Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#145451) totgab02 válasza Tikakukac (#145449) üzenetére


totgab02
junior tag

Az eddig oke de honnan tudom melyiknen van tn melyikben pedig ips?

(#145452) Tikakukac válasza totgab02 (#145451) üzenetére


Tikakukac
titán

Tesztek valamint a gyári nagy összefoglaló típusleírásokban mindig ott van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#145453) zileut válasza Tikakukac (#145447) üzenetére


zileut
tag

Ezek szerint 220k körül egy legalább i5-s CPU-val, 8GB RAM-mal, 256 GB SSD-vel ill. 15' full HD IPS monitorral rendelkező, megbízható laptopot nem lehet venni.

(#145454) Tikakukac válasza zileut (#145453) üzenetére


Tikakukac
titán

A megbízható szó relatív, de olyat, amit használni is jó, szerintem nem. Nyilván ez is kinek hogyan. De egy 250 G4-el kellett veretnem 2 órát, egyszerűen a beviteli eszközök annyira rosszak azon is, hogy minden 10. műveletre jutott 2 visszavonás vagy billkombó, mert nem jók egyszerűen ezek. És ez ugye a kategtársakra is vonatkozik, proobookig a HP-k nagyjából 1 kaszálás mentén építkeznek fel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#145455) khalox válasza totgab02 (#145451) üzenetére


khalox
őstag

A fullHD kijelzős 450 G5 az mindegyik IPS - nem a legjobb panel, meg ugye a széleken a backlight bleed is jelen van, de azért OK.

(#145456) zileut válasza Tikakukac (#145454) üzenetére


zileut
tag

A bevitel eszközökön kívül van még vmi ami kifogásolható bennük? Mert számomra egyik se nagyon fontos, hosszabb gépeléshez, amúgy is billentyűzet szoktam kötni a laptophoz.

(#145457) Tikakukac válasza zileut (#145456) üzenetére


Tikakukac
titán

Rövid gépelésekhez és kurzormozgatáshoz is buktás mindegyik beviteli rész ;)

Nem tudom. Ennyiből ez van, egyiket úgyis meg fogod venni. Egy alap gép eléggé maxozott konfiggal, ehhez mérten minden olyan benne és rajta, mint egy fapad gépen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#145458) voross válasza B-Clone (#145435) üzenetére


voross
csendes tag

Köszönöm, ez a Dell 7577 tetszetős, már csak ki kell bővíteni a pénzügyi keretet hozzá...

(#145459) zileut válasza Tikakukac (#145457) üzenetére


zileut
tag

És hasonló konfig-val de minőségibb kivitelben milyen laptopot tudnátok javasolni?

(#145460) totgab02 válasza khalox (#145455) üzenetére


totgab02
junior tag

Koszi szepen mindkettotoknek azert eleg fura az hogy a webshopok azzal hogy nem tuntetik fel hogy ips sajat magukkal szurnak ki.

(#145461) Tikakukac válasza totgab02 (#145460) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondold el, hogy itt ezres mennyiségről beszélünk. Alapból ezt a disztri adja, nála van elírva. Hogy van valakinek kapacitása ilyenekre, az másik dolog. De ez ilyen szakma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#145462) hallador válasza zileut (#145459) üzenetére


hallador
addikt

A ProBook 430 ami a ProBook 400 G5-ös családból minőségben a legjobb. A 440 azért itt ott süppedős billentyűzettel van megáldva, a 450-pedig egyértelműen asztalra van tervezve.

Ami minőségben ennél jobb 15"-os is, ezek a gépek ilyen processzorral, amit kinéztél kb 300 - 350 000 Ft alatt nincsenek. Mert ez a kategória a nagyvállalati gépek terepe. Ezek közül is a legolcsóbbak a Dell Latitude 5591-esek, vagy ha 14"-ban is gondolkozol, akkor az 5491-esek lesznek.

