Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#145101) TheNewDawn válasza maximilian4 (#145098) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Valóban nagyon jó ajánlatnak tűnik, bár szamomra jelenleg tényleg az Y720 tűnik a legjobb ar- érték arányú vételnek 315 ért:)

(#145102) TheNewDawn válasza DonTuros (#145099) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Lassan 1 éve van egy ilyenem. Kb mindenben közepes, vagy gyenge közepes, kivéve a garanciát, ami katasztrófa. Ezzel együtt ilyen kevés pénzért számomra egy jó választás volt, tekintve hogy arra tökéletes amire használom, és soha semmilyen probléma nem volt vele, a hűtése pedig az i5+ 1050 ti kombót meg éppenhogy, de képes kezelni. A jelenlegi áron ( 230) szerintem nem rossz választás, ha valakinek csak ennyije van, de aki össze tud szedni ennél kicsivel többet (300k) az kerülje. :)

(#145103) sgery


sgery
őstag

Üdv mindenkinek!
Páromnak kellene cserélni mostani gépét, mert az már a földhözvágós kategóriába lépett.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 150e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés, sorozat nézés (sima sd, főzés közben menjen neki vmi), irodai programok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Passziánsz
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-15". Ennyiért úgyis csak tn van. a matt mondjuk jobb lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
közepes
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10 - de rendszer nélküli gép is mehet
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
optika nem kell, ram 8gb, ssd jobb lenne 240 jó lenne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Csajos. Ha érintős a kijelző az mégjobb, bár ennyiért?...
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is, sőt...

Nézegettem használt oldalakat is, az összesítésben nem találtam preferált oldalt.
Hol érdemes venni? Bp és környékén, garanciás helyen.

Gondolkoztam még egy Samsung Ativ tab 7-esen, nekem is van egy ilyenem szerintem ár arányba még ma is nagyon ottvan. Csak a billentyűzete nálam kicsit fura, folyton eldobja a jelet. Hátha másnál nincs ilyen gond és egyedi?!..

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#145104) Dhampir válasza sgery (#145103) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó tapasztalatokkal régen a Laptopsystem vált be, viszont ettől az évtől már csak webshopként működik. A Hardveraprón is fent vannak. A többi hasonlóról majd mások mondanak véleményt, ha tudnak és akarnak.

Saját vélemény, hogy általában olyan eladótól érdemes venni, aki minimum 6 hónap garanciát biztosít, ha már gyári garancia nincs az adott laptopra, mert egyébként lutri, hogy egy többéves használtban mikor romlik el valami.

(#145105) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Üdv!
Ismerősömnek kellene egy noti. Kérlek segítsetek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most (Kb egy hónapon belül)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb 120-150
(3) Felhasználás?
Film, net, elvétve egy kis játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
CS:GO; Diablo III
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15"-nál ne legyen nagyobb, matt, a többi lényegtelen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Semennyit
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem lényeges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.
Előre is Köszi!

(#145106) gratzner


gratzner
tag

Na Urak!

Tartozom egy döntéssel itt sokaknak, akik segítettek nekem.
Az Asus Strix GL703GE tényleg egy szar! Mosolyognék is egyet, de nem.
Egy fél Mirage versengő alatt úgy felmelegedett a lelke, hogy ki is kellett lépnem. Értem én, hogy nem csúcskategória, de azért 350e az igen sok pénz, gyalázat.
Köszönöm Nektek még egyszer a javaslatokat és az infókat!

(#145107) sgery válasza Dhampir (#145104) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm.
Végül maradok az ativ tab 7-esnél, találtam egy szép példányt viszonyag olcsón, tudásában pedig mindent űberel ennyiért.
Ma filóztam ezen a billentyűs dokkoláson is, hogy lehetne megcsinálni és arra jutottam, hogy a tablet alján lévő csatlakozó felületre forrasztottam ón pöttyöket, így már tökéletes a kapcsolódás és nem dobálja el a jelet.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#145108) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

120k környéke

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Irodai programok, tanulás, böngészés, FHD MKV, telefonos 4K felvétel visszajátszás.

YT FHD 60 FPS / 4K videó néha nem jönne rosszul.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Egy 14-15 körüli jó lenne

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Főként asztalnál, néha hordozva suli.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

-

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem feltétel.
SSD szeretnék a rendszernek, meg azért egy HDD se ártana

Illetve itthon van 1 Tb WD Black, meg egy 3 Tb RED 3,5" . Ez megoldható külsőleg rákötni?

