Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#145301) SoldierL válasza Gaben92 (#145282) üzenetére


SoldierL
senior tag

Te vagy itt a nagy megmondó ember gondolom. Gondolom Te mindent le hulladékozol ami nem a tiéd. Igen is, hogy abszolút prémium laptop. Miért ne lehet ne jó minőséget ajánlani valakinek? Bujjál el

(#145302) Gaben92 válasza SoldierL (#145301) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem én vagyok a nagy megmondóember, de nyugodtan megvárhatod a topikgazdák véleményét, mert ők is ezt fogják mondani. Én csak arról nyilatkozok amit ismerek, rajtuk többezer gép megy át.

Attól, hogy te azt mondod, hogy prémium laptop még nem lesz az. Első körben amiatt mert a prémium laptop legalább kétszer, de inkább háromszor annyiba kerül újonnan.

Másodsorban azért, mert a "prémium" FX503-as géped valójában egy ASUS GL503 nem "gémer kinézetű köntösben", az ASUS GL pedig konkrétan szitokszó notebookos körökben, mert akár hiszed, akár nem, az FX és a GL sorozat, úgy ahogy van egy nagy halom hulladék. Azoknál lejjebb már csak az X széria van. Csak azért nem fogom leírni, miért hulladékok mert gyakran előjön, hogy valaki egy FX-ről vagy egy GL-ről kér véleményt, és mindig lebeszélünk róla mindenkit. Keress rá nyugodtan a fórum keresőjével.

Neked is azt tudom tanácsolni, hogy ha még élhetsz az elállási joggal tedd meg, és vegyél egy rendes laptopot.
Ha nagyon tudni akarod Zenbook-om van, drágább volt mint az FX-ed és még ez sincs közelében se a prémiumnak.

"Miért ne lehetne jó minőséget ajánlani valakinek?"
Azt lehet nyugodtan, csak akkor tudd is mi a jó minőség. Továbbra is fenntartom, és merek Khelben és Tikakukac nevében is beszélni, mert ők is ezt mondanák, hogy az FX és GL széria úgy ahogy van kukába való.

A stílusodból pedig nagyon gyorsan vegyél vissza.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145303) Kaci84


Kaci84
őstag

Media Marktban megnéztem és megtetszett a HP Pavilion 2ZH86EA típus. Tudnátok-e segíteni, hogy ugyanezzel a házzal és kijelzövel, de gyengébb felszereltséggel olcsóbban melyek típusok vannak?

(#145304) Mikulásbá válasza Gaben92 (#145302) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1 ,azaz osztom a véleményed,de a "kukába való" kicsit túlzás.Inkább úgy kell,hogy ezért a pénzért van okosabb választás,ami jobb eséllyel fog kibírni több időt hibamentesen.Ezért nem ajánlott az X és a GL széria.
A zenBook-ból a sima vagy a Pro van?Mert a Pro már azért eléggé prémium,én sem hitem volna. :K

(#145305) Gaben92 válasza Mikulásbá (#145304) üzenetére


Gaben92
őstag

Általában 1050-el szerelt gépet az vesz aki játszani is akar rajta, vagy egyéb erőforrás-igényes dolgot csinálni, ezek meg pont arra nem alkalmasak. Ha valami nem tölti be a funkcióját akkor az szemét. Legalábbis szerintem. :B

Sima Zenbook-om van csak (ráadásul dGPU-s (letiltva BIOS-ban), mert dGPU nélküli ebben a méretben nincs), de amire én használom (net+film 100%-ban ágyban használva) arra egy ultrabook az ideális választás. :K

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145306) Vanir


Vanir
veterán

Sziasztok! Tervezek venni egy notit, bőszen nézegetem az aprót, de nem választanék előzetes tanácskérés előtt. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztus közepe-vége
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
80 000 alatt
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, viszonylag sok gépelés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Maximum Hearthstone, az meg egy kenyérpirítón is elfut :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" körül, könnyű, hordozható masina kéne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat, és alkalmasint vonaton is használva lesz
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Lényegtelen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500 gigás HDD untig elég, RAM-ból 4-8 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Lehetőleg minél könnyebb gép kell, amennyiben az a minőség és a strapabírás rovására nem megy
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt

Köszi! :R

(#145307) Gaben92 válasza Vanir (#145306) üzenetére


Gaben92
őstag

Egy kicsit még (5, de max 10k) hozzáteszel és kapsz HP Elitebook 840 G1-et 1600x900-as panellel. Ha mindenképp az alatt akarsz maradni akkor az előd 8470p játszik, ami kicsit vaskosabb darab mert több benne az anyag. 500GB HDD ritkaság számba megy az ilyen gépekben, sokkal inkább a 320GB játszik, viszont nagyon könnyen bővíthetőek. :K