Ezek, amik billentyűzet minőségében a ProBookoknál nem lesznek jobbak, de tartósabbak igen, meg masszívabbak is, de ez + 100 000 Ft minimum. A ProBook is kibírhat 3 - 5 évet, de akkor nagyon vigyázni kell rá. Csak kikapcsolt állapotban hordozni, táskában nem nyomorgatni, ha hátizsákban hordod, akkor szigorúan a billentyűzet, és a kijelző közé valamilyen vékony billentyűzet védővel, és a notebookot valamilyen notebook védőtokba rakva és úgy a táskába, a töltőt nem abban a táska tagba mint a notebook van, hogy ne érje semmilyen külső hatás. És mindegy, hogy hátizsák, vagy oldaltáska nem megtömve.

Ha le tudsz mondani a Kaby Lake R, Coffee Lake vonalról, és megelégszel a sima Kaby Lake, és Skylake vonallal, akkor azért van választék bőven 250 000 Ft környékén. Főleg Lenovo ThinkPad T560-ból, és Dell Latitude 5570, 5580-ból.

Ezek a ProBook 400 G5-ös vonalnál elavultabb, de minőségben elveri azt nem is kicsit.

Ez most egy picit azt kell eldönteni, hogy hosszabb távra tervezel, és nagyon vigyázol rá, bekapcsolva nem hordozod, buszon vonaton ágyban nem használod, hanem asztalon főleg. Vagy nem lesz Kaby Lake R. Természetesen ezekben az üzleti gépekben ennyiért nem lesz dedikált VGA sokban még 8 GB ram sem, és SSD sem lesz nagy.

Én is egy 430 G5-öt használok, de én a fentieknek megfelelően használom. Így nekem megfelel pedig nálam megy a gép rendesen.

(#145460) totgab02

Sajnos nem mindig az a cél, hogy a vevő elégedett legyen, Magyarországon általában nem az a cél, mert minek vele dolgozni, ha 0 FT és 0 perc befektetéssel is el tudja adni. Társadalmilag elvárható lenne, de otthon nem értetődik magától ez, nincs kultúrája annak, hogy úgy adok el valamit, hogy ne csak én járjak jól. A szakma meg tényleg ilyen, de ez inkább Kelet Európára igaz inkább. Ezért érdemes magadnak pontosan utánajárni, mert a webshopozás jó dolog, ha van társadalmi felelősség is mögötte, csak Magyarországon nincs. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145463) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Most.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

90e HUF

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) -

Internetezés, filmnézés (szűlőknek lenne, szóval nem akarnak 3D filmet szerkeszteni, vagy NASA-t hekkelni.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

min. 1366 x 768.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Egyáltalán.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Semmi.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Optikai meghajtó kellene, SSD nem szükséges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

-

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Inkább csak új, de nem zárkózunk el jó minőségű használttól sem.

Ez szerintetek megéri, vagy van ilyen áron jobb?

https://ipon.hu/shop/termek/lenovo-320-15-80xr00axhv-fekete/1586888

I.

(#145464) Khelben válasza lecterdoctor (#145463) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépből a legolcsóbb ajánlott 120k körül van jelenleg.

(#145465) AMD Power válasza Khelben (#145443) üzenetére


AMD Power
titán

A mostani notim is 15.6" szintén HD felbontás. Soha semmilyen weboldalnál nem volt vele probléma. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#145466) totgab02 válasza hallador (#145462) üzenetére


totgab02
junior tag

Akkor a dell gepekkel is ezt csinaljak, hogy nincs feltuntetve az ips kijelzo holott azzal vannak felszerelve? (Marmint egyes modellek)

[ Szerkesztve ]