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

HDMI, legalább 3 USB. Vagy az USB HUB nagyon használhatatlan?
KOAX kimenet nagy extra?
Akkor megszabadulhatnék az Asus XONAR U5-től

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Mindegy.

Jelenlegi PC az adatlapon, ennél minden jobb lehet. :DDD
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#145109) NOKA32


NOKA32
aktív tag

1, Amint találok megfelelőt.
2, 60k
3, csak gépelés szöveg bevitel, netezés
4, nem
5, 15,6 de a 17 jobb lenne ameddig reális az ár különbözet
6, Otthoni gép lesz
7, windows
8, min 4 gb ram, tárhely mind1,
9,kényelmes billentyűzet magyar nyelv
10, inkább használt

Köszöntem.

[ Szerkesztve ]

(#145110) JustInTime


JustInTime
csendes tag

Sziasztok! Főleg irodai, céges használatra kell vennem gépet. Valami olyat szeretnék amit még azért néhány évig tudok használni, és nem hal meg, ha azért egyszerre fut jónéhány program és ablak.

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban:
http://www.computerimperium.hu/images/HP_EliteBook%20_840_G1.jpg
(250gb ssd-sre gondoltam)

Eddig Imperiumnál csak asztali gépet vettem használtan, azzal összességében nem volt gond.

Köszi előre is a válaszokat
:))

(#145111) Khelben válasza JustInTime (#145110) üzenetére


Khelben
nagyúr

Eddig Imperiumnál csak asztali gépet vettem használtan, azzal összességében nem volt gond.

Nem is akkor fontos a bolt, amikor nincs gond, hanem amikor gond van. Eladni mindenki tud, normális garanciát adni már kevesen.
A gép jó, bár nem fejtetted ki részletesen, hogy mire kell, milyen programokra. És 840-et nem nagyon kellene venni 1920x1080-as kijelző alatt, mert nagyon trágya TN paneleket pakoltak bele.

(#145109) NOKA32 : HP 8460p/8560p, Dell E6420/6520

[ Szerkesztve ]

(#145112) alpihun


alpihun
senior tag

Halik!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
kb 350e

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Ami érdekesebb az a photoshop és a videóvágás, illetve néha egy kevés játék. Emellett kezdőszintű programozás.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
FullHD-ban mindenképp, pl Skyrim pár moddal, semmi mai AAA.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13.3-15.6, IPS jobb lenne.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Naponta lesz hordozva, nő által, szóval legyen viszonylag könnyű (lehetőleg 2 kg alatt). Utazás közben nem igazán lenne használva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Egyetem ad ingyen windowst, szóval csak fölösleges költés lenne bármilyen nem linux OS - ettől függetlenül nem kizáró ok a windows.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e
Optikai meghajtó nem kell. Tárhely legalább fél terra ami lehet csak SSD vagy pedig 128GB SSD és egy HDD.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI jó lenne, nem muszáj, de könnyítené az otthoni második monitoros setupot. Legalább 2 USB csati.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#145113) Shin Chen


Shin Chen
tag

Sziasztok!
Húgom új gép vásárlás előtt áll kis segítséget szeretnék kérni tőletek!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb 200ezer Ft, max 250k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
programozás egyetemen, egyetemi felhasználásra, film nézés, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék. (Max néha Sims 4 :) )
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13.3 környéke, jó lenne Full HD, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyetemre, albérletbe/koliba , hosszabb út két hetente
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jó lenne SSD, plusz mellé HDD
(esetleg hdd-vel oprendszer nélkül, és kibővíteném SSD-vel arra meg vennék egy oem Win 10et.)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Hosszú akku idő, kis súly, HDMI port, usbből 2 vagy több
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép, Mysoft hu oldalról rendelnénk

(Azt hiszem a dell inspironokat nézegették, de bármilyen tanácsot szívesen veszünk!)
Előre is köszönöm a segítséget! :)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#145114) Khelben válasza alpihun (#145112) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ami érdekesebb az a photoshop és a videóvágás, illetve néha egy kevés játék. Emellett kezdőszintű programozás.