Úgy látom az egeres topikból lassan mindenki beújít valamit. :DDD

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145308) Mikulásbá válasza Gaben92 (#145305) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem a géppel van a baj,ahnem az igényekkel-persze fillérekért.1050 is jó játékra-persze erős kompromisszumokkal,ezt be kell látni.Na ez nem szokott egyezni,sokan itt lőnek fölé,aztán megy hiszti.
A gaming notebook topikban is előjön rendesen az ilyen ficsőr.... ;)

(#145309) Gaben92 válasza Mikulásbá (#145308) üzenetére


Gaben92
őstag

"Nem alkalmas" címszó alatt én arra gondoltam, hogy a hűtése nem alkalmas a gép(ek)nek arra, hogy a 7300HQ+1050 kombót lehűtse, ergó van egy specifikáció alapján "gémer" géped ami viszont a melegedés miatt játékra használhatatlan. :U (Anyagminőséget meg inkább hagyjuk is...)

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145310) SoldierL válasza Gaben92 (#145302) üzenetére


SoldierL
senior tag

Birom az ilyen huszárokat mint Te. Itt élitek ki magatokat. Te egy nagyon kellemes ember lehetsz. Az én mazdám is sz@r egy új passathoz képest.. Nekem ez a laptop abszolút etalonnak számít, gyönyörű, gyors, minden játék full. Aki jó gépet akar nyugodtan vegye meg. Mindentől van jobb es van roszabb. Le is zártam itt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#145311) santhab00 válasza SoldierL (#145310) üzenetére


santhab00
tag

De miért venne valaki ugyanannyi pénzért rosszabbat? Lehet, hogy neked az etalon, akkor képzeld el milyen lenne ha nem abból a sorozatból vettél volna.

(#145312) Tikakukac válasza SoldierL (#145301) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, a nagy megmondó ember én vagyok, csak építkezünk és elmegy minden időm.

Ha ilyen stílusban akarjuk tolni, akkor nyugodtan, csak ne itt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#145313) Qtya72


Qtya72
aktív tag

Sziasztok!

Napokon belül szeretnék gyermekeimnek laptopot vásárolni.
Felhasználási terület: net, film, böngészős szerepjáték, LEGO batman, SW.
Összeget azért nem írok, mert a Telekomnál vásárolnám 22 havi részletre.
Arra szeretnék választ kapni, hogy az általam kinézett termékek milyen szintet képviselnek, és megérik-e az árukat. Sajnos pontos típusjelzést nem találtam, csak az alábbiakat.
Az első: HP PAVILION 15 (2) notebook
Intel® Core™ i3-7100U processzor, 2,4 GHz
8 GB DDR4 memória
128 GB M.2 SSD + 1000 GB merevlemez
Tükröződésmentes Full HD kijelző (1920 x 1080)
Microsoft Windows 10 Home 64 bit 22x9860=216920HUF
A második: HP PAVILION X360 (2) notebook
Intel® Core™ i5-7200U, Max 3,1 GHz Turbo Freq
NVIDIA® GeForce® 940MX 2GB DDR3 memóriával
8 GB DDR4 memória, 256 GB M.2 SSD
FullHD IPS WLED érintőképernyő (1920 x 1080), keret nélküli üveg
világító billentyűzet
360 fokban kihajtható kijelző, laptop/tablet mód 22x12770=280940HUF Ennél a típusnál nem irnak képernyő méretet, gondolom ez is 15-s, elvileg ehhez is van win10.
Hordozva nem igazán lesz. Tárhely mérete, típusa mind2 gép esetében megfelelő, mert a régi lapos 1TB-sét csak rátudom dugni arra amibe csak SSD van. Spéci igény nincs, max nem baj, ha van rajt HDMI.
Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#145314) Gaben92 válasza SoldierL (#145310) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem itt élem ki magamat, csak idetévedtél és elkezdtél ajánlgatni egy nem ajánlott gépet olyan kijelentésekkel amiből semmi nem állja meg a helyét. Állítólag gyors, holott sima HDD-s, prémium, ami abszolút nem igaz, és “minden igényt kielégít” amire még az 1 millás vasak se képesek.

Aztán mikor megmondjuk, hogy valójában abszolút nem jó az a gép, önigazolásként felveszel egy minősíthetetlen, érveket mellőző stílust, hogy meggyőzd magad arról, hogy milyen jól döntöttél.

