Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#123951) Tikakukac válasza Ravenloft (#123950) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez inkább netbook és értem én, hogy anyós, de ennyire ne utáld.

2560p a tied is, üthető-vágható, tartós és árban is benne van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123952) Brandynew válasza Ravenloft (#123950) üzenetére


Brandynew
őstag

Attól eltekintve, hogy mennyire hihetetlenül és már-már szomorúan gagyi a felépítése ennek az Acer-nek (egy ütődést nem biztos, hogy kibírna), a benne lévő processzor 1 multimédiás tartalmú weboldal betöltésére se elég, nemhogy esetleg 2-3 tab is meg legyen nyitva egyszerre. A legeslegolcsóbb új, normális gép ez: http://www.laptopszalon.hu/hp/hp-250-g5-w4m91ea-akc-laptop_25469-adatlap

Ezalatt az a használt marad, amit Tikakukac írt, vagy egy tablet.

[ Szerkesztve ]

(#123953) Hatii válasza Khelben (#123875) üzenetére


Hatii
tag

Köszi a tippet. Új termék párti vagyok minden téren, de megfontolom a használt gép vásárlását, ha tényleg megéri ennyire.

Az a baj egyébként, hogy nem csak én támogatnám jobban a win7-et, de amit használok szoftvert, az is egyelőre csak mókólással megy fel pl win10-re.

(#123954) Brandynew válasza Hatii (#123953) üzenetére


Brandynew
őstag

Egy gépet tudnék elképzelni ebben az árkategóriában, ami megfelelhet a céljaidnak, a Fujitsu A555G-t, vagy A556G-t (a G nagyon fontos a végén, mert csak az az IPS paneles). Ez konzumer kategóriás lététre egy masszív gép, a kategóriaátlagnál jobb billentyűzettel rendelkezik, és matt IPS kijelzője van. Azt te tudod, hogy a teljesítménye megfelel-e a céljaidnak, pl. a programozás sok mindent takarhat. A Khelben által linkelt használt, üzleti kategóriás géppel valóban minden szempontból jobban járnál, de megértem, hogy újat szeretnél, ezzel én is mindig így vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#123955) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsonyra.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. 130-140e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
office, net, média, kisebb játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 coll, mindenképpen matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
keveset
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
750GB HDD, optikai kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igény? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

csak új

Köszi!

(#123956) Brandynew válasza fireman123 (#123955) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

A HP 250 G5-nek valamelyik min. i3-as procival szerelt változata. Pl. ez jónak néz ki: http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=W4M31EA%23AKC

(#123957) Joey89 válasza Mikulásbá (#123931) üzenetére


Joey89
tag

Jónak tűnik, köszi!
GTX960 hol helyezkedik el a táplálékláncban? középmezőny?

(#123958) Mikulásbá válasza Joey89 (#123957) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#123959) dugo_ válasza Joey89 (#123957) üzenetére


dugo_
veterán

960M-et nézegesd, az van benne:
960M

(#123960) Tikakukac válasza Joey89 (#123957) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahogy asztaliban úgy notiban is. Mobil vs asztali szinte ugyanazt tudta, mikor legutóbb mértem 1-2 játéknál húzott ki az asztali egyébként nagyon közel voltak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123961) fireman123 válasza Brandynew (#123956) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi, megnézem :R ....a HP 250 G5 sorozattal milyen tapasztalatok vannak?

(#123962) daniel2121 válasza Brandynew (#123923) üzenetére


daniel2121
senior tag

Helo
Olyan van hogy a dvd meghajtó helyett merevlemez van hasonló árkategóriában? 100-130k

(#123963) Tikakukac válasza fireman123 (#123961) üzenetére


Tikakukac
titán

1-et heti szinten fogok látni, kíváncsi vagyok. Szétkapás után mondjuk semmi extra, egy alap belépő gép, közepesen jól csavarozva meg patentozva. Az idő eldönti.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123964) tudodte


tudodte
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még idén
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200 000 Ft, de 210 legvégső esetben
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
leginkább net, filmek, streaming szolgáltatások, de a játék sem elhanyagolható szempont
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
főleg F2P játékokra használnám (hearthstone, lol, dota, paladins) de ha újabb játékok is élvezhetően futnak rajta mediumon az sem hátrány
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" körül gondoltam
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
főleg lakáson beül lenne hordozva de ott rendszeresen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB RAM minimum kellene
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI csatlakozó szükséges
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
leginkább új gép, garanciával

http://hardverapro.hu/apro/beszamitas_uj_asus_gl552jx_i5_4200h_8gb_1tb_gtx_950m

http://hardverapro.hu/apro/uj_lenovo_yoga_500_156_feher_-35_erintos_ips_laptop_i7-650