Ehhez 3 db 300k-s gép kell. Válassz ki a három felhasználásból egyet, ami a legfontosabb, arra vegyél gépet és a többinél köss kompromisszumot. Programozásra lehet venni Dell 5490-et vagy 5590-et. A fullhd kijelzősök ips-esek, bár nem profi photoshopra valók. Videóvágásra a 4 magos U-s cpu-k megfelelnek, de nyilván nem lesznek olyan gyorsak, mint egy munkaállomás. Legnagyobb kompromisszum a játékkal lesz, az UHD620-on maximum low-on fut a skyrim, 40-50 fps-sel.

(#145113) Shin Chen : egyetlen ilyen gép van, a HP Probook 430.

[ Szerkesztve ]

(#145115) kidnou


kidnou
senior tag

Sziasztok. HP 15-bs026nh géppel kapsolatban lenne olyan kérdésem, hogy 4GB memória elég böngészéshez, youtube vidók nézéséhez? Lényeg, hogy ne akadozzon ezeknél, alapvetően csak erre használná ismerősöm.

(#145116) Khelben válasza kidnou (#145115) üzenetére


Khelben
nagyúr

Elég. Az ssd sokkal többet jelent, mint a ram.

(#145117) kidnou válasza Khelben (#145116) üzenetére


kidnou
senior tag

Köszönöm a gyors választ

(#145118) Infernohun


Infernohun
tag

Sziasztok !

A holnapi nap folyamán veszek egy német papíros MSI GE72VR-6RF16H21 laptopot.
Felhívtam tegnapi nap folyamán a Magyar képviseleti szervizt,és azt mondták elfogadják a Német gari papírt ha meg van a számla is.
A srác azt mondta hibátlan,de én meg akarok győződni róla hogy az.Mivel tudnám le tesztelni alapossan a gépet ?

(#145119) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

80-90 körül keresek használt üzleti notit, mivel rengeteg konfig van, egyetlen dolgot emelnék ki ami mindenképpen fontos lenne, az a 14-13-as méret, és legalább HD+ felbontás + legyen minél halkabb.

Ez alapján ezeket találtam:
T440s
HP 840 G1

Melyiket ajánljátok?

(#145120) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - napokon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 2-300eft
(3) Felhasználás? - javarészt irodai feladatokra, multimédia, internet.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -esetleg stratégiai játékokra, de azt szerintem azt az intel HD bőven elviszi. De nem ilyednék meg egy kisebb (vagy nagyobb) grafikus kártyától. :D
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" FHD IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat lesz hordozva, de menet közben nem használom.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - jó lenne az SSD, optika nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - nagyon feszült tudok tőle lenni, ha sz.r a billentyűzet. Ne recsegjen, ne ropogjon, ha egy gombot benyomok akkor ne nyomódjon le a fél oldala a gépnek. Hozzászoktam a thinkpadek jóféle billenytűzetéhez az őskorban, T61 és társai...
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - újat szeretnék.

Amit még hozzá szeretnék tenni:
A Dell 7577-nek mennyire stabil a billentyűzete? Nem ismerem az újabb inspiron notikat, de a régiek nem voltak valami meggyőzőek...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#145121) Khelben válasza Infernohun (#145118) üzenetére


Khelben
nagyúr

Futtass rajta valamilyen játékot. Ha a CPU felmegy 99 fokra, a billentyűzetre pedig odaég a kezed, akkor minden oké, hozza a gyári tudását. Nem akarsz inkább valami normális gépet venni?

(#145119) Torry: amelyik jobban tetszik, amelyik jobban felszerelt és amelyikre több a garancia. Más objektív különbség nincs közöttük.

(#145120) MurdR: Hozzászoktam a thinkpadek jóféle billenytűzetéhez az őskorban, T61 és társai
Ez az, amit semmilyen mai gépben nem fogsz megtalálni. Ha nem játszol, akkor felesleges lenne egy Dell 7577. Ha a gépelés szempont, akkor inkább Latitude-ot nézz ennyiből, 5590-et vagy kisebbet.

[ Szerkesztve ]

(#145122) Shin Chen válasza Khelben (#145114) üzenetére


Shin Chen
tag

Köszönöm! :R

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#145123) Torry válasza Khelben (#145121) üzenetére


Torry
addikt

Akkor nyert a nagyobb touchpad és így a T440s, köszi!

(#145124) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

Korábban volt egy kérdésem, hogy 300.000 Ft körül van e olyan ajánlat, ami megfelelne Autocad tervezésekre, pdf szerkesztésre, internetezése. Illetve ezen felül hordozhatóság is lesz főként.