(#145467) Tikakukac válasza AMD Power (#145465) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyre inkább lesz. A HD felbontás az egy 15 éves dolog, lassan ideje lenne elhagyni ;)

totgab02: Hogy egy adott bolt mennyi időt szán a webre, az nem márkafüggő. Nézd ki a neked megfelelő gép kódját és mehetsz is vásárolni. Bármit is ír a web az lesz benne amit a gyártó beletett. Ezen ha fejen pörög a komplett üzlet sem fog változni.

zileut: Probook fentebb van, de az árban is karcosabb lesz. Vagy konfigban lesz gyérebb.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#145468) AMD Power válasza Tikakukac (#145467) üzenetére


AMD Power
titán

Lehet ,de 5 év alatt 1x sem éreztem hátrányát netezés közben.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#145469) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Tesóm párja keresne üzleti notit, 13-14"-es méretben, használtan, az alábbi feltételekkel.

Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Három hónapon belül, szeretné ha meglenne a kiszemelt.
A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - Maximum 100k.
Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) - Internet, film, kevés játék, fényképszerkesztés.
Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Lehetőleg 1600x900p.
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 13-14", matt.
Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Hetente 2-3 alkalommal.
Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Operációs rendszer nem szükséges.
Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - 1Tb HDD, 8 Gb Memória.
Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - Webcam, dokkolhatóság.
Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Leginkább használt.

Külön kérte, hogy lehetőleg szálcsiszolt fém/magnézium gép legyen, tehát (ThinkPad) kiesik, illetve hogy könnyű legyen a hűtését takarítani, és pasztázni, mivel gyakran használná ágyban. Teljesítmény adatok annyira nem érdeklik, leginkább a tartósság fontos számára.

A szokásos Latitude/EliteBook/ProBook szérián kívül van értelme nézegetni?

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#145470) Tikakukac válasza AMD Power (#145468) üzenetére


Tikakukac
titán

Mostantól majd egyre inkább fogod :B 5 éve én sem éreztem, hogy a core2 kevés. Azért most már igen ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#145471) Khelben válasza Tothgera30 (#145469) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha talál valahol E-s Fujitsu-t, akkor még talán azt. Általában erősebb konfiggal olcsóbb, mert ritkább. De ez hátrány is lehet, mert alkatrész is ritkább hozzá, ha esetleg kellene. Laptopszalonnál most jó áron vannak a HP 840-ek, még én is gondolkodok egy tartalék gépen, csak nekem ips kellene.

(#145472) dugesz77 válasza Khelben (#145471) üzenetére


dugesz77
őstag

Van ajánlott hely Budapesten ahol megbízható alkatrészből cserélik IPS-re a HP 840 G1 a kijelzőjét?

(#145473) Khelben válasza dugesz77 (#145472) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hardveraprón néha lehet találni hozzá kijelzőt. A csere 3 perc és kb. 3 csavar kitekerése. Youtube videó alapján nyugdíjas nagymama is megcsinálja, annyira egyszerű. Arra kell figyelni, hogy a csatlakozó miatt csak az 1600x900-as panelt lehet fullhd-ra cserélni, az 1366x768-ast nem, ott mást is kell cserélni hozzá. Szervizt nem tudok, én elég messze vagyok Bp-től.

[ Szerkesztve ]

(#145474) dugesz77 válasza Khelben (#145473) üzenetére


dugesz77
őstag

Köszönöm a választ. Akkor elég panelt vadásznom 1600x900-as a mostani.

(#145475) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

9 éves fiúnak kellene egy laptop Minecraft-hoz. Ahogy néztem, az új gamer laptopok (geforce 1050-nel) 230.000 Ft-nál indulnak (pl. Lenovo Legion Y520), de elég lehangoló egy-két vélemény róluk, így nem vagyok túlságosan meggyőződve a minőségükről és a strapabíróságukról. (Meg jó lenne 200.000 Ft körül megállni.)

