Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#146045) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Sziasztok laptop vásárlás elött állok és gondoltam kikérem a véleményeket mielőtt veszek bármit is.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Elkövetkezendő 2-3 hét (max szeptember 10.-éig kell ugyanis akkor kezdődik érdemben az egyetem)

(2) A gépre szánt összeg forintban?
70k ssd és vagy hdd nélkül

(3) Felhasználás?
Egyetemre kell. Programozás, matlab, office, böngészés, illetve bármi olyanra ami egy mérnökinfós képzésen előfordulhat.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szempont.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mérete lehetőleg 14" mert azt könnyen tudnám cipelni de még a 15-ős is elmegy ha ott jobb vétel van.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Naponta, kétnaponta vinném magammal. Utazás közben hátizsákban lesz, menet közben nem lesz használva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win támogatás legyen, de nem szükséges ,hogy legyen rajta mert van saját.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD-m van amit bele tudok rakni (sata3-as). Van még egy 4gb-os ddr3-as laptop RAMom amit ha lehet azért felhasználnék illetve egy 500GB-os hdd-m.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ha van HDMI örülök de nem létszükséglet.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsősorban használt de lehetőleg legyen rajta garancia. Használt cuccal sajnos szívtam már be.

Elsősorban i5-3210M procis használt üzletiket néztem. (Lenovo Thinkpad, Dell, HP). 2 generációst már egy kicsit azért réginek találom bár a felhasználásra lehet még az is megfelelne. Esetleg van néhány konkrét típus amit kerüljek vagy kifejezetten ajánlott? Valami buktató amire érdemes figyelnem?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.