drága, másik hasonló 128GB-os hibridet én nem találtam. Most meg csak 8 és16Gb-os sshd-k vannak.

Azt viszont nem értem, hogy a Lenovo miért ilyen össze-vissza írja le a laptopjai specifikációit. Mindegyikhez az van írva, hogy ideapad 330-15ARR, model 81D2.
Még az összesítésnél sem teljesen világos a helyzet... Képesek azért különböző alaplapot gyártani, hogy legyen m2-es ssd foglalat? (81D2006VHV lenne az a verzió, amit a Radium.hu árul)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#146465) Dhampir válasza Victoryus (#146464) üzenetére


Dhampir
félisten

140-ért melyik (megbízható) boltban vehető ilyen csodagép? Csak 150 fölötti áron látok.

[ Szerkesztve ]

(#146466) Victoryus válasza Dhampir (#146465) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Lenovo IdeaPad 330 Ryzen 5 + ajándék Lenovo hátizsák .

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#146467) Dhampir válasza Victoryus (#146466) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi!

(Egyébként már "megjavult" ez a bolt? Régen sok szürke importos gépet árultak állítólag, mások mondták.)

Ha jól látom, ebben a gépben csak egy memória slot található (talán az egyik rá van forrasztva az alaplapra).

[ Szerkesztve ]

(#146468) Victoryus válasza Dhampir (#146467) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezt én is néztem, igen azt írja a honlapon, hogy a 4GB az fix. De elvileg van másik slot is. Nekem elég is lenne a 8GB. Ellenben azt sehol nem írja, mi a helyzet az optikai meghajtóval. Annyit ír, hogy opcionális, illetve nincs. Csak akkor az a kérdés, hogy ott van-e a helye, a sata csatlakozóval vagy nincs... Azért az nagyon nem mindegy. Emailre meg chatre nem reagál a Lenovo, vagy nem tudom mennyi az átfutási idő...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#146469) Mr.Manus


Mr.Manus
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi gépet szeretném leváltani, ha van a jelenlegi kínálatban olyan gép amire megérné váltani:
Asus K501LX i5 5200U, 8GB, GTX950M

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 250k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Office, internetezés, filmnézés, programozás, néha játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
CSGO, Hearthstone és az újabb játékokat is kipróbálnám azért
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6"-os matt IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem nagyon lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD-jó ha van benne, de nem feltétel
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jó lenne, ha normális lenne a billentyűzete. Inkább legyen kicsit gyengébb teljesítménye, de normális hűtése legyen a gépnek.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

(#146470) Piroseva


Piroseva
újonc

Sziasztok,

Kérlek, segítsetek Nekem is választani.
Eddig a következő 3 gépet néztem, de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a legjobb, illetve, hogy megfelelne-e biztosan a számomra,

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD-FY289T Notebook (eddig ez gondoltam esélyesnek)
ASUS VivoBook Pro 15 N580VD-FY805T Notebook
Dell Inspiron 5570 5570FI7WC2 Notebok

[link]

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
jövő héten
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400.000 FT
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
napi kb 4 óra photoshop/lightroom + általános célok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem fogom használni játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 felett és matt. valószinűleg IPS lenne jobb, de nem találtam eddig megfelelőt, bár lehet nem is
létszükséglet mert veszek hozzá monitort is
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
utazáshoz nem fogom, egyik szobából csak a másikba+kb két hetente viszem be a munkahelyemre
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Processzor típusa Intel Core i7
Memória mérete 16 GB és bővíthető
Kijelző mérete 15"-18"
Kijelző felbontása 1920 x 1080 vagy nagyobb
Videokártya típusa Dedikált
Grafikus memória van
Kijelző felülete Matt
Háttértár típusa HDD és SSD vagy SSD
Merevlemez kapacitása 256 GB vagy több
optikai meghajtó nem szükséges

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
fogok hozzá venni egy monitort DELL UltraSharp UP2716D monitoral szeretném használni
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új csak

[ Szerkesztve ]

(#146471) B-Clone válasza Victoryus (#146466) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ne ne ne...
Főleg innen ne

(#146472) Dhampir válasza Victoryus (#146468) üzenetére


Dhampir
félisten

Emailre meg chatre nem reagál a Lenovo, vagy nem tudom mennyi az átfutási idő...

Sokaknál ez az egyik kizáró ok a vásárlásra consumer Lenovo gépek esetében, főleg a rossz hírű support IdeaPad termékek esetében. Talán már javulóban van, habár még mindig mondanak a jón kívül rosszat is.

Üzleti Lenovo gépeknél jobb a szerviztámogatás (habár speciális ügyben a hazai képviseletet talán még akkor is csak a bennfentesek némelyike éri el).