őket találtam eddig ebben kategóriában, de szívesen várok más ajánlatokat is. ezekről milyen vélemények vannak? előre is köszönöm a válaszokat

(#123965) Mikulásbá válasza dugo_ (#123959) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jogos,ezt nem is figyeltem-de ahogy írták,a 9-es sorozatnál a mobil és az asztali között nem sok a különbség.

(#123966) Khelben válasza tudodte (#123964) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Pavilion, Asus K501. Asus kicsit jobb felépítésű, a HP-ra viszont több a garancia. Amiket te találtál, azok a "műanyag vacak, kerüld el" kategória, ráadásul egyik sem új, az Asus refurb gép, a Lenovo meg ki tudja honnan származik, hogy csak 1 év garancia van rá. Ha hivatalos magyar új gép lenne, akkor 2 év lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#123967) tudodte válasza Khelben (#123966) üzenetére


tudodte
csendes tag

nagyon szépen köszönöm. éreztem én, hogy jobb ha hozzáértőktől kérdezem meg vásárlás előtt :)

(#123968) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

HP Elitebook 8470P és HP Elitebook 840 G1-G2-G3 között az összeszerelés minősége, anyaghasználat és tartósság, illetve strapabírás szempontjából van észrevehető különbség? A 840 G vajon jobb ilyen tekintetben? És a Dell Latitude E6430-hoz viszonyítva milyen a 8470P, illetve a 840, ha csak a felsoroltakat vesszük figyelembe?

[ Szerkesztve ]

(#123969) Tikakukac válasza kw3v865 (#123968) üzenetére


Tikakukac
titán

E6430 tank, 8470p tank, 840 ehhez képest papír. Tudom, mert saját gépnek most azt építek és van E6530 is itt mellettem. 840-et akkor vegyél ha tudod, hogy nem lesz keményen zúzva. Bírja, mert egész jó a háza, de a másik kettő ehhez képest tripla ilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123970) daniel2121


daniel2121
senior tag

Lehet kapni olyan laptopot amiben gyárilag ssd van a dvd meghajtó helyett vagy utólag kell mókolni vele?

(#123971) Tikakukac válasza daniel2121 (#123970) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyárilag senki sem rak optika helyére semmit :B Max valami nagyon spéci szerződéssel cégesnek talán, de az is karcos.

Amit te keresel az max gyárilag lehet SSD-s és abba HDD optika helyére esetleg fordítva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123972) Ravenloft válasza Tikakukac (#123951) üzenetére


Ravenloft
tag

Nem utálom én félre ne érts. :)

Szegény még a telefonján sem képes SMS-t írni. Azért gondoltunk, hogy valami egyszerű gépet vennénk neki, és mint írtam a keret olyan max 70k. Először tabletre gondoltunk, de azon nem biztos, hogy mindent el tudna érni, amit egy notebook és vagy laptopon igen.

A 2560p alatt mit értettél? Csak nem HP-re gondolsz?

(#123973) Ravenloft válasza Brandynew (#123952) üzenetére


Ravenloft
tag

Köszönöm az infót, akkor ez az Acer kuka. Ellenben ez a HP amit ajánlottál, sajnos kiesik a keretből. Én egy 11-12"-os kis netezős, képnézegetős, emailezős gépet keresnék max 70k-ig.

(#123974) Tikakukac válasza Ravenloft (#123972) üzenetére


Tikakukac
titán

De a HP-ra. Elég egyszerű gép, legalábbis a bonyolult +2 soros géming gépekhez képest. Egyszerű szerintem a laptopok 98%-a, a maradék az meg valami csoda gémer/multimédiás valami plusz gombokkal meg csicsákkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123975) daniel2121 válasza Tikakukac (#123971) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi és olyat lehet, hogy a gyári hdd helyére teszek ssd-ét, az optika helyére pedig beleteszem a hdd-ét?

