Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#145251) hallador válasza Kaci84 (#145248) üzenetére


hallador
addikt

Az a helyzet, hogy a mai gépek nem olyan stabilak, mint a 4 - 5 éve. A mai ProBookok minősége körülbelül a régi HP 500, 530,650 (Ezeknek az utódja a mai 250) szintjén vannak, azzal a különbséggel, hogy a ProBooknak jobb a billentyűzete, meg a kijelzője, valamint valamivel minőségibb a chipek vannak ráforrasztva. De a ház minősége kb azokkal vannak egy szinten.
Így nem elvárható a mai small business gépektől az ami egy NX6110, vagy ProBook 4330/4340-től. Egyszerűen a váz merevsége a váz minőségük sz@r lett. A melegedésre is igaz.
Szóval ha vigyázol rá, akkor bármelyik. De a három közül a ProBook a leguniverzálisabb, ennek van a legjobb billentyűzete. És ennek a legpraktikusabb a kialakítása is.
A Dell már egy fokkal gyengébb konstrukció, nem minőségileg, mert még picit merevebb is mint a ProBook, de a bővíthetősége, és szerelhetősége vacak. Ma már az NBD sem igaz mindig.
Szerviz szempontjából egy szinten vannak. Ma már a ProBooknál sem 8 hétig tart a fő alkatrész cseréje a magyar szakszervizek képesek voltak a típushoz Akklimatizálódni, így itt is 2 - 3 nap egy javítás a Dell esetében ha nincs NBD 2 hét. Persze mindkettő esetben lehet több is.
Szóval hangsúlyozottan asztalon használva, akkor a HP ProBook a legéletszerűbb választás.

Ha pedig tényleg nyúzni akarod, akkor:
Használtan:
HP EliteBook 8470p; Dell Latitude E6440, E6430, 6330, 6330; Ezek tényleg bírják amit leírtál. Nem lesz 2 cm elett, nem is lesz 2,5 KG felett, de le lehet velük ütni egy bivalyt. Ezekben még volt tri-metál váz, és a HP-kben is fém merevítés.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145252) hallador válasza hallador (#145251) üzenetére


hallador
addikt

A Dell Bővíthetősége ugyanaz mint a ProBook-é pontosabban csak éppen amíg leműti az alját megőszül, ez az 5000 -es Vostro széria jellemzője évek óta.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145253) Kaci84 válasza hallador (#145251) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem, köszi. HP EliteBook 8470p nem néz ki rosszul. Ha jól néztem 6 éves. Akksit még kapni hozzá, illetve milyen árban mozognak? Ha utángyártott van az milyen?
Van fiatalabb Elitbook ami hasonlóan minőségire sikerült és ajánlott?

(#145254) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-320k, jobb ha az alsó határhoz közelít
(3) Felhasználás?
Általános felhasználás + játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Rainbow 6 Siege-et kellene tudnia futtatni normális framerate-tel
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Igen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti párszor, nem fontos szempont.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Egyelőre a Dell Inspiron 7577 különböző változatai között választanék, ha jól értem létezik GTX 1050-, és 1060os változata is. De nyitott vagyok más típusokra is persze.

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#145255) hallador válasza Kaci84 (#145253) üzenetére


hallador
addikt

Újabb elitebookokból a 12,5"-os verziók hasonló minőségűek (820G1/820G2), mint a klasszikus nem ultrabook EB gépek. A 14"-os már nem annyira masszív. Elitebook 840 G3 és felette még egy minőségi romlás történt, itt úgy próbálták meg a merevséget pótolni, hogy a simán lepattintható al lapot, csavarokkal rögzítették ezzel a merevítéshez szolgáló aluötvözetből még kevesebb kellett, a Merevségét megtartotta, cserébe sokkal vacakabbul szerelhető lett, kiválló budli silver festéssel. Ez is tartós, de kijelenthető, hogy minőségileg egyet visszalépet a 840G1/G2-höz képest.
Viszont a 820G1/G2 nagyrészt vacak kijelzővel jött ki, ha érzékeny vagy az IPS-re, akkor felejtős, de akkor a 8470p is felejtős, mert az akkori kijelzők legvacakabbjai ezekben a HP-kben voltak. A húz olyan mint a tank, de a kijelző sajnos nem jó.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145256) hallador válasza hallador (#145255) üzenetére