Találtam egy ilyen típust, erről valakinek van valamilyen véleménye Lenovo Idepad 330S 15,6"

(#145125) alpihun válasza Khelben (#145114) üzenetére


alpihun
senior tag

Köszi a választ.

A photoshop részét notebook szempontból annyival körbekerüljük, hogy majd úgyis lesz melléje egy monitor otthonra, s annak majd lesz rendes színhelyessége s minden ami kell.
Inkább valami normálisabb (mint a procis integrált) videókártya lenne előnyben.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#145126) sztikac válasza novakalex (#145124) üzenetére


sztikac
őstag

Ajánlott a topikban a "Lenovo", "Ideapad", "digiprime" kulcsszavakra rákeresni :U
Lesz vélemény, bőven...

[ Szerkesztve ]

(#145127) MurdR válasza Khelben (#145121) üzenetére


MurdR
veterán

És szerinted ha hajlanék a használtra, akkor 120-150k környékén mik a lehetőségek?

Nem tudok dönteni, hogy mire lenne szükségem. Legszívesebben egy 13-as ultrabookot vennék, de félek, hogy amikor előtte kell ülnöm mondjuk 5 órát egy excel táblázat miatt, akkor begörcsölne az agyam miatta.
Most egy 14-es Dell Latitude-ot nyüstölök (50k- kategória), de szeretnék egy IPS kijelzős laptopot.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#145128) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

150k környékén van valami 4 magos 8 GB RAM, 256 SSD, magyar billentyűzet, HDMI, 15,6" legalább, használtan is akár? Fogalmam sincs hol induljak el.

[ Szerkesztve ]

(#145129) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Egyik barátomnak nézek lapost, gondoltam biztonság kedvéért a mestereket is megkérdezem a vásárlás előtt. :D A segítséget előre is köszönöm! :R
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - ezekben a hetekben, akár a jövőhéten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? - maximum ~ 350k
(3) Felhasználás? játék - PUBG, CS:GO, Dota 2, PAYDAY 2, egyéb, nagyon alap programozás is, szóval inkább játékra kell a gép.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? fullhd ips , kijelző kellene, egy médium beállítás is jó, nem kell fullon menjen.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15,6" fullhd ips, jobb lenne a matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? hordozva lesz sokat, nem lesz használva utazás közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - nem kell, jó lesz a virágbolti is
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8GB ram kellene , optikai meghajtó nem kell, szerintem elég, ha ssd van benne, normális hdd-t meg lehessen venni bele utólag, gondolom 5400rpm-esek vannak benne,ha van benne hdd is?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - normálisabb bill, legalább 2 usb port (egér, pendrive).
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - új

Én elsőként ezt a Dell 7577.est találtam, ami jó lehetne, de Ti majd úgy is helyre tesztek engem, ha nem jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#145130) Bluesummers válasza sztikac (#145126) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ez a kettő? https://prohardver.hu/tema/lenovo_3000_notebookok_nem_thinkpad/keres.php?type=-&stext=digiprime&submit=%C2%A0

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#145131) Dhampir válasza tipuka (#145129) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak az árhoz; akciósan olcsóbban 304 758 Ft.

(#145132) sztikac válasza Bluesummers (#145130) üzenetére


sztikac
őstag

nem, hanem ezek

(#145133) Bluesummers válasza sztikac (#145132) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ez így már jobb, thx. Mondjuk első 100 hsz majdnem mind kérdés volt, hogy ajánlott-e a bolt. Van fizikailag is üzletük, be kell menni, s ha tetszik, mehet a business, ha nem, nem.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#145134) Lengyi válasza Lengyi (#145105) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Erre valaki tud ajánlani? Sürgős lenne a vétel. Köszönöm :R