(#123976) Tikakukac válasza daniel2121 (#123975) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez az általános eljárás. Ha van valami msata-M.2 foglalat akkor oda SSD és HDD marad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123977) daniel2121 válasza Tikakukac (#123976) üzenetére


daniel2121
senior tag

Azt hogyan tudom megnézni hogy milyen foglalat van a gépben?

(#123978) Tikakukac válasza daniel2121 (#123977) üzenetére


Tikakukac
titán

Őszintén, gyorsan, egyszerűen? Sehogy.

Vannak gépek amik egyszerűbbek és mindegyiknek azonos a belseje. Pölö T420-ban mindben van msata. De ott vannak a vicces modellek, mondjuk E7400-as Dellek amik készültek/nek 2.5" hellyel amiben keretezve van az msata és csak msata hellyel is. Ezeket gyári sn szám alapján meg tudod nézni parts lookupban.

Az ilyen konzumer lecsóbb gépeknél főleg, most is hasonló a kavar, van itt minden mindenhogy, ehhez akinek van kedve gyárthatna valami adatbázist. De embertelen munka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123979) tudodte válasza Khelben (#123966) üzenetére


tudodte
csendes tag

http://radium.hu/asus-x550vx-10668/asus-x550vx-10661.html

erről még eseleg egy gyors véleményt tudnál mondani?

(#123980) soman7


soman7
csendes tag

Helló! Milyen gépet ajánlotok olyan 100környékén ?
Mindenképpen Acer vagy Asus legyen
köszi :DDD

(#123981) Tikakukac válasza soman7 (#123980) üzenetére


Tikakukac
titán

Csukott szem, nagy levegő és rámutatsz egyre a listában. Ennél jobbat nem tudok. Legutóbb volt egy 13-as Acer amire azt mondtam talán, de a belseje fura.
Landolt egy fb üzi valamelyik nap, hogy srác barinője vett ilyet és hát kezében maradt a kijelző mikor nyitotta. Szóval ja, ha belépős Acer-Asus kell akkor hajrá, én nem rontok el semmilyen örömöt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123982) Dudikoff.


Dudikoff.
csendes tag

Sziasztok!

Ugye jól látom, hogy 15,6'' felett és 150ezer alatt nincs értelmes netezős gép? Azok a 17"-os Lenovok kerülendők?
Anyóséknak kellene, így jobb lett volna a nagy kijelző. HP 250-es van felhozatal bőven, ár is jó, szerintetek "hogy jobban lássák" tekintetében 15,6colban 1366x768 vagy FullHD (és FHD-én elég, ha picit felveszem a "nagyítást" windózban?)

(#123983) Khelben válasza Dudikoff. (#123982) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#123982) Dudikoff.: Ha csak alap programokat használnak (böngészés, office), akkor nyugodtan mehet a fullhd. A legolcsóbb normális 17-es gép a Dell 5758.

(#123979) tudodte: sikítva kerülendő kategória, a boltról pedig érdekes történeteket lehet olvasni a neten.

(#123980) soman7: A kérdésed: "Egy 50 méter magas kémény tetején állok. Előre vagy hátra lépjek kettőt?" Sok sikert...

(#123973) Ravenloft : Ekkora méretben (és főleg árban) a HP 2560p-nél jobbat nem fogsz találni. Lehet kapni boltban, számlával, garanciával is.

(#123968) kw3v865: fogalmazzunk úgy, hogy egy 8470p-vel 4-5 840-est szét tudsz verni darabokra, mire az első karc megjelenik rajta. Ettől függetlenül a 840 is jó gép, csak már nem az az elpusztíthatatlan fémhasáb, mint a korábbiak.

[ Szerkesztve ]

(#123984) donmichael


donmichael
csendes tag

Sziasztok!

15,6-os, használt, 80-90 ezer forint közötti gép kellene hobbi szintű videovágásra. Tudtok ajánlani valamit?

Köszönöm!

(#123985) Khelben válasza donmichael (#123984) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha találsz valahol HP 8560p-t I7-tel (volt 4 magossal is, de az ritka), az jó lehet.