Persze amíg nincs gond a termékkel (egyébként nemcsak a "szürke importosoknál", lásd a honi KKV-szektor egyes szereplőit, amit rosszabb esetben megtapasztalhatsz) addig mindkét fél örvendezik.

(#146473) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Válaszolt a Lenovo 3 nap után! :) A dvd helyére mehet az ssd/hdd optibay kerettel. Remélem így lesz.
Ennyiért biztos hogy megveszem....
#B-clone: A radium ennyire gáz?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#146474) Mikulásbá válasza Victoryus (#146473) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A radium még mindig kérdéses,kérd el a gép pontos tipus és széria számát és kérdezz rá a Lenovo-nál,hazai forgalmazásu-e a gép.Náluk könnyen lehet szürkébe futni.

(#146475) nemeth.akos


nemeth.akos
csendes tag

Sziasztok.
Családban uj laptopot vett a rokon és kétségei vannak hogy nem e újra csomagolt gép ( eláltak a vásárlástól ) igy újra eladták új ként. Mert a kijelzőn nem volt ilyen védő folia nem is tudom kell e egyáltalán, és a kijelző meg a monitor között az a finom "szivacs" sem volt. Ilyen lehetséges ?

Es ha igen mire figyeljen az ember? Meg lehet gépen belül nézni ezt vhol ?

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#146476) Khelben válasza nemeth.akos (#146475) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minden gépet újként adnak el, amit valaki visszaküldött. Jogilag újnak számítanak. A kijelzőkön pedig nem szokott védőfólia lenni.

(#146477) nemeth.akos válasza Khelben (#146476) üzenetére


nemeth.akos
csendes tag

És ez ellen nem lehet tenni semmit ? Több mint 500 ezres gépet vettek, azért sztem elég gáz, még ha jogilag igy is van. És ha interneten vette meg tobb ideje van elálni a vásárlástól.
Sehogy nem lehetne ezt ki szűrni ?

(#146478) Pyrandus válasza Pyrandus (#146463) üzenetére


Pyrandus
tag

Üdv. Kiegészítem a használt Lenovo T450s adatait: i5 5200U/4GB/250GB/CAM/Intel/14.0" 1400x900/30+/30+/WSP/A - ár 160e HUF - egy év garancia
--- Kösz a véleményeket

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#146479) Khelben válasza nemeth.akos (#146477) üzenetére


Khelben
nagyúr

Rengeteg terméket így veszel, csak nem veszed észre. Van, amit a gyártó csomagol újra. Sőt, van amit javítás után kapsz meg újként. Vagy szerinted a gyár udvarán egymásnak koccanó új autókat kidobják? Pedig az nem 500k-s, hanem 10 milliós történet.

(#146480) Bluesummers válasza nemeth.akos (#146475) üzenetére


Bluesummers
őstag

Csak akkor van a képernyőn új fólia, ha valaki csak képernyőt vett és kicserélte a notebookba. Új gépeknél nem is emlékszem mikor láttam, de valószínűleg soha. Én még 700.000Ft-os ThinkPadon sem láttam védőfóliát :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#146481) robroy7919


robroy7919
tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni két gép között megy a vacilálás . ASUS ROG Strix GL503VD FY004 GL503VD-FY004 a másik pedig egy Asus TUF Gaming FX504GD-DM020 .

mind a kettő 250.000 ft , online játékra (fps) lenne és munkára. melyik lenne a jobb választás vagy esetleg van e , más alternatívátok . Előre is köszönöm.

(#146482) Erlter


Erlter
csendes tag

Sziasztok!

Kolléganőm szeretne új laptopot vásárolni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300k Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
kizárólag tervezői munkára, office, AutoCAD, Revit
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem fog rajta játszani
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", fullHD, jó lenne IPS és matt, de nem feltétlen szükséges
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
sokat lesz hordozva, utazás közben is lesz használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD 250GB, 16GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Előre is köszönöm a segítséget!

(#146483) Dhampir válasza Victoryus (#146473) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez jó hír. :)

(#146484) Khelben válasza robroy7919 (#146481) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mindkettő ön-tökönrúgás.

(#146470) Piroseva : Az Asusokat hanyagolnám, a Dellből pedig van már újabb, 5590-es. De professzionális photoshophoz szerintem ezeknek nem jó a kijelzője.

(#146482) Erlter : az összeg kétszerese kellene egy tervezői munkagéphez. Ennyiből vagy konzumer játékos gépet tud venni (pl. Dell 7577) és elviselni a kompromisszumokat (gyengébb anyaghasználat, rövidebb élettartam, rosszabb ergonómia), vagy 3d támogatás nélküli munkagépet (Dell Latitude 5590, olcsóbban HP Probook 450).