hallador
addikt

Közben lejárt a szerkesztési idő:
Az áruk kb 65 000 - 75 000 között van HD+ kijelzővel szabad megvenni, az utángyártott 6 cellás 4400 mAh-ás telep kb 10 000 Ft. Újonnan ugyan lehet kapni, de nem éri meg az árát, egy használt géphez nem biztos, hogy érdemes rendelni a HP-től sőt nem éri meg.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145257) TheNewDawn válasza MeszarosB. (#145254) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ha mákod van akkor tart még a Media Marktban a 7577 re az akció, csapj le rá villámgyorsan.
1060 + i5 7300 at keresd, 305 ért elérhető. Ha már nincs, akkor megszívtad. Más ugyanis nem nagyon van, és akkor 325-330 körül találod meg csak.
Ott lenne még a Lenovo Y720, ami ugyanolyan jó, ráadásul ugyanennyiért még i7 is van benne, csak a Lenovo garanciával kapcsolatos ügyintézése Magyarországon meglehetősen kaki.

(#145258) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Asus Fx503 gamer lapotopról van szó! Minden rendben van vele. Egyedül az akku miatt aggódom! Ugye áram forrás nélkül lasabb a processzor, nem tudok vele játszani ezért állandóan be van dugva. Kérdezném én, hogy ez normális dolog? Más is így csinálja? Nem fog az akku hamar tönkre menni?

(#145259) jaffa 2843 válasza SoldierL (#145258) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Összefoglaló legalja. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#145260) Kaci84 válasza hallador (#145255) üzenetére


Kaci84
őstag

Sajnos a kijező lényeg, hisz képnézegetős, youtubozos élvezeti gép lesz inkább, nem munkagép. Az a baj, nincs sehol valami fejlődés történet a tipusokból, hogy át lehessen látni. Megnéznék egy olyan ami FHD IPS és abból a legöregebb, de viszonylag jó minöségű. Nem muszáj HP más is jó.

(#145261) Cavalera


Cavalera
tag

Sziasztok, egy ilyen laptopot néztem ki magamnak a jelenlegi ősrégi laptopom és gyengécske tabletem kiváltására:
LENOVO IdeaPad YOGA 520-14IKB (80X800AYHV)

Mi a véleményeket erről? Szempont, hogy legyen 2in1, az akksija bírjon ki legalább 5-6 órát egyben rendes használat mellett, ne fagyjon, mert szeretek egyszerre sok mindent csinálni (akár dolgozni is laptopon), legyen kompakt - könnyen hordozható. Szerintem ezeket hozza... még olyanra gondoltam, hogy szívesen játzsanék is hébe-hóba a laptopon - szerintetek ez a típus alkalmas lenne erre? Nem vagyok egy nagy gamer, de mondjuk egy FIFA futna rajta? (sajnos baromira nem értek a specifikációkhoz)

A javaslatokat előre is köszönöm.

(#145262) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Van most valami olyan olcsóbb mindenes bestbuy noti mint pár éve a Lenovo G580 volt (b960 ,gt 630/635) ? /// 200k-ig.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#145263) MeszarosG


MeszarosG
csendes tag

Sziasztok!
#145254-hez szólva lenne kérdésem.
A Dell 7577-et 1050-el szerelik 2Gb VRAM-al és 4Gb-al is? :F
Többféle információt találtam ebből és mintha kapható lenne 4Gb-al 300k környékén.
A legtöbb boltban nem is irják a videoram méretét.

[ Szerkesztve ]

(#145264) Mikulásbá válasza MeszarosG (#145263) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha a játék fontos szempont,i5+1060 verziót keress!

(#145265) MeszarosG


MeszarosG
csendes tag

[link]
Ezt találtam most. Itt ugye nincs semmilyen buktató?

(#145266) NJanika


NJanika
aktív tag

Sziasztok!

Ezeken a gépeken milyen játékok mennének?

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-pavilion-x360-arany-2in1-eszköz-2gg86ea-14-0-full-hd-touch-core-i3-4gb-128gb-ssd-1tb-hdd-win-10-1236895.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_asus-vivobook-max-x541uv-gq1466-laptop-15-6-matt-core-i5-8gb-256gb-ssd-920mx-2gb-vga-endless-os-1253881.html

[ Szerkesztve ]

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#145267) Mikulásbá válasza MeszarosG (#145265) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak az emag a buktató,úgy,ahogy van.

(#145268) Mikulásbá válasza NJanika (#145266) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az elsőben csak integrált GPU van,gyakorlatilag semmi.

A másodikhoz ezt tessék tanulmányozgatni : [link]

[ Szerkesztve ]

(#145269) TheNewDawn válasza MeszarosG (#145263) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Igen, de kb teljesen mind1 mennyi vram van rajta, teljesitményben egykutya a kettő.