Szóval lehet, hogy inkább egy használt laptop kellene garival. Ilyeneket találtam pl.:
195e Ft - HP ZBook 17 Munaállomás NVIDIA® Quadro K3100M
209e Ft - HP ZBOOK 17 G1 Workstation, FULL HD, i7-4800MQ, Quadro K3100M
(Ez utóbbi céget nem ismerem, kicsit túl jónak tűnik a kétszer annyi ram + 256gb ssd a minimális felárral...)

De természetesen bármilyen más ajánlat, javaslat is jöhet:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb. 200.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Minecraft
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Minecraft
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg matt, ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem lényeges
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ssd, min. 8gb ram
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új, vagy használt garival

+1 kérdés: vajon ezeken a Quadro K3100M kártyákon rendesen fut a Minecraft?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#145476) dugesz77 válasza scott_free (#145475) üzenetére


dugesz77
őstag

Zbook Minecrafthoz ? Kicsit ágyúval verébre.

[ Szerkesztve ]

(#145477) Khelben válasza scott_free (#145475) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minecrafthoz felesleges ilyen teljesítmény. Integrált vga-val is elmegy, vagy egy MX150-nel is. Acer Aspire 5-öt kap 160k körül.

(#145478) lucmók


lucmók
csendes újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
3 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
50 - 90 k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, internet, sorozatnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14' - 15' körül jó lenne, de az anyagi lehetőségek miatt tudok lejjebb menni méretben
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nagyon ritkán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
tudjak rá win 7-t rakni
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
az előző gépemből van HDD-m (500 GB) meg SDD-m is (kisebb, op rendszer van csak rajta), van olyan gazdaságos megoldás, amivel ezeket tudnám hasznosítani?
optikai meghajtó nem kell, usb port legyen
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt is, ha megbízhatónak találjátok a forrást (én nem vagyok otthon a témában, de a Ti szavatokban bízom ;) )

a "beleöntöttem a gépembe a vörösbort, tönkrement az alaplap" tipikus esete... mea culpa... :W

köszi, ha tudtok valami okosat!!! :R

(#145479) hariboh


hariboh
tag

Sziasztok, új gép vásárlása előtt állok, viszont eléggé el vagyok veszve, hogy pontosan melyik típus lenne számomra az optimális. Olvasgattam az utóbbi hetekben a fórumot, de válaszra még nem leltem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Legkésőbb október

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) maximum 400 ezer forint

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Mindenféle egyetemi (és kutatási) feladatra lenne felhasználva a gép.
Fontossági sorrendben: 1. nagy mennyiségű cikk olvasása, írása (szövegszerkesztés) 2. irodai programok használata (office, főleg excel, libreoffice stb.) 3. Nagyon ritkán alap-, maximum középszinten (hobbiszinten) programozás 4. Nagyon ritkán játék. (lsd. következő kérdés).
Az 1-2. pontok azok, amikből nem szeretnek engedni: legfontosabb a kijelző, a kényelmes és minőségi billentyűzet és tapipad, és az irodai programok akadás nélküli működése.
A 3-4. pontokkal kapcsolatban viszont kész vagyok kompromisszumokra. :D

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Szinte csak Dota 2, aminek a minimum elvárásai itt találhatóak. Nagyon örülnék, ha közepes grafikán el tudna futna, de, mint említettem, ebből hajlandó vagyok engedni.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Sajnos ehhez a részéhez egyáltalán nem értek, pedig ez a legfontosabb összetevő számomra a billentyűzet és tapipad mellett. Hordozhatóság és egyszerre használhatóság szempontjából én 13-16 inch körülire gondoltam. Illetve, úgy tudom, hogy az IPS a legjobb, így olyat szeretnék, mivel sokat fogom bámulni a kijelzőt... De ha bármiben tévedek, szívesen fogadom a kijavítást.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat lenne hordozva, előfordul, hogy használnám is.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows (de ha nincs, az se nagy érvágás)

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Én olyan 256 GB SSD-ben és 8 GB ramban gondolkodtam, de ha ez a leírtakhoz kevés, akkor itt is szívesen fogadok javaslatokat. Optikai meghajtó nem szükséges.

