Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#146651) robroy7919 válasza Khelben (#146631) üzenetére


robroy7919
tag

Nagyon köszönöm a segitséget. :R :R :R :R

(#146652) Tikakukac válasza tomic (#146650) üzenetére


Tikakukac
titán

Hacsak nem Szomália-Alsó a pozíciód, akkor kétlem ne lenne valahol a környéken egy olyan gép, ami a világ minden pontján ontanak kifele a használt shopok és kiszakad az apró.

Játszhatunk olyat, hogy beírsz 300 gépet és 299-re nemet írunk, de nem véletlen írtam fel azokat, amiket. Keress valami Thinkpadot, Elitebookot, Latit esetleg Fujit. A 4-5 éves konzumereket ne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146653) lajtika


lajtika
aktív tag

Erről mi a véleményetek. [link] Hűtés megbízhatóság, bármi.

(#146654) Obyboy válasza lajtika (#146653) üzenetére


Obyboy
addikt

Engem is érdekelne a vélemények a HP Pavilion Gaming 15-ről, ezzel és a Lenovo Legion Y530-cal szemezgetek. Bár a Lenovo supportjáról nem sok jót lehet itt olvasni, így inkább HP és Dell irányba nézelődök.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#146655) sajtdavid


sajtdavid
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem az Asus Zenbook Pro ux550ve laptopot, kis segítséget szereték kérni a bolt kiválasztásában, mert elég sok ár és kiadás van.

Szempont: erős i7es processzor, 15", 500GB SSD, 16GB RAM, céges számla, garancia (esetleg pixelre is). Nem baj ha nincs windows, ha viszont van akkor pro kellene. Touch nem fontos, de ha belekerül nem baj

Eddig ez a legolcsóbb hely amit találtam, bár úgy halottam hogy nem mindenkinek van velük jó tapasztalata:
http://radium.hu/catalog/product/view/id/15807

Tudtok esetleg jobbat ajánlani, akár spec akár ár szinten?

Köszi

(#146656) Mikulásbá válasza sajtdavid (#146655) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Radium nem ajánlott,de pl. a Digiprim már hivatalos Asus forgalmazó.Azért majd a pontos serialt érdemes az ügyfélszolgálattal csekkoltatni.
Csak a VE marad?Nem baj,jó az!

[ Szerkesztve ]

(#146657) Tikakukac válasza sajtdavid (#146655) üzenetére


Tikakukac
titán

Most a 40 fajta alváltozatot nem fogom kinyálazni, de 8 giga rammal elvben ugyanezt megkapod 420k-ért mysoftnál is. Szépen beletolod vagy berakatod a másik 8-at és még nyertél is rajta.

Mikulásbá: Régen is volt hivatalos forgalmazó. Sok hazai gépet vettek hazai disztritől. Csak amiket nem onnan vettek arról elfelejtették értesíteni a közönséget :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146658) Mikulásbá válasza Tikakukac (#146657) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem fog beletolni semmi plusz RAM-ot,mert forrasztott,nincs bővíthetőség.Vagy 8 vagy 16 GB RAM-al lehet venni,ennyi.
Igen,én is a szürke szamárra utaltam,egyszerűbb,ha az ilyen boltot meg sem nézi az ember.

(#146659) Tikakukac válasza Mikulásbá (#146658) üzenetére


Tikakukac
titán

Örvendetes dolog ez is. Akkor lehet fizetni 8 giga ramért 50 rugót :P Apple szinten mondjuk olcsónak is mondható. Asztaliban meg bő éve 32 gigát vettem ennyiért. Damn.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146660) Mikulásbá válasza Tikakukac (#146659) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hát ja,ez van ennél,de maga a gép jó-még ha kicsit túlárazott is. :U
Én is inkább kisebb SSD-vel,de 16 GB RAM-al kértem,SSD-t tudok majd cserélni,ha kellene.

[ Szerkesztve ]

(#146661) lajtika válasza Obyboy (#146654) üzenetére


lajtika
aktív tag

Ugyan ezt a két gépet nézegetem. Az új y530 külseje nagyon tetszik. Csatlakozók hátul. De a lenovo nem támogatja a bővítést, ha jól tudom. Így ha én rakok bele ssd-t vagy több memóriát bukom a garanciát. A hp nál ez nem tudom hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#146662) Vesporigo válasza Khelben (#146648) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséged, kezd kitisztulni lassan. :)

Apropó, ahogy olvasom, az sem mindegy, honnan veszi az ember a notebookot. Radium nem ajánlott, ahogy írtátok (pedig ott is nézegettem a gépeket). Laptopszalont linkeltétek, gondolom, az megbízható. Notebook.hu van még hozzám elég közel, bár ott a kínálatot keveselltem picit. Tudtok még ajánlani megbízható boltokat?