(#145270) hallador válasza Kaci84 (#145260) üzenetére


hallador
addikt

HP EliteBook 840 G1 fullhd IPS, meg találod több oldalon is. Nem linkelném.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145271) Kaci84 válasza hallador (#145270) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszi megnézem. Közben találtam egy ilyent is jó? áron. Nyilván gyengébb minőségü mint régebbi társai, de úgy tünik jó áron van.
HP EliteBook 1030 G1 Z2U92ES , M5 6Y54, 8GB, 256SSD 215e Ft. használt

(#145272) Mikulásbá válasza MeszarosG (#145265) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ITT van most akciós,ez a bolt is rendben van.Később tudod bővíteni.

(#145273) MeszarosG válasza Mikulásbá (#145272) üzenetére


MeszarosG
csendes tag

Aquaban bízom én is, de ez 13 000 fttal több mint emagban, és így már kivűl esik a kereten. Emag ennyire rossz lenne? Ha garancia van nem úgy is a dell végzi?

(#145274) Mikulásbá válasza MeszarosG (#145273) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem bíznék a román garanciában itthon.Hidd el,a nyugalom megér ennyit.

(#145275) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Laptop vásárlásához szeretnék segítséget kérni:
A kért kérdésekre adott válaszok:
1. A napokban lenne megvásárolva.
2. A tervezett összeg 200 ezer Ft
3. irodai programok futtatása, filmnézés, egyetemi használatra lenne főleg igénybe véve.
4. játékra nem lenne használva
5. 14 coll
6. lenne hordozva, utazás közben is lenne használva
7. Windows 10 64 bit op. rendszer
8. SSD, 8 GB RAM
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget
Üdv Tappancs 2001

(#145276) L_ajos


L_ajos
őstag

Sziasztok!

Páromnak lett vásárolva egy lenovo ideapad 320 15 ast. ( net + youtube + filemzés stb. )

A kérdésemre térve fontos megjegyezni hogy Auchan-ben.

Nos 4.5 órája, minden tippnek utána nézve sem tudom stabil állapotba hozni, hisz szűz Win10 + driver telepítése után VIDEO_TDR_FAILURE (atikmpag.sys) - Radeon R2.

Semmi.

UEFI telepítést próbáltam, semmi.

A kérdés, amint átvettem csak a gyártóval értekezhetek a problémáról, vagy a vevő helyen ( Auc ), illetve ha valaki tud megoldásról, szivesen venném :(

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#145277) Kirir


Kirir
tag

Sziasztok! Saját célra szeretnék a hordozható eszközt vásárolni. Még soha nem volt ilyen gépem, jelenleg is egy asztali gépet használok. Gyakorlatilag munkára és fimnézésre használnám, outlook, wold, excel, chrome keresések, youtube és full HD filmek nézése. Játék egyáltalán nincs. Ezen célra jó lenne, ha a régebbi asztali gépem betöltési, megjelenítési teljesítményét (játékokét nem) megközelítené.

(1)Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztus vagy szeptember hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
bruttó 300.000 forint.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alkalmazási területek: irodai programok (excel, word, outlook), chrome (sok ablak), full HD-ben filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kijelző mérete: nem tudom, gondolom 17 col környékén.
Felbontása: legalább full HD 1920*1080
Fényes vagy matt: talán fényes (?).
IPS panellel (nem túlzás ez egy kicsit a részemről?).
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 64 bites változat
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD legalább 256GB legyen.
Memória mérete: 8 GB (vagy felesleges ekkora méret?)
Optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Magyar billentyűzet. Hosszú akkumulátor energiaellátás.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ha van számla és garancia, akkor lehet használt is.
Előre is köszönöm a segítséget :).

(#145278) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Sziasztok,
Laptopot szeretnék venni, max 280K lenne a keret. Felhasználás az fotószerkesztés (photoshop) munka szinten.
15" méreten gondolkodtam, fullhd felbontásban legalább

Minél több gari van rá annál jobb, illetve ha később ramot tudok benne bőíteni az sem hátrány :)

van esetleg pár kiemelt javaslatotok?

Szépnapot!

(#145279) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
60.000.-ft körül

Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Csak netezés, youtube

Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom vele

Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mindegy, csak valamennyire kímélje a szememet, mert egész nap gépen dolgozom.

Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem hordozom, laptop tartón ölbe vagy fekve hason tartom.

Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 vagy 7

Két gépet néztem használtan:
-HP 745 g2 AMD A10 PRO ebből a HD+ 65K Full HD kijelzővel 70K 3 hó gari
-HP 15,6" 8570P 3. gen i5-3360, Radeon, 1600x900 HD+ 60K 6 hó gari
Melyiket ajánljátok, esetleg hasonló árban alternatíva?
HP g62 volt eddig de megkotlott most van kölcsön egy HP630 de kifolyik a szemem tőle.