9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI-t szeretnék.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Ha lehet, akkor inkább újat szeretnék.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#145480) Khelben válasza hariboh (#145479) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5490

[ Szerkesztve ]

(#145481) Boky


Boky
csendes tag

Sziasztok,

páromnak szeretnék új laptopot venni, már ki is volt nézve konkrétan: HP Pavilion 14" Full HD, i7-7500U, 1000 GB HDD + 256 GB SSD, 8GB RAM, GeForce 940MX 4GB

Egy digiprime-os link volt elmentve, de sajnos azóta eltűnt, se ott, se máshol nem találom konkrétan ezt a típust.

Úgyhogy ennek hiányában szeretnék 1 hasonló gépre tippeket:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2, max 3 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Maximum bruttó 260.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Elsősorban üzleti, Office programok fussanak jól , másodsorban média felhasználás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14" körüli, Full HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Minimális hordozás
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD + SSD (1 TB HDD és 128 GB SSD ideálisan), 6-8 GB RAM, nincs szükség optikai meghajtóra
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új

Köszi előre is,
Boky

[ Szerkesztve ]

(#145482) Sayer


Sayer
csendes tag

Sziasztok!
Notebookot vásárolnék akár a mai nap folyamán. Nézelodtem már, de a ti véleményetekre is kíváncdi lennék. Játékra kellene nekem egy laptop 220-260ezer közt.(hots, diablo 3, fortnite). Egyenlőre 8giga ram elég lenne,de fontos, hogy bővíthető legyen. Nem lényeg egyenlore az ssd, de nem baj, ha van hozzá. Optikai meghajtó sem szükséges.15.6os matt kijelző full hd felbontással elég, hordozva lesz de nem olyan sűrűn, max heti egyszer. Opercáiós rendszer nem kell hozzá. Esetleg még annyi, hogy tudnátok-e olyan boltot mondani, ahol megoldható lenne a 0%-os thm-re való vásárlás. Válaszotokat előre is köszönöm!

(#145483) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem azonnal, de 6 hónapon belül. Jelenlegi darab egy 5 éves Toshiba (i7 - 2,4-3,0 Ghz, 8GB, GT740M, 120GB/1TB), a másik opció ezt felújítani kb. 80kért, erre is nyitott vagyok, ha esetleg szerintetek nem éri meg újat venni. (Új alsó borítás, HDD, akksi, kijelző.) Teljesítménye jelenlegi használat mellett remek, SSD-ről nem akad, nem röccen, ezt az élményt szeretném megtartani.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Áfa nélkül maximum 380 000HUF, de ha 300 alatt megáll, akkor lennék igazán boldog.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Webszerkesztés munkaszinten (külső monitor otthon és munkahelyen is van), multimédia (internet, filmek), időnként játék.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
The Witcher 1-2-3, Leauge of Legends, ilyesmi, FHD, high, vagy felette.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FHD, 13-15" környéke, fényes is jó, IPS előny, de nem követelmény. 13"-nál elég ha a FHD külső monitort elviszi, arra a méretre az 1366x768 is megfelel. Touchscreen NEM szeretnék, nem használnám ki.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Cél, hogy normál használat mellett (szinte) SOSE akadjon meg, ha ez van 13"-os méretben 6 óra körüli üzemidővel (rád nézek MacBook Air), akkor az is jó, ha nincs, akkor max. 2,5 kg legyen a gép. (Hordozva napi szinten lesz, mert ez van otthonra és munkára is.)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi nem kell (Win10/Ubunut dual-boot lesz egyébként).

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min. 1TB HDD, SSD nem baj ha van, de van saját, ha nincs, RAM min 8GB, de inkább 16GB

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI legyen, minimum 4 USB port (vagy Thunderbolt, ha van ilyen a kategóriában).