Senki nem itt éli ki magát, csak mivel ebbe a topikba tanácsért jönnek az emberek, ha valaki komolyan venné amit írtál és megvenné az említett gépet, nem az jönne le később, hogy xy rossz tanácsot adott, hanem az, hogy ez a topik adott rossz tanácsot.

Az meg, hogy mit gondolsz rólam a legkevésbé sem érdekel.
Részemről is lezárva a dolog.

Ezt pedig nem neked, hanem mindenki másnak: Aki jó gépet akar, ne vegyen ilyet.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145315) Tikakukac válasza Qtya72 (#145313) üzenetére


Tikakukac
titán

Szokásos gond, hogy Telekomosnál kínálat nincs. Ellenben felárazás elég keményen.

Ennyiért ilyeneket tutira nem vennék erre a felhasználásra. Keress valami rendes boltot ahol van részletezés meg picit írj még mi lenne a napi használatban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#145316) Cavalera


Cavalera
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb :)

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
A maximum keretem 280.000 Ft rá, de szeretném megúszni a 250.000-s árkategóriában

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Szeretnék rajta dolgozni, tehát örülnék, ha akadás nélkül menne rajta basic sok-sok irodai program. Emellett szeretnék játszani is rajta, noha nem nagyon nagy gépigényű dolgokkal. Ha a FIFA sorozat épp aktuális része jól fut rajta, én már boldog vagyok, de persze akkor sem sértődöm meg, ha ennél komolyabb dolgok is elfutnak rajta :)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem kell, hogy teljesen full grafikán fusson, de azért ne is legyen nagyon lebutított. Tudom, hogy ez nem túl konkrét, de sajnos nem értek annyira hozzá. Az segít, ha azt mondom, hogy ha kirakom TV-re HDMI-val, akkor se legyen feltűnően pixeles?

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13 legalább, de 14-esnél nem szeretnék nagyobbat. Természetesen legyen FULL HD, de az nem annyira fontos nekem, hogy matt vagy fényes - talán inkább utóbbi, de tényleg nem igazán szempont.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Abszolút hordoznám ide-oda: munkahelyre is, lakásban egyik szobából a másikba, hosszabb vonatutakon. Ezért jó lenne, ha sok órát kibírna egy töltéssel - ha pl. csak filmet néznék rajta, akkor jó lenne, ha kibírna legalább 4-5 órát.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windowsos gépet szeretnék, amely esetében most már a 10 lenne a legjobb.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább 8GB RAM-ot és SSD-t szeretnék bele, de annak is örülnék, ha mellette lenne HDD is, viszont ez utóbbi sem annyira prioritás

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Néha szeretek nyomogatni, ezért 2in1 is jöhet, de ez sem olyan lényeges. Viszont HDMI mindenképpen kéne.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen, szeretnék újat :)

[ Szerkesztve ]

(#145317) Qtya72 válasza Tikakukac (#145315) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Köszönöm!
Napi használat internetezés, youtube videó nézés, zene hallgatás, film nézés, böngészős szerepjátékok, S&F, Gladiatus. Játékok: LEGO sorozat. Erre kellene.
15-ös FHD képernyő az min, a 17 se volna rossz-ez ár függő- IPS panel előny, de nem követelmény.
SSD az kell.
OP rendszer WIN10.
Rászánt összeg 250000 HUF +- pár ezer.
Lehetőleg új gépet szeretnék, min 5-6 évre tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#145318) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Kizárólag filmnézéshez (lejátszáshoz) keresek gépet, akár használt is lehet.
Windows mindenképpen legyen, SSD sem hátrány.
Full Hd alap de az UHD filmektől se feküdjön ki.
Usb 3.0 jól jönne, így külső vinyó mehetne rá.
Netezés lenne maximum rajta, játék soha.
Hordozhatóság nem szempont.
200e max
:R

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#145319) Cavalera válasza Cavalera (#145316) üzenetére


Cavalera
tag

Szerintetek ez találkozik a fent írt elvárásaimmal: [link]

Specifikációk alapján eddig ez a legjobb, amit találtam (az Nvidia kártyának kifejezetten örülök :)

(#145320) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok erről laptopról mi a véleményetek [link] internetezés, YouTube illetve MS-office-ra lenne használva?

(#145321) Vanir válasza Gaben92 (#145307) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi, megjegyezve! :R

(#145322) Perijon


Perijon
tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék vásárolni. Irodai munkára, internetezésre, filmezésre lenne használva. A keret maximum 180 ezer Ft. Csak is új készülék jöhet szóba. A fórumot olvasva a következő gépet szemeltem ki: Dell Vostro 3568.