(#123986) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Idősebb hölgynek kell egy 17"os gép netezni-filmezni.
A Dell-en kívül van ajánlott modell 200eft környékén?
Az előző is DELL volt és azt mondta felejtsDELL..... ;]

FHDmatt és teljes billentyűzet oprendszer nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#123987) Khelben válasza SzalaiG (#123986) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5758 és HP Probook 470 van 200k körül, de egyik sem fullhd.
Minőségben valamelyest visszalépés, de fullhd: HP Pavilion

[ Szerkesztve ]

(#123988) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok!

Tavaly már érdeklődtem a fórumon, csak sajnos közbejöttek nem várt dolgok, és meghiúsult a vásárlás :( Egy ssd winyó csere elég jól megoldotta a problémáimat, de most már nem tudom tovább húzni, a képernyő miatt :((

A lényeg: A gép főleg netre, photoshopra, és egy nagyon pici játékra kellene :) de ez csak a kisördög miatt, van két nagyon pici gyerekem, és nem sok időm van játszani.

Kinéztem egy számomra ideális gépet :[link] de jelen formájában picit sokallom az árát.

Ami tetszik benne: Windows, FHD Matt kijelző, MEMÓRIA, grafikus kártya, és az SSD

Egyetlen negatívum az ár :( Még 10%-os cetelem kártyával is 220-ba jön ki.

Nézegettem még ezt a gépet is, de nem tudom mire számíthatok tőle. Ezt kb 170-ből tudnám kihozni, de!
Gyengébb kijelző, kevesebb memória, nincs ssd

Megkérdeztem a boltot, és a memóriát, és az ssd-t is csak szervizen keresztül tudom bővíteni, ami nekem elég nagy probléma, mert Pestre küldik, és én vidéken lakom.

Dell-eket nézek főleg a 3 év gari miatt.

Véleményetekre lennék kíváncsi.

Mennyire ajánlottak az általam kinézett gépek, tudtok-e valami jó alternatívát?

Hordozva nem lenne a gép itthon használnám, optikai meghajtó viszont kellene bele.

Előre is köszönöm!

(#123989) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Akár a hónapban, de ráér.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Max 200.000 Ft.
(3) Felhasználás? internet, letöltés, játék, néha sorozat
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Hearthstone, full!
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Igazából a matt lenne jó, de lehet bármilyen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ritkán lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Én leginkább a Win 7-et preferálom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Tárhelyre kellene 1 TB, valamint SSD is a rendszernek. A lényeg, hogy minél gyorsabb legyen. Optikai meghajtó nem szükséges. Ha nincs ilyen gép jó áron, akkor jó sima HDD-s is SSD bővítéssel.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? USB 3.0-ás portok a gyors adatmozgatás miatt. Egy világítós billentyűzetet is kipróbálnék. :) Dedikált VGA a játék miatt.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Lehet használt is.

Eddig egy Y700-as Lenovot nézegettem, de az kicsit fölécsúszik a 200e forint felé.

[ Szerkesztve ]

The owls are not what they seem.

(#123990) Attila0313


Attila0313
csendes tag

http://tablet.hvg.hu/tudomany/20160222_laptop_markak_megbizhatosag_melyik_nem_romlik_el

58000 ezer ember vs. pár laptopguru

[ Szerkesztve ]

(#123991) Tikakukac válasza Attila0313 (#123990) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha már olyat raksz be, aminek nyilván deka köze nincs a magyar piachoz akkor legalább linkesítve plz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123992) Khelben válasza gatesz (#123988) üzenetére


Khelben
nagyúr

Photoshophoz nem ártana ips kijelző: [link]

(#123993) Kbali válasza Attila0313 (#123990) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez kb. semmire nem jó - merthogy nem mérvadó, márkán belül is erősen szórnak típusban is a meghibásodások, másrészt ez inkább az amerikai piacról szólhat.

Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#123994) Tikakukac válasza gatesz (#123988) üzenetére


Tikakukac
titán

Kicsit felülárazott az a Dell, lehet inkább elnéznék egy N551 felé, ha már MM. Vagy valami HP, nekem kicsit kopogósak ennyiért arra jutottam a nagy szerelés közepette ma délelőtt.