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is ok, de lehetőleg nem szeretnék kifutó technológiát (pl. DDR3).

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#145484) Khelben válasza Boky (#145481) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne sajnáld, hogy eltűnt az a link. Dell 7577-ből ha találsz valahol még, akkor jobb vásárt csinálsz, 260-ért volt már i5+1050-es darab is. Kifutó modell, úgyhogy keresni kell.
Olcsóbban Acer Aspire 5-öt találsz MX150-nel és 8250U-val, ez is jobb gép, mint a Pavilion. És ne a HDD meg az SSD legyen a szempont, mert azt lehet utólag is bővíteni. A harmadik jótanács pedig az, hogy olyan boltban kell venni, aminél nincs gond a garanciával.

(#145485) hariboh válasza Khelben (#145480) üzenetére


hariboh
tag

Köszönöm a gyors választ!

Csupán kíváncsiságból: van esetleg alternatíva, ami külső megjelenésében kicsit kiemelkedőbb? Nem ez a perdöntő feature, csak mégis, sok évre tervezem venni, ezért mindenképpen szeretném az összes létező szempontot figyelembe venni.

(#145486) Kbali válasza scott_free (#145475) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kövezz meg, de ha csak és kizárólag a játék, esetleg netezés a cél, akkor konzolt kell neki venni - mondjuk a rászánt kereted kevesebb, mint feléből - azon atombiztosan fog futni a játék.

(#145487) Khelben válasza hariboh (#145485) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha sok évre akarsz gépet, akkor pont a külsőség az, amit ki kell venni a szempontok közül. Ez munkaeszköz, nem a szépség volt a fő cél. Lehet venni helyette Asus Zenbookot, ami szép és a 2 év garanciát talán kihúzza, ha naponta csak 1 órát használod.

(#145488) sajtdavid


sajtdavid
csendes tag

Sziasztok!

Asus téma után itt is felteszem, hátha valaki tud segíteni:

HP Zbook14 G1-et használok pár éve, és megvagyok vele elégedve, de már érzem az i5 teljesítménybeli korlátjait és egy erősebb laptopra szeretnék váltani.

Kinéztem a ASUS ZenBook Pro UX550VE-t, azonban kicsit tartok, hogy a hordozhatóságon túl nagy kompromisszumot kell kötnöm, így vásárlás előtt mindenképp szeretném megnézni a laptopot. Tudtok segíteni, hogy hol tudnám vásárlás nélkül megnézni az eszközt?

Szívesen fogadok véleményt, alternatívát az eszközről/höz. Elsősorban programozásra, irodai használatra, másodikban hobby játékra lenne használva.

Köszi!

(#145489) Mikulásbá válasza sajtdavid (#145488) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

IUgyanilyet vettem nemrég akciósan,ha konkrétan érdekel valami,írj rám.

(#145490) Tothgera30 válasza Khelben (#145471) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem a Fujitsu kiesik, nehezebb alkatrészbeszerzés miatt, illetve mindképp olyat keresnék ami akár otthon szerelhető, és ha törik, sérül akkor pótolható az adott komponens. A HP 840-es nekem 8460/8470-es széria után elég mély zuhanás, főképp hogy szigetes billentyűzettel, és elég nehéz szerelhetőséggel oldották meg (takarításnál, hűtőpasztázásnál egy marék csavart kell kioldani). Így direkt olyat keresek, amit akár egy óvodás is tud upgradelni, vagy épp újrapasztázni. Közelebb áll hozzám az E6440-es vagy az E6430-as.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#145491) zileut válasza hallador (#145462) üzenetére


zileut
tag

Hát ez így nehéz lesz, amúgy egy 10 éves Acer Aspire 5715z-t váltanék le, egy izmosabb gépre.
220k fölé nem nagyon mennék és konfig-ból sem adnék le (i5,8GB RAM, 256 GB SSD,15' full HD IPS), így akkor kénytelen leszek a minőségből engedni.
Kérdés, hogy ez kibírja legalább fele annyi ideig?