Minőségében, ár/érték arányában ez a legjobb választás vagy van ettől jobb ajánlat?

(#145323) szabofila


szabofila
csendes tag

Sziasztok!

Gépet szeretnék venni otthoni általános felhasználásra, eddig újban gondolkoztam 200.000 Ft magasságában, de úgy döntöttem ezt a pénzt lefelezem és veszek egy használt gépet, amit tudok bővíteni a jövőben.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? a napokban
(2) A gépre szánt összeg forintban?100.000 Ft
(3) Felhasználás? Film, net, office
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nincs játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14, 15
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Keveset lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? nem feltétel
(8) Tárhely mérete és típusa? HDD és legyen bővíthető SSD vel
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI jó lenne
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) használt garanciával

Amiben gondolkozom Dell E6440.

Köszönöm

(#145324) Khelben válasza szabofila (#145323) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gyakorlatilag a 100k-s kategóriából bármelyik üzleti gép jó neked. HP 840, Dell E6440/7440, Thinkpad 440. Amelyikből találsz megbízható boltban. A legnagyobb kérdés a magyar billentyűzet meg a normális kijelző, de 100k-ba csak az 1600x900 fog beleférni, az meg TN panel mindegyiknél. Viszont később lehet cserélni fullhd IPS-re (legalábbis a HP-nál biztosan).

(#145322) Perijon : 180-ból nem lesz jobb. Esetleg HP 250-et nézhetsz még, az ugyanezt tudja de néha olcsóbb belőle a jobban felszerelt változat.

(#145320) SoundBox : összefoglaló.

(#145319) Cavalera : kinéztél egy 280k-s gépet, aminek a reális ára kb. 180k. Két dolog: olyan gép, ami munkára és játékra is jó, nincs. Kettő: olyan gép, ami 15,6-nál kisebb és játékra való, nincs. Szóval ezek szerint írd át az igényeket és akkor tudunk gépet keresni.

Mindenki más: a héten nyaralás van, úgyhogy késni fognak a válaszok. Jövő hétfőtől leszek megint 100%-ban.

(#145325) Dr.Alibi


Dr.Alibi
újonc

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni laptop vásárláshoz. Lenovo és az Asus gépei is szimpatikusak de mindkettő márkáról hallottam negatív véleményeket.A lenovóból az új Legion y530 vagy y730 típusok nagyon tetszenek főleg mert külsőre is konszolidáltabbak. Jelenleg egy Dell-t használok és meg vagyok elégedve a márkával.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? valamikor ősszel lenne esedékes, szeptember október környékén
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300-420 ezer forintkörnyékén keresek
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)gaming lenne elsősorban de iroda/tanulás részben statisztikai programok(Spss,R stat) és office programok melette
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?Fallout4, PUBG, Prey, Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands, Overwatch, The Division, Rainbow 6 (nem halok bele ha nem futnak 120fps-en de egy stabil 30-60-nak örülnék)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? matt Tn paneles,min 15.6 vagy 17 colos
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?Utazás közben nem használom de napi szinten lesz cibálva irodába, a kicsit nehezebb az se gond amúgy
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows 8 vagy 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtót szeretnék most is duóban használok SSD-t és HDD-t. SSD olyan 128 max 256gb a op.rendszernek a többihez meg egy minimum 1Tb HDD. Ram-ból szerintem elég 8Gb de akár 16 is lehet ha belefér az árba
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI kellene, meg legalább 3 usb port
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Igen egy újnak örülnék, a következő 4 évre kellene, remélhetőleg az utolsó laptopom utána már asztalit szeretnék de most még sokat rohangálok vele

Előre is köszönöm a segítségeteket
Üdv Dr. Alibi :)

[ Szerkesztve ]

(#145326) Perijon válasza Khelben (#145324) üzenetére


Perijon
tag

Köszönöm szépen az infót! Ha nem jön szembe egy szimpatikusabb HP 250, akkor marad a Vostro.

(#145327) Vonci


Vonci
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném laptop vásárlás témában, a szempontok a következők:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?
~150k

(3) Felhasználás?
irodai munka, internet, film

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-16"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
viszonylag gyakran lenne hordva, 2-3 hetente utazasok miatt

(7) Operációs rendszer?
Win

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 4 Gb ram, 1-2Gb HDD (SSD nem fontos), optikai meghajtó fontos lenne

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
csak új

előre is köszönöm a segítségeteket

Üdv, Vonci

(#145328) TheNewDawn válasza Dr.Alibi (#145325) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A Lenovo kérdéses gepeirol én is jókat olvastam eddig,csak kérdés mennyit kell várni rá amíg kapható lesz ill mennyiért. Meg persze a Lenovo garanciája Mo. on... Szerintem ha elégedett vagy a dellel, akkor a Dell 7577 jó lehet, olyan 310- 320 környékén már elérhető.