(#145135) hallador válasza Bluesummers (#145011) üzenetére


hallador
addikt

Nincs mit ezen nem érteni. Ha van egy gyártó, akkor az meg tudja mondani, hogy milyen minőségi kategóriába tartozó termékeket akar venni, és meg tudja mondani, hogy egy hdd-ra milyen firmware legyen feltéve. Aki picit régebben van a szakmában és nem laptopos bélától vette az ismereteit, az pontosan tudja, hogy a régebbi noteookok sem mentek bármilyen ram-al, vagy sok esetben bármilyen hdd-vel.
Aki 2005 környékén találkozott C500, C600-al vagy HP NC/NC első szériáit azok csak kompatibilis kingstonnal, vagy a HP-től Dell-től vett memóriával mentek minden mással hülyeségeket csináltak. Vagy az Apple power alapú notebookjai is olyan háklisak voltak, hogy úgy kellett vadászni memóriát hozzájuk.
A Mai gépek sokkal érzékenyebbek mint régen főleg az elektromechanikus eszközökre. A memória nem fogja tönkre vágni a gépet, de egy olyan eszköz aminek az üzemi feszültsége állandó, de az áramfelvétele változhat is akár, és nincs megfelelő védelem a notebookban, az simán agyonverte régen is az elektronikát, mivel ma a alaplapon van ez is mint minden, így azt fogja tönkretenni.
Ez ilyen.
Az ilyen típusú megfejtések mint:

De ezt mégis hogy? Az áram, az áram. Ha más notiban megy, ebben miért ne? Nem értem :(

Igen ez egy noname valamiben elmegy, de egy olyan eszközben mint egy mai modern notebook nem biztos.

A gyártók igazából keresni akarnak, mert a mai világban ezeknek az eszközöknek az eladásai erősen csökkentek. Ezért sok mindent bevetnek, hogy minél több pénzt kihúzzanak az emberek, cégek zsebéből, ami ha korrekten csinálják, akkor nem feltétlenül kell, hogy drága legyen, vagy 10 - 30 %-al mint ha Te vennéd meg, az, hogy a magyarok 4 * -es áron adnak mindent amivel le lehet húzni a proletárt már más téma....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145136) santhab00


santhab00
tag

Sziasztok. Csak nekem tűnik most elég jó vételnek ez a leárazott Dell 7577?
http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_dell-inspiron-7577-245192-notebook-15-6-full-hd-core-i5-8gb-256gb-ssd-gtx-1060-6gb-vga-linux-1253357.html

Fentebb már említették, de túl szépnek tűnik, hogy 1060 meg minden. Alapvetően, egyetemre kén, programozás, multimédia, játékra és hogy sokáig tartson (gondolok itt az anyaghasználatra, illetve az összeszerelés minőségére) Nyugtassatok meg, hogy ha erre most gyorsan lecsapok akkor ezeket az igényeket ez kielégíti. Vagy esetleg érdemes lehet gyengébb videókártyás verziót venni?

(#145137) tipuka válasza Dhampir (#145131) üzenetére


tipuka
addikt

ez jó kis akció, köszi :D

(#145138) santhab00 válasza Khelben (#145121) üzenetére


santhab00
tag

Szeretném kikérni a véleményedet.
Berendeltem az akciós 7577-et, de eléggé elfogott a kétely a billentyű miatt. Ugye alapvetően egyetemre kéne, ráadásul infós szakra, szóval valószínűleg sokat fogok programozni, illetve gépelni, amire ajánlottad/ák inkább az 5490-et. Viszont szeretnék alkalomadtán játszani, ami leginkább valószínűleg Starcraft2 lenne,, itt azért jó lenne ha lenne bőven fps-em, a beállítások nem nagyon számítanak, úgyis le szoktam venni. Illetve jelenleg az asztalin játszok CS:GO/SWBF2-t is, illetve ilyen komolytalanabb Zulát. Hosszabb, legalább 3-4 évre terveznék a laptoppal, és ebben benne van hogy ahogy idősebb leszek egyre inkább kiszorul a játék a repertoárból, vagy egyszerűen majd veszek egy videókártyát a PC-mbe és akkor az vinni fog mindent. Tehát megérné szerinted a sokkal jobbnak mondott Lattitude billentyűzet, hosszabb távra, illetve az "üzleti" összeszerelés, valamint a kompaktabb kivitel (14 colos kijelző, ami jobb is, mert a 7577 kicsit lehúzták, illetve a kisebb tömeg) mint a jelenleg egész erős videókártyás 7577 ? (gondolok itt arra, hogy az új játékokat az sem fogja vinni pár év múlva már úgysem, de cserébe ott marad a kevésbé jó billentyűzet)
Ha minden igaz, még holna le tudom mondani a rendelést, csak elfogott a hév a jó akció miatt, illetve hogy egyébként jónak tűnik a 7577.

Bocsi, a kicsit összevisszáért. Csak gyorsan akartam megoldani, mert már csak 1-2 db erejééig tart az akció.