HP 15-ck002nh

[ Szerkesztve ]

(#145492) (baphomet)


(baphomet)
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok és szeretnék segítséget kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
néhány napon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
140k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
internet, fészbúk, filmezés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nincs játék

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
HD felbontás

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem lesz mozgatva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB HDD

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
USB

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
igen, új gép jöhet csak szóba

Ezeken kívül lenne 2db laptop, szerintetek melyiket érdemes megvenni?
ASUS 1.

ASUS 2.

Köszönöm szépen a segítséget.
:R

(#145493) nemeth.akos


nemeth.akos
csendes tag

Sziasztok, ma benn voltam laptop boltba hogy meg vegyem ezt
[link]
, de az eladó ajánlott kb. 350 ér egy hp [link] kiállított darab volt valahol, bekapcsolva is volt, nyomkodtak, aztán hogy majd jön hozzájuk a gép most napokban várjak nézzem meg. De nem biztos hogy windows lesz rajt, nem biztos a 15" lehrt 17"os azt mondta ez idei kiadású hp, amit linkeltem egy hozzá hasonló azt mondták. Nektek mi a véleményetek? Mennyit nyomoodhatták, aksija jo mindig töltőn volt de akkor is. Szóval telleg érdekel mit mondtok, esetleg mit nézzek meg rajt ha megjön, vagy mit kérdezzek, tanácsokat szívesen fogadok.

(#145494) Mikulásbá válasza nemeth.akos (#145493) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kiállított darabot soha és maradj az ajánlott Dellnél!

(#145495) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok!

Öcsémnek szeretnénk venni egy laptopot (bár lehet PC lesz belőle, de érdekel, hoyg laptopba mik a lehetőségek)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
aug/szept

(2) A gépre szánt összeg forintban?
180-190 max.

(3) Felhasználás?
youtube, ppt, játék

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem kell nagy felbontés, de élvezhető legyen ne laggoljon.
COD ghosts, fortnite, fifa 17

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
mindegy, 15.6"-t nézegettem

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem lesz, max néha barátokhoz

(7) Operációs rendszer?
windows lesz rajta de megoldom ha nincs alapból rajta

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
tárhely: a win és pár játék elférjen rajta, a képeknek filmeknek van NAS; RAM meg amennyi kell; optikai nem feltétlen szükséges

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával é
s garanciával)
új a preferált, használt maximum akkor ha van rá 1év gari (bár úgy tudom jellemzően fél év garit adnak és ne mtudom mit ér az ilyen jótállás)

Köszi!

(#145496) totgab02 válasza galuska95 (#145495) üzenetére


totgab02
junior tag

Nem vagyok szaki szal lapit nem mondok, az okosabbakra bizom de hasznalt lapira mondenhol fel ev alap gari van de jobb helyeken 10-15k-ert lehet hozza venni akar plusz 2-ot

[ Szerkesztve ]

(#145497) Khelben válasza (baphomet) (#145492) üzenetére


Khelben
nagyúr

X-es Asus kerülendő, számtalanszor elmondtuk, hogy miért. HP 250-et vegyél ennyiből fullhd kijelzővel.

(#145498) (baphomet) válasza Khelben (#145497) üzenetére


(baphomet)
tag

Megkérdezhetem, hogy miért kerülendő?

(#145499) (baphomet) válasza Khelben (#145497) üzenetére


(baphomet)
tag

Mint pl ez?

HP 250

(#145500) szabofila válasza Khelben (#145473) üzenetére


szabofila
csendes tag

Sziasztok! Az itt kapott tanácsok alapján én is ilyen gépet fogok venni az említett boltban, az lenne a kérdésem, hogy az SSD-t és plusz memóriát érdemes belerakatni vagy sokkal olcsóbban meg tudom oldani magamnak?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.