Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#124051) Khelben válasza opr (#124050) üzenetére


Khelben
nagyúr

2016 legkönnyebb kérdését tetted fel: nincs ilyen gép. Még közelíteni sem tudsz hozzá, csak ha lemondasz a játékról. Ekkor valamelyik Xeon-os HP Zbook megfelelhet.

(#124052) opr válasza Khelben (#124051) üzenetére


opr
veterán

Sajnos a HP ZBook a rendkivul idiota kialakitasu billentyuzet miatt kiesett, azokat neztem meg eloszor. Konkretan kozel lenne a tokeleteshez, csak a billzet miatt szamomra olyan, mint egy ferrari, amiben nem kormany van, hanem kis gombok a kerek szogenek az allitasahoz. Azaz nagyon baba, csak kozel hasznalhatatlan.
Sajnos ugyan olyan billzet van a mostani elitebookon is, szoval meg csak azt se mondanam, hogy megszokhato, napi szinten kerget az oruletbe. :(

A jatekot eleg nehez elengedni, mivel konkretan jatekfejlesztesre lenne veve, de tfh kiegyezek a professzionalis vga-val, akkor sincs ilyen gep?

A fujitsu celsiusokat nezegetm most, azok kozel tokeletesek, de azok meg tele vannak gagyi muanyaggal :O

Ugy latom, valahol muszaj leszek eros kompromisszumokat kotni, meg akkor is, ha ennyit szanok ra. Es akkor meg meg se emlitettem, hogy mennyire jo lenne, ha a kedves mernok nem olyan hutest rak bele, ami alul szivja be a levegot, ezzel olben kozel hasznalhatatlanna teve a lapost. :(

szerk:
Mikulásbá #124053: Annak eleg jonak tunik a billentyuzete igy kepekrol, utana olvasok, koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124053) Mikulásbá válasza opr (#124052) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dell Precision valamelyik komolyabb?

(#124054) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
Max 120 ezerért Apumnak tudnátok ajánlani egy laptopot. Windows 10 -et tartalmazza.Azt leszmámítva nincs megkötés csak ár érték arányba megfelelő legyen.Köszönöm előre is.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#124055) Khelben válasza opr (#124052) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha a Zbook billentyűzete nem tetszik, akkor a Celsiust egyenesen falhoz fogod vágni fél óra után. Hálát adok a mindenségnek, hogy holnap leadom végre ezt a szart (H730). Egy Zbook ehhez képest mennyország.
Akkor nem marad más, meg kell nézni a Dell Precision gépeket. Mellékesen megjegyzem: nem hiszem, hogy játékfejlesztésre notebookot kellene használni.

(#124056) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Egy Lenovo thinkpad x220 mennyire számított anno megbízhatónak? Torrentre+fájlszervernek keresek most gépet, ez gondolom már elég lenne. Tudom, vegyek nas-t, de azok ennyiért általában nem tudnak 100 MB/s-t lanon. Ennek meg eladom a számomra felesleges részeit, és van egy jó kis letöltős gépem olcsón.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#124057) opr válasza Khelben (#124055) üzenetére


opr
veterán

A kurzormozgatok oritenek meg minden hp billentyuzetnel, egyebkent nincs vele bajom. De sajnos a programozas pont olyan allat, hogy a kurzormozgato billeket eleg gyakran hasznalja az ember.
Celsius billzettel mi a baj? Semmi tapasztalatom veluk.

Pedig barmilyen fejlesztesre csak notebook a jo, ha olyan tipusu az ember, mint en. :K
Ertem ezalatt: tavasszal/nyaron/kora osszel egyszeruen ha bent kell lennem a lakasban, es nem aludni vagy tisztalkodni mentem be, kb a hideg raz, minden bajom van, utalom. Telen szobanoveny vagyok, az mas.Meg a meglohelyen is azt csinaltam, hogy kivonultam az irodabol az udvarra, es ott dolgoztam. :)
Szoval nekem barmilyen fejlesztesre ket dolog johet szoba:
a) laptop
b) desktop talicskaban, meg egy aggregator :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124058) Tikakukac válasza Victoryus (#124056) üzenetére