(#145139) TheNewDawn válasza santhab00 (#145136) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ha nem játékra kell, akkor sokkal jobb választások vannak amik jóval strapabíróbbak :)

(#145140) santhab00 válasza TheNewDawn (#145139) üzenetére


santhab00
tag

Az 5490-él is vannak jobbak? De, egyébként szeretnék játszani is valamennyit, SC2 leginkább, illetve pár casualabb játék, Zula, Limbo, hasonlóak. Annyi, hogy annyira nem szempont, mert van itthon egy okés PC-m, egyetemen meg annyira úgysem lesz időm gamelni sokat. Így a komolyabb, újabb gamek kilőve.

(#145141) TheNewDawn válasza santhab00 (#145140) üzenetére


TheNewDawn
addikt

De ilyen 7-8 éves gameknek nincs nagy kártyaigénye, szóval emiatt felesleges :) Amúgy nem, a Latitude amit írt valaki előttem szerintem tökéletes. Nem tudom amúgy milyen egyetem, mondjuk annyira nem aggódnék a helyedben, 99% uk büfé szak :) persze van 1-2 kemény, de mérnökin, orvosin meg jogon (esetleg infoból akad még 1-2 ) kívül a többi az nem túl megeröltető :)
Szóval neked kell döntened, hogy mi a prioritás, a strapabíróság vagy hogy gamer legyen :)

(#145142) santhab00 válasza TheNewDawn (#145141) üzenetére


santhab00
tag

Konkrétan BME mérnökinformatika. Azt hiszem azért ez nem büfészak, azoktól mentsen is meg az Isten.

(#145143) TheNewDawn válasza santhab00 (#145142) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Hát az pont nem valóban :) Én a helyedben a Lattitudeot választanám, és asztalin játszanék zömmel.
De a te döntésed :) Főleg hogy a Starcradt 2 höz abszolút nem kell videokártya, lazán elfut az integrálton is remek grafikával.
Sőt, azon ritka kivétel a játék amúgy, ami 90% ban prociigényes. Szóval egy bármilyen i7 et tegyél alá ennyi a lényeg neki , és menni fog szuperül :)

(#145144) santhab00 válasza TheNewDawn (#145143) üzenetére


santhab00
tag

Köszi a választ. Még megvárom Khelbent, de szerintem ő is hasonló véleményen lesz.
Ugye az online rendelés lenondható szankciók nélkül, ha még csak az automata email jött hogy vették az adást?

(#145145) Dhampir válasza santhab00 (#145142) üzenetére


Dhampir
félisten

Konkrétan BME mérnökinformatika. Azt hiszem azért ez nem büfészak, azoktól mentsen is meg az Isten.

Emlékszel még a tanárra a Schindler listája című filmből?:

- Én nem vagyok nélkülözhetetlen? Történelmet és irodalmat tanítok. Mióta nélkülözhetőek ezek?

(#145146) TheNewDawn válasza santhab00 (#145144) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Hát ameddig nem fizettél ill küldték ki, addig persze :) De utána is van 14 napod ameddig visszaküldheted.

(#145147) santhab00 válasza TheNewDawn (#145146) üzenetére


santhab00
tag

Sikerült közben.

(#145148) Khelben válasza santhab00 (#145144) üzenetére


Khelben
nagyúr

14 napig visszaküldheted. Az 5490-nek ebben a kategóriában nincs nagyon versenytársa. A HP Elitebook 840 a következő lépcső, de az már jóval drágább.

(#145149) Tikakukac válasza santhab00 (#145142) üzenetére


Tikakukac
titán

Lesznek ott érdekességek mérnökinfón is, csak várd ki :DDD

Amúgy gémer vackokat ne vegyél, egyfelől ha rákapsz kibuksz a francba, másfelől ha házigyártás van és tényleg vinned kell nem fogsz örülni a nagy monstrumnak.

Utolsó tanács: én biztos valami 70-80k-s subnotit vennék, a maradék pénzt meg elraknám Infóra sincs semmi értelme drága vasat venni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#145150) B-Clone válasza santhab00 (#145142) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Az első 2 évben kihullik majd a hajad fele attól, hogy lesz félévente 5 fajta matek tárgyad, programozni meg 80%-ban papíron fogsz :D Szóval annyira nem kell elkapkodni a gép vásárlást. Főleg nem egy valag lóvét beleölni. A plafon egy jó állapotú használt HP 840 lenne garival amibe invesztálnék az elején. Főleg ha azt nézed, hogy a mérnök infósok 50-60% -a kibukik az első 3 félév alatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.