(#146663) Obyboy válasza lajtika (#146661) üzenetére


Obyboy
addikt

Szomorú ha Lenovoéknál garvesztéssel jár az SSD berakás mert azt még az első bekapcsolás előtt tennék bele. A hátsó csatlakozók nekem is nagyon praktikusak lennének.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#146664) Tikakukac válasza Obyboy (#146663) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyik márkánál sem jár azzal, ha matrica van akkor sem. Ez érvényes addig, amíg úgy rakod össze és szeded szét, hogy abszolúte gyári marad minden állapot.

Vannak márkák akik nem matricáznak és vannak CRU alkatrészek is. Ott már jobban lehet garázdálkodni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146665) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350k.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Fotószerkesztés,tanulás,munka,renderelés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Igen,időnként.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" ,matt + ami belefér a keretbe.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti szinten.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1 Tb HDD,128 Gb SSD ,8Gb ram minimum.Optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#146666) Hokunda válasza Khelben (#146567) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Köszönöm a választ!

Bár kis variálás után inkább emellett a Vostro mellett döntöttem.

(#146667) Khelben válasza ƵøŁĭ (#146665) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez elég jó ár-érték aránnyal van: Dell 7577. HDD-t meg bele lehet rakni utólag is.

(#146668) ƵøŁĭ válasza Khelben (#146667) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Köszi.Kimaradt,hogy arany színű kell mindenféleképpen.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#146669) Khelben válasza ƵøŁĭ (#146668) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erre csak azt tudom mondani, hogy sok sikert. Valószínűleg hamarabb lesz gép, ha veszel arany festéket és magad lefested.

(#146670) ƵøŁĭ válasza Khelben (#146669) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Mi ezt néztük ki.
Amit linkeltél megfontoljuk mert nem nekem kell hanem barátnőmnek.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#146671) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#146670) üzenetére


csaba1203
addikt

Tipikus női gondolkodás mindegy milyen csak arany színű legyen :D
Bocs csak kijött belőlem.

(#146672) Khelben válasza ƵøŁĭ (#146670) üzenetére


Khelben
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy lehet venni jó gépet meg arany színűt. A kettő egyben nem lesz.

(#146673) atomanti19


atomanti19
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
SOS Most, tegnapra.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
70-90k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Libre office, programozás, hobbi tanulás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12"-13.3"-14.1" FullHD kellene, matt. 1600*900 a min.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat. Igen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ubuntu 18.04
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD-t és HDD-t is el kellene férjen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#146674) Khelben válasza atomanti19 (#146673) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 840 G1, fullhd-hoz kicsit bővíteni kellene a keretet: Dell E7440

[ Szerkesztve ]

(#146675) atomanti19 válasza Khelben (#146674) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Hotkey-ek, fingerprint, wifi, mobilnet modem, bluetooth,webcam driverek rendben lesznek?

anno egy X220-al sokat birkóztam emiatt

Köszönöm! :R

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#146676) Khelben válasza atomanti19 (#146675) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Windows 10 lekezel mindent, nálam nincs ismeretlen eszköz ugyanilyen gépen. Linuxhoz nem tudok hozzászólni.

[ Szerkesztve ]

(#146677) Dhampir válasza atomanti19 (#146675) üzenetére


Dhampir
félisten

Ubuntu Desktop certified hardware

Plusz Google-n utánanézni: "adott típus + Ubuntu 18.04" vagy egyebek alapján váltogatni a kulcsszavakat. Fórumokon elpanaszolják, ha valami nem stimmel ezzel-azzal.

[ Szerkesztve ]

(#146678) tomic válasza Tikakukac (#146652) üzenetére


tomic
addikt

Okés keresek ilyeneket, köszönöm.

Közben kollegàm ajànlott ajànlott egy ismerőse gépét. Mivel sok Hp 250 volt belépő szinten ajàlva,megfogott Többet ígérem nem kérdezek egyessével.
Hp 250 g4, i5-5200U,4gb rammal,500-as hdd-vel. Kijelzője hd. Ezért 60- at kér. Szerinted ajànlott gép,àrban elfogadható?

[ Szerkesztve ]

(#146679) Khelben válasza tomic (#146678) üzenetére


Khelben
nagyúr

HD kijelző 2018-ban olyasmi, mint a kétütemű autó. Vagy a nyomógombos telefon.

(#146680) tomic válasza Khelben (#146679) üzenetére


tomic
addikt

Mind a kettő szerethető. ;)

(#146681) Tikakukac válasza Khelben (#146679) üzenetére


Tikakukac
titán

Héééé, mint '89-es Trabitulaj kikérem magamnak ;]

De az igaz, hogy mint fő autó valóban elég érdekes lépés.

tomic: Generációkkal régebbi üzletit kapsz ennyiért, ami viszont nem ennyire hitvány. Ebben neked kell döntened.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146682) tomic válasza Tikakukac (#146681) üzenetére


tomic
addikt

Amiket tegnap ajànlottál típusok között sem talàltam fullhd kijelzőset. Vagy csak én nem találtam.Akkor hogy van ez?
Elvesztem már ebben a sok használt vas között.