Tikakukac
titán

Annak jó, alaplap ritkán hal le, inkább kijelző és műanyag szeret megfáradni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124059) Bzzz válasza Bzzz (#124054) üzenetére


Bzzz
senior tag

Ezt valaki ismeri,ajánlottak?
Acer
Lenovo
Lenovo Ideapad

Bár egyiken sincs Win10 oprendszer. :(

Még találtam egy ilyet is.
Itt ful HD a kijelző csak a grafikus kártya integrált:

Acer FHD

Ez meg egy újabb Acer Aspire.

[ Szerkesztve ]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#124060) StLui válasza Bzzz (#124059) üzenetére


StLui
veterán

Összefoglaló, kérdés sor után közvetlenül:

* : Azért nincs értelme az "Ez a gép jó?", "Ez a gép megéri?" jellegű kérdéseknek, mert egyrészt az összefoglaló kitöltése nélkül nem tudjuk, hogy mi éri meg és mi a jó neked. Másrészt pedig a tanácsokat adók ismerik a piacot, egy adott igényre az összes szóba jöhető gépet meg fogják nevezni. Felesleges linkelni a többit, mert azokat senki nem fogja ajánlani.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#124061) Bzzz válasza StLui (#124060) üzenetére


Bzzz
senior tag

értettem köszi!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#124062) Dhampir válasza opr (#124052) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos a HP ZBook a rendkivul idiota kialakitasu billentyuzet miatt kiesett

Külső billentyűzet ilyen speciális igényekre (hiszen dokkoló egyébként is lesz)? Kevés laptopnak van jó billentyűzete.

(#124063) opr válasza Dhampir (#124062) üzenetére


opr
veterán

Kulso billentyuzet nem megoldas, mert az olben/sorpadon hasznalatot labon lovi.
Mostmar komolyan gondolkozom rajta, hogy megnezem, hogy lehet-e kapni kulon kis usb-s kurzormozgato billentyuket, mert nagyon megkonnyitene a dolgom.
Vagy feladom a harcot, es elfogadom, hogy csak ilyen korcs megoldasok vannak ma mar.
A tobbi reszevel nincs bajom, annyira nem vagyok kenyes se arra, hogy mozog egy kicsit a billentyuzet, se arra, ha a nyomaspontja nem tokeletes, csak jarjon rovid uton, es legyenek normalis kurzormozgatok es Fx gombok, illetve ne legyen nagy hezag a billentyuk alja es a gephaz kozott, de ugy nezem, ez megoldhatatlan feladat 2016 vegen a gyartoknak. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124064) Khelben válasza Bzzz (#124054) üzenetére


Khelben
nagyúr

Legolcsóbb ajánlott gép, amihez windows van

(#124057) opr: Celsius felejtős, nem csak a bill, hanem az egész gép. Megbízhatatlan, tele gyári hibákkal (6-ból 6-nak 1 éves korára befoltosodott a kijelzője...). A billentyűzet igénytelen csúszós műanyagból van, leütési visszajelzése nulla, egy 2000 forintos bármilyen membrános billentyűzet jobb nála (egy időben Genius I200-at használtam hozzá). Szóval azt inkább ne.

[ Szerkesztve ]

(#124065) Tikakukac válasza opr (#124063) üzenetére


Tikakukac
titán

A rövid út nem lesz gond, olyan rövid utakra vannak rakva a gombok mostanság, hogy nyugodtan ütheted a tabletet is, hasonló módon jönnek majd az orvosi problémák :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124066) opr válasza Khelben (#124064) üzenetére


opr
veterán

Meg vagyok gyozve, koszonom! :R
Akkor a konkluzio az lett, hogy megnezem a dell precisionoket, meg a hp zbook-okat, keresek egy helyet, ahol ezeket meg lehet tapizni, aztan majd kivalasztom a legkevesebb kompromisszumot kivanot.
Nagyon koszonom a segitseget mindenkinek! :) :R

szerk:
Tikakukac #124065: Az nem gond, ugy gepelek, hogy a kezem kb elsiklik a gomb felett, es csak epphogy hozzaerek a billentyuhoz, szoval szamomra minel rovidebb a leutesi ut, annal jobb, csak legyen valami minimalis visszajelzes, hogy igen, lenyomtam a gombot.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124067) b3ny válasza Khelben (#123901) üzenetére


b3ny
csendes tag

Köszönöm!