Másik gépnek pedig nincs linkje.

japunk: 200k-ból miénk a világ és levonót tuti nem vennék, de akinek nincsenek tüskék a szívében lehet simán. Ilyen N meg G-s Asusok tömege van aprón is, mintha muszáj volna úgy veszi mindenki. 960M-al keresd őket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123995) Attila0313 válasza Tikakukac (#123991) üzenetére


Attila0313
csendes tag

Ez komoly vagy poénból írtad?
Nemzet függő a gépek meghibásodási aránya?

[link]

(#123996) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Héten
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150-200e
(3) Felhasználás?
Munka, excel, pdf, word , powerpoint, szerződéskötés stb,
(4) Ha játékra is használnád
nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", matt v fényes, mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz, utazás közben nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nincs eldöntve, akár rendszer nélkül, de 8.1 is elég lenne 10 helyett
(8) Tárhely mérete és típusa
Dvd-író kell. SSD 120-240gb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Megbizható gép kell (kb i3-i5, min 4gb, ssd, dvdrw), normálisabb megjelenéssel (nem pink, se fiatalos giccses, inkább "üzletemberes".
Esetleg HP probook aluházas sorozat?
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
csak új

(#123997) Tikakukac válasza Attila0313 (#123995) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt teljesen komolyan írtam.

Nemzet függő a gépek meghibásodási aránya?

Igen. Az amcsi gépek többsége bőven nem az amit itthon is kapsz. Bizony, ha hiszed ha nem, kaptunk szét elég sok tök alap gépet is amik valamiért nagyon nem olyanok voltak mint itthon, inspironban extra merevítések pölö.

Második kör: itthon se Samu, se Gateway nincs, innentől borul az egész. Továbbá megint nem látom a mérés folyamatát, szokásos semmi infó. Extra: kivettem a 2 itthon nem létező gyártót, új Mac is annyi van itthon, hogy khm, na. 1% a max eltérés. Ennek aztán értelme volt betolni, megint jön vadász péter aztán fog mutogatni milyen hülyék vagyunk.

Egyéb, ami miatt koptatni kell a billzetemet megint feleslegesen?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123998) gatesz válasza Tikakukac (#123994) üzenetére


gatesz
tag

Tényleg lemaradt:

Azért MM, mert márciusig van még 10% kedvezményem cetelem hitelkártyára

Ezek vannak most akcióban:
I5:[link]
vagy:
I7+FHD: [link]

vagy még néztem HP-t, de tavaly nem ajánlottátok a HP-t:[link]

de ezzel az a baj, hogy nincs raktáron, és nekem muszáj, hogy áruházból legyen a kártya miatt

(#123999) Attila0313 válasza Tikakukac (#123997) üzenetére


Attila0313
csendes tag

A prohardveren sok forumot olvastam már, de amiben most írok, nem igazán látok sok értelmet. Van pár gép amit itt ajánlanak, szerintem főleg egy mobilarénán fellelhető cikkből koppintva. Meg is áll a tudomány. Saját tesztek, tapasztalatok, szervizelési háttér nulla. Ips panel vagy hülye vagy. Ez a pár gép amit itt ajánlanak megveszed vagy hülye vagy. Nagyjából ez a stílus. Az a rettentő önsajnálat amiket olvastam, már nekem is sok volt attól a néhány laptopgurutól. Ha esteleg valaki olyan gépről érdeklődött amit nem ők ajánlottak, szégyellje el magát. Tisztelet a kivételnek, ha van ilyen. Inkább objektívebb kijelentéseket kellene tenni, nem szubjektívet. Sok türelemmel és tudással. Ha valaki tanácsot szeretne adni, nem utolsó szempontok.
Itt egy cikk érdemes elolvasni, 58000 ezer ember tapasztalata párral szemben:
[link]
Most az előbb megkaptam, hogy nem a magyar piacról van szó a cikkben. Összeszereléssel kapcsolatban nem vitatkozom, mert nincs tapasztalatom. Topikgazdának koptatni kellett a billentyűzetet? Van aki odafigyel arra milyen lekezelően vezetnek egy forumot? Összeszereléssel kapcsolatban nem vitatkozom, mert nem lepődnék meg ha esetleg így volna.

[ Szerkesztve ]

(#124000) Khelben válasza Attila0313 (#123999) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gyorsan összeszámoltam, az utóbbi 2 évben 47 gépről írtam tesztet. Te mennyiről, hogy megkérdőjelezed a hozzáértésemet?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.