(#145329) hallador válasza Vonci (#145327) üzenetére


hallador
addikt

HP 250 G6
Dell Vostro 3568
Fujitsu LIFEBOOK A357

Kb ez a három, ami minőségben OK. KB ebben a sorrendben is. Azért nézd meg neked melyik esik jobban a kezedre, mielőtt kiadsz ennyit érte, hogy utána jó legyen használni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145330) TheNewDawn válasza Dr.Alibi (#145325) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Sorry a vége lemaradt, hogy i5+ 1060 as verzióról van szó.

(#145331) Retech


Retech
csendes tag

Sziasztok!

Új laptopot szeretnék választani barátnőmnek, és ebben kérném a segítségetek.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztus közepe/vége
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 250k, nem baj ha olcsóbb
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, tanulás, tartalomfogyasztás, játék moderáltan, inkább régi játékok, nem egy FPS huszár, kis tervezés, de ez nem lényeges
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Ha a Diablo 3, Left4Dead, stb. kaliberű játékok elfutnak közepes vagy jobb grafikán, az bőven elég
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Max. 15,6-os de nem baj ha kisebb, a többi nem releváns szempont
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva sokat lenne, utazás közben nem használja, de jó lenne ha nem lenne nehezebb 2kg-nál
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem lényeges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A HDD nem követelmény, de jó ha van, viszont SSD-t szeretnék bele. Ha van HDD a 128 GB-s SSD is elég, ha nincs akkor azért 256 GBkéne bele. 8 GB RAM, optikai meghajtó nem lényeg.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Kivehető akkumulátor, Ő Dell-t szeretne, de szerintem ezen nem lényeges szempont.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Inkább új.

Én elsőre ezt néztem a tesztek, és az összefoglaló alapján (nem néztem, hogy máshol olcsóbb-e):

LINK.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#145332) gaborino986


gaborino986
csendes tag

Sziasztok!

Új notebook vásárlásban szeretném a segítségeteket kérni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nyár vége - Ősz eleje. Maximum Black Friday időszak
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150-200 ezer Ft
(3) Felhasználás?
Netezés, filmezés, játékok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Fifa18, PES18, NFS játékok lag nélküli futtatása
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6-os kijelző méret FULLHD kivitelben
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
A gépet nem nagyon szeretném hordozgatni, maximum a nappaliból a szobába.
(7) Operációs rendszer?
Operációs rendszer nélküli lenne ideális
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Két kivitelezhető megoldásra gondoltam, kérdés melyik az olcsóbb:
- Veszek 1 TB-os külső merevlemezt(Pl.:Maxtor M3 Portable 2.5" 1TB USB 3.0) és akkor mellé lenne
egy 256 GB SSD-s notebook.
- Veszek egy 256 GB SSD(olcsó de megbízhatót) és mellé lenne egy 1 TB-os notebook
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincsen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Mindenféleképpen új gépben gondolkodom

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv
Gábor

(#145333) Cavalera válasza Khelben (#145324) üzenetére


Cavalera
tag

Megindokolnád, hogy szerinted miért 180 ezres? milyen 180 ezres laptopban van 3,1-es processzor, 8GB RAM és a nvidia videókártya?

Egyébként oké, akkor zárjuk ki a munkát (de ha valami már visz játékokat, akkor szerintem excel tábláktól és böngésző fülektől sem fog összezuhanni).

Btw, írtam, hogy nem vagyok nagy gamer. A komolyabb igényű játékokat úgyis konzolon tolnám. Nekem inkább az évenként megjelenő sportjátékok lennének prioritások a laptopon, azok sem feltétlenül maximum beállításokkal. Most ilyen szempontból a képernyő mérete miért fontos? Nem hiszem el, hogy egy 14"-es laptopban nincsenek olyan hardverek, amik ezt lehetővé tennék.