Egyébként ez a kettő teljesen ugyanaz, vagy mi a különbség?

[link]

[link]

(#124068) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Kéne egy kis segítség. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Januárban, de lehet még idén
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max 150.000, de az sem baj ha kevesebb
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) lányomnak lenne első notebookja, netes játék és általános felhasználás, de persze nem lenne hátrány ha egy WOT elfutna rajta. Van asztali gépem így a komolyabb játékok úgyis ott mennek
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nyílván a full hd lenne a legjobb de a keretbe nem tudom mi fér bele
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6", mindegy, hogy IPS vagy TN. Otthon IPS van a munkahelyemen meg TN és egyikkel siny bajom.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem sokat
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) WIN 7/10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? min. 500 GB HDD, optikai jó lenne ha lenne, RAM gondolom min. 4GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI nem árt ha van, de nem feltétel, webcam nem érdekel
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új

(#124069) Brandynew válasza opr (#124050) üzenetére


Brandynew
őstag

Én ilyen célra nem vennék laptopot. Asztali gépet vennék 2 mobilnettel valami dual SIM-es adapterbe, és távoli asztali kapcsolattal dolgoznék rajta.

(#124070) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Mi a véleményetek a HP Probook 455 G3-ról? Netezésre és régebbi játékok (2000-2006) futtatására elegendő a teljesítménye? Anyagminőségre mennyire jó? Több évre lenne vásárolva a gép.

Köszi.

Üdv: Krisz

(#124071) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Mivel sajnos a GTX 760M a mai játékokat már minimumon se képes játszhatóan választani így elkezdtem nézegetni a mostani gépeket. Gondolom ha most akarnék venni gépet, akkor mindenképp a 10-es szériából (1060) kéne válasszak, nem? Lényegesen erősebbek ezek a vga-k, mint a 9es széria tagjai, ha jól hallottam. Megerősítést, cáfolatot, korrigálást, javaslatot megosztanátok velem légyszi?

Probléma, hogy alig kaphatóak és elég borsos áron vannak. Bár amazonon 380k-ért a 1060-nal szerelt ASUS RoG relatíve jó árnak mondható talán, persze az más kérdés, hogy nem volna rá ennyi lótyim.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#124072) Mikulásbá válasza TheProb (#124071) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 1060 kb. a mostani GTX 980M-el van egy szinten.Pont a 980M-es G751JY után volt egy kategória ugrás ami a gamer gépeket illeti.(tehát a G751JY felső kategóriás gép áráért most csak egy közepes kategóriát kapsz.Az újabb felső kategória 600 ezer fölött van)

(#124073) Brandynew válasza Coccolino_O (#124070) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

A 455-öt semmiképpen se, mert abban egy jóval gyengébb, AMD-s proci van. A 450 G3 vagy G4 viszont jó minőségű, belépőszintű üzleti gép.

Alternatívát az aláírásomban találsz, pl. a Fujitsu A555G (a G fontos) ugyancsak jól összerakott gép, és még IPS paneles is ráadásul.

[ Szerkesztve ]

(#124074) TheProb válasza Mikulásbá (#124072) üzenetére


TheProb
veterán

Ahogy nézem a 980M-mel szerelt gépek még mindig K drágák, sőt még drágább, mint az amozonos gép, amit linkeltem. Használtan meg nem nagyon látok.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#124075) Mikulásbá válasza TheProb (#124074) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pontosan milyen van az amazonon "K olcsón"?