(#145280) SoldierL válasza jaffa 2843 (#145259) üzenetére


SoldierL
senior tag

Köszönöm a választ! Szóval csak használni kell és kész az akkut nem kínzom ha hálózatról megy. Értem.

(#145281) SoldierL válasza Cavalera (#145261) üzenetére


SoldierL
senior tag

Szia ezzel jó jársz, én is ilyet vettem. Minden igényt kielégít. Csak még vegyél bele 4gb ram-ot! Nagyon gyors. Prémium.
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/fx503vd-dm311-p395430273/

(#145282) Gaben92 válasza SoldierL (#145281) üzenetére


Gaben92
őstag

Légy oly kedves és NE ajánlgass a topikban akkora hulladék szarokat mint ez, mert rontod a topik megítélését.
Köszönöm.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145283) Bukk900


Bukk900
őstag

Sziasztok!

(1) Mostanában vennék gépet.
(2) Árban 180-250eFt körül.
(3) Felhasználás: munkára, irodai és fordító programok,
(4) Játékra nem.
(5) Kijelző 15-ös matt.
(6) Napi szinten lenne hordozva, ezért legyen 2 kg alatt, vékony házban, keskeny kávával.,
(7) Operációs rendszer? (Windows 10, vagy üres)
(8) 256GB SSD, Intel Core i3-5, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság: a főkapcsoló gomb különüljön el a billentyűzettől.
(10) Csak új gép jöhet szóba.

Saját erőből a Lenovo Ideapad 320S-ig jutottam (190k Win nélkül), de a 9-es pont miatt rezeg a léc...

[ Szerkesztve ]

(#145284) fodin


fodin
tag

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget, elvesztem a típusok között...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
80000-130000, ha kicsit többért jobb az ár/érték arány, belefér
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
netezés, némi szövegszerkesztés, youtube. Játék semmi.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FHD nem ártana, IPS előny
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Szinte semmit
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Hivatalos W7, W10 lehetne rajta
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
RAM 8Gb minimum, örülnék, ha lehetne bele tenni SSD-t és HDD-t egyszerre. Egyébként 128Gb/1Tb a terv.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Világító billentyűzet, jó minőségű (fém) ház, kényelmes billentyűzet,15,6 (esetleg 14) col, halk működés, venti csak terhelés mellett legyen hallható
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt egyértelműen

ítudnátok ajánlani pár típust? Dell Latitude, HP Elitebookokat nézegettem, de elvesztem a típusok között.

(#145285) csibor


csibor
őstag

Dell Inspiron 3567 (15 3000 sorozat) 3567FI3UE2 126K usanotebook.hu. Gondolom vállalható minimum a laptop. Inkább az érdekelne van olyan bolt Magyarországon ahol pay-pay-al lehet fizetni? Külföldön élő rokon venné.

(#145286) Bluesummers válasza SoldierL (#145281) üzenetére


Bluesummers
őstag

"Nagyon gyors" - sima HDD-vel? Ok. :U

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#145287) padzso válasza aakosch (#145214) üzenetére


padzso
tag

Köszönöm szépen!

Már csak annyi motoszkál a fejemben, hogy érdemes-e újba belevágni vagy inkább keressek egy régebbi használtat, amiben "még volt anyag". Olvasgatva a topikban az tűnt fel, hogy kezdünk visszafelé haladni minőségben. Az az ember vagyok, aki szereti a tartalmat, a csili-vili, parasztvakítás és mögötte semmi sosem volt az én asztalom!

(#145288) TheNewDawn válasza padzso (#145287) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem csak laptopnal van ez így,hanem kb összes műszaki cikk esetében. Tervezett elavulas ftw:) Ha nem venne mindenki új mobilt, gépet, tévét, hűtőt, stb pár évente akkor mi történne a gazdasággal? :)

(#145289) Cavalera válasza SoldierL (#145281) üzenetére


Cavalera
tag

Szia, köszi az ajánlást, de semmiképpen sem akarok ilyen nagyméretű laptopot venni, meg ha jól látom, akkor nem is 2in1.

Erre nekem tudna nekem valaki mondani valamit: [link]

(#145290) pjen válasza padzso (#145287) üzenetére


pjen
félisten

Azért ez nem egy mosó gép,hogy gyengébb csapágy van benne.Ha régebbi használtat veszel,rögtön ott pesz az aksi probléma+csatlakozók,billentyű,zsanér,garancia.Viszont árban lehet sokkal kedvezőbb.