(#145334) bitafter


bitafter
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, ár fontos tényező. A gép várhatóan egész életében egyetlen programot futtatna, aminek a követelménye a következő (nyilván később erre a programra várható frissítés, sneki sem tudja, milyen igény lesz a jövőben):

• Windows 7 (64 bit) or higher
• 1GB RAM
• 2GB of available hard-disk space
• 2 free graphic outputs
• 2 free USB ports

Ami viszont még kikötés lenne, hogy rendelkezzen HDMI és VGA kimenettel is, képes legyen FHD-re képet kiadni, filmet lejátszani. Valamint windows 10-et gond nélkül futtassa, előnyt jelent, ha a gép rendelkezik win10-zel.

Köszönöm a segítségeteket

(#145335) bitafter válasza bitafter (#145334) üzenetére


bitafter
csendes tag

Bocsánat, nem engedi módosítani már. Amit kihagytam, hogy a gép rengeteget lenne "hurcolva", valamint a monitor méret teljesen mindegy. Ami számít az az, hogy bírja a cipelést. És érdekelne 3 árkategóriában, mik a legjobbak, 80, 100, és 120k-s vonalon.

Köszönöm még egyszer

(#145336) MaciGaby


MaciGaby
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
inkább 100,000 Ft...de max 120,000 Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
otthoni, Internet, Facebook, néha Excel/Word

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
minimum 15.6-os

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
néha lakáson belül

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 home

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
elég a HDD, 500 Gb

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

köszönöm!

(#145337) PubliCat válasza bitafter (#145335) üzenetére


PubliCat
tag

Új, használt?

MIkor vennéd?

Melyik ez a konkrét program?

Használva lesz utazás közben?

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#145338) bitafter válasza PubliCat (#145337) üzenetére


bitafter
csendes tag

utazás közben nem lesz használva. 1 héten belül venném. Cég veszi, 4 db egyforma fog kelleni. A program egy egyedi fejlesztésű program, HDD igényes feladat, valamint az USB porton jönnének az adatok.
Tehát használt csak akkor érdekel, ha 4 egyforma van, ami számlás

[ Szerkesztve ]

(#145339) Gaben92 válasza Cavalera (#145333) üzenetére


Gaben92
őstag

A probléma a 15,6"-nél kisebb mérettel van.

ACER A515-ben például megvan ugyanez csak kisit még több is. :B
Ugyanez a GPU, viszont 3,4GHz-es valódi négy magos 8250u (a 7200u csak kettő), 8GB RAM és 1TB HDD társaságában megáll 180-190 között. Csak az 15,6"
A 14"-el ott a probléma, hogy kevesebb hely marad a hűtésnek általában, emiatt nem is tesznek bele akkora hardvert, vagy ha még is akkor azt erősen túlárazva. Én pl MX150-ért nem adnék plusz pénzt. Ha elég lenne a HD620 akkor már kapnél Probook 430/440-et 180-200 között is akár. De van még Dell Lati 5480 is 280 alatt.
A munkával általában nem ott a probléma, hogy bereccsen az excel-től, hanem a billentyűzeten bukik a dolog leginkább, meg a minőségen.

gaborino986: Ennyiből játék nagyon nem lesz. HP 250 G6/Dell 3568 erősebb változatai vannak amiket lehet venni, de a HD620 nem épp egy játékos kártya. FIFA 18 mondjuk 720p-ben elszaladgál 30FPS felett, meg még régebbi NFSU-k is lesznek, de kb az (annyira már nem) új Hot Pursuit és Most Wanted és feljebb már esélytelen.

bitafter: HP Elitebook 820G1 használtan még 80-ba se kerül. Kicsi, könnyű és strapabíró. Nem annyira mint az előd 2570p, viszont az nehezebb is. Ha inkább strapabíró kell akkor inkább azt. HDMI egyiken sincs, de van DP amihez csak egy átalakító kell.

MaciGaby: Ennyiért nem szabad új gépet venni, főleg ilyen felhasználásra. Használt gépek is vannak garanciával, és ezerszer jobb gépet kapsz ennyi pénzért (de még olcsóbban is). A legolcsóbb gép amit újan szabad venni az a HP 250 G6 i3-al, de az se jellemző ennyi pénzért. (Az N-es procik meg nem jók semmire)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145340) balint130


balint130
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Két-három hónap múlva
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
600 000 Ft körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka szintjén, animációs és velük kapcsolatos programok használata ( Photoshop, Illustrator, Affter Effects, InDesign, Anime Studio, TvPaint, Toon Boom, Adobe Animate)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább UHD, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, mindenképpen fontos a hordozhatóság, bár utazás közben valószínűleg nem lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1 TB SDD, 16 GB RAM és valami erősebb i7-es processzor a minimum, optikai meghajtó szerintem nem szükség
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI bemenet mindenképpen, USB 3.0
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#145341) ivana válasza Gaben92 (#145339) üzenetére


ivana
Ármester

HP Elitebook 820G1 használtan még 80-ba se kerül. Kicsi, könnyű és strapabíró. Nem annyira mint az előd 2570p, viszont az nehezebb is.