[ Szerkesztve ]

(#124076) Tikakukac válasza Coccolino_O (#124070) üzenetére


Tikakukac
titán

Házban ugyanaz mint az Intel, driveres mók után végül is egész jól mennek. 5év garival voltak ezek jó vételek anno G2-ben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124077) TheProb válasza Mikulásbá (#124075) üzenetére


TheProb
veterán

Azt senki nem mondta, hogy "K olcsó", amúgy ez a modell, de persze, hogy nem hoznák ki MO-ra. Ettől függetlenül, itthon is majdnem annyi, mint a 980-as modell.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#124078) Mikulásbá válasza TheProb (#124077) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ahogy írtam vala imént: ez az új középkategória.Még a 1060-al is.
Felső gamer pl. a G752VS,ami 650 ezer körül indul.
Amit linkeltél úgy felejtős ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#124079) TheProb válasza Mikulásbá (#124078) üzenetére


TheProb
veterán

Nem értelek, írtam én olyat, hogy nekem must have high-end gaming laptop kell?
Én a 1060-as vga-ról beszéltem, te erre mondtad, hogy azzal a 980 egyenértékű kb. Mért vennék 980M-es gépet, ha kb ugyan annyiért kapok egy hasonló tudású, de újabb szériásat?

Mivel tudtommal a 10es széria az első ahol a mobil és a desktop teljesítmény ugyan az, így a 1060 mért ne lenne elég? Nem fogok UHD-ban játszani semmivel.

De ha rosszul tudok valamit akkor persze javíts ki.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#124080) Mikulásbá válasza TheProb (#124079) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Játékra jobb a minél nagyobb kijelző.
Olyasmit akartam kihozni,hogy az általad vázolt gép nem ajánlott-ahogy egyik "L"-es gamer gép sem.Ennyiért 980M-es felső kategóriás gamer gépet kapsz 17.3"+G-Sync-el,remek hűtéssel.Csak röviden.
Ha viszont az tetszik,amit linkeltél,hajrá.

(#124081) TheProb válasza Mikulásbá (#124080) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom, eddig bőven elég volt számomra a 15-ös méret. Otthon úgy is tv-re kötve használom, koliban, meg örülök ha ez a gép elfér az asztalon... ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#124082) Khelben válasza TheProb (#124081) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor már csak a GL sorozatra jellemző nejlonzacskószerű műanyag házzal kell szembenézned :)

(#124083) TheProb válasza Khelben (#124082) üzenetére


TheProb
veterán

Ha ilyen jókat írtok róla, akkor lehet hanyagolom a dolgot.. :D

Nincs más alternatívája Asus-nak ebben az árkategóriában? Lenovo,MSI?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#124084) Dhampir válasza Coccolino_O (#124070) üzenetére


Dhampir
félisten

Másfél-két hete 144-150.000 Ft körül szórták ki A10-es procival + Windows-szal. A mostaniak ugyanezzel a konfigurációval 190.000-200.000 Ft-os, vagy még nagyobb karácsonyi áron futnak. [link]

(#124085) KubanitoS válasza TheProb (#124083) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szia, a linkelt Asust ma volt "szerencsém" megtaperolni Media Marktban. Messziről kerüld el az L szériát.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#124087) donmichael válasza Khelben (#124045) üzenetére


donmichael
csendes tag

Amit még találtam, HP PAVILION DV6 i7-3610QM, 4 magos :)
Viszont Pavilionokat nem ismerem, hogy mennyire tartósak, érdemes-e a használtat venni (8560p-m van, azt jól ismerem :) )
Ez a példány 89k aprón, viszont nincs gari. i7-es 8560-asat sehol nem találtam, szóval árban sem tudom, hogy mennyi lehet. Bár ennyiből lehet, hogy hogy használt PC-t jobban megérné...

(#124088) donmichael válasza donmichael (#124087) üzenetére


donmichael
csendes tag

Bár, ahogy olvasgattam a fórumot, ez a DV6 nem túl megbízható...