(#146469) Mr.Manus : a normális billentyűzet nem ez az árkategória sajnos. Acer Aspire 5-öt tudsz venni ennyiért alap játékokra.

(#146462) akkójóva : HP Probook 430-at nézd meg, újonnan nem sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#146485) LK


LK
addikt

Sziasztok!
Tudnátok olyan használt laptopos helyet mondani ami kipróbált, és nyugodt szívvel ajánlható? (én is 100 alatti kategória vagyok)

köszi :R

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#146486) Khelben válasza LK (#146485) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én személy szerint a laptopszalont és a laptopsystemet próbáltam, ezek okék. Notebooksystemről hallottam még, hogy megbízható. A többiről nem tudok infót.

(#146487) pete_21 válasza Khelben (#146484) üzenetére


pete_21
addikt

Khelben, erre vetnél egy pillantást?
Múltkorihoz képest bővült a keret, így remélhetőleg szóbajön jobb gép, mint a HP 250. :) Köszönöm a segítséged előre is!

[ Szerkesztve ]

(#146488) Kobak 27 válasza Erlter (#146482) üzenetére


Kobak 27
tag

Szia!

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Szintén hasonló programokat használok.
Én 2 éve egy Dell 7559-est vettem, 6700-as procival és 16 giga rammal. Az említett programok sajnos csak 1 max 2 szálat használnak a procinál, viszont azt agyon pörgetve. Autocadnél még nincs nagy gond, ha nem sok 100 megás fileokkal dolgoztok, de a Revit vagy MEP rendesen izzasztja már a gépet.
Mivel nem volt pénzem 600e Ft-os munkaállomásra dedikált quadro videókártyával, így maradt a kompromisszum. Megjegyzem nagyon jó kompromisszum. Én főleg egy külső wqhd monitorral használtom, nincs gond a meghajtással.
A 16 giga ram a Revit miatt minimum és mindenképpen magas órajelű processzorral vegyétek.
A Dellel én nagyon elégedett vagyok, semmi gond nem volt soha a hűtéssel, igaz nem ölben használom és ha csak asztalon van, akkor is teszek hátul alá egy vékony könyvet, hogy jobban kapjon levegőt.
Az én gépem utódja jó választás lehet, igaz szerintem az inkább 400k-ba fér bele ssd-vel, meg 16 giga rammal.
Ja, az enyémben 960m videókártya van, MEP-vel sem volt gondja.

(#146489) Khelben válasza pete_21 (#146487) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450 vagy Acer Swift 3. El kell menni megnézni mindkettőt, főleg a billentyűzetet, anyaghasználatot, ház stabilitását. Utána lehet választani, hogy melyik felel meg jobban. Dell Vostro 5-ös sorozatot mondhatnám még, de ott nincs ips kijelző, legalábbis eddig nem volt.

(#146490) Dhampir válasza Kobak 27 (#146488) üzenetére


Dhampir
félisten

Elég jó ára lett a 7559-nek, egy boltban még kapható, i5-ös procival és MS Windows 10 Home operációs rendszerrel 240.000 Ft.

25000-el drágábban érhető GTX 1050-el, Windows nélkül a "második utód" Dell Inspiron 7577 az igényesebb, részletes kidolgozású megszokott Inspiron BIOS-szal.

(#146491) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Egy ACER Aspire A717 laptopot néztem ki magamnak. Asztali gépnek külső billentyűzettel és egérrel használnám. Érdekelne a véleményetek főleg ami a hűtést illeti. Ebben a kiszerelésben:
i7-8750H, 17.3FULL HD, 1000 GB+256 GB, 8GB, Geforce GTX 1060 6GB,
Esetleg 400 alatt érdemes mást vennem?

(#146492) Kobak 27 válasza Dhampir (#146490) üzenetére


Kobak 27
tag

A 240 tényleg nem rossz ár... én még 380 körül vettem, igaz I7, 256 ssd és 16giga rammal.
Mi volt a típusa a közvetlen utódnak? (Megtaláltam 7567) Tesómnak az van, ő is teljesen elégedett vele. Talán a 7577 már rendelkezik Thunderbolt csatlakozóval, ami nem rossz és akár külső videókártyát is rá lehet kötni. Most valószínű nagy procis gyengébb videókártyásat vennék, és otthonra tennék rá egy komolyabb külső kártyát. Hordozva úgysem kell a nagy teljesítmény, otthon meg nem baj, ha van. :D
Ahogy nézem a 7577-es azért jóval drágább lett, egy komolyabb procival már majd 500e ft... Ja uhd semmiképpen nem kell.