A 12-es általában súlyban nem sokkal marad el a 14-estől, így én munkára inkább a 14-est vennék. 14-ben nagyobb a választék is, ott minden vehető TP, latitude, elitbook vonalon. Ha 12-es akkor meg inkább egy X szériás thinkpad, mint HP.

(#145342) hallador válasza ivana (#145341) üzenetére


hallador
addikt

A 820 sokkal masszívabb mint bármelyik X a 220 után. Egyetlen dologba lehet belekötni a kijelzője valóban gyenge. Az X már nem ez az X... A 820 pedig minőségben a kategória legjobbja volt.

14-esek közül valóban nagyobb a választék.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145343) kellog123


kellog123
csendes tag

Sziasztok,
testvéremnek szeretnénk új laptopot és ehhez kérném a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
290k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
játék ( amennyire belefér)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
full hd
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
full hd lehetőleg ips de hát ami van
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
heti 2x
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mind1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
kell ssd és hdd is, 8gb ram minimum , nem kell optikai meghajtó
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

a kinézett gépek:
[link]
[link]
Az AMD teljesítménye is elég lenne, viszont olvastam hogy driverek terén nincs a toppon emiatt még a tőle elvárhatót sem hozza játékokban.
Valami hasonló jöhetne szóba.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#145344) TheNewDawn válasza kellog123 (#145343) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Az amd teljesítménye biztosan nem elég, a sima asztali rx 560 ből vegyél le kb 30%ot. Az 1050ti fényévekkel erősebb.Ja, még nem ártott volna kiírni milyen játékok a cél, mert már az is csak kompromisszumokkal alkalmas fhd ra. Amúgy a helyedben inkább vmi Dell 7577et nezegetnek, mert a nitrok hűtése elég siralmas.

(#145345) KidT


KidT
csendes tag

Sziasztok!
Pajtásomnak nézünk gépet, csak kicsit lemaradtam szakértőzésileg. :)

Íme:

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Nettó 200.000, céges számlára.
(3) Felhasználás? Irodai programok, munka.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 1920*1080, a többi mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10 lehetőleg.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Min 256 SSD, külső HDD van. 4 Gb ram tuti kevés, inkább 8.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Ipon kínálatból előnyős lenne és a fentebb említett alkalmazásokra jó legyen még vagy 5 évig.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak számlával ás garival.

Köszi!

(#145346) kellog123 válasza TheNewDawn (#145344) üzenetére


kellog123
csendes tag

Igazából semmi olyan nagyon komoly játék, ilyen gtx 650-t írnak ajánlotthoz. Még talán egy MX150 is elég lenne. Árnál is inkább 250k környéke lenne ideálisabb. Milyen lehetőségek vannak? DELL 7577 az már nem fér bele.

(#145347) Ngeri11


Ngeri11
csendes tag

Sziasztok!
Korábban kérdeztelek már titeket itt, bár in retrospect nem igazán tudtam, mit is szeretnék. Azóta kicsit átgondoltam, letisztáztam a kérdést.

Kezdő MSc-s fizikus hallgató vagyok, , és szeretnék egy laptopot venni, amit magammal vihetek a hosszabb napokra, illetve itthon az asztali gépem mellett használhatok. Szeretném, ha az MSc végéig elkísérne gond nélkül, így fontos lenne legalább 2 év garancia.

Milyen laptopot ajánlanátok? (Múltkor a saját kutatásom kicsit félrevitte a témát, így most direkt nem mondok példát :D )

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.

A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
A keret 200-220K körül van max. Tudom, nem sok, főleg az elvárásaimhoz képest, de ennyi van. Szükséges komprumisszumokat ennek tudatában vállalok.

Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Legigényesebb használata tudományos célú programozás, adatfeldolgozás lesz (Python, C, Latex, Matlab, Mathematica, ilyesmik jöhetnek szóba leginkább). Emellett tanulásra is használnám. Ez így általában olyan 20 böngészőablak plusz Összességében CPU és memóriaigényes dolgok.

Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem a játék a lényeg. (Az is simán lehet, hogy csak Linux lesz rajta...) Majd játszok azzal, ami fut rajta, de nem is fogok igazán. Persze ha van választási lehetőség két kb ugyanolyan gép közt, akkor a dedikált grafika előnyt élvez :)

Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább 15'', felbontás pedig 1920*1080. IPS előny, de nem fontos.

Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz, heti párszor, buszon/biciklin az egyetemre menet és vissza. Utazás közben max évente 1-2-szer, a szülővárosomban tanulok, így nem vonatozok.

Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy, megoldom. A célom Windows-Linux dual boot lenne (nyilván saját telepítéssel), de tárhelyszűkében eléldegélek csak egyikükkel is.

Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A gyors felálláshoz mindenképp szeretnék bele SSD-t. Legalább 256GB-ot, vagy kettős/hibrid tárhely mellett legalább 64GB-ot. Tisztán HDD-s gép akkor jó, ha a) van hely SSD-bővítésre is, vagy b) olcsóbban kijövök
egy hasonló SSD-s géphez képest még azzal együtt is, ha lecserélem (és eladom) a HDD-t egy 256GB-os SSD-re. :D
RAM-ból mindenképpen kell legalább 8 GB. Az asztali gépem 4GB-os, ami miatt szokásom szívni.

Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Erősebb CPU fontos lenne. Lehetőleg legalább az asztali gépem i5-4440-ese közelébe érjen. Ahogy néztem, ez leginkább az i5-8250u procikat jelenti.

Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
A min. 2 év garancia eléggé fontos, csak nagyon indokolt esetben szeretnék lemondani róla. (Ha valami gond lesz, diákként nemigen lesz fölös pénzem megint újat venni 6 hónap után...) Azt hiszem, ez kiejti a használt gépeket, de ha mégsem, semmi bajom velük :)

Köszönöm segítségeteket előre is! :)

[ Szerkesztve ]

"Aki mindig a múltat nézi, az farral előre megy a jövőnek."

(#145348) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
Iskolába vennénk laptopokat, külön tanároknak, külön gyerekeknek, kb 12 év kor felett,
jött is pár ajánlat,
ezek közül mi a leginkább javasolt?

Tanárok:
gyorsabb legyen a gyereknél, több ram, sok munkához,
DELL NB Vostro 3568 15.6" HD, Intel Core i3-6006U (2,00GHz), 8GB, 256GB SSD,
Asus X541UV-DM1531T fehér 15.6" FHD i3-6006U 8GB 256GB 920 MX 2 GB
HP 250 G5 15.6" FHD AG, Core i5 7200U 2.5GHz, 8GB, 256GB SSD,

gyerekgépek:
kisebb kijelző is elég, nem kell gyorsnak lennie, talán az akku idő itt fontosabb.
ACER TRAVELMATE TMB118-R-P11R 11.6" TOUCH HD, INTEL PENTIUM QUAD CORE N4200, 4GB, 128GB SSD
LENOVO IdeaPad 320-15ISK,15.6" HD, Intel Core i3-6006U, 4GB,1TB HDD
LENOVO V310-15ISK, 15.6" FHD, Intel Core i3-6006U (2.00GHz), 4GB, 1TB,
Dell Inspiron 15 3000 Grey notebook FHD Ci5 7200U 2.5GHz 4GB 1TB HD620 Linux + Port Torino tablet/notebook tok, 15.6"

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#145349) Gaben92 válasza KidT (#145345) üzenetére


Gaben92
őstag

HP Probook 450 G5-re és a Dell Latitude 5580-ra nézzetek rá. Nettó 200 környékén előbbi sima ügy FHD/8GB/256GB SSD kiszerelésben, utóbbit ki kell fogni ugyanezzel, de én inkább az utóbbira voksolnék.

@pigsty: Ha ezekből kell választani akkor a 250 G5 vagy a 3568, az X541-et mindeképp kerüld. Bár árat nem írtál, ha kb ugyanazon a szinten mozog akkor inkább a 250 G5 mert nem FHD gépet venni már bűn..

Gyerekgépnek pedig egyértelműen a Dell. A Lenovo support szívás, az Acer CPU-ja semmire se jó.

De amúgy jó lenne tudni, hogy van-e más alternatíva, ezek kb milyen áron mozognak az ajánlatban és, hogy ha lehet másból is választani akkor kb milyen árfekvésben.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#145350) Motion_Blur válasza Khelben (#145229) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Végül sikerült 170k-ba beférni egy ilyen géppel:

Dell Inspiron 5567 182C5567I3W1

i3 6006U
2x2GB DDR4 2133
15.6" matt, 1920x1080
Radeon R7 440M
256GB SSD
Win10 Home

( az utolsó db-ot hoztam el az Aqua-ból, ehhez képest bontatlan volt :D )

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.