(#124089) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Kérek szépen javaslatot:
(1)
Azonnal (ismerősömnek kellene)
(2)
60.000,-
(3)
Minecraft, Insurgency, irodai munka, de nem komoly elvárásokkal, jeleleg egy Core 2 is elegendően szolgál.
(4)
Minecraft, Insurgency, ami a kijelző natív felbontása, 50 fps legyen kozepes grafikán
(5)
Ami az árba belefér
(6)
Heti rendszerességü hordozás, igen használva lenne útközben is.
(7)
Mindegy/nem szükséges.
(8)
Optika nem kell, ram 4gb minimum, hdd/ssd ami belefér
(9)
nincs
(10)
Ami belefér de sztem csak használt ennyiért.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#124090) JMarco


JMarco
csendes tag

Sziasztok! Lehet, hogy kicsit lehetetlen a kérdésem, de ha lenne ötletetek, nagyon örülnék a segítségnek! Köszönöm! :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A napokban.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
190-200 ezer.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Adobe Illustrator és irodai programok. Néha kis képszerkesztés is.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13,3" vagy 15,6", ha van valami 14"es most, az lenne a legjobb. IPS gondolom ennyiért nagyon nem fér bele, szóval ezen a részen spórolnék, majd lesz mellé jobb monitor.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz, de utazás közben nem lesz használva, max kávézókban, ilyesmi.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256-os ssd-ben gondolkodtam, de egy hibrid sem lenne rossz. 8 giga RAM minimum, optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Ha az akksi 4 órát bírná, annak örülnék.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindkettő, mivel lehet, hogy újra túl nagyok az elvárások.

Nagyon szépen köszönöm, ha valaki esetleg tényleg rászánna egy kis időt!

(#124091) JMarco válasza JMarco (#124090) üzenetére


JMarco
csendes tag

[lenovo thinkpad t450s]

Igazából ez egészen tetszik, szerintetek? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#124092) kizio


kizio
csendes tag

Sziasztok a segítségeteket kérném notebook választásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeljövőben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150ezer esetleg 200
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Főleg munkához irodai programok,hobbi szinten fotószerkesztés,filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14 de a 15.6 a preferáltabb IPS FHD Matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
Használnád-e utazás közben is?
Sűrün hordoznám táskában,utazás közben csak ritkán.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optimális az a 500gb/1T HDD 120/250 SSD 8gb RAM.Meghajtó nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Bármi szóba jöhet.

(#124093) Khelben válasza kizio (#124092) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#124092) kizio: Legolcsóbb új IPS-es gép: Pavilion. Használtból Dell E7440 van ennyiért fulld ips-sel.

(#124090) JMarco: neked is a fenti Dellt tudom javasolni.

(#124089) $p@rr0w: HP 8460p

[ Szerkesztve ]

(#124094) wolf033 válasza wolf033 (#124068) üzenetére


wolf033
senior tag

Esetleg erre valaki?

(#124095) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most lenne, újévig bezárólag.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 200.000 forint, de nem feltétlen kell maximálisan annyinak lennie.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános otthoni felhasználás - böngészés, zenehallgatás, olvasgatás, irodai programok használata. Semmi komoly, megterhelő feladat.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne játékra felhasználva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 - 17.3" méretű, matt, IPS panelű kijelzője legyen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva, desktop replacement feladatot látna el. Esetleg nagyon ritkán lenne hordozva, de hordozás közben nem lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 7 Pro-t telepítenék rá, így megfelel az is ha DOS alapú operációs rendszerrel jön vagy nincs rajta semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó jó ha van, de elképzelhető hogy kicserélem a HDD-t egy SSD-re, rendelek bele egy HDD keretet az optikai meghajtó helyére, így HDD + SSD kombináció elérhetővé válna. RAM-ból 8 GB lenne a legjobb, de ha 4 GB az se baj, maximum bővítek benne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera jó lenne Skype-oláshoz.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt is, ÁFA-s, névre szóló számlával jöhet csak szóba (el lesz számoltatva).