(#145291) Cavalera válasza Cavalera (#145289) üzenetére


Cavalera
tag

Vagy esetleg erről: HP Pavilion x360 14-ba102nh

(#145292) P4pir


P4pir
csendes újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150.000 max
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
idősebb házaspárnak lenne, tehát csak böngészésre, facebookozásra, fényképek kezelésére, nézegetésére lenne használva
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
valószínűleg nem lenne hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
op rendszer nélkül vagy windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
mindenképp új

Előre is köszi a segítséget!

(#145293) gyuri00 válasza Khelben (#145210) üzenetére


gyuri00
aktív tag

Rendben köszönöm a segítséget! :)

ivana SSD akkor mindenképpen lesz benne neked is köszönöm! :)

(#145294) padzso


padzso
tag

Jó-jó, igazatok van, mindkettőnek van előnye és hátránya is. Ráadásul egyben megegyeznek: bármelyik tönkremehet.
Nem is csűröm tovább, inkább levonom a tanulságot. :)

(#145295) Gaben92 válasza Cavalera (#145289) üzenetére


Gaben92
őstag

Ne köszönd, mert ha ért a gépekhez akkor rosszat akart, de sokkal valószínűbb, hogy fogalma sincs a dolgokról. Az ellenségeimnek se kívánnám azt a gépet. :DDD
2in1-ra nem nagyon fogsz ajánlást kapni, főleg nem ilyen árban. A legolcsóbb 2in1 amit megvennék (ha nem Magyarországon laknék, azaz nem lenne szopás a garival) az a Yoga 920. Leginkább csak a baj van a 2in1 gépekkel, és ha nem elengedhetetlen akkor jobban jársz ha lemondasz róla. Lenovo-t nem igazán szoktak ajánlani a topikban mert a terméktámogatás itthon a béka segge alatt van. Főleg az ilyen "egzotikus jószágoknál" ha bármi meghal simán becsúszhat másfél hónap gari. És a probléma sokkal inkább a minőséggel van. A HP-ról nem tudok véleményt mondani, de az eMag-ot nagyon nagyon kerüld el mert csúnyán pórul járhatsz. Viszont mindegy milyen 2in1-t veszel, játszani ne nagyon akarj rajta, mert hűtés nem sok van ezekben a cuccokban. Ha tényleg nem egetrengetően fontos, hogy érintős legyen akkor engedd el szerintem.

@Bluesummers: Nekem sokkal inkább a "Prémium"-on akadt fel a szemem. :Y

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145296) Cavalera válasza Gaben92 (#145295) üzenetére


Cavalera
tag

Köszi, talán el is engedném a tablet részét, de ebben az árkategóriában (max. 280K) nem találok jobbat, ami minden célomra megfelelő lenne: jó akksi, gyors folyamatos, 14 colnál nem nagyobb képernyő + kisebb igényű játékok, mint pl. a FIFA sorozat - a HP-ban nem elhanyagolható a 8GB RAM és a 2,5 GHZ-s CPU sem.

(#145297) Gaben92 válasza Cavalera (#145296) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha elengeded a 2in1-t akkor valamit nagyon nem jól nézelődtél, mert jópár gép akad ami megfelel az igényeidnek. :U HP Probook 440 G5 van már 240-250 körül i5-8250u/8GB/256GB SSD/14" FHD/HD620 kiszerelésben ami konkrétan ugyanaz mint az x360 csak kicsit minőségibb darab. A Lenovo-ban az i7 olyan szinten felesleges, hogy szavak nincsenek rá, ezen felül meg szintén ugyanaz a kiszerelés.

Töltsd ki kérlek az összefoglalóban található kérdéssort és akkor biztos lesz ajánlott gép. :K

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145298) Bukk900 válasza Bukk900 (#145283) üzenetére


Bukk900
őstag

Úgy látom ezt a Lenovot nem fogjátok támogatni... találtam az igényeimnek megfelelő Acer Swift 3-at, ez ajánlott vétel? [link]

(#145299) Gaben92 válasza Bukk900 (#145298) üzenetére


Gaben92
őstag

Swift 3 vehető. Lenovoból semmilyet sem fog támogatni senki amúgy. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145300) pete_21 válasza Khelben (#145225) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a választ!
Ezek szerint a HP 250-es sorozat minőségben ugyanott van, mint a Dell Vostro 3568 és az Inspiron 3576?
Mindegyik ugyanaz a kategória?
(az a döntés született, hogy mégis inkább HP/Dell vonalon maradunk)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.