(#146493) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Ebben a hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? - Maximum 300 ezer forint.
(3) Felhasználás? - Irodai programok, munka (AutoCAD, GIS programok), netezés, Netflix, nagyon minimális játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 13 vagy 14 inch, minimum FHD és IPS, fényes/matt mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Sokat lesz hordozva és használnám utazás közben is.
(7) Operációs rendszer? - Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD mindeképp, két RAM slot. Optikai meghajtó nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? - 2in1 gépek előnyben, háttérvilágításos billentyűzet, esetleg ujjlenyomat-olvasó, 8. generációs i5 vagy i7 vagy Ryzen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - Újat szeretnék.

Nem szeretnék Lenovot és igazán Asust se (az utóbbi driveres támogatása egy nagy 0 volt a jelenlegi gépemhez).
Ebben szeretnék segítséget kérni. :)

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#146494) tacsma


tacsma
újonc

Sziasztok, építész mérnök vagyok és balesetben eltávozott szeretett laptopom ezért sürgösen kell szereznem egy újat. Általában hosszas utánajárás után veszek gépet, de az idö rövidsége és az hogy nem lakom most magyarországon picit bekorlátoz :D Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy milzen gép lenne számomra a legmegfelelöbb. Elöre is köszi :D

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?
200 000-300 000ft (jó lenne 250 000 alatt, de ha van ami nagyon megérné akkor mehet 300 000ig)

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
munka, de nem napi 8 órát kellene rajta dolgoznom, csak mellékállásban éppen ezért minél gyorsabb a gép, annál hamarabb végzek
3D-s látványtervezés, renderelés és építész rajzok készítése- Autocad, Archicad, Revit
fotószerkesztés és látványtervek szerkesztése- Photoshop, Lightroom

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-16cm normal laptop méret, egy full HD illene nem tudom hogy tervezö programokhoz a többiböl melyik a jó

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
rendszeres, napi szintü hordozásra (nem szükséges hogy könnyü legyen, de nem hátrány)
utazás közben nem használnám (elöny ha dupla aksis vagy nagy teljesítményü de nem követelmény- ez eleve üti, hogy könnyü legyen)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows10, de nem kell a gépre, van licenszem

Preferált márka: HP(eddig ez volt mindig és nagyon szerettem), Lenovo vagy Dell... Asus semmiképpen nem jöhet szóba se Apple

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
én hibrid rendszerre gondoltam, de ebben nyitott vagyok, minimum 125GB-s SSD kell a tervezö programoknak, de az adattárolásra HDD megfelelö
RAM-minél több, annál jobb az árkategóriában min 8, 16 nagyon boldoggá tenne

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI kell mert monitor lesz rákötve, mindenképpen kell numerikus billentyüzetnek is lennie rajta, min 3 USB
SD kártya olvasó jó lenne, de nem kizáró ok ha nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

én nem vagyk informatikus, szóval ha bármelyik paraméterem nem reális a CAD, PS gépekhez, nyugodtan írjátok felül kivéve az árat, abba bele kell férni kompromisszumokkal

(#146495) Dhampir válasza Kobak 27 (#146492) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha i7 proci kell és elég az 1050 Ti videókártya, akkor ebben a konfigurációban a Dell Inspiron 7577 pillanatnyilag akár 309.900 Ft-ért is megvehető.

[ Szerkesztve ]

(#146496) shadow93


shadow93
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi szempontok alapján keresek egy megbízható, strapabíró új laptopot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- szeptemberben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- maximum 150 e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- egyszerre böngészés (sok oldallal: youtube, facebook, híroldalak stb.), word, zenehallgatás, fotószerkesztés hobbi szinten
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- játékra nem használnám
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- akkora, ami még kényelmesen hordozható és elfér az ember ölében is, maximum 15,6", de ha lehet kisebb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- sokat, egyetemre, iskolába tanításhoz, vidékre, szóval legyen ehhez mérten könnyű
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- nem lényeg
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- minimum 500 gb, hdd vagy ssd nem lényeges szempont, minimum 8gb, optikai meghajtó nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- hdmi néha jól jöhet, de nem létszükséglet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- új

[ Szerkesztve ]

(#146497) Mikulásbá válasza lajtika (#146491) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha nem lesz hordozva,csak asztalon használva,ne vegyél laptopot.

(#146498) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok egy ilyet: HP 250 G6 4LT15EA néztem ki édesapámnak netezős-filmezős irodai gépnek, ha esetleg kitolnánk az árhatárt 200-ig, lenne értelme egy i5-el felszerelt vostro-nak ehelyett? Ilyen felhasználás mellett, érezhető lenne gyorsaságbeli különbség? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#146499) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni az alábbihoz:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Jelenleg lenne esedékes.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100. 150k maximum
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alapvető irodai munka

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Fifa 16, ami a keretből kijön

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt is.

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#146500) robroy7919 válasza Khelben (#146484) üzenetére


robroy7919
tag

Szia , és tudnál esetleg valami alternatívát??

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.