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#124096) Sententious


Sententious
tag

Lassan aktuális lesz a vásárlás. Már írtam egyszer ide kb, 2 hónapja, de gondoltam hátha azóta valami változott. (Bár rendszeresen olvasom a fórumot és erre utaló jel annyira nincs, na de hátha!)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Január-február

(2) A gépre szánt összeg forintban?
300.000 HUF-ból jó lenne ha kijönne, de ingerküszöböm elmegy egészen 340.000-ig. Saját pénz, egyetemista vagyok, spóroltam rá eleget, nem lenne baj, ha maradna belőle. :D

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Sajnos időm most játékra nincs, bár nem mindig lesz ez így, mert ha vérszemet kapok és kicsit el akarok menekülni a munka elől lehet 1-2 játékot kipróbálnék a mai nevek közül, de nem kell maximum grafikán, nekem nem az adja a játékélményt.
Amire még használva lenne, az általános használat, office stb., illetve néha AutoCAD/Inventor használata, ha azt megköveteli az egyetem, illetve némi programozás, de az sem ilyen brutális 0/24-ben. Ehhez amúgy is külső billentyűzetet használnék, bár a billentyűzetre amúgy sem vagyok annyira érzékeny.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
WoW, lol, AC-széria. Esetleg Mafia III, GTA. Fentebb említetten, nem kell max, de élvezhető FPS számmal legyen.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", és mivel nagyon sokan írtátok, hogy mennyire rossz a TN, így IPS jó lenne, bár nem ez az elsődleges. :)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lenne az egyetemre (20 perc gyalog...), illetve nyáron lenne hosszabb távra, de utazás közben maximum egy film erejéig, töltőre csatlakoztatva. (Mert, hogy ilyen is van. :D)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 jó lenne, de ha nincs, megoldom az egyetemi licencekkel. :$

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB RAM, HDD mindenképp, SSD is jó lenne, de ugye azt utólag is lehet beletenni, így ha alapon nem jár a géphez, nem baj, csak foglalat legyen.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI legalább, azzal már lehet átalakítót venni esetleges projektoros mókához. (Órát is tartok.)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék. Első saját (pénzből vett) laptopom lesz.

Igazából a problémám az, hogy nem tudom, hogy szükségem van-e a i7-es procira. Lehet ki sem használnák ezek a programok, a játékok meg ugye főleg nem.
Ezzel kapcsolatban még annyit kérdeznék, hogyha ~25-50% körül pörög a proci és a videókártya... azt sem tudja kihűteni az Asus G/N széria? Mivel nem lenne állandóan olyan magas teljesítményen használva a gép, így azzal még lehet megbirkózik throlling nélkül. Nem? Vagy ebben az esetben mindenképp a Dell 7559? Egyéb alternatíva ezeken kívül nincs?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#124097) Mikulásbá válasza Sententious (#124096) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

".....hogyha ~25-50% körül pörög a proci és a videókártya... azt sem tudja kihűteni az Asus G/N széria?"

Le tudja,de én akkor is a 7559-et venném,és igen,az is elég lehet i5-el.

[ Szerkesztve ]

(#124098) Sententious válasza Mikulásbá (#124097) üzenetére


Sententious
tag

Azaz igazság, hogy a 7566 kicsit jobban bejön, de sajnos arra nem futja, hogy IPS-es legyen. :/ Asus mellett a fémes bevonat szól igazából. Vagy az nem számít annyit? Mondjuk olvastam (itt, fórumon is), hogy a Dell azért nem az a rossz fajta műanyag borítást kapta. :)

(#124099) Brandynew válasza Sententious (#124098) üzenetére


Brandynew
őstag

Amúgy az miért jön be jobban? Ugyanazt tudja, de vastagabb, súlyosabb, drágább :)

(#124100) Sententious válasza Brandynew (#124099) üzenetére


Sententious
tag

Külsőre kicsit jobban megfogott. A vastagsága és súlyossága annyira nem szempont nekem. Mondjuk a jó vastag ROG-ok már nem jönnek be. Az, hogy 1.5x annyiba kerül, már jobban bánt. :D Meg kicsit a zsanérozása is jobbnak tűnik, sajnos még nem volt lehetőségem élőben megtapogatni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.