(#146683) Tikakukac válasza tomic (#146682) üzenetére


Tikakukac
titán

Úgy van, hogy azok legalább azt tudják kijelzőben, mint ez, cserébe nagyjából 5 másodperc után mint laikus is leesne, hogy nem egy világból való a 2 gép. Értem ezt minden szinten.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146684) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Kitoltom az összefoglalobol, köszönöm a segitseget előre is.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 55-65000 Ft
(3) Felhasználás? Böngészés, filmeznézés esténként.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Semmi...
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15 col körüli, de ne túl kicsi. 1366x768 vagy FHD. Matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Semennyit.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Lényegtelen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 64 es vagy 128 as SSD jó lenne ha volna bent, mellette Hdd 320 GB elég..
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…). Filmezés miatt bluetooth jó lenne ha volna, de nem fontos, van USB BT cuccom.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával). Csak használt. Alfa neve rémlik, de nem találom a gépeit.

:R

(#146685) Obyboy


Obyboy
addikt

Az asztali gépem egyre jobban csere érett így újra feltenném a kérdésemet. Fórumot olvasva szűkítettem pár gépre de természetesen nyitott vagyok jobb ár/érték ajánlatokra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
pár héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300 körül szeretnék megállni
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Távoli asztallal munkahelyi hálózat elérése (nem homeoffice csak alkalmi átlag heti 6-8 óra), HDMI-n keresztül plusz monitor (és alkalmanként TV-n filmezés), internet, ritkán fotó szerkesztés és dwg megnyitás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szoktam játszani, (ritkán keresztfiam Minecraftozik)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FullHD, IPS, matt, 15" körül de a plusz monitor miatt nem gond ha kisebb vagy nagyobb.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva ritán lenne és ekkor sem lenne utazás közben használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 jó lenne de ha jobban megéri megveszem külön
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128-256 SSD és 8GB RAM(2400 vagy 2666 Mhz), HDD ha belefér a keretbe, optika nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Num pad, billentyűzet világítás, GigabitLAN, min I5 8.gen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, 5-6 évig szeretném használni

Eddig ezeket néztem: HP Pavilion Gaming 15, Lenovo Legion Y530+SSD, Dell G5 csaak ha tényeg jobb annyival amennyivel drágább a többiektől

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#146686) Dhampir válasza #04441088 (#146684) üzenetére


Dhampir
félisten

Alfa neve rémlik, de nem találom a gépeit.

LaptopSystem néven megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#146687) Draken válasza Obyboy (#146685) üzenetére


Draken
őstag

Valószínűleg neked is ezt fogják ajánlani. Azt, hogy az általad kinézetteknél mi a helyzet, majd más válaszol

[ Szerkesztve ]

(#146688) Obyboy válasza Draken (#146687) üzenetére


Obyboy
addikt

A GTX 1060 6GB-ja nekem már sok, inkább egy 1050 + 1TB HDD, hasonló vas és ár.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#146689) maximilian4 válasza Obyboy (#146688) üzenetére


maximilian4
addikt

Inkább vennél ugyanannyiért egy rosszabb és gyengébb gépet? :F

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#146690) Obyboy válasza maximilian4 (#146689) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha nem játékra kell a noti akkor a GTX 1060 + 256GB SSD + 0TB HDD helyett nem éri meg a GTX 1050 + 256GB SSD + 1TB HDD?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#146691) Khelben válasza Obyboy (#146685) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem játszol, akkor ne játékos gépet vegyél. 300 körül már kapsz Dell Latitude 5590-et vagy 5490-et. Azok munkagépek, sokkal jobb anyagokból, jobb billentyűzettel. És ezekhez tudsz dokkolót is venni, ami az asztali használathoz elég sok pluszt ad.

(#146692) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Egy gépet szeretnék munkára. Erőteljes grafika, photoshop, 3ds max (plusz pár egyéb 3D-s program).

Elég lenne egy 15"-os, de kiderül, mi fér a keretbe. Kijelzőnek a fullHD-nek örülnék, nagyobb nem kell, kisebbnek meg lehet nincs ételme (bár sokszor lesz monitorra kötve).

Ami fontos: lehessen 2 monitort rákötni! (HP envy-m is tudta simán, egyik monitor HDMI-n, másik mini DP porton volt rajta.

Keret. 600k max., de ha 400ból megvan, az sem hátrány :D

Intel procis, és Nvidia vga-s cuccokat előnyben részesíteném.

[ Szerkesztve ]

(#146693) nemigazmar2


nemigazmar2
csendes tag

Sziasztok

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél korábban, a napokban.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250k-ig (250 felett csak akkor ha van jelentős, minőség- vagy teljesítménybeli különbség, árkülönbség arányánál nagyobb mértékben)

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alapvetően filmezésre, irodai felhasználásra lesz, de lehessen rajta játszani, fussanak el újabb játékok is (nem kell maxon).

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Újabbak is, gta5 pl., közepesen ha elfutnának a mostani játékok az jó lenne

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-15.6", ne legyen túl tükröződő, világosabb fényviszonyok mellett is használható legyen, ne legyen túl fakó, vagy gyenge fényerejű, full hd felbontást szeretnék.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hordozva, bírja a gyűrődést.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minél nagyobb annál jobb (1tb jó lenne), SSD is kéne, optikai meghajtó nem.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék.

Köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#146694) Obyboy válasza Khelben (#146691) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszönöm a választ és az ajánlatot. A Dell Latitude minden igényemnek maximálisan megfelel. Még egy kicsit emésztenem kell az árat. Ha gyárilag SSD-vel van szerelve akkor lehet bővíteni HDD-vel?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#146695) SKyle


SKyle
tag

Sziasztok!
Nem konkrét tipus ajánlást kérek, csak hogy milyen irányban keresgéljünk.
Adobe csomag a fő használati terület.

8 GB RAM és FullHD IPS kijelző alap, a jobb sebességhez SSD.

CPU Core i5 elég vagy inkább i7 legyen?

Mennyire fontos a dedikált GPU?

Köszi előre is a véleményeket!

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#146696) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Az tényleg igaz, ha egy dedikált kártyás gépnél ha tönkremegy a vga , akkor kuka a gép?
Nincs olyan lehetőség, hogy átkapcsolod a prociban lévő integráltra?

(#146697) Khelben válasza SKyle (#146695) üzenetére


Khelben
nagyúr

Konkrét típusokat szoktunk ajánlani, mert annak van értelme. És kellene egy keretösszeg ahhoz, hogy érdemben válaszolni tudjunk a kérdésedre.

(#146694) Obyboy : csak egy meghajtó lehet benne egyszerre, mert az SSD belelóg a HDD helyére.

(#146693) nemigazmar2 : ennyiből se strapabíró, se játékos gépet nem kapsz. A maximum, amit ki lehet hozni az egy Acer Aspire 5 8250U+MX150 felállásban. Itt az oldal alján láthatod, mit tud az MX150, belépő szintű vga. A gép meg nem igazán való hordozásra, nem fogja sokáig bírni. Ha mindenképp hordozós gép kell, akkor HP Probook 440-et vagy 450-et tudsz venni ennyiből, de azon nem lesz játék.

(#146692) icecave : HP Zbook-ok felé nézelődnék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#146698) SKyle válasza Khelben (#146697) üzenetére


SKyle
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Október közepén
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 250-350 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Adobe programok, grafikai tervezés, fotószerkesztés, filmnézés, alkalmi játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Alkalmi játék, a kijelző natív felbontásán, közepes részletességgel
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6" - 17", FullHD, matt, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz sokszor hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem fontos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 240GB SSD, 8 GB RAM, OD nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új vagy újracsomagolt, számlával garival

[ Szerkesztve ]

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#146699) maxatesz


maxatesz
tag

Sziasztok! Laptop vásárlás elött vagyok.

Mikor lenne esedékes a vásárlás? minél hamarabb

A gépre szánt összeg forintban? max 250.000Ft

Felhasználás? filmnézés akár 4K ban is tv re kikötve + némi játék

Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Max full hd 30-40fsp egyszerűbb nem videókártya izzasztó játékok.

Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6" 1920 x 1080 fényes kijelző

Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Alkalmanként heti talán egyszer lenne hordozva, utazás közben nem használom.

Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) free dos

Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? tárhely 512gb ssd RAM: 8gb 2400 mhz körűl

Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI csatlakozó szükséges

Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) kizárólag új gép jöhet szóban

Köszönöm előre is! :R :R :R

(#146700) Khelben válasza maxatesz (#146699) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer Aspire 5-öt kapsz 200k körül, ssd-t meg utólag lehet bele venni. 8250U+MX150 felállásban a legjobb az ár-érték aránya.

(#146698) SKyle : ha nem sokat hordozod, akkor talán egy játékos géppel járnál legjobban, mert ár-teljesítmény mutatója magasabb, mint egy ugyanannyiba kerülő munkagépnek. 340k körül van a kifutó Dell 7577-ből I5+1060-as felszereltséggel, az elég jó ár-érték arányt jelent.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.